Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Autó+mobil  »  iGO Primo

Hozzászólások

(#16201) Nkboy válasza joco csv (#16199) üzenetére


Nkboy
senior tag

[link]

A fekete kormánylégzsák a bézs utastérben felér egy őszinte vallomással

(#16202) romikatomika válasza OldMike (#16200) üzenetére


romikatomika
újonc

Először is köszönöm a válaszodat!

Igen, a frekvencia az ugyanaz, de még -gondolom teljesen feleslegesen- végig is kerestem az elérhető tartományokat az autórádióval, hátha valamiért nem azon ad, mint amit kiír. Semmi eredmény.
Az antenna fél méteren belül van, ekkora távot át kéne még hidalnia a GPS-nek.
Amikor bekapcsolom a transzmittert, akkor elmegy minden hang.

(#16203) OldMike válasza romikatomika (#16202) üzenetére


OldMike
őstag

Így már nem sok ötletem van, sajnos.
Az egyik az lenne, ha megoldható: egy másik autó rádiójával kipróbálni, amennyiben ott sincs hang, akkor a GPS-szel nem kerek valami.
A másik: egy adótáblázat alapján nekem az jött le, hogy Magyarországon a 104,5 MHz-en nincs rádióadó, ott nem zavarja semmi az FMT-t. Szerintem az FMT nem tudja kiiktatni a rádióadást, egy foglalt frekvencián azt fogod hallani, aminek a jele erősebb.

Nem ismerem az eszközödet, de gondolom, hogy abban az általános hangerő, valamint a navi programban a beszéd hangerő nincs nullára állítva (akkor nem tudna semmit sem erősíteni a rádió).

42LM660S

(#16204) snowdog válasza fpeter07 (#16196) üzenetére


snowdog
veterán

Arra gondoltam, hogy ha bejárok egy utat (akár tudatos végpont nélkül), azt ki lehet-e menteni az adatokkal.

Erre is van lehetőség. Engedélyezd az NMEA adatok rögzítését, amit a program egy fájlba ír. Ezt ki lehet menteni, és a kár a Google Earth, vagy valamilyen hasonló program segítségével megtudod nézni a bejárt útvonalat. Gyakorlatilag ilyenkor a program úgy működik, mint egy tracker.

(#16205) trikko


trikko
tag

Üdv.

Szeretnék egy kis segítséget kérni.
A problémám hogy mostanában navigáláskor a kék nyilacska ami engem hivatott jelezni nem fixen áll hanem kanyarog.
Ez engem nagyon zavar mert volt hogy városban tekerget mint a bolond és elkeveredtem.

Ezt ki lehet kapcsolni valahogy?Netán valami beállítást nyomtam el?

Előre is köszönöm a segítságet!

Üdv

[ Szerkesztve ]

(#16206) Yager01


Yager01
senior tag

ÜDv.
Van köztetek olyan aki Xperia Z1 Compact-on haszálja za IGO-t? Próbáltam felrakni de nem sikerül. Ezt a hibaüzenetet kapom:

"Hiányzó vagy hiányos Mappa:
/data/data/com.navngo.igo.javaclient/sys.txt: open failed: EACCES (Permission denied)"

Igo verzio - iGO Primo (2.4) v9.6.29.375713

(#16207) xcds


xcds
őstag

Sziasztok!

Telepítés után a gyökérben is megjelent egy device.nng fájl. Ennek a license mappában kellene lennie, ha jól tudom. Meg van ott is végül is. Törölhetem a gyökérben lévőt?

(#16208) Wolfskin


Wolfskin
őstag

sziasztok,
azt hogyan tudom elérni, hogy amikor nincs bekapcsolva a gps és nincs útvonal se beállítva, csak egyszerűen keresgélek a térképen, ne ugorjon vissza 5 másodpercenként az utolsó ismert gps koordinátára...

és 2D-ben nagyobbra tudjak zoomolni...?

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#16209) snowdog válasza trikko (#16205) üzenetére


snowdog
veterán

Szerintem elállítottad az orientációt. Északról állítsd vissza menetiránynak megfelelőre.

ager01

Ez itt tiltott téma (warez).

