Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-13 09:39:52

LOGOUT.hu

A Topik fő témája a hazai bankok (kivéve az OTP):

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14351) #07746304


#07746304
törölt tag

Amikor befizetünk az ATM-be nyilván az UV fénnyel ellenőrzi a pénzt. Azt, hogy a meglévő ATM-eket megéri, vagy lehetséges e a bank által felturbózni UVC védelemmel nem tudom, de a jövő ATM-jeit célszerű lenne. Ugyanis ha pénzt veszünk fel, csak legyen már az steril, az UVC-vel kezelt tárgyak, és pénz pedig nem terjeszthet baktériumokat és vírusokat.

(#14352) RR-13 válasza z123456z (#14350) üzenetére


RR-13
őstag

Nem tudom melyik bankról van szó, és azt sem, hogy figyelemmel kíséred-e a hirdetmények változásait, mert ha ott közzé teszik a díj emelést megelőző 15 nappal korábban, akkor nem nagyon van mit tenni. :U
Ahogy leírtad, az alapján elvileg "jogsértő a díjemelés, ha nincs róla előtte, sehol sem értesítés. :K

(#14353) RR-13 válasza #07746304 (#14351) üzenetére


RR-13
őstag

A hsz-ed OFF, de az ötlet jó! :K
Mintha valahol olvastam volna, hogy az UV fénnyel kezelt dolgok hatással vannak a bőrre :F

(#14354) Mauzes


Mauzes
őstag

Sziasztok, tudja valaki, hogy az Alza.hu az MCC kód alapján elektronikai áruháznak minősül-e? Erste Max-nál az Erste forint visszatérítés miatt kérdezem, hogy ha arra váltom be, akkor Alzás vásárlás után vajon megkapom-e.

(#14355) sifarr válasza z123456z (#14348) üzenetére


sifarr
senior tag

A leírásod alapján a CIB-nél, Kártyázó Maximum számlacsomagod lehet.
A CIB mindig 60 nappal a hatálybalépés előtt közzéteszi a díjváltozásokat. Erre a havi számlakivanatok végén időben fel is hívja a figyelmet.
A bank a jogszabályok szerint változtathat a díjakon, a korlát az, hogy ezt az ügyfél számára kedvezőtlenül egyoldalúan nem teheti meg. Ilyen esetekben lehetőséget kell biztosítani az ügyfélnek, hogy ne fogadja el a változást, ami gyakorlatilag a számla felmondását jelenti.
Ez az értelme RR-14 által beidézett vonatkozó jogszabályrészletnek. Segítségül ki is emelte a fontos részeket.

A CIB tehát nem sért jogszabályt a díjemelések során. Értesít azokról téged is. Megadja az el nem fogadás (felmondás) lehetőségét is. Valószínű ezekre te nem figyelsz fel.
Viszont így értelmetlen panaszt tenni a felügyeletnél.

(#14356) z123456z válasza sifarr (#14355) üzenetére


z123456z
őstag

Köszönöm, így már világos. Soha nem néztem kivonatot, nem is kapok. Az hová érkezik?

(#14357) Speedy7 válasza Mauzes (#14354) üzenetére


Speedy7
tag

Nekem utoljára 5311 volt. Ugyanaz, mint a Tesco. Sajnos nem elektronikai áruház.

[ Szerkesztve ]

(#14358) Mauzes válasza Speedy7 (#14357) üzenetére


Mauzes
őstag

Ezt amúgy hogyan tudod ellenőrizni?

(#14359) #07746304 válasza RR-13 (#14353) üzenetére


#07746304
törölt tag

Az UVC még a szervezetre is. Csak ott lehet használni, ahol élő organizmus nincs, leszámítva a vírust és a baktériumokat, mert minden élőszövetet roncsol, vagy elpusztít.

(#14360) sifarr válasza z123456z (#14356) üzenetére


sifarr
senior tag

A CIB-nél elektronikusan mindig készül számlakivonatod. Viszont csak (!!!) a régi, hivatalos nevén CIB Intenet Bankon (a java-s) keresztül érhető el. Ott is csak a legutoló 6 hónapra visszamenőleg.

Csak egy tanács: a kártyázó csomag nem a legjobb. Sokkal olcsóbban kijönnél a CIB ECO számlacsomaggal. Ráadásul nem kell figyelni azt sem, hogy megvan-e az előírt számú kártyás vásárlás a kedvezményhez.

