Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-13 09:39:52

LOGOUT.hu

A Topik fő témája a hazai bankok (kivéve az OTP):

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14601) UHHH


UHHH
senior tag

CIB ECO a cibnél vs. a bankmonitornál "ugyanez".
Én látok valamit rosszul, vagy jobban megéri a cibnél kötni, hisz adnak 10 000 Ft-ot, amiből majd a kártyadíjat is fizethetem? A két éves kártyadíj sem fogja elérni azt az ajándék 10 000 Ft-ot. Melyik a jobb deal?

[ Szerkesztve ]

Huawei 4G+ router eladó: https://hardverapro.hu/apro/huawei_b525_s-23a_lte_cpe_cat6_fuggetlen_4g_sim_ka/friss.html

(#14602) RR-13 válasza UHHH (#14601) üzenetére


RR-13
őstag

A BM CIB ECO-nál 2 évig díjmentes az összes utalásod 20.000 Ft összeg felett is.
Neked kell tudnod, hogy ennek hiánya megéri -e a 10.000 Ft jóváírást.

(#14603) RR-13 válasza UHHH (#14601) üzenetére


RR-13
őstag

A BM CIB ECO-ban a kártya díj is díjmentes 2 évig.
Szóval akkor melyiket választod majd? Szerintem a BM ECO a jobb ajánlat összességében.
Főleg annak, aki sokat utal, vagy nagyobb összegben is. :K

(#14604) UHHH


UHHH
senior tag

BM eco tényleg jobb így sokkal, köszönöm a gyors választ!

Huawei 4G+ router eladó: https://hardverapro.hu/apro/huawei_b525_s-23a_lte_cpe_cat6_fuggetlen_4g_sim_ka/friss.html

(#14605) szente


szente
addikt

Sziasztok!

Előljáróban:
Ti jobban átlátjátok a helyzetet, mint én, mivel nem igazán követtem komolyabban a híreket(nekem nem igen változott az életem az elmúlt fél évben, a kereskedelemben dolgozom).

Kora ősszel terveztem autót venni "némi" személyi kölcsön bevonásával. Viszont nem tudom, hogy most a bankok mennyire vannak beparázva a járványhelyzet miatt, tehát mennyire osztogatják(vagy fogják osztogatni ősszel) a kölcsönöket.
Tarva a 2. hullámtól (ha lesz?) szerintetek mikor lenne a legoptimálisabb ezzel megpróbálkozni, hogy nagyobb eséllyel járjak sikerrel? Nyilván a feltételeknek bőven megfelelek.
K&H-nál csaináltam online hitelbírálatot egy pár hete, de ott nem kértek se munkáltató igazolást se semmit kb(náluk van a számlám rá látnak ha akarnak), de a válasz az volt, hogy ennyi információ alapján nem tudnak elbírálni, vegyem fel velük személyesen a kapcsolatot.

Nyilván tudom, hogy senki se jós, de mint említettem, szerintem ti biztosan jobban rá láttok a helyzetre, vagy esetleg esetleg van valakinek konkrét tapasztalata is.

(#14606) INGJOKE válasza szente (#14605) üzenetére


INGJOKE
veterán

Arra figyelj oda, hogy most a hiteleknek a thm-je nem lehet nagyobb 5,99 %-knál ami egy alacsony kamat, nyilván nem házvásárlásnál, de minden egyéb esetben. Viszont jövőre mindegyik kb emelkedni fog, azt nézd meg melyik mennyivel. Szerintem sok helyen adnak hitelt mert most visszaesett a hitelezés. Ne úgy keres hitelt hol kapsz, hanem hol a legjobbak a feltételek. :)

(#14607) szente válasza INGJOKE (#14606) üzenetére


szente
addikt

Köszi!

Tehát az a tapasztalat, hogy ha van értelmezhető kereseted, akkor örülnek, hogy hitelt akarsz náluk felvenni és adni fognak, bármekkora is a gazdasági bizonytalanság?
Ha jól látom(?), akkor itt előre van rögzítve a december 31. utáni kamat:[link]
Tehát januárban 34-et fizetnék havonta?

Ez kb az olcsóbbak(van ilyen kifejezés kölcsönnél? :D ) közé tartozik.