Wolfskin

Vagy kapcsold ki a GPS vevőt, vagy az indulási helyről vedd ki a gps pozíciót.

(#16210) Wolfskin válasza snowdog (#16209) üzenetére


Wolfskin
őstag

Vagy kapcsold ki a GPS vevőt, ki van kapcsolva

vagy az indulási helyről vedd ki a gps pozíciót. igen, köszi, ez lesz az... :R csak tudnád egy kicsit pontosítani? ezt valahol a sys-ben kell? valamit átírni esetleg?

[gps.igo_connector]
position_validity=-1
restart_listening_interval=0
;restart_listening_interval=1000
listen_for_gps_while_log_is_playing=1
copass_speed_limit = 3

[gps_extrapolate]
enabled=1
delay=450
max_delay=1600

ezt találtam ami esetleg, kiemeltem ami talán...

még egy: a beállítások/térképbeállítások/hasznos helyek (poi) alatt a megjelenő poi-kat nem lehet állítani. szerettem volna, ha a benzinkutak látszanak, nyomtam egy alapállapotot, és akkor jöttem rá, hogy ezt itt nem lehet visszacsinálni. tehát itt nem lehet többé kivenni a pipát, sem új poi-t engedélyezni. az valahol máshol történik. igazából azt szeretném, ha csak a legnagyobb zoom alatt (2D) látszódnának a közeli benzinkutak. most sajnos, ha kicsit kizoomolom a térképet, teljesen összeérnek és eltakarják egész Budapestet, így áttekintő térképnek alkalmatlan. Mivel csak 2D-ben használom, az is jó lenne, ha lehetne nagyobb nagyítást elérni. így sajna az utcanevek egy része nem is látszik, de nem enged jobban zoomoilni. ezt lehet állítani valahol?

[ Szerkesztve ]

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#16211) snowdog válasza Wolfskin (#16210) üzenetére


snowdog
veterán

...csak tudnád egy kicsit pontosítani? ezt valahol a sys-ben kell? valamit átírni esetleg?

Nem kell piszkálni a sys.txt-t. Talán ez segít. [link]

(#16212) snowdog válasza Wolfskin (#16210) üzenetére


snowdog
veterán

A program leírásában minden kérdésedre megtalálod a választ. Itt is elolvashatod. [link]

Ami téged érdekel, azt az 54. oldalon találod (aktuális gps pozíció letiltása).

(#16213) Wolfskin válasza snowdog (#16211) üzenetére


Wolfskin
őstag

szerintem nem ugyanarról beszélünk. én azt szeretném, ha nem lenne semmi "indulási pont". az esetek 90%- ban nem útvonaltervezésre használom, csak megnézem, hol található egy adott hely/cím. és sajna ilyenkor automatikusan visszaugrál egy régebbi helyre. pontosabban oda, ahol az utolsó gps jelet fogta.
(a skin beállításai/további AriNe beállítások közt találtam egy olyat, hogy "vissza - navigációs képernyőre húz mód". kikapcsolni nem lehet, csaj 5-180 mp közt csúsztatni. asszem ezzel nem megoldottam, csak egy kicsit elodáztam a problémát. épp 3 perccel... :D )

a poi-k eltüntetésére nem tudsz valami jó módszert?
és a 2D zoomolásra?

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#16214) snowdog válasza Wolfskin (#16213) üzenetére


snowdog
veterán

Szerintem meg ugyan arról beszélünk. Ha nem törlöd ki a GPS pozíciót, akkor mindig oda fog ugrani. :)

A poi láthatóságot lehet állítani, de amit szeretnél ahhoz lehet hogy kell egy jó skin. Abban be lehetett állítani. Ha itt visszakeresel, akkor több skint is ajánlottak már.

[ Szerkesztve ]

(#16215) trikko válasza snowdog (#16209) üzenetére


trikko
tag

Szia.

Abban esetleg tudsz segíteni hol keressem a menüben ezt a beállítást?

Köszi!

