Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Autó+mobil  »  iGO Primo

Hozzászólások

(#16701) hematomaI


hematomaI
tag

Kimásoltam a gps-ből a teljes igót,mert próbálgattam mást is.Ezután vissza másoltam ugyan azt.A kérdés az lenne hogy miért nem maradt meg minden a programba ahogy be volt állitva. Most olyan mintha egy szűz igót tettem volna fel.Már tök jól be volt minden állitva,most meg kezdhetem előről,
Nem kellett volna minden beállitásnak megmaradni?

(#16702) Jabby


Jabby
őstag

Sziasztok!
Valamikor hajdanán a sebesség túllépésre figyelmeztetést egy fájlban megvltoztattam, amit Esztike azóta is szépen használja.
Egy ismerősöm miután meghallotta, ő is hasonlót szeretne elérni, de fogalmam sincs már hol írtam át.
Tudna valaki segíteni?

(#16703) Zsolt50 válasza plajos (#16695) üzenetére


Zsolt50
csendes tag

Szia!

Nem win-re :) is létezik olyan kiegészítés amivel térképek között lehet váltani?

(#16704) KoLa_2


KoLa_2
csendes tag

Sziasztok, igo primo fut az autóba épített navimon ezzel kapcsolatban lenne 2 kérdésem:
- sebességhatár figyelmeztetést nemlehetne valamilyen módon megemelni? hangos figyelmeztetésre gondolok, de ha ebben az esetben érinti vizuális figyelmeztetést az sem gond. pl 50 helyett 62 re stb. Gondolom valamelyik fileban van ez benn az SD kártyán.
- TMC vevő is van az egységben, de nem kapok eseményeket. Azt látom hogy behangolja magát egy frekvenciára, aztán semmi esemény. Az SD kártyán a tmc könyvtárban unitedkingdom-trafficmaster tmc file van semmi más.

(#16705) csferke


csferke
senior tag

Sziasztok!

A HERE 2013.Q4_140324 térképek között az fjw végződésűek mire jók/valók?

köszi

(#16706) cbrfireblade


cbrfireblade
aktív tag

Sziasztok!

Be lehet valahogy állítani, hogy tervezésnél pl ne vigyen be Bp-re, hanem az M0-s elkerülőt tervezze be?

(#16707) JokerMaffia válasza csferke (#16705) üzenetére


JokerMaffia
tag

Szia!

A térképek ezek a fájl kiterjesztésű állományokkal dolgoznak. Jelentésük a következő.

.fbl (térképek)
.fda (figyelmeztető jelzések)
.fjw (útkereszteződés nézet)
.fpa (pontszerű címek)
.fsp (sebességprofilok)
.ftr (kamionos információk)
.hnr (előfeldolgozott úthálózatok)
.poi (hasznos helyek)
.3dl (3D látványosságok)
.3dc (3D épületek)

[ Szerkesztve ]

(#16708) JokerMaffia válasza cbrfireblade (#16706) üzenetére


JokerMaffia
tag

Szia!

Legjobb tudomásom szerint nem. Ennek oka, hogy még az M0 -s elkerülő útszakasz még nincs feltüntetve, egyik térképgyártónál sem. Amennyiben ez nem így lenne, biztosan fórumozó társak helyesbítenek.

(#16709) csferke válasza JokerMaffia (#16708) üzenetére


csferke
senior tag

A TopMap-2013.09-ben benne van az M0, sőt még az M5 és 5-ös út közötti új szakasz is

(#16710) gatto_ válasza JokerMaffia (#16708) üzenetére


gatto_
senior tag

Egyedül a Here ex Navteq térképen nincs rajta az új M0-ás szakasz. A Topmappon már több kiadás óta fent van.

(#16711) csferke válasza JokerMaffia (#16707) üzenetére


csferke
senior tag

Köszi

(#16712) Erika1974


Erika1974
újonc

Primo 2.4 eredeti uj program inditásánál ( memória kártyáról! ) Ezt irja ki a készülék. Mit irjak át, hogy müködjön?

