Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-13 09:39:52

LOGOUT.hu

A Topik fő témája a hazai bankok (kivéve az OTP):

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15601) RR-13 válasza merqree (#15599) üzenetére


RR-13
őstag

Köszi, itt ilyet sem láttam még korábban, elég lett volna egy IGEN hozzájárulok, de így akkor már "mindenki" boldog :DD

[ Szerkesztve ]

(#15602) RR-13 válasza merqree (#15600) üzenetére


RR-13
őstag

Milyen fura, hogy a mai világban, már annak is örülhet az ember, ha "sikeres" lesz egy pl. "Gránit" átutalás ;]

(#15603) ratcache válasza merqree (#15593) üzenetére


ratcache
aktív tag

gratula!

az enyém még délelőtt utasították el banki oldalról :DDD

(érthető, mert a lakcímkártyán lévő irányítószám nem egyezik semmilyen nyilvántartással - kivéve persze az okmányirodáét, ahol kiállítják... nem először futok bele :U)

B. opció lesz, marad a régi metódus: fiókban kötés BM kedvezménnyel... csak az a sok óra, ami a felesleges fényképekre ment el :O

[ Szerkesztve ]

(#15604) sopruk


sopruk
aktív tag

Tetszik a Gránit appban, hogy előre mutatja, hogy milyen csoportos beszédes várható a pontos összeggel, dátummal együtt :)
Lehet csak nekem újdonság ez és mindegyiknél így van, de én a másik banknál nem használtam a mobil alkalmazásukat...

[ Szerkesztve ]

(#15605) Saccco


Saccco
nagyúr

CIB BM számla mellé VISA kártyát adnak, tudok azzal a megszokott helyeken érintéssel fizetni? Van itt különbség?
Most Mastercard kártyám van. Eddig nem tudtam, hogy hozzájuk tartozik a Paypass, azt hittem független foglalom.

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#15606) RR-13 válasza Saccco (#15605) üzenetére


RR-13
őstag

Igen VISA kártya igényelhető, ha vésett kártyát kérsz, akkor az első 2 évben díjmentesen a CIB BM ECO számlához.
Ugyanúgy lehet érintéssel fizetni a VISA kártyával is igen. :K

(#15607) Saccco válasza RR-13 (#15606) üzenetére


Saccco
nagyúr

Pont a két ajánlott között vacillálok.
Személyi kölcsönt is szeretnék felvenni, ehhez jó lenne a CIB, de pont Raiffeisen ügyfél vagyok és mehetnék másik csomagba. Kissé tanácstalanságba fulladt a dolgom.
Ha marad a Raiffeisen, akkor K&H-tól kérném a kölcsönt.
Vagy csinálok CIB számlát és utalom a feltételnek megfelelő összeget és úgy veszem fel a kölcsönt. :F

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#15608) RR-13 válasza Saccco (#15607) üzenetére


RR-13
őstag

Minden feltételt nem ismerek, és azt sem, hogy a Rafinál melyik csomagba mehetnél, és érdemes-e. :U

Viszont én a K&H-tól nem vennék fel személyi kölcsönt, hanem inkább a CIB-től, és akkor az utóbbit választanám, amit írtál, ezt:

"Vagy csinálok CIB számlát és utalom a feltételnek megfelelő összeget és úgy veszem fel a kölcsönt."

(#15609) Saccco válasza RR-13 (#15608) üzenetére


Saccco
nagyúr

Hajlok rá. A K&H nem szimpatikus, voltam ügyfelük és sokba került a végére. :((

Egy funkció érdekel még. A CIB alkalmazásban promóznak egy megtakarítás funkciót. Fontos funkció számomra, elteszem a pénzt magam elől. Raiffeisen-nél nincs ilyen, egy értékpapír számlát használok hasonló funkcióra, de ott könnyű megszívni, mert ha kell a pénz csak nyitvatartási időben és netbankon keresztül lehet kivenni a pénzt onnan.
A CIB verzió hogyan működik? Elteszi egy "megtakarítás zsebbe", ami bármikor hozzáférhető?

