Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Autó+mobil  »  iGO Primo

Hozzászólások

(#16151) PistiSan válasza bzoley (#16149) üzenetére


PistiSan
addikt

Amikor megkérdezi, hogy a hely ahová mész az új úticél, vagy köztes pont, nekem még nem volt ilyen bajom. Köztes pontnak max települést adok meg, akkor nem állít meg sehol.

(#16152) huncutka1029 válasza kepler8 (#16148) üzenetére


huncutka1029
addikt

Topmap, vagy navteq,

nekem speciel személyautóra a navteq vált be Baltikumba, és Lengyelországba is.

a női bugyi nem a legjobb dolog a világon! DE NAGYON KÖZEL ÁLL HOZZÁ!!!

(#16153) bzoley válasza huncutka1029 (#16150) üzenetére


bzoley
veterán

De ha csak úticélt adok meg, nem arra tervez, amerre én szeretnék menni.

PistiSan:
Majd ismerkedek még vele, ha a kezmbe kerül, de a start, és a cél között, csak egy plusz gombot láttam, amit aztán a térképen kijelölhettem. Választás nem volt, hogy mi akar lenni. Egy sárga zászlót rakott oda.
Történetesen ismerek egy útvonalat, amit az igo véletlenül sem tervez még megközelítőleg sem. Két bázisponttal rá tudtam venni, hogy jól tervezzen. Párom viszont nem ment le egy felüljáró mellé, kvázi eltévedt. Nem lett volna gond, mehetett volna tovább egyenesen, ha újratervez a cél felé,de az igo minden áron vissza akarta fordítani az elhagyott ponthoz.

(#16154) huncutka1029 válasza bzoley (#16153) üzenetére


huncutka1029
addikt

igen a köztes uticélokkal bizony visszavisz, ha kihagyod.

Van olyan lehetőség is, hogy bekapcsolod az útvonal mentés és NMEA mentést, akkor megjegyzi azt az útvonalat amin mentél, később ez előhívható.

Illetve az útvonal tervezés módját megváltoztatva (gyors, rövid, gazdaságos) is elérheted, hogy más útvonalon tervezzen.
És még egy lehetőség, az alternatív útvonal tervezés opció, amikor a betervezett útvonal mellett, felajánl több verziót amiből választhatsz.

De végső esetben, ha nagyjából tudod hová akarsz menni, és ő nem arra tervez, akkor sem kell köztes pontot megadni, csak indulj amerre sezretnél, egy kicsit majd kiabál, hogy sokszor kell újratervezni ;]
De egy idő után átáll arra az útvonalra amit te szeretnél.

a női bugyi nem a legjobb dolog a világon! DE NAGYON KÖZEL ÁLL HOZZÁ!!!

(#16155) snowdog válasza bzoley (#16153) üzenetére


snowdog
veterán

Első lépésben meg kellene érteni a program tervezési logikáját. Minden más abból következik. :)

A legegyszerűbb útvonal egy indulási és egy érkezési helyből áll. Ez nem kíván magyarázatot.

Ezt követi a köztes ponttal megadott útvonal. Ennek célja többféle lehet. Kikényszerített útvonal, árú terítés, stb. A legvalószínűbb, hogy egy ismert helyen keresztül szeretnénk elérni a végső célhoz. Nyilván azért adjuk meg a köztes pontot, mert oda is akarunk menni. Ha csak alibiből adjuk meg, és elkerüljük, akkor a program mindenáron oda akar minket vinni. A programnak ez a dolga. Tehát köztes pontnak soha ne adjunk meg olyan helyet, amit nem fogunk érinteni. Ha véletlenül megtettük, akkor a szerkesztés menüben törölhetjük.

De ha csak úticélt adok meg, nem arra tervez, amerre én szeretnék menni.

Akkor tegyél be köztes pontot, de olyant adjál meg, amit érinteni is fogsz.

Választás nem volt, hogy mi akar lenni. Egy sárga zászlót rakott oda.