(#14361) Speedy7 válasza Mauzes (#14358) üzenetére


Speedy7
tag

Curve mögötti CIB kártyával fizetek. A Cib kiírja az MCC kódot. Megfelelő MCC-nél átkönyveltetem Erste Max-ra. (vagy más kártyára)

(#14362) Hintalow válasza Mauzes (#14358) üzenetére


Hintalow
senior tag

Sok bank a számlatörténetben feltünteti az mcc kódot, onnantól meg ha tudod, már rengeteg kódlista van a neten.
Az 5311 az department store, kb a hipermarket megfelelője, sajnos az ilyeneket nem lehet másként kategorizálni, mert kb mindent IS árulnak. :K

[ Szerkesztve ]

Ha a multiverzum teória igaz, akkor van egy univerzum, ahol nem az.

(#14363) Mauzes válasza Hintalow (#14362) üzenetére


Mauzes
őstag

Sajna az Erste nem írja ki. Pedig pont az ő visszatérítési policy-je van mcc-re építve. Micsoda véletlen... :)

Amúgy szerintem az Alza a Media Markt megfelelője áruválasztékot tekintve, és ha jól tudom, az elektronikai áruház kóddal rendelkezik. Na mindegy, így jártam.

[ Szerkesztve ]

(#14364) bopeti98


bopeti98
őstag

CIB Hitelkártyánál lehet kérni, hogy a kivonatot elektronikusan küldjék, és ne postai úton? Amikor kötöttem, én nem kértem papír alapú kivonatot, mégis küldik minden hónapban, szóval nem tudom, hogy ez ilyen kötelező jellegű dolog hitelkártyánál, vagy csak nálam állították be.

(#14365) RR-13 válasza Speedy7 (#14357) üzenetére


RR-13
őstag

Mi ezt utoljára a K&H Banknál tudtuk megnézni, mert ott a zárolt adatoknál kiírta az MCC kódot. (azóta már a könyvelteknél is)

Viszont egyszer úgy jártunk, hogy vettünk valamit 75 ezerért az OBI-nál majd aztán megkérdeztük, hogy milyen MCC kóddal rögzítették a vásárlást, és 5311-et mondott a telefonos ügyintéző az Ersténél.
Nem akartam hinni a fülemnek, ezért 2 nap múlva visszamentem az OBI-ba, hogy vegyek valami pár száz forintos dolgot a K&H kártyával, majd még ott a telefonon meg tudjam nézni, hogy mi az MCC kód, és tényleg 5311-et írt a KH rendszere. :U

Majd számlazáráskor az Erste az 5311 MCC kód "ellenére" valami más infó adat alapján mégis jóváírta magától az összesen 4%-os visszatérítést a 75 ezres vásárlásunkra. :K
A barkácsáruházak MCC kódjai pedig: 5200, 5085, 5261, 0780

Most 1 hete azt vettem észre, hogy az Erste a PayPal-os elektronikai eladónál történt vásárlás után is jóváírta a 4%-ot, amit egyébként 2 éve még nem tett. :N

Szóval fentiek alapján nehéz előre megmondani, hogy melyik áruház MCC kódja alapján ad visszatérítést az Erste, de nagyobb az esély arra, hogy ami eleve 5311 arra tényleg nem, bár a fenti kivétel miatt van rá esély!

[ Szerkesztve ]

(#14366) RR-13 válasza Mauzes (#14363) üzenetére


RR-13
őstag

A Media Markt valóban 4%-os visszatérítési kategóriába esik az Ersténél, és az Edigital, Emag stb.

Azért még nincs minden veszve, mert fenti hsz-em alapján még Neked is lehet szerencséd, ha az Erste nem csak MMC kódból "dolgozik" egy vásárlásnál, ahogy ezek szerint az OBI vásárlásnál is tette. :K
Persze esetedben kevés esély van rá, de azért van. :U
Mikor történt a vásáslás?

(#14367) axioma válasza RR-13 (#14365) üzenetére


axioma
veterán

Ez nagyon erdekes! Obi mondjuk volt supershop partner, es "nekem" meg a ss kartyabol lett a mostani... de nem hiszem hogy ez alapjan csinalnak.
Paypal is jo hir.

