Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-13 09:39:52

LOGOUT.hu

A Topik fő témája a hazai bankok (kivéve az OTP):

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15201) tonyrulez válasza cocka (#15200) üzenetére


tonyrulez
őstag

Feltételezem ezért:

"
A 0,6%-os készpénzfelvételi adó sokak kedvét elveszi, hogy pénzt vegyenek fel a bankból.
...
Erre van kiskapu, ugyanis az értékpapír-forgalmazóknál maradt az eredeti 0,3% maximum hatezer forintos adó. Így ha a Magyar Államkincstárhoz utaljuk a pénzt, esetleg a látszat kedvéért veszünk rajta egy hét múlva lejáró állampapírt, utána szó nélkül felvehetünk akár több milliót is a pénztárnál készpénzben hatezer forintért. (Nemrég még működött, ha azóta valami változott, írd meg a hozzászólásokban.)" Forrás

Sőt, ahogy nézem OTP-s számlacsomagokat, van ahol 1,2-1,5% a felvétel díja. De Jump-nál fix 1385 Ft-t, az nem rossz. Ezért kérdés milyen csomagban is van.

[ Szerkesztve ]

4 8 15 16 23 42

(#15202) dptrsk válasza cocka (#15200) üzenetére


dptrsk
addikt

Ha tartottál rajta értékpapírt és utána szeretnéd felvenni készpénzben, akkor annak díja a bankokénál jóval kedvezőbb, jelenleg:
Készpénz felvétel esetén 0,3%, legfeljebb 6.000 Ft

(#15203) bigdady válasza dptrsk (#15202) üzenetére


bigdady
nagyúr

De aladni az értékpapírt meg 0,25% nem? akkor már 0,55 egyben nem?

(#15204) dptrsk válasza bigdady (#15203) üzenetére


dptrsk
addikt

Ezt az OFF szálat lezárnám.

Attól függ milyen sürgősen kell a pénz...
Lehet venni hamarosan lejáró papírt is, aminél nincs eladási díj, mert lejáratig megtartod.

nagyobb összegnél 0,25%+6000 forintról beszélünk, mert 2 millió felett a 0,3%-os rész az FIX 6000, de szerintem sok esetben még ez is versenyképes a bankok díjaival(összeg függvényében).

(#15205) axioma válasza bigdady (#15203) üzenetére


axioma
veterán

Tudsz venni 2-3 heten belul lejaro DKJ-t bankkartyaval. Ezert ha elore tudod hogy kelleni fog, akkor maga a penz bejutasa es a papir eladasa kb. ingyenes (ha jobb kamat lenne, akkor me'g pluszba is jonne ki, de jelenleg a diszkontalasi kamatlab olyan kicsi ennyi idore, hogy 4 millional se biztos hogy nem megy vissza kerekites miatt). De amugy a DKJ ido elotti visszavaltasanak a dija a kamatkulonbseg, legutobb azt hiszem nem erte el a 100Ft-ot, igaz milla alatti osszeg volt, de tkp. elhanyagolhato (amig alacsony a kamat). Esetleg delutan tudok pontosabb szamot hozza, ha erdekes lehet neked.

[ Szerkesztve ]

(#15206) Lackooo84


Lackooo84
nagyúr

Ma megjött a pin kódom, eskü magamtól sem találtam ki jobbat, az életbe nem felejtem el. Csak 2 szám van benne, és pont a 2 kedvenc számom, jól beletaláltak. :DDD

The Truth is out there...

(#15207) RR-13 válasza Lackooo84 (#15206) üzenetére


RR-13
őstag

Nekem is ilyen volt 3636, 6363, de megváltoztattam azért :D

(#15208) rii


rii
nagyúr

Sziasztok!

azt szeretném megkérdezni, mi a különbség Erste netbanknal történő utalasnak, a "megbízasi azonosító" és a "közlemény" között

[ Szerkesztve ]

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#15209) Lackooo84 válasza RR-13 (#15207) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Ugye most a laptopon ügyködnék, token által generált jelszóval be tudok lépni, de feldobta nekem lehetőségként ezt a push belépést, elfogadtam, de egyszerűen nem jön semmilyen push, ezzel mi a gáz??

The Truth is out there...

(#15210) rii válasza rii (#15208) üzenetére


rii
nagyúr

a megbízasi azonosító csak csoportos megbízasnal kell?