Az útvonaltervben a sárga zászló a köztes pontot jelenti. A már megtervezett útvonalat utólag bármikor átrendezheted. Bármiből lehet célállomás, illetve köztes pont. Csak tőled függ mit állítasz be. De a beállítás után a program azt fogja követni. Hiszen az a dolga. Az lenne a baj, ha nem azt tenné. :)

[ Szerkesztve ]

(#16156) bzoley válasza snowdog (#16155) üzenetére


bzoley
veterán

Értem én a működését, valószínűleg te nem értetted a kérdésemet, főleg ha rosszul kérdeztem. Egyéb tervezési lehetőségre kérdeztem rá, ami talán létezik, csak én nem ismerem. Ezért írtam pl., hogy köztes pont nélküli saját(alternatív) útvonal. Úgy tudnám elképzelni, hogy start, cél, x, y, utak érintésével. Perpill egyetlen lehetőségnek a huncutka által írt mentett útvonalat látom, csak én nem járok arra, akinek meg szánom, nem ismeri. Magától azt az alternatív útvonalat nem is javasolja, így nehéz megmondani, hogy én a másik irányba szeretnék menni. Azonkívül, ha valamiért letérek az útvonalról(baleset kikerülöm egy kisutcával, vagy más), a megadott bázis utcákat figyelembe vehetné újratervezéskor. Persze, ha lenne ilyen lehetőség. Nem megállni akarok egy-egy köztes címen, csak bizonyos utakat érinteni.
Példa, hátha ismerős a környék:
XVIII. Ker. Béke tér. Etele útra fő tervezési vonalak. Ki Vecsésre, rá a gyorsforgalmira, hungária, lágymányosi híd, vagy egyenesen befelé az üllőin ugyanoda. Ezzel szemben én a nagykőrösi felé mennék, át a mester utcán, a lágymányosiig. De én hiába ismerem az útvonalat, másnak nem tudom megadni, vagy nem tudom hogy kell, hogy ne legyenek közben "megállók", amikhez visszaterel, ha rossz irányba fordulna.

(#16157) snowdog válasza bzoley (#16156) üzenetére


snowdog
veterán

Így már értem a kérdést. :)

Azt hiszem kml-ben is meglehet tervezni az útvonalat (pl. a GoogleEarth segítségével), amit aztán meglehet adni a programnak. A részleteket nem ismerem, mert sohasem próbáltam. Vagy valaki leírja a részleteket, vagy a kereső segíthet megtalálni a megoldást.

(#16158) bzoley válasza snowdog (#16157) üzenetére


bzoley
veterán

Igen, az előző szösszenet írása közben olyan ötlet is eszembe jutott, hogy külső alkalmazásban megrajzolni az útvonalat, aztán import. Csak nem akartam tovább bonyolítani a dolgot.

(#16159) snowdog válasza bzoley (#16158) üzenetére


snowdog
veterán

Egy korábbi hozzászólásban megtaláltam a megoldást: [link]

A kml file-t egyszerűen be kell másolni a /content/userdata/route/ folderbe.
Utána már betölthető a Route Options -> Egyebek -> Útvonal betöltése menüpont alatt.

[ Szerkesztve ]

(#16160) bzoley válasza snowdog (#16159) üzenetére


bzoley
veterán

No, akkor egy fél válasszal már előrébb vagyunk, köszi!
Már csak azt kell kikísérletezni, hogy tudok importálható kml-t kreálni gm-ben, de ezt majd otthon.
Mod:ehhez a program is kell, vagy böngészőből is megoldható?

[ Szerkesztve ]

(#16161) snowdog válasza bzoley (#16160) üzenetére


snowdog
veterán

Sajnos nem tudom, mint írtam még sohasem próbáltam, csak olvastam róla.

(#16162) huncutka1029 válasza bzoley (#16160) üzenetére


huncutka1029
addikt

Elvben nem kell külön progi hozzá.
itt van egy angol leírás hozzá hogy működik GM-ben
ez meg egy másik szerintem összeszedetteb leírás

a női bugyi nem a legjobb dolog a világon! DE NAGYON KÖZEL ÁLL HOZZÁ!!!

