Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  HP notebook topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#7101) ati888 válasza spyduck (#7097) üzenetére


ati888
senior tag

Nem kaptam garanciapapírt, azt mondták a számlával menjek, ha gond van, arra rá van írva, hogy 3 év gar.

Vistát egyelőre nem akarok rá, mert XP volt rajta, akkor legyen az jogtisztán, gondolom nem lehet vistára becserélni. Holnap felhívom őket.

A billentyűcserét kellene ügyesen megoldani, mert ez angol-arab és a bal shift két gombhelyet foglal és a magyaron ott az "í", szóval matrica nem jó, cserélni kell.

Majd jövök még kérdezgetni.

köszi.

ati

Ui: A jobb oldali USB-nem látja a pendrive-ot, a bal oldali kettő jó. Ötlet?

[ Szerkesztve ]

(#7102) spyduck válasza ati888 (#7101) üzenetére


spyduck
nagyúr

Ne is rakj rá Vistát:) Kérj a HP-tól magyart XP-t.
A "í" betűt pedig az altgr "j"-vel tudod elérni. Én a magyar billen is ezt használom.
A pendrive-t pedig dugd be abba ahol nem működik-->menj bele az eszközkezelőbe és a problémás dolgot töröld majd automatikusan újratelepíti.

(#7103) Jégkokó válasza spyduck (#7100) üzenetére


Jégkokó
veterán

Miért mi a baj a hozzá adott vistával?Mert nálam kifogástalanul üzemel már lassan 2 hete , az asztali gépemen pedig vagy 2.5 hónapja.

A főnök tekintete mindig nyílt és őszinte. Vagyis egyik szeméből a nyilt gonoszság a másikból az őszinte rosszindulat sugárzik.

(#7104) zetecR válasza spyduck (#7098) üzenetére


zetecR
addikt

Hogy-hogy "borzalmasan" lassú?

(#7105) ati888


ati888
senior tag

XP-t lehet valahogy Vistára cserélni?

ati

(#7106) spyduck válasza ati888 (#7105) üzenetére


spyduck
nagyúr

nem

(#7107) spyduck válasza zetecR (#7104) üzenetére


spyduck
nagyúr

A home premium jó csak nincs hozzá licensem és nincs kedvem 30 naponta újratelepíteni. A buseniess meg amit adtak hozzá sokkal lassabb, állandóan megy a venti és vagy 3 perc amíg belép a windowsba.

(#7108) adm válasza ati888 (#7105) üzenetére


adm
őstag

- vehetsz 20k-ért vista business-t, ott ahol a notit vetted.
- ha már van licenszed, azt is használhatod (egyszerre 1 gépen ugye...)
- ha felsőoktatásban tanulsz, akkor msdn vagy campus programon keresztül szintén.

- telepítheted és használhatod legálisan próbaverzióként, de nem 30 hanem 120 napig. leírás.
az újratelepítés a recovery-vel technikailag kijátszható, jogilag nem biztos.

[ Szerkesztve ]

16core - 32thread - 64gb

(#7109) ati888 válasza spyduck (#7107) üzenetére


ati888
senior tag

Na beszéltem a HP-vel, küldenek szó nélkül egy XP Pro HUN-t, de csak vagy másfél hét múlva. Érdemes megvárni vagy egy másik lemezről is telepíthetem ugyanúgy az én szériaszámommal?

ati

(#7110) vallas válasza spyduck (#7098) üzenetére


vallas
senior tag

Én is azzal használom, és nekem nem lassú, bár sok ficsőrt kikapcsoltam rajta, mint pl átlátszóság ilyesmik.

.............IHB-MBM............. Let's Go MAVS!

(#7111) spyduck válasza vallas (#7110) üzenetére


spyduck
nagyúr

Én is optimalizáltam teljesen.
A problémáim a következőek:
-nagyon lassan lép be a windowsba
-55-60 fokon járatja a procit úgy, h a terhelés 0-5% között váltakozik

(#7112) spyduck válasza ati888 (#7109) üzenetére


spyduck
nagyúr

Várd meg szerintem de SP2-t fognak küldeni.

(#7113) vallas válasza spyduck (#7111) üzenetére


vallas
senior tag

Szia!

nekem mag1 40-45, és a mag2 is 40-45 fok, és a cpu-ra 52-55 között szokott írni az everest.
A tied egy picit magas, de nem vészesen.

most fut a prime így 58-56 és 66 fokos a proci, és most kezdett bekapcsolna a ventilátor rajta

.............IHB-MBM............. Let's Go MAVS!