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#15611) RR-13 válasza Saccco (#15609) üzenetére


RR-13
őstag

Az App-ban a Megtakarítás menüben a #withSAVE opció alatt lehet ingyenes megtakarítási számlát "nyitni", ahol a megtakarítani kívánt összeget annak megadása után a perselybe kell "húzni".
Majd a "persely" bármikor feltörhető, így az összeg hozzáférhetővé válik. :K

(#15612) cocka válasza RR-13 (#15611) üzenetére


cocka
veterán

De a kamata nevetségesen kevés.

A cib hitelekben axioma szokott illetékes lenni. :D

De amúgy asszem nála a fő szempont a CIB választásánál a hitel volt. Szóval ahogy többször utalt rá, "neki csak a hitele van ott". :DDD

(#15613) RR-13 válasza cocka (#15612) üzenetére


RR-13
őstag

Miért a K&H az 5x-ös kamatot ad :F
Majd axioma is biztos ír javaslatot, addig is én leírtam azt amit.

(#15614) merqree válasza RR-13 (#15606) üzenetére


merqree
őstag

Nézd meg a tegnap küldött screenshotot.
BM CIB ECO igénylés esetén a dombornyomott kártya nem díjmentes.
BM CIB ECO PLUS esetén nem tudom mi a helyzet.

(#15615) RR-13 válasza merqree (#15614) üzenetére


RR-13
őstag

Köszi, tudom. :K
Vésett kártyát írtam, az nem a dombornyomott. :N
Jó reggelt! ;]

(#15616) Saccco válasza merqree (#15614) üzenetére


Saccco
nagyúr

8eft.

A perselyből tetszőleges összeget lehet kivenni igaz?

Szerk.: megvan [link]

[ Szerkesztve ]

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#15617) RR-13 válasza Saccco (#15616) üzenetére


RR-13
őstag

Írtam neked fentebb ezt én is. :U

(#15618) merqree válasza RR-13 (#15615) üzenetére


merqree
őstag

Szia ;)

Mindig tanul az ember! Azt gondoltam, hogy a vésett=dombornyomott.
Amit igényeltem kártya, az sima "lapos' kártya.
Amit igényelhettem volna az dombornyomott.
A vésett kártya nem volt opció, a screenshot és az emlékeim alapján. Utánajárok jobban.

(#15619) RR-13 válasza merqree (#15618) üzenetére


RR-13
őstag

A vésett kártya az Elektronikus kártya, mert ahogy írtad annak "sima" a felülete, bele van vésve a név stb., ami így nem dombornyomott. :N
"Vésett kártya" néven nem lehet igényelni, ez csak egy "másik" elnevezése az elektronikus kártyának.

[ Szerkesztve ]

(#15620) merqree válasza Saccco (#15607) üzenetére


merqree
őstag

Nekem a Gránit Bank eseményei után jött az "ihlet", hogy váltok és kettő banknál nyitok számlát.
Mind a Raiffeisen Gold 2.0, mind a BM CIB ECO számlák elvárásainak megfelelek.
Az alábbi lesz nálam a menetrend:
fizetésem érkezik a Raiffeisen számlára, így teljesül az ottani igény. Onnan állandó megbízással "feltöltöm" a BM CIB ECO számlát, ahonnan az állandó megbízásokat valóban kifizetem. A CIBnél maradó összeget pedig bevásárlás során költöm el.

(#15621) RR-13


RR-13
őstag

Elkészült az átszerkesztett, és új elemekkel, képekkel, és infókkal kiegészített Téma összefoglaló.
Amennyiben súlyos szerkesztési vagy elírási hibát találtok benne, kérem jelezzétek.
Köszönöm.

(#15622) UHHH válasza RR-13 (#15621) üzenetére


UHHH
senior tag

Nagyon köszi a munkád!
Egy tipp: Lehetne egy olyan pont is, hogy rootolt telefonnal lehet-e mobilbankolni/böngészőn át bankolni. A CIB-nél figyelmeztet az app a root meglétére, de engedi! :)

K&H: Engedi a mobilbankolást az app segítségével.

