Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Autó+mobil  »  iGO Primo

Hozzászólások

(#16751) bl4ze válasza IGO PRIMO ER (#16750) üzenetére


bl4ze
veterán

basszus :(

.:. bl4ze .:.

(#16752) Bálint85 válasza IGO PRIMO ER (#16750) üzenetére


Bálint85
senior tag

akkor próbáld meg ezeket:

[dynamiccompressor]
compressor=1
a0=56806
thrs=24703
ratio=10 ; tts torzítás
gain=10 ; tts hangerő

[sound]
working=1
dev_channels=2
dev_bits=16
dev_smp_rate=48000
dev_buffer_size=9216

[sound]
;os_volume="255" ;Fő hangerő erőssége (0-255) [Default skin esetén nem működik]
ding="0" ;A navigáció alatt a szöveg előtti hangjelzés. Értékek: 0=nincs hang, 1=egy ding, 2=ding-ding
dynamic_volume_type="0" ;Sebességfüggő hangerő engedélyezése/tiltása
csv_voice_enabled="1"
mute_os_key=1 ;Sebességhatárra, speedkamerára figyelmeztető hang engedélyezése/tiltása
pause_mp3_sooner=1

vagy még pluszba ezt, de ezt meg már írtad, hogy nem jó.:

guidance_volume="150"
tts_volume="150"
alarm_volume="150"
effect_volume="150"
mic_volume="150"
csv_voice_enabled="1"

http://www.anandtech.com Élj lazán, ne dolgozz túl sokat, mert egyszer csak azt veszed észre, hogy vasárnap a templomban mindenki énekel, csak te fekszel a hátadon...

(#16753) chariot


chariot
csendes tag

Lehetséges, hogy a telefonomon az 512 MB memória miatt omlik össze a primo? Ti egyedül Németországban jön elő, hogy a program navigáció közben simán kilép, minden más országban, ahol eddig használtam gond nélkül ment. És az európai országok közül a német térkép a legnagyobb. Azért erre gondolok, mert a Sygic is ezt műveli, épp csak az a telefont indítja újra. De csak Németországban, navigáció közben. Előtte Ausztria OK, utána Svájc és Francia o. szintén. Ha másolási/telepítési hiba volna, akkor IMHO nem érintené mind a két programot, nem?
Esetleg más ötlet?

(#16754) Noxy válasza chariot (#16753) üzenetére


Noxy
veterán

Meleg is okozhat ilyen jellegű problémákat.

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#16755) Dolphine


Dolphine
addikt

Sziasztok!

Nem tudja valaki, hogy hol lehet beállítani, hogy a program mutassa az éppen aktuális város nevét, illetve azt a várost, ami a közelben van utazás közben? Új Primot tettem fel zozo skinnel és egyszerűen nem találom ezt a beállítást!

Előre is köszönöm a választ! :R

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#16756) Rapture válasza OldMike (#16734) üzenetére


Rapture
csendes tag

Hát ebből nem nagyon derül ki. :)

(#16757) attilaxxxx


attilaxxxx
tag

Sziasztok!
Wayteq X980 belső memóriába milyen Primo programot ajánlotok?
Valamilyen skines verzió érdekelne.
Honnan lehet letölteni?

Samsung Galaxi A54 5G

(#16758) pilota


pilota
tag

Helosztok olyan segitség kéne,hogy igo primo 2.4 alatt szeretném ha mondaná a táblákat nemcsak pityegne mit állitsakbe a sysbe mert gondolom otkell majd sakoznom.

(#16759) chariot válasza Noxy (#16754) üzenetére


chariot
csendes tag

Gondoltam a melegre, de nem. Két út, 1x oda, 1x vissza. Mindkettőnél Német o.-ban maradt a táblák figyelése. :( Majd amint kiléptünk az országból máris jó lett. Semmilyen más országnál nem műveli. :W

(#16760) LámaZ válasza chariot (#16759) üzenetére


LámaZ
addikt

Csak olyan okostelefont szabad már venni, amelyben min. 2 GB RAM van. Hamarosan ezek is elavulnak, mert jönnek az RRAM-ok.

Legyen minden jó!

