Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  iPad topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-11-10 14:07:28

LOGOUT.hu

iPad topik összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9753) univerzita válasza #05304832 (#9752) üzenetére


univerzita
addikt

Igen,a 7es ben a Albumok között nincs olyan lehetőség hogy Összes fotó.

(#9754) Ragnar95 válasza #05304832 (#9746) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

"Ha átrakod egy mappába akkor három helyen van jelen..."
Nincs olyan, hogy mappa az iOS Fotó appban, azok albumok és mivel adatbázis alapú a Fotó app, így az albumokban csak linkek találhatóak meg az eredeti fájlra, a fájl nem foglalja többszörösen a helyet...

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#9755) Auratech válasza milszab (#9749) üzenetére


Auratech
őstag

AVPlayerHD.. Nekem megfelel.
Én nézek filmet iPadon. Rádugom a projektorra és úgy. Jó, hogy nem kell neki konnektor, mint a laptopnak.
Egyszerűen ráteszem a projektorra...
MindigTV-t is úgy.

Auratech Field Recording

(#9756) Sanyaman


Sanyaman
aktív tag

Sziasztok!

Van ajánlott szerviz érvényes garival rendelkező iPadhez? Tegnap reggelre eldobta a hálót, se visszaállítás, se sim ki-be nem segített a sim telefonban simán felcsatlakozik. Ha használtan vettem volna, csúnya gondolatok járnának a fejemben, de boltból vettem bontatlan csomagolásban. Valaki járt már így? Ilyenkor csere van vagy mi? :F

szerk: mobilnet nincs, wifi működik

[ Szerkesztve ]

(#9757) Ragnar95 válasza Sanyaman (#9756) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

iStyle a leggyorsabb (3 nap a csere általában), cserébe ők sokszor szórakoznak az emberrel, az iCentre a legkorrektebb, de ők kicsit lassabbak általában.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#9759) milszab válasza Auratech (#9755) üzenetére


milszab
senior tag

Akkor ezzel tudsz létrehozni mappákat ugye? És külön bepakolni oda ahova akarod a filmeket? Mer ha igen lehet meg is veszem. Meg gondolom játszik mindenféle formátumot is. Zenét játszik le?

[ Szerkesztve ]

(#9760) milszab válasza milszab (#9759) üzenetére


milszab
senior tag

Plusz wifi-n keresztül is rá tudod tenni a filmeket ugye? Nem csak ezen a fos Itunes-on?

(#9761) Auratech válasza milszab (#9759) üzenetére


Auratech
őstag

Igen. Lehet mappákat készíteni. Jelszóval védett mappákat is. Zenével is elboldogul.
Flac, WMA biztosan megy a szokásos Apple/MAC formátumok felett...
Persze. Wifin, FTP-n...megy ahogy csak bírod..

[ Szerkesztve ]

Auratech Field Recording

(#9762) univerzita válasza Auratech (#9761) üzenetére


univerzita
addikt

A AV Player kezeli a DTS-t? Mert a stórban nincs feltüntetve csak a DD.

(#9763) Auratech válasza univerzita (#9762) üzenetére


Auratech
őstag

Szerintem nem. Nem. Az Infuse 3 fizetős verziója biztosan tudja.

Auratech Field Recording

(#9764) blakey válasza Auratech (#9763) üzenetére


blakey
titán

+ az nPlayer (fizetós) is tudja.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#9765) milszab válasza Auratech (#9761) üzenetére


milszab
senior tag

Hogyan teszek rá filmeket? Nyomkodom de nem igazán jövök rá.

(#9766) univerzita válasza milszab (#9765) üzenetére


univerzita
addikt

Media player -be iTunes - al? iTunes -ba a Aplikáciok alatt kiválasztod a media playert majd annak a Document részébe bemásolod.

[ Szerkesztve ]

(#9767) milszab válasza univerzita (#9766) üzenetére


milszab
senior tag

Direkt amúgy kérdeztem hogy nem-e kell az itunes-al szarakodni az legyen a lényeg. Mint a többi programnál, hogy beírok a böngészőbe egy címet ami csatlakozik a programhoz és oda berakom a filmeket.

