Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  HP notebook topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#7151) Nyusziman válasza adm (#7150) üzenetére


Nyusziman
tag

Bocsánat, de nagyon felhúztam az agyam ezen a hülye telepitgetésen, és hogy nem úgy muzsikál ahogy kellene. Azért vannak olyan progik amik nincsenek fenn az oldalon.
Pl: az aksis progi, wireless assistant...... ezeket és ehhez hasonlók miatt akartam recovery cd
üdv

(#7152) adm válasza Nyusziman (#7151) üzenetére


adm
őstag

mivel ezek NEM modell specifikus programok bármelyik hp modell letöltési oldaláról leszedheted. kis gondolkodás után nagyjából annyi kattintással megtaláltad volna amit keresel ahány felkiáltójelet ide hánytál...

16core - 32thread - 64gb

(#7153) spyduck válasza zetecR (#7146) üzenetére


spyduck
nagyúr

Azért nem értem mert eredeti magyar Vista.
mod: Mostanában kezdek gyanakodni a winyámra, h nem stimmel vele valami, igaz a HDS szerint tkéletes de néha ad ám ki fura hangokat ha akkuról megy.

[ Szerkesztve ]

(#7154) zetecR válasza Nyusziman (#7151) üzenetére


zetecR
addikt

HP SoftPaq Download Managert próbáltad?

(#7155) spyduck válasza zetecR (#7154) üzenetére


spyduck
nagyúr

dobna vmit a gyoraságon ha 7200-es wincsit vennék bele?

(#7156) Nyusziman válasza zetecR (#7154) üzenetére


Nyusziman
tag

Igen Próbáltam de ott nincsen ez a típus ami nekem van. Véletlenül nemtudod h milyen progit használ a batteryhez????
üdv

(#7157) Gkaresz66 válasza spyduck (#7155) üzenetére


Gkaresz66
tag

Igen jobb lesz, nekem 5,2-ről 5,7 lett a winyó élményindex pontszáma. :K
A gyártók nem mindig a legújabb tipusú hdd-t szerelik be!

(#7158) csabors válasza Nyusziman (#7156) üzenetére


csabors
tag

Szia!
Ha visszaolvasol a telepítésre vonatkozó hozzászólások majd' mindegyike arról szól, hogy megvettem, lementettem, legyalultam, újratelepítettem a legújabb drájverekkel, és f@szán mindent beállítottam, és azóta hasít mint ......................... a hidegvizet.
Hidd el ez a "tiszta" telepítés a leg-üdvözítőbb. A gyári telepítés tele van fölösleges, és ráadásul próbaidős programokkal.
Itt megtalálod a HP Wireless Assistant
A rekóveri dvd meg azért aggályos, mert a Te általad megvásárolt notebook windows matricáján lévő szériaszám kell, hogy szerepeljen a telepített oprendszerben. Ha valaki másét rakod fel akkor gyakorlatilag lopott lesz a oprendszer.
Szerintem higgadj le, hétfőn hívd fel a Hp ügyfélszolgálatát, mond el az "operátornak" a bánatod, és kb egy, másfél hét múlva küldik az elöre beaktivált vistát, és a drájver dvd-t. Addig meg tényleg használd specifikusan a világhálót a célod érdekében!

Szervusz!

Nikon

(#7159) csabors válasza spyduck (#7155) üzenetére


csabors
tag

Szia!

8510p. Nekem is jobb lett a 7200-as HDD-vel. Picivel hangosabb mint az 5400-as, akkuidőt nem befolyásolja számottevően. Oprendszerek is jobban futnak. Én alkalmanként videót és fotót szerkesztek, ott számottevő különbség. ( Renderelés, szűrők futtatása)

Üdv:

Nikon

(#7160) spyduck válasza csabors (#7159) üzenetére


spyduck
nagyúr

Már kinéztem egy 320gb-os 5400-es WD-t 14k-ért. Hol tudok olcsón 7200-est venni? Nekem elég 120gb-os is! Ezt a 320-ast is csak azért veszem meg mert szerintem nagyon olcsó.

(#7161) xedos válasza spyduck (#7160) üzenetére


xedos
addikt

Az egyik leggyorsabb 5400rpm-es winyó!
Gyorsabb, mint a régi 100-120-250-es 7200-asok! Volt mindkettőm..
Ugyanis nem csak a fordulatszám, hanem az adatsűrűség is számít!