[ Szerkesztve ]

(#14608) waT


waT
csendes tag

Sziasztok,

segítséget szeretnék kérni. Barátnőmnek szeretnénk egy megoldást találni arra, hogy kb. 600 ezer forintját miként és hogyan lenne célszerű tárolnia. Most jelenleg OTP Jump csomagban van, ide érkezik a fizetése (200e), viszont szeretné ha a pluszban rajta levő összeget nem itt tárolná. Annyi lenne a kitétel, hogy amennyiben szüksége van rá azonnal hozzá tudjon férni, ne kelljen rá heteket várni. Tudtok valami jó tippet adni esetleg? Előre is köszi.

(Elkezdem követni a topikot, rá kellett jönnöm, hogy van egy kis lemaradásom pénzügyi kultúrában).

(#14609) RR-13 válasza waT (#14608) üzenetére


RR-13
őstag

Szia. Köszöntünk a Topikban! :K

Sikerült kettő olyan témát is érintened, ami "nem" nagyon erre a Topikra "tartozik", de mivel érinthet másik bankot, ezért maradhat, és hátha valaki OFF-ban ajánl valami megoldást, 1-2-3 hsz. erejéig. :U

(#14610) Mauzes válasza waT (#14608) üzenetére


Mauzes
őstag

Cetelem megtakarítási számla. Ha kell a pénz, egy telefon és kiutalják 2 órán belül, addig meg folyamatosan kamatozik 1%-kal. Full ingyenes.

[ Szerkesztve ]

(#14611) G-Bali válasza zsola400 (#14599) üzenetére


G-Bali
senior tag

Igen,ez lesz a következő a Curve!vagy Revolut...
.tnm:Most nézegettem a gránit ,K&H, Erste-t ,ott az NFC miatt ,de ma beszéltem a gránit bankkal,de nem.vagyok el ájulva tőlük. :((( úgy hogy még tapogatózok ,csak nem egyszerű

(#14612) RR-13 válasza G-Bali (#14611) üzenetére


RR-13
őstag

"nem.vagyok el ájulva tőlük" én sem voltam soha. :U

(#14613) RR-13


RR-13
őstag

Megjelent a CIB App új verziója 5.0.176 verziószámmal, és az "új" dolgok a következők benne:

Ami nagyon furcsa, hogy a kivonatokról semmi hír, és az appban sincs még ott :((( Nem tudom mire várnak...

[ Szerkesztve ]

(#14614) .tnm válasza G-Bali (#14611) üzenetére


.tnm
addikt

én (és azt hiszem, több fórumtárs is) alapvetően megelégedéssel használjuk. erste-hez képest például sokkal jobbak a tapasztalataim. és bár személyes tapasztalatom nincs a cib-bel, messze nem futok bele annyiszor leállásba, vagy szoftverhibába, mint ahányszor itt panaszlodnak ilyenről a cib esetében

mi volt a probléma?

(#14612) RR-13

jó, de neked ez mindig is emócionális alapon volt. legalábbis egyszer sem enlítettél objektív okot. :)

ezért érdekel, hogy neki mi volt, ami nem tetszett hátha új szempontot ad

[ Szerkesztve ]

It's a rare occurrence, like a double rainbow, or someone on the Internet saying, "You know what? You've convinced me I was wrong."

(#14615) RR-13 válasza .tnm (#14614) üzenetére


RR-13
őstag

Gondoltam, hogy nem állod meg szó nélkül, ahogy máskor sem. :))
Kis bank! Elég objektív?

(#14616) .tnm válasza RR-13 (#14615) üzenetére


.tnm
addikt

direkt átfogalmaztam kétszer is, hogy ha lehet, ne vedd támadásnak. (mert nem annak szántam)
de nem , nálam a "kis bank", önmagában még nem elég objektív. más lenne a helyzet, ha nem lenne OBA. de már tudjuk, hogy erről nem fogjuk egymást meggyőzni, szóval nem kell elölről kezdenünk a vitát.

tényleg arra vagyok inkább kíváncsi, hogy a kollegának mi volt zavaró. hátha valid.

It's a rare occurrence, like a double rainbow, or someone on the Internet saying, "You know what? You've convinced me I was wrong."

(#14617) RR-13 válasza .tnm (#14616) üzenetére


RR-13
őstag

Nem vettem támadásnak, másnak vettem...
A Gránit kis bank, és ez tény, ami objektív.
Kis bank alatt nem csak a megbízhatóságot, vagy a "kételyt" értem, hanem mindent, ami ebbe belefér.

