Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Autó+mobil  »  iGO Primo

Hozzászólások

(#16851) snowdog válasza snowdog (#16850) üzenetére


snowdog
veterán

A teljes EU térképcsomagban meg már meg sem adják a kiadás idejét országonként: "Európa legfrissebb térképe és érdekes pontjai (POI), a TopMap részletes, 18 országos Kelet-Európa térképével!"

(#16852) Dudiba


Dudiba
csendes tag

Kedves Fórumozók!
Hol érnék el egy 2013. márciusánál frissebb igo magyarország térképet?
Köszi

(#16853) snowdog válasza Dudiba (#16852) üzenetére


snowdog
veterán

Vagy ezen linken [link], vagy a Google kereső segítségével. A nem legális beszerzés itt tiltott téma.

[ Szerkesztve ]

(#16854) Dudiba válasza snowdog (#16853) üzenetére


Dudiba
csendes tag

Szia, köszönöm, nem találtam, és ja, illegális, bocs. :-)
Azért köszi a segítséget

(#16855) snowdog válasza Dudiba (#16854) üzenetére


snowdog
veterán

Nem én találtam ki. Te is olvashatod (itcafe.hu esetén) a jobb felső sarokban: "Tilos a warez és az ezzel kapcsolatos segítségnyújtás!"

(#16856) attilaxxxx válasza gipsztigris (#14920) üzenetére


attilaxxxx
tag

Szia!
Mi a megfelelő lic hozzá?
Hol találom?

Samsung Galaxi A54 5G

(#16857) mati12


mati12
senior tag

A Google Maps-on előre megtervezett nyomvonalat milyen formátumra kell konvertálni és melyik mappába kell másolni,hogy felismerje a Primo?

(#16858) Dudiba válasza snowdog (#16855) üzenetére


Dudiba
csendes tag

Persze, értem....

(#16859) PioDVD


PioDVD
senior tag

Egy - gondolom - halál egyszerű gondom van, de nem találom a beállítást.
Eddig egy régebbi primo a tervezésnél "használta" az m0-st. "Egyszerű" útvonalnál Debrecen - Balaton távon vagy az 1., vagy a 2. lehetőség 035-m3-m0-m7 volt, de tudtam váltani, hogy pesten át vigyen. Valamiért eltűnt a hang belőle (pár óránként fél-egy mondatot mondott, egyébként sztrájkolt), ezért feltelepítettem az újabb verziót. A hangok megjöttek, de most minden áron pesten akar átvinni. Hiába kérem az alternatív útvonalat, ott is ez az út van még egyszer, illetve 4-es út-m0-m7 van, de a fentebb írt utat nem hajlandó sehogy tervezni. Próbáltam gyors úttal és rövid úttal is, semmi.
Röviden a kérdés, hogy adhatnám meg, hogy pestet el akarom kerülni? A beépített Útvonal- és szakasz tiltása nem jön be, egyikkel csak a komplett m3-ast tudom tiltani (akkor a 4-esen indítana), vagy csak valamelyik pesti utcát, de akkor pesten keres helyette másik utcát.

Tudom, ha betervezek egy m0-snál lévő falut, akkor arra visz, de nem akarom elhinni, hogy valahogy nem lehet ezt normálisan megoldani. Főleg, hogy az m0 egyre hosszabb és jobb, egyre inkább arra lenne a logikus tervezés.

Bocs, hogy hosszú lett!

(#16860) BullZeye válasza snowdog (#16850) üzenetére


BullZeye
veterán

Franc, sajnos én is erre jutottam, azért remélem autópályák rajta vannak.

köszi, hogy megerősítettél.

(#16861) snowdog válasza PioDVD (#16859) üzenetére


snowdog
veterán

Pedig nincs más megoldás, be kell tenni egy köztes pontot. Ez lehetőleg ne a nullás melletti település legyen, mert akkor majd mindenáron oda akar vinni, hanem magára a nullás útpályára kell leszúrni a köztes pontot. Én így oldottam meg.

(#16862) snowdog válasza PioDVD (#16859) üzenetére


snowdog
veterán

Esetleg még próbálkozhatsz az útvonal beállításokkal (leggyorsabb, gazdaságos, ECO, stb.). Hátha.

(#16863) PioDVD válasza snowdog (#16861) üzenetére


PioDVD
senior tag

Kösz!
Furcsa, hogy nem lehet megoldani, a korábbi meg alapból is használta az m0-st.

A bökős módszerért külön kösz, nem jöttem rá, hogy így is meg lehet adni (köztes)pontot.

