Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  HP notebook topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#7551) Gááboor válasza SeniorTilla (#7546) üzenetére


Gááboor
tag

Szia.
Én is kérdeznék ha lehet. A billentyűzet az magyar vagy külföldi. A magyar lokalizált bill. az mit jelent? dv7 - 1160es

(#7552) SeniorTilla válasza Gááboor (#7551) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Mivel ezeket a gépeket Magyarországon nem árulja a HP, ezért nincs hozzá magyar billentyűzet. A magyarítást utólag, matricával oldjuk meg, ahogy a képen is látszik (amennyire le tudtam fényképezni). A matrica jó minőségű, évek alatt sem kopik le, és könnyen leszedhető vagy pótolható.

Gyakorlatilag egy teljesen magyarként funkcionáló billentyűzetet kapsz. :K

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#7553) TayRol


TayRol
veterán

Aloha!

6510b notimon a space jobb fele nem mukodik, lehet, hogy a sok gepeles miatt, csak ha kozepen nyomom meg hatarozottan, azt erzekeli.
Mit lehet tenni ilyen esetben? Valahogy tisztitani esetleg elkopott benne valami?

(#7554) SeniorTilla válasza TayRol (#7553) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Le kellene pattintani a space bill. fedelét, nem egyszerű művelet, gyakorlott kéz kell hozzá, hogy nem törd el a tartó mechanikát. Ezután megnézni, hogy a mech. jó-e, és ki lehet tisztítani a gumi alatt az érintkezőt. Koszos a billentyűzeted? :((

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#7555) TayRol válasza SeniorTilla (#7554) üzenetére


TayRol
veterán

nem. elegge vigyazok ra. legalabbis nem latom koszosnak de elkepzelheto, hogy azon a felen valami alament.
szoval magat a space-t kell kipattintani a tartojabol? akkor csak a kis muanyag teglatest-forma jon le? (ami maga a `space`) :)

(#7556) RoadRunnerNG válasza SeniorTilla (#7552) üzenetére


RoadRunnerNG
tag

Hm... utólag matrica...

Mennyiben van a matrica? Mondjuk nekem speciel török kellene... A sváci bill-en a magyarral már jól megbarátkoztam, de a török, már kicsit macerásabb... és ahogy elnézem, elfér még pár helyen némi matrica...

Vagy az egyik külső bill-t matricázgatnám fel...

A Windowsnak leke van, mint a nőknek, ezért szeretem...

(#7557) SeniorTilla válasza RoadRunnerNG (#7556) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Török? Cirill még létezik, de török nem hiszem. Hacsak nem Isztambulban :)

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#7558) SeniorTilla válasza TayRol (#7555) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Ha ügyes vagy, akkor csak a téglatest jön le. De vigyázz, mert a space a lengehezebben leszedhető gomb. Két tartója szokott lenni a két szélén. Én átlósan szoktam, a sarkát felhúzva. alsó vagy felső egyik sarkot próbáld meg.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#7559) TayRol válasza SeniorTilla (#7558) üzenetére


TayRol
veterán

Rendben, koszi a tippet, hetvegen nekiesem. Ha lesz par szabad percem.:)

(#7560) RoadRunnerNG válasza zetecR (#7530) üzenetére


RoadRunnerNG
tag

Biztos self-made :D

Nekem időnként érdekes kiírás jelenik meg a Vistán: figyelmeztet, hogy az egyik USB eszköz, vagy USB-HUB hibásan működik.... Most hirtelen nem rémlik, de asszem a HUB-ra szokott kiabálni :U

A Windowsnak leke van, mint a nőknek, ezért szeretem...

(#7561) TayRol


TayRol
veterán

Szevasztok, ismet egy kerdes:

tegnap felig volt az akksim a 6510b notimba, kikapcsoltam, be taskaba, 3 ora mulva ki a taskabol, es latom, hogy a narancssarga akksi-jelzo led villog, hogy lemerult a cuccos. mikozben ki volt kapcsolva...

reggel felteszem toltore, bekapcs, kiirja, hogy akksi 36%-on es toltodik. ez volt 6 oran keresztul, de semmi nem tortent. kihuztam a toltot, hogy lemeruljon de kikapcsolt.

most csak halozatrol tudom uzemeltetni, akksi nem toltodik, es ha kihuznam, egybol vege lenne.

Van valakinek otlete, mi lehet? :F Akksi, tolto vagy valami mas? Eddig teleprol ment vagy 4 orat, szoval tokeletes volt, pedig a gep mar nem mai csirke. Egyik pillanatrol a masikra csak nem megy tonkre...

(#7562) TayRol válasza TayRol (#7561) üzenetére


TayRol
veterán

Battery Check azt irja ki, hogy kuka, cserelni kell, gari pedig egy honapja lejart. (mert hiaba van a gepre 3 ev, gondolom az akksira csak 1 van).

