Hirdetés

2024. május 17., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Invitel (TV, internet, telefon) (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:55:13

LOGOUT.hu

Invitel (Telefon, IPTV, kábel TV, DSL, kábelnet, optikai)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#27251) kabelmania27 válasza orosziem81 (#27249) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Nézd meg meddig tart a számlázási időszak.

(#27252) gedikart


gedikart
aktív tag

Üdv. Mostanában több egymást követő napon is észrevettem, hogy az IPTV akad. Box/ZTE újraindítva, utána jó lett. Általában melyik szokott elfáradni? Novemberben kötötték be/át 15 Mbites csomagra.

(#27253) JKJ420 válasza orosziem81 (#27249) üzenetére


JKJ420
tag

Ha mindkét helyre kell fizetned, az nem normális. Ha összeségében annyit fizetsz amennyit kell, akkor mit számít? Majd rendbe teszik a számlázás részét is.

(#27254) kabelmania27 válasza gedikart (#27252) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Üdv!
Nézd meg, hogy a hgw és a box között rendben van-e az utpkábel.
Box újraindítás után nem javul a helyzet?

(#27255) orosziem81 válasza JKJ420 (#27253) üzenetére


orosziem81
tag

Nos kiderült, a dolog maga normális, mert a DIGI későn jelentette le a teljesítést, közbe hóforduló lett és elkészült az új számla. A számlát az ügyfélszolgálat tájékoztatása alapján nem kell kifizetni hanem készítenek egy végelszámolást.

Egy érdekesség: Hiába gyorsabb a digi de az elmúlt 3 hét alapján az Invitel stabilabb volt.

(#27256) JKJ420 válasza orosziem81 (#27255) üzenetére


JKJ420
tag

Örülök, hogy rendeződött. A stabilitásnak adj egy kis időt. Ha nem javul, szólni kell.

(#27257) kabelmania27 válasza orosziem81 (#27255) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Kábelnet vagy ADSL kapcsolat volt korábban?

[ Szerkesztve ]

(#27258) orosziem81 válasza kabelmania27 (#27257) üzenetére


orosziem81
tag

ADSL

(#27259) gedikart válasza kabelmania27 (#27254) üzenetére


gedikart
aktív tag

Tegnap este is akadt a kép, sajna én nem voltam itthon. A boxot ki/bekapcsolták, de nem javult, meg, majd később magától megszűnt.

(#27260) gedikart válasza gedikart (#27259) üzenetére


gedikart
aktív tag

A vonal egyébként elbírná a 30 Mbitet is, de nem ajánlották, mert a távolság miatt a feltöltés nem, vagy csak kockázatosan érné el a szükséges limitet, és úgy kockásodás léphetne fel az IPTV-nél. Ezért is maradtunk a 15 Mbitnél. Novembertől egészen mostanáig nem is volt semmi gond. Tegnapelőtt reggel csináltam egy 20 perces modem, box, router áramtalanítást, de már tegnap este beszámoltak ismét a szaggatásról.
Most néztem egy speedtestet, rendeben van, illetve próbáltam egy letöltést+HD csatorna nézést, semmi gond nem volt vele. Az lehet hogy magával az IPTV-vel (adás) van gond olyankor?

[ Szerkesztve ]

(#27261) ablack


ablack
senior tag

Sziasztok!

Kaptam egy Nokia G-240W-F optikai modem-router készüléket.
Viszont nem enged bejelentkezni a webes felületre a hátuljára írt username/password kombinációval. Mit tudok tenni? Ha resetelem az eszközt a rajta lévő gombbal akkor visszaáll gyárira a jelszó? Internetelérés az megmarad, vagy van amit a szerelőknek kell a menüben beállítani az optikai kapcsolathoz?

[ Szerkesztve ]

(#27262) l.skywalker


l.skywalker
félisten

Vácott olyan 50cm mélyen baromi hosszan ásnak befelé kábeleket egy irányba. Amit én láttam valahogy így:

Lehet ennek köze a Digihez? Inkább elektromos kábelnak tűnik, mert olyan féle, de ahhoz pedig nincs annyira mélyen.

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#27263) taki01 válasza l.skywalker (#27262) üzenetére


taki01
őstag

Vasárnap láttam Kisvácon vagy 3 Digis autót(2 román rendszámos és egy magyar). Jöttek ki focus bolt mellőli utcából.

(#27264) Vladek83


Vladek83
tag

Sziasztok,

levelek átirányítására másik email címre van megoldás (vagy ügyfélszolgálat)? Mert gmail-re elég lassan jönnek meg levelek (pop3)..