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#15211) RR-13 válasza Lackooo84 (#15209) üzenetére


RR-13
őstag

Az vele a gáz, hogy hiába állítod be, hogy működjön, 100-ból 99x nem működik... :(((
nekem 1x sem működött még 30 próbálkozásból, másnak néha működik. :U

(#15212) bigdady válasza dptrsk (#15204) üzenetére


bigdady
nagyúr

Igen de itt a téma épp a kp felvet miatt lett javasolva.
De a hamar lejáró DKj jó ötlet.

[ Szerkesztve ]

(#15213) Lackooo84 válasza RR-13 (#15211) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

És a chat miért nem működik? Appban nincs ügyintéző, weboldalon rányomok a chat gombra és csak ennyi jön be nem történik semmi:

:(((

The Truth is out there...

(#15214) RR-13 válasza rii (#15210) üzenetére


RR-13
őstag

A megbízási azonosítót általában cégek írják be, vagy ha szolgáltatói számlát fizetsz be utalással, akkor a csekken lévő számla vagy egyéb azonosítót lehet oda beírni stb. :K

(#15215) RR-13 válasza Lackooo84 (#15213) üzenetére


RR-13
őstag

Azt nem is próbáltam még, de nagyszerű, hogy az sem megy ezek szerint. :U

(#15216) Hintalow válasza cocka (#15188) üzenetére


Hintalow
senior tag

Nem igényelhető újonnan már (ott dolgozom)

Ha a multiverzum teória igaz, akkor van egy univerzum, ahol nem az.

(#15217) axioma válasza RR-13 (#15207) üzenetére


axioma
veterán

Nekem kepesek voltak - az eppen erste kartya - egyetlen szamjegybol 4 db pin-kodot kikuldeni. Termeszetesen ment egybol a levesbe, ne mar... hitelkartya, nem fiokban inditott, ezert nem sajat valasztasu.

(#15218) Lackooo84 válasza axioma (#15217) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Mármint 4 egyforma szám volt a PIN? Az kemény. :DDD

The Truth is out there...

(#15219) RR-13 válasza axioma (#15217) üzenetére


RR-13
őstag

4db azonos szám PIN kódnak? Az se semmi. :Y

(#15220) rii válasza RR-13 (#15214) üzenetére


rii
nagyúr

köszönöm!

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#15221) axioma válasza RR-13 (#15219) üzenetére


axioma
veterán

Jaja. Nem is ertem, miert nem szurik hogy ilyen ne lehessen, most mibe telne nem 0000-9999 hanem egy hangyanyit szukitett tartomanybol veletlenszam-generalni... csak 1:9800 biztonsag lenne (exhas), azzal nem serul me'g semmi.

(#15222) bigdady válasza axioma (#15221) üzenetére


bigdady
nagyúr

Matematikailag ugyanennyi a valószínűség bármilyen 4 számjegyű kódnak ugyanúgy lehet mind a 4 azonos

(#15223) axioma válasza bigdady (#15222) üzenetére


axioma
veterán

Bocs, matematikus vagyok, tudom. A problema ott van, hogy a _hasznalata_ nem biztonsagos (4 kulonbozo szamjegyet nehezebben lesnek le mikor beirod). Tehat ki kene venni a lehetseges negyesekbol, mindent amiben szerepel egy szamjegy 3x. Ekkor - me'g ha ezt tudjak is a rossz fiuk igy kevesebbet kell probalni - me'g mindig 1:9800 az eltalalas valoszinusege, ami alig nagyobb mint az 1:10000. Ezt akartam vele mondani.

(#15224) cocka válasza Hintalow (#15216) üzenetére


cocka
veterán

OK Köszi. Akkor már csak az Unicredit maradt játékban. De szerintem ott még igényelhető, mert a raiffeisenes díjszabással ellentétben az övékben nem találtam semmilyen utalást arra, hogy a token nem igényelhető.
Mondjuk ahogy néztem, az övék pontosan két gombbal okosabb a cibesnél. :D

(#15225) cocka válasza axioma (#15223) üzenetére


cocka
veterán

A legalább három egyformát tartalmazóból nem 400 db van? Vagy valamit duplán számoltam?

(#15226) axioma válasza cocka (#15225) üzenetére


axioma
veterán

Csak lusta voltam szamolni, biztos annyi, a nagysagrendre tippeltem hogy szazas.
Na jo, ne legyek lusta. 10*9*4+10, azaz 370. [Egyik szam, masik szam, az egyiknek a pozicioja, plusz a csupa egyformak.]