(#7563) kozyadam válasza TayRol (#7562) üzenetére


kozyadam
tag

Hívd fel a HP vevőszolgálatot ott biztosan tájékoztatnak a gariról, de általában akksira úgy van gari ahogy mondtad. Azért próba szemcsere alapon megér 1 hívást

(#7564) TayRol válasza kozyadam (#7563) üzenetére


TayRol
veterán

mindenkeppen beszelek veluk, de csak hetfon, bar asap volt a dolog, sajna hetvege van.

talaltam a hp oldalan akkut, asszem hetfon veszem egyet.

(#7565) Olajos


Olajos
csendes tag

Sziasztok,
nagyon szimpatikus a fórumoldalatok, kulturált hozzászólásokat és tényleg hasznos tanácsokat olvastam.
Ezért kérem, hogy nekem is segítseket az alábbi probléma megoldásában:
Nekem is hp 1180-as dv5-öm van vistával (home), vadiúj.
De nem működik megfelelően az előlapos mikrofoncsatlakozó, mert a bekötött zenét, pl. iphonról, vagy az oda bekötött gitárerősítőt NEM LEHET HALLANI laptopon, de fejhallgató kimeneten sem.A vezérlőpultból a hangbeállításnál behozott ablakban a "felvétel" fül alatt a "külső mikrofon"-nál látom, hogy látja a bemeneti jelet, de - mint fent írtam - semmit se hallani a laptopon belőle.
A jobb alsó tálca, hangerőszabályzó-keverő, egyszer véletlenül még egy eszközként is megjelenítette, de persze semmit se hallani.
Hogy kell ezt beállítani, légyszi segítsetek.Előre is köszi:
Olaj

(#7566) Keller16


Keller16
aktív tag

Sziasztok!
Hosszú hezitálás után úgy döntöttem,hogy beruházok egy HP Compaq 6735b-re. Találtam notebookstoreon a renew program keretein belül bruttó 160 K-ért. A kérdése(i)m:
Hol lehet erről az oldalról rendelni? :D
A renew gépekre is lehet plusz garanciát vásárolni, mert a 1 év elég soványka hangzik :U
Szerk: ugye ezek a renew gépek amgyar billesek?

[ Szerkesztve ]

(#7567) adm válasza Keller16 (#7566) üzenetére


adm
őstag

- rendelni weben nem lehet, esetleg próbáld meg egy munkatársnál vagy emailben. egyébként csak a boltok.
- lehet garanciát vásárolni, elég 1 éven belül. járhat némi kedvezmény ha náluk és a vásárlás környékén veszed.
- a gépek különböző országokból érkeznek, kb 10-ből 9 azonos kiosztással jön (francia, svéd, spanyol). cserélhetők, matricázhatók. ~2k-ért profi matricát lehet ugyanott kapni.
ha szerencséd van angol windows-zal kapod, de előfordulhat lokalizált is. ezt bármikor cserélheted.

mod: mivel raktári/bemutató/újra forgalomba hozott gépek, mindenképp érdemes élőben megnézni vásárlás előtt.

[ Szerkesztve ]

16core - 32thread - 64gb

(#7568) SeniorTilla válasza TayRol (#7562) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Ha a géppel együtt vetted az akksit is, akkor arra is érvényesnek kell lennie a 3 évnek. Itthon nem biztos, hogy szeretnek majd a szervizben, de ha nem megy, érdemes Bécsben megpróbálni, nagyságrendekkel rendesebbek és rugalmasabbak.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#7569) SeniorTilla válasza Olajos (#7565) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Állítsd át az IDT kezelőfelületén a bemeneti forrást Stereo mix-re, mert ha mikrofonon hagyod és nagy jelszintű forrást kötsz rá, az nem lesz jó. Ez duál bemenet, tehát a mikrofon fogadásáról át lehet kapcsolni normál line-in fogadására.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#7570) TayRol válasza SeniorTilla (#7568) üzenetére


TayRol
veterán

termeszetesen a geppel egyutt. nem remenykedem, hogy itthon ervenyesiteni lehet a garit, egy becsi ut arabol meg pont kijon az uj akksi.:) de koszi a tippet!:)

(#7571) adm válasza TayRol (#7570) üzenetére


adm
őstag

vettél hozzá külön garanciakiterjesztést? mert a 6510b-ket alapból 1 év garanciával árulták. az akkukra, pedig géppel ás külön is mindig 1 évet vállalnak. más márkáknál sem adnak többet fél-1 évnél.

16core - 32thread - 64gb

(#7572) TayRol válasza adm (#7571) üzenetére


TayRol
veterán

igen, alapbol 3 evvel vettem a gepet. azert is kerdeztem, mert a tobbi lapotomnal mindig 1 ev volt az akksira, fuggetlenul a gep garanciajatol.

most nezem, hogy van tobbfajta akkumulator hozza? hm.

mod: a tobbi eleg draga.

