Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Autó+mobil  »  iGO Primo

Hozzászólások

(#15451) snowdog válasza laszlohu (#15450) üzenetére


snowdog
veterán

Az én szemszögemből nézve olyan sokat nem fejlődött: "Ez az alkalmazás nem kompatibilis az eszközével." :)

(#15452) gipsztigris válasza fil (#15449) üzenetére


gipsztigris
addikt

Ez sajnos nem ilyen egyszerű! :(

Ha az adott verzió CSAK Törökországi térképpel került kiadásra, akkor szerintem a hozzáadott license nem fog megengedni más térképet megjeleníteni.

[ Szerkesztve ]

"Mindig kész vagyok tanulni, de azt nem szeretem, ha kioktatnak" -S.W. Churchill-

(#15453) mapmap


mapmap
csendes tag

Sziasztok!
Tudnátok segiteni, hogy galaxy S4 minire van e működő iGo? Eddig kettőt próbálta, de sajna indulásnál mind a kettő kifagyott.
Köszi!

(#15454) hematomaI


hematomaI
tag

Miért van az hogy a meglévő buildinget vagyis a bennelévő dolgokat kicserélem frissebre,majd újrainditom a készüléket és nem történik semmi. A pc-én mutatja hogy lecseréltem de a PNA-án meg azt mutatja hogy a régi megmaradt. :W

Mitöl van ez.

[ Szerkesztve ]

(#15455) snowdog válasza hematomaI (#15454) üzenetére


snowdog
veterán

Talán mert ugyan olyanra cserélted. :F

Az hogy a fájlnak mi a neve ne zavarjon meg, lehet akár kispista is, a programot az nem érdekli. Az az állományból veszi ki az adatokat.

[ Szerkesztve ]

(#15456) hematomaI válasza snowdog (#15455) üzenetére


hematomaI
tag

A mappába 2012-seket raktam a méret is nagyobb, de a PNA-ban benne maradt a régi ami álltalában 2009-es. Pedig ha a PC nézem benne van az új.

(#15457) fil válasza gipsztigris (#15452) üzenetére


fil
őstag

Szerencse ,hogy pl. az autógyártók erre még nem jöttek rá :D
Vásárláskor be kellene jelenteni ,hogy 1,2,3,4 vagy 5 személy fog benne utazni és kik azok. Ettől függene az ár. Aztán ,ha más személy ül bele akkor az súlyos jogsértés lenne és büntetést vonna maga után. :))

(#15458) snowdog válasza fil (#15457) üzenetére


snowdog
veterán

Nem jó a megközelítésed. Maradva az autós példánál, ha a kocsi max. 5 személyre van vizsgáztatva, még akkor sem utazhat benne tíz személy, ha egyébként beleférnének. A program license olyan, mint a kocsinál a forgalmi engedély. Le vannak benne írva a korlátok. Ha egy programot úgy árulnak, hogy az csak a hozzá adott térképpel használható, akkor azt nyilván nem használhatod egy általad szabadon kiválasztott egyéb térképpel. Remélem sikerült rávilágítanom a lényegre. :)

(#15459) hematomaI válasza snowdog (#15458) üzenetére


hematomaI
tag

Igazad lett. Mégegyszer visszanéztem alaposan.A dátum lett más az.a méret ugyan az maradt.Csak a Magyar változott.Köszi hogy szóltál.Lehet hogy ezért nem irta át a PNA a dátumokat?Csak az az érdekes hogy PC meg oké minden.Ki tudja. A lényeg hogy jó.
Köszi mégegyszer. :D

[ Szerkesztve ]