(#16163) bzoley válasza huncutka1029 (#16162) üzenetére


bzoley
veterán

Köszi, majd kipróbálom.

(#16164) bzoley válasza huncutka1029 (#16162) üzenetére


bzoley
veterán

Szemügyre vettem a linkelt oldalt. Nagyjából ugyanúgy használható, mint a sima maps oldal, csak itt van több opció, mint pl. export. Start, cél, tervezés után a vonalat oda húzom, ahova nekem tetszik. Az exportált fájl sok száz kordinátából áll(20km).. Ez elvileg jól jöhet letérés esetén visszaterelésre a legközelebbi koordinátánál. Fölösleges flag-ek nincsenek.
Importálni még nem tudom, nincs nálam a készülék. Kipróbáláshoz terveztem egy kacifántos útvonalat, rossz irányba indulással, és egy kitérővel, amiket terveim szerint majd szabotálok, és figyelem, mennyire ragaszkodik a tervezett útvonalhoz. Az útvonalon ott maradt a pár darab karika, amit a kívánt utcába húztam, de az exportált fájlban nem láttam nyomát, valószínűleg nem ragaszkodási pont. A próba eredményéről majd beszámolok. Na meg hogy egyáltalán sikerül-e importálni a fájlokat.
Kár, hogy a gugli maps oldalán nem elérhetőek ezek az opciók, mindenhol kényelmesen elő lehetne szedni.

(#16165) huncutka1029 válasza bzoley (#16164) üzenetére


huncutka1029
addikt

várjuk az eredményeket, ha kipróbáltad
:K

[ Szerkesztve ]

a női bugyi nem a legjobb dolog a világon! DE NAGYON KÖZEL ÁLL HOZZÁ!!!

(#16166) bzoley válasza huncutka1029 (#16165) üzenetére


bzoley
veterán

No hát ez elsőre nem jött össze. Import, betöltés sikerült, viszont az egészből csak a rajt, cél lett figyelembe véve, saját útvonalat tervezett, ami kicsit tovább is tartott. Szóval lehet, hogy erre nem alkalmas, vagy nem minden teljesen szabványos. Majd még bíbelődök vele.

(#16167) KMan


KMan
őstag

Sziasztok

igo 8-bol szeretnem a kedvenceimet igo primo 2-be masolni.

Felulirtam a user.upoi file-t de nem latja a kedvenceket a primo. Mi lehet a problema ? :F

Csak a balekok alszanak [SAS]

(#16168) hojos válasza KMan (#16167) üzenetére


hojos
aktív tag

Talán ez segít.
Érdemes elolvasni a cikk utáni hozzászólásokat is.

[ Szerkesztve ]

(#16169) csferke


csferke
senior tag

Sziasztok!
A Primo\content\vr_vde mappa és a benne lévő *.vn1 fájlok mire valók? Kellenek-e?

köszi

(#16170) DM43 válasza csferke (#16169) üzenetére


DM43
Topikgazda

Elvben a hangvezérléshez valók - csak ez a funkció nem igen működik.

(#16171) Kis Joe


Kis Joe
aktív tag

Sziasztok!

Primo 2.6 valóban kint van már? Ha igen, win ce-re is?

Kis Joe felhasználónak 118 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!  phmegbizhatosag.atw.hu - Mindig ellenőrizd!

(#16172) husiego


husiego
csendes tag

Sziasztok!

Valaki fel tudná tenni nanuka multibranding 1.3a-s verzióját? Kerestem, de minden link halott.

Előre is köszi!

(#16173) El_Diablo


El_Diablo
tag

Primo telepítése után a szoftver indításakor a következő hiba lép fel:

/data/data/com.navngo.igo.javaclient/sys.txt permission denied

Bármilyen verziónál, a belső memória külső SD ugyan ezt a hibát generálja. Jogosultság nem állítható a meghajtókra. Verzió 4.4.2

Ebben a kérdésben a Google nem volt a barátom, ha valaki tud megoldást akár itt akár PM jöhet. Köszi.