(#14368) Speedy7 válasza bopeti98 (#14364) üzenetére


Speedy7
tag

Biztos nem kötelező, az Optimum HK-ra is elektronikusan kapom a kivonatot.

(#14369) RR-13 válasza axioma (#14367) üzenetére


RR-13
őstag

Igen tényleg érdekes, mivel még az Erste sem tudott rá magyarázatot adni! :N

Most módosítva visszatettem a KH zárolt vásárlás képét a fenti hsz-embe, amin látható az 5311 MCC kód :U

(#14370) RR-13 válasza axioma (#14367) üzenetére


RR-13
őstag

Sajnos a 2017. évből nem tudtam kikeresni, hogy mennyi Erste forintot írtak jóvá az OBI vásárlás után, mert a kivonaton akkor még nem tüntették fel, és a NetBankban sem volt lekérdezhető ez az infó, és sajnos most utólag sem, csak 2017. szeptembertől, de a kikérése folyamatban van. :K

Viszont a PayPal pontfelírást megtudom mutatni. 2.786 Ft után 81 pontot írtak jóvá :K
Csak azért ennyit a 111 pont helyett, mert a 2.786 Ft-ból csak a 2.051 Ft után járt csak a pont, mert ezzel a vásárlással a 200 ezer Ft havi költést túl is léptük.

[ Szerkesztve ]

(#14371) INGJOKE válasza RR-13 (#14370) üzenetére


INGJOKE
veterán

Szóval, ha GB-n és BG-n vásárlok paypal-al akkor azért 4% jóváírás jár? Nyilván az erste hitelkártyámmal. :D

(#14372) z123456z válasza sifarr (#14360) üzenetére


z123456z
őstag

Köszi. Annak idején jól hangzott, hogy 1200 forintért nincs éves kártyadíj, gold mc, mindenfajta értesítés+ biztosítások ingyenesen. És, ami akkoriban nekem a legnagyobb előny volt, a soron kívüli ügyintézés a fiókban. Most már csak a díjmentes kártya maradt, ami még érdekes. Eco-ban mennyi a kártya éves díja?

(#14373) RR-13 válasza INGJOKE (#14371) üzenetére


RR-13
őstag

Nem feltétlen. :N
Mivel gondolom ez attól is függ, hogy az eladó a PayPal-nál elektronikai "áruházként" rögzített eladó legyen. Vagy az eladó nevében benne legyen az "electron" kifejezés.

[ Szerkesztve ]

(#14374) Mr Dini


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Köszönöm a tapasztalatok megosztását mindenkinek! Végül a Gránit bank lett a nyerő, először a Hello Gránit, majd a Sztár csomaggal. A CIB ajánlata is kedvezőnek tűnik, de az igényeimre a Gránit gyakorlatilag díjmentesnek tűnik. Egyedül a kártya díja lesz meg a második évtől kezdve. Remélhetőleg.

Ugyanakkor a korábbi kérdésemre is rákérdeztem és az ügyintézőtől azt az információt kaptam, hogy amennyiben a Revolut készpénz felvételként jelöli meg a bankkártyás fizetést, akkor az ATM készpénzfelvételnek megfelelő díjak fognak rá vonatkozni. Kipróbálom mindenesetre egy kisebb összeggel, amint meglesz a számla és visszajelzek.

Köszönöm mindenkinek a segítségét! :R

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#14375) dptrsk válasza Mr Dini (#14374) üzenetére


dptrsk
addikt

A kérdésedet rosszul tetted fel, a revolut nem jelöl meg készpénzfelvételnek semmit, mivel nem tud a telefonod pénzt nyomtatni.
Készpénzt helyettesítő művelet esetleg, de a kettő nem ugyanaz!

(#14376) cocka válasza sifarr (#14355) üzenetére


cocka
veterán

Igaz, hogy most csak kedvezményekről tett ki hirdetményt. De pl. a bankszámlákra vonatkozóan simán május 29-én rakta ki a június 1-jei módosítást. Ennyi erővel nem lennék meglepve, ha legközelebb majd a díjemelésről is 3 nappal korábban kerül ki a hirdetmény. Szombat, vasárnap, hétfő mindhárom bankszünnap volt. Hát köszi.