Na de mind1 már ha megvettem, írd akkor le légyszi részletesebben, mer én nem értek ehhez a programhoz, plusz media playert sem használok. Itunes-be nem is találok ilyet hogy applikációk....

[ Szerkesztve ]

(#9768) -secret- válasza milszab (#9767) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

Baszki...link.

(#9769) univerzita válasza milszab (#9767) üzenetére


univerzita
addikt

Ha nem szoktad használni a iTunes akkor a Syncios Manager free - vel sokkal egyszerűbb. De ha megnitod a iTunes -t és kiválasztod a eszközrt( iPad,iPhone) majd bal oldal legfelül vannak a Aplikáciok,zene, filmek stb. Ha megnyitod a Aplikáciok akkor fogod látni mi van telepítve a eszközre. Ha legörgetsz legalúra itt vannak azok a appok amikhez a Document részébe lehet másolni. Nemtudom melyik player vetted meg de biztosan van lehetőség böngészőbe beírt címmel másolni. De mint írtam a Syncios - al ez nagyon könnyű.

(#9770) milszab válasza univerzita (#9769) üzenetére


milszab
senior tag

Közben megtaláltam az avplayer-en belül is, csak nekem nem volt egyértelmű ezek szerint. :)

[ Szerkesztve ]

(#9771) Auratech válasza milszab (#9770) üzenetére


Auratech
őstag

A fórum bejegyzései statikusak. Érdemes ilyen esetekben akkor írni, mikor a ráfordított idő és figyelem ellenére a megoldás nem mutatkozik.
Nekem is többször volt olyan kérdésem, amire a megoldás előbb beugrott magamtól, mint a válasz.

AVPlayer esetén az FTP kliens használata és az UPnp/DLNA, amivel lehúzhatod a filmet.
A Dropboxot, más felhő szolgáltatót nem javaslom "netről leszedett" filmek, albumok... átmeneti tárhelyéül sem, mert szűrik a tartalmakból a jogtalan elemeket. Letilthatják a fiókod egy időre...

Auratech Field Recording

(#9772) november válasza -secret- (#9736) üzenetére


november
tag

Köszönöm szépen az őszinte választ :R
Engem is nagyon zavar hogy berezonál a hátulja és irtó pofátlan húzásnak tartom az Apple részéről hogy amikor ez kiderült nem hogy visszahívták volna a készüléket és újraterveztél volna a hangszórókat, hanem piacra dobták azzal az üzletfilozófiával hogy a "paraszt" majd úgyis megveszi. És ezt senki ne vegye magára aki megvette a terméket, ezzel a céget minősítettem csak..

[ Szerkesztve ]

(#9773) agabe válasza november (#9772) üzenetére


agabe
addikt

Nem csak a hatulja rezonal, hanem az egesz (elol is ;) )
Amig gondolkoztam csereljek-e azt hittem zavarni fog, de engem special nem nyomaszt.
A vekonyitas velejaroja...alig van tehetetlensege a haznak, es a hangszorocska onmagaban ad ki annyi melyet mint egy-egy kisebb bt hangszoro, csak nem hallod amig le nem rakod asztalra pl. es emiatt persze, hogy berezonal a hajszalvekony anyag hatul, meg mashol is az egesz.
Viszont ha valami hangelmenyt akarok akkor egy fules hozza, vagy hangrendszerhez csatlakozatni akar bt-n akar airplay-en keresztul, es kesz.

(#9775) Noxy válasza #05304832 (#9774) üzenetére


Noxy
veterán

Nálam nix ugri-bugri, de nagyon lassú.

[ Szerkesztve ]

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#9777) agabe válasza #05304832 (#9776) üzenetére


agabe
addikt

Addig ugri-bugri amig be nem tolt teljesen (4-5 masodperc) utana jo.
Valoszinuleg nem teszteltek rendesen az oldalt.

(#9780) univerzita válasza #05304832 (#9779) üzenetére


univerzita
addikt

Nálad valami nincs rendben. Nálam a Safari nem omlik össze és a Origo,Index megy nagyon jól. 9.0.2 van fent.

