Hirdetés

2024. június 21., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  HP notebook topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#28701) premete válasza SzaboZE (#28700) üzenetére


premete
veterán

Ha átlagos felhasználás alatt a f@szbukot és a netezést érted, akkor igaz; más esetekben, mint például egy 10 GB-os partició másolása 3 perc, vagy 30 perc, az már szerintem nem mindegy. :)
Főleg, hogy az idézett ssd értékei még egy hdd-től is gyengék lennének.

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#28702) sagit válasza premete (#28699) üzenetére


sagit
addikt

Jogos, 8440p-re gondoltam. Sry.

A zif ssd-t meg túl tárgyaltuk. Sokkal jobb mint a gyári 4200 rpm-es szutyok vonyó. Gyorsabb zif ssdt meg cask aránytalanul drágán találtam. Na meg az udma5 egyébként is limitálná 100 mb/s nél.

Ha sata 2/3 lenne a gépben és 2,5”os meghajtóval lehetet volna bővíteni persze nem ezt az ssdt választottam volna.
Egyébként barátnőnek facebookra,photocase-re, tanulásra teljesen rendben van. Nincs hangja stb...

[ Módosította: philoxenia ]

Philips 65OLED803 || iPhone 15 Pro Max || Macbook Air M1 ||

(#28703) kenand válasza sagit (#28683) üzenetére


kenand
veterán

Szia!

Én nem módosítgattam, de kb a második, úgy 75-tel olvas és 40 körül ír

(#28704) sagit válasza kenand (#28703) üzenetére


sagit
addikt

Szia

Lehet a win8 chipset drivere volt akkor a botrányos, de szűz win7-tel is lassabb volt. Miután végigcsináltam amiket leírtam akkor jött össze ez az eredmény.

Egyébként neked nincs meg 2510p-hez ez a fájl? : 2510P-dsdt-quiet-fan-V4.rar
Netről levették mindenhonnan, pontosabban privátra rakták az összes 2510p/2530p stb anyagot amihez NBR-ről köze van nando4-nek. Bannolták onnan és úgy döntött hogy innentől csak pénzért segít.

Itt a sztorija: [link]

Írtam neki mailt hogy küldje már el ezt a fájlt, válaszolt is de azt mondta hogy nem segít ingyen tovább. 20$-t kellene "adományozni" és akkor az összes fájljához hozzáférhetek 2510/2530-nél is.
Az F10-es moddolt bios szerencsére megvolt. Ha érdekel valakit felraktam ide.

[ Szerkesztve ]

Philips 65OLED803 || iPhone 15 Pro Max || Macbook Air M1 ||

(#28705) sagit


sagit
addikt

Többieknek:

Ez volna a gyári vinyó "sebessége"

Philips 65OLED803 || iPhone 15 Pro Max || Macbook Air M1 ||

(#28706) rizso


rizso
addikt

Sziasztok!

A 2530p-ben egy Intel 5100 wifi kártya van, ami támogatja a My Wifi technológiát. Korábban gond nélkül ment is, de most valamiért nem akar összejönni. Ha sikerül is telepíteni a programot, akkor azt írja, hogy nincs a gépemben támogatott kártya.

Mi a véleményetek? Esetleg kell hozzá még valami segédprogram? Volt egy rendszer újratelepítés, lehet akkor kihagytam valamit...

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger

(#28707) premete válasza rizso (#28706) üzenetére


premete
veterán

Mindkét hozzávaló fenn van?
Intel_My_WiFi_Dashboard_15.2.0
Wireless_15.2.0

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#28708) deathtania


deathtania
senior tag

azon gondolkoztam, hogy az optika helyére pakolt caddyben vajon a hdd sebessége mennyire csökkenne, ha átpakolnám a hőtermelés miatt. egyelőre nincs még pénzem egy ssd-re, viszont ha ölbe veszem a gépet, akkor pont a tapipad alatt lévő hdd melegíti... khm... azt a szervemet, ami pont ott van, és hosszú távon elég kellemetlen érzést nyújt (bár télen hasznos lehet...). bebootolna onnan a rendszer? esetleg lassabb lenne a hdd?

www.brczart.hu

(#28709) rizso válasza premete (#28707) üzenetére


rizso
addikt

Felraktam kipróbálás céljából korábban, de nem ment (és most sem), illetve mikor régebben működött, akkor nem telepítettem a dashboardot, és tök jól ment.