(#14377) Mr Dini válasza dptrsk (#14375) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Nem is ilyen módon. A Revolut MCC kóddal a bank tudtára adhatja, hogy a tranzakció bizony készpénz felvétel volt. Per pillanat nekem 4829-es kódot küld, amit az Erste is chargol. De itt a teljes lista: [link]

Tehát vigyázni kell vele. Csak a bankon múlik, hogy hogy kezeli. De nem tudta megmondani melyik MCC-vel hogy viselkedik a Gránit.

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#14378) sifarr válasza cocka (#14376) üzenetére


sifarr
senior tag

Nincs igazad.
Május 29-én olyan hirdetmény jelent meg, amiben a változás az ügyfelek számára kedvező: a balesetbiztosításra vezettek be akciót, kedvezményt.
Ügyfél számára kedvező változást akár a hatályabalépés napján is elég közzétenni.
A hátrányos változást kell 60 nappal korábban meghirdetni. Ezt a CIB mindig betartja.
Pl. már a májusi kivonat végén jelzik, hogy szeptember 14-től lesz változás, és hogy a részleteket július 13-án teszik közzé.

(#14379) sifarr válasza z123456z (#14372) üzenetére


sifarr
senior tag

Ha MC Gold kártyád van, akkor nem éri meg ECO-ra váltanod, mert az éves díja 23.261.- Ft. lenne.

(#14380) cocka válasza sifarr (#14378) üzenetére


cocka
veterán

Nem tudtam, hogy a kedvező változásnál nincs ez a határidő.

Hát hogy őszinte legyek, azért nem szoktam a számlakivonatot olvasgatni, mert eleve csak a számlatörténetet nézem, ott pedig ott a lényeg.

(#14381) RR-13 válasza sifarr (#14378) üzenetére


RR-13
őstag

Ezt a 60 napot tudtam én is, viszont a Hpt-ben nincs benne csak a 15 nap.
A Bankok ÁSZF-jei szabályozzák ezt a 60 napot általában, de lehet, hogy valamelyik MNB rendeletben van leírva. :F

(#14382) z123456z válasza sifarr (#14379) üzenetére


z123456z
őstag

23 ezer forint egy kártya éves díja?? Nem sok az egy kicsit?

(#14383) sifarr válasza RR-13 (#14381) üzenetére


sifarr
senior tag

A Bankok ÁSZF-jei szabályozzák ezt a 60 napot általában, de lehet, hogy valamelyik MNB rendeletben van leírva.
Rendelet nem írhat felül törvényi szabályozást, legfeljebb akkor, ha ezt a törvény kifejezetten megengedi. :)
A 60 napot a a fogyasztóknak nyújtott hitelekről szóló törvény írja elő. Ott a változás jobban sújtja az ügyfelet, ezért ad több időt nekik esetleges intézkedésre. Egy bankszámla díjváltozásai kisebb súlyúak az ügyfélnek, ezért ott rövidebb időt, 15 napot határoz meg a Hpt.
Viszont a bankok az utóbbi esetben is a 60 napot alkalmazzák, különben csak keveredést okozna a kétféle gyakorlat.
Gondold meg, mit okozna, ha pl. a debitkártya változásait 15 nappal, míg a creditekét meg 60 nappal korábban hirdetnék meg?
A bankok az ügyfél számára kedvezően (60 nap) eltérhetnek a tv 15 napjától. Ezt is csinálják.

(#14384) sifarr válasza z123456z (#14382) üzenetére


sifarr
senior tag

CIB-nél ennyit.
De egy gold kártya sehol sem olcsó. Csak akkor éri meg, ha valóban szüksége van rá, és ki is használja valaki.

(#14385) RR-13 válasza sifarr (#14383) üzenetére


RR-13
őstag

Köszi a linket. :K Az Fhtv. "nem" "A" bank törvény, ezért nem is kerestem ebben.
A Hpt. a Hitelintézetekről és a pénzügyi vállalkozásokról szóló törvény, amiben alapvetően gondoltam, hogy benne kellene lennie.

Megtaláltam az MNB oldalán még korábban ezt a 60 napot, amit én is tudok évek óta, de csak az ÁSZF-ekbe olvastam.
A linkelt MNB oldalon a fejlécben ez van:

"A pénzügyi intézmények egyoldalú szerződésmódosítási lehetőségével kapcsolatos jogszabályi változásokról"
Mivel itt pénzügyi intézményeket írt, ebből következtettem, hogy esetleg MNB Rendeletben is lehet a 60 nap.

