Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  iPad topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-11-10 14:07:28

LOGOUT.hu

iPad topik összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9051) Szabikaa20 válasza 30z.Samu (#9047) üzenetére


Szabikaa20
őstag

Szerintem,ha böngészni és videózni kell akkor egyértelmű hogy jobb a nagyobb kijelző nem? :U

Ender 5 Pro, iPhone 13, iPad 2021,Dahua Imou Ranger 2 4MP

(#9052) 20ár


20ár
tag

Én most rendeltem meg egy mini 2-t, holnap érkezik. Ez lesz az első Apple termékem, nagyon kíváncsi vagyok. A hozzászólások és a youtube videók alapján 1-2 évig még simán élvezhető lesz. :)

Apple ID már kész, remélem még holnap délelőtt hozza a futár. Félek, hogy holnap nem sokat fogok dolgozni :DD

(#9053) blakey


blakey
titán

Most frissítek. :)

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#9054) 30z.Samu válasza webdeejay (#9050) üzenetére


30z.Samu
félisten

Igen, ezen agyaltam én is, hogy az Air lehet, hogy nagy lenne, nekem a Mini méretével nincs bajom. Mondjuk ha abból indulok ki, hogy a mostani gépem 3 éves és még mindig egész jól használható, akkor a 2 is jó lesz 2 év múlva. :) Bár az nem tudom mikori.

Szabikaa20: Nyilván jobb... :) Agyalok egy Air 2-n is. Majd bemegyek egy üzletbe, megnézem mennyire áll a kezemre. :)

[ Szerkesztve ]

Sic Parvis Magna

(#9055) blakey válasza 30z.Samu (#9054) üzenetére


blakey
titán

A minit meg tudod fogni egy kézzel és még kényelmes, az Airhez és a többi nagyhoz már kell a másik kéz is. :) Mindenkinek más kényelmes, nekem nem kéne a mininél nagyobb tablet, akkor előveszem a netbookot és azt nézem.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#9056) 30z.Samu válasza blakey (#9055) üzenetére


30z.Samu
félisten

Isten igazából a Minit is két kézben fogom. :) Fekszem az ágyban és hüvelykujjal pötyögök. Vagy gondolok egyet, akkor elfektetem, valaminek nekitámasztom és úgy gépelek rajta, mint a PC-n. :D Utóbbinál mondjuk az Air 2 jobb lenne.

[ Szerkesztve ]

Sic Parvis Magna

(#9057) blakey válasza 30z.Samu (#9056) üzenetére


blakey
titán

Momdom, kinek, mi. Nekem bőven elég a 7,9".

Közben felment a 9.0.2, gyorsabbnak érzem, a betűk is szebbek, szóval úgy néz ki, hogy jó lesz. :)

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#9058) 30z.Samu válasza blakey (#9057) üzenetére


30z.Samu
félisten

Én még nem merem feltenni, legalább is a Mini picit lassabb lett tőle, visszaraktam a 8.4-et. Azon már az marad. :)

[ Szerkesztve ]

Sic Parvis Magna

(#9059) mm00


mm00
aktív tag

Srácok, iPad 2, 32gb-os Wifis készüléket mennyiért lehet reális áron eladni, egyáltalán van rá kereslet? (nem mini 2, hanem az original iPad 2. IOS 9 van rajt)

(#9060) Szabikaa20 válasza blakey (#9055) üzenetére


Szabikaa20
őstag

Airt is mgtudod fogni egy kézzel! :) A másikkal meg pötyögsz...vagy fogod két kézzel és a két hüvelyk ujjadat használod.

Ender 5 Pro, iPhone 13, iPad 2021,Dahua Imou Ranger 2 4MP

(#9061) blakey válasza Szabikaa20 (#9060) üzenetére


blakey
titán

Azért tudjátok, hogy mire gondolok. A minit könnyebb egy kézben tartanm stb.
Mindenkinek ami tetszik.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#9062) 30z.Samu válasza Szabikaa20 (#9060) üzenetére


30z.Samu
félisten

Szerintem holnap bemegyek valamelyik üzletbe és teszek egy próbát. :) Lehet, hogy belevisztek a "rosszba" és Air 2 lesz belőle... ;]

[ Szerkesztve ]

Sic Parvis Magna

(#9063) SoldierL válasza blakey (#9042) üzenetére


SoldierL
senior tag

Én is ezen agyalok! Már nem is igen lehet vissza downgradelni a 8.4.1-et. Azt irja valaki teljesen vállalható, az alkalmazásváltó sem laggos már? Játékok hogy mennek?

