Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Autó+mobil  »  iGO Primo

Hozzászólások

(#15351) Rolly Dy07


Rolly Dy07
senior tag

Sziasztok! Szeretném a primo-ban megjelentetni a benzinkutak Logóját. Sokat utazok európában és ezt már megszoktam az Igo 8-nál. Tehát térképen tervezéskor már láttam hol van pl Shell kút.

Ehhez szükségem van egy skinre? Ha igen, akkor honnan tudnám letölteni? :F

Jobbtól nem szégyen kikapni, tanulok tőle! Hacsak egy kanyar bejáratot ellesek már jobb lehetek! A pályán az a lényeg, hogy minél hamarabb takarodj ki a kanyarból! Egyenesben a hülye is tudja nyomni a gázt! Rolly Dy

(#15352) hematomaI


hematomaI
tag

Kérnék még egy kis segitséget.Primo2 van fent és én úgy emlékeztem hogy a sávinformáció fent jelent meg 2db zöld tábla és amerre mennem kellett azt a tábla jelezte.Most a sávinfó csak 2-3 nyilból áll.Nem lehet valahogy beállitani hogy fent mutatja nagy zöld táblával? Bocs ha hűlyén fogalmaztam.

(#15353) plajos válasza Rolly Dy07 (#15351) üzenetére


plajos
aktív tag

Szia!
Egy jó branding.zip-re van szükséged. Ha WinCE-re kell akkor egyet itt találsz: [link]

(#15354) emre33 válasza plajos (#15353) üzenetére


emre33
addikt

ez 8.3-ra is jó, vagy ahhoz másik kell?

ASUS B650E-E, AMD Ryzen 9 7900, CORSAIR 64GB DDR5 6000MHz CL30 KIT CMK64GX5M2B6000Z30, ARCTIC COOLING Liquid Freezer II 360

(#15355) plajos válasza emre33 (#15354) üzenetére


plajos
aktív tag

Csak Primóra jó.

(#15356) hematomaI


hematomaI
tag

Plajos esetleg tudnál segiteni? :R

(#15357) Rolly Dy07 válasza plajos (#15353) üzenetére


Rolly Dy07
senior tag

Sajnos nem jó, mert androidos a masina. A navigálj Gyurcival oldalról tudtam 1 branding fájlt letölteni, de nekem az se működött. Felülírattam a fájlt ahogy írták, de én nem vettem észre változást. Lehet, hogy valamit nem jól csinálok?

Esetleg androidost nem tudsz véletlenül?

Jobbtól nem szégyen kikapni, tanulok tőle! Hacsak egy kanyar bejáratot ellesek már jobb lehetek! A pályán az a lényeg, hogy minél hamarabb takarodj ki a kanyarból! Egyenesben a hülye is tudja nyomni a gázt! Rolly Dy

(#15358) LámaZ válasza plajos (#15350) üzenetére


LámaZ
addikt

Akkor mégse tévedek, ha elég a sima iGo könyvtárnév, nem kell az addons, bár ez utóbbi nekem újdonság volt.
Az a bizonyos has_secondary_root=1 akkor kell vagy nem kell?
Szerintem kell, bár ez függhet a verziótól is.

Legyen minden jó!

(#15359) kelly7


kelly7
aktív tag

Sziasztok

Magyarországra melyik a legrészletesebb, legjobban be vállt térkép? Most Navteq van fent, és néha eszméletlen baromságokat csinál.

(#15360) plajos válasza Rolly Dy07 (#15357) üzenetére


plajos
aktív tag

Milyen felbontásra kellene?

(#15361) plajos válasza kelly7 (#15359) üzenetére


plajos
aktív tag

A legrészletesebb a Navteq, személygépkocsira a legjobban bevált a Topmap.

(#15362) kelly7 válasza plajos (#15361) üzenetére


kelly7
aktív tag

Lehet,hogy a legrészletesebb, de hogy olyan utcákat nem talál meg ami már száz éve ott van az biztos.

(#15363) plajos válasza hematomaI (#15356) üzenetére


plajos
aktív tag

Ha a beállításokban be vannak kapcsolva az útjelző táblák, és a térkép is tartalmazza akkor láthatod őket. Lakott területen belül (nagyvárosokban) zöld, autópályákon kék táblák.

(#15364) Noxy válasza kelly7 (#15362) üzenetére


Noxy
veterán

Leírnád helységet, meg az utcákat.