(#7114) koxkids


koxkids
őstag

Hellósztok ! :)
Egy olyan kérdésem lenne, hogy haverom a minap vett egy Hp Pavilion dv5 1140eh laptopot. Nincsen nagyon kibékülve a Vistával és XP-re szeretné cserélni. Ez, hogyan lenne megoldható ? Olvastam, hogy a HP küld. De azt hallottam, hogy dv5-re nemigen van xp driver.

Légyszives segítsetek!
Köszi
:DDD

(#7115) Jégkokó válasza koxkids (#7114) üzenetére


Jégkokó
veterán

sztem smemi baja nincs a vistának tökéletesen jól használható.nem értem miért kell minden áron a xp hez ragaszkodni?

A főnök tekintete mindig nyílt és őszinte. Vagyis egyik szeméből a nyilt gonoszság a másikból az őszinte rosszindulat sugárzik.

(#7116) Imi1950


Imi1950
csendes tag

Nagyon érdekelne . hogy nem-e tudna valaki segíteni abban hogy amit a tescoba kapni HP Pavilion notebook-ot milyen paraméterekkel bírhat? 130000ft-ba kerül és van hozzá egy multifunkciós nyomtató és egy notebook táska. Nem táplálok nagy illúziókat de ennyi pénzért ezekkel a tartozékokkal szerintem jó meg csak hp azok mindig is tetszettek és több pénzem se lessz rá meg nem is akarok de ha külön külön kéne megvenni ezeket az több lenne mint 130000ft előre is köszönöm.

(#7117) koxkids válasza Jégkokó (#7115) üzenetére


koxkids
őstag

Én se tudom. Őt zavarja :D Csak mondom érdeklődöm :)

(#7118) Jégkokó válasza Imi1950 (#7116) üzenetére


Jégkokó
veterán

Az kizárt hogy pavilion legyen.A tescoba nem is ment ki pavilion noti.Csak max a hp 550 és nanak bizonyos variánsai. Amugy meg a nyomtató meg a táska nem ajándék, mert az is szépen bele van építve az árba.Az a noti olyan 100 ezer ft alatt meg lehet már venni, de a nyomtató se kerül egy 20 asnál többe.

A főnök tekintete mindig nyílt és őszinte. Vagyis egyik szeméből a nyilt gonoszság a másikból az őszinte rosszindulat sugárzik.

(#7119) peredit


peredit
csendes tag

Sziasztok,

Felmerült egy hp 1190 vagy 1199 vásárlása.

Kíváncsi lennék a véleményekre, tapasztalatokra.

Köszi!

(#7120) Nyusziman


Nyusziman
tag

Sziasztok!
Érdeklődöm h a dv5-1120eh pavilion notin hogy lehet kikapcsolni a hp logo világítását????? A másik, h a Quick Play gombnak mi progjamja!!!???????????????????????
Köszi előre is a segítséget!!!!!!!!!!!!!!
Üdv

(#7121) Nyusziman


Nyusziman
tag

van vkinek x64 vistához recovery cd-je???????????

(#7122) csabors válasza Nyusziman (#7120) üzenetére


csabors
tag

[link]

Nem túl friss, de hátha...

Itt van róla leírás is [link]

[ Szerkesztve ]

Nikon

(#7123) Nyusziman válasza csabors (#7122) üzenetére


Nyusziman
tag

Köszi szépen!!!
remélem müxik.
A HP logo világitását kilehet kapocsolni????????????

(#7124) csabors


csabors
tag

Ha jól tudom a CyberLinkel kóperált a hp. [link]

Nikon

(#7125) Nyusziman válasza csabors (#7122) üzenetére


Nyusziman
tag

Sajna nem csinál semmit, elfogadom a szerződést azt ennyi.!!!!!!
???????

(#7126) xcbiker válasza Nyusziman (#7123) üzenetére


xcbiker
addikt

Nem hinném, mert szerintem összefügg a kijelző háttérvilágításával.

Notebook javítás, BGA chip csere. Adatmentés Sérült Adathordozókról.

(#7127) Senhi válasza xcbiker (#7126) üzenetére


Senhi
aktív tag

Szerintem közvetlenül nem függ össze... ha kikapcsolod a monitort attól még világít a cucc.

(#7128) xcbiker válasza Senhi (#7127) üzenetére


xcbiker
addikt

ok... ettől még lehet tévedek, mert ennek a típusnak sosem szedtem még szét a kijelzőjét, ill szervizelés alatt sem volt nálam ilyen gép.
csak feltételezés volt részemről.

