Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Autó+mobil  »  iGO Primo

Hozzászólások

(#15102) LámaZ válasza snowdog (#15101) üzenetére


LámaZ
addikt

A mobilos verzióban nem látszik, de segítek: innen a 7.-et kell nézni.
http://hu.wikipedia.org/wiki/Tízparancsolat#Az_ortodox_.C3.A9s_a_protest.C3.A1ns_egyh.C3.A1zak_.C3.A1ltal_haszn.C3.A1lt_tradicion.C3.A1lis_sz.C3.B6veg

[ Szerkesztve ]

Legyen minden jó!

(#15103) zso85


zso85
tag

Sziasztok.
Tudna valaki segíteni,hogy a madártávlat csak alacsony ,normál, magas lehetséges.
Szeretném a a magasabbnál lehetne még magasabbra állítani.
Megoldható ez skin használata nélkül???

Aki szivárványt akar látni, annak el kell viselnie az esőt is.

(#15104) Xerxész válasza zso85 (#15103) üzenetére


Xerxész
őstag

Ez engem is érdekelne.
Én a beesési szöget állítanám át, ha tudnám, hogy kéne...

(#15105) Attila_1976 válasza Xerxész (#15104) üzenetére


Attila_1976
csendes tag

Nekem ez van a sys.txt-ben, egy próbát megér....

[smartzoom] #Intelligens ráközelítés
enabled=0 #0=enged, 1=tilt
minzoom=30 #Közelítés minimum
maxzoom=300 #Távolítás maximum
minangle=60 #Minimum döntés
maxangle=80 #Maximum döntés
angleoffset=6 #szögeltolás
minzoom2d=10 #Közelítés minimum 2D-ben
maxzoom2d=300 #Távolítás maximum 2D-ben
zoom2dpercent=50 #Közelítés 2D-ben %-ban
overview=1 #1 esetén megjegyzi az automatikus madártávlat beállításokat, 0 esetén nem.
overview_zoomlevel=100 #Madártávlat ráközelítési szint (300 m - 30 km).
overview_distance=1500 #Következő manőver távolsága (1000 m - 30 km).
auto_follow_time=30 #Pozíciókövetés visszaállítása (5 mp - 60 mp, 9999= kikapcsolva) [Default skinnel nem működik].
enabled2d=1 #2D engedélyezése=1, tiltása=0.
auto_follow_on=0 #Automatikus madártávlat engedélyezése=1, tiltása=0.

(#15106) Xerxész válasza Attila_1976 (#15105) üzenetére


Xerxész
őstag

Hú, köszi, megnézem majd...elkezdek az értékekkel játszani, hátha lesz valami. :R

(#15107) zso85 válasza Xerxész (#15106) üzenetére


zso85
tag

Sikerült elérni valamit az értékek módosításával???
Akármit állítottam semmit nem változott nekem.

Aki szivárványt akar látni, annak el kell viselnie az esőt is.

(#15108) Xerxész válasza zso85 (#15107) üzenetére


Xerxész
őstag

Hát, mivel most dolgozom, ezért max. csak este tudom megnézni... :)

(#15109) dorka16


dorka16
aktív tag

Helló!
IGO Primot hogy tudom átállítani, hogy külső GPS vevőt használjon? Nem találok ilyen menüpontot. Androdios telefonhoz bluetooth-al simán csatlakozik a 10Hz-es GPS vevő (a telefon gyárija nem mindig lát ki az autóból) de egyszerűen nem jutok vele dűlőre. Előre is köszi!

(#15110) LámaZ válasza dorka16 (#15109) üzenetére


LámaZ
addikt

Telepítsd ezt: Bluetooth GPS.

Legyen minden jó!

(#15111) dorka16 válasza LámaZ (#15110) üzenetére


dorka16
aktív tag

Köszi!

(#15112) maszat07


maszat07
tag

Sziasztok!
Szükségem lenne arab nyelvre a programhoz, ha valaki tud kérem segítsen! nagyon köszönöm előre is!

Úgy pofonváglak, hogy csokorba szeded a villanyoszlopokat és felköszöntöd vele a trafóházat!

(#15113) huncutka1029 válasza zso85 (#15107) üzenetére


huncutka1029
addikt

töröld a save mappa tartalmát, és utána nézd meg mi történik.
Már persze azon kívül, hogy az eddigi beállítások elvesznek, és újra be kell lőni.
Akkortól esélyes, hogy az új sys.txt bejegyzések is kifejtik jótékony hatásukat.
;]

[ Szerkesztve ]

a női bugyi nem a legjobb dolog a világon! DE NAGYON KÖZEL ÁLL HOZZÁ!!!

