Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  iPad topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-11-10 14:07:28

LOGOUT.hu

iPad topik összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9401) drjuris


drjuris
csendes tag

Sziasztok!

Idén vásároltam egy Ipad Mini 2 16 Gb. tip. készüléket! A sok használattól nagyon sok szemét és egyéb adat gyűlt össze rajta, így 1,5 Gb szabad hely van jelenleg rajta. ( Pl. RealRacing már 2,5 Gb helyet foglal).

A kérdésem az lenn, hogy a játékmentések megtartásával, hogyan tudok helyet felszabadítani. itunes már 4,5 Gb "egyéb" adatot jelez. Egy teljes visszaállítás kellene? Használtam a PhoneClean programot, de nem merek vele nagyon bíbelődni, mert félek, hogy törlök olyan dolgot, amit nem akarok!

Esetleg valami részletes magyar leírás a PhoneClean-hoz?

(#9402) SoldierL


SoldierL
senior tag

Na úgy néz ki én végleg kikötök a 9.1-nél. Nagyon jó lett, stabil. Ipad mini 2. Alkalmazások, játékok is stabilan, szépen futnak. Már kezdtem reményvesztett lenni, hogy 9-es szériával elkezdődött a szoftveres butítás.

Az App Store megint behalt. 1 nap mire lejön valami.

(#9403) CharlieDrop válasza #99546112 (#9398) üzenetére


CharlieDrop
veterán

Nagyon jó, nekem csak belassul :D

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#9404) Ragnar95 válasza drjuris (#9401) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Egyik cleaner app sem tud lényegi infót törölni, mivel ahhoz a sandboxing miatt nem férnek hozzá. Csak a cache-t törlik, amit a rendszer maga is törölne, ha elfogyna a hely.
iBackupBottal kiszeded a játékmentéseket a backupból, majd restore-olsz és visszarakod a backupot, amiben csak a játékok mentései lesznek meg.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#9405) manacz


manacz
csendes tag

Nem tudom a sima Air felhasználók hogy vannak vele, de engem nagyon zavar/bánt, hogy az alkalmazás váltó ilyen undorító módon laggol. :(
Nem gondolnám, hogy a hardver tehetne erről. Remélem ezen hamar javítanak. Nyilván most kikapcsoltam az animációkat, mert csak dühít és kezdem megszokni az áttűnés effektet, de azért na :)

(#9406) #93794560


#93794560
törölt tag

Besz@rás! Az iPad-je mindenkinek laggol, csak nekem nem? :DDD

[ Szerkesztve ]

(#9408) manacz válasza #05304832 (#9407) üzenetére


manacz
csendes tag

Ios 8-al nekem sem csinálta. 9-el igen. Picit bosszantó.

(#9409) #99546112 válasza manacz (#9405) üzenetére


#99546112
törölt tag

Marhára bosszantó, nem a hardver tehet róla ennek mar rendesen utánna lett nézve. Nekem is bántja a szemem de nem tusunk mit csinlni csak várni, én a 9.1-től vártam a javulást...

Hogy megnyugtassalak, yt-on láttam videót feltéve hogy Air 2-n is csinálja, pereze nem mindenkinek és nem ilyen mértékben, de ott is jelen van.

[ Szerkesztve ]

(#9410) #99546112 válasza #05304832 (#9407) üzenetére


#99546112
törölt tag

9.0-ról van szó, khm azaz már 9.1 🙄😄😄😄

(#9411) CharlieDrop válasza #93794560 (#9406) üzenetére


CharlieDrop
veterán

Enyém sem laggol

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#9412) zolikaDB


zolikaDB
veterán

Üdv mindenki!
Azt szeretném kérdezni, h az alábbi modellek közt mi a lényegi, kézzel fogható különbség? Ipad mini2, Ipad mini3, Ipad Air (a 9.7-es kijelzőt figyelmen kívül hagyva).
Ha a német Media Markt-ból vásárolok egy Ipad mini 2-t, azon van magyar nyelv? Alapból milyen iOS van rajta, és a 9.x-el mennyire marad gyors, rugalmas a rendszer? (anno, amikor a sima Iphone 4-esemet iOS 8-al kaptam vissza a szervízből, legszívesebben kihajítottam volna... A 3GS 4.1-el sokkal-sokkal gyorsabb volt)
Köszönöm! :R :R :R

(#9413) atees válasza zolikaDB (#9412) üzenetére


atees
őstag

ipad mini2 és ipad mini 3 között a touch id a különbség
ipad air meg jobb mind2nél csak nincs touch id. Ha van rá keret akkor ipad air 2-t vegyél.
Ios-be bent van a magyar nyelv, mindegy hol veszed.