Gránit Bank írta: "
biztonsági okokból egyelőre nincs tervben a Gránit eBank alkalmazás root-olt mobilkészüléken történő használatának engedélyezése, azonban a Gránit NetBank mobilra optimalizált verziója
arra alkalmas mobil böngészőben minden további nélkül lehetséges."

Tehát a Gránitnál gondolom sms-t kapok és úgy böngészővel be tudok lépni.

Nagyon érdekelne, hogy a többinél lehet-e rootolt telóval "élni".

Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

Huawei 4G+ router eladó: https://hardverapro.hu/apro/huawei_b525_s-23a_lte_cpe_cat6_fuggetlen_4g_sim_ka/friss.html

(#15623) RR-13 válasza UHHH (#15622) üzenetére


RR-13
őstag

Köszi a visszajelzést! :B

Köszi az ötletet is, talán már volt róla szó, de ez kicsit ingoványos talaj "még", mert biztonsági szempontokra hivatkozva nem engedik pár helyen, és szerintem ne hívjuk fel azon bankok figyelmét az összefoglalóban, akik "már" vagy "még" nem foglalkoznak vele. :N

Meg az a gondom, hogy nem tudom tesztelni az összes bank appját, hogy melyik engedi és melyik nem, ráadásul már alig van Rootolt telefon (neken sem az a Mate), vagy nem jól tudom? :U

Persze, ha kapnék egy listát, és a PH. sem "ellenzi" szívesen beraknám majd a köv. szerkesztéssel.

[ Szerkesztve ]

(#15624) Saccco válasza RR-13 (#15617) üzenetére


Saccco
nagyúr

Láttam, de hiányzott belőle egy részlet, bármekkora összeg. Mondjuk értelemszerűen így kell lennie. :DDD

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#15625) LógaGéza válasza UHHH (#15622) üzenetére


LógaGéza
addikt

Budapest Bank - alapból nem engedi de Magisk Hide-al működik.
OTP - Ugyanaz mint a BB.

Amúgy a Hide ellen nem tudnak szerint mit tenni. Azt megoldja a Google...

[ Szerkesztve ]

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#15626) UHHH válasza LógaGéza (#15625) üzenetére


UHHH
senior tag

A CIB meg működik, de magisk hide-ra is reklamál azért.
Ha nem ment volna a CIB, nem jöttem volna át! Ezt értsék meg a bankok, hogy reklamálhat az app, de engedjék a root-olt telefonok használatát!
Raiffeisen enged rootolt telót?

Huawei 4G+ router eladó: https://hardverapro.hu/apro/huawei_b525_s-23a_lte_cpe_cat6_fuggetlen_4g_sim_ka/friss.html

(#15627) Saccco válasza merqree (#15620) üzenetére


Saccco
nagyúr

Ezt az utat fogom választani. Megyek a Gold-ba, onnan utalok CIB ECO-ra és itt veszem fel a kölcsönt. Két év múlva meg kiderül, hogy marad vagy megy.

Szerk.:
Hm Axioma hsz-ét olvasva a CIB a hitelhez kéri a fizetést, mármint munkabér utalást. Akkor variálnom kell.

[ Szerkesztve ]

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#15628) RR-13 válasza Saccco (#15624) üzenetére


RR-13
őstag

Direkt nem írtam azt a hsz-emben, mert én sem tudom még ráadásul, amit te a CIB oldaláról linkeltél be, ott sincs leírva így, ahogy fogalmaztad: "bármekkora összeg" :N

Csak ez:

"Bármikor felszabadíthatja megtakarított pénzét, és díjmentesen, gyorsan visszateheti a bankszámlájára."

Legalábbis én nem találtam...

