Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Autó+mobil  »  iGO Primo

Hozzászólások

(#16051) eax1650


eax1650
aktív tag

Sziasztok!

Nem tudom, hogy írhatom e! Kérek figyelmeztetést!

Van egy kiválóan működő xTAB 50 és rajta igo is, nagyon szép iconokkal. A tab 800x400 felbontású. Pár napja lett egy Nexus 7 HD. Erre is felkerült az izényóc, bár itt a felbontás nem az igazi, mert csak 1024x768. Nem találtam/értem el 1920x1200-t.
A sok locsogás után jönne a kérdésem: a benne lévő pio mappában bőségesen van minden. De a térképen alig látszik belőlük! Pl. minden – az a kevés, ami van – benzinkút egységesen piros formátumú! Szemben az xTAB-on lévővel, ahol MOL, AGIP stb. szépen jelenik meg. Ebben nincs, vagy nem látszik bank, ill. posta sem. Valami összeférhetetlenség lehet?

Ebben kérek segítséget!

[ Szerkesztve ]

Bocsáss meg az ellenségeidnek, de jegyezd meg a rohadékok nevét.

(#16052) snowdog válasza eax1650 (#16051) üzenetére


snowdog
veterán

Mivel különböző felbontásokról van szó, nyilván a branding.zip (amiben a poi ikonok vannak) is más. Feltételezem ez okozza a problémát. Minden felbontáshoz a neki megfelelő branding.zip kell. Tehát amiben nem jól jelennek meg az ikonok, ahhoz keress egy másikat.

(#16053) eax1650 válasza snowdog (#16052) üzenetére


eax1650
aktív tag

Tehát nem a 800x400 felbontásút raktam fel!
Arra gondolsz, hogy az 1920x1200 helyett csak a 1024x768 van fent?
Egyébként a letöltött csomag komplett volt, tartalmazta a mappákat is.
Lehet, hogy akkor eleve rossz az összeállítás?

[ Szerkesztve ]

Bocsáss meg az ellenségeidnek, de jegyezd meg a rohadékok nevét.

(#16054) snowdog válasza eax1650 (#16053) üzenetére


snowdog
veterán

Nem, arra gondolok, hogy a branding.zip-ben esetleg nincs minden felbontás kidolgozva. Nézz bele a branding.zip-be, és meglátod milyen felbontásokat támogat. A branding.zip\ui_igo9\-ben a mappa neve mutatja a felbontást. Valahogy így néz ki (persze nem a tiéd):

Amelyik felbontás nincs benne, ahhoz az alapbeállításnak megfelelő ikonok jelennek meg. Vagyis semmi színes üzlet, benzinkút vagy hasonló.

[ Szerkesztve ]

(#16055) eax1650 válasza snowdog (#16054) üzenetére


eax1650
aktív tag

Köszönöm!

Megvizslatom!

Bocsáss meg az ellenségeidnek, de jegyezd meg a rohadékok nevét.

(#16056) huncutka1029 válasza gipsztigris (#16047) üzenetére


huncutka1029
addikt

ez nem fog menni.mármint a bizonyítás.
Lehet, hogy van új szakasz rajta, de ha mint jelen esetben "eltűnik" néhány korábban benne lévő akkor mi van-, erről nm ír a change log sem
A navteq 2013 Q2 ban benne voltak olyan szakaszok, amik az új frissítés után nincsenek jelezve. :(

Sajna nincs jogod elállásra, mivel a naviextras regisztrációval el kellett fogadni a felhasználási feltételeket.
amivel együtt elismertük, hogy az oldal fizetős szolgáltatásait meg kívánjuk vásárolni.
Tehát:
Fontos megjegyezni, hogy az e körben említett beleegyezésünk nem lehet azonos a megrendelésünkkel, tehát azt külön és kifejezetten be kell szereznie a vállalkozásnak (pl. a honlapon egy felugró ablak formájában, ahol lehetőségünk van bejelölni, hogy elfogadjuk a teljesítés megkezdését)."