Aláírás (nem kötelező megadni) :)

(#9414) Mister_X válasza #93794560 (#9406) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Nekem se laggol, de én nem is tesztelem az aktuális iOS verziókat ;]

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#9415) #93794560 válasza Mister_X (#9414) üzenetére


#93794560
törölt tag

Nyilván, de én a laggolást az iOS 9.1-et használó gépekre értettem.

(#9417) zolikaDB válasza atees (#9413) üzenetére


zolikaDB
veterán

Koszonom :R

[ Szerkesztve ]

(#9418) gzbotii


gzbotii
veterán

En semmilyen sebességbeli változást nem vettem észre 9.0 és 9.1 között.
Mini 2

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#9419) 30z.Samu válasza CharlieDrop (#9411) üzenetére


30z.Samu
félisten

Enyém sem. :) Minivel nyomom még, elvileg novemberben jön az üdvöske és egyre jobban hajlok az Air 2 felé.

Sic Parvis Magna

(#9420) Szabikaa20 válasza gzbotii (#9418) üzenetére


Szabikaa20
őstag

Én meg csak azt! :U Air

Ender 5 Pro, iPhone 13, iPad 2021,Dahua Imou Ranger 2 4MP

(#9421) gzbotii válasza Szabikaa20 (#9420) üzenetére


gzbotii
veterán

Legalabb pozitiv iranyba? :D

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#9422) Themes


Themes
aktív tag

Sima ipad minire, szerintem 1es érdemes felrakni a 9.1 et?
Most 8.4.1 van rajta azzal elég tűrhetően megy :)

Apple iPhone 11 64Gb //PS4 Slim //

(#9423) gzbotii válasza Themes (#9422) üzenetére


gzbotii
veterán

Szerintem meg varjal. Majd 9.2-9.3
iPad 2 vas van benne, csodat nem kell varni tole

[ Szerkesztve ]

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#9424) 30z.Samu válasza Themes (#9422) üzenetére


30z.Samu
félisten

Én bátorkodtam feltenni rá, eddig egész jól megy. Hozza a 8.4 sebességét, itt-ott picit gyorsabb is. A 9.0 meg a 9.0.1 lassabb volt rajta érezhetően, a mostani jobban tetszik neki.

Sic Parvis Magna

(#9425) Themes válasza gzbotii (#9423) üzenetére


Themes
aktív tag

Köszi, várok akkor :)

A 8.4.1 el elég jól megy, nem akarom elcseszni a 9 el amíg nem forr ki elégé :N

[ Szerkesztve ]

Apple iPhone 11 64Gb //PS4 Slim //

(#9426) joey04 válasza #93794560 (#9406) üzenetére


joey04
titán

nekem még a bétákkal sem laggolt. :R

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#9427) -secret-


-secret-
Arcképgyáros

Air 2-be csak nekem szorul nagyon az a k*rva töltő? Szabályosan ki kell tépnem amikor le akarom húzni a kábelről. :(((

(#9428) nederlanden válasza -secret- (#9427) üzenetére


nederlanden
senior tag

Enyém is passzentosabb jóval az eddigi összes apple cuccomnál🤓

"nem alszik sem éjjel sem nappal,folyton gomolyog a füstje.Nemzedékeken át pusztán marad.SOHA SENKI NEM JÁR ARRA ""

(#9429) Szabikaa20 válasza gzbotii (#9421) üzenetére


Szabikaa20
őstag

Jah ez most pont az au eset hogy egy hangyaf@sznyit,de pozitív irányba! :DD

Ender 5 Pro, iPhone 13, iPad 2021,Dahua Imou Ranger 2 4MP

(#9430) Balázs1621 válasza -secret- (#9427) üzenetére


Balázs1621
senior tag

Nálam is, 3 napos gép. Majd bekopik! :)

(#9431) zolikaDB válasza atees (#9413) üzenetére


zolikaDB
veterán

Node, az Ipad Air a kijelzot leszamitva, az azonos hardware miatt miert is jobb mindkettonel?
A sima Ipad vasarlasat mindig is a meret miatt napoltam el, nekem a 10" nagy, ha youtube-ozni akarok, ott a TV. Egyebkent meg a 4:3-as keparany miatt a Minik jok netezni. (Xiaomi Mipadot akarok cserelni Ipadra)
Persze, lehet a MM-ban kiprobalom az Airt is.

[ Szerkesztve ]

(#9432) blakey válasza zolikaDB (#9431) üzenetére


blakey
titán

Én a mini 2 mellett tenném (tettem) le a voksomat, bőven elegendő mindenre, csak otthon használom, de utazáshoz is kényelmesebb.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#9433) 30z.Samu válasza blakey (#9432) üzenetére


30z.Samu
félisten

Én is azon agyalok, csak kérdés, hogy kb 2 év múlva hogy fogja bírni benne a vas. Én most úgy vennék iPad-et, hogy legalább 2-3 évig bírja a strapát.

