Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:27:44

LOGOUT.hu

Honda topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#62201) tboy93 válasza hhenry (#62200) üzenetére


tboy93
nagyúr

Aktív tagok között szerintem senkinek sincs jelenleg.

(#62202) hhenry válasza tboy93 (#62201) üzenetére


hhenry
őstag

:( Sajnálom mert kb 1 év múlva szeretnék venni és ha úgy van szívesen megnéznék egyet élőben is

(#62203) tboy93


tboy93
nagyúr

Qru cseréld már le a képem az öf.-ben plz

(#62204) tboldi válasza tboy93 (#62203) üzenetére


tboldi
nagyúr

Szerezz egy sima, fekete rendszámtartót, ez a feliratos nem illik a letisztult, elegáns összképbe. ;)

(#62205) tboy93 válasza tboldi (#62204) üzenetére


tboy93
nagyúr

Igazából a rendszám sem illik rá, leveszem a picsába ;]

(#62206) tboldi válasza tboy93 (#62205) üzenetére


tboldi
nagyúr

Az már túlzás, látszani fognak a lyukak, meg a téglalap alakú bemélyedés a lökhárítón. :D

szerk.: Ja, itt nem úgy van.

[ Szerkesztve ]

(#62207) zolynet válasza tboy93 (#62205) üzenetére


zolynet
addikt

Egy ilyen kell rá és nem lesz otromba az eleje. :U

Life is too short to stay stock!

(#62208) hans74


hans74
csendes újonc

Hát próbáltam meg világítani a kiegyenlítőtartályt,de nemhogy a telefon-lámpa vagy a kezem ,de egy hurkapálca sem fér oda....annyira szar és beépített helyen van..talán annyit látni a tartályon hogy (max-min)de hogy holvan a léé,azt nem.Tehát van esetleg valaki aki járt már így? (a motortér" kipucolva" szalon állapotú de tényleg. köszi

(#62209) tboldi válasza hans74 (#62208) üzenetére


tboldi
nagyúr

Kell egy ilyesmi szerelőlámpa. Minél vékonyabb, annál jobb. :K

[ Szerkesztve ]

(#62210) BlacKSouL válasza hans74 (#62208) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Fotozd már le hogy néz ki

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#62211) Qru válasza zolynet (#62207) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nekem is nem rég jött meg ugyenez. Mondjuk kicserélni még nem volt időm... :D

#nincsbennetarcsi

(#62212) JoolsNOS válasza aleksz32 (#62183) üzenetére


JoolsNOS
veterán

2006os autóban ugye nem hiszed el, hogy 61ezer kilóméter van. Vagy ha mégis akkor az meg majdnem rosszabb mint ha 160 lenne. Mert akkor gyakorlatilag a kocsi mindig hidegen futott.

(#62197) tboldi: ez milyen műszer, honnan kap jelet? ODB? Látom neked is jó magas a fesz. Azt hittem csak nálam.

[ Szerkesztve ]

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, Asus RTX4070 Super Dual EVO 12GB, 16Gb DDR4, Seasonic Focus 650 Platinum TV: 65A7GQ

(#62214) hans74


hans74
csendes újonc

csak próbáltam képet feltölteni,de nem jött össze (sorry)

(#62215) tboldi válasza JoolsNOS (#62212) üzenetére


tboldi
nagyúr

ScanGauge 2 és OBD.

(#62216) Saccco válasza JoolsNOS (#62212) üzenetére


Saccco
nagyúr

Miért futott volna mindig hidegen? Lehet 2.000 kilométerenként ment bele.

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#62217) JoolsNOS válasza Saccco (#62216) üzenetére


JoolsNOS
veterán

Évi 4700 km? Minden bizonnyal évente 3* ült bele.
Nagyobb valószínűségű a napi szintű városban körözök 5 megállással 15 kmet.
90% a visszatekerés lehetősége. De mint említettem motor szempontjából szerintem azzal sincs semmi baj ha 160 ezer van benne. Sőt. Csak akkor a váltóolajcsere már gázos.