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#15365) kelly7 válasza Noxy (#15364) üzenetére


kelly7
aktív tag

Javarészt Csongrád megye. Ma pl Makón nem talált egy olyan utat ami nem mai, de itt már többször nem talált meg dolgokat. Arról nem is beszélve, hogy sokszor be akar fordítani ott, ahol még csak út sincs a közelben.

[ Szerkesztve ]

(#15366) Rolly Dy07 válasza plajos (#15360) üzenetére


Rolly Dy07
senior tag

Az az igazság hogy halvány gőzőm van csak.
Elméletileg a készülékem 1024x600- as felbontású, de ha ilyen nincs akkor egy 800x480- as Skint kinagyít rá? :B

Az Igo könyvtárban lévő sys.txt-ben meg csak a gép meghajtója van szerintem beállítva:
[rawdisplay]
driver=engine
;screen_xy="auto"
;;;Nexus7
;screen_xy="1024_768:1280x703/800x1172"
;;;HTC One X
;screen_xy="1024_768:1196x670/720x1134"

Jobbtól nem szégyen kikapni, tanulok tőle! Hacsak egy kanyar bejáratot ellesek már jobb lehetek! A pályán az a lényeg, hogy minél hamarabb takarodj ki a kanyarból! Egyenesben a hülye is tudja nyomni a gázt! Rolly Dy

(#15367) Barangoló válasza Rolly Dy07 (#15366) üzenetére


Barangoló
csendes tag

Üdv!

Ha elolvasnád a privát üzeneted, már régen túl lennél a problémán, és örülnél a színes ikonoknak!

(#15368) Rolly Dy07 válasza Barangoló (#15367) üzenetére


Rolly Dy07
senior tag

Bocs elbambultam. Jutott is eszembe tegnap este, aztán elfelejtődött. Értesítés meg másik mailre megy.
Mégegyszer köszönöm.

Jobbtól nem szégyen kikapni, tanulok tőle! Hacsak egy kanyar bejáratot ellesek már jobb lehetek! A pályán az a lényeg, hogy minél hamarabb takarodj ki a kanyarból! Egyenesben a hülye is tudja nyomni a gázt! Rolly Dy

(#15369) dokko13


dokko13
csendes tag

Sziasztok!
Valaki tudna segiteni, van egy androidos navim, felraktam a primot, minden renben müködig de csak amig megtervezem az útvonalat.Kb a tervezés 80-90 százalékánál, kilép az igobol.
Felbonás 800x480.
Ha csak térképen van ak. is kilép egy idö után.

Köszi!!

dox

(#15370) gs20


gs20
tag

Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne, hogy Primo-nál van-e lehetőség egyszerűen a menü hátterének megváltoztatására, pl egy adott fájl cseréjével? (betöltő és kilépő képernyőt testreszabtam, menüháttérnek is jó lenne az a kép)

E=MZ²

(#15371) TBurjan


TBurjan
csendes tag

Sziasztok!

Sajnos, Mapchangerrel próbáltam térképet váltani, azonban arra a térképre váltottam át, ahol nem volt térkép. Most amikor elindítom az iGO-t, akkor "Nem található térkép" üzenettel kilép.
Mit lehet ez ellen csinálni? (Utólag hiába tettem be a térkép file-t)

Köszi!

(#15372) TBurjan válasza TBurjan (#15371) üzenetére


TBurjan
csendes tag

Sziasztok!
Megvan a megoldás: egyszerűen MAP könyvtárat kellett létrehozni.

(#15373) snowdog válasza TBurjan (#15372) üzenetére


snowdog
veterán

Egy map könyvtárnak mindig lenni kell, függetlenül attól hogy használsz térképcserélőt, vagy sem.

(#15374) Immy


Immy
őstag

Sziasztok!

IGO myway 8.3-ról váltottam primo 2.4-re.
A legnagyobb problémám, hogy a bal felső sarokban csak egy kanyarodást mutat. Hol lehet beállítani, hogy ne csak a következő kereszteződést/útváltoztatást, hanem a következő utánit is mutassa?

Üdv:
Immy

Apró: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/immy/index.html

(#15375) plajos válasza Immy (#15374) üzenetére


plajos
aktív tag

Szia!
Skinnnel. Egyébként mutat kettőt is, ha a kettő manőver közel van egymáshoz.