[ Szerkesztve ]

(#16713) Viktor0610 válasza Erika1974 (#16712) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Vagy a fájl nincs meg (ellenőrizd a kártyát egy kártyaolvasóval pl.), vagy a könyvtárszerkezet nem megfelelő. :)

Samsung Galaxy A54

(#16714) JokerMaffia válasza csferke (#16711) üzenetére


JokerMaffia
tag

Szívesen. Én is köszönöm a helyesbítést, az M0-s útszakasszal kapcsolatosan.

(#16715) JokerMaffia válasza gatto_ (#16710) üzenetére


JokerMaffia
tag

Köszönöm szépen. Akkor nekem ezért nincs, értesüléseim, akkor nem voltak egész pontosak. Bízom benne az újabb Here ex Navteq térképen már megtalálható lesz.

(#16716) gatto_ válasza JokerMaffia (#16715) üzenetére


gatto_
senior tag

Ja, ideje lenne! Az átadás óta kiadtak vagy három frissítést, és még mindig nem került bele. Pedig ez azért nem egy új falusi körforgalom, ami a kutyát nem érdekli, hanem az ország legforgalmasabb tranzit útvonala. Nem is értem őket.

(#16717) plajos válasza gatto_ (#16716) üzenetére


plajos
aktív tag

Szia!
A HERE/NAVTEQ térképekbe eddig általában 1 év késéssel kerültek be a frissítések.

(#16718) gatto_ válasza plajos (#16717) üzenetére


gatto_
senior tag

Biztosra mennek. :) Jó munkához idő kell.

(#16719) OldMike válasza plajos (#16717) üzenetére


OldMike
őstag

Itt most nem lenne mindegy, hogy az egy év a megjelenésre vagy a verziószámra vonatkozik? A 2013. Q4 FullEU csak nemrég jelent meg. Ennél a tempónál valószínű, hogy a 2014. Q1 esetleg augusztusban megjelenik. Az M0 átadás is augusztusban volt (persze 2013-ban), tehát ez már lehetne az az egy év.
Ha azonban a verziót néznénk, akkor csak a 2014. Q3-ba kerülne be, ami talán 2015. elején jelenne meg, akkor az már sajnos másfél éves csúszás lenne (talán nem így lesz).

Számomra igazán az a bosszantó, hogy a HERE honlapján lévő térképen már tavaly októberben is látható volt az M0 új szakasza, a régi pedig már M51-ként szerepelt, mégsem tették be. Az is igaz, hogy a műholdképeik régebbiek, mint a Google Térképen lévők (a felbontásuk is rosszabb), azokon még csak a földmunkák láthatók.

42LM660S

(#16720) snowdog


snowdog
veterán

A jó hír, hogy a HERE nem viselkedik diszkriminatív módon velünk szemben. :)

Most jöttem meg Olaszországból, él a HERE térképe ott sem ismert számos körforgalmat, és útszakaszt. Szóval úgy tűnik nagyon el vannak maradva a naprakész állapottól.

(#16721) Piluka79


Piluka79
újonc

sziasztok, olyanba tudna e nekem segíteni valaki, hogy telón használom a az igo primo progit autóban szivargyújtóról egy idő után ki írja, hogy külső tápellátás megszűnt, leválasztja és aksiról megy a progi, gps és lemerül a telóm, miért választ le? nem töltötte fel a telómat se hogy esetleg utána választana le, ha esetleg valaki tudna segíteni, előre is köszönöm

(#16722) Viktor0610 válasza Piluka79 (#16721) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Szerintem nem tölt elég erősen a töltő.

Samsung Galaxy A54

(#16723) gatto_ válasza Piluka79 (#16721) üzenetére


gatto_
senior tag

Jó eséllyel nem is tölti elég erősen az autós töltő, továbbá gondolom kiteszed az ablakba, süti a nap. Tehát alapból melegszik a töltéstől, a program pörgeti a procit, plusz még a nap is süti, így simán letilt a töltőelektronika hővédelme. Próbáld letakarni valamivel a hátulját.