Notebook javítás, BGA chip csere. Adatmentés Sérült Adathordozókról.

(#7129) csabors válasza Nyusziman (#7125) üzenetére


csabors
tag

Quick Play gomb? Program Filesbe + startmemü/ programok között nézelődj. Vagy HP support. Szerintem már túl lennél rajta...

[ Szerkesztve ]

Nikon

(#7130) C@rbon


C@rbon
senior tag

Hali!
Egy ismerősöm vett egy Pavillion dv6940hu gépet és Vista van rajta. Ezt szeretné lecserélni Xp-re és kellenének a driverek. De a hp honlapján 6940hu-hoz való driver nincs, csak 6940ec, eh, el, er, ew és se. Ezek közül egyik sem lenne jó a hu-hoz?
Köszi! :R
Üdv!

ELADÓ makettek: Tamiya Skyline GT-R; Ferrari Enzo; BMW Z8 stb. Csak a dobozuk van kinyitva! priviben keress meg!

(#7131) csigafej


csigafej
tag

sziasztok,

van egy pavilion 1120-as gépem és az utóbbi időben azt csinálja hogy a pendrive-omra nagyon lassan kezd el másolni, majd egy idő után eldobja a másolást. először azt hittem a pendrive a rossz (16gigás kingston), formattáltam mindefélének, de kiderült hogy a régi gépemben megy rendesen és más pendrive-al pedig lassan de másol (2000k-val) a gép.

tudna nekem vki segíteni? mi az elnevezése az usb driver-ének?

előre is köszönöm a válaszotokat,

üdv:
gyuri

(#7132) a dervis válasza C@rbon (#7130) üzenetére


a dervis
csendes tag

Szerintem, ha felhívja a Hp Mo.-ot, lehet küldenek neki driver telepítőt...
Egyébként valószínű, hogy egy szérián belül ugyanazok a driverek.
Ezt azért gondolom, mert én a notimhoz két driver recovery DVD-t kaptam, egy Xp-s és egy
Vistás(32,64-bit), amikre az van írva, hogy series:8700. Azaz minden 87-es típushoz.

A feszültség alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyik nincs feszültség alatt. Csak más a fogása...

(#7133) C@rbon válasza a dervis (#7132) üzenetére


C@rbon
senior tag

Akkor megnézem az összes fent lévő driverhez tartozó gépet és ami legjobban hasonlít hozzá azzal lehet próbálkozni?

ELADÓ makettek: Tamiya Skyline GT-R; Ferrari Enzo; BMW Z8 stb. Csak a dobozuk van kinyitva! priviben keress meg!

(#7134) peredit


peredit
csendes tag

Hali,

Senkinek nincs tapasztalata, véleménye 1190-1199-cel kapcsolatban?

Üdv!

(#7135) sirály69


sirály69
őstag

Tudom, hogy ez nem hírdetési rovat, de ha valakit érdekel sajnos meg kell válnom
8510p ku647aw notimtól... ha valakit érdekel, keressen meg... :R

Szerver Hosting Debrecenben

(#7136) Senhi válasza peredit (#7134) üzenetére


Senhi
aktív tag

Mégis mit szeretnél tudni? (1190-esem van)
Ugyan olyan, mint a gyengébb modellek. Sok teszt van róla a neten.
Azért gyorsan összefoglalom azt amit én tapasztaltam:
- minőség rendben van... egyedül a dvd olvasó külső burkolata messze színvonalon aluli. (Mozog és mindig félek, hogy letörik) Ezt sok helyen olvastam. Ill. a kijelző tetején a műanyag is egy kicsit "ropog", de nem úgy néz ki, mintha szétesne.
- Gombok szerintem nagyon kényelmesek.
- Melegszik rendesen játék közben és win alatt is végig erősen langyos.
- Akksi kicsivel 2 óra fölött bírja... játék 1 óra alatt lenullázza. (pl. trackmania) Én már ki is néztem hozzá egy 12 cellásat. (kicsit meg is emeli a gépet így gondolom a hűtése is jobb lesz)
- vga a ddr2 ellenére szépen viszi a legtöbb játékot még natív felbontáson is és pl. proci is kellően erős
- dvb-t tuner használhatatlan... nekem csak akkor működik jól ha az antenna ablak közelben van és direkt rálátása van az adótoronyra
- összességében szerintem egy jó gép... azt amit vártam tőle hozza. Emellett tele van apró figyelmességekkel: 2 távirányító, 2 hangkimenet (egyszerre u.az megy rajta) stb.

