Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Autó+mobil  »  iGO Primo

Hozzászólások

(#16901) Acef válasza LámaZ (#16900) üzenetére


Acef
addikt

Ez még nem feltétlenül a TMC, hanem a térképbe előre beírt értesítés (gyakran vaklárma).

Majd az lesz a TMC-s érteítés, amikor jelez, hogy baleset/dugó van előtted, és kerülőutat ajánl. Esetleg már tervezéskor figyelmeztet.

(#16902) gipsztigris válasza Acef (#16901) üzenetére


gipsztigris
addikt

A térképbe nem írnak ilyeneket.

"Majd az lesz a TMC-s érteítés, amikor jelez, hogy baleset/dugó van előtted, és kerülőutat ajánl. Esetleg már tervezéskor figyelmeztet."

Ilyennel napi szinten találkozom.

"Mindig kész vagyok tanulni, de azt nem szeretem, ha kioktatnak" -S.W. Churchill-

(#16903) Acef válasza gipsztigris (#16902) üzenetére


Acef
addikt

:)

Akkor a tiéd is TMC-s

(#16904) Acef válasza Acef (#16903) üzenetére


Acef
addikt

+1 gondolat:
Azért gondolom beépítettnek, mert üres autópályán is mondja, hogy torlódáshoz közeledek.

(#16905) gipsztigris válasza Acef (#16904) üzenetére


gipsztigris
addikt

Ha a tervezett útvonaladon van "élő" torlódás, akkor mondja. Lehet, hogy 100 kilométerre vagy tőle, de mondjuk a kijárat után nem sokkal, akkor bizonyos időnként fogja mondani, hogy felkészülhess.....legalább lélekben, mert a pályáról sok kerülőút nincs. :)

Az online TMC-nek igen sok beállítási lehetősége van a droidos (és az arra alkalmas készüléken a WinCE Primonak is). Online TMC-t használtan a CNS Globe HD-net PNA-n, és Bp-en teljesen rendben tette a dolgát.

"Mindig kész vagyok tanulni, de azt nem szeretem, ha kioktatnak" -S.W. Churchill-

(#16906) snowdog válasza Acef (#16904) üzenetére


snowdog
veterán

Én meg pont az ellenkezőjével találkozom. Átépítés alatt álló útszakaszon semmi TMC jelzés. És akkor egy-egy torlódásról (pl. baleset miatt) már nem is beszélve. Ahogy most működik a TMC, attól nem igazán vagyok elragadtatva. Nem a technikai részével van a probléma, hanem az adatfeltöltéssel.

(#16907) gipsztigris válasza snowdog (#16906) üzenetére


gipsztigris
addikt

Ez is igaz! Ha nem is pont az adat feltöltés a gond, de az adat levétel az már inkább szokott gondot jelenteni. Két-három héttel az esemény megszűnése után még bent van a táblában az esemény, és persze jelez is rá a TMC. :W

"Mindig kész vagyok tanulni, de azt nem szeretem, ha kioktatnak" -S.W. Churchill-

(#16908) plajos válasza Acef (#16904) üzenetére


plajos
aktív tag

Szia!
Primóban van egy opció, ha autópályán lecsökken a sebességed akkor jelzi hogy torlódáshoz közeledsz, és kerülőutat ajánl. Ehhez nem kell TMC a sebességcsökkenés alapján jelez. Engedélyezni a Képi navigáció beállításai/Torlódás elkerülése autópályán bejelölésével lehet.

(#16909) Acef válasza plajos (#16908) üzenetére


Acef
addikt

Igen, nekem az az opció aktív.
Szerintem sem TMC, mert sosem volt valós az infó, nem volt torlódás.

Viszont az is elképzelhető amit a kolléga írt, hogy egy távolabbi torlódásra figyelmeztet.

Majd megfigyelem.
Tény, hogy nekem torlódás nélkül, és rendszeresen jelez Pest és Kecskemét előtt.

Valós segítség/figyelmeztetés is volt, már többször segített az M0-n.

[ Szerkesztve ]

(#16910) Kiky007


Kiky007
csendes tag

Hali!

Van egy kínai GPS, aminek ki kéne deríteni a port és baud értékeit.
Primo alatt állandóan kikapcsolgat a GPS vevő. :(
Amit az IGO8 megad értékeket, sajnos az sem jó.
Van egy wince alatti progi is, de azt sem fogadja el a primó, amit az ad meg.
Már teljesen kiidegel...

Előre is köszi.

Kiky

(#16911) gipsztigris válasza Kiky007 (#16910) üzenetére


gipsztigris
addikt

Törölj ki mindent a sys.txt-ből ami a [gps] bejegyzés alatt van! Meg fogja találni magának a portot is és az optimális sebességet is.