Üdv

(#16216) Yager01 válasza Yager01 (#16206) üzenetére


Yager01
senior tag

Az én kérdésemre valaki esetleg?

(#16217) xcds


xcds
őstag

Az mitől lehet, hogy amikor egy helyben állok is mutat néhány km/h sebességet. Van amikor leesik 0-ra, aztán felmegy 5km/h-ra stb.

(#16218) felora:)


felora:)
tag

sziasztok!

hogyan tudnám beállítani, hogy a képernyő felső részén középen írja az utcát ahol éppen vagyok? régebben úgy rémlik, hogy sikerült ezt beállítani, de már nem emlékszem, hogy hogyan. ;D

(#16219) GEPESZ66


GEPESZ66
veterán

Nálam az "Content "mappában nem volt "Dem+ mappa. Ide nyugodtan bemásolhatom a korábbi IGO-ból a "Dem" mappát a benne lévő tartalomma ( mivel csak így jelenik meg a domborzat)?

(#16220) snowdog válasza trikko (#16215) üzenetére


snowdog
veterán

Többnyire a főképernyőn van egy iránytű, arra kell kattintani. Minden kattintás után változik az orientáció.

(#16221) fpeter07 válasza snowdog (#16204) üzenetére


fpeter07
veterán

Kösz szépen! Majd utánajárok!

(#16222) trikko válasza snowdog (#16220) üzenetére


trikko
tag

Üdv.

Köszi az infót.

A probléma hogy ha odakattintok akkor feldobja az "othon","munkahely" stb lehetőséget de az irány nem változik!

Valamit elcsesztem?

(#16223) trikko válasza trikko (#16222) üzenetére


trikko
tag

Na találtam egy videót igaz itt álló modban van de a lényeg hogy maga a kék nyilacska (kurzor) az mindig eggyirányba néz és ez t szeretném beéllítani mert nekem össze vissza mozog.

[link]

(#16224) snowdog válasza trikko (#16222) üzenetére


snowdog
veterán

Nem tudom mit csesztél el, de egy normális skinnél az iránytűvel lehet az északi és a haladási irány között váltani. Nem tudok mást mondani. :)

(#16225) csferke


csferke
senior tag

Sziasztok!

A TopMap térképeknek is van kamionos része *.ftr mint a Navteq-nak?
Ha igen akkor megköszönnék egy feltöltést ami csak az ftr-eket tartalmazza.

köszi

(#16226) DjAttis


DjAttis
csendes tag

Sziasztok!
Egy olyan kérdéssel fordulnék hozzátok,
Van nekem egy Igo Primo 2.0 és a következő a gondom vele.
Hiába vannak benne a kamionos infok, nem veszi ezeket figyelembe egyik tervezésnél sem, és mindig átvinne a korlátozásokon, súly/magasság ami igencsak zavaró. Persze tisztában vagyok azzal, hogy 100%-ig nem lehet rá hagyatkozni, de akkor is elég zavaró, hogy egy budapesti tervezésnél átvinne mindenen, az egész városon kamionnal nem pedig a M0-ról vinne az adott címre.
Mit lehetne ezzel tenni, hogy figyelembe vegye a korlátozásokat?
Cseréltem már Speedcam fájlokat, data.zip fájlt és még sorolhatnám, az eredmény 0 és ugyanúgy autós módban tervez. :F

Légyszíves aki tud segítsen nekem.

\!/ Dj AttiS \!/

(#16227) LámaZ válasza DjAttis (#16226) üzenetére


LámaZ
addikt

Szerintem nincsenek benne ftr fájlok.

Legyen minden jó!

(#16228) DjAttis válasza LámaZ (#16227) üzenetére


DjAttis
csendes tag

De benne van az összes ország .ftr fájljai, egy sem hiányzik.

\!/ Dj AttiS \!/

(#16229) snowdog válasza DjAttis (#16228) üzenetére


snowdog
veterán

És hány piros jelzésű van közte? :)

(#16230) DjAttis válasza snowdog (#16229) üzenetére


DjAttis
csendes tag

A súgón belül, már átnéztem mindent, egyetlen egy piros jelzésű fájl sincs. Előzőleg volt egy Oroszország ftr, de azt már töröltem. Nem tudom esetleg az inteligens útvonal adat / profil azok között van olyan ami 2010. évjáratú. Lehetséges, hogy ez zavar be? Vagy esetleg a dem mappában található NASA fájl ami 2005.07 dátumos?