üdv,

(#27265) Peter Kiss


Peter Kiss
senior tag
LOGOUT blog

Invitelnek vissza lehet valahogyan juttatni a kiküldött routert? Mert nekem is van egy, nem sokat volt használva, csak amíg szenvedtünk egyszer a modemmel, de azóta itt van a dobozában lomnak.

(#27266) Akosman válasza Peter Kiss (#27265) üzenetére


Akosman
aktív tag

Ügyfélszolgálaton lehet leadni.

(#27267) taki01 válasza Peter Kiss (#27265) üzenetére


taki01
őstag

Ha van aktív előfizetésed akkor nem lehet leadni.

(#27268) kopi72


kopi72
aktív tag

Hát én most 11 év után le fogom váltani az invitelt.
9 ezret fizetek egy 30/5 -os netért+tv (+2 box). Úgy tűnik ezt már nem fogják fejleszteni itt és négyünknek ez már nem elég sajnos.

Itt van a 300Mbit-es UPC 4500ft-ért, nameg most sétálgatnak digi-s üzletkötők is a gigás netjükkel, de nem tudták megmondani, hogy nálunk elérhető lesz-e mindenhol (földkábelesek vagyunk, az invitel telefon kábele is ott jön ).

UPC-ről azt hallottam, hogy a .com-os serverek felé nem szűkít a sávszéllel, mint a Invitel és a digi.

[ Szerkesztve ]

Magyarorszag a mosoly orszaga. Akar kiskoruton akar nagykoruton elmenygazdag utazasban lehet resze!

(#27269) M@Db0Y válasza kopi72 (#27268) üzenetére


M@Db0Y
senior tag

"UPC-ről azt hallottam, hogy a .com-os serverek felé nem szűkít a sávszéllel, mint a Invitel és a digi."

Sem az invitelnél sem most a Diginél nem vettem észre ilyet soha. Mi a fenének "szűkítené" a sávszélt? Meg elméletileg a jogszabályok szerint nem is tehet különbséget, szóval ezért sem gondolom, hogy bármilyen lassítás lenne.

(#27271) headhunter válasza kopi72 (#27268) üzenetére


headhunter
addikt

...nameg most sétálgatnak digi-s üzletkötők is a gigás netjükkel...

Digi nem az Invitel koax hálozatát cseréli le optikára?

(#27272) kopi72 válasza headhunter (#27271) üzenetére


kopi72
aktív tag

Szia, Jászberény a város, szerintem ők nem voltak itt koaxxal.
De ugye megvette a digi az invitelt, igy ki tudja, hogy mi lesz.

[ Szerkesztve ]

Magyarorszag a mosoly orszaga. Akar kiskoruton akar nagykoruton elmenygazdag utazasban lehet resze!

(#27273) pazo77 válasza kopi72 (#27272) üzenetére


pazo77
tag

Jászberényben Invitel réz mellé húzták be az optikai kábeleket .Itt csak a PR fut koaxon.
Nálunk a lépcsőházban már elosztódobozok és az optika is bennt van.
De még nincs összekötve semmivel.
Egyenlőre vdsl csomagom van gondolom igyekszenek szünetmentes átállással megoldani...
Már ha a Digi kell 😀

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/watch?v=Sfz9jQ3KI5k

(#27274) kopi72 válasza pazo77 (#27273) üzenetére


kopi72
aktív tag

Hello,
Éppen most hivott fel a digi, azt mondták nyárra behuzzák a kábelt a mi utcánkba is.

3100ft a gigabites net, nem semmi!

Vajon mennyit tud majd a valóságban, és ami a legfontosabb, mennyire lesz stabil, főleg a .com-os vonalakra.

Tennyi tévét lehet csatlakoztatni rá? Vagy settopbox-al megy digitálisan?

Magyarorszag a mosoly orszaga. Akar kiskoruton akar nagykoruton elmenygazdag utazasban lehet resze!

(#27275) Tonyk válasza kopi72 (#27274) üzenetére


Tonyk
veterán

Nagyon rá vagy kattanva erre a .com-ra. Többen is írták, hogy ilyen nem lehetséges, törvényileg sem. Hálózatfüggetlenség van.
Ha ennyire érdekel, menj fel a BIX oldalára és nézd meg milyen gerincvonalakon szolgáltatnak az egyes szolgáltatók.

