Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  iPad topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-11-10 14:07:28

LOGOUT.hu

iPad topik összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10051) pixelmester. válasza Ragnar95 (#10046) üzenetére


pixelmester.
aktív tag

még nincs is tabletem, egyelőre csak elméletben tájékozódom. :F
de én pl jobban szeretek fekve filmet nézni, és most is a PLEX-en keresztül nézek egy filmet, felirattal, amit nagymonitoron kezdtem el nézni, de közben sikerült életet lehelni ebbe az app-ba, szóval irány az ágy!
köszönöm nektek! :) :R
btw az 5colos HTC-mnek nagyobb felbontása van, mint a 22"-os monitoromnak) :Y :DDD
de van VLC remote app-em is, amivel tudom telóról irányítani a MacBook Pro-n levő VLC-t az ágyból, de úgy már messze van a monitor, és nem tölti be a látóteret... hát igen, mások az igények. öregszem, és preferálom a kényelmet...

[ Szerkesztve ]

(#10052) Ragnar95 válasza pixelmester. (#10051) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Mondjuk élvezeti faktor szempontjából kicsit többet nyom a latba a méret, mint a felbontás (persze normális keretek között, most a nagyon extrém esetektől tekintsünk el).
Ha ott van a MBP, miért nem azt viszed magaddal az ágyba? :DDD

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#10053) Auratech válasza Ragnar95 (#10046) üzenetére


Auratech
őstag

Kényelmes. Amikor az ágyadban fekszel, elég az iPad. Ha elálmosodsz, már pont jó helyen vagy... :)
Nekem egy törölközőtartó szerű rúdon van a tablet, amit a falra fordítok, ha bealszom...

Auratech Field Recording

(#10054) pixelmester. válasza Ragnar95 (#10052) üzenetére


pixelmester.
aktív tag

mert nehéz, melegszik, nincs már benne akksi, meg ennek az asztalon a helye mert ki van kötve nagymonitorra, stb. :Y

(#10055) pixelmester. válasza Auratech (#10053) üzenetére


pixelmester.
aktív tag

könyörgöm, fotózd le!!!! :)
imádom az ilyen lowbudget kreatív megoldásokat! :) filmes szakmában ezt úgy mondják: shitty rigs

(#10056) pixelmester. válasza pixelmester. (#10051) üzenetére


pixelmester.
aktív tag

annyit még trollkodásból hozzátennék, hogy az ES File Explorer segítségével az egész gép tartalmához hozzáférek, tehát nem kell előre megosztani tartalmakat... (az pont olyan fárasztó, mint mádolgatni.)
amúgy tökre örülök, hogy az OSX és az Android tökre átjárható, szóval valószínűleg tabletből is droidosat fogok venni...

[ Szerkesztve ]

(#10057) pixelmester. válasza pixelmester. (#10056) üzenetére


pixelmester.
aktív tag

és miért nem jegyzi meg, hogy hol tartottam egy filmben, ha lezárja a képernyőt???

(#10058) Cold5


Cold5
senior tag

Sziasztok,

Kaptam egy zip fájlt ami egy iOS program. A zipet kicsomagolva kapok egy __MACOSX és egy tetszőlegesApp mappát.

Az lenne a kérdésem, ezt hogyan kell feltelepíteni?

kérnék 8 bacardit, 4be, 2 kólával...

(#10059) Ragnar95 válasza Cold5 (#10058) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Sehogy, iOS-re csak és kizárólag AppStore-ból tudsz telepíteni appot.
Auratech, pixelmester.: ízlések és pofonok, de én nem kínoznám magam semmi pénzért egy 10"-os képernyőn való filmezéssel, amiből igazán csak kb 7"-nyi helyen megy maga a film a képaránykülönbségek miatt, amikor rendelkezésre áll egy 15"-os filmezéshez megfelelő képarányú monitor is. Ráadásul a gépen ígyis-úgyis ott van a film, az iPadre meg még külön idő és energia rátenni...

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#10061) Cold5 válasza Ragnar95 (#10059) üzenetére


Cold5
senior tag

Ez most teljesen komoly?

Ír nekem valaki egy programot és le szeretném tesztelni a saját ipaden (Air 2) és nem fogom tudni?

kérnék 8 bacardit, 4be, 2 kólával...