Engem nem zavar, hogy neked nem elég objektív a válaszom..., téged zavar minden esetben, amikor valami kis "negatívumot" merek írni a Gránitra, amit azért sem értek, mert nem kötelező indokolnom a véleményemet...
Igen elfogult lehetsz (mert náluk vagy), ha tényleg mindig zavar az, hogy én leírom a negatív véleményem róluk.

Talán észrevetted, hogy volt már arra is példa, hogy itt a Gránitot "ajánlottam" a CIB helyett, mert egyértelmű volt, hogy mit keres a Tag.

És látod más sem érzi úgy, hogy egyből indokolnia kellene, hogy mi a "baja" a Gránittal.
Egyébként meg engem is érdekel, hogy mi történt, ha történt egyáltalán említésre méltó.

[ Szerkesztve ]

(#14618) cocka válasza RR-13 (#14613) üzenetére


cocka
veterán

Valamit a webes verzión is hegesztettek, mert amikor megpróbálok létrehozni egy virtuális kártyát, token által generált jelszót kér. Egyetlen aprócska problem van. Tokenen három opció van, ebből egyetlen egy generál számot csak úgy, az pedig a loginhoz való. Ha ezt írtam be, akkor kiírta a szokásos hiba történt, jelenleg nem lehet létrehozni a kártyát blablablát.

A Sign meg a Pay opció is egyéb adatokat kér és csak utána generál 8 jegyű kódot.

Engem eddig ennyi dolog zavart a Gránitnál:

Eléd raknak egy rakat papírt, de ha nem figyelsz az opcionálisan beikszelhető adatokat is automatikusan beikszelik, a kitöltés után kell a módosításokat kérni. Másrészt a szerződésnek vodka szaga van + megy a trükközés, hogy minél több minden ráférjen egy oldalra, aminek persze az az ára, hogy kicsik a betűk. Harmadrészt automatikusan megrendeltetik veled a kártyát, akkor is, ha nem kéred.
A netbank elég fapados a cibhez képest és ha olyasmire van szükséged, amit a netbank nem tartalmaz, akkor lehet írogatni szabad formátumú levelet.
A kártyalimiteket csak appban lehet változtatni.

(#14619) RR-13 válasza cocka (#14618) üzenetére


RR-13
őstag

Köszönöm szépen a részletes hsz-ed, mindkét témában. :K

A CIB-es dolog elég érdekes, amit én tesztelni Token hiányában nem tudok. Viszont gondolom, hogy zavaró.
Bízzunk benne, hogy észlelik ezt a problémát ők is.
Amit nem értek, hogy miért nem képesek kb. 5 hónapja az appba tölteni a kivonatokat, most már erre rá is kellene kérdezni egy-két helyen...

A Gránitos tapasztalataid igen objektívek, mert nyilván ezek - tapasztalati - tények.
A kisbetűs szerződéseket én sem bírom, elég sok helyen alkalmazzák sajnos.
Amiket leírtál azok - igaz saját észlelés hiányában de - kikövetkeztethetően benne lehetnek a "kis bank" fogalmában.
Fejlesztés lassúsága, hiánya bizonyos területeken. stb.

[ Szerkesztve ]

(#14620) .tnm válasza cocka (#14618) üzenetére


.tnm
addikt

"Eléd raknak egy rakat papírt, de ha nem figyelsz az opcionálisan beikszelhető adatokat is automatikusan beikszelik, a kitöltés után kell a módosításokat kérni. Másrészt a szerződésnek vodka szaga van + megy a trükközés, hogy minél több minden ráférjen egy oldalra, aminek persze az az ára, hogy kicsik a betűk."

Ezekre mind --bár én vodkaszagú papírt sosem kaptam tőlük. :D -- mostmár valamelyest megoldást nyújt a videóbankos számlanyitás, ahol a leendő ügyfél kattintgathat. (Nemrég csináltam, és nagyon szkeptikus voltam ez egésszel szemben, de a kijárási korlátozások közepette ez tűnt mégis a legjobbnak. Sajnos sokszor nem hallja az ügyfelet az ügyintéző [azaz sokszor kérdez vissza, remélem azóta javították], de ezt leszámítva flottul ment.)

"Harmadrészt automatikusan megrendeltetik veled a kártyát, akkor is, ha nem kéred."