\!/ Dj AttiS \!/

(#16231) Noxy válasza DjAttis (#16226) üzenetére


Noxy
veterán

"és ugyanúgy autós módban tervez"

Mert szgk a beállított profilod.
Állítsd be a kamiont a profilodban, és értelemszerűen add meg a szerelvény paramétereit.
Hossz , súly, magasság, széllesség, stb..

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#16232) DjAttis válasza Noxy (#16231) üzenetére


DjAttis
csendes tag

Nem kamion van beállítva neki. Minden paraméterrel.

\!/ Dj AttiS \!/

(#16233) plajos válasza DjAttis (#16232) üzenetére


plajos
aktív tag

És a legújabb (2013.Q3) HERE térképpel?
Nem kamionozok, de most kipróbáltam kamionos módban, ezzel a térképpel + ftr fájllal, és szépen az M0-áson visz ha pl. Siófokról Miskolcra tervezek, Annyi hibát látok, hogy az M0 legújabb szakaszán (51-es út M5 között)
a régi úton tervez. Csak a legújabb TopMap térkép tervez ezen a legújabb szakaszon.

(#16234) DjAttis válasza plajos (#16233) üzenetére


DjAttis
csendes tag

A Magyarországi szakasz mondhatni jónak, Bp-re 1-2 címre ahova járok, már bevinne a sűrűjébe.
Illetve még nem is ez a legnagyobb gondom, hanem a Romániai tervezet, hogy semmilyen korlátozást nem vesz figyelembe és olyan határátkelőre tervez, hogy ha én ott kamionnal megjelennék. akkor lelőnének kb.! Ez az amit nem értek, hogy ez miért?

\!/ Dj AttiS \!/

(#16235) DjAttis válasza DjAttis (#16234) üzenetére


DjAttis
csendes tag

Átnéztem ismét a térképeket. Igen (2013.Q3) HERE, megvannak az FTR fájlok és a többi szükséges térképfájl.
És azt tapasztaltam, hogy még itthon szépen megtervezi az utat (TESZT. Martonvásár - Mátészalka kamionnal körbevisz a M0, Személyautóra átvisz BP-n.) EZ így oké is.
De amint beütöm neki Temesvárt úti célnak, már hiába nézem a kamionos és a személyautós funkciót, mind a kettő ugyanarra tervez, M0-M5-majd egy Makó utáni 7,5t határátkelőre. Persze kamionos módban kiírja, hogy ilyen meg olyan korlátozás és pirossal ki is jelzi azt a szakaszt, de ugyanúgy arra az útra tervez rá.
Na ez mitől lehet??? Mi hiányzik még neki?

\!/ Dj AttiS \!/

(#16236) hojos válasza DjAttis (#16235) üzenetére


hojos
aktív tag

Csak tipp.
Emlékeim szerint erre a bejegyzésre tett olyat, hogy nem tervezhető útvonalra is betervez, csak más színnel jelöli a korlát alá eső utat:

[Truck]
max_restriction_level="0"

Nézd meg, hogy esetleg nincs-e ez a bejegyzés.

[ Szerkesztve ]

(#16237) DjAttis válasza hojos (#16236) üzenetére


DjAttis
csendes tag

És ezt hol találom? sys.txt?

\!/ Dj AttiS \!/

(#16238) Bálint85 válasza DjAttis (#16237) üzenetére


Bálint85
senior tag

igen

http://www.anandtech.com Élj lazán, ne dolgozz túl sokat, mert egyszer csak azt veszed észre, hogy vasárnap a templomban mindenki énekel, csak te fekszel a hátadon...

(#16239) DjAttis


DjAttis
csendes tag

megnéztem, és ilyen adatot nem is tartalmaz a sys fájl. Semmilyen truck nevű tartalom nincs benne...! Lehet ez a gond?