(#10062) Ragnar95 válasza Cold5 (#10061) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Így már más a helyzet, azt XCode-al tudod felrakni ezen módszerrel.
Ha van regisztrált developer ID-d, akkor egy fokkal egyszerűbb a helyzet, elég csak regisztrálni az eszközt, mint developer eszköz és az appot a developer ID-val sign-olni, így elvben iTunes-szal is fel kéne mennie az appnak.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#10063) pixelmester. válasza Ragnar95 (#10059) üzenetére


pixelmester.
aktív tag

akkor mire való egy ipad? :)
amúgy vannak 16:9 oldalarányú andoridos tabletek is.
illetve elárulom, hogy nem csak az számít, hogy amit nézel, az mekkora, hanem, hogy milyen távolságból nézed... tehát egy kis kijelző is be tudja tölteni a teljes látóteret, ha közelről nézed. ugyanúgy, mint egy hatalmas mozivászon. csak ha közelről nézel mondjuk egy tabletet, sokkal jobban ki van zárva a külvilág, jobb a filmélmény :) szerintem...

(#10064) Ragnar95 válasza pixelmester. (#10063) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Mióta megvan a MacBook, elég keveset használom az iPadet, de amúgy csak jegyzeteléshez, illetve játékra használom, meg ha kevésnek bizonyulna a 15", akkor 2. kijelzőnek használom az iPadet.
Jelen esetben az iPadről volt szó, így nem tudom, hogy jönnek ide a 16:9-es androidos tabletek.
Remélem ezt te sem írtad komolyan, hogy jobb a filmélmény kis kijelzőn közelebbről :C Nem elég, hogy tarthatod a kezedben az iPadet, ha közelről akarod nézni, de még sokkal jobban is rontja a szemedet, mint ha egy nagyobb monitort néznél az ahhoz a mérethez megfelelő távolságból. Lehet, velem van a baj, de én szeretek az elérhető legnagyobb képernyőn filmezni, mert számomra sokkal nagyobb élményt ad úgy, mint a kis kijelző, ami még közelről nézve is jóval kevesebb részletet ad át egy film esetén, mivel jóval kisebbek a pixelek.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#10065) pixelmester. válasza Ragnar95 (#10064) üzenetére


pixelmester.
aktív tag

no, inkább azt áruld el, hogy lehet ipad-et másod monitornak használni? kábelen kereszütl, vagy ez is wifis megoldás?
nekem egy 22-es monitorral van kiegészítve a 15-ös mbp.
de én meg azt szeretem, ha minél kompaktabbak a dolgok...

(#10066) Ragnar95 válasza pixelmester. (#10065) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Kábellel és Duet Display appal. De csomószor én rá se kötöm a gépre az iPadet, csak simán azon megnyitom, ami nem fér ki a MBP monitorjára.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#10067) pixelmester. válasza Ragnar95 (#10066) üzenetére


pixelmester.
aktív tag

De akkor meg nem letezik ilyen wifis masodmonitoros megoldas?

(#10068) Ragnar95 válasza pixelmester. (#10067) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Tudtommal nem. De ha létezne is, elég komoly adatmennyiségről van szó, amit át kéne vinni másodpercenként, úgyhogy nem valószínű, hogy jól működne egy ilyen megoldás wifin keresztül.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#10069) pixelmester. válasza Ragnar95 (#10068) üzenetére


pixelmester.
aktív tag

Talaltam egy ilyet.
Amugy tobb alkalmazast is talaltam, aminek segitsegevel tudom kezelni a mac-et android telorol. Ugyanazt latom a kijelzon, amit a monitoron: meg tudok nyitni programokat, meg minden. Nagyon meno!!!! :)

Amugy nem hinnem, h wireless masodmonitor eseteben nagyobb adatmennyisegtol lenne szo, mintha mondjuk egy fullHD filmet stream-elnel...

[ Szerkesztve ]

(#10070) atees


atees
őstag

Hát nem tudom én még monitoron sem szeretek filmet nézni (pedig 24colos), a legjobb sztem tvn nézni a filmeket.

Aláírás (nem kötelező megadni) :)

(#10072) vadászcsiga


vadászcsiga
félisten

9.2 alatt safariban nektek megy egy weblap megosztása messengerbe? Ellenorzzem a kapcsolatot hibával megáll.

(#10073) istvan170 válasza vadászcsiga (#10072) üzenetére


istvan170
aktív tag

Nálam megy. Most néztem.

(#10074) blakey válasza pixelmester. (#10056) üzenetére


blakey
titán

Ez az SMB (Samba), ezt iPad-en is megoldható, de látom, nem vagy tisztában a dolgokkal, uh. nincs más hátra, olvasgass. :)

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#10075) vadászcsiga válasza istvan170 (#10073) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Akkor majd megpróbálok egy app törlés/telepítést hatha segít.