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#27276) l.skywalker válasza kopi72 (#27274) üzenetére


l.skywalker
félisten

Települést írhatnál. A többi kérdéssel pedig a Digi topicot kéne kérdezni.

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#27277) kabelmania27 válasza kopi72 (#27274) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Digis nettel kapcsolatban ITT, tévével kapcsolatban ITT választ fogsz kapni a kérdésekre, pár dolog le van írva az összefoglalókban, ezért ezeket is érdemes átnézni, ahogy a régebbi hsz-okat is.
Linkelt témákban ismertetve vannak a problémák megoldással együtt.

(#27278) kopi72 válasza l.skywalker (#27276) üzenetére


kopi72
aktív tag

Szia,

írtam települést fentebb.
Megyek át a digi forumokba, de még annyit, mert ez végülis inviteles hír, hogy a hölgy azt mondta ha van invitelnél hűség még, azt nem kell kifizetni, ha átmész a digihez (nyilván mert megvették)

Magyarorszag a mosoly orszaga. Akar kiskoruton akar nagykoruton elmenygazdag utazasban lehet resze!

(#27279) ballazol válasza kopi72 (#27278) üzenetére


ballazol
senior tag

Fateromék bementek az esztergomi invitelbe. Az ügyintéző nő azt válaszolta az árcsökkentésre utaló kérdésére, hogy akkor tudnak 1.000Ft-ot engedni, ha 1 éves hűséget aláír.
Vicces, hogy ezt az info-t is innen kell megtudnom.
Ezek szerint nyugodtan aláírhatták volna a hűséget. Amennyiben Dorogon is átveszi az Invitel netszolgáltatását a DIGI. :( :P

"A könnyű is súlyos, ha jó és értékes." C.G. Jung

(#27280) raider21


raider21
aktív tag

Tegnap vettem észre, a kb. 1/2 napos technikai DKTV szünet után, az új csatornakiosztást. De elméletileg már 02.18 -tól így van.

raider21

(#27281) kisapa


kisapa
senior tag

Ezek mennyire jó értékek? Most akarok előfizetni tv-re is.

(#27282) kabelmania27 válasza kisapa (#27281) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Kettes osztóval 52 felett lesznek a nyáron az értékek, így nem biztos, hogy menni fog a négy feltöltési csatorna ezért akadhat a net, tévé adással nem lesz gond.

[ Szerkesztve ]

(#27283) kisapa válasza kabelmania27 (#27282) üzenetére


kisapa
senior tag

Már benne van a kettes osztó. Előtte ilyen volt.

(#27284) kabelmania27 válasza kisapa (#27283) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

30fokban esélyes, hogy 52 felett lesznek a feltöltési értékek.

[ Szerkesztve ]

(#27285) kisapa válasza kabelmania27 (#27284) üzenetére


kisapa
senior tag

Remélem amikor jönnek bekötni a tv-t akkor csinálnak ezzel valamit.

(#27286) kabelmania27 válasza kisapa (#27285) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Annyit fognak csinálni, hogy mmwo vagy tratec osztót tesznek fel, amivel a vételi érték lesz negatív.
Teljesen mindegy, hogy most mit raknak be mert nyáron úgy is eléri az 52-őt ha nem állítanak az erősítőn.
Osztó nélkül alacsonyabb feltöltési érték kellene ahhoz, hogy tévé előfizetés esetén is 50 alatti értékek legyenek.

[ Szerkesztve ]

(#27287) ballazol válasza kabelmania27 (#27286) üzenetére


ballazol
senior tag

Én egy ilyet vettem egyik 3-4 éve, bekötöttük a padláson, és azóta nyáron sem tűnnek el a csatornák... :)

"A könnyű is súlyos, ha jó és értékes." C.G. Jung

(#27288) PpenoO


PpenoO
őstag

Jelenleg melyik a legerősebb modem/router az invitel kínálatában (csak net)? Illetve lehet igényelni cserét?

Amit kaptunk a vdsl 60mbit mellé ZTE H108N nem túl acélos wifi szinten és ha több eszköz is aktívan netezik akkor be is lassul rendesen.

[ Szerkesztve ]

(#27289) Intruder2k5 válasza PpenoO (#27288) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

WiFi-re nincs garancia egy szolgáltatónál sem, ha ilyen gond van, azt magadnak fog kelleni megoldani egy saját routerrel.