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger

(#28710) JoceeHunt válasza premete (#28699) üzenetére


JoceeHunt
őstag

Most akkor Sata2 vagy 3 van benne :) ???

joceehunt felhasználónak 60 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=joceehunt

(#28711) premete válasza JoceeHunt (#28710) üzenetére


premete
veterán

Honnan tudjam? Nem az én gépem. :)

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#28712) JoceeHunt válasza premete (#28711) üzenetére


JoceeHunt
őstag

Nem minden 8460p egyforma :)? Ezt hol tudom megnézni? Mert gyári oldal elég halvány ehhez...

joceehunt felhasználónak 60 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=joceehunt

(#28713) Dell XPS válasza JoceeHunt (#28712) üzenetére


Dell XPS
veterán

Hali,

A chipset és BIOS támogatása is van a SATA III -nak....

Üdv, Dell XPS

(#28714) sagit válasza JoceeHunt (#28712) üzenetére


sagit
addikt

sata 3

legalább is a chipset támogatja, 8440p-vel kevertem

bocsi :R

Philips 65OLED803 || iPhone 15 Pro Max || Macbook Air M1 ||

(#28715) AxBattler válasza premete (#28689) üzenetére


AxBattler
félisten

Ahogy láttam, ez csak 2,5'-es hdd-kkel működik!
Vagy nem? (Akkor fölöslegesen vettem a dokkolómat...)

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#28716) JoceeHunt válasza sagit (#28714) üzenetére


JoceeHunt
őstag

sagit, Dell XPS:
Ezer köszönet! :R

joceehunt felhasználónak 60 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=joceehunt

(#28717) sagit válasza AxBattler (#28715) üzenetére


sagit
addikt

mivel kellene működnie?

[ Szerkesztve ]

Philips 65OLED803 || iPhone 15 Pro Max || Macbook Air M1 ||

(#28718) somasz


somasz
addikt

Mit jelent az, ha a garancia non-transferable? (szószerinti jelentésével tisztában vagyok)

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#28719) JoceeHunt válasza sagit (#28714) üzenetére


JoceeHunt
őstag

Szerinted ha
USB 3.0-ás külső rack házat veszek a HDD-nek amit a laptopból kiveszek majd adatmentésre, akkor azzal gyorsabban tudok másolni mint a 2.0-ával?

joceehunt felhasználónak 60 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=joceehunt

(#28720) premete válasza AxBattler (#28715) üzenetére


premete
veterán

Működik 3.5"-osokkal is, legfeljebb nagyobb a tápigénye. de az usb-n annyit adsz neki, amennyit akarsz, 5 és 12 volt között.

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#28721) premete válasza somasz (#28718) üzenetére


premete
veterán

Azt például, hogy másik országban nem érvényesíthető.

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#28722) kenand válasza sagit (#28702) üzenetére


kenand
veterán

Nekem is kínai SSD van a 2510p-ben, sokkal jobb, mint a PATA ZIF 1.8" HDD.
Gyorsan bootol, a feleségem általában netezik, szöveget szerkeszt, imádja.
Előtte soha sem volt gépe (itthon van vagy 5, de azokat soha sem használta) ezt minden nap használja.
PATA ZIF csati úgy 100megánál biztosan limitál. nem érdemes sokkal többet költeni egy picivel gyorsabbra.
hardveraprón valaki árul most egy gyorsabb 120-ast majd 40 000-ért az új még drágább...