(#15376) Immy válasza plajos (#15375) üzenetére


Immy
őstag

Csak skin?
Beállításokban nincs valami eldugott menüpont? :O

Apró: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/immy/index.html

(#15377) huncutka1029 válasza zsola32 (#15347) üzenetére


huncutka1029
addikt

esetleg keresd fel az arany oldalak szerkesztőit.
ezek is megjelennek bizonyos adatbázisokban.
És aki használja, az látni fogja a vállalkozásodat.
Vagy regisztrálj be egy legális navi szofttal a naviextras.com-ra, és ha jól tudom ott is lehet megadni poikat, az online adatbázisukba.

a női bugyi nem a legjobb dolog a világon! DE NAGYON KÖZEL ÁLL HOZZÁ!!!

(#15378) o.karesz


o.karesz
csendes tag

Kedves Fórumozók és Hozzáértők segítségét szeretném kérni!
Olyan gondom van amit nem tudom hogy lehet e egyáltalán orvosolni , van egy GPS készülékem amin Primo 9. nem tudom pontosan milyen számú Primo fut. Szóval a gondom az hogy ha kihúzom a töltőt a készülékből a Primó fölajánlja hogy kikapcsolja a készüléket és ha nem nyomom megy rajta a vissza ikont akkor vissza számlálás után kikapcsol, ami még annyira nem lenne nagy gond de ha ismét vissza dugom a töltőt már nem kapcsol be magától! Viszont ha én kapcsolom ki a készüléket akkor az töltő csatlakoztatásakor bekapcsol. Igy tudom értelmetlenül hangzik. De nekem ez a készülék be van építve az autóm műszerfalába és az lenne a legtutibb ha mikor ráadom a gyújtást bekapcsol (töltő a gyújtásra van kötve) levételre kikapcsol.
Remélem tud valaki segíteni vagy tanácsot adni a dologban!

A stílus az egyetlen olyan igazi luxus, amit bárki megengedhet magának, függetlenül attól, hogy mennyi pénze van. Ez olyan dolog, ami velünk született, de tanulható, feltéve, ha megvan hozzá az emberben a kellő intelligencia.

(#15379) o.karesz


o.karesz
csendes tag

Ismét én!
Még azt szeretném tudni hogy azt be lehet állítani valahol hogy ha lakott terülert érek azt bemondja a készülék , mert a beállításoknál ki van pipálva hogy bemondja de nem csinál semmit, egyedül a vasútátkelőknél jelez!
A tts eszter van fönt , viszont van 3 is belőlük!
Köszönöm előre is a választ!

A stílus az egyetlen olyan igazi luxus, amit bárki megengedhet magának, függetlenül attól, hogy mennyi pénze van. Ez olyan dolog, ami velünk született, de tanulható, feltéve, ha megvan hozzá az emberben a kellő intelligencia.

(#15380) snowdog válasza o.karesz (#15378) üzenetére


snowdog
veterán

Csak általánosságban. Azt nem tudja a program, hogy a gyújtás ráadása/levétele szabályozza a ki/be kapcsolást. Amit leírtál, azt ki lehet kapcsolni egy sys.txt bejegyzéssel. Vagy beírja valaki, vagy megtalálod a keresővel.

u.i. Talán ezt keresed:

[interface]
shutdown_time=0

[ Szerkesztve ]

(#15381) plajos válasza o.karesz (#15379) üzenetére


plajos
aktív tag

A lakott terület nevének a felolvasását az alapprogram nem ismeri. Skin, vagy UX kell a funkció megvalósításához. Annak a beállításaiban lehet ki/be kapcsolni. Ha csak azt szeretnéd, hogy bemondja hogy lakott területre értél, ahhoz megfelelő "Lakott terület kezdete" adatbázis kell. Ilyet tudtommal nem készült Magyarországról. Helyette javaslom nézz ki a kocsi ablakán, és látod mikor értél lakott területre (tábla jelzi).

[ Szerkesztve ]

(#15382) snowdog válasza plajos (#15381) üzenetére


snowdog
veterán

Annyit tennék hozzá, hogy a térképek tartalmazzák a közigazgatási határokat, ezt tudja bemondani a program, de ez nem azonos a lakott területtel, amit tábla jelez. Ezt sokan összekeverik, és e miatt szidják a térképeket.

