Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Autó+mobil  »  iGO Primo

Hozzászólások

(#16301) sandor71


sandor71
tag

Hi!

Valaki tudna-e nekem segíteni abban, hogy NAVON készüléken a sys.ini-ben ni a helyes szintaktikája a map="SDMMC\map" -nak? Ugyan is onnan szeretném, hogy betöltse a térkép fájlokat. Már vagy száz féle képpen próbáltam, de nem vált be egyik sem.
Köszönöm a segítséget.
Üdv.

(#16302) plajos válasza sandor71 (#16301) üzenetére


plajos
aktív tag

A memkarira készíts egy addons/content/map mappát, rakd bele a térképeket. A sys.txt-ből a [folders] szekciót a teljes tartalmával töröld. Az addons mappa alá bármi mehet, a lényeg a mappaszerkezete egyezzen meg a Primo mappaszerkezetével. Pl. POI addons/content/poi

(#16303) #22786048 válasza plajos (#16295) üzenetére


#22786048
törölt tag

köszönöm

(#16304) sandor71 válasza plajos (#16302) üzenetére


sandor71
tag

Köszönöm szépen!
Kipróbálom.
Üdv.

(#16305) macimeister


macimeister
aktív tag

Hello!

Beállítani, hogy milyen rendű utakat használjon? Mert mondjuk, ha benyomom, hogy rövid utat tervezzen akkor néha elég merész utakra is be akar vinni.

(#16306) snowdog válasza macimeister (#16305) üzenetére


snowdog
veterán

Nem lehet útrendeket megadni. Tervezési típusok vannak, amik azért összekapcsolhatók az útrendekkel.

A leggyorsabb kiválasztásakor a sorrend (ha van az útvonalon) a következő lesz: autópálya, főútvonal, egyéb utak.

A legrövidebb esetén nyilván nem érdeklik az útrendek. Sőt, ha a földutak engedélyezve vannak, akkor azokat is betervezi.

(#16307) csferke


csferke
senior tag

Sziasztok!
TopMap Magyarország (Hungary_83_NNG_2013.09_131121) térképekhez van-e valakinek kamionos (ftr) térképe?
Megköszönnék egy feltöltést :R

(#16308) huncutka1029 válasza csferke (#16307) üzenetére


huncutka1029
addikt

persze, van, a naviextras-on letölthető. Vásárlás után

a női bugyi nem a legjobb dolog a világon! DE NAGYON KÖZEL ÁLL HOZZÁ!!!

(#16309) snowdog válasza csferke (#16307) üzenetére


snowdog
veterán

Elég régi motoros vagy már ahhoz, hogy tudhatnád amit kérsz, az tilos. Ráadásul több topikba is beírtad, ami szintén tilos. Fekete pont. :)

(#16310) #22786048


#22786048
törölt tag

Valakinek van ötlete miért csinálja azt a GPS, hogy este mikor az éjszakai témára vált, akkor percenként visszaugrik a nappalira majd megint az éjszakaira és ezt folyamatosan csinálja megállás nélkül, ami igen zavaró.

(#16311) csferke


csferke
senior tag

Sziasztok!
A PoiPlaza-ról letöltök egy *speedcam,txt file-t amit bemásolok a content\spedcam mappába, törlöm az spdb és spud kiterjesztésűeket. Elindítás után a iGo átalakítja a saját formátumába és ismét létrehozza a két törölt file-t.

Kérdésem, hogy ezután szükséges-e a content\speedcam mappában megtartani a txt-ket vagy lehet törölni?

köszi

(#16312) Rapture válasza #22786048 (#16310) üzenetére


Rapture
csendes tag

Ez engem is érdekelne. Azt figyeltem, hogy néhány percenként 2 órával előrébb-hátrébb ugrik az óra. Szóval ezt a nappali-éjszakai mód váltogatást minden nap 2×2 óráig csinálja. Az időzóna automatán van de ha kikapcsolom és kézzel állítom be az időzónát és a nyári időszámítást, akkor is oda-vissza ugrál. Egyébként az óra átállítás óta csinálja.