(#15629) INGJOKE


INGJOKE
veterán

Még mindig a Gránitos cucc pörög látom... :D

(#15630) Saccco válasza Saccco (#15627) üzenetére


Saccco
nagyúr

Axioma ötlete után megyek. CIB-ről megy a pénz a Raiffeisen-hez. Aztán meglátom mi sül ki belőle. :))

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#15631) Lackooo84


Lackooo84
nagyúr

Fizettem online bankkártyával tegnap, de még mindig nem jelent meg az appban a főoldalon a tranzakciók közt. Ez is vmi bug?

The Truth is out there...

(#15632) .tnm válasza Lackooo84 (#15631) üzenetére


.tnm
addikt

melyik bank?

It's a rare occurrence, like a double rainbow, or someone on the Internet saying, "You know what? You've convinced me I was wrong."

(#15633) merqree válasza Saccco (#15630) üzenetére


merqree
őstag

Óvatosan Gold 2.0 esetén, ugyanis:

2016.02.01. és 2020.12.31. között a Bank a fentiektől eltérően az alábbi kedvezőbb Általános feltételeket alkalmazza:
* tárgyhónapban az Ügyfél bankszámlájára (i) bankon kívülről vagy (ii) bankon belülről jogi személytől, jogi személyiséggel nem rendelkező gazdasági társaságtól, vagy egyéni vállalkozótól legfeljebb három részletben összesen minimum 400 ezer Ft vagy annak megfelelő összegű deviza jóváírás érkezik a Bank által jegyzett devizában. A tárgyhónapra vonatkozó díjterhelés során vizsgált időszak: tárgyhónapot megelőző hónap 27. napjától a tárgyhónap utolsó munkanapjáig (beleértve a kizárólag Bankon belüli azonnali és az azonnali átutalással érintett banki munkanapokat) terjedő időszak.

Ezt én úgy értelmezem, hogy a CIBről hiába utalsz magadnak, mert Te (ha csak nem vagy egyéni vállalkozó, akkor is egyéni vállalkozóként kell utalnod) nem minősülsz jogi személynek, gazdasági társasgnak, stb....
Ennek nézz utána!
Én biztosra mentem, ezért a fizetésem megy a Raiffeisen Gold 2.0-ra, és onnan meg a BM CIB ECOra, mert ott nincs megkötés az indítóval kapcsolatban, csak az összeg érkezzen be.

Fontos kiemelnem, hogy a BM CIB ECO esetében a számla feltételeket (főleg a minimum összeg beérkezését) nem ellenőrzik a megnyitást követő 3 hónapban. (Ez amúgy anno igaz volt a Gránit Banknál is, ott is volt 3 hónap türelmi idő)

(#15634) merqree válasza .tnm (#15632) üzenetére


merqree
őstag

Nem lennék meglepődve, ha Gránit ;)

(#15635) .tnm válasza merqree (#15634) üzenetére


.tnm
addikt

ott sosincs a főoldalon tranzakció az app-ban,

mellesleg nekem mostmár több, mint egy napja minden megy az app-ban és netbank-on is, amit próbáltam. kivéve a "pénzügyeim" részt, ami azóta is ki van kapcsolva, szerintem.

szerk: korábbi hsz-e alapján CIB

[ Szerkesztve ]

It's a rare occurrence, like a double rainbow, or someone on the Internet saying, "You know what? You've convinced me I was wrong."

(#15636) sifarr válasza merqree (#15633) üzenetére


sifarr
senior tag

Ezt én úgy értelmezem, hogy a CIBről hiába utalsz magadnak, mert ...
Rosszul értelmezed. :K

tárgyhónapban az Ügyfél bankszámlájára (i) bankon kívülről vagy (ii) bankon belülről jogi személytől, jogi személyiséggel nem rendelkező gazdasági társaságtól, vagy egyéni vállalkozótól legfeljebb három részletben összesen minimum 400 ezer Ft...
A helyes értelmezése a feltételeknek:
(i) Ha bankon kívülről érkezik az utalás, akkor az utaló személyisége mindegy. Lehet természetes személy, jogi személy, bármi.
(ii) Ha bankon belülről érkezik az utalás, akkor az utaló nem lehet természetes személy, csak ha az illető egyben egyéni vállalkozó.