[ Szerkesztve ]

(#7573) adm válasza TayRol (#7572) üzenetére


adm
őstag

ha jól rémlik, csak 6 cellást lehet betenni. viszont az aljára csatolható 8 és 12 cellás is. esetleg próbáld meg itt. hivatalosan csak náluk vásárolt hp-kra vonatkoznak ezek az árak, de egy próbát mindenképpen megér.

16core - 32thread - 64gb

(#7574) TayRol válasza adm (#7573) üzenetére


TayRol
veterán

nem rosszak az arak. 20+fa a 12 cellas nagy akksi? huhh, elgondolkoztato. elleneben az alap, 6 cellasat nem lattam.

(#7575) adm válasza TayRol (#7574) üzenetére


adm
őstag

ugye ez feltételes ár... az alap akksi a kellékek közt.

16core - 32thread - 64gb

(#7576) TayRol válasza adm (#7575) üzenetére


TayRol
veterán

ahham, szoval felar...
bar 12 cellasat nem tudnek venni a 6-os helyett, csak mellé.:)
azert majd megkeresem oket a jovo heten.

(#7577) Ocean


Ocean
tag

Sziasztok!

Régóta válogatok a notebook-ok között, és ma belefutottam egy meglepően kedvező árú gépbe az egyik multinál.
Egy hp 6820s-ről van szó, keresgettem már róla a neten, igaz hogy kábé 1 éves modell, de jó áron minden benne van amit akartam. További furcsaság, hogy mindenhol csak 1 év garit adnak rá, pedig főleg egy hp-nál nem ez a szokványos ma.

Szóval tudtok-e róla mondani valami rosszat, vagy meg lehet venni?

Köszi!

(#7578) Olajos válasza SeniorTilla (#7569) üzenetére


Olajos
csendes tag

Kedves SeniorTilla,

köszönöm a tanácsot,
de sajnos nem sikerült.
Az IDT ablakban a felvételnél beállítottam a stereo keverőt, de nem hallatszik semmi.

Az a problémám, hogy szimpla erősítőként nem tudom használni, bármilyen hangforrást rákötök, nem hallatszik a laptopon.

A felvétel nem fontos egyelőre, nem tudom, hogy arra gondoltál-e, szimplán csak a gitáromat akarom rákötni, hogy guitarprozhassak egyszerre a programmal, de nem sikerül, mert a mikrofonbeneten nem hallatszik semmi.

A korábbi windowsokon a tálcáról is indítható hangrőszabályzópanelen eddig mindig megtaláltam azt a bemenetet, amiről szólhatott bármi.

Írjak az IDT-nek, vagy csak szimplán nem értek hozzá?
(hp1180 dv5 vista home)

Köszi
Olaj

(#7579) Gááboor


Gááboor
tag

Megszeretném kérdezni, hogy mi a véleményetek [link] erről. Nem mintha sok helyen lehetne kapni.
Nem igazán vagyok képben hogy amd és ati kb milyen intel és nvidia-nak felelnek meg teljesítményben.

(#7580) zoli62


zoli62
addikt

Tudja valaki, 6730s-hez hol lehet kapni gyári 8 cellás akkumulátort?

(#7581) xcbiker válasza zoli62 (#7580) üzenetére


xcbiker
addikt

én tudok rendelni de nem olcsó.

Notebook javítás, BGA chip csere. Adatmentés Sérült Adathordozókról.

(#7582) hugobossi válasza hugobossi (#7510) üzenetére


hugobossi
csendes tag

UP! :)

Egy számítógép néhány másodperc alatt képes akkora hibát csinálni, melyet csak egy csomó ember több hónapos munkájával javíthatunk ki.

(#7583) shadowf


shadowf
csendes tag

Hello,

adott egy hp 550-es laptop, Vista Home basic-el. A kérdésem az lenne, hogy hogyan lehet recovery diskeket csinálni, ugyanis én megnéztem a Start menü alatt a programokat, de semmilyen Recovery Manager v. hasonló programot nem találtam. Az lehet, hogy alapból nincs rajta? Valahol olyat is olvastam, hogy ehhez a notihoz nincs ilyen, ami azért érdekes lenne. Előre is köszönök minden segítséget. üdv

(#7584) TayRol válasza zoli62 (#7580) üzenetére


TayRol
veterán

Esetleg itt.