Szerk. mondjuk azt hogy az veszelyesebb ahol 3 egyforma van _egymas mellett_, akkor mar joval kozelebb lesz a tippem, 190 :)

[ Szerkesztve ]

(#15227) tonyrulez


tonyrulez
őstag

Lehet csak én nem találom, Gránit Netbankon hol lehet telefonkártyát feltölteni?

Illetve: van Netbankon egy olyan megbízás, hogy "Nyilatkozat ingyenes készpénz felvételről". Bajnok számlacsomagban vagyok, ahol 0,3% a KP felvétel díja (első 4db, utána 200 Ft + 0,75%). A fenti nyilatkozatra így részemről nincs is szükség?

4 8 15 16 23 42

(#15228) bigdady válasza axioma (#15223) üzenetére


bigdady
nagyúr

Eltakarod és kész :DDD
Ha lelesik akkor négy különbözött is lelesnek ha nem takarod

[ Szerkesztve ]

(#15229) .tnm válasza tonyrulez (#15227) üzenetére


.tnm
addikt

Nem lehet telefont feltölteni Gránit netbank-ból. Használd a szolgáltatód honlapján a bankkártyás fizetésű feltöltést.

Ha 20-áig megteszed a nyilatkozatot, akkor következő hónaptól a havi első 2 kp felvét összesen max 150ezer Ft-ig ingyenes lesz, azaz a 0,3%-ot sem kell kifizetni.

De egyszerre csak egy banknál tehetsz ilyen nyilatkozatot!

[ Szerkesztve ]

It's a rare occurrence, like a double rainbow, or someone on the Internet saying, "You know what? You've convinced me I was wrong."

(#15230) tonyrulez válasza .tnm (#15229) üzenetére


tonyrulez
őstag

Hmm, érdekes hogy ezt sehol sem részletezték, de akkor meglépem :R

4 8 15 16 23 42

(#15231) Lackooo84


Lackooo84
nagyúr

Srácok hogy kell kikapcsolni a CIB-nél az sms megerősítést online fizetésnél? :D

The Truth is out there...

(#15232) dptrsk válasza Lackooo84 (#15231) üzenetére


dptrsk
addikt

PSD2 szabályozás miatt köztelező lesz...
"A Magyar Nemzeti Bank a hazai pénzügyi szolgáltatók számára a bankkártyával történő internetes fizetések esetében erős ügyfél-hitelesítés bevezetésére (III/2. pont) 12 hónapos türelmi időt engedélyezett, így a bevezetés végső határideje 2020. szeptember 14."

Nem biztos, hogy megéri (ha egyáltalán lehet) kikapcsoltatni ~1 hónapra

(#15233) Lackooo84 válasza dptrsk (#15232) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

WTF. Hát ez rohadt jó kinek van kedve állandóan ilyen 10 számjegyes szarokat begépelni??? Még ha ilyen 4 jegyű lenne, de neeeeeem...

The Truth is out there...

(#15234) wanted5 válasza Lackooo84 (#15233) üzenetére


wanted5
őstag

A TE érdekedben van, mi van ha kiszivárognak valahol a bankkártya adataid, vagy ellopják / elhagyod és lehúzzák az összes pénzed? Ugye melyin jó lett volna, ha van 2FA

(#15235) dptrsk válasza wanted5 (#15234) üzenetére


dptrsk
addikt

Én inkább a 2FA helyett a lockolható kártya irányába vittem volna el a szabályozást...
Cetelem kisbetű-nagybetű-szám kombinációt küld, l,I rendszeresen van benne...
Ha nem jól adod meg másik kód jön, kicsit macerásnak érzem, a csak számos megoldás jobb, de a lockolhatóság lenne szerintem a legkényelmesebb.

(#15236) Lackooo84 válasza wanted5 (#15234) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Nem jó, csinálják meg, hogy ha ott az a rohadt alkalmazás, akkor push üzenet, rábökök, és ennyi. 2020 van, a tököm se akar már sms-ekkel szarakodni bocs...

The Truth is out there...

(#15237) kerxy válasza Lackooo84 (#15236) üzenetére


kerxy
senior tag

Erről nem az MNB tehet, ha a bank csak SMS-t és ráadásul ilyen formában küld. Vannak egyébként kártyatársasági elvárások is mobil appos push jóváhagyással kapcsolatban. Könnyen lehet arra számítani, hogy pár intézmény még szeptemberben élesít ezzel kapcsolatos fejlesztéseket.