(#16174) gipsztigris válasza El_Diablo (#16173) üzenetére


gipsztigris
addikt

Akitől a szoftvert vásároltad, azt kell felkeresni ezzel a hibával! :DDD

"Mindig kész vagyok tanulni, de azt nem szeretem, ha kioktatnak" -S.W. Churchill-

(#16175) El_Diablo válasza gipsztigris (#16174) üzenetére


El_Diablo
tag

Téged ilyennek szültek, vagy a környezeted miatt lettél ilyen?

(#16176) gipsztigris válasza El_Diablo (#16175) üzenetére


gipsztigris
addikt

Ha ismernéd az értő olvasás tudományát akkor nem kérdeznél ilyet ezen a helyen!

"Mindig kész vagyok tanulni, de azt nem szeretem, ha kioktatnak" -S.W. Churchill-

(#16177) El_Diablo válasza gipsztigris (#16176) üzenetére


El_Diablo
tag

Az értő olvasás ott kezdődik, hogy ez rendszerszintű probléma az op rendszerrel... De mivel itt mindenki pontról pontra betartja ebben az Szép napot.

(#16178) plajos válasza husiego (#16172) üzenetére


plajos
aktív tag

Szia!
Ebben a csomagban benne van. [link]
A fájl jelszava: plajos

(#16181) GEPESZ66


GEPESZ66
veterán

Az IGO PRIMO content mappájában nem látom a building mappát, amiben a 3D-s látványosságok vannak.Ez itt így van, vagy mástól kérjem el ezt az állományt bemásolásra?

(#16182) Kija


Kija
aktív tag

Sziasztok!
Ausztriához milyen TMC licence file kell Igo Primo-hoz? Hétvégén voltam Németországban, végig mindenhol működött a TMC csak Ausztriában nem.

(#16183) DM43 válasza GEPESZ66 (#16181) üzenetére


DM43
Topikgazda

Ha nem látod, akkor nincs ott :)

(#16184) GEPESZ66 válasza DM43 (#16183) üzenetére


GEPESZ66
veterán

De be kell másolni?

(#16185) DM43 válasza GEPESZ66 (#16184) üzenetére


DM43
Topikgazda

A 3D látványosságok és épületek nem feltétlenül szükségesek a program működéséhez. Sőt gyengébb gépeken még gondot is okozhatnak. Ha szükséged van rá, akkor hozd létre a megfelelő mappát, töltsd fel tartalommal és engedélyezd a programban ezek megjelenését.

[ Szerkesztve ]

(#16186) miclucky


miclucky
tag

sziasztok, az igo-nak csak az útvonaladat-figyelő rögzítését szeretném használni androidos(4.0) telón, a problémám: ha kikapcsolom a képernyőt, akkor kikapcsolja a gps-t és csak a semmit rögzíti (ha van beállított cél, akkor nem kapcsolja ki.)
Létezik erre vmi beállítás, ha pl igo fut, akkor ne kapcsolja ki a gps-t, ha van,ha nincs beállítva úti cél?
köszönettel
lucky

(#16187) hevizms


hevizms
addikt

Üdv.
Nem vált át egyik csík sem zöldre.Mi lehet a gond?
Köszönöm előre is.

(#16188) LámaZ


LámaZ
addikt

Re: térképek
Mikor lesz az, hogy a navigációs programok figyelembe veszik az egyes utcák bűnügyi fertőzöttségét is? Az szeretném, ha ezeket ugyanúgy el lehetne kerülni, mint a földutakat. Sokszor a kettő fedi egymást, de nem mindig. Amúgy, a waze-ben mindent be tudok jelenteni, csap épp ezt nem.

Legyen minden jó!

(#16189) LámaZ válasza hevizms (#16187) üzenetére


LámaZ
addikt

A sy.txt fájlban szerintem állítsd a portot automatikusra, így ni!
[gps]
port="auto"
baud="4800"

A baud a kakukktojás, csak azért írtam be, mert sokan 9600-ra teszik, de 4800 is bőven elég.

[ Szerkesztve ]

Legyen minden jó!

