Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • AXisBOLD

    addikt

    válasz Qru #71261 üzenetére

    tavaly a szerelőm, akihez 10 éve hordom a kocsikat, kb ugyan annyit mondott az olaj és szűrők cseréjére, mint a márkaszerviz, így utóbbi nyert, mert én is szeretem a szépen dokumentált szervizéletet (eddig végig márkaszervizes az autó), de mondjuk pecsételni más szerelő is tud bele.

    #71263 szabonagyur: nem tudom miben más, itt szerintem csak én vagyok gyáva :D előző tulaj tartotta a gyári ajánlott 20.000km-es intervallumot. Patika az autó, imádta is, de majdnem elsírtam magam, mikor kinyitottam a füzetet... 10.000km + 2 év lehet még beleférne, de nem tudom.

    #71267 Qru: Gen9 Civic FB csoportban is nagy vita van erről. az enyémben végig a Castrol Edge Professional H 5W30 ment, de nagyon mondták, hogy ebbe a 0W20 kell. Sokat olvastam pro és kontra, tavaly a szervizben is felvetettem ezt, végül maradtam az ajánlásuknál.
    Itt csak attól tartok, hogy a vékonyabb olajra térni 8 év után, egyenlő a magasabb olajfogyasztással. De lehet teljesen tévúton járok. Most 5W30-al nincs semmi gondom vele.

    Aurea mediocritas

Új hozzászólás Aktív témák

Hirdetés