Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:03:10

LOGOUT.hu

Amit a Coffee Lake-ről tudni érdemes!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10401) AuraSync válasza Habugi (#10400) üzenetére


AuraSync
őstag
LOGOUT blog

Köszi a részletes leírást most már kezdek megvilágosodni. :)) :R

A HWInfo nem tudom mennyire megbízható, de kapásból 0,04V-al több CPU feszt mutat mint az Aida64 vagy a BIOS.
De ahogy néztem a többi CPU-hoz tartozó fesznél is többet ír ki mint maga a BIOS.

Ez megint egy olyan dolog amit soha nem fogok megérteni.. nem egy szenzort használnak ezek a szoftverek? Miért mutat mindegyik mást? :F

Szerencsére se az Arma 3 se a hozzá hasonló DayZ optimalizálatlan sz@rok nem érdekelnek. ;]
Én úgy vagyok vele ha már elköltöttem egy millát gépre akkor ne csak 30FPS-em legyen egy játékban 1440p-ben.
Ami optimalizálatlan azt messziről elkerülöm.

S23 Ultra / Watch 6 / Q80T 65" / 14600KF / RTX 4070 S / JBL / S3000 Pro / WH950NB

(#10402) laychi válasza AuraSync (#10401) üzenetére


laychi
veterán

1. Vcore-t vagy ViD-et néztél hwinfoban?
2. LLC miatt lehet több a fesz, beállítástól függően terhelés alatt több, kevesebb vagy a bisban beállítottal(közel vagy teljesen)megegyező
3. Avx(2) terhelés alatt szintén lehet magasabb a fesz, mint normál terhelés közben(függ az llc beállítástól is)

(#10403) Puma K


Puma K
veterán

Helló!

i5 9600K mellé Asus vonalon melyik azaz alaplap amin a VRM megfelelő hűtéssel rendelkezik és még a tuningot is bírja avagy nem melegszik 100°C körüli hőmérsékletre, hanem alatta-jóval alatta megáll?

Továbbá később egy 9700K-t is tud fogadni szintén tuningolva nem izzó VRM-el?

A fentiektől részben függetlenül, ezzel az alaplappal van valakinek gyakorlati tapasztalata?

Asus ROG STRIX Z390 I GAMING:

Nincs túl közel az a PCI-E slot a VRM-I/O hűtő-takaró részhez?
Gondolok itt egy backplate-es VGA-ra:

Le lehet szedni egy részt arról a területről amivel plusz távolságot lehet nyerni: [link]

Elvileg megállja a helyét a VRM része is:

Asus ROG Strix Z390 i 9900K Motherboard Review - videó

Azaz egész blokk fém és egyben van így kellő mennyiségű hűtést tud biztosítani a VRM részére:

Persze az SSD hűtése külön van:

ROG STRIX Z390-I Gaming 9th Gen Intel Motherboard Overview - videó

[ Szerkesztve ]

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#10404) MPowerPH válasza Puma K (#10403) üzenetére


MPowerPH
félisten

9600K melle majdnem mind1.... Azt azert hozza kell tenni, hogy ezek a VRM -ek egy forintot nem ernek, tehat hiba azt irni, hogy megalljak a helyuket. Egy rendesen megcsinalt, minosegi komponensekbol allo VRM ugyanis nem melegszik, legalabbis annyira nem, hogy akar egy passziv hutoborda szukseges legyen a kobakjara.

Csak hozzateszem, ezeken a 'gamer' Asus lapokon van az egyik leghitvanyabb VRM. De ugye verpistat nem erdekli, csak legyen rajta jo nagy, szines borda, es vilagitson. ;]

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#10405) mgabi válasza Puma K (#10403) üzenetére


mgabi
senior tag

mini ITX lapban asus z390-i jó választás vagy ASRock Z390 Phantom Gaming-ITX/ac játszik még picit olcsóbban. Én biztos asust vennék.

(#10406) Puma K válasza MPowerPH (#10404) üzenetére


Puma K
veterán

Abból indultam ki, hogy a mostani Asus Z97 Pro Gamer alaplapomon lévő VRM rész egy 4790K-t hajtva 4700@1,25v mellett 55°C körül alakul terhelés közben.