Akkor jobban jársz egy 2530p-vel abba olcsóbb a uSATA SSD. (nekem is van eladó 128-as SSD 21000 ért :) )
SSD árkülönbségből kijön a két noti árkülönbsége..

sajnos a quiet fan fájl nincs meg...

[ Szerkesztve ]

(#28723) sagit válasza kenand (#28722) üzenetére


sagit
addikt

Milyen ssd-t akarsz a 2530p-be? Ami nekem van toshiba azzal teljesen meg vagyok elégedve.

Am nem akar valaki 6910p-ről kissebbre váltani? A többi az aláírásomban

Philips 65OLED803 || iPhone 15 Pro Max || Macbook Air M1 ||

(#28724) kenand válasza sagit (#28723) üzenetére


kenand
veterán

Már szereztem egy Intelt, nagy fájloknál lassabban ír, de 4k értéke jobb, de inkább azért cseréltem le, mert az Intel nagyobb és a fém tokja miatt könnyebben rögzíthető 2530p-ben.
Tok nélküliek Lenovoba és Dell E4200-ba jók igazán (de amikor megvettem a korábbit nem voltam ezzel tisztában)

(#28725) sagit válasza kenand (#28724) üzenetére


sagit
addikt

én igen ;) azért vettem fém tokosat

nem mutatnál egy crystal képet?

Philips 65OLED803 || iPhone 15 Pro Max || Macbook Air M1 ||

(#28726) kenand


kenand
veterán

Szöveges eredmény van elmentve:

-----------------------------------------------------------------------
CrystalDiskMark 3.0.2 x64 (C) 2007-2012 hiyohiyo
Crystal Dew World : http://crystalmark.info/
-----------------------------------------------------------------------
* MB/s = 1,000,000 byte/s [SATA/300 = 300,000,000 byte/s]

Sequential Read : 234.756 MB/s
Sequential Write : 106.280 MB/s
Random Read 512KB : 169.824 MB/s
Random Write 512KB : 104.805 MB/s
Random Read 4KB (QD=1) : 14.969 MB/s [ 3654.4 IOPS]
Random Write 4KB (QD=1) : 36.512 MB/s [ 8914.0 IOPS]
Random Read 4KB (QD=32) : 185.966 MB/s [ 45401.8 IOPS]
Random Write 4KB (QD=32) : 95.373 MB/s [ 23284.5 IOPS]

(#28727) papa019


papa019
senior tag

Sziasztok!

A Probookomhoz csatlakoztatott billentyűzet és egér nem működik bekapcsolás után, így többek között csak laptop bill.-ről tudok belépni a BIOS-ba, illetve a Boot menübe, de a legrosszabb, hogy most csináltam Dual-Boot rendszert és a Boot képernyőn nem tudok oprendszert váltani, mert a bill. és az egér csak az oprendszerek indulása után kezd el működni (a log-in képernyőn már jó).
Anno az egyik BIOS frissítésnél írták, mint javítást, hogy ezt kiküszöbölték, de azóta sem változott semmi.

Valakinek van valami ötlete, hogy mivel tudnám életre bírni az eszközöket?

(#28728) B-L-A-C-K


B-L-A-C-K
titán

55. nap, és az Elitebookom még most sincs nálam...:) Semmit se tudok csinálni, csak kacagni rajta...

(#28729) zsolthee válasza B-L-A-C-K (#28728) üzenetére


zsolthee
senior tag

Én azért megkérdezném a Fogyasztóvédelmet, hogy ilyen esetben mit lehet tenni.
Vicc, hogy 2 hónapig nem tudnak konkrét, elfogadható választ adni.

(#28727) papa019
BIOS-ban állítsd át: "USB Legacy Support - Enabled"

[ Szerkesztve ]

(#28730) B-L-A-C-K válasza zsolthee (#28729) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Már ott vizsgálat alatt van az egész...