(#9782) vadászcsiga válasza #05304832 (#9778) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Egy hét alatt megszokod ne parázz. Safari már 8-ban is ilyen volt. Kijelölés gondolom nálad is csak itt ph-n nem működik, ez az oldal "hibája", illetve arról van szó hogy a nagy cégek, pl az apple de a google meg az MS is felrúgja a szabályokat és újít. Nem ő alkalmazkodik hanem elvárja hogy hozzá alkalmazkodjanak a különböző szabványok.

(#9783) univerzita válasza #05304832 (#9781) üzenetére


univerzita
addikt

Tévedtem,nekem is a 9.1 van fent.

[ Szerkesztve ]

(#9785) vadászcsiga válasza #05304832 (#9784) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Azok maradni fognak sajnos amig meg nem veszed a legújabb ipadet : (
Kapcsold ki azt a mozgatos effektet minek az? En a Spotlight oldal elott állok értetlenül. Tökre örültem hogy 7 vagy 8-ban eltüntették, erre megint itt van :U

A definialas alatt továbbra is ott van a keresés a weben csak lett egy megosztás funkció is.

[ Szerkesztve ]

(#9787) CharlieDrop válasza #05304832 (#9786) üzenetére


CharlieDrop
veterán

Nekem minden pöpec. 9.1 van 5s-en meg Air2-n is szuper, se lag, se semmi ilyen para nincs

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#9788) vadászcsiga válasza #05304832 (#9786) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Mire gondolsz pontosan?

(#9790) vadászcsiga válasza #05304832 (#9789) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Szerintem csinálj egy restore-t uj készülékként.

(#9793) #99546112


#99546112
törölt tag

Nálam sima Air-en kattasztróófa a multitask, borzasztóan szaggat, pedig total újként raktam fel. Akinekmnem akad az hazudik! Ezek tények, talán javítva lesz, de én sem ezt várnám egy Apple terméktől, elvileg a 9.2 alatt is ugyanígy szaggat a multitask, szóval abban se lesz javítva.
Azért ilyenkor Tim kezébe adnám az Air-em, hogy válts már alkalmazások között légyszíves, aha jujuj mi ez az akadás?! 😁 Kivi lennék a reakciójára! Ez nekem picit csalódás, de csak Air-en, mert i5S-en egy döccenés sincs, kezdem azt hinni hogy az iPhone-ok vannak totál fókuszban, az összes többi otpimalizálása csak utánna. Olvastam én már nem egy olyan hszt, is hogy i6/6+ is szaggat, ami megint csak érdekes.
Ezek tuti nem hardver problémák, hanem az animáció optimalizálásának a hibája, ezt illő lett volna úgy kiadni, hogy ne legyen jelen. Nekem most járt le a hűség, de nem cserélek Air 2-re, nincs értelme, majd Air 3-ra már ha így hívjak majd. Air 2-n megint ugyanez lesz szerintem mint most sima Air-en, csak ott IOS10 alatt. 100% hogy nem hardver függő, gőzöm sincs miért nem jelzik nekik hogy ez így gáz, vagy ha már jelezték a júzerek, akkor nem értem miért nem javították már. Én is jelezném nekik, de nemtudom hogyan és hol kell.

[ Szerkesztve ]

(#9794) #99546112


#99546112
törölt tag

Érdekes, iPad 3-on meg olyan folyamatos mint a hóesés...:

[link]

Az Air-t valahogy kihagytaá az optimalizálásból? 😄😄😄 vicces, de ugyanakor bosszantó h egy nemtudom hány éves ipaden zökkenőmentes, mint amikyennek lennie kellene, de épp fordítva, az újabbikon vicc.