[ Szerkesztve ]

(#16724) Rapture


Rapture
csendes tag

A telefonomon (Nokia) már rajta van az új M0 szakasz. Ugye az is HERE. Ezek alapján úgy gondolom, a következő csomagban már rendben lesz a dolog.

(#16725) Dr V


Dr V
őstag

Üdv!

Az Igo priom mostanában Erdélybe nem akar útvonalat tervezni. A határig tervez de utána kiírja, h nem található út az úticél körül, az elszigetelt köztespontok törlödni fognak. :F
Tavaly működött, idén már nem. Próbaltam a térképtet áthelyezni, majd visszamásolni, de nem lett jobb. Hogy tudom megcsinálni? Pár nap múlva indulás 1000kmre...

(#16726) plajos válasza Dr V (#16725) üzenetére


plajos
aktív tag

Szia!
Talán azért mert tényleg nincs út az úticél környékén. Milyen térképet használsz? Romániába TopMap javasolt.

(#16727) Dr V válasza plajos (#16726) üzenetére


Dr V
őstag

NQ.
terkép alapján bökök rá az útra ahova mennék. De Aradnál is hisztizik....

(#16728) lazlogogola válasza plajos (#16726) üzenetére


lazlogogola
tag

Hol tudom azt megnézni,hogy melyik topmap verzióba milyen útszakaszok kerültek be?
Nincs erről vmi lista?

(#16729) JokerMaffia válasza plajos (#16726) üzenetére


JokerMaffia
tag

Sziasztok!

Here/Navteq térképeit használom. Szimuláció szépen elnavigált a megadott úti célhoz. Maros megyébe, Marosvásárhely és környékére, ami 850-900 km távolságra van. Útvonal megtervezése előtt, valóban jelezte a készülék, hogy az útszakasz érint földutat. Ami ez esetek 90%-ban falukra értendő, ott helyi adottságok miatt, nincs aszfaltozva az út.
Ha egy navigációs készülék térképeit kicserélem TOM TOM, TOPMAP, a szoftvert is szükséges lecserélni? Kompatibilisek az IGO PRIMO-val?

[ Szerkesztve ]

(#16730) DM43 válasza JokerMaffia (#16729) üzenetére


DM43
Topikgazda

kompatibilisek

(#16731) JokerMaffia válasza DM43 (#16730) üzenetére


JokerMaffia
tag

Köszönöm

(#16732) Coix


Coix
tag

Van egy problémám az Androidos iGO színvilágának beállításával.

Ha belemegyek a szoftver Beállítások/Kijelző menüjébe, csak az alapértelmezett nappali és alapértelmezett éjszakai skinek közül tudok választani. Csak ez a két opció van.

Pedig az igo\content\scheme mappában ott van az összes többi színvilág is, a szokásos zip formátumban.

Most a v9.6.29.404739 verzió fut a telefonomon, 1080x1920 felbontás miatt.

A korábbi telefonjaimon 720x1280 felbontás volt, ott korábbi iGO verziókkal nem volt ilyen gondom.

Van valakinek valami ötlete, hogy mi okozhatja ezt a hibát?

A sys.txt tartalma:

[device]
devtype_fallback_to_model=1

[android]
fullscreen=1
tablet=0
has_physical_home_button=1
create_sdcard_dir=0
show_status_bar=1
getdeviceid_trycount=0
upside_down_bug=1
;navigation_audio_stream=4

[rawdisplay]
force_renderer="RENDER_MOYA"
driver=engine
screen_xy="auto"
;driver="gdi"
highres=1

[interface]
vga=1
;show_glonass=1
extra_settings=1
save_checksum=0
maxzoom2d=6000000
minzoom2d=15

[debug]
imei="android.os.Build.SERIAL"
skip_eula=1
screenshotsavecameraini=0
experimental_features=1
show_signpost=1
show_lane_info=1
show_junction_view=1