(#9064) blakey válasza SoldierL (#9063) üzenetére


blakey
titán

1,5 órája van fent a rendszer, 47 per használat mellett és eddig mindent gyorsabbnak érzek.
Asphalt 8-at játszottam és gyorsabbnak éreztem.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#9065) Szabikaa20 válasza 30z.Samu (#9062) üzenetére


Szabikaa20
őstag

Mi csak jót akarunk! :D

Ender 5 Pro, iPhone 13, iPad 2021,Dahua Imou Ranger 2 4MP

(#9066) 30z.Samu válasza Szabikaa20 (#9065) üzenetére


30z.Samu
félisten

Tudom én... ;]

Sic Parvis Magna

(#9067) 30z.Samu válasza 30z.Samu (#9066) üzenetére


30z.Samu
félisten

Megint kifutottam az időből, nem igaz! :W Itt is felteszem a kérdést, hátha valaki tud rá megoldást. Hogy tudom azt megcsinálni, hogy az iCloud-ba töltött képek ne törlődjenek le, amint letörlöm valamelyik eszközről. A másik topic-ban arra jutottunk, hogy megosztom és csókolom, nem törlődik le. De azt az iCloud oldalán nem tudom megnézni. Az is szóba jött, hogy használjak alternatív tárhelyet, pl Onedrive. Oké, ez is megoldás, csak furcsa, hogy az iOS-ben nincs megoldva, hogy rendesen meg tudjam oldani, hogy ha feltöltök valamit, az ott is maradjon és ne csak szinkronizálva legyen. Pontosabban meg lehet oldani, de csak Apple eszközzel tudom megnézni, vagy felteszem az iCloud for Windows-t.

Sic Parvis Magna

(#9068) blakey válasza 30z.Samu (#9067) üzenetére


blakey
titán

Ne szinkronizáld az eszközöket hanem manuálisan told fel és akkor törlődik ha a Drive-ból törlőd. Nálam nincs szinkronizáció és így addig van ott valami amíg ki nem törlőm a Drive-ból.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#9069) Kristof_94


Kristof_94
nagyúr

Sajnos mostanában egyre többet észlelem, hogy lassul az iPad 2-es készülékem...Érdemes lenne most venni egy Air 2-t így, hogy hamarosan megjelenik az iPad Pro?

(#9070) 30z.Samu válasza blakey (#9068) üzenetére


30z.Samu
félisten

Ez sem rossz ötlet! :) Köszi!

Sic Parvis Magna

(#9071) Szabikaa20 válasza Kristof_94 (#9069) üzenetére


Szabikaa20
őstag

Már megjelent a Pro! :) De szerintem azt nemigazán általános júzereknek találták ki!Szerintem mobilitásban nem versenyezhet a 7,9 és a 9,7 colos ipadokkal! A 12... Col már túl nagy akkor inkább macbook...

Ender 5 Pro, iPhone 13, iPad 2021,Dahua Imou Ranger 2 4MP

(#9072) bok92 válasza Szabikaa20 (#9071) üzenetére


bok92
addikt

A pro novemberben jön!

(#9073) Mister_X


Mister_X
nagyúr

Van amúgy működő toll Airhez? Gondolkodok a Pro-n, mert munkához lehet jó lenne (mégha ki is lehetne küszöbölni egy 200€-s célhardverrel), de lehet tennék egy próbát.

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#9074) Szabikaa20 válasza bok92 (#9072) üzenetére


Szabikaa20
őstag

De már megjelent nem?Nem arról volt szó mikor lehet itt is kapni... :U

Ender 5 Pro, iPhone 13, iPad 2021,Dahua Imou Ranger 2 4MP

(#9075) Süvi válasza Mister_X (#9073) üzenetére


Süvi
őstag

Ilyet használunk a párommal jegyzetelésre, rajzolásra, passzív eszközök közül szerintem nagyon jó. A Notability alkalmazással pedig rá lehet tenyerelni a kijelzőre, nem zavarja az írást.
De egy profi számára, aki ezzel dolgozik, grafikus meg sem közelíti szerintem a Pro megoldását, de átlag usernek elég lehet.

(#9076) SoldierL


SoldierL
senior tag

Nálam valami komoly gond van a letöltéssel áruházból már kb egy hete. A legkisebb alkalmazást is egy nap mire letölti. Ez mostmár nem egészséges. Szerintetek? Mit tegyek?

(#9077) blakey válasza Szabikaa20 (#9074) üzenetére


blakey
titán

:)

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#9078) univerzita válasza SoldierL (#9076) üzenetére


univerzita
addikt

Próbáld meg kilépni majd újra belépni.