Na már most olyanokat olvastam-láttam, hogy ezeknél a 6-8 magos prociknál simán elmegy 100°C-ig is akár a VRM... ezt akarom elkerülni.

Anno a most is még meglévő Z97 alaplapomat napokig kutattam mire rátaláltam, hogy mi lenne a jó választás. Most is ezt csinálom azaz informálódok.

Nálam nem a gémer szó az ami megállít egy terméknél meg a csili-vili szirszarok, hanem annak terméknek az a tudása ami nekem kell. Az hogy tudja az extrákat az hidegen hagy.

(#10405) mgabi

Köszi!

[ Szerkesztve ]

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#10407) imitot válasza ates2 (#10393) üzenetére


imitot
újonc

Szia ates2,

én a mellékelt beállítási értékek szerint használom. 2óra Division után!
Remélem segít!

(#10408) mgabi válasza imitot (#10407) üzenetére


mgabi
senior tag

10 drive? Gyűjtöd őket?

(#10409) ates2 válasza imitot (#10407) üzenetére


ates2
senior tag

:R

(#10410) imitot válasza mgabi (#10408) üzenetére


imitot
újonc

Csak 5...! :B

(#10411) turbokappa


turbokappa
senior tag

Üdv
Asus z-370p deszkám van, és 8600k v 8700 procit vennék bele. A kérdésem az lenne, hogy a vrm hűtését moddoljam-e az órajelek stabilan tartása miatt, vagy így önmagában elégséges.

A semmiért vállalom a felelősséget!

(#10412) Cyberboy42 válasza turbokappa (#10411) üzenetére


Cyberboy42
senior tag

ha nem széndékozod húzni a procit, akkor elég. Tuning-hoz már biztos kell babrálni vele :/

...A teknős ezután pszichoanalitikusként kezeli az identitászavaros krokodilt...

(#10413) turbokappa válasza Cyberboy42 (#10412) üzenetére


turbokappa
senior tag

Max all-core modban fog menni. Csak soványnak tűnik a gyári 'borda'. Egy másik bordán+ventin gondolkodok.

A semmiért vállalom a felelősséget!

(#10414) Cyberboy42 válasza turbokappa (#10413) üzenetére


Cyberboy42
senior tag

ha meg tudod oldani, és rá tudod rakni akkor az csak segíthet :)
Esetleg nézd meg a legújabb HWinfo-val a hőmérsékleteket, talán kijelzi a VR VCC Temp-et. ami a vrm hőmérséklete. Régebbi verzió, illetve más program nem volt képes rá! Ja és ez csak egy tipp, ugyanis nem pont ez a lapom van :) de ha van ott egy "hőmérő" az sokat segíthet belőni a cuccost.

...A teknős ezután pszichoanalitikusként kezeli az identitászavaros krokodilt...

(#10415) turbokappa válasza Cyberboy42 (#10414) üzenetére


turbokappa
senior tag

Köszi!

A semmiért vállalom a felelősséget!

(#10416) ImpersonatoR

Mivel csodával határos módon tényleg jött az Alza -ba Asus XI Extreme (3db) ezert nem szüttyögtem az Apex-el külföldről hanem megrendeltem innen végül is.

Nem tudom mennyire a processzor érdeme is de simán megy a RAM 4133 -on xmp bol az Asus XI Extreme-be

Sajnos se a Gigabyte Master se az Asus Hero XI nem ment vele anno csak 3600 on max 4000-en (9600K és 9900K melett probaltam)

Illetve úgy néz ki sikerült egy jobb fajta 9900K -t kifogni most szerencsére.
Előzőt (tray) 5 ghz (all core) sem tudtam hajtani eldobta magát mindig 1.4 vcore melett is
Csak gyorsteszt volt nyilván majd meg bele kell asnom magam de 1.28 Vcore melett 51x100 all core LLC6 -nal mar előrelépés számomra.