(#7137) peredit válasza Senhi (#7136) üzenetére


peredit
csendes tag

Köszi,

Sok tesztet nem találtam, de lényegében szerintem ár/érték arányban rendben van, ha a minősége sem rossz, akkor kimondottan jó vétel lehet ebben a kategóriában.

Gondolom a műanyag részek az összes dv5-ösön ugyanolyanok...

A melegedés mennyire zavaró?

[ Szerkesztve ]

(#7138) Senhi válasza peredit (#7137) üzenetére


Senhi
aktív tag

Az attól függ hol és mikor :)
Win alatt nem igazán zavaró, főleg ha az ember külön egeret használ (én még a vga órajelét is visszavettem winben 80/80mhz-ra... kb 2-3 fokot nyertem vele :) ), de játék közben ha a wasd-re vagy szokva akkor hosszabb meneteknél megizzadhat a tenyered, mert a vga pont a bal alsó sarokban van :D Proci valahol középen-felül, mert ott szokott még meleg lenni... ezt egyáltalán nem veszed észre.

(#7139) peredit válasza Senhi (#7138) üzenetére


peredit
csendes tag

A mostanimat sem lehet ölben tartani, szerintem ennél nem lehet melegebb...

Az nem zavaró, hogy a fedélen nincs semmi záró mechanika?

(#7140) Senhi válasza peredit (#7139) üzenetére


Senhi
aktív tag

Egyáltalán nem... sőt.
Van benne valami rugós mechanika gondolom, mert 5cm-es távolság körül berántja a fedelet szal nem nyílik ki magától.

(#7141) Nyusziman


Nyusziman
tag

HY!
Érdeklődnék h van vkinek dv5-1120eh típushoz recovery cd-je, vagy tudna nekem egyet csinálni?
Vista x86 v x64 mindegy csak legyen!!
Aki tud légyszíves segítsen, FONTOS!!!!!!
Ha van vki akkor pm-ben ftp cimet küldök ahova feltudja tenni
NAGYON KÖSZÖNÖM ÍGY ELŐRE IS!!!

(#7142) a dervis válasza Nyusziman (#7141) üzenetére


a dervis
csendes tag

:)

[ Szerkesztve ]

A feszültség alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyik nincs feszültség alatt. Csak más a fogása...

(#7143) peredit válasza Senhi (#7140) üzenetére


peredit
csendes tag

Köszi a segítséget, már csak azt kell kitalálnom, hogy 90 vagy 99 legyen...

(#7144) Nyusziman


Nyusziman
tag

Légyszíves vki segítsen már!!!!!
Akinek van dv5-1120eh notija és csinált is RECOVERY CDt ossza meg velem légyszíves!!!!!!!!
Köszi

(#7145) spyduck válasza vallas (#7113) üzenetére


spyduck
nagyúr

XP-vel 42-46 fokon megy és szinte soha se megy a venti.

(#7146) zetecR válasza spyduck (#7145) üzenetére


zetecR
addikt

Akkor Nálad nem stimmel valami, mert nálam a Vista Businessel ugyanez a felállás.

(#7147) Nyusziman válasza Nyusziman (#7144) üzenetére


Nyusziman
tag

Légyszíves segítsen valaki, NAGYON FONTOS!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

(#7148) adm válasza Nyusziman (#7147) üzenetére


adm
őstag

hétfőn az első dolgunk lesz egy ilyen notit venni csak hogy segíthessünk neked...
mégis mire számítasz?

fogsz egy vista telepítő lemezt, telepíted a gép alján lévő kóddal és kész.

a felkiáltójelezés meg szánalmas.

16core - 32thread - 64gb

(#7149) Nyusziman válasza adm (#7148) üzenetére


Nyusziman
tag

Nekem nem a vista a fontos!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! hanem a driverek mivel igaz letöltöttem a honlapról őket de vannak amik nem működnek!!!!!!!!!
Ezért kell oké!

(#7150) adm válasza Nyusziman (#7149) üzenetére


adm
őstag

és mit gondolsz a recovery-n milyen driverek vannak? egy féle driver készül, ami felkerül a gépekre, a dvd-kre meg a netre. egy titka van: a géped kell kiválasztani és az oprendszert amivel vetted.

a 30 felkiáltójeltől hozzászólásonként gondolod hamarabb osztják meg veled a személyes beállításaikat és esetleg adataikat azok a tulajok akik eddig nem írták ki recovery dvdt?

16core - 32thread - 64gb

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  HP notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.