Ha a te értelmezésed helyes lenne, akkor teljesen felesleges lenne megkülönböztetni és egyben feltünteni a bankon belüli és kívüli utalásokat.

(#15637) Saccco válasza sifarr (#15636) üzenetére


Saccco
nagyúr

Egy pillanatra meg is ijedtem, hogy nem jól csinálom a dolgot. :D

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#15638) dragon1993 válasza .tnm (#15635) üzenetére


dragon1993
őstag

Számlát nyitni azóta se lehet.

[ Szerkesztve ]

(#15639) merqree válasza sifarr (#15636) üzenetére


merqree
őstag

Kétségtelen, hogy így is lehet értelmezni, majd, ha már ügyfelük leszek, rákérdezek, a bank hogyan érti :D :R

(#15640) merqree válasza dragon1993 (#15638) üzenetére


merqree
őstag

Lehet, az jár jól, aki nem tud nyitni ;)

(#15641) .tnm válasza dragon1993 (#15638) üzenetére


.tnm
addikt

mondjuk az se nem az app, se nem a netbank. de ettől még érdekes, gondolom videóbank-ra gondolsz,. ugye?

[ Szerkesztve ]

It's a rare occurrence, like a double rainbow, or someone on the Internet saying, "You know what? You've convinced me I was wrong."

(#15642) LógaGéza válasza merqree (#15633) üzenetére


LógaGéza
addikt

Fontos kiemelnem, hogy a BM CIB ECO esetében a számla feltételeket (főleg a minimum összeg beérkezését) nem ellenőrzik a megnyitást követő 3 hónapban. (Ez amúgy anno igaz volt a Gránit Banknál is, ott is volt 3 hónap türelmi idő)

Ez jó infó volt köszönöm! Már kezdtem egy kicsit aggódni, ugyanis az első hónapban biztos nem lesz meg a megfelelő jóváírás, mert későn szóltam a munkáltatónak, hogy változás van.
De így nem aggódok :)
Ezt amúgy meg lehetne említeni az összefoglalóban. Aktuális még a meghatalmazás? :D

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#15643) tonyrulez válasza LógaGéza (#15642) üzenetére


tonyrulez
őstag

A Gránitos részhez info: rákérdeztem pár hete a regisztráció közben, akkor azt mondták hogy a regisztráció havában és azt követő hónapban nem nézik még a feltétel teljesülését.

4 8 15 16 23 42

(#15644) bopeti98 válasza Lackooo84 (#15631) üzenetére


bopeti98
őstag

Nem bug.
A kártyáim menüpontban látod a kártyás vásárlásokat.
A főoldal a számlatörténetet mutatja (kivéve hitelkártya esetén, ott a kártya tranzakciókat), így ott csak a könyvelés után fog megjelenni az adott tétel.

(#15645) sifarr válasza merqree (#15639) üzenetére


sifarr
senior tag

Kétségtelen, hogy így is lehet értelmezni, majd, ha már ügyfelük leszek, rákérdezek, a bank hogyan érti
Csak úgy lehet érteni, ahogy én. :)) A bank is így fogja érteni. Ha mégsem így értené, akkor irány a bankfelügyelet. Ugyanis a bank köteles szabatosan, a magyar nyelv szabályait betartva, egyértelműen (!) fogalmazni. Az értelmezés kiindulópontja pedig a leírt mondat jelentése. Nem érdekes, mire gondolt, az a fontos, hogy mit jelent, amit leírt.
Itt egyértelműen két esetet határoz meg a bank: bankon kívülről (i) és belülről (ii) érkező jóváírás. Szűkítő feltétel pedig csak a (ii) esetnél van.