(#28731) zsolthee válasza deathtania (#28708) üzenetére


zsolthee
senior tag

Ha SSD-t teszel a HDD helyére akkor az már nem fog annyira melegíteni.
Szerintem caddy-be nem érdemes tenni a rendszer lemezt mert lassabb lesz.

(#28730) B-L-A-C-K
Ha lesz onnan is híred megosztod velünk? Engem legalább is érdekel, hogy mit tehet ilyenkor a vásárló...

[ Szerkesztve ]

(#28732) B-L-A-C-K válasza zsolthee (#28731) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Persze...

(#28733) kenand válasza zsolthee (#28731) üzenetére


kenand
veterán

Nem feltétlenül lesz lassab a Cddybe helyezett SSD/HDD csak akkor ha pl. a a gép SATA 3-as, de a CAddy felület csak SATA 2-es.

Ha SATA 2-es a gép nem lesz lassabb semmivel szerintem

HP 2530p pl 2 kiszerelésben kapható gyárilag
1. 1.8 " HDD/ssd + DVD writer
vagy

2. 2.5" HDD-vel, mely gyári caddyben kerül a DVD író helyére

Ha bármi limitáció lenne, nem árulnák a 2. kiépítésben.

[ Szerkesztve ]

(#28734) papa019 válasza zsolthee (#28729) üzenetére


papa019
senior tag

Be van kapcsolva az USB Legacy Support. :O
Éppen ezért nem értem, hogy mi a gond.
Megjelenik az Ubuntu Boot menü, ott még nem működik sem az egér, sem a bill., ahol eltűnik és elkezd éledezni a rendszer, kapásból villan fel a Num Lock led... Valami más ötlet esetleg? :B

(#28735) kenand válasza zsolthee (#28729) üzenetére


kenand
veterán

Szia!

Ez sem mindig segít, nekem van egy asztali gépem, és ha van kedve felismeri bootoláskor az USB billentyűt, ha meg nincs kedve nem ismeri fel.. de általában szokott segíteni a legacy mód bekapcsolása.

[ Szerkesztve ]

(#28736) deathtania válasza kenand (#28733) üzenetére


deathtania
senior tag

elvileg ahol gyárilag van a hdd az talán támogat sata3at, de a hdd csak sata2es, az optika pedig sata2es csatin volt. a caddy nem tudom, hogy melyiket támogatja, remélem a 2-t mindenképp. szerintem ma délután kipróbálom, és tolok egy sebesség tesztet, hogy mennyiben változott, hogy átraktam máshova.

www.brczart.hu

(#28737) zsolthee válasza kenand (#28733) üzenetére


zsolthee
senior tag

Meg kellene nézni egy ilyen tesztet, hogy caddy-ben ill. a gyári HDD helyén mekkora a mért sebesség.
Valaki biztos mérte már mert eléggé népszerű téma ez a fajta bővítés itt ebben a topicban. :)
Te is csak azt írtad, hogy "szerintem". :)
Azért mert 2530-nál a DVD helyére teszik a vinyót még nem jelent semmit. Ha nem is számottevően, de lehet eltérés..
De hát kinek mi a parktikus. Ha mégis vissza kell tenni a drive-ot, akkor nem kell annyit csavarozgatni.

papa019
Nincs jobb ötletem hirtelen...
Ezekre a perifériákra vonatkozó beállítás meg szerintem nincs is több a BIOS-ban.
8530p-ben nézegettem, de semmi. :(

(#28738) papa019 válasza kenand (#28735) üzenetére


papa019
senior tag

Hardverekben ilyen szempontból nem vagyok otthon, de nem lehet az USB vezérlőn (gondolom a Chipsetben van) fw-t frissíteni?
Vagy nincs valami ilyen megoldás?

Tudom, hogy az USB3 kicsit más világ, de az is gyengélkedett, mikor megvettem a gépet és segített rajta egy fw frisítés.

