Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Autó+mobil  »  iGO Primo

Hozzászólások

(#15151) snowdog válasza Hzqatti (#15150) üzenetére


snowdog
veterán

Vagy a skin hibás, vagy az egész program. Ennek megfelelően egyenként célszerű őket lecserélni.

[ Szerkesztve ]

(#15152) Hzqatti válasza junkhead (#13600) üzenetére


Hzqatti
csendes tag

Köszönöm a válaszodat!

De most olvastam egy másik oldalon, hogy lehet, hogy csak a minimál séma hiányzik a data.zip-ből?

2.4 ből ezt kifelejtették!?

[ Szerkesztve ]

(#15153) Sturlung válasza plajos (#13941) üzenetére


Sturlung
csendes tag

Köszönjük szépen a belefektetett munkát, plajos! Nagyon hasznos funkció. Megosztom a vele kapcsolatos tapasztalatomat, egy új lehetőséget.

Van a mellékelt kalauzban egy olyan kitétel, hogy: »FONTOS! A sys.txt NE tartalmazzon [folders] szekciót, akkor a Primó beolvassa az addons mapábban lévő térképeket is«. Tehát amennyiben a sys.txt-be a [folders] szekción belül tetszőleges elérési útvonalat adunk meg a térképeknek, akkor a Primo nem látja az SD kártyán a térképeket (az \addons\content\ útvonalon). Ez így is van, viszont erre is van megoldás.

Két elvárásom volt, két kívánalom ötvöződött:
1) beolvasható, használható térképeket helyezni a belső adattárolóra és az SD kártyára is;
2) a térképeket egy tetszőleges (közös) mappába helyezni, amelyhez többféle verziójú feltelepített iGO Primo példány egyaránt hozzáférhet, tehát amelyen többféle verziójú feltelepített Primo „osztozik”.

Megoldás:

a) A belső adattárolón többféle verziójú Primo-t telepítettem. Ezeknek mintegy „osztozniuk” kell a térképeken (azért hogy ne kelljen a térképeket többszörösen felmásolni, tetemes tárhelyet veszítve ezáltal), miközben a térképek egy része a belső adattárolón, a másik része pedig csak az SD kártyára fér el.)

b) A belső adattárolón minden egyes térképet és poi-t kivétel nélkül áthelyezünk egyetlen tetszőleges helyre. Létrehozunk a belső adattárolón egy shared nevezetű mappát, és abba belemásoljuk a belső adattárolóra szánt térképeket valamint poi-kat a jól ismert struktúra szerint. Tehát a belső adattárolón:
\shared\content\map
\shared\content\map_nt
\shared\content\map_tt
\shared\content\poi
\shared\content\poi_nt
\shared\content\poi_tt

c) Az SD kártyán létrehozzuk az \addons\content mappaszerkezetet. Ez a továbbiakban üres marad.

d) Az SD kártyán létrehozzuk a shared nevezetű mappát, és abba belemásoljuk az SD-kártyára szánt térképeket valamint poi-kat a jól ismert struktúra szerint. Tehát az SD kártyán is:
\shared\content\map
\shared\content\map_nt
\shared\content\map_tt
\shared\content\poi
\shared\content\poi_nt
\shared\content\poi_tt

e) Mindegyik telepített Primo-verzió esetében a saját sys.txt-be beleírjuk a következőket:

[folders]
has_secondary_root=1
sdcardpath="\SDMMC\addons"
maps="..\..\shared\map"
poi="..\..\shared\poi"

FONTOS, hogy a sdcardpath="\SDMMC\addons" sor legyen ott, nem pedig a secondary_root="\addons" sor. A secondary_root="\addons" is helyes lenne elvileg, DE ebben a sajátos esetben mégsem elégséges ahhoz, hogy a térképek és poi-k elérési útvonalára vonatkozó ..\..\ kitétel értelmezhő legyen.

f) Ezek után minden szépen működik, amennyiben minden egyes feltelepített Primo-verzió térképcserélőjének (MapChanger) utility.ini-jében a megfelelő szerkesztést elvégezzük:

[general]
DirContent=\ResidentFlash\shared
DirContent_add=\SDMMC\shared

DirSave=\ResidentFlash\<megfelelő Primo-verzió>\save
ExeName=<megfelelő Primo-verzió>.exe
Sound=set.wav

[mapchanger]
swpoi=1
swbuilding=0
swhistspeed=0
swphoneme=0

[utility]
TempHidePath=\ResidentFlash\<megfelelő Primo-verzió>\~temp

Tehát több Primo-verzió látja ugyanazokat a térképeket, amelyek egy része belső adattárolón, a másik része pedig az SD kártyán található; és a térképcserélő is működik.