Lehet egyáltalán gránitnál kártya nélkül folyószámlát tartani? (Videóbankos kötésnél se volt opció NEM választani kártyát.) Egyáltalán ez még úgy általában opció bankoknál? Utóbbi időben csak a lakáshitelemhez nyitott "technikai" bankszámla mellé kérdezték meg, hogy kérek-e kártyát (ez Erste volt).

[ Szerkesztve ]

It's a rare occurrence, like a double rainbow, or someone on the Internet saying, "You know what? You've convinced me I was wrong."

(#14621) sifarr válasza .tnm (#14620) üzenetére


sifarr
senior tag

Lehet egyáltalán gránitnál kártya nélkül folyószámlát tartani?
Lehet.

(#14622) RR-13 válasza cocka (#14618) üzenetére


RR-13
őstag

Kimaradt egy észrevételem:
Az Ersténél és a Budapest Banknál, és a CIB-nél sem rendelik meg maguktól a kártyát, ha számlát nyit valaki, főleg azért sem, mert több típus is van.
Ez eddig sehol nem volt "divat". nem is tudom, hogy a Gránit miért tesz így.
A vodkaszagú papír az durva. :DD

(#14623) cocka válasza .tnm (#14620) üzenetére


cocka
veterán

Nem akartam videóbankolni. Véletlenül pont útba ejtettem Pesten a bankot. Úgy egyszerűbb volt.

Egyáltalán ez még úgy általában opció bankoknál?

A CIB-nél tuti, hogy opció, mert úgy voltam vele OTP-ről CIB-hez vándorlás előtt is, hogy amíg nem térek át teljesen plusz pénz sem megy rá vagy csak kevés, addig nincs értelme kártyát fenntartani. CIBEZZ-el nekem full ingyenes volt jó anno és akkoriban rugalmatlan szar volt az OTP, tehát kénytelen voltam netkártyát rendelni a cibtől (szintén ingyen, mert OTP-éknél még azért is fizetni kellett volna), de főkártya meg nem kellett, mert csak netes vásárlásra használtam és csak azt a netkártyát amit adtak az alszámlához.

A Gránitot is így nyitottam, hogy nem kell kártya, majd csak akkor, ha a cib már nagyon kedvezőtlen lesz nekem. Aztán jött a kovid marhaság és kiderült, hogy mégis jól jön a kártya.

A vodkaszagú papír az durva.

Nyilván a festéknek volt olyan szaga, csak feltűnt, hogy mikor olvasni kezdtem a papír környékén ilyen édeskés alkoholszag = vodkaszag van.

főleg azért sem, mert több típus is van.

Gránitnál is megkérdik melyiket kéred. Nekem nem ezzel volt bajom, hanem, hogy nincs olyan opció, hogy nem kérsz, hanem gyakorlatilag kötelező.

[ Szerkesztve ]

(#14624) cocka válasza sifarr (#14621) üzenetére


cocka
veterán

Melyiket?

(#14625) SzGee válasza sifarr (#14621) üzenetére


SzGee
aktív tag

hirdetmény:

(1) GRÁNIT Bajnok és a GRÁNIT Bajnok Plusz számlacsomag, 2019.12.02-től a GRÁNIT Sztár és Digitális, 2020.03.02-től a GRÁNIT Digitális Plusz számlacsomagoknak is kötelező eleme legalább egy bankkártya (Főkártya) megléte.

If you leave me, can I come, too?

(#14626) UHHH


UHHH
senior tag

Ha már videóbank, hol lehet kötni, ahol nem kell bemenni? Gránitnál láttam, illetve talán Erste az, aki ilyet kínál. Hol van még teljesen online kötés? A cib sajna nem ilyen. :(

Huawei 4G+ router eladó: https://hardverapro.hu/apro/huawei_b525_s-23a_lte_cpe_cat6_fuggetlen_4g_sim_ka/friss.html

(#14627) RR-13 válasza UHHH (#14626) üzenetére


RR-13
őstag

A CIB miért nem ilyen? Ott is lehet videón szerződést kötni tudtommal. :K

(#14628) UHHH válasza RR-13 (#14627) üzenetére


UHHH
senior tag

BankMonitoros ECO-t szerettem volna kötni. Adatok kitöltése után telefonon felhívtak a CIB-től, és mondták, hogy kb. fél óra, amíg SZEMÉLYESEN az ügyfélkartont létrehozzák. Mondtam, hogy ne már, 2020-ban legyen már online kötés. Azt mondta, hogy "minden banknál be kell menni". Ja, mondom köszönöm, van pár bank, ahol lehet online kötni.