(#16313) plajos válasza csferke (#16311) üzenetére


plajos
aktív tag

Szia!

Nyugodtan törölheted, ha már egyszer létrehozta a lent említett fájlokat amíg újból nem törlöd ezeket többé nem használja txt fájlokat.
DE! Ha rám hallgatsz már a Primo indítása előtt nyugodtan töröld ki a PoiPlázás spedcam fájt, rengeteg kamu kamera van benne, szinte használhatatlan.

(#16314) csferke válasza plajos (#16313) üzenetére


csferke
senior tag

Köszi a gyors infót.
Akkor csak magamnak, esetleg másoknak is, "szájbarágósan".
A GPS készülékről, miután létrehozta az említett fájlokat, lehet törölni a *.txt-ket. De a PC-ről nem törölni mert a következő bővítésnél/frissítésnél ismét szükség lehet rájuk? Vagy az ÚJ *.txt tartalmazza régi adatokat is?

A Poiplázáról nekem is hasonló a véleményem, de ezt sikerült megtalálnom.
Tudsz-e ajánlani valamit ahonnan érdemes ilyesmit (POI, speedcam, stb) letölteni? Kifejezetten érdekelnek a kamionos infók (korlátozások -súly, -magasság, -behajtani tilos stb.) no meg természetesen a többi is.

köszi

(#16315) csferke


csferke
senior tag

További PIO kérdés.
content\userdata\poi ide másoltam a letöltött *.kml-t és most látom, hogy megjelent még ugyanazzal a névvel kix kns kst is.
Mindezekre szükség van, vagy törölhető (melyik)?

köszi

(#16316) Bálint85


Bálint85
senior tag

a plajos féle 1.4 UX jó androidra? működni fog?

http://www.anandtech.com Élj lazán, ne dolgozz túl sokat, mert egyszer csak azt veszed észre, hogy vasárnap a templomban mindenki énekel, csak te fekszel a hátadon...

(#16317) Juliuska válasza SteveL (#16276) üzenetére


Juliuska
senior tag

igen, sőt a gyakorlatban is működik :K

Élj úgy minden nap, mintha az lenne az utolsó, mert egyszer TÉNYLEG az lesz...

(#16318) plajos válasza csferke (#16315) üzenetére


plajos
aktív tag

Nyugodtan törölheted, mert a következő indításkor úgyis létrehozza őket a Primó :DD

(#16319) plajos válasza Bálint85 (#16316) üzenetére


plajos
aktív tag

Bemásolva nem fog. Át kell őket alakítani, keress Androidos UX-eket, vagy skineket. Nekem nincs Androidos készülékem, így egy darabig nem is lesz plajos Androidos UX

(#16320) Bálint85 válasza plajos (#16319) üzenetére


Bálint85
senior tag

nekem a tied tetszik :R

http://www.anandtech.com Élj lazán, ne dolgozz túl sokat, mert egyszer csak azt veszed észre, hogy vasárnap a templomban mindenki énekel, csak te fekszel a hátadon...

(#16321) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Nyugat Európára melyik a legújabb TeleAtlasz térképverzió? mikor érkezik a 2014.03-as? A Tomtom már adott ki idén térképet (v926), ideje lenne iGO-éknál is lépni...

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#16322) zeg74


zeg74
aktív tag

Ma kijött a iGO HERE 2013.Q4 EU térkép és poi csomag de még mindig nincs benne a új M0.
Nem semmi.