Azaz azzal hogy regisztráltunk, ez teljesült is.
mondjuk azt még nem próbáltam, hogy vissza downgradeljem az előző térképverziót egy biztonsági mentésből.
De akkor minek fizetem az új térképért????

a női bugyi nem a legjobb dolog a világon! DE NAGYON KÖZEL ÁLL HOZZÁ!!!

(#16057) gipsztigris válasza huncutka1029 (#16056) üzenetére


gipsztigris
addikt

Ezt miért nekem írtad? :) Pont azt idéztem, hogy miért nem lehet élni az elállás jogával.

A bizonyítás pedig egyszerű. Mármint amire én gondoltam. Megkérdezed levélben tőlük, hogy rajta van-e a friss térképen a Kalocsát Moszkvával összekötő autópálya, és ha azt válaszolják, hogy igen, és kiderül, hogy nincs rajta, akkor bizony bukovári van!.....az NNG-nek. :)

[ Szerkesztve ]

"Mindig kész vagyok tanulni, de azt nem szeretem, ha kioktatnak" -S.W. Churchill-

(#16058) huncutka1029 válasza gipsztigris (#16057) üzenetére


huncutka1029
addikt

Csak a bizonyítás miatt írtam neked , és utána úgy belelendültem, hogy beidéztem a többieknek is a választ. ;)

a női bugyi nem a legjobb dolog a világon! DE NAGYON KÖZEL ÁLL HOZZÁ!!!

(#16059) Charx


Charx
senior tag

Sziasztok! Azt szeretném megtudni hogy az IGO primo-ban hol lehet energiagazdálkodási beállításokat megadni? Konkrétan az lenne a problémám hogy amikor nem történik semmi, csak megyek egyenesen az autópályán akkor nem sötétíti le a képernyőt, hol lehet ezt beállítani?
Előre is köszönöm!

(#16060) gipsztigris válasza Charx (#16059) üzenetére


gipsztigris
addikt

Alapból sehogy! Különböző skinek vannak, amiken be lehet állítani a "képernyővédő" funkciót. Dimka és az újabb GJ skinek.

"Mindig kész vagyok tanulni, de azt nem szeretem, ha kioktatnak" -S.W. Churchill-

(#16061) Bálint85


Bálint85
senior tag

mi a különbség a 2.0 és a 2.4 Primo között?

http://www.anandtech.com Élj lazán, ne dolgozz túl sokat, mert egyszer csak azt veszed észre, hogy vasárnap a templomban mindenki énekel, csak te fekszel a hátadon...

(#16062) Bálint85


Bálint85
senior tag

plajos féle Ux 1.3 és 1.4 csomagjáról lenne olyan kérdésem , hogy ha 1.3 -as brandig van fent, de csak az 1.3 -as brandig fájlt akarom cserélni az 1.4 -es brandig fájlra. Akkor a Save mappa tartalmát törölni kell? /észreveszek valami változást ha kicserélem?/

http://www.anandtech.com Élj lazán, ne dolgozz túl sokat, mert egyszer csak azt veszed észre, hogy vasárnap a templomban mindenki énekel, csak te fekszel a hátadon...

(#16063) csokilacko


csokilacko
újonc

Sziasztok! A következő lenne a kérdésem: Van egy mobil navim win ce 6-tal,Igo 8-cal,bele raktam a beépitett Dvd-s autos navimba.Minden szép és jó, csak a gps jelet nem találja.Ha simán csak a készülék menüben megnézem ,az veszi a jelet .Előre is köszi!

(#16064) plajos válasza Bálint85 (#16062) üzenetére


plajos
aktív tag

Szia!
Branding cserekor nem kell a save mappát törölni. Ha elolvastad volna a branding mellé csomagold olvass-el.txt fájlt, ez van benne:

FIGYELEM, FONTOS!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Bármilyen új POI file hozzáadása vagy cseréje, illetve egy újabb verziójú branding
telepítése esetén, vagy ha a térképen nem, vagy hiányosan jelennek meg az ikonok az
"Egyebek/Beállítások/Térképbeállítások/Hasznos helyek a térképen/Egyebek/Alapértékek
visszaállítása" gomb használatával a poi_visiblities.txt fájlt aktualizálni kell az
általunk használt POI-knak megfelelően.