(#16761) gabor_01


gabor_01
senior tag

Friss, korrekt magyar speedcam file-jai vannak valakinek ? :R

(#16762) BullZeye válasza LámaZ (#16760) üzenetére


BullZeye
veterán

Mire jönnek RRAM-ok, addigra elavult lesz a 16gb is :D

(#16763) plajos válasza pilota (#16758) üzenetére


plajos
aktív tag

Szia!
Ez a funkció nincs beépítve a Primóba, így felesleges a syst babrálnod. Ezen funkció használatához skint, vagy UX-et kell használnod. WinCE-re ebben a csomagban találod a TTS_Pro UX-et amely tartalmazza a táblák hanggal történő bemondását.
http://data.hu/get/7916648/plajos_collection_WP.txt_list.rar
a fájl jelszava: plajos

(#16764) bl4ze válasza chariot (#16753) üzenetére


bl4ze
veterán

guidance_volume="150"
tts_volume="150"
alarm_volume="150"
effect_volume="150"
mic_volume="150"
csv_voice_enabled="1"

Ez sajnos nem jó, semmit nem csinál - nem lett hangosabb nálam sem a TTS hang :(

.:. bl4ze .:.

(#16765) plajos válasza bl4ze (#16764) üzenetére


plajos
aktív tag

Szia!
Persze hogy nem növelik, ezek hangerő CSÖKKENTŐ beállítások. Nem szabad minden elhinni amit leírnak a fórumon. :)

[ Szerkesztve ]

(#16766) bl4ze válasza plajos (#16765) üzenetére


bl4ze
veterán

Akkor nem vagyok hülye. :)
Nekem is úgy tűnt mintha halkabb lett volna, nemhogy hangosabb.

Szerinted van bármi mód a TTS hangerő növelésére így sys-ből ? :)

.:. bl4ze .:.

(#16767) snowdog válasza bl4ze (#16766) üzenetére


snowdog
veterán

Az alapkoncepció a következő. Vannak alapbeállítások, amiket ugyan meglehet erősíteni a sys.txt értékekkel, de teljesen felesleges (ezért csodálkozom, mikor egyes hozzászólóknál olyan sys.txt sorok tömkelegét látom, ami már eleve default érték). Ha el akarunk térni a default (alap) beállításoktól, akkor ezeket megtehetjük a sys.txt értékek változtatásával. De ha mondjuk a hangerő értéke default állapotban maximumon van, akkor azt már semmivel sem lehet növelni. És ez minden értékre igaz.

[ Szerkesztve ]

(#16768) chariot válasza LámaZ (#16760) üzenetére


chariot
csendes tag

Izé, ez az állítás, az igazságtartalmától függetlenül, nemigen segít a konkrét problémámon! :)

(#16769) Dolphine


Dolphine
addikt

Erre valaki?
[link]

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#16770) OldMike válasza Rapture (#16756) üzenetére


OldMike
őstag

Ezért gondoltam, hogy a Nokia a saját rendszerén másként csinálja a dolgokat. Lehet, hogy a már említett (most megjelent) magyarországi 2014.Q1 verzió is tartalmazza, de ez csak akkor derül ki, ha valaki megveszi a gépére és megnézi.

42LM660S

(#16771) pilota válasza plajos (#16763) üzenetére


pilota
tag

köszi szépen gondoltam,hogy valami skin dolog lessz de nemtudtam pontosan milyen de kössz az infot ésmár szedemis le.

(#16772) pilota válasza plajos (#16763) üzenetére


pilota
tag

mégegy kérdés lajos a kezdöképet lehet változtatni tehát mikor elindul az igo primo annak a képét köszi.

(#16773) snowdog válasza pilota (#16772) üzenetére


snowdog
veterán

Képernyő felbontásnak megfelelő loading.bmp cserével változtatható. Néhány verziót itt is megnézhetsz. [link]

(#16774) KoLa_2


KoLa_2
csendes tag

Sziasztok. Továbbra sincs ötlet sebesség figyelmeztetés megemelésére? Másik kérdés: tmc könyvtárban lévő hungary tmc filenak nálatok mekkora a mérete? (Byteban)

(#16775) plajos válasza KoLa_2 (#16774) üzenetére


plajos
aktív tag

Szia!
Nézegesd a Beállítások/Hangok és figyelmeztetések/Gyorshajtási beállítások oldalt, rá fogsz jönni a nyitjára :)

(#16776) Jabby válasza chariot (#16753) üzenetére


Jabby
őstag

Én a helyedben első körben törölném/áthelyezném/stb a mémet POI-kat, épületeket, speedcam-et.

(#16777) pilota


pilota
tag

Helosztok továbrase tudom megváltoztatni ,hogy induláskor milyen kép induljon.A másik nálatokis csinál olyant a primo,hogy lent a tmc meg a beállitások ikon el eltünik egy pillanatra?

(#16778) Lajtix73


Lajtix73
újonc

Sziasztok!

iGo Primo-ra hogyan lehet POI-kat telepíteni - ha lehet?
Valamint iGo8-ra is kellene.
Én eddig úgy tudtam, hogy a POI-k alapból benne vannak a szoftverben, de úgy tűnik, hogy nem.