(#15383) o.karesz válasza snowdog (#15380) üzenetére


o.karesz
csendes tag

Köszönöm a válaszokat!
Én nem is azt írtam hogy a Primo kapcsolja Önmagát. Az autómra mikor gyújtást adok úgy érzékeli a navim hogy töltőre dugtam így automatikusan elindul , és így utána a primo is , és ez csak akkor működik így ha én manuálisan kapcsolom ki a készüléket és nem a primo .
Még egy kérdés a legaktuálisabb tábla és "társai" adatbázist hol lehet letölteni ?

[ Szerkesztve ]

A stílus az egyetlen olyan igazi luxus, amit bárki megengedhet magának, függetlenül attól, hogy mennyi pénze van. Ez olyan dolog, ami velünk született, de tanulható, feltéve, ha megvan hozzá az emberben a kellő intelligencia.

(#15384) o.karesz


o.karesz
csendes tag

Nekem ez van a sys.txt-ben az interface alatt.

[interface]
show_exit=1
show_minimize=1
extra_settings=1
connection_enabled=2
enable_natural_guidance=1
enable_stateanim=1
resolution_dir="480_272"

A stílus az egyetlen olyan igazi luxus, amit bárki megengedhet magának, függetlenül attól, hogy mennyi pénze van. Ez olyan dolog, ami velünk született, de tanulható, feltéve, ha megvan hozzá az emberben a kellő intelligencia.

(#15385) o.karesz


o.karesz
csendes tag

Beírtam és frankón nem kapcsol ki! Köszönöm!

A stílus az egyetlen olyan igazi luxus, amit bárki megengedhet magának, függetlenül attól, hogy mennyi pénze van. Ez olyan dolog, ami velünk született, de tanulható, feltéve, ha megvan hozzá az emberben a kellő intelligencia.

(#15386) Rolly Dy07


Rolly Dy07
senior tag

Sziasztok!
Primóban ki lehet valahogy kapcsolni az automatikus újratervezést? Az a baj, hogy sűrű kis utcákkal tűzdelt helyen, ha a kis pötty, ami a GPS pontos helyét mutatja, nem pont a "nyíllal" halad velem, akkor állandóan újra tervez és mond minden félét.
Illetve hangerőt szeretnék emelni, mert sokat megyek autópályán. A sys-ben mit tudok átállítani?

Jobbtól nem szégyen kikapni, tanulok tőle! Hacsak egy kanyar bejáratot ellesek már jobb lehetek! A pályán az a lényeg, hogy minél hamarabb takarodj ki a kanyarból! Egyenesben a hülye is tudja nyomni a gázt! Rolly Dy

(#15387) plajos válasza Rolly Dy07 (#15386) üzenetére


plajos
aktív tag

Ha WinCE verzióra kell 480x272, vagy 800x480 felbontásra akkor ez az UX tartalmazza a kért funkciót: [link]

(#15388) Rolly Dy07 válasza plajos (#15387) üzenetére


Rolly Dy07
senior tag

Sajnos androidos és mivel a felbontásomhoz nem jók a skinek vagy egyebek, ezért kellene ha lehet manuálisan bele vinni. Ez mondjuk elég szokatlan, hogy nem tudom az újra tervezést én bekapcsolni, ha akarom.

Jobbtól nem szégyen kikapni, tanulok tőle! Hacsak egy kanyar bejáratot ellesek már jobb lehetek! A pályán az a lényeg, hogy minél hamarabb takarodj ki a kanyarból! Egyenesben a hülye is tudja nyomni a gázt! Rolly Dy

(#15389) doongoo


doongoo
addikt

tudna valaki egy működő linket adni egy teljes world (de legalább teljes EU) DEM file-hoz?
Előre is köszi!

(#15390) kiir válasza Rolly Dy07 (#15386) üzenetére


kiir
tag

@Rolly Dy07

Automatikus újratervezés bemondásának kikapcsolása a sys.txt-ben:
[interface]
recalc_voice=0

(#15391) Barangoló válasza doongoo (#15389) üzenetére


Barangoló
csendes tag

https://docs.google.com/file/d/0B4S-S3_h7zNqS0R3S0p5T2RLajQ/edit?usp=drive_web

Europa 83 Nasa

(#15392) snowdog válasza kiir (#15390) üzenetére


snowdog
veterán

Ez csak a bemondás tiltása, ő meg magát az újratervezést szeretné letiltani. Ha jól emlékszem van olyan skin, amiben ez megoldható.