(#62215) tboldi: ez ilyen drága? 3ezret adtam volna érte :DDD

[ Szerkesztve ]

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, Asus RTX4070 Super Dual EVO 12GB, 16Gb DDR4, Seasonic Focus 650 Platinum TV: 65A7GQ

(#62218) Winner_hun válasza zolynet (#62172) üzenetére


Winner_hun
félisten

Következő autóm elektromos lesz. Az még évek.

vti-t meg biztos, hogy nem. - mesélj kérlek, mi a gond? Miben más a VTi mint egy nem VTi? Autó, benne motor, csókolom. Aki ilyen autót ennek a többszöröséért átalakít, vagy csak akár telibe fényeztet az húdejó meg húdeszép, de gázt autóba gáz? Hát, nem:)
Miért is lenne hátrány eladásnál? Ja, valamilyen elvakult, berögzült hülyeség miatt biztosan.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#62219) zolynet válasza Winner_hun (#62218) üzenetére


zolynet
addikt

Berögzült hülyeség miatt. :K

Life is too short to stay stock!

(#62220) tboldi válasza JoolsNOS (#62212) üzenetére


tboldi
nagyúr

Mentem egy kört a városban, csak néha-néha megy fel 14,5-re, az esetek döntő többségében 14,3 vagy 14,4 V volt a kijelzőn.

És rá kellett jönnöm, hogy még a termosztát sem nyit ki, ha csak a vasútállomásra megyek, 71°-ig melegedett csak odáig. :O Visszafordulva kb. fél úton lett meg a 83°.

Ezt meg a garázsban lőttem, mikor hazaértem:

[ Szerkesztve ]

(#62221) szabonagyur válasza JoolsNOS (#62217) üzenetére


szabonagyur
félisten

Miért ne lehetne évi 4700 km átlagban? Én is úgy vettem anno a Cityt, hogy 10 évesen volt benne 60.000 km, eleinte több km ment bele majd kevesebb... azóta sincs vele gond.

Ez azért egy városi kisautó ne feledd, nem feltétlenül egy nagy dízel amivel pályáznak napi 200 km-t minimum-

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#62222) tboy93 válasza szabonagyur (#62221) üzenetére


tboy93
nagyúr

Tavaly a C corsankba 8.000km ment, iden 5.000 es az elkövetkező 2-3 evben szinten evi 5.000 korul fog belemenni maximum, de valószínűleg annyi se. Parom itthon van a gyerekkel, nemsoka kettovel, hétvégente gurulunk max vele, plusz boltjarat. Van ilyen. 78e-el vettuk egyebkent 12 evesen talan, szinten ugrabugralos autonak volt hasznalva. (114e van benne, 2006-os)

[ Szerkesztve ]

(#62223) c0dered


c0dered
csendes tag

Van valakinek infója arról, mit jelenthet, ha a márkaszerviz azt mondta, a kocsim garanciális szerviztörténete online megtekinthető?
Most hozta el a feleségem az autót (garanciális javítás volt, klímahűtő csere) és amikor szóvá tette, hogy nincs munkalap, ezzel hajtották el... :F

(#62224) cssz11


cssz11
csendes tag

Sziasztok. Segítséget kérnék. 1998-as honda crv-m van. 2000-s benzines automata váltös. pár hete azt a jelenséget pródukálja, hogy a sebességet méri, de a kilöméter számláló néha mér, néha nem. mi lehet a hiba? Sebesség jeladó jó lehet, mert a sebességet hibátlanul méri. műszerfalat szétszedtem, a nyomtatott áramkörön nem lehet látni beégést. ????

(#62225) Qru válasza tboldi (#62220) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

14,4V a felső határ a 14,5V még mérési hibahatáron belül van. Teljesen jó érték. A vízhőfok az meg ilyen, nyáron majd gyorsabban melegszik. :))

#nincsbennetarcsi

(#62226) szabonagyur válasza tboy93 (#62222) üzenetére


szabonagyur
félisten

Pontosan ezt mondom azért kisautó a Jazz is, nem feltétlenül az az autó amivel az ember havi több ezer km-t letol.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#62227) tboldi válasza Qru (#62225) üzenetére


tboldi
nagyúr

Ja, nyáron még a Lajta-híd előtt el szokott aludni a kis kék C, most meg a polgármesteri hivatal és a bíróság között, durván egy km-rel odébb. És ekkor még csak 53°-nál jár.
Amúgy ekkor szoktam benyomni a fűtést is.

szerk.: Most nézem, hogy a térképen a Vár-tó egy része az út alatt van. Hülye Google. :D

[ Szerkesztve ]