(#16190) tviktor20


tviktor20
újonc

Sziasztok!

Navigon 4310 max-ra szeretnék IGO-t feltenni. Tudnátok segíteni benne, hogy hogyan kezdjek neki?
Előre is köszönöm a segítséget.

Üdv: Viktor.

[ Szerkesztve ]

(#16191) beller válasza tviktor20 (#16190) üzenetére


beller
aktív tag

Első lépésként menj el a boltba és vedd meg a progit.

(#16192) hevizms válasza LámaZ (#16189) üzenetére


hevizms
addikt

Köszönöm a segitséget. :R

(#16193) fpeter07


fpeter07
veterán

Igoval lehet mérni utat is, vagy csak A-ból B-be közlekedésre alkalmas? Nem ismerem a programot.

(#16194) snowdog válasza fpeter07 (#16193) üzenetére


snowdog
veterán

Mit szeretnél megmérni? Ha megtervezel egy utat, akkor kiszámolja a teljes távolságot, és az érkezési időt.

(#16195) Barangoló válasza fpeter07 (#16193) üzenetére


Barangoló
csendes tag

Menü-Útvonal beállítások-Útvonal létrehozás-és a zászlóra nyomj,/ jobb oldalt fent/ ott tudod megadni a kezdőpontot, és letiltani a GPS jelet.
Utána a + jellel tudod a következő/k/ címeket megadni neki, akármennyit!!
Pofon egyszerű, és szuper lehetőség a távoli tervezgetésre.
Szerintem Te erre gondoltál.

[ Szerkesztve ]

(#16196) fpeter07 válasza Barangoló (#16195) üzenetére


fpeter07
veterán

Arra gondoltam, hogy ha bejárok egy utat (akár tudatos végpont nélkül), azt ki lehet-e menteni az adatokkal.

(#16197) Wolfskin


Wolfskin
őstag

sziasztok,
szeretnék néhány régi praktikus beállítást elérni, mint a régi kis felbontású kütyüvel, de nem megy...
2D zoom: ha 2D-ben keresek, a térképet nem lehet egy bizonyos szintnél tovább nagyítani itt az utcaneke 2/3-t még nem írja ki. a sys-ben nem találok erre semmi opciót. (full HD). ha meg 3D-re kapcsolom a keresőt, akkor a távolítással az utak nem lesznek vékonyabbak, egyszer csak összeérnek és összefolynak egy nagy fehér felületté...

régen egy némító gombot ki lehetett tenni a főoldalra. ez skin függő? most egy ilyen van fenn: GjAk_v1.10_AriNe-full HD-8.

meg az még jó lenne, ha a benzinkutakat saját logóval ki lehetne tenni...

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#16198) romikatomika


romikatomika
újonc

Üdv Mindenkinek!

Olyan kérdésem lenne, hogy az FM transzmitter beállításához pontosan mire van szükség?
GPS az ablakon, usb-n a töltőkábel bedugva, gps-nek van hangja.
Bekapcsolom az FM transzmittert, és hiába választok ki bármilyen frekit, az autórádió nem fog semmit.

Hol rontom el a dolgot?
Előre is köszönöm!

(#16199) joco csv


joco csv
újonc

Sziasztok!
Tudna valaki segíteni, hogy az iGO primoról, hogy lehet leszedni az áram elvételkor elinduló 10 másodperces leállítást.
Köszönöm.

(#16200) OldMike válasza romikatomika (#16198) üzenetére


OldMike
őstag

Lehet, hogy naiv a kérdés: a GPS-en és az autórádión is pontosan ugyanazt a frekit választottad ki?
Amikor az FM Transmitter funkció működik, akkor a GPS-nek némának kell lennie.
Régebben olvastam azt is, hogy nem mindegy, hol van az autó antennája, mert az FM Transmitter teljesítménye kicsi, max 1-2 méter. Az FMT antennája valóban a töltőkábel, de a jelet nem közvetlenül a rádió veszi, hanem a saját antennáján keresztül.

42LM660S

Útvonal

Fórumok  »  Autó+mobil  »  iGO Primo
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.