"Mindig kész vagyok tanulni, de azt nem szeretem, ha kioktatnak" -S.W. Churchill-

(#16912) Kiky007 válasza gipsztigris (#16911) üzenetére


Kiky007
csendes tag

Próbáltam korábban is, és nem sikerült. (:
De láss csodát, most a te tanácsodra megint megpróbáltam, és úgy néz ki, hogy jó :)
Most nem bíztam a véletlenre, töröltem a sys.txt-ből a komplett GPS-t, és a TMC-t is, meg a komplett save mappát. :))
Lehet, hogy a TMC-vel akadt össze, erre még nem is gondoltam.
Köszike! :)

Kiky

(#16913) lazlogogola válasza Acef (#16904) üzenetére


lazlogogola
tag

Szerintem a sebesség csökkenés miatt teszi,mert gyanús neki, hogy 130 helyett elkezdessz hirtelen 20-al menni.
Automatán felkinál egy elkerülőt.
A pályán már többször is jártam így.
Nekem mindig csak akkor kinálja fel ha hirtelen lassítok és tartósan lassan kezdek el menni.
Nem hiszem,hogy a TMC miatt.

(#16914) Rikseven


Rikseven
csendes tag

Sziasztok!
Nagyon régen telepítettem már navi szoftvert, ezért kérném a segítségeteket. Felmásoltam egy Wayteq x850-re a belső memóriára IGO P2 v9.6.5.221194 programot. Win alól exe-re kattintva gyönyörűen elindul a program. Viszont a navi menüjéből a GPS gombra kattintva nem csinál semmit. Mit kellene átállítanom?
Köszi.

(#16915) hojos válasza Rikseven (#16914) üzenetére


hojos
aktív tag

Szia.

Biztos azért nem megy mert hivatalosan nem mehet rajta. Bocs.
Viszont ha esetleg másik programot akarsz elindítani ( :DD ) akkor tallózni kell az indító fájlt. Egy kis segítség hozzá.
[link]

[ Szerkesztve ]

(#16916) Rikseven válasza hojos (#16915) üzenetére


Rikseven
csendes tag

De gonosssssszzzzzz. ;]
Egyébként a segítségeddel elindult. Köszi szépen. :R

(#16917) Stonenailer


Stonenailer
csendes tag

Üdvözlök mindenkit! Segítséget szeretnék kérni, a korábbi linkeken már nem érem el a plajos féle skin-progi- csomagot (vinCe bácsi Primo-jához kellene :) ) KöszöNettel

(#16918) plajos válasza Stonenailer (#16917) üzenetére


plajos
aktív tag

Szia!
PLajos WinCE kollekció P2.0-P2.4 (UX-kollekció, branding, + egy kis meglepetés)
http://data.hu/get/8001509/plajos_collection_wP.txt.rar
A jelszót kérd PM-ben.

(#16919) Stonenailer válasza plajos (#16918) üzenetére


Stonenailer
csendes tag

Köszönöm, ment PM.

(#16920) macskajancsi


macskajancsi
aktív tag

Sziasztok!

iGO Primo-t hogy tudom hangosabbá tenni?

Amiket próbáltam, de nem segített:

[sound]
guidance_volume="100" ; ezt állítsd 150-re
tts_volume="100" ; ezt állítsd 150-re
alarm_volume="150"
effect_volume="150"
mic_volume="150"
csv_voice_enabled="1"

[sound]
sound_q_length="400"
queue_length="400"

[dynamiccompressor] ;boost TTS voice
compressor=1
a0=56806
thrs=24703
ratio=8
gain=12

[ Szerkesztve ]

coito ergo sum...

(#16921) huncutka1029 válasza macskajancsi (#16920) üzenetére


huncutka1029
addikt

Akkor FM transmitterrel, jack kábellel vidd ki az auto hifire a hangját.

;]
Vagy a készülék hangerő beállítását nézd meg, és ott állítsd hangosabbra.

a női bugyi nem a legjobb dolog a világon! DE NAGYON KÖZEL ÁLL HOZZÁ!!!

(#16922) LámaZ válasza macskajancsi (#16920) üzenetére


LámaZ
addikt

Én – miután a szélvédőre tapasztott GPS-sek egy idő után mind lepotyogtak - közvetlenül a műszarfalon tartom a készüléket kis tartón. (Ez a tartó korábban fém volt, de most műanyagra cseréltem.)
A készülék hátlapját (hangszóróját is) teljesen fedte a tartó, emiatt nem is hallhattam rendesen. Ügyeskednem kellett.

Legyen minden jó!