(#15460) fil válasza snowdog (#15458) üzenetére


fil
őstag

"Maradva az autós példánál, ha a kocsi max. 5 személyre van vizsgáztatva, még akkor sem utazhat benne tíz személy, ha egyébként beleférnének."
A példa kissé sántít ,mert ezt nem az autó gyártója, vagy kereskedője köti ki ,hanem a hatóságok. Az én példám a fordítottja volt ,tehát az autó gyártója köti ki ,hogy ha nem fizetsz felárat az 5 személyes autóra ,akkor csak egyedül ülhetsz bele.
Értem én a te érvelésedet ,de ezt én nem tudom elfogadni mint normális állapotot.
Sajnos ez a hozzáállás vezetett oda ,hogy manapság valaki szabadalmaztathatja pl. a téglatestet.
Az emberiség nagy szerencséje az ,hogy annak idején a kereket nem szabadalmaztatta a feltalálója... Kitudja hol tartanánk...
Az én megközelítésem az ,hogy ha veszek egy eszközt (hw) ,akkor jogom van azt úgy használni ,hogy minden képességét kihasználhassam. Tehát ,ha az egy navi ,akkor futtathassak rajta minden sw-t amire az alkalmas és legálisan a birtokomban van. És ha veszek egy térképet ,akkor azt - mivel legálisan megszereztem a használati jogát - használhassam bármely arra alkalmas eszközömön.
Szerintem ne offoljuk szét a topikot. Ha ezt tovább is meg akarod vitatni ,akkor privátban ,vagy más erre való fórumon.

(#15461) OldMike


OldMike
őstag

Sziasztok!

Lehet, hogy béna vagyok, de semmi lehetőséget nem találtam arra, hogy a Naviextrasnak kérdést tegyek fel, ezért itt próbálkozom.
Van egy Prestigio Geovision7777 androidos GPS-em, telepített Primoval. Elvégeztem a 30 napos térképfrissítést, a navi és a program is működik, de...
nincsenek 3D-s épületek, figyelmeztető jelzések, pontszerű címek. Lehet-e ennek az oka valamiféle licenc megállapodás a Prestigio és az NNG között? A Prestigio-nak már írtam ez ügyben, de semmi válasz nincs.

Azt szeretném megtudni valahogy, ha a jövőben a Naviextras-tól veszek új térképet (pl. mert több M0 szakaszt is átadtak mostanában), akkor azzal megkapnám-e a térképhez tartozó fenti adatokat is, vagy örökre be kell érnem a térképpel és a POI-kal?
Igazából a 3D kevésbé lenne fontos, a másik kettő tartalma érdekelne, bár még nem láttam, hogy mi is az.

Köszönöm

42LM660S

(#15462) berek21


berek21
senior tag

Van arra valamilyen megoldás hogy a tervezett útvonalon látható legyen a poi képe madártávlat módban(benzinkút,parkoló)? Tehát nem a kicsi kék pötty, hanem az ikon. Sziasztok.

LG Velvet eladó!

(#15463) snowdog válasza berek21 (#15462) üzenetére


snowdog
veterán

Nem hiszem hogy lenne, és értelme sem sok. Mikor egy fél ország látszik a térképen, és azt letakarná egy benzinkút ikon, ahogy hogyan döntenéd el, hogy az valójában hol is van? Ugyanis az ikon mérete nem állítható.

[ Szerkesztve ]

(#15464) gabor_01 válasza berek21 (#15462) üzenetére


gabor_01
senior tag

Én elég régóta keresem a megoldást. A sys file-ban lesz a titok...

(#15465) Tájfun válasza OldMike (#15461) üzenetére


Tájfun
csendes tag

A content mappába nem elég az fbl (térkép fájl), itt egy táblázat a teljesség igénye nélkül, hogy mi mire való, és hova kell. Ha valami hiányzik, nem lesznek kresztáblák, poi-k,épületek, stb

(#15466) berek21 válasza snowdog (#15463) üzenetére


berek21
senior tag

Pedig van értelme.
Mikor ez a munkád(vezetés)akkor jó dolog hogy tudod hogy kb. 1 vagy 2 óra mulva is van parkoló, ahol megállhatsz. Így tervezhetőbb az utazás.
gabor_01: Így van. Gyanítom hogy a madártávlat mód mókolásával(a nézet lejjebb engedésével)lehetne célt érni.

[ Szerkesztve ]

LG Velvet eladó!