Az Fhtv. a következőket írja le:

17/B. § * (1) A fogyasztó számára hátrányosan kizárólag a hitelszerződésben megállapított hitelkamat, kamatfelár, költség és díj módosítható egyoldalúan, feltéve hogy e törvény ezt lehetővé teszi, és a felek ezt a szerződésben kifejezetten kikötötték. Egyéb feltétel, ideértve az egyoldalú módosításra vonatkozó kikötést is, egyoldalúan, a fogyasztó számára hátrányosan nem módosítható.

(2) Az új kamatperiódusban alkalmazott kamat vagy kamatfelár mértékét a kamatperiódus lejártát megelőző 120. napi kamatváltoztatási, illetve kamatfelár-változtatási mutató figyelembevételével kell megállapítani.

(3) Az (1) bekezdés szerinti egyoldalú módosítás jogát a hitelező a szerződésben - az e törvényben meghatározott követelményeknek megfelelően - rögzített feltételek szerint jogosult gyakorolni. Semmis az a szerződéses kikötés, amely a szerződés egyoldalú módosítására vonatkozóan e törvényben meghatározott követelményeknek nem felel meg.

(4) Ha a hitelszerződés egyoldalú módosításának alapjául szolgáló feltételek a hitelkamat, a kamatfelár, a költség vagy a díj csökkentését teszik lehetővé, a hitelezőnek ezt a szerződéses kötelezettsége részeként a fogyasztó javára érvényesíteni kell.

(5) Ha e törvény eltérően nem rendelkezik, a szerződés (1) bekezdés szerinti egyoldalú módosításáról annak hatálybalépését megelőzően legalább 60 nappal kell értesíteni a fogyasztót, a 18. § (5) bekezdése szerinti módon.

(6) A hitelkártyához vagy fizetési számlához kapcsolódó hitelszerződés feltételeinek egyoldalú módosítása esetén a fogyasztó a szerződést 30 napos határidővel költség- és díjmentesen akkor is felmondhatja, ha a szerződést határozott időre kötötték. A felmondás akkor érvényes, ha a fogyasztó a felvett hitelösszeget és annak a visszafizetés időpontjáig felszámítható szerződés szerinti hitelkamatait a felmondási határidő leteltéig a hitelezőnek visszafizeti.

Azért is idéztem be részletesen a törvény erre vonatkozó részeit, mert ez hasznos lehet sok Tagnak is akár. :K

[ Szerkesztve ]

(#14386) pictigjis válasza RR-13 (#14370) üzenetére


pictigjis
senior tag

nem lehet, hogy itt csak azért kaphattál extra jóváírást is, mert az "electro" szó benne van a tranzakció azonosítóban? és ez mondjuk le van programozva előre? sok ilyen egyedi elem van leprogramozva az ersténél. sokan pl. sokáig azért nem kaptak wizz air költésre extra jóváírást, mert curve-vel fizettek, az meg beteszi előre a crv*-ot, úgy meg máris borult az előre leprogramozott feltétel :)

(#14389) RR-13


RR-13
őstag

(#14386) pictigjis:
Igen jól gondolhatod, mert én is ilyesmire gyanakodom az Ersténél, hogy más algoritmus alapján "is" szűrik végre az MCC kódnak megfelelést, ha "hibásan" van rögzítve valamelyik kereskedőnél az MCC kód, és egyébként egyértelmű, hogy pl. az OBI az barkácsáruház . :K
A PayPal-nál is már ez van, hogy valóban az ELECTRO kifejezés miatt kaphattuk meg végre a 4%-ot. :U

(#14390) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Sziasztok

Használt ház vásárlás előtt állok
Milyen hitelt érdemes felvenni?

3mftot kellene fizetnem a házért, de mellé még kellene 2-3m Ft felújítani

Gondolom ez esetben nem játszik 6mft lakáshitel

10 évre gondoltam felvenni, az kb havi 60-70ezerft , remélem ez még belefér a fizetésembe , jelenleg nincs hitelem

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#14391) axioma válasza enginev3.0 (#14390) üzenetére


axioma
veterán

Ezt milyen kamatlabbal szamoltad?
Amugy a legnagyobb kerdes, masik fedezet van-e (mar csak azert is mert 10 eve se fogadtak el 5M alatti ingatlanokat csak spec. esetben). Ha nincs akkor fedezetlenkent alsohangon dupla kamattal indulsz, ha "remeled" belefer a fizetesedbe akkor lehet hogy tripla.
Lakascelusag attol fugg, felujitas reszre allami tamogatottat nyilvan nem (felteszem csak allagmegovas, nem valamelyik tamogathato fejlesztes), de fedezett szabfel hitelkent nem annyira nagy a kulonbseg, lehe thogy a ket kulon hitel foleg ha kulon kell az egyszeri dijakat fizetni nem eri meg, fedezett szabfel az egeszre valoszinubb.