(#15114) LámaZ válasza maszat07 (#15112) üzenetére


LámaZ
addikt

Létezik olyan, hogy Lang_Arabic.zip, de ezt sem lehet csak úgy csereberélni, mert jogvédett. Viszlát!

Legyen minden jó!

(#15115) Barangoló válasza maszat07 (#15112) üzenetére


Barangoló
csendes tag

Ment a privát!
Jó utat!

(#15116) gukker1


gukker1
tag

Sziasztok! Igo 8.4.3.179971 1.7 navigációhoz lenne szükségem data.gro.fájlra 1280x720 méretben,tudna valaki segíteni?Vagy esetleg át lehet méretezni a meglévő fájlt?

"WE BREAK FOR NOBODY"

(#15117) snowdog válasza gukker1 (#15116) üzenetére


snowdog
veterán

Jogvédett anyagot kész, annak közzététele tilos.

(#15118) szabonagyur


szabonagyur
félisten

Sziasztok

Tudtok abban segíteni nekem, hogy IGO primo rendszerem miért nem talál meg olyan helyet pl. Kőkapu? Egyszerűen nem tud mit kezdeni vele, de a többi turista látványossággal sem, de csak ez jutott most eszembe. Hiába írom be ékezettel vagy anélkül egyszerűen nincs ilyen lehetőség. A koordináta beírása pedig nem járható út mindig.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#15119) kisguly válasza szabonagyur (#15118) üzenetére


kisguly
tag

Mire gondolsz? Pl "kőkapu" 9 találat. Hotel, étterem STB.

(#15120) szabonagyur válasza kisguly (#15119) üzenetére


szabonagyur
félisten

Én rámegyek, hogy címkeresés és nem dobja ki :S

9.6.6.310512 a verzióm.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#15121) Barangoló válasza szabonagyur (#15120) üzenetére


Barangoló
csendes tag

„Én rámegyek, hogy címkeresés és nem dobja ki”

Azért nem dobja ki, mert már a kezdésed sem jó!

Keresés-Hasznos helyek-Egyedi keresés, majd utána Te döntöd el, hogy hogyan szűröd.

(#15122) zso85


zso85
tag

Igo primo 2.4-re egy működő skin. De sajnos itt sem lehetséges a madártávlati beállítás.Szerintem a gépet se fogja annyira mint a zozo skin.

Aki szivárványt akar látni, annak el kell viselnie az esőt is.

(#15123) gabi55 válasza Ditibo (#15009) üzenetére


gabi55
csendes tag

Szia! Ha a pnw proginak a datája van benne, ami 59 846 132 mb, akkor csak negyed mondatokat mond. Rakd bele a BDW progiban levő datát, ami 47 629 248 mb és tuti tökéletes lesz a beszéd. Végig mond mindent érthetően.

(#15124) snowdog válasza szabonagyur (#15118) üzenetére


snowdog
veterán

A Primo keresése nem globális. Tehát bármit nem írhatsz be bárhova. Címkereséshez nyilvánvalóan csak címet írhatsz be. Amit Te keresel az POI (érdekes pont) és ennek megfelelően a keresést is ott kell kezdened, a POI-k között. Egyébként meg a Primo nem kimondottan turista barát, elsősorban közútra tervezték. Túrázáshoz a Garmin térképek valók.

(#15125) szabonagyur válasza snowdog (#15124) üzenetére


szabonagyur
félisten

Köszi a segítséget mindenkinek, ezeket nem is tudtam. Azért gondoltam, hogy címhez jó mivel alapból létező település is.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#15126) 3szli


3szli
tag

sziasztok van nekem egy igom működök is meg ilyesmi csak azt szeretém kérdezni hogy honnan lehet leszedni mindenféle kiegészítőket pl (speedcam Phoneme ) vagy hasonlókat mert nekem szinte csak a térkép van
(persze csak a megengedett keretek közt )

[ Szerkesztve ]

(#15127) snowdog válasza 3szli (#15126) üzenetére


snowdog
veterán

Például ebből a fórumból. A kereső használata majd segítségedre lesz ebben.
Egy lehetséges alternatíva. [link]
És a találatok között ilyeneket láthatsz. (#14408) hippo0315 [link]
És így tovább, ami csak érdekel... :)

[ Szerkesztve ]

(#15128) 3szli válasza snowdog (#15127) üzenetére


3szli
tag

köszi :))

(#15129) zagloba


zagloba
aktív tag

Azt hol tudom beállítani ,hogy ha a külső töltés megszűnik kapcsoljon ki a gép! CNS 4,3"-om van! Ha kihúzom a töltőből azt írja ,hogy tovább működik akkumulátorról! De a minap lefagyott és hiába húztam szét világított tovább és megkellet várnom ,hogy lemerüljön!