Ja, a különböző útfajtákat próbáltam, de az a kombináció nem jött elő sehogy sem.

[ Szerkesztve ]

(#16864) huncutka1029 válasza PioDVD (#16863) üzenetére


huncutka1029
addikt

az úttipusoknál az autópályák ki vannak jelölve?
máskülönben nem tervez a 0-ra. a fizetős utakat vedd ki, akkor a rávisz a körgyűrűre, de a z M'-M7 után ahol fizetőssé válna, lehoz majd. így elkerülöd Pestet.
Nálam működik
Nawteq/HERE térképpel, és Top-Mappal is.

[ Szerkesztve ]

a női bugyi nem a legjobb dolog a világon! DE NAGYON KÖZEL ÁLL HOZZÁ!!!

(#16865) JokerMaffia


JokerMaffia
tag

Sziasztok!

Segítségeteket kérném. Wayteq x980 bt készüléket üzemelek be. Samsung micro sd memóriakártya van benne 16 GB, TC-n keresztül látom a tartalmát, dolgozni tudok vele, de a navigációs részén nem, System resource sd card Unknown sd card (ismeretlen sd kártya) üzenetet látom. Mi lehet a baj? Köszi

(#16866) Tonton69 válasza JokerMaffia (#16865) üzenetére


Tonton69
csendes tag

Helló !
Amíg csatlakozva van a számítógéppel addig leválasztja a háttértárat ez a készülék.
Ha kihúzod belőle az USB-t utánna látja csak.
Ez a tünet csak a 980-as nál jelentkezik a régebbieknél (960,950,850) nem.

(#16867) JokerMaffia válasza Tonton69 (#16866) üzenetére


JokerMaffia
tag

Köszönöm. Furcsa, ebből a szempontból a x960 bt jobb.

(#16868) D-Roy


D-Roy
tag

Sziasztok!

Tudom, hogy google a barátom, de kezdem unni, hogy nem tudom kihámozni, hogy miért nem teszi ki a táblákat... ?! 2012-es térképpel a demoban kint van a macisajt stb... Rengeteg felhasználónál jelen van ez a probléma, de megoldást sehol nem látok. Nagyon megköszönném, ha valaki tudna adni releváns választ.

Szerk.: Primo ver.: 9.6.5.245577; Térkép 2014.03

Üdv!

[ Szerkesztve ]

 Think Different.

(#16869) Jabby válasza D-Roy (#16868) üzenetére


Jabby
őstag

Melyik térképpel nem teszi ki a táblákat?

(#16870) D-Roy válasza Jabby (#16869) üzenetére


D-Roy
tag

iGO R3 TopMap (Local Providers) 2014.03 Hungary, Romania, Ukraine

 Think Different.

(#16871) Jabby válasza D-Roy (#16870) üzenetére


Jabby
őstag

fda fájlok fent vannak a készüléken?

Próbáltad másik térképpel?

(#16872) Attti73


Attti73
tag

Sziasztok! Sürgősen kéne friss Horvát TOPMAP/NNG térkép + poi. Tudtok linket vagy torrent file-t? Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#16873) D-Roy válasza Jabby (#16871) üzenetére


D-Roy
tag

Igen, fent vannak, próbáltam. Csak a 2012-es térképpel mutatja a táblákat.

 Think Different.

(#16874) JokerMaffia


JokerMaffia
tag

Sziasztok!

Meg tudná mondni valaki, milyen a kinézete, hol találom meg a térképcserélő ikont? A szükséges beállításokat pontról pontra követve semmi változást nem tapasztalok, pedig minden be van állítva. Köszönöm.

(#16875) BullZeye válasza Attti73 (#16872) üzenetére


BullZeye
veterán

navteq / here térképeket használj hozzá, azoknak jó az utcaszintűje.

(#16876) snowdog válasza Attti73 (#16872) üzenetére


snowdog
veterán

Feltételezem ezt [link] nem olvastad. Különben nem kérnél friss Horvátország térképet. :)

(#16877) D-Roy válasza D-Roy (#16868) üzenetére


D-Roy
tag

Senki? :U

 Think Different.