(#62228) tboy93 válasza szabonagyur (#62226) üzenetére


tboy93
nagyúr

:K

(#62229) Qru válasza tboldi (#62227) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Menjél nyélgázon, úgy hamarabb bemelegszik. ;]

#nincsbennetarcsi

(#62230) BlacKSouL válasza Qru (#62229) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Hirtelen azt olvastam bélgázon.
Mondjuk nemigen rosszabb mint az lpg... ;]

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#62231) TaylorPro


TaylorPro
addikt

Ma reggel nehezebben indult az autó és még csak +3 fok volt a garázsban. Szerintem az aksi gyengélkedik. 2-3 éves. Érdemes vele foglalkozni, vagy csere? Gondolok itt a rátöltésre töltővel. GD1 Jazzbe milyen aksit javasoltok? Van valami gyári amit tboldi vett.

Pixel 8 Hazel

(#62232) TaylorPro válasza TaylorPro (#62231) üzenetére


TaylorPro
addikt

Közben megtaláltam az aksit, de azért érdekel a véleményetek. [link]

Pixel 8 Hazel

(#62233) Qru válasza TaylorPro (#62231) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Azaz a Rocket! Nekem a Jazz-ben is az van meg a Subaruban is évek óta és nagyon bevált.

Ha van okostöltőd akkor azzal érdemes lenne rátölteni. Csak arra figyelj, hogy az akksi hőfoka 0 fok felet legyen (ne legyen fagyott benne az elektrolit folyadék).

#nincsbennetarcsi

(#62234) JoolsNOS válasza szabonagyur (#62221) üzenetére


JoolsNOS
veterán

Nem azt írtam, hogy nem lehet, hanem azt hogy ha annyi van benne akkor az valószínűleg hidegüzemben ment nagyrészt. Ami nem jobb mint ha 3* annyi lenne benne normál használat mellett.

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, Asus RTX4070 Super Dual EVO 12GB, 16Gb DDR4, Seasonic Focus 650 Platinum TV: 65A7GQ

(#62235) i-sti válasza Qru (#62233) üzenetére


i-sti
senior tag

"Csak arra figyelj, hogy az akksi hőfoka 0 fok felet legyen (ne legyen fagyott benne az elektrolit folyadék)."

Ez mit jelent?
Apósom mindig -10 és -5 fok között tölti az Audit. Tipikusan ezekben a hidegekben nem indul be akksi miatt.

Novum Forum Siculorum

(#62236) tboy93 válasza i-sti (#62235) üzenetére


tboy93
nagyúr

Tegnap kitárgyaltuk az autós topikban, az ilyen hidegben való töltés csökkenti az akku élettartamát. Tehát ajánlott kivenni az autóból és mondjuk pincében, garázsban tölteni.

(#62237) Qru válasza i-sti (#62235) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

[link]

#nincsbennetarcsi

(#62238) tboldi válasza TaylorPro (#62231) üzenetére


tboldi
nagyúr

Ahogy Qru is írja, egy töltést megpróbálhatsz, ha van okostöltőd, aminek van téli üzemmódja, de előbb-utóbb úgy is csere lesz a vége.
A Rocket bár nem gyári, de tökéletes választás.

[ Szerkesztve ]

(#62239) szabonagyur válasza JoolsNOS (#62234) üzenetére


szabonagyur
félisten

Ez tovabbra is kisauto, kis motorral. Enyembe is napi 2x5 km-el ment bele a 125000 km megsem eszik egy csepp olajat sem es semmi baja nincs.

Kicsit tul van tolva ez a dolog, hogy az eves par ezer km-t futo auto sem jo...

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#62240) Winner_hun válasza BlacKSouL (#62230) üzenetére


Winner_hun
félisten

Mesélj:)

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#62241) BlacKSouL válasza Winner_hun (#62240) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Szerintem nem férfi aki nem próbálta még meggyújtani. ;] Viszont mindenképp nagyon ajánlom hogy alsógatyán keresztül, ellenkező esetben instant szőrtelenítés jelentős felületen. :DDD Hirtelen és nagy hőhatással ég.
Ezen kísérletem óta elborultabb pillanataimban próbálom kitalálni hogyan lehetne gyűjteni, valamint vákuumtartályban egyirányú szelepes dugattyúval összesűríteni, hasznosítani. Mexikói éttermeknél gyűjtő/átvevőpontokkal.