(#15130) kisguly válasza szabonagyur (#15125) üzenetére


kisguly
tag

Én Kőkapu települést egyik térképen sem találok. Legalábbis Magyarországon.

(#15131) snowdog válasza szabonagyur (#15125) üzenetére


snowdog
veterán

Azért gondoltam, hogy címhez jó mivel alapból létező település is.

Kicsit ráértem keresgélni a neten, és nem találtam ilyen nevű települést. Ez a legközelebbi találat: "Kőkapu Vadászkastély és Hotel - Pálházától alig 7 kilométerre Kőkapun, a Károlyiak egykori vadászkastélya..." [link]

Ennek ellenére Kőkapu mint önálló település nincs a térképen.

(#15132) laszlohu


laszlohu
addikt

Ezenkívül olyat találtam, hogy kőkapunak hívják a
váci fegyintézetet

(#15133) Jazz


Jazz
veterán

Sziasztok!

Útvonal követést lehet csinálni a primo-val? Olyan módon, hogy a valós gps alapú útvonalat menti le (mint egy vonalláncot), és az vissza is nézhető. És anélkül is működne hogy útvonalat adnál neki. (felvétel indítása, vagy valami ilyesmi)

Köszi!

[ Szerkesztve ]

free your mind

(#15134) gipsztigris válasza Jazz (#15133) üzenetére


gipsztigris
addikt

Ilyesmire gondolsz?

Igen lehet.

"Mindig kész vagyok tanulni, de azt nem szeretem, ha kioktatnak" -S.W. Churchill-

(#15135) snowdog válasza Jazz (#15133) üzenetére


snowdog
veterán

Kapcsold be az NMEA rögzítést, és akkor gyakorlatilag az összes műhold adat rögzítésre kerül. Később arra használod, amire csak akarod.

Így néz ki egy rögzített adat megtekintése.

[ Szerkesztve ]

(#15136) Jazz válasza gipsztigris (#15134) üzenetére


Jazz
veterán

Igen, pontosan erre. Köszi az infókat.

(#15135) snowdog: Na megtaláltam, az extra beállításoknál volt hogy NMEA mentése. És ez után? Hova, és milyen formában menti az adatokat?
Abból hogy lehet / vagy mivel, milyen programmal ajánlott visszajátszást készíteni?
Vagy amit lentebb linkeltek, azt hogy lehet elkészíteni?

Függetlenül attól, hogy tervezett útvonalon haladok-e, vagy csak úticél nélkül vaktában, onnantól hogy kipiáltam hogy "NMEA rögzítése" már rögzíti is az adatokat?

Más: Extra beállítások, képernyő mentés, az mit takar?

Thx

[ Szerkesztve ]

free your mind

(#15137) gipsztigris válasza Jazz (#15136) üzenetére


gipsztigris
addikt

Ha megvan az útvonalmentésed, akkor két dolgot tehetsz.
-Vagy exportálod a mentett útvonalat az sd kártyára. Ilyenkor a kártyán létrehoz egy TRACK mappát és .gpx kiterjesztésben meg fogod találni a mentett útvonalat.
-Vagy ha ez nem sikerül (androidnál nem mindig menti el) akkor a Save/Profiles/01/Tracks mappában megtalálod a mentett útvonalakat .trk kiterjesztésben.

Mindkét formátumot fel lehet tölteni pl az everytrail.com oldalra.

Csinálsz egy fiókot (ingyenes) és a create trip fül alatt fel tudod tölteni az útvonaladat. A kész útvonalat pedig már láttad. :)

"Mindig kész vagyok tanulni, de azt nem szeretem, ha kioktatnak" -S.W. Churchill-

(#15138) snowdog válasza Jazz (#15136) üzenetére


snowdog
veterán

Más: Extra beállítások, képernyő mentés, az mit takar?

A képenyőképet menti le képformátumban. Hogy mire jó azt ne kérdezd. :)

u.i. Talán ha másokkal meg akarod osztani, arra megfelel. Gyakorlatilag olyan mint a PC-n a Print Screen.

[ Szerkesztve ]

(#15139) snowdog válasza gipsztigris (#15137) üzenetére


snowdog
veterán

Csinálsz egy fiókot...

Mivel mentetted le a képet? Felajánlja valahol a letöltést, vagy képernyő mentő program kell hozzá?

[ Szerkesztve ]

(#15140) gipsztigris válasza snowdog (#15139) üzenetére


gipsztigris
addikt

A My Trips menüben megtalálod a feltöltéseidet. Ha bármelyikre rákattintasz ilyen mozgó kurzorral fogod látni egy új ablakban az útvonalat.