(#10076) H_András


H_András
tag

Előre is elnézést a banális kérdésért, sosem volt még IPadem, és bár utánaolvastam mindennek a hivatalos supportnál, a végére maradt bennem egy kis kétely. Páromnak vettünk egy IPad 4-et, elég jó áron (használt). Az eladó nagyon készséges volt, szemünk előtt törölte a készülék tartalmát teljesen, felkerült az alap szoftver tisztán, újraindítás után a beállítási felület fogadott.. Rögtön csináltunk is egy új apple id-t, a barátnőm el is kezdte belakni, fizettem, tag balra el. Eddig minden tökéletes, örülünk, le se tette azóta kb :DDD elégedett, minden rendben levőnek tűnik. Ez tegnap volt. Engem egy dolog zavar, kissé paranoiás természet vagyok. Hivatalos oldalon azt olvastam, hogy ha az előző tulajnak az id-jéhez van még regisztrálva ez az ipad, abból itt gond lehet, erre elfelejtettem rákérdezni, törölte-e, mert nem egyértelmű, hogy ha ugye mindent megcsinált, törölte a készüléket (tartalmát), és már az én párom id-jéhez van kötve a kütyü, akkor az övéhez nyilván nem (nekem ez így logikus), de szeretném én látni ezt a saját szememmel :U ugyanis ha jól értem, a készülék törlése nem egyenlő az előző tulaj id-jéhez kapcsolódó törléssel. Remélem érthető vagyok, lehet kissé túllihegem a dolgot, csak nem szeretnék meglepődni (nem itteni tagtól vettük).

Az ember egész életében gyermek marad, csak a játékai változnak / Sarcasm - because beating the shit out of people is illegal

(#10077) TheMarci válasza H_András (#10076) üzenetére


TheMarci
addikt

Beállítások - iCloud alatt ha a ti email címetek van, akkor minden jó.

Do You Dream?

(#10078) mivan80


mivan80
aktív tag

Sziasztok!

Nejemnek Karácsonyi ajándék gyanánt beszereztem egy iPad mini 3-t (16 GB, wifi only) a november végi edigitalos akció során.

Nem találtam hozzá tartozó specifikus fórumot, így feltenném itt a kérdéseimet.
Sejtésem szerint ios 8 lehet majd rajta, mert tavalyi modell, ugye?
Érdemes-e frissíteni a beüzemelést követően ios 9-re, vagy lassulást, problémákat okozhat?

Köszi a segítséget!

[ Szerkesztve ]

(#10079) gzbotii válasza mivan80 (#10078) üzenetére


gzbotii
veterán

9.2-es iOS sokat javult, én nem látok nagy különbséget a 8.4 és 9.2 között üzemidőben, sebességben.

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#10080) -secret- válasza mivan80 (#10078) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

Szerintem érdemes lefrissíteni! 8-hoz képest 9.2 jobb üzemidőt produkál.

(#10081) mivan80 válasza gzbotii (#10079) üzenetére


mivan80
aktív tag

gzbotii & -secret- köszi a segítséget! :)

(#10082) Ragnar95 válasza pixelmester. (#10069) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Dehogynem, hiszen a monitor képfrissítési frekvenciája jóval nagyobb, mint a filmeknél lévő 24fps, így jóval több adatot kell átvinni 1mp alatt.
Rögtön az első értékelésnél írnak is erről a linkelt appnál:
"To those intending to use this for video, keep in mind what this app is -- it's a monitor connected via wifi. It's never going to be as responsive as a monitor on a wire. Lag is inevitable."

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#10083) H_András válasza TheMarci (#10077) üzenetére


H_András
tag

A miénk szerepel, köszönöm szépen :R

Az ember egész életében gyermek marad, csak a játékai változnak / Sarcasm - because beating the shit out of people is illegal

(#10084) nofi


nofi
őstag

Hello!

Most, hogy már több app is támogatja a slide over funkciót, felmerült bennem a kérdés: Van lehetőség az ott megjelenő appokat beállítani? Jelenleg kezd kaotikussá válni a helyzet.

Xbox GT: nozsolt

(#10085) vadászcsiga válasza nofi (#10084) üzenetére


vadászcsiga
félisten

A ki-be kapcsoláson kívül jelenleg semmi. Valóban kaotikus, a legtöbbre semmi szükségem. Ami viszont van a zseniális, pl a messenger.