(#16779) pilota válasza Lajtix73 (#16778) üzenetére


pilota
tag

Hali ugy,hogy letöltöd a poikat majd bemásolod a content-poi mapába ha nincs poi mapa hozz létre egyet

(#16780) pilota válasza pilota (#16777) üzenetére


pilota
tag

Na közben a bejelentkezési képet sikerült megcsinálnom de azt,hogy netünjön el a tmc ikon állandoan aztmég nem ha valaki tudna ebben segiteni.
Egyébként a sysbe kelett mégis beirnom mert ugy csak az alapot volt hajlandó betölteni ime a parancssor amivel egyedi képet lehet ani neki.

[loading]
Loading_bmp=loading_2.bmp

progressbar_bmp=loading_progressbar.bmp
progressbar_end_bmp=loading_progressbar_end.bmp
progressbar_x=24
progressbar_y=425

[other]
demo_enabled=0 ;Jobb oldali gombról demo felület eltüntetése, 1 be

ui_igo9 idekell aképet másolni a felbontásos mapába de csak akkor indulel rendesen ha a felbontás egyezik a sisbe megadotnál.

[interface]
resolution_dir="480_272" lásd ezt a sort a sysbe

Ja és a képméretnekis akoránakkell lenie mert különben nemindul el az IGOR :)))))

[ Szerkesztve ]

(#16781) istvan170


istvan170
aktív tag

Üdv! Érdeklődni szeretnék, hogy mit kellene beírnom a sys txt-be, hogy a töltő lecsatlakoztatásakor ne kezdjen el visszaszámolni, majd kikapcsolni a navit.

(#16782) snowdog válasza pilota (#16780) üzenetére


snowdog
veterán

Azért ennél egyszerűbb megoldás is lett volna. Te most létrehoztál egy második indító képet, amire ha az eredetit nem akarod használni semmi szükség nem lett volna.

A legegyszerűbb megoldás az lett volna, ha az eredeti loading.bmp képet lecserélted volna. Akkor semmit nem kellet vona sehol módosítanod. Mintha ezt írtam volna korábban. :)

(#16783) snowdog válasza Lajtix73 (#16778) üzenetére


snowdog
veterán

Én eddig úgy tudtam, hogy a POI-k alapból benne vannak a szoftverben, de úgy tűnik, hogy nem.

Az attól függ melyik POI-ra gondolsz. Ugyanis vannak a gyári POI-k, amiket nem lehet módosítani, és nem lehet bővíteni. És vannak a felhasználói POI-k, amiket szabadon lehet cserélni, bővíteni. A legjobb lelőhely talán a POIPlaza. [link]

(#16784) snowdog válasza istvan170 (#16781) üzenetére


snowdog
veterán

Érdeklődni szeretnék, hogy mit kellene beírnom a sys txt-be, hogy a töltő lecsatlakoztatásakor ne kezdjen el visszaszámolni, majd kikapcsolni a navit.

[interface]
shutdown_time=0

(#16785) pilota válasza snowdog (#16782) üzenetére


pilota
tag

De azt hiába cseréltem semmise történt

(#16786) snowdog válasza pilota (#16785) üzenetére


snowdog
veterán

Attól függ hol cserélted. A fájlrendszernek van egy hiearchiája. A magasabb rendűek felülbírálják az alacsonyabb rendűeket. Maradjunk a loading.bmp-nél. Ez több helyen is lehet. Alaphelyzetben a dat.zip-ben van. De lehet a branding.zip-ben is. Ha kicseréled a branding.zip-ben de nem cseréled a data.zip-ben, akkor nem lesz látható változás. De ha a data zip-ben cseréled, akkor az mindenképpen látszani fog. Tehát hol próbálkoztál?

(#16787) gipsztigris válasza snowdog (#16786) üzenetére


gipsztigris
addikt

"Ha kicseréled a branding.zip-ben de nem cseréled a data.zip-ben, akkor nem lesz látható változás. "

Bocs, de ezzel vitatkoznék! :) Ha van branding, akkor először azt olvassa és utána a data.zip-et. Ezért van, hogy egyes brandelt verzióknál az egész spec. menü a branding.zip-ben van. Pl. az ANS verzió.
A pontos sorrend, skin, branding, data. Mindegyik meglétét feltételezve.

"Mindig kész vagyok tanulni, de azt nem szeretem, ha kioktatnak" -S.W. Churchill-

(#16788) pilota válasza gipsztigris (#16787) üzenetére


pilota
tag

ugy nemmegy de nembaj jó nekem igy a lényeget elértem vele igyis.