\!/ Dj AttiS \!/

(#16240) plajos válasza DjAttis (#16235) üzenetére


plajos
aktív tag

Valami nagyon nem kerek nálad. Terveztem egy útvonalat Martonvásár-Temesvár útvonalon kamion (40 t) módban Nagylakon keresztül vitt. Próbaképpen beiktattam köztes pontnak Gyulát (itt van egy 7,5 tonnás határátkelő) de most is körbevitt Nagylak fele. Utolsó próbaként egy Battonya Arad útvonalat terveztem (7,5 tonnás Battonyai határátkelőn keresztül 31 km., most is körbevitt Nagylak fele 94 km-es úton.

(#16241) DjAttis válasza plajos (#16240) üzenetére


DjAttis
csendes tag

Az remek, hát akkor valami tuti nem 100 ebben az egészben. :(

\!/ Dj AttiS \!/

(#16242) Barangoló válasza DjAttis (#16241) üzenetére


Barangoló
csendes tag

Még lehet egy megoldás. Nézd meg a súgó, névjegy-egyebek-tartalom-kamionos információk!
Esetleg nem piros-e a felsorolás. Mert hiába vannak meg az ftr fájlok, ha nincs benne a megfelelő license.

(#16243) snowdog válasza Barangoló (#16242) üzenetére


snowdog
veterán

Esetleg nem piros-e a felsorolás. Mert hiába vannak meg az ftr fájlok, ha nincs benne a megfelelő license.

Ezt már én is kérdeztem tőle, és ezt válaszolta: "A súgón belül, már átnéztem mindent, egyetlen egy piros jelzésű fájl sincs. "

(#16244) DjAttis


DjAttis
csendes tag

PLajos verzióját tettem fel, és kamionos módban ezt kapom: " VEszély! Az aktuális profilbeállítások szerint a jármű méretei meghaladják a jelenlegi útszakasz korlátozásait. Az elszigetelt köztespontok törlődni fognak" Erre mi a megoldás??????

\!/ Dj AttiS \!/

(#16245) hojos válasza DjAttis (#16244) üzenetére


hojos
aktív tag

A privát üzenet amit küldtem.

[ Szerkesztve ]

(#16246) plajos válasza DjAttis (#16244) üzenetére


plajos
aktív tag

Már ajánlották, ezt ird a sys.txt-be:

[truck]
max_restriction_level=0

Ekkor figyelmeztet hogy nem mehetsz arra, de megtervezi az utat (célforgalom).

(#16247) Doky1988


Doky1988
senior tag

Hali!

Adott egy GPS: WayteQ x960BT HD.

Mit ajánlotok használatra?
iGO8 vagy iGO Primo?
Tudom, hogy Primo topic de azért én a tapasztaltabbaktól kérdezném, nem kamionozásra kell csak személyautóra :) Egy ismerősnek Primo van rajta, de azt mondta kicsit szaggat, pedig csak 1 alap primo van rajta.

[ Szerkesztve ]

DokY | www.zsolti.hu

(#16248) Nkboy válasza Doky1988 (#16247) üzenetére


Nkboy
senior tag

Erre a típusra nincs hivatalos iGO, tehát............... :(

A fekete kormánylégzsák a bézs utastérben felér egy őszinte vallomással

(#16249) Doky1988 válasza Nkboy (#16248) üzenetére


Doky1988
senior tag

Rendben akkor majd máshol rákérdezek, értem mire célzol :D Azért köszi a segítőkészséget ;) A kérdés nem ez volt :D Akkor netán kérdezhetem azt is mit érdemes használni a kettő közül.. ^^

[ Szerkesztve ]

DokY | www.zsolti.hu

(#16250) hojos válasza Doky1988 (#16249) üzenetére


hojos
aktív tag

"Akkor netán kérdezhetem azt is mit érdemes használni a kettő közül."

Én személy szerint Primo-t használnék. Persze csak olyan készüléket amelyiken hivatalosan futhat.

Útvonal

Fórumok  »  Autó+mobil  »  iGO Primo
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.