[navigation]
junction_view_blink_time=500
junction_view_blink_time_no_lane=500
junction_view_on_highways_only=0
junction_view_type="mixed"
;junction_view_type="NQ"
;junction_view_content_resolution_override="auto"

[gps]
location_net=1
location_gps=1
accuracy_workaround=0
background_navigation=1

[folders]
linked_root_list="/storage/extSDCard/iGO /storage/sdcard2/iGO /sdcard2/iGO /sdcard/external_sd/iGO /ext_card/iGO /mnt/_ExternalSD/iGO /mnt/emmc/iGO /mnt/extern_sd/iGO /mnt/external_sd/iGO /mnt/exsdcard/iGO /mnt/ext_card/iGO /mnt/ext_sd/iGO /mnt/extsd/iGO /mnt/extSdCard/iGO /mnt/sdcard/_ExternalSD/iGO /mnt/sdcard/external_sd/iGO /mnt/sdcard/ExtStorages/iGO /mnt/sdcard/extStorages/SdCard/iGO /mnt/sdcard2/iGO /storage/sdcard1/iGO /storage/sdcard0/iGO /storage/iGO /sdcard/sd/iGO /mnt/sdcard-ext/iGO /mnt/sdcard/sd/iGO /mnt/sd/iGO /mnt/sdcard/iGO /mnt/iGO /sdcard/iGO /storage/sdcard1/iGO /mnt/sdcard1/iGO /mnt/ext/SdCard/iGO /storage/ext/SdCard/iGO /storage/emulated/0/iGO"
has_secondary_root=0
;android_secondary_root_path="/mnt/sdcard/addons"

[feature]
back_exit=1
back_button=1
contact_poi=1
tmc_event_coloring=1
signpost_coloring=1

[other]
demo_enabled=0

[poi]
provider_filtering=1
featured_provider="netlocalsearch.naviextras.nokia"

[poi.netlocalsearch.naviextras]
services="nokia,google"

[2d]
traffic_lights=1

[3d]
usepolyfarroads=0
road_polytrack_switch_pixelwidth=2
max_loading_time_immediate=100
double_pixel_similarity_check=0

[hnr]
ignored_missing_country_ids=*

[route]
hnr_ignored_missing_country_ids=*

[camera.roundabout]
enabled=0
centery=20

[map_update_checker]
enabled=0

[sound]
csv_voice_enabled=1
ding_muted=1

[network]
available=1

[http]
enabled=1

[tmc.src.http]
enabled=1

[tmc-http]
enabled=1
start=1
servers.size=3
servers[0].url="http://zippy.naviextras.com/services/tmclite/data/nng-igo-tmc-iphone/0/"
servers[1].url="http://zippy.naviextras.com/services/tmclite/data/nng-igo-tmc-russia/0/"
servers[2].url="http://tmchttp0.naviextras.com/nng-igo-tmc-primo/0/"

[naviextras]
boot_service_address="http://zippy.naviextras.com/services/index/rest/2/boot"

[services]
software_download_location="http://www.igomaps.co.il/Jquery_Report.html"
server_addr="https://android.naviextras.com/"

[warning]
speedcam_enabled=1
speedcam_warning=1
is_spoken=1

*-*-*-*-*-*
Brown Dog

[ Szerkesztve ]

(#16733) : iSiS : válasza Coix (#16732) üzenetére


: iSiS :
tag

Milyen telód van..?

Nekem Hongmi1S-em van,ugyan ez a feketerigó van fent,

müxik mind a (2x12) nappali/éjszakai beállítás. :K

(#16734) OldMike válasza Rapture (#16724) üzenetére


OldMike
őstag

Szerintem a Nokia telefonon a saját HERE navi szoftver fut (a nevét nem tudom), és ahhoz egyszerűbb lehet frissíteniük a térképeket. A többi navi szoftverhez meg adaptálni kell a térképállományokat. Előfordult már, hogy a különböző szoftverekhez eltérő időpontban érkezett ugyanaz a verzió. Sőt például "snowdog" kolléga az autóba épített navigációjához sokkal ritkábban vehet frissítést.
Amúgy a telefonodhoz kapott térképednek van valamilyen verziószáma? Például 2013. Q4, vagy valami ilyesmi.