(#9795) agabe válasza #05304832 (#9786) üzenetére


agabe
addikt

Nem tudom air1-hez hasonlitani, de az tuti, hogy nem olyan jo air2-on sem 9-es ios mint amilyen pl. a 6-os, vagy a 7-es volt ipad4-en.
Ipad3 is teljesen jo (valamikor 1-2 honapja irtam, mert meglepett) ios7-tel, mig ipad4 8-as ios-el nekem mar nagyon nem tetszett ezert csereltem air2-re, es jo-jo a 9-es az air2-vel, de meg nem az a szint amikor mindenhol oromnek erzed, hogy hasznalod, mert itt-ott vannak pillanatok amikor lathatoan inkabb 30fps a mozgas mintsem 60, es talan framedrop is elofordul.
Lehet, hogy sima frissites helyett egy teljes uj beallitas mentes visszatoltes nelkul javit nalad is valamit, de az tuti, hogy 9-es ios jelenleg meg messze nem tokeletes, bar sokan nem latjak.
Eleg jol jellemezi [ezen a videon] a srac (mas egyeb videoi is erdekesek) az ios9-el kapcsolatos osszbenyomasat ipad-en (is) mikozben apple cuccokat hasznal jo ideje, de realisan all a dolgokhoz.

(#9794) Noá:
Egyreszt a videon 9.2 beta4 van (ami jobb nalam is mint 9.1 ezert azt hasznalom, de nem tokeletes air2-on sem meg mindig), masreszt akkora lagok, framedroppok lathatok a videon, hogy csak na. Ha nem zavar az jo, de van akit air-en, es air2-on is.

[ Szerkesztve ]

(#9796) #99546112


#99546112
törölt tag

Mondjuk itt meg már jó beta 4 alatt:

[link]

Az a baj inkább, hogy mire javítanak mindent és tényleg összeáll az egész, addigra ott az új rendszer megint és kezdődik minden előlről, ezzel kellene valamit kezdeniük, de csak ipad vonalon, telón nálam csúcsszuper.

[ Szerkesztve ]

(#9797) vadászcsiga válasza #05304832 (#9791) üzenetére


vadászcsiga
félisten

En már megszoktam. 6 eve hasznalok iOS-t, kimérgelődtem már magam. Mindig kellő körültekintés utan frissitek csak. iPad 2-met meg akkor is 6-al hasznaltam amikor már reg kint volt a 8.

(#9798) Noxy válasza #99546112 (#9793) üzenetére


Noxy
veterán

Valahogy soha nem értem meg ezeket az utólagos negatív reakciókat.
Mindenkinek van rá kb 10 napja, hogy tesztelje az új iOs-t.
Ha ezeket a problémákat tapasztalja amiket te itt írsz, akkor még nyugodtan, problémamentesen visszaléphet az előző iOs-re, (iOs 8.xx) mert az Apple még aláírja.
Kár ezen utólag buddogni.

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#9799) erdoke válasza #05304832 (#9791) üzenetére


erdoke
titán

Nekem van iPad tapasztalatom az összes készülékkel iPad 2-től, és iOS 4.3 óta.
Szerintem a leginkább problémás vas az iPad 3, nem igazán bírja a retina felbontást. Már iOS 6 alatt sem volt tökéletes. Újabb OS verziók alatt persze az iPad 2 is hasonlóan problémás az 512 MB RAM miatt.
OS szinten a 7 volt legrosszabb. Valamilyen szinten érthető, az volt a legnagyobb ugrás. A 8.0 és a 9.0 se hozza a szintet, ezeket mind .1 verzió után lett volna szabad csak kiadni.

(#9795) agabe
Az biztos, hogy az iPad 4 iOS 6-tal brutál volt. :K

[ Szerkesztve ]

A legjobb aláírás a héten

(#9800) koxkids


koxkids
őstag

Nem nagyon bizalomgerjesztő amit írtok az Air2-ről pl. :(
Épp most készülök karácsonyra venni egy Air2 64GB-t, de az hogy akad, meg laggol.. nem ezt várom egy 150k+ tablettől. Pedig direkt azért vennék iPad-et, mert az alkalmazások jobban vannak rá optimalizálva mint a droidos társaira.
Bár gondolom ha megveszem, azon még iOS 8.x.x van, és nem 9.x.x .. De pl. nagyon tetszik a két ablakos mód, az pedig csak 9-től van tudtommal.
Tényleg ennyire zavaró a mindennapi használat során, vagy ez ne tántorítson el, mert idővel javítva lesz? :)

Köszi!

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  iPad topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.