" kár érte, kiváló ügynök volt"

(#16323) OldMike válasza zeg74 (#16322) üzenetére


OldMike
őstag

Én ez ügyben írtam tegnap a Naviextras Támogatásnak, nyilván csak a jövő hét elején jön válasz (ha jön). Azt kérdeztem, hogy attól Q4 mert Oroszország (esetleg még egy-kettő) egyedi térképként Q4 lett?
Ugyanis egyedi térképként a legtöbb ország legjobb esetben is Q3, de vannak 2012-esek is. :O
Amúgy a magyarországi térkép 3/4 éve már nem változott, azóta 2013. Q3. Az új M0 szakaszt akkor helyezték forgalomba, így az akkor még nyilván nem is kerülhetett bele. Azóta nincs frissítés, valószínűleg az EU Q4-ben is a magyar Q3 van.
Ami az igazán szomorú, hogy fél évvel ezelőtt néztem meg a HERE/Navteq oldalán lévő térképet, és azon már akkor élt az új M0 szakasz.
Azért az sem semmi, hogy 2014. május közepén adják ki a 2013. Q4-et. Ilyenkor már a 2014. Q1-nek kellene lennie, tavaly még így volt.

42LM660S

(#16324) zgyorik


zgyorik
tag

Sziasztok.Egy kis segítséget szeretnék kérni egy MIO C250-es navigációban.Nem akar beszélgetni a gépemmel itthon.Se win7-el se Xp módban.Valami ötletet tudnátok adni nekem esetleg linkeket amiről el tudnám érni a belső memóriáját és zenéket szeretnék rárakni de a kártyát se ismeroi fel sajna.A válaszokat előre is nagyon szépen köszönöm!

(#16325) PhoebeCat


PhoebeCat
csendes tag

Üdv.
Lehetséges, hogy marhaságot kérdezek, de sebaj.
Wayteq x820bt készüléken go rimo (nem tudom szabad-e kiírni) fut, de nicsen tmc vevőm.
Meg lehetne oldani valahogyan bluetooth-on okostelefonról a tmc adatok bejuttatását???
Előre is köszi

(#16326) DM43 válasza PhoebeCat (#16325) üzenetére


DM43
Topikgazda

Szerintem nem

(#16327) snowdog válasza PhoebeCat (#16325) üzenetére


snowdog
veterán

Így nem, legfeljebb okostelefon/internet kapcsolattal.

(#16328) PhoebeCat válasza snowdog (#16327) üzenetére


PhoebeCat
csendes tag

Pont erre gondoltam hogy a telefon netről szedné a forgalmi adatokat, és azt bt továbbítaná a naviba.
Ezt, hogy lehetne, vagy nem lehet...NEEE.

(#16329) Szabi46


Szabi46
csendes tag

Sziasztok. Egy 7"os autó dvd tv stb fejegységen szeretném futtatni a primot. Mivel külön gps menü nincs rajta, viszont android Igen, igy azon belül telepítettem egy primot Micro sdről. Telepítés után elindítom vagyis csak szeretném, mert kidobja, hogy 800x384  is not 
supported or compatible skin can not be found. 
Exiting application. A készülék 800x400 és a primo ba is van 800x400 meg 2 másik felbontású is. Sys filet nem találtam meg.

Motorola E365 - Nokia 6020i - Nokia N95 8GB - Nokia N8 - Samsung Galaxy S2 - Samsung Galaxy S4 - Samsung Galaxy S6 - Huawei p20 pro - Xiaomi 11 ultra 12/512

(#16330) snowdog válasza PhoebeCat (#16328) üzenetére


snowdog
veterán

Elsőnek azt kell megoldanod, hogy a PNA képes legyen net kapcsolatot létrehozni. A géped topikjában keresgélj. Itt egy lehetséges megoldás. [link]

Szabi46
Ez itt tiltott téma!

[ Szerkesztve ]

(#16331) sutyi^


sutyi^
senior tag

Valaki olyannal találkozott már, hogy az első beállítások után mikor bejön az célkereső / útvonal / stb. akkor teljesen megáll az élet a Primo-ban?