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#62242) TaylorPro válasza tboldi (#62238) üzenetére


TaylorPro
addikt

A kérdés már csak az, hogy érdemes-e befektetni a töltőbe?

Pixel 8 Hazel

(#62243) tboldi válasza TaylorPro (#62242) üzenetére


tboldi
nagyúr

Persze, amúgy is jó, ha van otthon. :K

(#62244) Qru válasza TaylorPro (#62242) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Érdemes kb örök darab és egy ilyen Aldi/Lidl okostöltő nem is drága.

#nincsbennetarcsi

(#62245) TaylorPro


TaylorPro
addikt

Köszi mindenkinek! Valóban nem nagy beruházás. Szétnézek és veszek egyet. :R

Pixel 8 Hazel

(#62246) i-sti válasza TaylorPro (#62245) üzenetére


i-sti
senior tag

[link]

Novum Forum Siculorum

(#62247) Micsurin


Micsurin
nagyúr

2005-ös FL 1.2-es Jazz, bármilyen GD hátsólámpa jó lesz?

Fater kollégája szerencsétlen módon parkolt / állt ki... :(

[ Szerkesztve ]

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#62248) Micsurin válasza Micsurin (#62247) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Abbakust néztem btw. Vagy valami Zamveisel vagy mit hozott az Autodoc.

Tudom épp aktuális lenne bepakolni hátra a JDM lámpákat de én akarom, a másik személy aki használja az autót meg nem. :DDD :DDD

[ Szerkesztve ]

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#62249) BlacKSouL válasza TaylorPro (#62242) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Van egy céges Ford Focus 1.6 dízel. Kolléga elment tőlünk, letette a kocsit. Állt egy hónapot a céges udvaron. Van benne indítókódos GPS-es flottafigyelő. Ami direktbe van kötve. Egy hónap után ránéztünk a kilométerállásra, és az volt az utolsó amit az autó produkált. Rámértem az akku kapocsfeszültségre: 5,74 Volt. Tehát az a normál ólomsavas akkumulátor, aminek a névelges feszültsége 12 Volt, a valódi jellemző üres kapocsfeszültsége 12,4-12,7 Volt, és amire azt mondják, hogy 10,8 Volt alatt teljes mélykisülés és 100% kuka, ott ült a Focusban , amiben legendásan szar a szerelhetősége minden alkatrésznek. OK, akkor rendeljük a cserét? Jó, de mondom kipróbálnék valamit.
Másnap csütörtökön melléálltam a mikrobusszal, és környezetvédelem ide vagy oda, bikakábellel összekötve járattam a buszt kb. 40 percig. Közben mértem feszültséget, folyamatosan emelkedett. 12,4 Voltnál levettem a kábelt, de kb. percenként 0,4 Voltot esett a feszültség. Na mondom akkor ez valóban kuka lesz. Azért hagytam még a buszon vagy 10 percig, előkészítettem a CTEK töltőt RECOND módban, majd levettem a buszról, és rácsaptam a CTEK-et. Vártam hogy majd kidobja hogy nem tölthető, kuka. De nem. Elkezdte tölteni. Estig elment 3-4 lépéseken, 4-esen hagytam magára, akkor tudtam 12,8 Voltot mérni rajta (normál esetben fix 14,4 Volt szokott lenni a töltőfeszültség). Másnap néztem reggel, már a 6-os RECOND programon állt, Rámértem, 15,2 Voltot mutatott. Délután 2-re azt mutatta a CTEK, hogy kész. Rámértem, 13,1 Voltot mutatott. Levettem a töltőről, 12,9 Voltnál mentem haza pénteken.
Hétfőn kb. délután 4-kor rámértem, 12,51 V. kinyitottam, kulcsot bedug, elforgat, és némi köhécseléssel de tulajdonképp simán beindult. Járattuk 5 percig, mentem vele 5-6 km-t, kolléga átvette, hazament vele. Azóta is napi használatban van, pöccre indul...

Nem mernék rá megesküdni, hogy az Aldis töltő tudná ugyanezt, de persze nem lehetetlen. Nekem olyanom nincs, nem tudok keresztpróbát csinálni.
A CTEK szerintem megéri.

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#62250) Winner_hun válasza BlacKSouL (#62241) üzenetére


Winner_hun
félisten

Igen, tényleg, műszálas pizsamát láttam már megolvadni tőle.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.