Egyébként meg a próféta szóljon belőled ;]

42LM660S

(#16735) Coix válasza : iSiS : (#16733) üzenetére


Coix
tag

Nekem a nagytestvér van, a Xiaomi Mi3.

Ezek szerint előfordulhat, hogy a nagyobb felbontást nem szereti? De ez nem tűnik logikusnak, mert egy ilyen színsémában csak a színeket definiálják újra, nem?

(#16736) hz0917 válasza plajos (#16726) üzenetére


hz0917
tag

Szia Lajos!
A PLajos UX-kollekció 1.5 verziót használom és azt az apró hibát vettem észre, hogy autópálya kijáratnál csak a kék alap jelenik meg, maga a kijárat "képe" nem. Mit rontottam el?

(#16737) DM43 válasza Coix (#16732) üzenetére


DM43
Topikgazda

Rossz helyen keresed a beállítást - amit írtál, az a skinekhez kell és nem a színekhez. A scheme fájlok kijelöléséhez itt nézd meg: beállítások / térképbeállítások / nappali (és éjszakai) térképszínek

[ Szerkesztve ]

(#16738) Coix válasza DM43 (#16737) üzenetére


Coix
tag

:R

Jár a pont. Én szúrtam el, nem gondoltam rá, hogy ha 4 menüpontot lejjebb görgetem, akkor találok alatta még néhányat.

Köszi a segítséget!

(#16739) Coix


Coix
tag

Egy másik kérdés:

A v9.6.29.341779 verzióból láttam egy olyan változatot, ami egy indiai cég (ANS) felülete volt az iGO motoron. Szerintem kifejezetten barátságos kezelőfelület volt, mondjuk a zöld-sárga színvilág megszokást igényelt. Ez viszont maximum csak 720x1280 felbontást tudott.

Megpróbáltam átírni a sys.txt és a multimode.ini fájlokat az 1080x1920 képméretre. Működött is valahogy, de nem volt tökéletes. Bizonyos szövegek, ikonok csak nagyjából jelentek meg pontos helyen, és a háttérképet sem skálázta fel, így a főmenü kifejezetten ronda volt.

Van esetleg valakinek pontos infója arról, hogy mit és hogyan kell átírni, hogy ez tökéletesen működjön?

Az is érdekelne, hogy milyen programmal lehet olvasni és írni az iGO képfájljait. Elvileg minden BMP kiterjesztéssel van, de nekem eddig semmivel nem sikerült megnyitnom. Egy nyitóképernyő vagy főmenü háttérkép cseréjéhez jó lenne ezt tudnom.

(#16740) OldMike válasza OldMike (#16734) üzenetére


OldMike
őstag

Most láttam a Naviextras honlapján, hogy Magyarországra megjelent a 2014. Q1 verzió (csak Navteq/Here lehet - bár ezt nem írják - mert az én eszközömhöz kizárólag csak azt vehetek). Természetesen semmi érdemlegeset nem lehet tudni a tartalmi változásról :((( .
Amennyiben valaki tud valami infót, ne titkolja el előlünk.

42LM660S

(#16741) gipsztigris válasza Coix (#16739) üzenetére


gipsztigris
addikt

A kérdésekből egyre lehet ezen a helyen válaszolni, a többi erősen warez! :)

iGO képfájljai ún. tömörített bmp formátumban vannak elmentve. Keress rá a gugliban az ipaq image explorer kifejezésre!

"Mindig kész vagyok tanulni, de azt nem szeretem, ha kioktatnak" -S.W. Churchill-

(#16742) Coix válasza gipsztigris (#16741) üzenetére


Coix
tag

Köszi a választ.