(#7162) ati888


ati888
senior tag

Hello.

Beuzemeltem a 6910p-met (csak angol a bill), megcsinaltam a wifi-t, frissitettem az XP-t, csak az a bajom, hogy angol es nem tudom, hogy ha kuldik majd a magyart es lemezrol telepitem, akkor felrakja ugyanugy a HP cuccait, a virusirtot, stb-t, mint a vinyos telepites alkalmaval?

Masik kerdesem: notebook-on, hogy kell biost frissiteni, most F.14 van rajta es az F.17 a legfrissebb?

Harmadik: VGA drivert erdemes frissiteni vagy integraltnal nem szoktak?

Bocs az amator kerdesekert, elso notim.

koszi

ati

(#7163) ati888 válasza spyduck (#7160) üzenetére


ati888
senior tag

Nekem azt mondtak a boltban, hogy a 7200-as vinyo hangos es nagyon melegszik. Nem ajanlottak.

ati

(#7164) csabors válasza spyduck (#7160) üzenetére


csabors
tag

Na igen az olcsóság... Én november végén vettem az olcsó eurós időszakban 23.000 forintért WD. (Most 5-6000 ezer forintal drágább) Aqua, Ipon.

Nikon

(#7165) csabors válasza ati888 (#7162) üzenetére


csabors
tag

Szia!
Kapsz egy telepítő lemezt -Vista előre van aktiválva, Xp-t neked kell - , és egy driver lemezt amiről Te választod ki, hogy mit akarsz telepíteni. Drivereket általában mindet, a "fjúcsörök" közül ami tetszik.

Biost csak akkor frissítsd ha valami nem működik úgy ahogyan szeretnéd.

VGA azt nem tudom...

Üdv:

Nikon

(#7166) zetecR válasza spyduck (#7155) üzenetére


zetecR
addikt

Egyenlőre nekem is a gyári 5400-es 80GB van benne.
Biztosan gyorsítana, bár valaki írta az SSD topican, hogy kicserélte a gyári 5400-ét 7.2k-ra, gyorsabb lett, de zabálta az akkut, tett bele egy 32GB-so Samu SLC SSD-t = villámgyors és akkukímélő.
Úgyhogy most akarok keríteni egy Advanced dokkolót, abba egy nagy HDD-t, a notiba pedig egy ilyen Samu SSD-t; szerintem az nyerő kombó lesz.

(#7167) zetecR válasza csabors (#7159) üzenetére


zetecR
addikt

Na ja, végülis nem mindegy, hogy melyik 7200-est veszi az ember.
Az emlegetett Tomsharware-es cikk is rámutat, hogy a WD Scorpio (BEKT) és a Seagate Momentus 7200.3 HDD-k felveszik a versenyt a nagyon jó SSD-kel is, sőt I/O műveletek per teljesítmányben ici-picit túl is mutatnak rajtuk.

(#7168) a dervis válasza ati888 (#7163) üzenetére


a dervis
csendes tag

Nekem 7200-as (ST9200420AS) vinyóm van, (8710w-ben), csak akkor hallom, ha ráragasztom a fülem! :) Tuti csendes (tuti a hallásom is...).
Ja és az a sarok a noti leghidegebb pontja...
Everest Random és Linear teszt 6-7 perc, + Read test suite+100% terh. 8p. után: 56 C ).
Szerintem nyugodtan vehetsz 7200-ast. :K

[ Szerkesztve ]

A feszültség alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyik nincs feszültség alatt. Csak más a fogása...

(#7169) a dervis válasza spyduck (#7155) üzenetére


a dervis
csendes tag

No, az előző üzim félig neked szólt, + a teszt fele lemaradt...
Random teszt+ Terhelt melegedés.
Kissé hosszú volt a mai nap. :B

[ Szerkesztve ]

A feszültség alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyik nincs feszültség alatt. Csak más a fogása...

(#7170) Senhi


Senhi
aktív tag

Csak érdekességképpen leírom:
felraktam a windows 7-et a kicsikére és így 3 óra után azt kell, hogy mondjam a gép kellemesen lehűlt (vistához képest). Programok szerint is nyertem 2-3 fokot. És emellett még a hosszabb akku idő is ott van :K
Ja és az összes vista x64 driver működik ha esetleg valaki követné a példámat :)

[ Szerkesztve ]

(#7171) zetecR válasza Senhi (#7170) üzenetére


zetecR
addikt

Melyik build?
És miért 64-bites?