[ Szerkesztve ]

(#16065) snowdog válasza csokilacko (#16063) üzenetére


snowdog
veterán

Gondolom a beépítés során sikerült sok sok fémdarabbal körülvenned a GPS egységet. Ha így van, akkor ne csodálkozz ha nem veszi a GPS jeleket. :)

(#16066) Noxy válasza csokilacko (#16063) üzenetére


Noxy
veterán

Az iGo8 menüjében is van GPS beállítás.
Ott mit mutat?
GPS vevő csatlakoztatva, ott van?
Ha nincs, rakd autom.. keresésre.

[ Szerkesztve ]

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#16067) bzsolti válasza bs29 (#16043) üzenetére


bzsolti
csendes tag

Nekem is ilyen problémám van. Nekem is eltudnád küldeni? bzsolti(kukac)citromail.hu Köszi!

(#16068) csokilacko válasza Noxy (#16066) üzenetére


csokilacko
újonc

[ Szerkesztve ]

(#16069) csokilacko válasza csokilacko (#16068) üzenetére


csokilacko
újonc

Szóval,az alsó kép a készülék gps jele,fogja az még jó is.
A második kép ,amikor elindítom rajta az IGO-t,és próbál keresni.
A harmadik pedig az ,IGO szerint a műholdak.

Amikor elinditom az IGO-t már nincs is GPS jelem a készüléken.

(#16070) snowdog válasza csokilacko (#16069) üzenetére


snowdog
veterán

A két kép közül melyik a harmadik? :))

Kezdjük elölről. Hova van beépítve a GPS vevő, van-e rálátása a műholdakra, illetve használsz-e külső GPS antennát?

[ Szerkesztve ]

(#16071) csokilacko válasza snowdog (#16070) üzenetére


csokilacko
újonc

A felső a harmadik.
Van neki külön vevőfeje,és amig nem fut az Igo,addig van is neki jele.Az a legalsó képen van.

(#16072) csokilacko válasza csokilacko (#16071) üzenetére


csokilacko
újonc

(#16073) csokilacko


csokilacko
újonc

Bocsi.Ez a készülék!

(#16074) snowdog válasza csokilacko (#16071) üzenetére


snowdog
veterán

Így már értem. Elsőre az tűnik a legvalószínűbbnek, hogy nem jó port van neki megadva. Át kell nézni a sys.txt beállításokat, hogy abban mi van. Ilyenekre gondolok, de ez csak egy példa:
[gps]
port=7
baud=9600

Esetleg töröld a save mappát, hátha abban valami félrevezető van a program számára.

[ Szerkesztve ]

(#16075) hamti2


hamti2
csendes tag

Sziasztok

Adott egy Serioux UrbanPilot Q550T2 GPS ,IGO Primo-val telepítve .
A problémám ,hogy kb 2-3 percenként ledobja a jelet ,azaz megszűnik a GPS kapcsolat .
Ezt az IGO 8.3-al nem csinálta.
A kérdésem ,hogy a sys fileban kell esetleg átírni valamilyen adatot ,hogy állandóan legyen kapcsolat ?
Melyik az az adat ?

Előre is kösz a választ .

[ Szerkesztve ]

(#16076) huncutka1029 válasza hamti2 (#16075) üzenetére


huncutka1029
addikt


Szia felhívnám a figyelmedet a jobb felső sarokban található tudnivalóra:
Az általad használt navin legálisan nem futtatható egyik IGO szoftver sem, így nem áll módunkban segíteni. :(

a női bugyi nem a legjobb dolog a világon! DE NAGYON KÖZEL ÁLL HOZZÁ!!!

(#16077) csokilacko válasza snowdog (#16074) üzenetére


csokilacko
újonc

Úgy látom hogy ez az tudásom bőven meghaladja,mert a sys.txt-ben nincs ilyen.

(#16078) snowdog válasza csokilacko (#16077) üzenetére


snowdog
veterán

Akkor talán pont ez a probléma. Többet sajnos nem tudok segíteni, mert nem ismerem az eszközödet. Ahány típus, annyiféle beállítást igényel. Esetleg célirányosan a te eszközödre keress a neten.