[ Szerkesztve ]

Sic Parvis Magna

(#9434) Rage47 válasza 30z.Samu (#9433) üzenetére


Rage47
veterán

két év múlva olyan lesz, mint a mini1

(#9435) lacy86 válasza 30z.Samu (#9433) üzenetére


lacy86
addikt

En nyaron vettem Air2-t de nem bantam meg!
( Asszem 1 honapig nem kapcsoltam be akkor a lapost , jo ebbe benne volt az " a lazban eges is " de amugy azota se nagyon hasznalom csak ha nagyon muszaj )

Nincs olyan alkalmazas amit nem birna el , szep vekony is :B.
Talan annyi bant hogy csak only Wifi-t vettem de ha messzebbre megyunk akkor meg ott a telon a waze ( siman latom mi merre van ) , ha meg nincs wifi hely akkor jon a hotspot megosztas! :DD

(#9437) univerzita válasza #05304832 (#9436) üzenetére


univerzita
addikt

Nálam semmi gond,a mazdás képeknél is jó.

(#9438) lacy86 válasza #05304832 (#9436) üzenetére


lacy86
addikt

Semmi baj nincs vele! ( air2 )

[ Szerkesztve ]

(#9439) blakey válasza 30z.Samu (#9433) üzenetére


blakey
titán

Minden azon múlik, hogy az Apple erről mit gondol, milyen szoftverrel jön elő. Ha nem frissít az ember és marad azon ami jó akkor lehet, hogy tökéletesen futna, vagy ha jó a szoftver akkor miért ne? - a mini 2 nem mai darab, de tökéleresen elégedett vagyok vele, 2 év múlva veszek egy mini 4-et. :)

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#9440) zolikaDB válasza blakey (#9432) üzenetére


zolikaDB
veterán

:R

(#9441) Noxy válasza #05304832 (#9436) üzenetére


Noxy
veterán

Semmi gond, pedig JB-t Adbloker-s a Safari. Home+Power restart után is próbáld meg.

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#9444) -secret-


-secret-
Arcképgyáros

[link]

Most dugtam először gépre az iPadot, rá akarom szinkronizálni az összes zeném ami iPhonen is van.. de ennek meg kell itt jelennie?

(#9445) -secret- válasza -secret- (#9444) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

Megvan, üres iTunest kaptam!

(#9446) zolikaDB


zolikaDB
veterán

És mi a helyzet akkor Mini 2-n, ha pl fut a Safari 3-4 oldallal, egy facebook és egy messenger. Üzenek vkinek vmit, majd visszaugrok a Safariba, ahol egy szövegboxba írok.
Lesz-e vmi fennakadás, elszáll vhonnan vmi, ÚJRATÖLT a böngésző v a facebook, vagy lesz bármi retorzió?
Sajnos egyes optimalizálatlan Android készülékeken tekintélyes mennyiségű RAM mellett is előfordul ilyen.
Azért szerettem meg anno a 3GS-t és az iOS-t, mert nem volt ilyen.

(#9448) 30z.Samu válasza Rage47 (#9434) üzenetére


30z.Samu
félisten

Akkor Air 2-t veszek. :)

Sic Parvis Magna

(#9449) blakey válasza zolikaDB (#9446) üzenetére


blakey
titán

Nem Safarit használok, de előfordul, messenger meg facebook nincs, de tööb alkalmazás van nyitva nála, írok (Gmail, Hangouts), közben filmet nézek és tudok írni a Chrome-ba, egyelőre 9.1 alatt nem volt semmi gond.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#9450) rodman73


rodman73
aktív tag

Mini 4 és Air 2 között vacilálok, légy szíves segítsetek nekem! :) Leginkább játékra és facebookozásra használnám, sokszor akár ágyban fekve is. Jelenleg Mini 2-m van, de sajnos csak 16 gb-os és ha felrakok pár játékot akkor gyorsan kilehet nőni a tárhelyet. 64 gb-osat szeretnék, igazából az lenne a kérdésem, hogy mennyire zavaró az Air nagyobb mérete, ha egyáltalán zavaró? Illetve akksi időben kb. egyforma a Mini 4 és az Air 2 vagy esetleg valamelyik jobban bírja?

Mediamarkt-ban most 169k az Air 2 (64 gb), ha neten megrendelem. A Mini 4 meg 165k. :D Megéri ennyiért az Air 2 vagy esetleg van ennél is jobb deal?

Előre is köszi a válaszokat! :R

Lenovo Legion 5 17Ith6H i5-11400 RTX 3060

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  iPad topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.