(#16923) Centaurus


Centaurus
tag

Sziasztok!
Egy olyan kérdésem lenne hogy hogyan lehet beállítani primon hogy az m0-ás autó utat ne úgy kezelje mint autópályát?Szörnyen bosszant hogy ha kiszedem a fizetős utakat mega apályákat soha sem akar nulláson vinni a progi.
Előre is köszönöm a segítségetek.

"Csak akkor buli az élet ha egyenesen a közepébe vágsz"

(#16924) gipsztigris válasza Centaurus (#16923) üzenetére


gipsztigris
addikt

Autópályákat NE vedd ki, csak a fizetős utakat és az útdíjat.

"Mindig kész vagyok tanulni, de azt nem szeretem, ha kioktatnak" -S.W. Churchill-

(#16925) BullZeye


BullZeye
veterán

Primo által létrehozott TRK fájlokat mivel lehet egy interaktív térképpé tenni?

Hasonló mint a gpsvisualizer.com, csak esetleg oldalt mindenféle statisztika is kiíródjon, valamint ha útvonal fölé viszem az egeret, ott lássam pontosan melyik ponton mennyivel mentem.

(#16926) gipsztigris válasza BullZeye (#16925) üzenetére


gipsztigris
addikt

A legegyszerűbb ha google drive fiókodba feltöltöd .kml vagy .kmz formátumban és máris láthatod a google térképen.

Rámész a végpontra és máris mutatja a statisztikát.

[ Szerkesztve ]

"Mindig kész vagyok tanulni, de azt nem szeretem, ha kioktatnak" -S.W. Churchill-

(#16927) gipsztigris válasza gipsztigris (#16926) üzenetére


gipsztigris
addikt

Lejárt a szerkesztési időm! Az everytrail.com-on csinálsz egy saját fiókot majd feltöltöd az útvonaladat és interaktív nyomvonalat kapsz.

"Mindig kész vagyok tanulni, de azt nem szeretem, ha kioktatnak" -S.W. Churchill-

(#16928) BullZeye válasza gipsztigris (#16927) üzenetére


BullZeye
veterán

Köszi, nem kell, hogy egyszerű legyen, legyen bonyolult sok beállítással, úgyhogy kipróbálom mindkettőt, köszönöm mégegyszer! :D

szerk.:
Google drive-ban fent vannak egy mappában a térképek, de megnyitásnál azt írja nincs előnézet, maps.google.com oldalon kéne valahogy előcsalogatnom ezeket? Vagy valahol máshol?

[ Szerkesztve ]

(#16929) BullZeye válasza BullZeye (#16928) üzenetére


BullZeye
veterán

Ja igen, előbb konvertálnom kell KMZ-be, oké. :)

szerk.:
KML-ben csak az útvonalat mutatja alapból google maps, ez így normális, vagy rossz konvertert használtam? (Bár méretét tekintve jónak kéne lennie)

Be kell kapcsolni külön, hogy mutasson minden okosságot?

[ Szerkesztve ]

(#16930) bl4ze


bl4ze
veterán

Urak!

HERE új 2014 Q1 frissítéshez jött ki fonéma ? "phoneme"

A régi HERE-vel sajnos nem megy, próbáltam bemásolni, de nem kezeli.

Friss, 2014 Q1 phone-me kellene pár országhoz nekem. (IT, ES, DE)

.:. bl4ze .:.

(#16931) gipsztigris válasza BullZeye (#16928) üzenetére


gipsztigris
addikt

Bocs, egy kicsit megtévesztettelek a drive-al! A .trk-ból konvertált .kmz-ben a drive nem mutatja az adatokat A linkelt képen egy "google saját utvonalak" app-ból kinyert .kmz látható.

Érdekes, hogy az everytrail megjeleníti ugyanazt a .trk-t rendesen.

"Mindig kész vagyok tanulni, de azt nem szeretem, ha kioktatnak" -S.W. Churchill-

(#16932) attilaxxxx


attilaxxxx
tag

Sziasztok!
Primonál ha a megtervezett útvonal után benzinkutakat kerestetek az útvonal mentén, akkor kilistázza, de csak az elsőt jegyzi meg.
Tudna valaki ebben segíteni?
Előre is köszönöm! :)

Samsung Galaxi A54 5G

(#16933) plajos válasza attilaxxxx (#16932) üzenetére


plajos
aktív tag

Szia!
Próbáld meg skin nélkül, és számolj be az eredményről.

(#16934) bl4ze


bl4ze
veterán

2014 Q1 HERE-hez továbbra sem tud senki jó "phoneme" file-okat ?
A tavaly megvásárolttal nem kompatibilis, nem kezeli :(

.:. bl4ze .:.