(#16878) huncutka1029 válasza D-Roy (#16877) üzenetére


huncutka1029
addikt

sok oka lehet.
Pl a legrelevánsabb: nem azonos gyártó állományai vannak benne.
poik és egyebek láthatóságát állítsd gyári alapértékre, majd töröld a save mappa tartalmát.
2 ok: ki van kapcsolva a megjelenítés beállítások:
leht skin, vagy UI függő, keress másik UI-t skint, és próbáld azzal
3 ok lehet, hogy a systxt ben van letiltva.
keress erre utaló bejegyzést benne, és tegyél elé egy ;-t, majd nézd meg úgy.

a női bugyi nem a legjobb dolog a világon! DE NAGYON KÖZEL ÁLL HOZZÁ!!!

(#16879) lazlogogola


lazlogogola
tag

Megjelent a HERE 2014.Q1

(#16880) D-Roy válasza huncutka1029 (#16878) üzenetére


D-Roy
tag

Köszönöm a választ. :R
Csekkolni fogom.

 Think Different.

(#16881) OldMike


OldMike
őstag

Sziasztok!
Megvettem a HERE Magyarország 2014.Q1 térképet, és kaptam vele egy rich-poi fájlt is, a normál poi-n kívül. Eddig még nem találkoztam ilyennel, ez mit takar?

42LM660S

(#16882) GEPESZ66


GEPESZ66
veterán

A 2014 Q1 HERE map és poi letölthető, viszont a 3D látványosságoknak nem találom a friss fájljait. Ebből nincs is 2014 Q1?

(#16883) OldMike válasza GEPESZ66 (#16882) üzenetére


OldMike
őstag

A Ny-EU és K-EU 3D látványosságok kiadási dátuma 2014. 1. negyedév, így valószínűleg ez a legfrissebb.

42LM660S

(#16884) plajos válasza OldMike (#16881) üzenetére


plajos
aktív tag

Szia!
A Rich_POI fizetős POI-k amely tartalmaz rövid leírást, telefonszámot, nyitva tartást, esetleg fényképet is.

(#16885) Angyalka666


Angyalka666
újonc

Sziasztok! IGO Primo-m van GPS-en (WayteQ x980Bt-n). Kérhetnék segítséget Jáksó és Eszterke hang letöltéséhez? És ha valaki lenne olyan kedves és elmagyarázná, hogy kell feltölteni? Egy korábbi bejegyzés alapján letöltöttem egy Jáksó verziót, de hiába raktam fel a GPS-re kibontás nélkül, majd kibontva nem látja. Köszönöm a segítségeteket! :B

(#16886) TRob1 válasza Angyalka666 (#16885) üzenetére


TRob1
veterán

Csak tudnám miért teszi mindig mindenki hozzá hogy milyen gépre warezolja mikor legtöbbször semmi jelentősége, miközben itt a PH-n meg tiltják ezerrel?!? :F

[ Szerkesztve ]

¤ R'n'R ¤

(#16887) Sanca_


Sanca_
csendes tag

Sziasztok!

Valaki tudna adni linket / privit, valami normális, opcionálisan magyar skinhez, WayteQ x980Bt -re, igo Primo vagy igo 8.3.x -hez.

Köszi!

(#16888) plajos válasza Sanca_ (#16887) üzenetére


plajos
aktív tag

Épp az előtted hozzászóló írta hogy NE írjátok be hogy WayteQ gépre kell, mert hivatalosan arra a gépre nincs Primó, így ezen a fórumon ez tiltott téma. Ellenben ha csak a Primó felbontását irtad volna, akkor tudtunk volna segíteni. Sorry :(

(#16889) OldMike válasza plajos (#16884) üzenetére


OldMike
őstag

Szia!
Köszönöm szépen, gondolom ezért az fizet, aki így szeretne a POI-k között megjelenni.

Megkérdezhetem, hogyan boldogulsz az Androidos skinnel? (elnézést a zargatásért, tudom hogy idő kell hozzá)

42LM660S

(#16890) plajos válasza OldMike (#16889) üzenetére


plajos
aktív tag

Szia!
Még sehogy, most egy programcsomagot állítok össze. Ha kéred magánba keress meg.

(#16891) Denny007


Denny007
csendes tag

Sziasztok!

Lenne egy kérdésem, talán tudtok segíteni. Nagyon sok androidos telefonra illetve 1-2 tabletre raktam már fel Igo-t. Tegnap viszont egy Acer tab 1280x800 felbontású megtréfált. Van hozzá megfelelő sys.txt, telepíti is a programot. Amikor indítani akarom akkor csak fekete kijelző van és az alsó részen kiírja hogy imei ellenőrzés. Ez miért lehet?