(#15467) gabor_01 válasza berek21 (#15466) üzenetére


gabor_01
senior tag

Érdekes módon, néha egy-egy ikon megjelenik a kis kék gömbök sokaságában. Nem találtam eddig magyarázatot.
Nekem is az a bajom, hogy több ezer km-es úton jó lenne tudni a legközelebbi WC helyét :DD
(Tudom figyelni kell a táblákat, de én egy adott pillanatban szeretném tudni...)

[ Szerkesztve ]

(#15468) snowdog válasza gabor_01 (#15467) üzenetére


snowdog
veterán

Van olyan branding, ami ezt egy kis ablakban előre jelzi (parkoló, üzemanyagtöltő, szálláshely).

[ Szerkesztve ]

(#15469) snowdog válasza snowdog (#15468) üzenetére


snowdog
veterán

"TRob 800x480-as branding-jének meg megfelelő az icons\poi --> poi.icons és poi_icons fájljai. 480x272-esből kiszedtem, felülírtam, és íme az eredmény" [link]

(#15470) OldMike válasza Tájfun (#15465) üzenetére


OldMike
őstag

Sajnos az a helyzet, hogy éppen lennének ilyen fájlok, de a súgóban ezek a tartalmak inaktívak, piros színűek. Ami azt jelenti, hogy a licenc által nem támogatottak. Ezért vagyok gondban, mert azt hiszem, hogy így bármilyen további vásárláskor sem fogom ezeket megkapni.

42LM660S

(#15471) gabor_01 válasza snowdog (#15468) üzenetére


gabor_01
senior tag

Köszi,
De sokkal kézenfekvőbb lenne az ikonok megléte.

(#15472) eax1650


eax1650
aktív tag

Sziasztok!

Segítséget kérek itt, mert itt kimondható az izényóc nevű navigáció neve! Ő Galaxi S készülék belső tárhelyén van jelenleg, de szeretném áthelyezni a külső, 16GB-s SD kártyára, hogy jelentős helyet szabadíthassak fel! Hogyan kell csinálni? Tudom, hogy csak átmásolni kevés. Indítottam az iGO apk-t, látszólag települ, de az indításkor az alábbi üzenetet kapom: Hiányzó vagy hiányos mappa: /data/data/com.navigo.igo.javaclient/licence. Amúgy a belső kártyán hibátlanul működik, de szeretnék MO-val határos országokat is! Ezek már nem férnek el a belső kártyán.

Bocsáss meg az ellenségeidnek, de jegyezd meg a rohadékok nevét.

(#15473) snowdog válasza eax1650 (#15472) üzenetére


snowdog
veterán

Igen, itt kimondható az iGO neve, sőt a programról lehet értekezni is. Persze a legális verzióról.
Egyet nem lehet. Illegális telepítéshez segítséget nyújtani. Márpedig ezt kéred.

Lásd jobb felső sarok: "Tilos a warez és az ezzel kapcsolatos segítségnyújtás!"

(#15474) eax1650 válasza snowdog (#15473) üzenetére


eax1650
aktív tag

Köszönöm! Megjegyeztem! :B

Bocsáss meg az ellenségeidnek, de jegyezd meg a rohadékok nevét.

(#15475) knuckle


knuckle
aktív tag

Sziasztok!

Xperia ZR-re próbálok iGO Primo-t varázsolni, de az istennek sem sikerül. Vagy nem támogatott felbontás, vagy pedig elindul a telepítő, és aztán kilép az indításnál...
Van valakinek valami ötlete?
Előre is köszönöm! :R

"...ki korpa közé keveredik, az beleesett a moslékosvödörbe..."

(#15476) snowdog válasza knuckle (#15475) üzenetére


snowdog
veterán

Azért ez durva, hogy még a kettőt sem olvastok vissza, csak írtok a vakvilágba. :(((

(#15477) Gaides


Gaides
újonc

Sziasztok

Ezt a beállítást elő lehet varázsolni az 1.1-es primón?