[ Szerkesztve ]

(#15154) snowdog válasza Hzqatti (#15152) üzenetére


snowdog
veterán

Nyilván egy hibás verziód van. Ezért mondtam, hogy lehet hogy programot kell cserélned, ugyanis a data.zip, az maga a program. :)

[ Szerkesztve ]

(#15155) Hzqatti válasza snowdog (#15154) üzenetére


Hzqatti
csendes tag

:R Köszönöm szépen!

Próbálok keresni akkor egy jó data.zip-et. Csak a felbontásom 480X234 és ehhez elég nehéz ilyet találni! :W

[ Szerkesztve ]

(#15156) Hzqatti válasza snowdog (#15154) üzenetére


Hzqatti
csendes tag

:C Sikerült már minden működik!!! :))

(#15157) forrest85


forrest85
senior tag

Sziasztok,

GJAK skint használok. Egyszerűen nem tudom rávenni szimuláció alatt, hogy figyelmeztessen asebességmérő kamerákra. Pedig a sys.-txtben és a beállításokban is be van kapcsolva.
Szimuláció alatt is tudtommal működnie kell a seb. mérő kamera figyelmeztetésnek nem?

A futás csak azoknak való, akik nem elég intelligensek a TV nézéshez!

(#15158) snowdog válasza forrest85 (#15157) üzenetére


snowdog
veterán

Szimuláció alatt is tudtommal működnie kell a seb. mérő kamera figyelmeztetésnek ...

Nem jól tudod. :)

(#15159) plajos válasza forrest85 (#15157) üzenetére


plajos
aktív tag

Mivel nem a térképről, hanem egy külön adatbázisból veszi a kamerákat ezért GPS jel is szükséges a kamerák megjelenítéséhez. Szimulációban ez nincs (illetve csak a pillanatnyi poziciód van meg) ezért ne várj szimulációban kamerát.

(#15160) gabor_01


gabor_01
senior tag

Azon lehet valahogy segíteni, hogy madártávlatban ne csak lufik jelenjenek meg az ikonok helyett?
Köszi

[ Szerkesztve ]

(#15161) tááo


tááo
csendes tag

Sziasztok!

Lehet volt is már (nem akarok visszaolvasni 15000 hsz.-t) lehet hülye is a kérdés, de azért megkérdezem. Lehet-e Navon 480-ra újra rakni és ha igen hogyan a Win CE6-ot? :U
Segítő választ előre is megköszönöm. :R

"Ha faragsz még egy ilyen rímet, fogad funkcióját átveszi az ínyed" (L'art pour l'art)

(#15162) nemcso válasza gabor_01 (#15160) üzenetére


nemcso
senior tag

Töröld a \save\profiles\xx\poi_visiblities.txt -t.

Vegetáriánus - régi indián szó, jelentése "béna vadász"

(#15163) OldMike


OldMike
őstag

Sziasztok!

Van egy Prestigio Geovision7777 androidos GPS-em, előre telepített teljes EU-s iGo Primoval. Megnéztem a súgóban a térképeket, mindegyik Navteq. Mivel újonc vagyok megkérdezem, hogy amikor majd új térképet (vagy térképeket) vennék, akkor például Magyarországra lehetne-e venni TopMap térképet is a Naviextras-on, vagy csak Navteq-et?
A másik kérdésem: ha lesz újabb verzió ebből az androidos Primo-ból, akkor azt is a Naviextras adja el? Lehet, hogy csak én vagyok béna, de a honlapjukon nem rémlik, hogy szoftverfrissítést láttam volna.

Köszönöm

42LM660S

(#15164) forrest85 válasza snowdog (#15158) üzenetére


forrest85
senior tag

Köszönöm, hogy szóltatok, tegnap teljesen odavoltam, hogy nem szól, hogy kamerát lát. Ma majd újratelepítem és akkor átállítom a magyarra a hangot.

A futás csak azoknak való, akik nem elég intelligensek a TV nézéshez!

(#15165) gabor_01 válasza nemcso (#15162) üzenetére


gabor_01
senior tag

Köszi. De nem értem.
Nem bővítettem soha, nem módosítottam.
A tartalma egyezik azzal, ami be van állítva.
De ki fogom próbálni....