(#7585) SeniorTilla válasza TayRol (#7570) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Pesttől 500 km oda-vissza, ez nekem 10e Ft és egy jó kirándulás szokott lenni. Hol kapsz 10-ért akksit, mert az nagyon jó ár! Engem is érdekelne.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#7586) SeniorTilla válasza Olajos (#7578) üzenetére


SeniorTilla
veterán

próbáld ki külső mikrofonnal, kiderül, működik-e az a bemenet

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#7587) SeniorTilla válasza shadowf (#7583) üzenetére


SeniorTilla
veterán

eredeti a windows install rajta? Úgy értem, hogy az eredeti HP-s install? Mert Recovery csak akkor van. Én a helyedben iinkább tiszta win installt használnék, és kézzel telepíteném a drivereket, progikat. Így megspórolhatsz olyan alkalmazásokat, amire nincs semmi szükséged...

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#7588) TayRol válasza SeniorTilla (#7585) üzenetére


TayRol
veterán

nekem 15 lenne a benzinpenz, es annyi lesz az akksi is. 10-ert nemtudok.

(#7589) zoli62 válasza zoli62 (#7580) üzenetére


zoli62
addikt

Törölt.

[ Szerkesztve ]

(#7590) zoli62 válasza TayRol (#7584) üzenetére


zoli62
addikt

Köszi. :)

(#7591) zoli62 válasza xcbiker (#7581) üzenetére


zoli62
addikt

Szia!. Mennyiért, és mennyi garanciával?

(#7592) shadowf válasza SeniorTilla (#7587) üzenetére


shadowf
csendes tag

Eredeti HPs rajta a win install, a recovery particio is latszik, csak a recovery manager-t nem talalom. A user guideba talaltam olyat, hogy inditsam el a Recovery Managert es valasszam Create set of recovery disks opciot. Na meg keresgelek, hatha ralelek valahol. Ha valakinek van otlete, kerem jelezze. udv

(#7593) Kácsa válasza shadowf (#7592) üzenetére


Kácsa
aktív tag

Én jártam úgy,hogy gyárilag XP-vel vásárlt laptopra,amelyiken gond nélkül müködött a recovery partició,feltelepitettem egy HP-s Vista Ultit,eredeti OEM-nek ismerte fel a WinUpdate de hiába tettem fel a HP oldaláról a hozzá való recovery szoftvert ,nem csinálta meg a visszaállító particiót.Igy ment vissza az XP(amihez természetesen kértem a HP ügyfélszolgálatól telepítö lemezeket),így minden visszaállt gyárira .Az Xp -hez adott recovery szoftver meg megcsinálta a particióját. :K

ZoLee

(#7594) Eszleny válasza TayRol (#7564) üzenetére


Eszleny
aktív tag

Inkább itt vedd, jóval olcsóbb:
[link]

[ Szerkesztve ]

(#7595) TayRol válasza Eszleny (#7594) üzenetére


TayRol
veterán

itt veszem. :)

(#7596) zoli62 válasza shadowf (#7583) üzenetére


zoli62
addikt

Nem kaptál hozzá Vista-s recovery DVD-ket?

(#7597) KBear


KBear
tag

Sziasztok,
február végén vásárolt a feleségem egy új HP Pavilion dv5 1120eh notebookot. Most szántam rá magam a rendszer-helyreállító lemezek kiírására, a Recovery Manager azonban közölte, hogy nem lehet, mert már írva lett egy példány vele. A nejem állítja, hogy ő nem írta ki korábban és természetesen én sem tettem. Valószínűleg az üzletben telepítették a rendszert és lehet a recovery lemezeket is kiírták, de azok valami miatt hozzánk már nem jutottak el. Most már kicsit későinek érzem a céghez menni reklamálni, ezért szeretném kérdezni, hogy nincs-e valami más mód a lemezek megszerzésére. Mintha olvastam volna valahol, hogy a HP igény esetén elküldi a telepítőt. Természetesen a gép alján ott van a Microsoft matrica a Vista Home Premium product key-el. Nincs-e valaki, aki hasonló cipőben jár/járt mint mi? Tudtok-e segíteni abban, hogy merre induljak ezügyben?

A válaszokat, segítséget előre is köszönöm!
KBL

XBOX (360, ONE) gamertag: KBear2112

(#7598) zoli62 válasza KBear (#7597) üzenetére


zoli62
addikt

[link]

Hívd fel a 06 1 382 1111 számot. Nekem is minden további nélkül küldtek recovery cd-ket Vistához, mert nekem a Recovery Manager program sem volt feltelepítve a gépre.Ott megmondják, hogy a Pavilionnal kik foglalkoznak konkrétan.

(#7599) KBear válasza zoli62 (#7598) üzenetére


KBear
tag

köszönet az infóért! :R

XBOX (360, ONE) gamertag: KBear2112

(#7600) fecsinho


fecsinho
csendes tag

Sziasztok! Azt szeretném kérdezni, hogy melyik szervízbe küldjem a gépem javításra, hogy gyorsan visszakapjam. Nem működik a bal oldali ctrl és mellette lévő fn gomb. Még garanciás 2009. június 22-ig.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  HP notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.