Azt utána megoszthatod, vagy elmentheted, vagy alkármi...[link]

"Mindig kész vagyok tanulni, de azt nem szeretem, ha kioktatnak" -S.W. Churchill-

(#15141) snowdog válasza gipsztigris (#15140) üzenetére


snowdog
veterán

Minden megvolt, de mivel nem váltottam teljes méretre, a linkek mindig beágyazódtak. A linked vezetett rá mit kell tennem. Köszi. :)

(#15142) Jazz válasza snowdog (#15138) üzenetére


Jazz
veterán

"A képenyőképet menti le képformátumban. Hogy mire jó azt ne kérdezd"
A kérdés arra irányult, hogy van egy ilyen kapcsoló. Bekapcsolom (kipiálom), és nem törtnik semmi.....ja dehogy nem. Kirakott egy fényképező ikont. Így már okés. :B

(#15137) gipsztigris:
Thx. És az amit snowdog linkelt, azt hogy csinálta?
"Ha megvan az útvonalmentésed"
Ez azt jelenti, hogy amint bekapcsolom az NMEA-t, már rögtön elkezdődött a műhold adatok rögzítése? (függetlenül attól, hogy halad e az autó vagy nem, vagy van e tervezett útvonal vagy nincs....?)
Majd (tegyük fel, tervezett útvonal nélkül haladok x órát, esetleg megállásokkal)....utána mi van? Ha megálltam, valami menübe be kell menni, és "eddigi adatok mentése", vagy hogy néz ez ki?

free your mind

(#15143) snowdog válasza Jazz (#15142) üzenetére


snowdog
veterán

Ha megálltam, valami menübe be kell menni, és "eddigi adatok mentése", vagy hogy néz ez ki?

Ha az NMEA rögzítés engedélyezve van, akkor semmit sem kell csinálnod. A gép amint meglátja a műholdakat azonnal rögzíteni kezd, és a rögzítés addig tart, amíg a GPS vevő működik (ez megfelel egy logging funkciónak). Azt követően a mentés automatikusan megtörténik. A gép újbóli bekapcsolása után egy új rögzítés kezdődik, egy új fájlba. Próbáld ki, és meglátod.

A mentett állományokat - mint azt tigris is írta - a Save/Profiles/01/Tracks mappában találod.

[ Szerkesztve ]

(#15144) snowdog válasza Jazz (#15142) üzenetére


snowdog
veterán

És az amit snowdog linkelt, azt hogy csinálta?

Az ingyenes programot (RouteConverter) itt megtalálod. http://www.routeconverter.de/releases/en

(#15145) Jazz válasza snowdog (#15143) üzenetére


Jazz
veterán

Ergo a GPS ki-be kapcsolásával tudom szabályozni az új file-ok kreálását.
A primo futhat, csak kilövöm a gps-t.

Köszi!

free your mind

(#15146) snowdog válasza Jazz (#15145) üzenetére


snowdog
veterán

Igen. De GPS vevő nélkül minek futna az iGO? Ha nem akarod hogy rögzítsen, akkor kapcsold ki az NMEA rögzítést. Szerintem az az egyszerűbb megoldás. Ha jól emlékszem a legtöbb szkin valahol egy piros pöttyel jelzi, ha rögzítés van. Többnyire a bal alsó sarokban, de ez szkinfüggő.

[ Szerkesztve ]

(#15147) #77877248


#77877248
törölt tag

Valaki nem tudja megmondani, hogy hogyan lehet offline (antennával, mondjuk jack dugóval) hogy lehet tmc használni?

(#15148) zagloba válasza zagloba (#15129) üzenetére


zagloba
aktív tag

Sikerült megoldanom!
shutdown_time=10

Köszönöm a segítséget!

(#15149) snowdog válasza #77877248 (#15147) üzenetére


snowdog
veterán

Azért ezt kifejthetnéd kicsit részletesebben is, mert így elég zavaros. Mi az hogy offline? Ha rádióhullámokon keresztül veszed az adást, akkor az online. Ha meg nem veszed, akkor nincs TMC adat. Mit is szeretnél?

Rádió adás nélkül maximum netről szedhetsz le TMC adatot, ha közben fut a Primo, és kapcsolódik a világhálóhoz. Ezt szokták offline módnak nevezni. De ehhez meg nem kell antenna.

(#15150) Hzqatti


Hzqatti
csendes tag

Sziasztok!

Van egy Primo 2.4-em nekem az lenne a gondom vele, hogy amikor útvonal-információt meg akarom nézni újraindul a program.
Segítségeteket előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Autó+mobil  »  iGO Primo
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.