(#15478) alfa20


alfa20
senior tag

Sziasztok!

Van egy Asus Fonepad ME371-es tablet amin fent van a Primo, a tableten az erinto gombok video lejatszaskor eltunik, de a primo futasakor nem, igy az also reszen az adatoknak csak a fele latszik.
Erre van valami beallitas akar a sys.txt-ben akar androidban?

"Az agy olyan, mint az ejtőernyő: csak akkor működik, ha nyitott." (Thomas Dewar)

(#15479) plajos válasza Gaides (#15477) üzenetére


plajos
aktív tag

Nem, a 2.0-ás verzió újdonsága ez.

(#15480) Gaides válasza plajos (#15479) üzenetére


Gaides
újonc

Köszi, sajna volt egy ilyen érzésem.....:(

(#15481) junkhead válasza plajos (#15479) üzenetére


junkhead
aktív tag

és ott hogy lehet ezt beállítani?

(#15482) KamuMazsola válasza alfa20 (#15478) üzenetére


KamuMazsola
őstag

Az xtab50-nek gyárilag van egy állapotsor eltüntető programja 4-500 Ft a playen. Most nem tudom linkelni, mert mobilról írok, de ha valaki tudja tegye meg helyettem!

Üdv.: KamuMazsola

(#15483) laszlohu válasza KamuMazsola (#15482) üzenetére


laszlohu
addikt

Nem erre gondolsz?

[link]

ICS -nél nem kell root, viszont JB , vagy felette kell

[ Szerkesztve ]

(#15484) KamuMazsola válasza laszlohu (#15483) üzenetére


KamuMazsola
őstag

Igen, erre gondoltam. Nem tudom, hogy csak ezért érdemes-e rootolni.

Üdv.: KamuMazsola

(#15485) d.sanzii


d.sanzii
csendes tag

hello, nem lehet letölteni a primo2.4 -es nanuka branding-et. hol találom meg ?

(#15486) veréb


veréb
tag

sziasztok!
vettem egy x960 bt minden jó és minden szép de az istennek sem akarja jelezni és mondani a sebb. mérő kamerákat a menűben minden be van állítva az ikon kinn is van a képernyőn de ha rákat akkor azt irja ki hogy nem vagyok csatlakozva ha beakarok akkor jelszót és pinkodot kér
valaki? igo primo 2.4-es van fenn

nézzél jobban szét hátha csak a fától nem látod az erdőt

(#15487) DM43 válasza d.sanzii (#15485) üzenetére


DM43
Topikgazda

Innen töltheted

[ Szerkesztve ]

(#15488) gógyi


gógyi
aktív tag

Sziasztok!
Van egy Navon 480-om Igo primoval és egy idő óta sehogyan sem találja a műholdakat, kb 20 perc után talál ugyan,de kb 30-40 métert téved. Így használhatatlan. :F Lehet ezen segíteni?

(#15489) Misi61


Misi61
tag

Sziasztok.Tudnátok segíteni hogy miért van az hogy a cím megadásakor a billentyűzetet takarja az ország,város,utca képernyő.Tehát két kép van egyszerre,csak ami épen kellene az van alul .Előre is köszönöm.(primo 2)

(#15490) hojos válasza Misi61 (#15489) üzenetére


hojos
aktív tag

(#15491) Immy


Immy
őstag

Sziasztok!

Leírnám a problémámat, hátha valaki tud segíteni!
Wayteq X850 GPS-en Primo 2.4 v9.6.13.267029 szoftver fut.
1. Beállítom az úti célt, akkor megtalálja a GPS jelet és tökéletesen működik. Ha megállok benzinkúton vagy akárhol és nyomom a kikapcsológombot, akkor olyan mintha kikapcsolná magát. Majd a következő bekapcsoláskor egy felső csíkban írja, hogy "A GPS vevő ki van kapcsolva". Mellette lehet kattintani a "GPS bekapcsolására" ki is írja, hogy újratervezés, de nem történik utána semmi, mert valójában nem kapcsolta vissza :( Ezt az egészet, csak úgy lehet orvosolni, hogy a programból kilépek és újra elindítom...