(#16079) Zsotyek


Zsotyek
tag

Üdv mindenkinek!
Segítséget szeretnék kérni. Van egy WatecQ 960BT készülékem.
Eddig volt rajta egy Primó és minden ami kellett. (térképek,poik, épületek.)
Ncore oldalról leszedtem egy frissebb verziót, hozzá a legfrissebb térképeket, poikat, épületeket.
Minden tökéletesen működik, megtalálja a műholdakat, tökéletesen navigál.
A problémám az: Ha kikeresek egy címet akkor nem menti el az előzményekbe.
Ez miért van?
Hogyan tudom orvosolni?
Előre is köszönöm a segítségeket.

Asus Maximus VI Hero, Intel Core i5 4670k, Samsung 840Pro SSD, 2db Seagate Barracuda 3TB 7200rpm 64MB ST3000DM001 merevlemez, 2x4Gb Kingston Hyperx 2400Mhz, Saphire radeon 6870, Chiftek nagytorony ház, FSP AURUM S 600 WATT.

(#16080) Nudlee válasza Zsotyek (#16079) üzenetére


Nudlee
aktív tag

Ezért most felnégyelnek :D

(#16081) Zsotyek válasza Nudlee (#16080) üzenetére


Zsotyek
tag

Miért is?

Asus Maximus VI Hero, Intel Core i5 4670k, Samsung 840Pro SSD, 2db Seagate Barracuda 3TB 7200rpm 64MB ST3000DM001 merevlemez, 2x4Gb Kingston Hyperx 2400Mhz, Saphire radeon 6870, Chiftek nagytorony ház, FSP AURUM S 600 WATT.

(#16082) zsambek válasza Zsotyek (#16081) üzenetére


zsambek
aktív tag

Nem warezolunk. :N

(#16083) Kis Joe válasza Zsotyek (#16081) üzenetére


Kis Joe
aktív tag

Csak 3 hozzászólással előbbre kellett volna nézned :DDD

Kis Joe felhasználónak 118 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!  phmegbizhatosag.atw.hu - Mindig ellenőrizd!

(#16084) Ambavir


Ambavir
aktív tag

Kérdésem, hogy a 20 letölthető hang közül melyik a legkellemesebb?

[ Szerkesztve ]

Azért lettem ilyen beugatós forma mert élvezem, hogy csípek mint a torma.

(#16085) Kis Joe válasza Ambavir (#16084) üzenetére


Kis Joe
aktív tag

Szerintem csak szokás kérdése. De pl igo 8 alatt megszoktam egyet, de 2.4 primoval mindegyik más halkabb így egyiket sem hallom meg rendesen ha zenét hallgatok. Ezért fogom a tomtom-ot beüzemelni hamarosan...

Kis Joe felhasználónak 118 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!  phmegbizhatosag.atw.hu - Mindig ellenőrizd!

(#16086) snowdog válasza Zsotyek (#16081) üzenetére


snowdog
veterán

Miért is?

Talán ebből megérted, hogy miért is. [link]

(#16087) Nudlee válasza Zsotyek (#16081) üzenetére


Nudlee
aktív tag

Kérdezz "okosabban".

(#16088) Csaby25


Csaby25
senior tag

Sziasztok!
Valaki nem tudja, miert van az, hogy magyarorszagi es romaniai uticelok mukodnek IGO Primo-n, de barmilyen nemetorszagi uticelra ezt irja:
"A megadott uticelokhoz nem tervezheto utvonal. Az utvonal pontjai kozott az uthalozat nem folytonos."
Koszi!

[ Szerkesztve ]

A kis emberek más emberekről beszélnek, a középszerű emberek eseményekről, a nagy emberek pedig ötletekről beszélnek.

(#16089) Nkboy válasza Csaby25 (#16088) üzenetére


Nkboy
senior tag

Lehet, hogy hülyeséget mondok, de nem az a baj, hogy Magyar és Németország között nincs megfelelő térkép?

Cseh, vagy Osztrák, attól függ merre akarsz menni.