Az értelmezési problémát és a bizonytalanságot az okozza, hogy az összetett mondatoknál romlik az emberek szövegértése. Egyre többeknek fogalmuk sincs, hogy milyen fontos fogalmazáskor a központozás (sajnos jogászoknál is gyakran), az írásjelek helyes használata.
Pedig a történelemből, irodalomból ismert a klasszikus példa: A királynét megölni nem kell félnetek jó lesz ha mindenki egyetért én nem ellenzem. Írásjelekkel teljesen ellentétes értelem adható e mondatnak.

Sajnos terjednek olyan hibák, amelyek rontják a szövegértési képességeinket. Pl. minden "vagy" elé vessző kerül, ugyanígy az "és" elé is, pedig esete válogatja, kell-e, és ennek is megvan a szabálya.
Lásd Rafi idézet:
... vagy (ii) bankon belülről jogi személytől, jogi személyiséggel nem rendelkező gazdasági társaságtól, vagy egyéni vállalkozótól legfeljebb három részletben ...

A "társaságtól" után nem kell vessző a "vagy" elé, viszont a "vállalkozótól" után kellene.

Az összefoglalóban is van pár ilyen hiba. Jó lenne kijavítani.
Így igényesebb lenne, mint a bankok hivatalos szövegei. :DD

(#15646) merqree válasza sifarr (#15645) üzenetére


merqree
őstag

Teljesen igazad van, pesszimista vagyok mindig, mert akkor csak pozitív csalódás érhet.
Te megértetted, amit én nem értelmeztem helyesen.

Rákérdeztem a Raiffeisennél, itt az igénylés hónapjában és az azt követő hónapban nem ellenőrzik a feltétel teljesülését. Továbbá, ha nem teljesül a feltétel, akkor kiszámlázzák a havidíjat, de azon felül nem kell fizetni semmiért (átutalás, kp felvétel, stb.)

(#15647) sopruk válasza .tnm (#15635) üzenetére


sopruk
aktív tag

Mintha gyursult is volna az app.
De lehet csak az elmúlt napok lassúsága miatt érzem így :)

(#15648) dragon1993 válasza .tnm (#15641) üzenetére


dragon1993
őstag

A videóbank működik, de ott közlik, hogy nem tudsz jelenleg nyitni.

(#15649) egykori válasza .tnm (#15635) üzenetére


egykori
őstag

Nekem is működtek a Gránitnál a dolgok, tegnap is és ma is.
A "Pénzügyeim" valóban halott, de nem is szoktam nézegetni, mert van saját, az én igényemnek megfelelő nyilvántartásom, kimutatásom, amit már '95 óta vezetek (azóta használok számítógépet). Részemről az appban a csúcs a "Limitmódosítás" lehetősége, 1-2 kattintással állítható, nem kell már telefonálgatni.
Én elfelejtem ezt a kisiklást, főleg, mert nem ért semmilyen kár, hátrány. Biztos alaposan megtanulták a leckét.

(#15650) cocka válasza sifarr (#15645) üzenetére


cocka
veterán

Még ha csak a központozás lenne probléma. Mondjuk ez tényleg egy fokkal nehezebben betartható, mint mondjuk a helyesírás, de egyre többen a helyes magyar nyelvhasználattal sincsenek tisztában.

Nem tudják mikor használjuk a -ba/-be és -ban/-ben párost. Kevergetnek állandó határozókat: pl. aggódnak attól (what?!) vagy sok, több és hasonlók után többes számot használnak. Vagy E/1 feltételes módban -nék végű igei személyragok helyett -nákolnak, holott az egyértelműen T/3. A "légy szíves" szószerkezet használata külön kisesszét érdemelne. Most hirtelen ennyi jutott eszembe, de biztos van még rengeteg.

Aztán ott van a rengeteg gyakori helyesírási hibát generáló szó:

(most helyesen írom le direkt)

hadd, dicsér, irkál, írat, higgyétek, hagyjátok, muszáj, uszály, mindig, bura, lőj, szőj, zsivaj

E tekintetben a különírás és egybeírás a legfincsibb téma.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.