Link a képhez

Egyedül ami nem tetszik az a dimm2 slot ami elég nagy kreténség mert egyből 8x -ra vágja a videokártyát (bar ez az Intel hülyesége)

(#10417) palfitom válasza ImpersonatoR (#10416) üzenetére


palfitom
félisten

Gratulálok, jól hangzik! :K

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#10418) gergely0514 válasza ImpersonatoR (#10416) üzenetére


gergely0514
csendes tag

Nálam is ez volt a Gigabyte Master-el, 3600 és max. 4000-en ment. Majd bios frissítés megoldotta, a legújabbal 4300-on megy cl17-el. Jelenleg 5.1 Ghz-en, menne feljebb is de a melegedés miatt nem erőltetem. Így 7x fok max, 5.2-ön 8x és 5.3 90 fölé megy. Majd ha kicsit javítottam a hűtésen feljebb veszem.

(#10419) ScomComputer válasza gergely0514 (#10418) üzenetére


ScomComputer
veterán

Melyik bios van rajta F8g ?

(#10420) gergely0514 válasza ScomComputer (#10419) üzenetére


gergely0514
csendes tag

F8e a mostani, a dobozból kivéve f4 volt.

(#10421) ScomComputer válasza gergely0514 (#10420) üzenetére


ScomComputer
veterán

A beta az F8g....megy egy pü... :K

(#10422) ates2


ates2
senior tag

nos oké,hogy a linkben [link] egy 9900k van de így állítottam be biost magamnál 9700k hoz és bírja. Ez így használható lenne ? :U

[ Szerkesztve ]

(#10423) ladyka


ladyka
csendes tag

sziasztok,

tegnap érkezett meg az új alaplap aorus z390 master, i7 8700K procihoz.
én kipróbáltam a beta biost 2x is. Másodszorra a vissza frissítés közben majdnem azt hittem, hogy kuka lett a gép mivel még a kép is hangyás lett szétesett teljesen.
kérdésem az lenne melyik boist javasoljátok hozzá és valaki tudna-e javaslatot tenni mit hova állítsak tuninghoz?

jelenleg videóból kilesve pár dolgot azok alapján állítottam be az orajelet 5.0Ghz 1,285 on stabil, 5,1Ghz 1,345-on.

asus alaplapról váltottam és nekem ez a bios még kicsit furcsa.

segítséget előre is köszi

(#10424) ScomComputer válasza ladyka (#10423) üzenetére


ScomComputer
veterán

Megy pü... ;)

[ Szerkesztve ]

(#10425) lemusz


lemusz
addikt

9900K + B365M = VRM coller needed
[link]

Itt is olavstam már párszor ezt a VRM-re ventit állítani dolgot, de nem nagyon tudom elképzelni. Hogy kell ezt kivitelezni? Tud valaki képet mellékelni nála hogy van? (Ha van itt olyan egyáltalán...)

(#10426) mgabi válasza lemusz (#10425) üzenetére


mgabi
senior tag

40-60mm ventiket kell feleszkábálni rá gyors rögzítővel. Nekem 80-s volt rajta anno, az már nehezen fér el a vrm-n, meg a cooler is útban van. pl:

(#10427) lemusz válasza mgabi (#10426) üzenetére


lemusz
addikt

Mint egy bagoly :D Nice.

(#10428) kicsipapucs válasza lemusz (#10425) üzenetére


kicsipapucs
őstag

Néhány héten belül csinálok egy nagyobb összehasonlító tesztet 4-6 lappal, modolt Z170 és Z390-ekkel vegyesen, Coffee procik alatt, írni fogok egy nagy cikket majd róluk, ott megpróbálok mindenre kitérni.

Nyugodj békében, drága Maffia cicám. :(

(#10429) ScomComputer válasza kicsipapucs (#10428) üzenetére


ScomComputer
veterán

Húú ennek örülök,kíváncsian várom,hol lehet elolvasni a cikket? :R

(#10430) mgabi válasza kicsipapucs (#10428) üzenetére


mgabi
senior tag

Várjuk!!!

