Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  iPad topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-11-10 14:07:28

LOGOUT.hu

iPad topik összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10801) Auratech


Auratech
őstag

Nem hülyeség a 9.3 betaban az esti naplemente effekt de nem vagyok biztos benne, hogy a látható szín hőmérsékletének csökkenése bealtat.

Auratech Field Recording

(#10802) vadászcsiga válasza Auratech (#10801) üzenetére


vadászcsiga
félisten

A feherpont csökkentése 9 alatt a kisegítő lehetőségekben nem ugyanez? Ha bekapcsolom valami hasonlót kapok.

(#10803) bok92 válasza vadászcsiga (#10802) üzenetére


bok92
addikt

De az a kék fényt csökkenti.

(#10804) vadászcsiga válasza bok92 (#10803) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Akkor kékpont csökkentése lenne a neve :D

(#10805) bok92 válasza vadászcsiga (#10804) üzenetére


bok92
addikt

Mármint ez a night mód vagy mi. Az csökkenti a kék fényt... :D

(#10806) vadászcsiga válasza bok92 (#10805) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Roszul írtam. 9.2 alatti feherpont csökkentésére gondoltam.

[ Szerkesztve ]

(#10807) Noxy válasza bok92 (#10805) üzenetére


Noxy
veterán

[link]

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#10808) HardRic válasza Auratech (#10801) üzenetére


HardRic
addikt

A kék fény szűrésével a szervezeted hamarabb hiszi azt, hogy este van, elkezdesz melatonint termelni és könnyebben és jobban alszol. Elviekben.

(#10809) Süvi válasza HardRic (#10808) üzenetére


Süvi
őstag

Ez valóban így van.
Több kutatás is van már ami az esti tabletezés, számítógépezés hatását mutatja az alvásra.

Sőt. Egy modernebb szemüveglencsékben pl. Hoya Blue Control van olyan réteg, ami a kék fényt ill. részét szűri így kevésbé fárad az ember szeme, és tényleg így van.

Én már nagyon várom ezt az új IOS_ben

[ Szerkesztve ]

(#10812) Süvi válasza #05304832 (#10810) üzenetére


Süvi
őstag

Minden LCD kijelző ad ki ilyen fényt, TV is :(
Szerintem a 5s-t jobban fogok szeretni a WP-től. Selfie kamera biztosan gyengébb, de a hátlapi sztem nem.

Ipad fényereje nem tudom, hogy volt-e már 40%-tól magasabban.
A lehető legalacsonyabban használom minden körülmény között.

(#10814) Süvi válasza #05304832 (#10813) üzenetére


Süvi
őstag

6 esetleg? :)
Természetesen beállítástól is függ, hogy a TV ill más eszközök milyen színhőmérsékleten dolgoznak.

[ Szerkesztve ]

(#10816) Handball94 válasza Süvi (#10814) üzenetére


Handball94
aktív tag

Messengerben valahogy beállítható hogy a linkek Safariban nyíljanak meg (teljes képernyőn), és ne messengeres (kisebb) beszélgetés méretben?

szerk: Nem válaszkent akartam, hanem új hozzászólásként.

[ Szerkesztve ]

(#10817) Auratech


Auratech
őstag

A kék fény hatásáról részletesen tudtam. Ébresztéshez kiváló egy feldimmelő kékes fehér fenyű +7000k lámpa az ágy végénél. A kékes fény lényege, hogy a zárt szemhélyon kersztül jobban beszűrődik azonos erejű fény, mint a sárgás-vörösesből, amit a bőr alatti erek-vér könnyen elnyel.
Az ios megoldása is tetszik. Majd kiderül, mennyire hasznos a napi gyakorlatban.

Auratech Field Recording

(#10818) D@niel


D@niel
addikt

retina minin próbált valaki 9.3-at? van valami változás teljesítményt illetően?

𝕧𝕒𝕡𝕖 bemutatók, kedvezmények: facebook.com/Dan1el1031

(#10819) 20ár válasza D@niel (#10818) üzenetére


20ár
tag

Nekem gördülékenyebb a rendszer. Az alkalmazásváltót végre van kedvem használni :D

(#10820) D@niel válasza 20ár (#10819) üzenetére


D@niel
addikt

konkrétan hol gördülékenyebb? csak azért kérdezem, mert új rendszernél mindig ez a válasz de pontosan ritkán van kimondva, hogy miben jobb.

𝕧𝕒𝕡𝕖 bemutatók, kedvezmények: facebook.com/Dan1el1031

(#10821) vadászcsiga válasza D@niel (#10820) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Szerintem az animációra érti mindenki elsősorban.

[ Szerkesztve ]

(#10822) HardRic válasza D@niel (#10820) üzenetére


HardRic
addikt

Ja, folyamatosabbak az animációk (Air-en). Nekem kb ez az első rendszer, ahol a spotlight lehúzása nem szaggat, pedig iOS 7 óta használom.