[ Szerkesztve ]

(#28739) negyedes


negyedes
addikt

Udv,

van egy probook 5330m laposom 4 gb rammal. ezt szeretnem boviteni. a noti adatlapjan max 8gb szerepel amit tamogat. aida64-ben a chipsetnel 16 gb van irva. Most melyik a valos ertek? Tudja kezelni ez a noti a 12 vagy 16 gb ramot?

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#28740) zsolthee válasza negyedes (#28739) üzenetére


zsolthee
senior tag

Én a gyári leírást szoktam mérvadónak tekinteni:
jelen esetben 8GB. Újabb BIOS nem támogatja véletlenül a 16GB-ot? Nem frissítetted valamikor?

[ Szerkesztve ]

(#28741) B-L-A-C-K válasza zsolthee (#28740) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

A gyártó néha nem valós dolgokat ír ...Lenovo Y570-es, vagy y580-asnál volt (már nem tudom pontosan) az hogy ott is 8 GB-ot írt, de mégis kezeli a 16-ot...

(#28742) kenand válasza papa019 (#28738) üzenetére


kenand
veterán

Sajnos nincs FW frissítés az USB-hez,
Esetleg legutolsó BIOS frissítés, vagy ha más is jár így akkor utána kell olvasni melyik BIOS a legjobb.

Elviekben ki tudnám próbálni 2530p-ben a dolgot (van gyári Caddym, nem is utángyártott) de most nincs kedvem szerelgetni.
Általában a SATA 2-es Notikban a HDD vezérlő és a Caddy is ugyan arra a SATA vezérlőre van kötve, nem lesz sebesség különbség.
Itt elég nagy irodalma van a 530p buherálásának, végig lehet böngészni:

[ Szerkesztve ]

(#28743) FRENK1988 válasza B-L-A-C-K (#28741) üzenetére


FRENK1988
veterán

nekem is a 4540s is az 1333at kezeli de belevett 1600assal vigan muzsikál

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#28744) kenand


kenand
veterán

Pl 2530p estében a gyári 1.8" HDD-nél egy 2.5" HDD vagy SSD mérföldekkel jobb, a legolcsóbb megoldás, ha valaki le tud mondani a belső DVD-ről.

(#28745) zsolthee válasza B-L-A-C-K (#28741) üzenetére


zsolthee
senior tag

Ez még a jobbik verzió. Megveszed 40 ropiért a 16GB-ot és csak pislogsz mert a gép nem indul...
Akkor az mondjuk szívás. ;]
Azért kérdeztem, hogy volt-e már BIOS frissítés. Lehet, hogy akkor még régi FW volt a gépeken vagy ilyesmi.
(a manual-t nem nagyon szokták frissíteni). Szérián belül előfordulhat alaplapbeli különbség is.
Amire nem elég a 8GB oda már szerver kell. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#28746) kenand válasza zsolthee (#28745) üzenetére


kenand
veterán

Szerintem sincs értelme egy laptopba 8GB-nél több RAM. Sőt 4GB is elég.

(#28747) negyedes válasza zsolthee (#28745) üzenetére


negyedes
addikt

ssd lesz nemsokara a gepben, es szeretnek ramdriveot csinalni a cachenek. :)ha ossze jo. amugy most csak szimpla netezessel volt 3,2 gb a ramban es 3gb a pagefileban.

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#28748) zsolthee válasza negyedes (#28747) üzenetére


zsolthee
senior tag

Nálam most megy egy AD console, egy RDP kapcsolat, Chrome és IE több füllel megnyitva, Outlook, Excel, cmd és egy WSUS console. A vírusvédelem SEP, ami nem túl erőforrás barát. Így van még 1204MB szabad fizikai memóriám a 4-ből. Cached: 1046MB
Ha megéri, bővítsd 16-ra. :) :R

(#28749) Penész Gomba


Penész Gomba
tag

Valaki használta már a AMD OverDrive-ot Probook 4535s-en ?

(#28750) FRENK1988 válasza kenand (#28746) üzenetére


FRENK1988
veterán

Ilyen ram arak melett pedig megeri:D

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  HP notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.