(#16892) huncutka1029 válasza Denny007 (#16891) üzenetére


huncutka1029
addikt

mert nem olvastad el a jobb felső sarokban a figyelmeztetést!
TILOS A WAREZ!!!! :W :(((

[ Szerkesztve ]

a női bugyi nem a legjobb dolog a világon! DE NAGYON KÖZEL ÁLL HOZZÁ!!!

(#16893) LámaZ válasza OldMike (#16881) üzenetére


LámaZ
addikt

POI = Points of Interest = „érdekes/érdeklődésre számot tartó helyek”, pl. étterem, kocsma, kórház, gyógyszertár, rendőrkapitányság, iskola, benzinkút, kávézó, autószerviz, hipermarket stb.
Vannak olyan POI-k, amikért fizet a vállalkozás, és olyanok is, amelyeket ingyen felvesznek az adatbázisba.

Legyen minden jó!

(#16894) OldMike válasza LámaZ (#16893) üzenetére


OldMike
őstag

Köszönöm.
Ha már POI, akkor egy furcsaság (nekem mindenképpen): nemrég kelet-Magyarországon járva azt tapasztaltam, hogy a HERE 2012.Q4-ben - akkor még ez volt fent - olyan kiemelkedő műemlékek nem voltak a POI-k között, mint például sárospataki Rákóczi vár, a boldogkői vár vagy a bélapátfalvai apátság.
A sárospataki várat nem sikerült fellelnem a POIPláza egyik kategóriájában sem.
Azért odataláltam, de ehhez a Google segítsége is kellett.

[ Szerkesztve ]

42LM660S

(#16895) drk88


drk88
senior tag

Sziasztok!

Olyan problémám van a jelenlegi IGO-m azt csinálja h menet közbe átvált ilyen teljes képernyős km órára és nem a térképet jelzi? Ezt hol lehet kikapcsolni?

(#16896) plajos válasza drk88 (#16895) üzenetére


plajos
aktív tag

Szia!
A használt skin beállításaiban keresgélj. Az alap Primóban nincs ilyen funkció.

(#16897) LámaZ válasza OldMike (#16894) üzenetére


LámaZ
addikt

Hát igen, ha senki nem vesz fel egy helyet a POI-adatbázisba, akkor magától nem fog felmenni.
Az iGo, meg majdnem az összes többi térképkészítő ósdi, nem hatékony stratégiát követ ilyen téren, a felhasználók visszajelzéseit bonyolult módon, csak regisztráció után fogadják. A POI-k esetében pedig – valahol jogosan – elvárnák, hogy a cégek fizessenek (de nem fognak, hisz a Google-be ingyenes a bekerülés).
A példamutatóak az OpenStreetMap (OSM) alapú alkalmazások, mert ott a bárki által szerkeszthető térkép módosításai majdnem azonnal elérhetővé válnak, és a ma már a Google Maps-et is használó közösségi navigáció, a waze. Én is rengeteg helyet vettem fel mindkét rendszerbe, és örömmel látom navigáció közben, hogy „élnek”.

A többi térképszolgáltatónál is lehetőség van térképhiba bejelentésére, íme:
NavteQ (ez mintha nevet váltott volna?) → Ez új
TopMap, vagy ez
Tomtom (vagy itt)
Topográf Térképészeti Kft.
Hi-Szi Map Kft.

De ha már így belelendültem:
A gyalogosokra veszélyes helyeket (lekopott útburkolati jel, megrongált KRESZ-táblák stb.) a jarokelo.hu honlapon is be lehet jelenteni;
Az illegális hulladéklerakók bejelentésével kapcsolatban emitt kapunk tájékoztatót

...és így tovább. ☺

[ Szerkesztve ]

Legyen minden jó!

(#16898) snowdog válasza drk88 (#16895) üzenetére


snowdog
veterán

Valószínűleg elindult a képernyőkímélő, ha zavar a skinben kapcsold ki.

(#16899) OldMike válasza LámaZ (#16897) üzenetére


OldMike
őstag

Megnéztem a korábbi Navteq, most Nokia HERE POI bejelentőjét. A sárospataki várat megtaláltam benne, eszerint csak az enyémből hiányzott. A többi helyszínt bejelentettem, adtak is rá kódot, majd meglátjuk hogy történik-e valami.

42LM660S

(#16900) LámaZ


LámaZ
addikt

Más: androidos igo-n működik a tmc.
Olyanokat mond, hogy „Torlódáshoz közeledsz!”
Nem találok szavakat. ☺

Legyen minden jó!

Útvonal

Fórumok  »  Autó+mobil  »  iGO Primo
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.