(#10431) kicsipapucs válasza ScomComputer (#10429) üzenetére


kicsipapucs
őstag

Eredeti terv szerint csak a logout blogomba raktam volna ki, de lehet, hogy máshová is kikerül, mert lesz benne 1-2 szponzor cucc elvileg. Még nem tudom pontosan. Nem lesz nagy szám, csak a saját LGA1151-es alaplap gyűjteményen megyek végig pár procival, jó alaposan (sok teszt, műszeres mérések, stb). :)

[ Szerkesztve ]

Nyugodj békében, drága Maffia cicám. :(

(#10432) windlord válasza kicsipapucs (#10431) üzenetére


windlord
őstag

Ügyes légy Cimbi!

[ Szerkesztve ]

(#10433) kicsipapucs válasza windlord (#10432) üzenetére


kicsipapucs
őstag

Enjoy, community! ;]

Nyugodj békében, drága Maffia cicám. :(

(#10434) ReFleXx válasza kicsipapucs (#10428) üzenetére


ReFleXx
addikt

melyik z170 lap(ok) lesz(nek) leprobalvava coffee lake procival?
amugy varom a posztot.

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#10435) kicsipapucs válasza ReFleXx (#10434) üzenetére


kicsipapucs
őstag

ASRock Z170M OC Formula
Asus Maximus VIII Gene
Asus Maximus VIII Impact

"amugy varom a posztot." Köszi, igyekszem nem csalódást okozni majd, rengeteg témakört fogok benne érinteni és tényleg sok oldalról megközelíteni a dolgot mérésekkel, adatokkal, számításokkal.

Nyugodj békében, drága Maffia cicám. :(

(#10436) ReFleXx válasza kicsipapucs (#10435) üzenetére


ReFleXx
addikt

uhh, igy megjobban varom, azt meg lehet tudni, hogy a biosokat te magad moddoltad, vagy talaltal ezekhez a lapokhoz?
maximus 8 herohoz kerestem volna moddolt biost de nem talaltam igy hirtelen amikor neztem.
leirast talaltam anno, hogy kell modositani a biost, de gondoltam mivel eleg nepszeru lap biztos talalhato lesz hozza kesz bios tutoriallal meg mindennel de csalodtam, ezert is varom az irasod.

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#10437) kicsipapucs válasza ReFleXx (#10436) üzenetére


kicsipapucs
őstag

Én modoltam mindegyik biost, kivéve a MOCF-et, ahhoz Nick Shih, az egyik fejlesztője a lapnak adott ki félig-meddig fű alatt, de hivatalos Coffee bios-okat, több revíziót is, hibátlanul működnek.

8350k-ig bezárólag szeretnél procit rakni a M8H-ba, vagy 6 magvast? Előbbihez nem kell hardveres mod és a bios mod is relatíve könnyen megvan, a 6 magosokkal más a helyzet (majd a cikkből kiderül :P hype vonat). Ha megmondod melyik proci (és hogy sima Hero, vagy Hero Alpha) és szeretnéd, akkor szívesen csinálok neked hozzá egyet. Mondjuk eeprom égető nélkül nem egyszerű a flashelés.

[ Szerkesztve ]

Nyugodj békében, drága Maffia cicám. :(

(#10438) ReFleXx válasza kicsipapucs (#10437) üzenetére


ReFleXx
addikt

sima hero 8 es 8600k/9600k/9700k lenne a terv majd egyszer.
valami olyasmit olvastam hogy 8 logical thread-ig nem kell komolyabb modositas, ebbe a fenti 6-8magos ht nelkuli procik meg epp belefernek.

nah, te leszel majd az emberem azt mar latom :C , epp mostanaban akartam bedobni ezt a kerdest.

[ Szerkesztve ]

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#10439) SP!T


SP!T
addikt

Sziasztok!

Ma kicsit nekiültem mit tud a 8600K proci a gépben. 4,8GHz-ig eljutottam, de e fölött megállt az élet sajnos.
4,8-ig offset móddal jutottam el, +0.07V-al. Alap VCore-nak 1.152V-ot ír, mikor kiválasztom az Offset módot, de ennek ellenére CPU-Z szerint ekkor már 1.3V-ot kap a proci. Ez normális? 1,152 + 0,07 az nálam 1,222...