-Pedig nem is én utállak téged, te utálod saját magad! - ...és mégis egész nap együtt kell lennem saját magammal.

(#16332) plajos válasza sutyi^ (#16331) üzenetére


plajos
aktív tag

A skin, vagy UX nem kompatibilis a verzióddal. Vedd ki őket.

(#16333) SteveL


SteveL
aktív tag

Üdv. Androidos UX-ot hol lehet beszerezni? :)

(#16334) trawala válasza plajos (#16295) üzenetére


trawala
csendes tag

Létezik, hogy már nincs fent?!

(#16335) plajos válasza trawala (#16334) üzenetére


plajos
aktív tag

Létezik. Itt az új link:
http://data.hu/get/7720816/plajos_collection.rar
a fájl jelszava: plajos

(#16336) OldMike válasza OldMike (#16323) üzenetére


OldMike
őstag

Ma megjött a válasz a Naviextrastól, idézem a lényegi részt:

"Adatbázisunk szerint az Ön által megvásárolni kívánt térképcsomaghoz tartozó összes térkép 2013 4. negyedévi. Tehát a teljes Európa térképcsomag és a külön megvásárolható térképek tartalma eltérő."

Eszerint a teljes EU csomagban a magyarországi térkép is 2013. Q4, de ennek ellenére - ahogy zeg74 írta - még mindig nincs benne a nyáron forgalomba helyezett M0 szakasz :O .

Az meg külön érthetetlen, ha valóban létezik friss térkép, akkor azt külön miért nem lehet megvenni?

(jó, tudom hogy így több pénzt lehet bezsebelni)

42LM660S

(#16337) snowdog válasza OldMike (#16336) üzenetére


snowdog
veterán

Ha Navteq térképől van szó, ami valójában HERE, akkor valóban ez a legutolsó térképcsomag. És tényleg nincs rajta az új M0-ás szakasz. Viszont hónapok óta ígérgetik a 2014 Q1 megjelenését. Háromszor kérdeztem rá, elsőnek áprilist mondtak, másodszor május végét, pár napja pedig június elejét. Egyszer csak megjelenik. :)

Egyébként akár itt is nyomon lehet követni a megjelenést. Edition[link]
Ez a jelenlegi térképcsomag: Europe GPS map 2013-2

[ Szerkesztve ]

(#16338) snowdog válasza snowdog (#16337) üzenetére


snowdog
veterán

Ezt írták május 16.-án:

"Thank you for inquiring about HERE Maps.
HERE Maps is expecting to release the new 2014-1 version by the first week of June. We recommend you to keep an eye on www.navigation.com for the latest information available.
Should you require additional information, please send us your feedback by replying to this email .
With kind regards,
HERE Customer Service"

(#16339) trawala válasza plajos (#16335) üzenetére


trawala
csendes tag

Köszi!
Úgy látom a csomagban van sebességfüggő hangerő kiegészítés is. Sikeres telepítés után meg is jelent a felület, ahol állítani lehet a paramétereket, viszont navigálás közben nem érzem a hangerő változást...
Korábbi hozzászólásokból viszont azt szűrtem le, hogy Primo2.0-hoz nem létezik sebességfüggő hangerő állítási lehetőség. Mi az igazság? Lehet ezt állítani az általad leírtak alapján vagy sem?

(#16340) plajos válasza trawala (#16339) üzenetére


plajos
aktív tag

Nálam Wayteq 960 HD-n lehet hallani a különbséget. Én így használom:
Sebességfüggő hangerő típusa: Navigáció
Minimális sebesség: 60 km/h
Maximális sebesség: 120 km/h
Navigáció hangerő: 50 %-on
Navigáció max. hangerő: 100 %-on
---------------------------------------------------
Fő hangerő: 100 %

Érezhetően halkabb a navigáció városban, mint nagyobb sebességen (pl. autópályán)

(#16341) Sh@dowMAN007


Sh@dowMAN007
tag

Sziasztok!