De akkor csak a "helyi cibes csaj" vágott át, mert gondolom úgy kapja meg a fejpénzt, ha Ő szerződtet le engem személyesen. Tehát: Ha nem BankMonitorosan nyomom, akkor lehet online...

[ Szerkesztve ]

Huawei 4G+ router eladó: https://hardverapro.hu/apro/huawei_b525_s-23a_lte_cpe_cat6_fuggetlen_4g_sim_ka/friss.html

(#14629) sifarr válasza SzGee (#14625) üzenetére


sifarr
senior tag

Nyertél. Éjjel volt és nem volt kedvem hirdetményt ellenőrizni.

Mentségem csak annyi (és ez cockának #14624 is szól), hogy anyám Sztárban van, de nincs kártyája.
Igaz, 3-4 éve nyitotta a számlát, és akkor ez a feltétel még nem volt.

(#14630) axioma válasza UHHH (#14628) üzenetére


axioma
veterán

Valami olyan remlik hogy van online szamlanyitas meg van BM akcios, de a ketto nem kombinalhato. En is BM es szemelyesen mentem be, de me'g tavaly, akkor nem volt gaz.

(#14631) sifarr válasza .tnm (#14616) üzenetére


sifarr
senior tag

Nincs különösebb gond a Gránittal, de azért nem árt rá odafigyelni.
Az informatikai rendszerében én nem nagyon bízom. Van náluk egy élő hiba, ami miatt én minden hónapban leellenőrzöm a kivonatot, különösen a felszámított költségekre nézve.
Ez a hiba - szerintem - nálad is fennáll, leellenőrizheted.. Több számlán, több számlacsomagnál is tapasztaljuk 2019. január óta.

A kivonat végén van egy tájékoztató sor, hogy a bank mennyi tranzakciós illetéket fizet az államnak a havi tranzakcióid után. Ez sohasem egyezik a tételek alapján kiszámított összeggel, jelentősen kisebb, akár nulla is lehet.
Ugyan ez az ügyfelet nem érinti, de azért nekem furcsa.
A tranzakciós illetéket a bank havonta vallja és fizeti be. Miden tételsort külön kell vizsgálni az illeték miatt, mert a mértéke függ a tranzakció típusától és az összeg nagyságától is.
Miért számolna ki egy algoritmus egy tájékoztatási összeget (hibásan) 1-1 ügyfélnél, és utána egy másik algoritmus pedig az összes ügyfél összes tranzakciója után egy helyes összeget az állam felé? Nekem nem logikus a két algoritmus használata. Viszont kétlem, hogy a NAV felé hibásan fizetne, tehát mégis két algoritmus számolja ugyanazt - eltérően, az egyik hibásan.

Megismétlem, az ügyfeleket ez nem érinti hátrányosan. De ahol másfél éve nem vesznek észre egy ilyen hibát, ott más hiba is megjelenhet, fennmaradhat - akár az ügyfél kárára is.
Na, ezért ellenőrzök havonta.

[ Szerkesztve ]

(#14633) RR-13 válasza UHHH (#14628) üzenetére


RR-13
őstag

A BM ECO bankfióki regisztrációhoz "kötött", de amikor bementem, akkor felvittek egy másik helyiségbe, ahol videóchatban akarták velem megköttetni a BM ECO számlát.

Tehát, ha így lehet, akkor esetleg érdemes megpróbálni, hogy egyeztetsz a fiókkal, amikor felhívnak időpontot egyeztetni, és mondod, hogy otthon szeretnéd megkötni videóhívásban, és a BM 2 éves kedvezményével.
Szerintem meg fogják oldani, ha akarják. :K

Persze, amikor nyitod online a számlát, akkor mondani kell, hogy BM ECO, mert regisztráltál a BM oldalán, és kérni kell a kedvezmény berögzítését a számládhoz, mert ez a szerződésen nem fog látszani, csak a rendszerben. :K

Emlékeztem, hogy a BM CIB ECO-t szeretted volna kötni, de most akkor melyik CIB számla lesz, vagy helyette más lesz? :U

[ Szerkesztve ]

(#14634) Mauzes válasza RR-13 (#14633) üzenetére


Mauzes
őstag

Lehet online is számlát nyitni, miután már megtörtént az összekötés a BM és a CIB között, és utólag a CIB-es kapcsolattartó beállítja a BM kedvezményt. De személyesen sokkal egyszerűbb, mert az online nyitás után külön küldik a szerződést, külön az app regisztrációt, stb, nagyon lassúak és bénák. Személyesen meg egyből megvan minden.