A fekete kormánylégzsák a bézs utastérben felér egy őszinte vallomással

(#16090) DM43 válasza Csaby25 (#16088) üzenetére


DM43
Topikgazda

Gondolom hiányzik néhány köztes ország térképe (pl. Ausztria) :)

(#16091) Kis Joe válasza Nkboy (#16089) üzenetére


Kis Joe
aktív tag

Vagy hiányzik az előre feldolgozott úthálózati fájl

Kis Joe felhasználónak 118 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!  phmegbizhatosag.atw.hu - Mindig ellenőrizd!

(#16092) Nkboy válasza Kis Joe (#16091) üzenetére


Nkboy
senior tag

Szerintem az csak a gyorsabb tervezéshez szükséges, anélkül is terveznie kellene, feltéve ha ,megvannak a megfelelő térképek.

A fekete kormánylégzsák a bézs utastérben felér egy őszinte vallomással

(#16093) snowdog válasza Kis Joe (#16091) üzenetére


snowdog
veterán

Normál útvonaltervezéshez nincs rá szükség. Ha kitörlöd őket, akkor is tervezni fog a program. Persze ha megvannak a megfelelő térképek. És ez a lényeg.

(#16094) csokilacko válasza snowdog (#16074) üzenetére


csokilacko
újonc

Hali! Szóval az van hogy nagyon szépen köszönöm! Mivel hogy müxik!De még biztos lesz pár kérdésem,csak használatba kell vegyem! :R :C :))

(#16095) Bálint85


Bálint85
senior tag

olyan kérdésem lenne, hogy: :U

a primom térképcserélős. map mappába vannak a topmap és a teleatlas térképek /ne kelljen állandóan a határon állítgatnom topmapról teleatlasra/, map_nt mappában vannak a Navteq térképek. poi mappában vannak a topmap és a teleatlas poik, poi_nt mappában vannak a Navteq poik.

- így is fog működni a térképcserélő ha csak 2 mappa van a 3 helyett, mert ugye a teleatlasnak nincs külön térkép és poi mappája?
- topmap magyar térkép és poi csak a magyar van fent, mert külföldön ha autóval megyek akkor a teleatlast használom.

teherautón majd 2 hónapon belül fogok dolgozni és addig fel akarok készülni rá.
- teherautóval ha járok majd, akkor a navteqet használnám.
- A poi_nt mappában van truck poi mappa / könnyebben tudjam frissítgetni/, és ha teherautóként van beállítva és így akkor működnie kell a truck poi mappának , vagy csak úgy működik ha a poi_nt mappába van beleömleszte a truck poi fájlai?

sys.txt fájlba mit kell beleírni vagy kell egyáltalán? :F

http://www.anandtech.com Élj lazán, ne dolgozz túl sokat, mert egyszer csak azt veszed észre, hogy vasárnap a templomban mindenki énekel, csak te fekszel a hátadon...

(#16096) pigatt


pigatt
őstag

Sziasztok!

Azt, hogy tudnám elérni, hogy az igo képe ne forduljon együtt a telefonnal, hanem maradjon ugyanabban az orientációban.?

Köszi a választ előre is.

[ Szerkesztve ]

i9 / 4080 / 32"

(#16097) snowdog válasza pigatt (#16096) üzenetére


snowdog
veterán

Szia! Szerintem sehogy, mert a telefon forgatja, nem a program. Ha zavar, akkor tiltsd le a telefonodon a képernyő forgatást.

(#16098) PistiSan


PistiSan
addikt

Sziasztok, a 33-mas miért fehér-kék színnel jelzi? :O

[ Szerkesztve ]

(#16099) gipsztigris válasza PistiSan (#16098) üzenetére


gipsztigris
addikt

Annyit látok, hogy Glonass képes a telefon, a 33-as szerintem valami tévedés, hogy más színnel jelzi. Egyébként mi a baj? :)

"Mindig kész vagyok tanulni, de azt nem szeretem, ha kioktatnak" -S.W. Churchill-

(#16100) PistiSan válasza gipsztigris (#16099) üzenetére


PistiSan
addikt

Nincs baj, csak eddig nem volt kék jelölés, eddig a glonasst nem jelölte külön, vagy csak nem figyeltem :U

Útvonal

Fórumok  »  Autó+mobil  »  iGO Primo
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.