(#10823) #99546112 válasza 20ár (#10819) üzenetére


#99546112
törölt tag

Csak nehogy az legyen mint a 9.2-nél, hogy mire kijött a végleges abban már nem volt folyamatos a multitask megint 😅😅

(#10824) D@niel válasza #99546112 (#10823) üzenetére


D@niel
addikt

retina mini, 9.2-nél nekem nagyon jó a mt, nem csak az alkalmazás váltó hanem az is, hogy még több dolgot ott tud hagyni a háttérben. egyértelmű volt a javulás az előző rendszerhez képest.
9.2n egyébként nekem az animációk kicsit, hajszállal lassabbak, viszont így folyamatosabb a működés.

fel dobtam a 9.3-at, a fentebb leírtak változatlanok szerencsére.

yahoo weathert kellene megcsinálni normálisan, a városok közötti lapozás full gáz.

[ Szerkesztve ]

𝕧𝕒𝕡𝕖 bemutatók, kedvezmények: facebook.com/Dan1el1031

(#10825) vadászcsiga válasza HardRic (#10822) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Én vissza raktam a 9.2-t mert a béta akadozott, meg jött egy respring is. Érdekes dolog ez, régóta figyelem hogy a hardver picit eltér minden egyes készülékben hiába ugyanaz a modell. Valakinel sima, másnál meg akad. Ugyanolyan módszerrel felrakva.

(#10826) HardRic válasza vadászcsiga (#10825) üzenetére


HardRic
addikt

Biztos, hogy többfajta hardver van, csak itt nem lett belőle "botrány" mint az iPhone 6S esetében. Nekem mindkét Air-em (az eredeti, és amit később szervizben kaptam) egyformán akadozós, lassú vacak volt mindig, de nem egy Air láttam és használtam már ami egész máshogy viselkedett. Lutri ez is...

(#10827) Alex91 válasza HardRic (#10826) üzenetére


Alex91
félisten

Vagy tobb fajta szoftver... Imho mas programok vannak mindenkinel felteve, es inkabb az kavarhat be.

[ Szerkesztve ]

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#10828) vadászcsiga válasza Alex91 (#10827) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Az évek során próbáltam már így is úgy is, fejen állva, minden hogy de ami egyszer akadt az utána is akadt, míg másnál ugyanilyen felállásban nem és fordítva .

(#10829) istvan170


istvan170
aktív tag

Hogyan tudok a Synology nasom photo mappájából kijelölni pár fotót, és letölteni az iPadomra? Láma kérdésnek tűnik, de nem jutok vele laikusként dűlőre. Egyesével lehet filmtekercsre menteni, de nem szeretnék 50-60 képpel bíbelődni. Ha pedig többet jelölök ki, akkor már nincs mentés opció. Ötlet?

(#10830) HardRic válasza Alex91 (#10827) üzenetére


HardRic
addikt

Ami szaggat, pl animációk gyári appokban, homescreenen, etc. az hard reset után is szaggat. Nem ettől függ.

(#10831) blakey válasza istvan170 (#10829) üzenetére


blakey
titán

FileExplorer-rel tudsz menteni a tabra.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#10832) istvan170 válasza blakey (#10831) üzenetére


istvan170
aktív tag

Rájöttem, miután írtam a fórumra. Köszönöm szépen, nem állt rá még erre az egészre az agyam :U

(#10833) #99546112


#99546112
törölt tag

Az olyankor mi hogy egyszer csak fogja magát az ipad és 5GB-ról 70MB-ra csökken a szabad terület mérete? Tárhely menüpontban ha össze is számolom van 1,5GB minden alkalmazással eggyütt. Battery doctor semmit sem szabadít fel mert nincs felesleges dolog. Kicsit elképedtem most ez mi?!

Ui: volt újraindítás is.

[ Szerkesztve ]

(#10834) #99546112


#99546112
törölt tag

Slusszpoén: iTunes azt írja hogy 8GB helyem van 😅😅😅 na ezt már végképp nem értem!

(#10835) gzbotii


gzbotii
veterán

1 óra 24p (1 óra 32p készenlét, most húztam le a töltöről, kezdtem agyban netezni) használattal 17% merült Mini 2esem ma reggel. Ez most jó :F

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#10836) DigitXT válasza gzbotii (#10835) üzenetére


DigitXT
félisten

Ha agyban netezel, az agyadnak kellene merülnie, nem a tabletnek...:DDD

(#10837) gzbotii válasza DigitXT (#10836) üzenetére


gzbotii
veterán

Sajnálom, ennyit tud az Apple fele autocorrect 💩🙃

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#10838) DigitXT válasza gzbotii (#10837) üzenetére


DigitXT
félisten

Amúgy azt hol lehet kikapcsolni?:D Olyan baromságokat javít bele
kérdés nélkül, hogy öröm nézni... Tegnap találkoztam életem első
almás eszközével (Air 2), és a billentyűzet kínszenvedésnek tűnik.
Ezt a HSZ-t is inkább a One Max-ról pöttögöm (Anysoft Keyboard):
tegnap egy hszben leírtam, hogy keyboard, lett belőle "kéz kard".:DDD