2. Ha leveszem a gyújtást a kocsiról, akkor kikapcsolja magát a GPS. Ezt lehet valahogy orvosolni?

Üdv:
Immy

Apró: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/immy/index.html

(#15492) boinghu


boinghu
csendes tag

Sziasztok !

Primo 2.4 hez kérnék tanácsot. A "Menj több mint x kilómétert" mindig jóval több mint a mutatott érték.
Bármelyik magyar hang esetén ez van.
Ha van valakinek ötlete nagyon megköszönném mert egyébként minden OK a programmal.
Üdv mindenkinek!

(#15493) Predator2


Predator2
addikt

Helló

Egy Navigon Canada 310-es PNA-val kapcsolatban lenne pár kérdésem.

Szerintetek miért van az, hogy mikor a primo-ban rámegyek a kikapcsolás gombra akkor a pna normálisan ki is kapcsol de utána rögtön újra el is indul? Mit lehet vele kezdeni, hogy amikor kikapcsolom szoftveresen akkor úgy is maradjon?

Illetve amikor egy megformázott micro sd-t rakok a gépbe akkor nem hajlandó elindulni és sajnos nem tudom, hogy miért!?

Azt hol tudom megnézni magyarul, hogy a sys.txt-ben 1-1 beállítás mi is pontosan?

Köszönöm a válaszokat előre is.

[ Szerkesztve ]

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#15494) laszlohu válasza Predator2 (#15493) üzenetére


laszlohu
addikt

Privi ment

(#15495) SutiAdi


SutiAdi
tag

Sziasztok!

Olyan problémám lenne az iGO Androidos verziójával (az összes utóbbi fél évben kiadottal), hogy Jelly Bean alatt használom, és amikor nyomok egy Home gombot, és visszatérek a főképernyőre, az iGO ugyan fut tovább, viszont dobja a GPS jelet, így a kis karika is eltűnik a notification-ből. Viszont tisztán emlékszem, hogy használtam már olyan verziót, ami a háttérben is megtartotta a jelet, sőt hangos információt is adott a háttérben, hogy merre forduljak. Ez igencsak előnyös volt, ha bejött egy hívás navi közben. Nem tudja esetleg valaki, hogy melyik lehetett ez a verzió? Végigpróbáltam már egy csomót, de nincs szerencsém. Vagy esetleg valami módszert arra, hogy fusson a háttérben is? Netán valami sys.txt beállítás lehet?
Előre is köszönöm az infókat!

(#15496) Judy075


Judy075
tag

Sziasztok!

Nemrég töltöttem le egy igo primot a nexus 7- re, azonban telepités után az a hibaüzenet jön, hogy "Kérem helyezze be az SD kártyát a térképes tartalmakkal". A bajom az, hogy ebbe nem lehet ilyet rakni. Mi a megoldás?

Köszi

(#15498) plajos válasza #46372352 (#15497) üzenetére


plajos
aktív tag

Erre a gépre iGO 8.3-at érdemes felrakni vásárolni. (Alacsony proci freki és kevés memória miatt).

[ Szerkesztve ]

(#15500) snowdog


snowdog
veterán

Szeptember 20,-án elmentem a Citroen C4 Picasso bemutatójára, A bemutatótermekben nyílt napokat tartottak. Volt alkalmam vezetni egy ilyen "űrszerkezetet" [link] mit mondjak, hatalmas élmény volt.

De amiért ide írok az a navigációja. Szerintem egy Primo-nak megfelelő navi program fut a gyári 7"-olos kijelzőn. [link]
A leírás szerint a program fantázianeve: "eMyway navigációs rendszer". A szalonban azt az információt kaptam, hogy full EU Navteq térkép tartozik hozzá.

Van valakinek részletesebb tapasztalata a beépített navi programmal kapcsolatban?

Útvonal

Fórumok  »  Autó+mobil  »  iGO Primo
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.