(#15166) zso85


zso85
tag

Igo primoban mit kell bekapcsolni,hogy az alternatív útvonal elérhető legyen?????

Aki szivárványt akar látni, annak el kell viselnie az esőt is.

(#15167) Hzqatti


Hzqatti
csendes tag

Sziasztok!

Lehet, hogy nagyon butát fogok kérdezni! Megoldható e, hogy a figyelmeztető táblák, mint vadveszély. előzni tilos, gyalogátkelő, ne csak a NQ, hanem a TM térképen is megjelenjenek?

Válaszokat köszönöm előre is!

(#15168) LámaZ válasza snowdog (#15149) üzenetére


LámaZ
addikt

Ne butítsd a népet!
on-line: internetkapcsolat
off-line: nincs net

A kolléga azt kérdezte, hogy off-line módban micsináljon.
Kell egy tmc-antenna, amit leggyakrabban töltővel együtt adnak pár ezerért.

Legyen minden jó!

(#15169) Hzqatti


Hzqatti
csendes tag

Sziasztok!
Miért üres a sys.txt? Használható így a Primo 2.4? Mivel lenne jobb ha lenne sys.txt?

(#15170) LámaZ válasza Hzqatti (#15169) üzenetére


LámaZ
addikt

Ha elmegy nélküle, ne piszkáld, örülj néki! :DD
Akkor jó, ha a vas mindenféle szisz és szösz nélkül működik.
Ha szöszölni kell, az már púp a háton.

Legyen minden jó!

(#15171) reboz5751


reboz5751
csendes tag

Sziasztok!

Azt szeretném kérdezni Primol ( Win) navigáció esetén első alkalommal hogy kell com portot és az átvitelt megkeresni a gps műholdak kereséséhez merrt ai IGO -ban volt olyan beállítási lehetőség hogy automatikus keresés de itt nem találok.

Üdv

(#15172) gipsztigris válasza reboz5751 (#15171) üzenetére


gipsztigris
addikt

Ha nem írsz a sys.txt-be semmit sem a GPS-re vonatkozóan (és a programot először indítod) akkor a program megtalálja és rögzíti is magának a gps portot. Csak várni kell vele pár percet a szabadban.

"Mindig kész vagyok tanulni, de azt nem szeretem, ha kioktatnak" -S.W. Churchill-

(#15173) reboz5751 válasza gipsztigris (#15172) üzenetére


reboz5751
csendes tag

Köszi megyek kipróbálom.

A régi Igo-nál ha beállítottam rögtön megtalálta

(#15174) Hzqatti válasza LámaZ (#15170) üzenetére


Hzqatti
csendes tag

Szia!

Köszönöm a válaszodat! És igen tökéletesen megy nélküle semmi gondom vele! MÁR!

(#15175) krichd1


krichd1
addikt

Sziasztok!

Magyarországon és Szlovákiában melyik térképet, illetve melyik POI-t érdemes használni ? Eddig Topmapot használtam.

Más: Ismer vki olyan Androidos mobilra programot, vagy IGO térképet, ami turista útvonalakat mutat ? A Tátrára megyek túrázni hétvégén.

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#15176) Jazz válasza krichd1 (#15175) üzenetére


Jazz
veterán

Locus

free your mind

(#15177) LámaZ válasza Jazz (#15176) üzenetére


LámaZ
addikt

Én használtam a Locus-t, de macerás (pl. ingyenes verziója nem navigál), ezért áttértem az Osmand-ra.

[ Szerkesztve ]

Legyen minden jó!

(#15178) Hzqatti


Hzqatti
csendes tag

Sziasztok!

Tudom, hogy volt már szó róla, de tudna nekem valaki olyan segíteni akinél működik a térképcserélő?
sys.ini, utility.ini-be mit kell írni? (Primo 2.4)

Segítségeteket köszönöm!

(#15179) Jazz válasza Hzqatti (#15178) üzenetére


Jazz
veterán

Mire gondolsz? [link]

free your mind

(#15180) Hzqatti válasza Jazz (#15179) üzenetére


Hzqatti
csendes tag

szia!

arra gondolok,hogy ugyanazzal a programmal akarom használni a TM. NQ, TT térképeket. A Machanger segítségével!
már annyiféle megoldást találtam de nem működött egyik sem. A Machanger elindítom kiválasztom az új térképet újra is indul, adja a hangot is de mindig a map könyvtárban lévő térképet tölti be!