(#7172) spyduck válasza a dervis (#7169) üzenetére


spyduck
nagyúr

Köszönöm az eddigi hozzászólásokat. Mivel április 3-ig jön meg a fizum addig úgy sem veszem meg.
Vagy az 5400-es 320gb-os WD-t vagy egy 7200-es 160gb-os WD-t veszek. Egyenlőre hajlok az 5400 felé az olcsósága miatt.

(#7173) neduddki


neduddki
nagyúr

HI!

ojjan de ojjan gyonyoru nc6000es kerult a kezem koze /meg en adtam el vmikor soksoksko evvel ezlzoett eyg masik galaxibsn:- )/ az ujszeru megfogalmazas az leglapabb hangon is illik ra, es ha mindehhez hozzateszm hogy rendszresn napi sok oras hasznalt, akkor Kreta tanto bacsi igazan vogyazott ra:- )

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#7174) Senhi válasza zetecR (#7171) üzenetére


Senhi
aktív tag

7057-es.
64bit mert a 4 giga ramot valamivel ki kell használni :)

(#7175) apcsa65


apcsa65
csendes tag

Hali !

Egy összetett kérdésem lenne , hp nx7400 notim van . Anno 3 év garival vettem ez a dvd íróra is vonatkozik ? És ha nem, milyen dvd írót érdemes hozzá venni és mennyire bonyolult kicserélni ?

(#7176) -CeRkA- válasza Nyusziman (#7141) üzenetére


-CeRkA-
csendes tag

Szia

írsz egy emailt a hp vevőszolgálatra és igyen és bérmentve küldenek egy driver és egy recovery dvd-t is ha kérsz! 1 hét alatt megkaptam.

(#7177) |kisbandi| válasza neduddki (#7173) üzenetére


|kisbandi|
tag

Bizony, az nc6000-es penge kis gép. Jó konstrukció, jó anyaghasználat.
Nekem is van egy 2004 óta...
Ha valaki vigyáz rá, örök élet + 1 nap. :)

(#7178) Gkaresz66 válasza spyduck (#7172) üzenetére


Gkaresz66
tag

Üdv!
Nekem 1 7200-as 250GB Samu váltotta WD250 5400-ast, 15rugóért Ipponból.
Gyorsabb; 2 fokkal melegebb; dupla gyorsítótár; 3-4 funkcíóval többet tud Everest szerint! :R
kb. ennyi! :K

(#7179) Mawyx válasza adm (#7082) üzenetére


Mawyx
senior tag

Külső mem nélkül eddig birta
[kep]
[link]
Raktam fel everestet, de mit nézzek rajta, kiír csomó adatot a gépről :)

Most akkor szedjem ki a belső memót belőle és rakjam át a külsőbe?

Egy nő gondjait amúgy sem megoldani kell, hanem meghallgatni./Eastman/ | Ami árammal működik, vagy rá lehet tenni egy számítógép tetejére, az informatikusi munka :)

(#7180) adm válasza Mawyx (#7179) üzenetére


adm
őstag

azt múltkor nem kérdeztem, csak természetesnek vettem, hogy az usb hibákat ugye ki lehet zárni? nincs kétes eszköz amit használsz és a chipset driver is fenn van?

16core - 32thread - 64gb

(#7181) Mawyx válasza adm (#7180) üzenetére


Mawyx
senior tag

Egy usb-s egér van bedugva mindig, tapipadot nem szeretem, azt nem tudom rendesen használni. Másik egeret dugjak vagy ezt másik usb-s lyukba? 4 db usb lyuk van a gépen.
Chipset driver alatt az usb driverét érted? A hp oldaláról mindent felraktam, de mindjárt leszdeme megint az usb drivert és újrarakom.

Egy nő gondjait amúgy sem megoldani kell, hanem meghallgatni./Eastman/ | Ami árammal működik, vagy rá lehet tenni egy számítógép tetejére, az informatikusi munka :)

(#7182) neduddki válasza |kisbandi| (#7177) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

igen, de ez a kezem kozott megferdul 1xdb-bol messzemesszemesze/egy tavoli galaxisban:- )/ a legszebb, dakula a tantobacsiank a vgyazasert:- )

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#7183) pzs0315


pzs0315
csendes tag

Sziasztok!
Mostanában szeretnék notebook-ot venni, de már teljesen tanácstalan vagyok. Annyi gépet néztem, hogy totál belezavarodtam. Alapvetően az ár-érték arány számít, legyen megbízható,strapabíró, irodai alkalmazás, filmezés és játékra is használnám.(a mai játékok is fussanak rajta frankón-pl.:COD5,Crisys).A képernyő min 15,4". 200-300K-t szánnék rá. Milyen ilyen képességű HP gépet tudtok ajánlani?
Előre is köszi a segítséget!