Annyit azért hozzátennék, hogy mióta a Play Store-ból is letölthető az androidos iGO (török és izraeli változat, plusz ez a kérdésben is szereplő indiai klón), egy fokkal nehezebb eldönteni, mi számít wareznek. :D

Ettől függetlenül elnézést, nem akartam fórumszabályt szegni.

[ Szerkesztve ]

(#16743) Coix válasza Coix (#16739) üzenetére


Coix
tag

Ha ez a hozzászólásom sérti a fórum szabályait, akkor kérem a moderátorokat, hogy töröljék. Bocs. :W

(#16744) snowdog válasza Coix (#16742) üzenetére


snowdog
veterán

Annyit azért hozzátennék, hogy mióta a Play Store-ból is letölthető az androidos iGO (török és izraeli változat, plusz ez a kérdésben is szereplő indiai klón), egy fokkal nehezebb eldönteni, mi számít wareznek.

Pedig nem olyan bonyolult a válasz. Ha letöltöd a gépedre, akkor nyilván egyből működik, és örülsz neki. Ebben nincs semmi illegális, vagyis warez. De ha a netről töltöd le, és elkezdesz vele bűvészkedni, hogy a gépeden működjön, az már warez. És ebben a témakörben ezen a fórumon senki sem fog támogatni.

[ Szerkesztve ]

(#16745) Coix válasza snowdog (#16744) üzenetére


Coix
tag

"Pedig nem olyan bonyolult a válasz. Ha letöltöd a gépedre, akkor nyilván egyből működik, és örülsz neki."

Hát látod, ebben tévedsz. A belinkelt indiai program például ingyenes. A Play Store szerint kompatibilis a telefonommal. Ennek ellenére a programot letöltés után nem tudom futtatni, mert leáll azzal a hibaüzenettel, hogy nem támogatott a felbontás.

Az élet néha bonyolultabb, mint azt hiszed.

Gipsztigris aláírása is pont illene ide: "Mindig kész vagyok tanulni, de azt nem szeretem, ha kioktatnak"

(#16746) snowdog válasza Coix (#16745) üzenetére


snowdog
veterán

Látom nem érted mit írtam. Ha ingyenes, akkor nyilván nem warez. Ha meg fizetős, akkor megveszed és használod. Ha nem működik, akkor gariban cserélik. Ha fizetős, de megakarod hekkelni, akkor olvasd el a program "Végfelhasználói szerződés"-ét, az pontosan tartalmazza, hogy mit tehetsz, vagy mit nem egy programmal. Pl. iGO-t olyan gépen használni, amihez nem árulják illegális. Továbbra is úgy gondolom ez elég egyszerű. Csak van aki nem akarja érteni.

Ez meg nem kioktatás, vedd tájékoztatásnak, vagy aminek akarod.

u.i. És ha már Gipsztigresre utaltál, hát ő is jelezte, hogy a kérdésed többsége warez. Neki nyilván el fogod hinni.

[ Szerkesztve ]

(#16747) IGO PRIMO ER


IGO PRIMO ER
csendes tag

Jáksó Laci hangot használok , és a gps-em nagyon halk. Hogy tudnám felhangosítani? Kérlek segítsetek !

(#16748) Bálint85 válasza IGO PRIMO ER (#16747) üzenetére


Bálint85
senior tag

[link]

http://www.anandtech.com Élj lazán, ne dolgozz túl sokat, mert egyszer csak azt veszed észre, hogy vasárnap a templomban mindenki énekel, csak te fekszel a hátadon...

(#16749) bl4ze válasza huncutka1029 (#16693) üzenetére


bl4ze
veterán

na,ezt kipróbálom én is. :D

.:. bl4ze .:.

(#16750) IGO PRIMO ER válasza Bálint85 (#16748) üzenetére


IGO PRIMO ER
csendes tag

ettől nem lesz hangosabb, már próbáltam :S

Útvonal

Fórumok  »  Autó+mobil  »  iGO Primo
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.