[ Szerkesztve ]

(#15181) snowdog válasza Hzqatti (#15180) üzenetére


snowdog
veterán

Ennek így is kell, működnie, mindig a map és poi könyvtár tartalmát jeleníti meg. Csak az a különbség, hogy minden egyes térképváltáskor a program átnevezi a mappákat. Az aktuális, használatban levő mappák neve mindig map és poi.

Részletesebben kifejtve. Alapvetően három készlettel dolgozunk:

\content\map (mindig ez az aktuális térkép mappa, jelen esetben a TopMap van benne)
\content\map_nt (ebben vannak a Navteq térképek)
\content\map_tt (ebben vannak a TomTom térképek)

\content\poi (mindig ez az aktuális poi mappa, jelen esetben a TopMap van benne)
\content\poi_nt (ebben vannak a Navteq poi-k)
\content\poi_tt (ebben vannak a TomTom poi-k)

Ha a térképcserélővel a Navteq térképre váltasz, akkor a program a \content\map mappát átnevezi ha jól emlékszem \content\other névre, és a \content\map_nt mappát pedig átnevezi \content\map-re. A poi-nál ugyan így. Ha térképeket cserélsz, akkor a csere után nézd meg, hogy ezek a mappa átnevezések valóban megtörténtek-e. Ha igen, akkor minden rendben van. Ha nem, akkor valamelyik ini fájl nem jól van beállítva.

[ Szerkesztve ]

(#15182) snowdog válasza Jazz (#15179) üzenetére


snowdog
veterán

Azt hiszem vagy veled, vagy a kérdezővel nem vagyok összhangban. Én a kérdezőt úgy értettem azt szeretné, hogy egy adott Primo kezeljen három térképcsaládot. A te linked meg arról szól, hogy több különböző iGO8 vagy Primo verzió hogyan tud azonos térképkészletet használni. A két dolog teljesen másról szól.

(#15183) Hzqatti válasza snowdog (#15181) üzenetére


Hzqatti
csendes tag

Azt hiszem eddig értem, a könyvtárakat létre is hoztam a poi-kat és a map-okat be is másoltam

a sys.txt-be a következő van:
[mapchanger]
map_ta="TOMTOM"
map_nt="NAVTEQ"
map_ot="Top Map"

[switchmap]
map_ta,\Storagecard\Primo\content
map_nt,\Storagecard\Primo\content
map_ot,\Storagecard\Primo\content

az utility.ini-ben pedig ez

[general]
DirContent=\Storagecard\PRIMO\content
DirSave=\Storagecard\PRIMO\save
ExeName=Primo2.exe
Sound=set.wav

[mapchanger]
swpoi=0
swbuilding=0
swhistspeed=0
swphoneme=0

de nem cseréli a térképeket :(

[ Szerkesztve ]

(#15184) Hzqatti válasza snowdog (#15182) üzenetére


Hzqatti
csendes tag

A kérdezővel vagy összhangban!! :K

(#15185) Hzqatti válasza Hzqatti (#15183) üzenetére


Hzqatti
csendes tag

Valaki tud segíteni? :U

(#15186) LámaZ válasza Hzqatti (#15183) üzenetére


LámaZ
addikt

mapchanger.ini?

Legyen minden jó!

(#15187) BladeHero


BladeHero
tag

Sziasztok!

WayteQ x960 BT 800x480-ra honnan tudok letölteni magyar európa térképet?

Válaszokat előre is kösz!

RPCJ

(#15188) kuksa90 válasza BladeHero (#15187) üzenetére


kuksa90
őstag

Naviextras.com...? :F

»» Redmi Note 13 ProPlus5G 12/512««»» MI 8 PRO 8/128 EUdev 20.9.4««

(#15189) Hzqatti válasza LámaZ (#15186) üzenetére


Hzqatti
csendes tag

Köszönöm mindenkinek aki próbált segíteni, már sikerült megoldanom és tökéletesen működik! :))

(#15190) BladeHero válasza kuksa90 (#15188) üzenetére


BladeHero
tag

kösz a gyors választ! Esetleg valami más?

RPCJ

(#15191) kuksa90 válasza BladeHero (#15190) üzenetére


kuksa90
őstag

Legálisan mást nem tudok, az illegális meg tiltott...
Google barátunk azért ad tippeket...