(#7184) Gkaresz66 válasza pzs0315 (#7183) üzenetére


Gkaresz66
tag

Hi!

Pavilion DV7 sorozatot tudom ajánlani, a DV5 se kutya.
Strapabíró fém ház, erős hardver.
Renev és Asis programokon belül közel 80-100 ezressel olcsobbért!
A guglival megnézed éppen hol mennyiért kínálják (érdemes körülnézni)!
Nekem DV7 1050ef nagyon bejött. ;)
kb 350 helyett 230 ért nagyon is megérte!

Két hátránya van, a szoftvereket úgy kell összevadászni a HP oldaláról, és meg kell szokni a külföldi billentyűzetet, de ezek is orvosolható problémák.
Kicsit visszaolvasol és sokat lehet okosodni! :K

(#7185) |kisbandi| válasza Gkaresz66 (#7184) üzenetére


|kisbandi|
tag

Azért túl nagy vadászatot nem kell rendezni... [link] :)

(#7186) spyduck válasza pzs0315 (#7183) üzenetére


spyduck
nagyúr

renew HP 8530p már túl sok lenne 320k-ért? [link]

(#7187) ha8alpista


ha8alpista
csendes tag

Hello!
Vagy masfél hónapja volt egy kérdésem-ohne válasz, igy ujra szeretném a panaszomat előadni. HP Compaq nx6325-ös gépem nem tölti az aksit ha a gép be van kapcsolva.
Ha a pc nem megy, akkor tölt. Bios-hiba lehet-e ez a jelenség?
Előre is köszönve a valaszt Pista :Y

[ Szerkesztve ]

(#7188) spyduck válasza ha8alpista (#7187) üzenetére


spyduck
nagyúr

Ha kiveszed az akksit mit reagál?
Ajánlom még neked az "Azonnali notebookos kérdések óráját"
Akik igazi szakik: Westlake, KillHates és Xcbiker

[ Szerkesztve ]

(#7189) ha8alpista válasza spyduck (#7188) üzenetére


ha8alpista
csendes tag

Udv spyduck. Azt nem próbáltam, majd megnézem.. Az biztos hogy a ha benne van a valamekkorára töltött akku, -akkor szerintem akkurol müxik-, mert ha ez lemerül ,- leáll a szerkezet.Ha ekkor kiveszem, akkor a tápról ujraindul és hibátlanul megy ,mig ki nem kapcsolom..
Pista 8AL

(#7190) spyduck válasza ha8alpista (#7189) üzenetére


spyduck
nagyúr

érdekes jelenség, nem hallottam még ilyet :F

(#7191) Gkaresz66 válasza |kisbandi| (#7185) üzenetére


Gkaresz66
tag

Igen túl nagyot nem, de azért pár progit keresni kell, ami meg nincs benne ahhoz meg adja a meghajtókat :F

pl:-fingerprint driver ott van az aszt használó progi meg nem
-A Quick Play-t sem egyszerű elővarázsolni
-Digitális tv meghajtók vannak pedig tuner nincs benne
-WLAN Broadcom driver is van pedig Intel WLAN van benne
-Bluetooth driver 2 is van pedig nincs benne

És ugye konkrét típushoz szól a link.
Mindennek ellenére aki keres az talál is, csak bosszantó hogy mégsem van egy helyen aminek ott kellene lennie. :B

(#7192) Gkaresz66 válasza spyduck (#7186) üzenetére


Gkaresz66
tag

Bocs hogy beleszólok de szerintem nagyon sok!!