(#10839) gzbotii válasza DigitXT (#10838) üzenetére


gzbotii
veterán

Általános-billentyűzetek-automata javítás.
hogy nem hiányod össze magad attól a billtol? Eniszoft :))
Nekem Mini 2 álló helyzetben nagyon kényelmes. Air viszont már nagy. Próbáld swipeal széthúzni a billt, úgy jobban kézre állhat.
____
Üzemidőre meg: alsós szintű matekkel kiszámoltam, hogy ha ilyen használat mellett így merül tovább akkor 8 óra használatot bír ki, amiről a legtöbb androidos társa csak álmodozhat :D (volt 4 droidos tabletem, kedvencem a nexus 7 2013 volt, de az kb 3 órát bírt).

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#10840) blakey


blakey
titán

Miért nem használtok másik billentyűzetet? Swiftkey, Swype, én általában a HuKey-t használom, de még elérhető egy pár.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#10841) Rage47 válasza blakey (#10840) üzenetére


Rage47
veterán

nem tudnak integrálódni a rendszerbe rendesen
van, hogy nem jelenik meg, vagy nem tud megjelenni, van, hogy elő sem jön, stb.
nem olyan elegáns egyik sem, mint a gyári

(#10842) blakey válasza Rage47 (#10841) üzenetére


blakey
titán

Mint írtam, a HuKey-t használom, nekem jól működik 1,5 éve. Olyan elegáns mint a gyári. Csak jelszavaknál kell a gyári, de azt automatikusan teszi.
Nekem tökéletes és úgy lehet gépelni ahogy a fizikai billentyűzeten teszed.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#10843) DigitXT válasza blakey (#10840) üzenetére


DigitXT
félisten

Én pl. azért, mert még 24 órája sincs, hogy először bekapcsoltam a cuccot.:D
Köszi a tippet, ez a HuKey egész használhatónak néz ki. Még azt nem értem,
hogy ha 2€ volt az ára, akkor miért nem vonta le a bankkártyámról? SMS-nek
kéne jönnie, ha megtörtént a tranzakció, de egyelőre semmi (viszont települt).

(#10844) Rage47 válasza blakey (#10842) üzenetére


Rage47
veterán

3D touch gondolom nincs benne, 2 euróért.. 1 éve nem frissült.

(#10845) blakey válasza DigitXT (#10843) üzenetére


blakey
titán

Van egy kis türelmi idő, megérkezik a számla is meg a levonás is meglesz.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#10846) blakey válasza Rage47 (#10844) üzenetére


blakey
titán

Tavaly májusban frissült, ez egy egyszerű billentyűzet, semmi extra. Viszont gépelni tökéletes, szerintem.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#10847) HardRic válasza Rage47 (#10844) üzenetére


HardRic
addikt

Nekem is fent van, elég jó. Tetszik, hogy ugyanazok a billentyűkombinációk vannak mint PC-n, így gyorsan lehet átírni file-neveket, url-eket, stb. Nekem kicsit kicsik a billentyűk még fektetve is, ezért a gyári magyart használom leggyakrabban mindenféle autocomplete meg -correct nélkül.
Egyébként ugye mindenki ismeri a "magánhanzón felfelé húzom az ujjam" féle ékezetbevitelt? Mert abból szokott nagy rácsodálkozás lenni amikor több éves iPad felhasználók jönnek rá, és írkálják be fórumokra, hogy micsoda újítás :D

(#10848) DigitXT válasza HardRic (#10847) üzenetére


DigitXT
félisten

Mindenki ismeri: de gonosz.:DD Amúgy kipróbáltam, és tényleg. Hogy ez mekkora újítás!;] Nekem amúgy HSZ írása közben, az esetleges javításokhoz a kurzormozgató nagyon hiányzik... Oké, ott ez a nagyító a pontos "célzáshoz", de ha csak a 1-2 karaktert ugranék odébb, körülményes. Persze mindent meg kell szokni... Ahogy pl. ezen a HuKey-en is azt, hogy a shift kétkezes. (Sokkal inkább hajaz az egész egy PC-s billentyűzetre, mint egy érintősre, ill. valóban kicsit kicsik rajta a gombok, mert minden egybe van zsúfolva.)

(#10849) Süvi válasza Süvi (#10426) üzenetére


Süvi
őstag

Na sikerült kifognom egy jó áru Ipad Air 2 64 GB-t, így megvettem. Apukámnak pedig megy az Air.
Szépen állítgatom be, viszont az Ibooks-ból nem jönnek át a könyvek.
Voltak benne mappák, a mappák nevei megjöttek, de a könyvek nem.
Mit lehetne tenni?
Így van beállítva mind a két készüléken.

Köszönöm

(#10850) blakey válasza Süvi (#10849) üzenetére


blakey
titán

iTunes és App Store-ba be van kapcsolva a Könyvek letöltés?

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  iPad topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.