Na mindegy gondoltam béna az alaplap (Z370-F). Próbáltam a 49-es szorzót, de oda +0.1V-al sem hajlandó működni, kifagy bármilyen értelmes teszt. Ekkor már 1.4V-ot kajál a CPU-Z szerint! :Y Szóval inkább megálltam 48-as szorzóval. Így Max 75-80C a proci.

Az alapvető dolgokat beállítottam mint pl cache szorzót (38).
A feszültségek normális hogy ennyire eltér a BIOS-ban beállítottól? Egy delid-relid, segíthetne a kerek 5GHz-hez vagy én bénázok valamit?

köszi!

There's a device that I've been using called a whoop.

(#10440) mgabi válasza SP!T (#10439) üzenetére


mgabi
senior tag

Nem fix a vcore?

(#10441) Cyberboy42 válasza SP!T (#10439) üzenetére


Cyberboy42
senior tag

az 5 ghz nem hiszem hogy meglesz. A 4,8-rol én sem tudtam tovább lepni, persze azért biztos akad aki igen. a cahhe nálam 4,4ghz és simán bírja.
Az offset módot sosem próbáltam, mi lenne ha az adaptive módot próbálnád, és ott csak a maximális vcore-t adnád meg (nálam 1,33) Így amikor idle-ben van a proci szépen visszaeveszi a fetszt is.

...A teknős ezután pszichoanalitikusként kezeli az identitászavaros krokodilt...

(#10442) zzola válasza SP!T (#10439) üzenetére


zzola
félisten

1.152V nem reális a 4.8 GHz-hez.
Jelenlegi kockám 1.195V (bios szerint) 4.7GHz bírja stabilan.
Lehet meglenne az 5 GHz is. Nekem korábban volt már 8600k-m, azzal ment az 5 GHz 1.3V körüli értéken-szóval nem lehetetlen...csak tudja hűteni az ember...

[ Szerkesztve ]

(#10443) windlord válasza kicsipapucs (#10433) üzenetére


windlord
őstag

Igy-igy!
Szeretnem olvasni fb - n is.
Termeszetesen magyarul, angolul es nemetul.
Mert ez a minimum :)

(#10444) Danex válasza zzola (#10442) üzenetére


Danex
addikt

Én azt tapasztaltam hogy az LLC simán felülírja a feszültségét fogyasztást.

Értem ez alatt, hogy 4.8Ghzhez ha adtam 1.3Vot akkor mondjuk evett 150Wot, majd ahogy csökkentettem a feszültségét szépen esett a fogyasztás, de ha 1.2V körül volt egy színt ahol hiába változtattam a feszultségen a fogyasztás már nem akart egy színt alá menni tizedvoltos különbségek mellett sem

(#10445) MPowerPH


MPowerPH
félisten

Rossz topik. Legyszi toroljetek.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#10446) Apollo_21


Apollo_21
addikt

Sziasztok.
Még mindig küzdök a procival.
1.152-1.168val tolom 4.5en 75fok a tető nagyjából.
Fölötte elmelegedik.
Lap lehet ludas? Vagy merre induljak? :(

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#10447) Devid_81 válasza Apollo_21 (#10446) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Szia,

Nem kovettem elozo hozzaszolasaid, szoval bocs ha mar volt.
Delidelt a proci?

...

(#10448) Apollo_21 válasza Devid_81 (#10447) üzenetére


Apollo_21
addikt

Igen. Z370-F egy 8700k-val.
Delid előtt is ilyen volt. Most nincs fent a kupak már, közvetlenül a víz blokkal van hűtve és ígysem hűvösebb.
Jelenleg 4.5ghz 1.152-1.168al és 70 körülire jövök ki.
Tehát jelentős fesz nincs, mégis brutális meleg.
Erre keresek megoldást.

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#10449) diegho válasza Apollo_21 (#10448) üzenetére


diegho
nagyúr

Biztos jó az a hűtés?

(#10450) Apollo_21 válasza diegho (#10449) üzenetére


Apollo_21
addikt

Igen. Ez a kör is le volt meccselve itt topicba kb 1 hete:) bq shadow rock 2vel is, visszatett kupakkal is ezt csinálja.
Paszta terül, nemtudom mi ez a dolog.

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.