Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#963) DewiL


DewiL
senior tag

Használható formába került az épített billenytűzetem, gonoltam megosztok néhény tapasztalatot, de először itt a lista pontosan mi került összerakásra:

- YMDK75v3 + brass plate
- KDB75v2 aluminum case
- KDBfans keyboard foams
- Durock stabilizers
- KPrepublic PBT HU keycaps (rendeltem még egy YMDK Hami Melon szettet, ami még nem érkezett meg, ha passzolnak akkor a kettő vegyesen lesz használva)
- Alpaca Silent (lubed + filmed)
- Cherry MX Silent Red (lubed + durock springs)
- és néhány Gateron Silent ink (lubed + filmed)
- Lube: Krytox 205g0 és Krytox 105(rugókhoz)
- Film: TX 0.15mm
- IKEA usb-c kábel :)

A legjobb minőségűek és leghalkabbak az Alpaca Silent-ek, a switch film sokat segített a kapcsoló stabilitásán, így az szerintem kötelező (kár hogy csak 40-et rendeltem)

A Cherry Silent Redeknél a rugók hangja alapból szerintem kritikán aluli, így kicseréltem őket Durock 62g-os rugókra, valamint a csatlakozó lábbakkal is vigyázni kell, mert az Alpacahoz képest sokkal könnyebben hajlanak, megnéztem milyen, ha filmet is felrakok, de nincs lényegi különbség, ár/érték arányban talán ez lehet a legjobb választás.

A Gateron Silent Inkek (a legdrágább) katasztrófális minőségűek, olyan puha műanyagból vannak, hogy egy kapcsoló szétszedést is alig bírnak ki, lube és film után szerintem a hármasból a leghangosabb, nem éri meg a munkát és ha már neki áll az ember, akkor sokkal jobbak az Alpaca-k

készítettem egy rövid videót (sajnos a képmindőség nem a legjobb, de végülis a hang a lényeg) [link]

Összességében a célt sikerült elérni, ami az volt hogy egy halk mechanikus billentyűzetet tudjak használni mind munkára, mind éjszak, ami nem zavarja a családot, ezek mellett pedig egy jó prgram volt az építés :)

"I am the beginning... the end. The one who is many. I am the Borg."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.