(#14392) RR-13 válasza enginev3.0 (#14390) üzenetére


RR-13
őstag

Egy kicsit nem a megfelelő Topikban tetted fel a kérdésed :N
Kérlek próbáld meg itt is: Lakáshitel, Lakásvásárlás.
Igaz axioma már válaszolt, de ha ez nem elegendő, akkor kérlek Titeket, hogy ott folytassátok :U

[ Szerkesztve ]

(#14393) enginev3.0 válasza axioma (#14391) üzenetére


enginev3.0
félisten

A ház kb 10mftot ér, de családon belüli vásárlás és édesanyámnak csak 3at kell adnom most, a többi pedig mehetne felújításra

Átmentem másik topikba

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#14394) axioma válasza RR-13 (#14392) üzenetére


axioma
veterán

Bocs, jogos, en csak kattintgatok az olvasatlanjaimra es nem neztem hogy melyik topikban jott, nem szandekos.

(#14395) Fecogame


Fecogame
veterán

Bejövő utalás (refund) miért jelenik meg zárolt tételként az Erste-nél?

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#14396) RR-13 válasza Fecogame (#14395) üzenetére


RR-13
őstag

Mert annak is van általában 1-2 napos könyvelési ideje sajnos. :K

(#14397) Fecogame válasza RR-13 (#14396) üzenetére


Fecogame
veterán

15 napig lesz zárolva, legalábbis a "részletek" gombra kattintva ezt írja.

Jó dolog ez az instant utalás, de vannak itt még lassú folyamatok.

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#14398) RR-13 válasza Fecogame (#14397) üzenetére


RR-13
őstag

Nem lesz addig zárolva, holnapra lekönyvelik!
És a lekönyvelt napon nem fogod még könyveltnek látni, csak a lekönyvelést követő nap hajnal 3-4 óra után.
Néha volt kivétel pl., ha Emagtól jött visszatérítés, akkor azt napközben is lekönyvelték néha.

A Refund az vásárlás visszatérítés szokott lenni, és nem az AFR rendszeren jön.
Ráadásul a Refund az külföldi eladótól szokott jönni ilyen néven.

[ Szerkesztve ]

(#14399) Ron Swanson


Ron Swanson
senior tag

Sziasztok!
Jelenleg OTP Jump típusú számlám van, kb másfél évvel ezelőtt amikor 24 éves lettem erre váltott át a Juniorról.
Elgondolkodtam a váltáson. Ti milyen bankszámlát választanátok az esetemben?
- Nettó jövedelem most kb 300k
- főleg elektronikusan intézek mindent, talán 2-3 évente egyszer térek be bankfiókba
- havi 2-3 átutalás
- havi kb 20 kártyás vásárlás
- ritkán veszek fel kp-t (talán 3 havonta egyszer)
- támogassa a bank az Apple Pay-t
Nem feltétlen az a cél, hogy minél olcsóbb legyen a számlavezetés.. ha pl nyújt valami hasznos plusz szolgáltatást, akkor nem baj ha drágább. Továbbá fontos, hogy normális/használható legyen a bank mobilappja és a webes felülete.
Amiket eddig néztem (BankMonitor ezeket dobta ki): CIB ECO, Gránit Bajnok, Erste Privilégium 2.0, K&H Minimum Plusz, OTP Smart.

[ Szerkesztve ]

(#14400) RR-13 válasza Ron Swanson (#14399) üzenetére


RR-13
őstag

Szia. Akkor az Általad felsoroltak közül a Erste Privilégium 2.0 ajánlom, javaslom, mert nekünk pl. az Ersténél 3 évig volt Folyószámlánk, és az internetbankkal, és a mobilappal sem volt gondunk. :N

És az Erste támogatja az Apple Pay-t. :K

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.