A másik amire még mindig nemkaptam választ az az,hogy a tmc ikon lent állandoan eltünik megjelenik ezcsinálja egyfolytában ezt nemlehetne valahogy otmaradásra birni nagyon idegesit,hogy itt villog.

[ Szerkesztve ]

(#16789) snowdog válasza gipsztigris (#16787) üzenetére


snowdog
veterán

Igazad van, felcseréltem a sorrendet. Természetesen ez a helyes sorrend (felülről lefelé): skin, branding, data. :)

Rémlett mintha erről már írtam volna, ezért rákerestem. És tényleg írtam róla. [link] :K

[ Szerkesztve ]

(#16790) Jabby


Jabby
őstag

Sziasztok!
Valamikor hajdanán a sebesség túllépésre figyelmeztetést egy fájlban megvltoztattam, amit Esztike azóta is szépen használja.
Egy ismerősöm miután meghallotta, ő is hasonlót szeretne elérni, de fogalmam sincs már hol írtam át.
Tudna valaki segíteni?

(#16791) JokerMaffia


JokerMaffia
tag

Sziasztok!

Korábban esett szó a térképfrissítésekről, egyikük hiányosságairól. Hozzászólásokban lehetett olvasni külföldi országokhoz (Románia) ajánlott térkép a TopMap. Kérdésem Ausztriára is? Ugyanis közeljövőben oda készülök.

[ Szerkesztve ]

(#16792) attilaxxxx


attilaxxxx
tag

Sziasztok!
Tud valaki X950 BT HD belsőre Primo Programot ami működik?

Samsung Galaxi A54 5G

(#16793) DM43 válasza JokerMaffia (#16791) üzenetére


DM43
Topikgazda

A TopMap csomag igazából egy rossz elnevezés, tulajdonképpen a kelet (közép)-európai helyi gyártókat takarja (Navigo, MMCN, Epsilon, Regio stb.). Ausztria pedig nem tartozik ebbe a körbe. Oda csak a TomTom és a Navteq készít térképet.

(#16794) JokerMaffia válasza DM43 (#16793) üzenetére


JokerMaffia
tag

Köszönöm.

(#16795) snowdog válasza attilaxxxx (#16792) üzenetére


snowdog
veterán

Ha tud is itt nem fogja reklámozni, mert tiltott téma.

u.i. És mielőtt megkérdezitek, én nem tudok. :)

[ Szerkesztve ]

(#16796) vizigot13 válasza pilota (#16788) üzenetére


vizigot13
újonc

"Ha kicseréled a branding.zip-ben de nem cseréled a data.zip-ben, akkor nem lesz látható változás. "

Bocs, de ezzel vitatkoznék! :) Ha van branding, akkor először azt olvassa és utána a data.zip-et. Ezért van, hogy egyes brandelt verzióknál az egész spec. menü a branding.zip-ben van. Pl. az ANS verzió.
A pontos sorrend, skin, branding, data. Mindegyik meglétét feltételezve.

Szia Gipsztigris!
Nekem a Primo könyvtárban lévő ui_igo mappában a 800_480 mappában van a belépő ,kilépő és a csík bmp kép.Ezt tölti be.
Üdv,vizigot.

[ Szerkesztve ]

(#16797) gipsztigris válasza vizigot13 (#16796) üzenetére


gipsztigris
addikt

Ez rendben is van! .....de nem ez volt a kérdés, hanem a prioritás. Működik még ezeken kívül még jópár módszerrel a loading és exiting.bmp-k cseréje. Egyszer majd összeírom ha lesz egy kis időm.

[ Szerkesztve ]

"Mindig kész vagyok tanulni, de azt nem szeretem, ha kioktatnak" -S.W. Churchill-

(#16798) kumpl


kumpl
aktív tag

Sziasztok. Meg szeretném változtatni Primoban a következő manőver betűszínét. Hogyan kell?

(#16799) IGO PRIMO ER


IGO PRIMO ER
csendes tag

Sziasztok ! Beállítottam az útelágazási nézetet. De nem akarja a nézetet...Csak ennyire :

(#16800) JokerMaffia válasza plajos (#16763) üzenetére


JokerMaffia
tag

Segítségeteket kérném. Melyek azok a megfelelő skinek, amelyek a navigációs szoftver Hangok és figyelmeztetések menüpontja TTS Pro beállításait lehetővé teszik használni? Eddig sajnos nálam szürke, inaktív.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Autó+mobil  »  iGO Primo
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.