(#14635) dptrsk válasza sifarr (#14631) üzenetére


dptrsk
addikt

Leírod példákkal?
pl. kártyás tranzakciók esetén maximalizálva van.
Talán attól is függ, hogy paypass vagy chip-es, de ebben nem vagyok biztos.

(#14636) .tnm válasza sifarr (#14631) üzenetére


.tnm
addikt

"Ez sohasem egyezik a tételek alapján kiszámított összeggel, jelentősen kisebb, akár nulla is lehet." Nem látom át, ezt pontosan hogyan számolják, így nem tudom magamnál ellenőrizni. (A törvényt bogarásztam, amit sikerült jó olvashatatlanra megírni...)

It's a rare occurrence, like a double rainbow, or someone on the Internet saying, "You know what? You've convinced me I was wrong."

(#14637) sifarr válasza dptrsk (#14635) üzenetére


sifarr
senior tag

Kártyás tranzakciókat nem vizsgálok. Igazából felesleges is.
Paypass kártya esetén az évi max tranzakciós illeték 500 Ft (egyéb esetben 800.-). Ha januártól a vásárlások értéke eléri a 166.667.- forintot, akkor már nincs a többire tr illeték.

Csak az utalásokat, csop beszedéseket nézem, illetve a banki költség levonását is terheli illeték.
Több számlára van rálátásom. Mindegyiknél az utalás, csop beszedés havi összege legalább 100 ezer. Utalásnál a 20e feletti részt terheli illeték, csop beszedésnél összegtől függetlenül.
Ennek ellenére pl. az egyik számlánál 105.000.- utalásra (3 tétel) 0,50 Ft-ot számoltak ki.
A helyes összeg közel 200 lett volna.

(#14638) sifarr válasza .tnm (#14636) üzenetére


sifarr
senior tag

Utalásnál a 20e feletti rész 0,3 %-a, csop beszedésnél a teljes összeg 0,3 %-a, de mindkettőnél tételenként max 6e.
Kp felvét az összeg 0,6 %. Itt a bankkártyás kp felvét nem tartozik bele az évi 500 vagy 800 max összegbe, azt fizetni kell.

(#14639) RR-13 válasza Mauzes (#14634) üzenetére


RR-13
őstag

Ezt írtam én is, hogy lehet. :K
És amikor engem felvittek a külön helyiségbe a bankfiókban, hogy videóban nyissam meg a BM ECO-t, akkor én otthagytam őket, és lementem az ügyintézőhöz, hogy ne online nyissák meg, mert akkor nem látom át, hogy mit, hogy állítottak be. :U

(#14640) GoodSpeed


GoodSpeed
őstag
LOGOUT blog (1)

Frissült a mobilapplikacio

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#14641) fokukac válasza RR-13 (#14613) üzenetére


fokukac
nagyúr

díjnet a mobilappból... bámulatos, hol tart már a tudomány. :)

hátha még a legutóbbi utalás közleményére is emlékezne....
(amit a java-s app tud ugye már vagy 14 éve)

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#14642) RR-13 válasza GoodSpeed (#14640) üzenetére


RR-13
őstag

Üdvözlünk a Topikban! :K

Kicsit "gyors" voltál, mert tegnap este már beraktam a frissítési képet.
Nem láttad ezt a hsz-t? ;]

Nálad vannak kivonatok az appban?

[ Szerkesztve ]

(#14643) RR-13 válasza fokukac (#14641) üzenetére


RR-13
őstag

Jól van hát na ;]
Biztos, hogy nem emlékszik rá? Mintha nekem egyszer felajánlotta volna, de nem tudom már hol...