Érdeklődni szeretnék, melyik a legújabb Primo Win Ce-re.
Nekem a 9.6.13.321005 FEBRUÁR 9. 2013 van.

Az a gondom vele, ha ki akarok záratni útszakaszt, újraindítja a pnat.

Vagy ajánljatok "stabil" verziót.
Köszi!

üdv: Sh@dowMAN007

(#16342) plajos válasza Sh@dowMAN007 (#16341) üzenetére


plajos
aktív tag

PM ment!

(#16343) Sh@dowMAN007 válasza plajos (#16342) üzenetére


Sh@dowMAN007
tag

:R

(#16344) hossszú válasza Sh@dowMAN007 (#16341) üzenetére


hossszú
őstag

Friss stabil verzió engem is érdekelne. :)

„A kutya az egyetlen a világon, aki jobban szeret téged saját magánál.” Darwin

(#16345) hossszú


hossszú
őstag

Skinek feltelepítésére kérnék segítséget, ha lehet szájbarágósan. :B

„A kutya az egyetlen a világon, aki jobban szeret téged saját magánál.” Darwin

(#16346) snowdog válasza hossszú (#16345) üzenetére


snowdog
veterán

Egy példa.

Telepítés:
A letöltött *.zip fájlt másold be az iGO8/content/skin mappába, majd válaszd ki a Beállítások/Menü/Felület menüpontban.
[link]

(#16347) Bálint85


Bálint85
senior tag

A poiplaza oldalról szoktam kiegészíteni még a poikat.

contect -> speedcam mappába kell tenni a trafik fájlokat.
contect -> userdata -> poi mappába a trafik + egyéb fájlokat.

- Az a kérdés , hogy miért nem szép figurákat jelenít meg a Gps-en miért felkiáltó 3szögként jelöli ezeket az infókat?

- A GPS-em térképcserélő van.

contect -> poi_nt mappába a Navteqes poik vannak benne és plusz még egy truck mappa is és ebbe a kamionos poik.
Az a kérdésem , hogy így ha még pluszba bele van téve egy truck mappa, akkor azt is megtudja jeleníteni nekem a GPS-en vagy így nem tölti be? A truck poikat bele kell ömleszteni a contect -> poi_nt mappába?

http://www.anandtech.com Élj lazán, ne dolgozz túl sokat, mert egyszer csak azt veszed észre, hogy vasárnap a templomban mindenki énekel, csak te fekszel a hátadon...

(#16348) DM43 válasza Bálint85 (#16347) üzenetére


DM43
Topikgazda

Az biztos, hogy a poi_nt mappából nem jelenít meg semmit. Az alatta levő más mappákból meg pláne nem. A térképeket mindig a map, a poikat mindig a poi mappából jeleníti meg. A térképcserélők úgy működnek, hogy a kijelölt gyártónak megfelelő mappákat átnevezik ezekre.

(#16349) ezozo


ezozo
tag

Sziasztok,mitöl lehet hogy navigálásnál ha kőrforgalomhoz érek nem mondja hogy hajts be a körforgalomba és menjek ki mondjuk a második kihajtón,anno volt navim ami tuti hogy mondta,be kell állitani valamit,vagy más hangot kéne keresnem,vagy ez mitől függ,válaszokat előre is köszönöm.

LG 50UK6950PLB-POCO X3 Pro 8/256-Ps4 Pro-Ender3 v2

(#16350) huncutka1029 válasza ezozo (#16349) üzenetére


huncutka1029
addikt

hangnavigáció részetességét állítsd be, valszleg, minimumra van állítva.
Állítsd át részletesre,
és ha akarod állítd be a minden esemény felolvasása opciót is.

a női bugyi nem a legjobb dolog a világon! DE NAGYON KÖZEL ÁLL HOZZÁ!!!

Útvonal

Fórumok  »  Autó+mobil  »  iGO Primo
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.