Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#800) dqdb válasza Marchus (#798) üzenetére


dqdb
nagyúr

lehet félreértem amit mondasz
Igen, félre :) Itt felül van egy hagyományos staggered billentyűzet, R1-R2 között 0.5u eltolás, R2-R3 között 0.25u eltolás, R3-R4 között 0.5u eltolás. Ezzel szemben a nav clusteres 60%-os esetében az első három érték megegyezik, de R3-R4 között csak 0.25u az eltolás, ami 4,8 mm különbséget jelent. Ha megszoktad az előbbit, akkor az utóbbinál közel fél centid van a félreütésre. Fontos, és most ugrott be: a hagyományosabb és a kurzorblokkos 60%-os felálláshoz eltérő plate kell, ami az egyikhez jó, nem jó a másikhoz éppen az R4 most említett 0.25u eltolása miatt.

Ha mégis kellene a dedikált kurzorblokk, akkor 65%-ot és a DZ65-öt javaslom, ebben a méret még létezik olcsó műanyagház.

A layout kialakításával azért el fogok játszani, többször ki-be fogom forrasztani a jobb alsó sarkot.
Ha ez stabilizátort is érint, akkor nem úszod meg ennyivel, mert azt nem tudod beforrasztott kapcsolók mellett cserélgetni/mozgatni, hiszen a nyák és a plate között van.

Úgy olvastam hogy a gateron -nak változatos a minősége szóval a legjobbakat kiválogatnám.
Én nem futottam bele ilyesmibe. Billentyűzetes körökben a milky top változat jelenleg a nagy kedvenc a mélyebb hangja miatt megkenve.

Értem, a LED és felirat elhelyezkedésre nem is gondoltam.
Az alábbi képen egy DZ60 hátoldala látható, ahol az underglow LED-jeire rátettem DSA PBT dyesub kupakokat, szóval itt még egy stem sem volt útban és kisebb volt a kupak-LED távolság, mint kapcsolónál lenne. Látható, hogy mennyire látszódik át (a fehéregyensúly kuka, de a lényeg kivehető, hogy semennyire):

Legfeljebb a kupakok között szűrődne át fény, ami arra lenne jó, hogy a feliratok még kevésbé látszódjanak.

Amiket küldtél pont néztem, az összes többi eszméletlen csiricsáré. A végén még így fog kinézni a bill ha nem figyel az ember...
Ahhoz elég nehéz nem figyelni, hogy véletlenül megrendeljen az ember egy Handarbeit készletet :)

Személyes véleményem, hogy a színek azért vannak, hog használja azokat az ember. Élénkebb színű ház klasszikus kupakszínekkel, visszafogottabb színű ház élénkebb kupakokkal, nem muszáj a fekete-fehér-szürke szintjén leragadni, a kisebb méretű billentyűzeteknek jól állnak a színek.

úgy olvastam hogy a stabilizer -re kell. Most nem találom hogy hol ajánlották, de mintha itt is az jött volna ki hogy ez jó
Igen, a stabilizátorokat határozottan ajánlott, mert a csattogós hangból sokat el tud venni. Stabilizátorokra a szilikonzsír (dielectric grease) tökéletes választás, azt nem néztem, hogy amit linkeltél, az olyan-e. Kenést illetően inkább néz meg egy vasárnap esti Top Clack build streamet, mert a képsorozat inkább arról szól, hogyan kend túl a stabilizátort.

Bepattintós Cherrynél elvileg érdemes innen a clipping részt meglépni (a ragtapaszos rövid távon működik, de hosszú távon erőteljesen koszolódik), screw-in stabilizátoroknál nincsen szükség ilyen mágiára.

Emellett még ajánlott általában a kapcsolókat is kenni a simább/halkabb működés érdekében, a kenés a stemet és a rugót érintheti. Itt a megfelelő anyag a kapcsoló típusától függ (más viszkozitás kell lineárisok és taktilisekhez), és óvatosan/semennyire kövesd a linkelt album kapcsolós részét. A rosszul megválasztott viszkozitás túlkenést okozhat (taktilitás eltűnése lehet a mellékhatása), ha egy spray formátumú anyagot nem óvatosan ecsettel viszed fel a felületre, hanem fújsz egyet, akkor az egyenes út az inkonziszttens módon megkent és valószínűleg túlkent kapcsolókhoz. Ez egy jó kiindulási anyag, ha egyszer belevágnál, és a Tribosys 3203 nevet ízlelgesd taktilis kapcsolókhoz, a Krytox GPL 104-et a rugókhoz.

De előbb szerintem rakd össze az első billentyűzetedet, bőven elég lesz ott a stabilizátort megkenni. Ha már gyakorlati szinten érzed, hogy miről beszélnek, akkor látni fogod, hogy mire jó, nem a mély vízben kell elkezdeni :)

Húha a TS-100 az kétszer annyiba kerül
Most nem néztem árat, korábbról 50 dollár környéke rémlik, csak ezért említettem meg, szóval ha olcsóbban akad jó, akkor azt vedd (a TS-100-zal nincsen gyakorlati tapasztalatom, más miatt akadt rendes pákám, csak láttam, hogy billentyűzetes körökben népszerű). Akármit is veszel, azt nézd meg, hogy új pákahegyet mennyire egyszerű és olcsó venni hozzá, mert bár sokáig jó, ha megfelelően használod, de mégis kopó-fogyó alkatrésznek számít.

Azt hiszem találtam egy jó TMH-s practice board-ot, szólj kérlek ha nem erre gondoltál.
Igen, ilyesmire gondoltam. Ha ezt össze tudod szerelni, akkor a kapcsolók beforrasztása rém egyszerű lesz. És inkább ezen gyakorold a kiforrasztást, az a nehezebb irány.

Veszek ebből a keycap pull-erből 2-őt hogy a hosszú space-t is ki tudjam szedni.
Teljesen felesleges kettő, egy is bőven elegendő.

Jut eszembe: kiforrasztáshoz ilyesmi és flux nem árthat. A szállítási költséggel is számolj rendeléskor, EU-n belül szép drágulást hozott a jelenlegi helyzet.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.