Hidd el, ha rajtam múlna az app. fejlesztése, akkor "már" nem itt tartana, de azt mondom, hogy még így is jobb "pár" bank appjánál (persze akkor, ha nem áll le) :U

[ Szerkesztve ]

(#14644) oszi666


oszi666
őstag

sziasztok, tudom, hogy nem idevaló pontosan ez a kérdés, de hátha sikerül:
istenverte tajkártyát akarok, mert változott a nevem, a központi ügyfélkapus időpont foglalóban mégis melyik az a rohadt menüpont??
Biztosítási jogviszony tisztázása érdekében okirati bizonyítási eljárás lefolytatása iránti kérelem a balettművészeti életjáradékban részesülő személy esetén. Ilyenek vannak, meg ha hajléktalan vagy ha bosnyák vagyok, de olyan menüpont miért nincs hogy megváltozott a k##va nevem???

It is not birth, marriage, or death, but gastrulation, which is truly the most important time in your life.

(#14645) sifarr válasza fokukac (#14641) üzenetére


sifarr
senior tag

hátha még a legutóbbi utalás közleményére is emlékezne....
Szerintem emlékszik.
Pl. Partner lista -> kiválasztod az egyiket -> Legutóbbiak -> utal
És a közlemény ott van.
Vagy
Megbízások listája -> Teljesített -> kikeresed a szükséges korábbi eseti átutalást -> Másol
És ott van nemcsak az összeg, hanem a közlemény is.

(#14646) GoodSpeed válasza RR-13 (#14642) üzenetére


GoodSpeed
őstag
LOGOUT blog (1)

Helló, Csak utólag :(

Nekem reggel jött meg a frissítés, mert mikor felkelek és a telefon elsőnek a kezembe kerül, le szoktam frissíteni az applikációkat, amiket éjjel magától esetleg nem frissítettek le.

Még azt nem néztem meg, hogy vannak e kivonatok, mindjárt megnézem ;)

Szerk: Igen, egy van. Díjkimutatás, a dokumentumoknál.

(#14641) fokukac: Vannak valóban hiányosságok ilyen téren, de mivel ezek évek óta fennállnak, ezért úgy látom, hogy a JAVA-s verzió még sokáig marad. Mondjuk akinek nincs PC-n futtatási lehetősége annak jelenthet némi gondot. De látszik, hogy fejlesztik folyamatosan az alkalmazást.

[ Szerkesztve ]

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#14647) fokukac válasza sifarr (#14645) üzenetére


fokukac
nagyúr

hát lehet, hogy van ilyen.
nekem nincs ilyen a menüben, hogy partner-lista. látom a főmenüben alul, hogy lehet kedvenceket csinálni kézzel, de úgy voltam vele, hogy minek? a közös költség nem a kedvencem, ahogy a fundamenta sem, pláne nem, hogy kézzel elkezdjem hozzá-adogatni, mikor már évek óta ott vannak az elmentett számlaszámok között. Én lusta vagyok, ezt (is) kihagynám.
Szóval én logikusan úgy próbálkoztam eddig, hogy megbízások =>átutalás, majd partner kiválasztása. Nekem ott üres az összes közlemény mező.
És mivel üres, soha nem is utaltam az app-ból semmi olyat, ahol ennek lett volna jelentősége, hiszen ennyi erővel meg tudom csinálni a jávás app-ban is a gépen, és akkor nem egy 5 colos kijelzőn kell pötyögnöm számokat...

szóval én továbbra is hiányolom az automatikus átjárást a két rendszer adatbázisa között.
De biztos én vagyok túl egyszerű júzer.

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#14648) RR-13 válasza fokukac (#14647) üzenetére


RR-13
őstag

A Mobilappban a Partnerlista a Menüben a Megbízásokon belül van, ott megtalálod. :K

[ Szerkesztve ]

(#14649) fokukac válasza RR-13 (#14648) üzenetére


fokukac
nagyúr

igen, azóta már megtaláltam, még lejjebb kellett volna görgetni...
akkor sincs közlemény, illetve csak azoknak van, és csak azon korábbi megbízásokat látom, amelyeket a mobilappból utaltam, szóval a kör bezárult. Ilyen van kb. 5 db az elmúlt egy évben. közben pedig havonta 10-20 utalásom van általában.
A két rendszer nem látja egymást. :)

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#14650) RR-13 válasza fokukac (#14649) üzenetére


RR-13
őstag

Sajnos a Mobilapp, és a régi Online Javas Bank rendszer nincs mindenben szinkronban, valóban. :N

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.