(#9080) SoldierL válasza univerzita (#9078) üzenetére


SoldierL
senior tag

Már próbáltam 2x is, borzasztó lassú szinte nem is tölt.. ipad mini2, nem régen lett visszatéve a 8.4.1-es rendszer még nagyon be sincs lakva. Lehet ilyenkor írni valahova, valakiknek?

(#9081) blakey válasza SoldierL (#9080) üzenetére


blakey
titán

Én meg most tettem fel a 9.0.2-t és sokkal gyorsabb lett a mini.
Most próbáltam ki a Store és semmi gond, gyorsan lejön a cucc, a betöltés 7-8 műsodperc de utána minden oké..

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#9082) univerzita válasza SoldierL (#9080) üzenetére


univerzita
addikt

És a Hálózati beállítások visszaálitás -próbáltad? Ha megnézed a Beállítások - Az App és iTunes Store - a Apple ID milyen színű? Kék vagy sürke,mert kéken kell lenni.

(#9083) SoldierL válasza univerzita (#9082) üzenetére


SoldierL
senior tag

univerzita ha szürke lenne, az áruházban egyböl kérné a jelszavam. De köszi azért

(#9084) univerzita válasza SoldierL (#9083) üzenetére


univerzita
addikt

Én visza tenném a 9.0.2 nálam a Air jó vele, talán szerdán jön a 0.3 - mas.

(#9085) blakey válasza univerzita (#9084) üzenetére


blakey
titán

Szerintem az áruház betöltéséhez semmi köze, 8.4.1-el is ua. volt a szitu.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#9086) Süvi válasza #05304832 (#9079) üzenetére


Süvi
őstag

(#9087) univerzita válasza blakey (#9085) üzenetére


univerzita
addikt

Lehet,de előbb te is írtad hogy neked is gyorsabb 9.0.2-vel. Nekem is jobb.

(#9088) bok92 válasza Süvi (#9086) üzenetére


bok92
addikt

[link] itt egy kicsit olcsóbb. Vagy ez már régebbi modell?

(#9089) blakey válasza univerzita (#9087) üzenetére


blakey
titán

Az rendben van, hogy gyorsabbnak érzem, de nála valami gond lehet, az is lehet, hogy a wifijével van a gond és egy router újraindítás megoldaná.

Igen, szerencsére nincs gondom a 9.0.2-vel uh. minden okés, sokkal "vajasabbnak" érzem, pedig nem volt tiszta telepítés.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#9090) SoldierL válasza blakey (#9089) üzenetére


SoldierL
senior tag

Wifi router ujraindítás is megvolt. Univerzita Neked sima Air-ed van? Nem Air2? Szerintem sincs semmi köze a szoftvernek az áruház sebességéhez.

(#9091) blakey válasza SoldierL (#9090) üzenetére


blakey
titán

Modem restart is volt?

Esetleg megpróbálhatnád egy másik felhasználóval, ha megoldható.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#9092) univerzita válasza SoldierL (#9090) üzenetére


univerzita
addikt

Igen,sima Air. De ahogy blakey írta próbáld más wifin ( ismerősnél vagy ahol free) Legalább megtudod hol a hiba.

(#9093) Süvi válasza bok92 (#9088) üzenetére


Süvi
őstag

Nem, ez az új. Nagyon jó ár.

(#9095) blakey válasza #05304832 (#9094) üzenetére


blakey
titán

Az egy jópofa app. :) Néha elég jól használható.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#9096) Süvi válasza #05304832 (#9094) üzenetére


Süvi
őstag

Nem, de jónak tűnik.

A document 5 programcsalád pdf. programját vettem meg. Nagyon jól szinkronizál és nagyon fejlett a jegyzetelő része.

(#9098) Miamiquake


Miamiquake
aktív tag

Sziasztok

iPad vásárlása előtt állok, használtat szeretnék, de kicsit elfutott afejem fölött az idő, és a sok air mini stb között már képtelen vagyok kiigazodni, ezért segítséget kérnék.

A következőek a szempontok:

A keret 50.000 Ft (csont max 60)
Minimum iPhone 5 gyorsaság
Biztos működés

iPad 1 és iPad 2 kizárva.

Köszi előre is.

☆ Eladó karórával és numizmatikával kapcsolatban keress bátran ☆ Faber est suae quisque fortunae.

(#9099) blakey válasza #05304832 (#9097) üzenetére


blakey
titán

Igen, tudok írni és képeket is importálni. Engedélyezve van a Beállításoknál?

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#9100) #99546112


#99546112
törölt tag

Kipróbáltam a legfrissebb bétát sima Air-en, de ugyanúgy szaggat az alkalmazásváltó résznél..lehet ez ilyen lesz? Csakmert az gáz.

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  iPad topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.