(#15393) OldMike


OldMike
őstag

Sziasztok!
Eléggé újonc vagyok a Primo használatában, ezért lenne néhány (lehet hogy naiv) kérdésem:
1) Ha be van állítva a különböző sebességmérő kamerák jelzése, akkor azt már 800 méterrel előtte kezdi jelezni, és egészen a 0-ig pittyeg (ha hangra van állítva). Lehet ezen a távolságon állítani?
2) Nekem úgy tűnik, hogy a lakott terület kezdetét is jelzi a fenti távolságtól, és kamera szimbólummal. Jól gondolom-e, és ilyennek kell-e lennie?
3) A program menüjében van olyan pont, hogy riasztás figyelmeztető táblákra. Én ezt a funkciót még nem láttam működni, lehet, hogy egy speciális adatbázis kell hozzá? Ugyanez a helyzet a veszélyes útszakasz, útkereszteződés funkcióval is?
A program gyári, androidos.
Köszönöm

42LM660S

(#15394) plajos válasza OldMike (#15393) üzenetére


plajos
aktív tag

Szia!
1. Lehet állítani. Kameránként is, és összességében is sys.txt bejegyzéssel.
Ha az alábbi bejegyzést a [warning] szekció alá írod akkor minden kamerára érvényes lesz, ha pl. csak a vasúti átjáróban szeretnéd megváltoztatni akkor a [speedcam_category:6] szekció alá kell beírni.

warn_distances="90:600,80:550,70:500,60:450,50:400"

Jelentése: 90 km/h alatt 600 méterről, 80 km/h alatt 550 méterről, 70 km/h alatt 500 méterről, stb. jelez.
Ezen sebesség és távolság értékek tetszés szerint változtathatók.
Ha csak egy értéket írsz be pl. warn_distances="90:500" akkor sebességedtől függetlenül fix 500 méterről jelez.
Ha használsz skint abban sokkal egyszerűbb a beállítása.
2. Igen, ha van hozzá adatbázisod. Ilyen jelenleg nem létezik, szerintem nincs is értelme!
3. A térképfájllal megegyező gyártótól származó, és kiadású *.fda fájlok kellenek hozzá a map mappában.

(#15395) OldMike válasza plajos (#15394) üzenetére


OldMike
őstag

Szia, privátot küldtem.

42LM660S

(#15396) papsoka válasza plajos (#15394) üzenetére


papsoka
aktív tag

És ha csak azt szeretném hogy sebességtől függetlenül csak egyet pittyenjen mondjuk 1 km-el a kamera előtt?

(#15397) kuksa90 válasza papsoka (#15396) üzenetére


kuksa90
őstag

Akkor valószínűleg nem lesz sikerélményed.

»» Redmi Note 13 ProPlus5G 12/512««»» MI 8 PRO 8/128 EUdev 20.9.4««

(#15398) plajos válasza papsoka (#15396) üzenetére


plajos
aktív tag

Ezzel 1 km-ről jelez, 130 km/h alatti sebességnél:
warn_distances="130:1000"

Ezzel pittyen beszéd helyett:a kamera felbukkanásakor:
approach_beep_spoken_type=sound
approach_beep_sound="!ding"

Ezzel pittyen gyorshajtáskor:
overspeed_spoken_type=sound
overspeed_beep_sound="!ding"

Ezzel 1 percenként jelzi hogy gyorsan haladsz (ennyi idő alatt valószínüleg elhagyod a kamerát)
overspeed_min_speech_repeat_delay=60

Egyszerűbb ha keresel egy jó skint, vagy UX-et abban egyszerűbb beállítani.

[ Szerkesztve ]

(#15399) junkhead


junkhead
aktív tag

Segítséget kérek:

Frissítettem a Top Map térképet, Flashben, és közben lefagyott a Wayteq 850-ben az Igo Primo.
Azóta nem tudok életet lehelni bele, kikapcsolni/újraindítani sem tudom.
Mi lehet a baj, mit csináljak?
Hétfőn utaznék vele...... :((

(#15400) hojos válasza junkhead (#15399) üzenetére


hojos
aktív tag

"Azóta nem tudok életet lehelni bele, kikapcsolni/újraindítani sem tudom."
Reset ?

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Autó+mobil  »  iGO Primo
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.