»» Redmi Note 13 ProPlus5G 12/512««»» MI 8 PRO 8/128 EUdev 20.9.4««

(#15192) snowdog válasza BladeHero (#15187) üzenetére


snowdog
veterán

honnan tudok letölteni magyar európa térképet?

Úgy érted európányi nagymagyar térképet? :D

(#15193) BladeHero


BladeHero
tag

Google barátom nem segít ebben ugyanis sok hasztalan oldalba futok bele és már a sokadik letöltés után sem sikerül.

Európai térkép magyar nyelven, azt hittem érthető :B

RPCJ

(#15194) Noxy válasza BladeHero (#15193) üzenetére


Noxy
veterán

Mind1ik térkép európai, az hogy te milyen nyelven használod a naviban, az magán ügy.

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#15195) kuksa90 válasza BladeHero (#15193) üzenetére


kuksa90
őstag

Nem tudom, hogy tudod-e kezelni a keresőt...én beírtam, hogy igo térkép, és az ötödik feldobott találat már terülj- asztalkám volt...

"sokadik letöltés után sem sikerül."

Talán nem(csak) a térkép a probléma...

[ Szerkesztve ]

»» Redmi Note 13 ProPlus5G 12/512««»» MI 8 PRO 8/128 EUdev 20.9.4««

(#15196) fil válasza BladeHero (#15193) üzenetére


fil
őstag

A térképeken - szerintem - a helységnevek mindig az adott ország nyelvén vannak feltüntetve. Pl. Nagyváradra ,ha a navidban a magyar nyelv van beállítva kereshetsz így, de a térképen Oradea-ként fog megjelenni. Nem a térképeknek van nyelvük, hanem a navi programnak.
Nem tudom ,hogy erre gondoltál e...

[ Szerkesztve ]

(#15197) snowdog válasza BladeHero (#15193) üzenetére


snowdog
veterán

Azért vettem viccesre, mert nem volt érthető. Lehetett volna arra gondolni, hogy magyar (TopMap) térképeket szeretnél az összes EU országról. De ilyen nincs. Lehetett volna úgy is érteni, hogy a helységek nevére magyarul lehessen keresni (az összes EU országban), de mint írták ez meg nem a térképállománytól, hanem a programtól függ. Feltételeztem majd pontosítod a kérésedet.

Az már csak hab a tortán, hogy a kérésedre ebben a fórumban érdemben nem is szabad válaszolni, mert a warez tiltott. Márpedig Wayteq gépre legálisan nem lehet Primo-t telepíteni, másolni. Ebből következően térképeket sem. Ezért javasolták a Google használatát, ami a legtöbb esetben segíteni szokott.

[ Szerkesztve ]

(#15198) gabor_01 válasza nemcso (#15162) üzenetére


gabor_01
senior tag

Nos, az eredmény:
Semmi.
Visszaírta ugyanazt a file-t.

Továbbra is kérdésem, hogy madártávlat módban ikonok helyet kék kis lufik vannak, már ahol...
Hogy lehet ezt orvosolni?

Környezet: Plajos féle branding és Dimka skin.

[ Szerkesztve ]

(#15199) OldMike válasza snowdog (#15197) üzenetére


OldMike
őstag

A térképekhez csatlakoznék egy kérdéssel. Legális Primom és teljes EU térképem van. Ha friss térképeket szeretnék venni, akkor az lehetne TopMap és Navteq is vegyesen? Át tud tervezni a határon, ha az egyik országban ilyen, a másikban meg olyan gyártmány van?

42LM660S

(#15200) snowdog válasza OldMike (#15199) üzenetére


snowdog
veterán

Nem tudom, úgy gondolom a megvásárolható térképek még gépfüggőek is lehetnek. Nekem többek között ezeket ajánlották megvásárlásra:

Európa térkép, a TopMap részletes Kelet-Európa térképével
Elérhető verzió: 2012. 4. negyedév

Európa térkép, a TopMap részletes Kelet-Európa térképével
Megjelenés dátuma: 2012. 4. negyedév

Nyugat-Európa térkép
Megjelenés dátuma: 2012. 4. negyedév

Ebből, és az egyéb elérhető adatokból nem tudtam kideríteni, hogy a nem TopMap térképeket ki gyártotta. Navteq vagy Tomtom.

Útvonal

Fórumok  »  Autó+mobil  »  iGO Primo
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.