(#27290) Lauda válasza PpenoO (#27288) üzenetére


Lauda
félisten

Annó én néztem saját modemet, aminek erősebb a wifije, aztán nem vettem a mai napig sem. A szolgáltató fel is hívott mikor érdeklődtem, őket nem zavarja, csak nincs hozzá support. Meg ha erre az útra térsz, figyelj oda az annex verzióra.

(#27291) PpenoO válasza Intruder2k5 (#27289) üzenetére


PpenoO
őstag

Azért egy wifi routernek 15m ajtók nélküli távot nem 2-5mbittel sávszélességgel kéne tudnia. A nagyobbik baj ha 2-3 külön eszközön megy a youtube pl akkor kifekszik, laggol. Gondoltam kicseréltetem korszerűbbre és megkérdezem hatha tudjátok melyikkel érdemes lecserélni.

[ Szerkesztve ]

(#27292) PpenoO válasza Lauda (#27290) üzenetére


PpenoO
őstag

Router vásárlása worst scenario. A weboldalukon van pár korszerűbbnek tűnő eszköz.

(#27293) Intruder2k5 válasza PpenoO (#27291) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

De ez sajnos nem így működik. Ha gond van a szolgáltatással, vezetékes ágon, akkor jön a technikus és szükség esetén cseréli, olyanra ami épp van nála. WiFi-n meg 0/0Mbps a garantált.

(#27294) PitLee válasza PpenoO (#27292) üzenetére


PitLee
őstag

Hát pedig egy jó WiFi router, több antennával nem rossz.
Nálam is van egy öreg TP még az előző modem alatt is szolgált.
A modem csinálja azt amit jól tud legyen stabil net, a router meg csinálja amit ő tud a megosztást.

Számít hogy milyen szabványon vagy b,g,n
link

Számít, hogy milyen helyen laksz, sok a közeli szomszéd és zavarjátok egymás csatornáit, ilyenkor kell keresni egy kevésbé terhelt csatornát.
link

De ehhez Intruder2k5 jobban ért.

(#27295) Lali-213 válasza PpenoO (#27288) üzenetére


Lali-213
senior tag

Szia,

Pár héttel ezelőtt én is hasonló cipőben jártam. 30/10 Mbites csomagról 250/100-asra váltottam, ami wifin közel sem hozott megnyugtató eredményt. Egy Huawei wifi modemem van, ami csak n-es szabványt tud és cserélni is csak erre tudta volna a szolgáltató.
Vettem itt a Nardveraprón használtan egy ac-s routert gombokért, ami a mobiltelefonomon 160/150 Mbitet tud 5GHz-en (igaz, akkor ugyanabban a szobában kell lennem). Biztosan le fogom cserélni pár hónap múlva egy jobbra, de egyelőre ez is megteszi. 2.4GHz-en pedig igen komoly hatótávot és stabilitást biztosít.

Neked is hasonlót tudnék javasolni, hogy szerezz egy routert és bridge módban próbáld meg. Nekem 5 ezer forint ráfordítással megvolt.

(#27296) PpenoO válasza Lali-213 (#27295) üzenetére


PpenoO
őstag

Van otthon egy vargalex firmwares TP 1043 v1, azt beüzemeltem próbaképp de nem jöttek ki jól a ZTE modemmel. A TP 0.5 alatti értékkel üzemelt és saját hálón simán tudta a gyári értékeket. A modem viszont 1-2 nap után durván belassult és alig bírt kiköhögni magán pár mbitet. A modem beállításokat a support segítségével csináltam de a jelenségre ők is széttárták a kezüket.

Ha nincs javaslatotok beszélek velük megint, illetve felhívom a helyi inviteles szerelőt.

Remélem lesz megoldás mert ameddig nem húzzák be a digi optikát nem szándékoztam szolgáltatót váltani (Telekom optika van még az utcában), de lehet rákényszerülök...

(#27297) kisapa


kisapa
senior tag

Ma bekötötték a a tv-t is. Ezeket rakták be.


Ezek lettek az értékek.

.

(#27298) kabelmania27 válasza kisapa (#27297) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Tratec osztót kaptál, amennyiben akadást tapasztalsz cseréld splitterre.

[ Szerkesztve ]

(#27299) kisapa válasza kabelmania27 (#27298) üzenetére


kisapa
senior tag

Melyik a tratec osztó? Mellesleg nem látom a hpf szűrőt a tv ágon.

(#27300) kabelmania27 válasza kisapa (#27299) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Ez a tratec, elejére rá van írva a tipus, azért nincs rajta hpf mert ez az osztó tartalmazza.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Invitel (TV, internet, telefon) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.