(#7193) ha8alpista válasza spyduck (#7190) üzenetére


ha8alpista
csendes tag

Szia ismét!
Kérdésedre válaszolva, amiket tapasztaltok..
1. Akku bent(majdnem lemerült) + hálózatba csatlakozva- elindul.. a sárga töltést jelző LED villog,- néhány szekundumos 'percegés' a led villogás ütemében. Ezután minden leáll-kb ekkor merül ki a részben töltött akku. Fél percet várva ujra indul, de le is áll ismét.STB.
Most nincs 1 teljesen feltöltött aksim, igy a kérdezett akku-kivételt -próbát nem tudom megcsinálni (az éjszaka töltés lesz)
2. Totál ROSZ! akkunál nem villog,és nem perceg a gép, de nem is indul halózatról sem.
3. Egy harmadik kb.félig töltött akku bent + hálózatról inditva müxik, a telepmérő-menüben kb 20 sec töltést ir ki , 20sec szünet...a LED is igy világit. X idö mulva jön az akku lemerül és minden leáll eset.
Bocs a meséért... Most akkor tölt vagy nem .. ez a kérdés ..Holnap megirom a töltött akku kivételkor talasztaltat is.. Az esti mese után szép álmokat kinavok Pista a HA8AL :N

(#7194) fodorp


fodorp
csendes tag

Sziasztok!

Lehet, hogy volt már a kérdés, de nem szeretnék 7200db hsz-t végigolvasni.
Tud valaki nekem mondani valamit a COMPAQ CQ60 214EM-ről?
Gyorsan kellett vásárolnom és ez tűnt a legnormálisabbnak. Arra lennék kíváncsi mennyire volt jó döntés. Semmit nem találok se a prociról, se a gépről magáról. Szép meg jó, de engem egy kicsit jobban érdekelne mit is vettem.

Előre is köszi!

Bárki aki a fizetésének megfelelő módon él, a képzelőerő teljes hiányában szenved.

(#7195) Nyusziman


Nyusziman
tag

sziasztok!
Érdeklődnék h hogyan lehet azt megcsinálni a vistában h az akku töltöttségét necsak százalékban adja meg hanem a hátralevő időt is mutassa,mert nekem csak százalékban mutatkozik meg!
Köszi
Üdv jó8 mindenkinek!

(#7196) spyduck válasza ha8alpista (#7193) üzenetére


spyduck
nagyúr

Ha kiveszed az akkut akkor elindul a gép hálózatról?
Rakj fel egy Everestet és nézd meg az akku elhasználódottságának mértékét.
De ha hamar megoldást akarsz találni akkor ebben a topikban [link] KillHates kollégától kérdezz.

Nyusziman: Egyes notik nem mutatják az időt. Tudtommal egyedüli megoldás az NHC ami nem működik Vista alatt.

[ Szerkesztve ]

(#7197) C@rbon


C@rbon
senior tag

Hali!
HP Pavilion dv6940hu típushoz tud valaki driver csomagot?
A hp oldalán mindegyik dv6940-hez van csak a "hu" verzióhoz nincs. A hálózattal kapcsolatos drivereket az "eh" verzió driverei közül szedtem le és azok jók voltak, de a chipset driver nem volt jó. Miután felraktam elszállt az összes USB port. Hang még most sincs. És az ablakok mozgatása is szaggat. Szóval főleg a hozzá tartozó chipset driver kellene. Máshol sem találtam.
Ha nincs, akkor hívni kellene a Hp Mo.-t?
Köszi! :R
Üdv!

ELADÓ makettek: Tamiya Skyline GT-R; Ferrari Enzo; BMW Z8 stb. Csak a dobozuk van kinyitva! priviben keress meg!

(#7198) spyduck válasza C@rbon (#7197) üzenetére


spyduck
nagyúr

Ha van még rá nemzetközi HP garancia akkor felhívod őket és 1,5 héten belül küldenek neked. Ha már nincs vagy ASIS-t vettél akkor a gyártó honlapjáról kell leszedni a drivereket.

(#7199) C@rbon válasza spyduck (#7198) üzenetére


C@rbon
senior tag

Nem én vettem, Mediamarktból van és nincs fent a hp honlapján a "hu" verzióhoz a drivercsomag :D :F

ELADÓ makettek: Tamiya Skyline GT-R; Ferrari Enzo; BMW Z8 stb. Csak a dobozuk van kinyitva! priviben keress meg!

(#7200) Nyusziman válasza spyduck (#7196) üzenetére


Nyusziman
tag

Szia!
Az everest sem mond semmi de nemtom miért!
Itt a link róla:

http://img6.imageshack.us/img6/9824/akkuq.jpg

üdv

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  HP notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.