(#10086) D@niel


D@niel
addikt

mini2n jobb a 9.2 mint 9.1, a multitask folyamatos nem akadozik, mint eddig.
kicsit másak az effektek, app megnyitás-bezárás, de folyamatosabbnak tűnik. ajánlom.

𝕧𝕒𝕡𝕖 bemutatók, kedvezmények: facebook.com/Dan1el1031

(#10087) #48828160


#48828160
törölt tag

Sziasztok!
Használja valaki az Apple Musicot?

(#10088) H_András


H_András
tag

Nem tudom mennyire fér bele a topik kereteibe, de tudnátok ajánlani (bevált) bt billentyűzetet, aminek "egeres" része is van (kurzor, joy bármi)? Amit próbaképp most használ a párom, azzal kiválóan lehet gépelni, csak épp pl. fb, chat és egyéb helyeken :U pl az elküld gombra nincs alternatíva, így oda kell nyúlnia a kijelzőhöz bizonyos esetekben, meg lefelé tekeréskor stb.. (remélem megértitek ez milyen borzasztó nőies problema, és tudtok segíteni, de következő ilyen jellegű kérdéssel már ő fog írni az biztos :DDD )

Az ember egész életében gyermek marad, csak a játékai változnak / Sarcasm - because beating the shit out of people is illegal

(#10089) Ragnar95 válasza H_András (#10088) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Nincs ilyen, mivel az iOS nem kezel egereket JB nélkül.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#10090) Rage47 válasza #48828160 (#10087) üzenetére


Rage47
veterán

igen

(#10091) g.gergo


g.gergo
senior tag

Üdv!
Új apple felhasználóként kérem a segítségeteket. Kb. egy hete van meg az air2 16gb, 9.2 ios-es pad, de már 3x kellett frissítést csinálni rajta itunes-al. Eredetileg 8.4-el jött ki, ment pár napig, jó is volt, de mivel itt pozitív volt a visszajelzés a 9.2-re, ezért lefrissítettem én is. Le is ment, használtam, majd kikapcsolatam, kis idő múlva vissza, de megakadt a bootolásnál a fehér képernyőben fekete alma résznél. Azóta meg eljátszotta még 2x. Este kikapcsolom, aztán másnap vagy bebootol vagy nem. Vmit rosszul csinálok, vagy mi? Köszi

(#10092) bok92 válasza H_András (#10088) üzenetére


bok92
addikt

Hogyne lenne megoldva a küldés. Cmd+ enter, és már repül is az üzenet. :) gyors le fel tekerés meg a Cmd+ nyilak. Meg ha lenyomod hosszan a Cmd gombot, csomó funkció ábra előjön. ( iOS 9 alatt)

[ Szerkesztve ]

(#10093) #99546112 válasza #48828160 (#10087) üzenetére


#99546112
törölt tag

Én is hasznlom.

(#10094) Auratech válasza g.gergo (#10091) üzenetére


Auratech
őstag

Ha egyszer normálisan bebootol, csinálj egy iTunes mentést. Majd az iPadon egy teljes visszaállítást. Aztán nem újként, hanem mentésből visszaállítani. Ha ezután is gond van, hamar gariztatni.

Auratech Field Recording

(#10095) Ragnar95 válasza Auratech (#10094) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Ha mentést visszaraksz, visszakerülhetnek a problémás fájlok is :U
Csak úgy zárható ki a szoftveres hiba, ha újként állítod be a készüléket.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#10096) g.gergo válasza Ragnar95 (#10095) üzenetére


g.gergo
senior tag

Köszönöm a tanácsokat! Most ujkent van beallitva, kivancsi leszek, hogy jo marad-e. Ha nem, akkor valszeg hardveres problema lesz?

(#10097) Ragnar95 válasza g.gergo (#10096) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Igen, akkor gyakorlatilag biztos, hogy hardveres a gond.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#10098) zolikaDB


zolikaDB
veterán

Tud valaki Air 2-re itthon is kaphato, matt, kemeny felpattinthato hatlaprol? Vagy olyan kulfoldi forras, ami postazik Magyarorszagra is? Ilyesmire gondolok: Belkin

(#10099) blakey válasza zolikaDB (#10098) üzenetére


blakey
titán

[link]
Air és Air2 között nagy a különbség? [link]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#10100) zolikaDB válasza blakey (#10099) üzenetére


zolikaDB
veterán

Koszonom! Igen, megpedig a vastagsag... Emiatt kb csak a belebujos tokok egyeznek.

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  iPad topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.