(#16935) attilaxxxx válasza plajos (#16933) üzenetére


attilaxxxx
tag

Szia!
Vissza állítottam és skin nélkül sem működik.....
Végig keresi, mutatja is de a végén csak az első kutat hagyja a listában

Samsung Galaxi A54 5G

(#16936) LámaZ


LámaZ
addikt

Beteszem ide is.
Az iGo-nak annyi.

Legyen minden jó!

(#16937) DM43 válasza LámaZ (#16936) üzenetére


DM43
Topikgazda

Nem eszik olyan forrón a kását ...

(#16938) LámaZ válasza DM43 (#16937) üzenetére


LámaZ
addikt

Tudom, a macskák is szokták kerülgetni a forró kását. ☺

Legyen minden jó!

(#16939) hiuuz


hiuuz
csendes tag

Üdv!

Wayteq x880-ra van működő verzió? Egy link is elég, ha valahol van leírás a telepítés folyamatáról!

Előre is köszi!

(#16940) snowdog válasza hiuuz (#16939) üzenetére


snowdog
veterán

Ez az ide tartozó link. :) [link]

(#16941) Gery0425


Gery0425
csendes tag

Üdv.: Mindenkinek! Van egy Becker be z103 és 099 gps-em mind a kettőn igo primo 8.5.11.168090 szoftver! Gondom az hogy feltettem ezt jákso hangot amit tökéletesen belehet választani okés üzemel elmondja bemutatkozóját az újra tervezést is mondja ha gyorsan megyek azt is meg a nincs gps vétel! De pl Kanyaroknál merre menjek vagy ha fordulni kell akkor síri csend! Mászkáltam városba vele sehogy nem akart megszólalni néztem beállításokat nincs olyan hogy részletesen beszélne vagy egyéb!
Vagy lehet pont erre az igo primora nem kompatibilis :S Segítséget előre is köszönöm! :D

(#16942) hiuuz válasza snowdog (#16940) üzenetére


hiuuz
csendes tag

Vettem/Értettem! :B

Marad a hosszabbik út :D

(#16943) pilota válasza Jabby (#16840) üzenetére


pilota
tag

Hali multkor irtad,hogy hogyan nemkapcsolki a készülék ha én ot pl 300zat adok akkor 300 másodperc mulva kapcsolki azaz 5 perc mulva?

(#16944) pilota


pilota
tag

Helosztok kérdezem olyant lehet csinálni,hogy amikoe a táp ujrakap áramot a számlálás abbamaradjon és ujból a térképre visszalépjen a készülék.

(#16945) perfegor17


perfegor17
senior tag

Sziasztok van egy bluepanther RUBIN PNA-m amin igo primo 2.0 van.
Olyan problémám van hogy az igo a betöltő képernyőbél meg áll.Elindul alul a töltés de kb a 3/4-nél meg áll.
Mi lehet a probléma?

(#16946) LámaZ válasza perfegor17 (#16945) üzenetére


LámaZ
addikt

Töröld a Save mappát, és próbáld újra!
(Lehet, hogy egyebeket is törölni kell még.)

Legyen minden jó!

(#16947) perfegor17 válasza LámaZ (#16946) üzenetére


perfegor17
senior tag

:R

(#16948) flash-


flash-
veterán

Nekem Igo Primo 9.6.5.245577 ---- Jul. 06 2012 - M3Tech Altina A8010 = M3GPS (Asia) = I3
változat van.

elérhető ehhez a változathoz valamilyen skin?

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#16949) mmatta1000


mmatta1000
csendes tag

Sziasztok!

Nekem egy olyan problémám lenne, hogy nem találtam azt a beállítási lehetőséget a telefonban, hogy a szövegfelolvasást megváltoztatni. Mert most feltettem a legújabb iGO-t és szeretném azt a hangot beállítani, hogy az utca neveket is felolvassa/megmondja. Már rajta van a Nuance premium és a VocalizerEx is, de mivel nem bírom beállítani alapértelmezettnek, így a GPS sem látja ezeket a hangokat :(
(THL 4400-as telefonom van)

Valami ötlet?

Üdv

(#16950) fenyvesekkoz


fenyvesekkoz
csendes tag

Van egy ZTE Blade Q mini Androidos (4.2) telefonom, azon tökéletesen fut egy Primo 9.6.29. Annyi a gondom hogy amikor kocsim audiórendszerének BT linkjén keresztül beszél Moha Bá akkor szaggat a hang. Pontosabban csak szövegtöredékeket olvas be. Pl. "...dik kijárat", "...ter múlva balra".

A sima telefonálás jól működik, ott semmi baj nincs a kihangosítóval. Találkozott már valaki hasonló problémával?

Útvonal

Fórumok  »  Autó+mobil  »  iGO Primo
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.