(#15238) .tnm válasza dptrsk (#15235) üzenetére


.tnm
addikt

eleve hamis biztonságérzetet ad kétfaktoros azonosításnak hívni ezt az sms-es megoldást. ha valaki hozzáfér a telefonodhoz, akkor gyakorlatilag mindene megvan ahhoz, hogy belépjen (főleg, ha a böngészőben el van mentve a netbank belépéshez szükséges login infó és az a telefonra is szinkronizálódik)

It's a rare occurrence, like a double rainbow, or someone on the Internet saying, "You know what? You've convinced me I was wrong."

(#15239) sopruk válasza Lackooo84 (#15236) üzenetére


sopruk
aktív tag

Lehet, hogy ezért biztonságosabb az sms:

"Az SMS jelszavas hitelesítés során a felhasználó egy egyedi aláírási kódot kap SMS-ben a korábban általa megadott mobil telefonszámra. A biztonságot az adja, hogy az aláíráshoz szükséges kód az Internettől független csatornán érkezik a felhasználóhoz."

forrás

(#15241) RR-13 válasza Lackooo84 (#15231) üzenetére


RR-13
őstag

A CIB-nél telefonon ki lehet kapcsoltatni jelenleg még a 3D Secure sms értesítő szolgáltatást, de akkor olyan oldalakon nem biztos, hogy fogsz tudni fizetni, ahol már esetleg "kötelezően" igénybe kell venni a 3D Secure-t.

Mindenesetre a helyedben tesztelném, hogy kikapcsoltatom CIB telebankárral, majd próbálok fizetni azon az oldalon, ahol szeretnél, mert még sikerülhet 2020. december 31-ig, az erős ügyfélhitelesítés végső bevezetés dátumáig. :K

(#15242) dptrsk válasza RR-13 (#15240) üzenetére


dptrsk
addikt

Források: [link] [link] [link]

persze igaz, hogy azóta lehetett még eltolás, de google első oldali találatokban bíztam

Ez a PSD2 visszatérő téma, szerintem betehetnéd az összefoglalóba, ha te is úgy gondolod.

(#15243) RR-13 válasza dptrsk (#15242) üzenetére


RR-13
őstag

Rendben csak nem értem, hogy ha 3 hete már "megbeszéltük", hogy 2020. december 31. a végső határidő az MNB tájékoztatása szerint, akkor miért nem azt idézted?
Gondolom ennyi idő alatt nem felejtetted el... :U

A 3 db, általad idézett forrás,"cikkek", tájékoztatások korábbiak, mint a 2019. december 23. MNB hosszabbítás bejelentése, ezért még tévesen szerepel ezeken a helyeken a végső dátum is, mert nem frissítették. Ezért jó, ha az MNB hivatalos közleményeit vesszük alapul mindig. :K

A PSD2 melyik része fontos szerinted, ami visszatérő téma, és már most biztosra vehető? Így az összefoglalóban is beidézhető esetleg?

Mivel folyamatosan változnak az ezzel kapcsolatos szabályok, határidők, ezért még nem tettem be.

[ Szerkesztve ]

(#15244) cocka válasza Lackooo84 (#15233) üzenetére


cocka
veterán

Mögé raksz egy Curve-öt vagy hasonló cuccot és szarsz az smsre. Amúgy CIB se kér mindig SMS-t. Ha pl. Amazonnál fizetsz vastagon szarják lefele az európai PSD2-es hitelesítést. LOL

(#15245) Lackooo84 válasza RR-13 (#15241) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Köszi, elvileg átállították, hogy elsődlegesen az appban kell konfirmálni a fizetéseket.

The Truth is out there...

(#15246) RR-13 válasza Lackooo84 (#15245) üzenetére


RR-13
őstag

Ez óriási hír, hogy ha az App-ban is működik már! És majd Push-ként fog jönni a jóváhagyás. :K
Én nem kérdeztem erre rá, mert én nem vásárolok a CIB kártyával neten, de telefonban én is kikapcsoltattam a 3D Secure-t. :K

(#15247) ktgeri


ktgeri
tag

Azt esetleg tudjátok, hogy melyik BP-és környékén lévő ATM-ből lehet a legnagyobb kp összeget egyszerre felvenni?

(#15248) sopruk


sopruk
aktív tag

Meghosszabbították 2020-08-31-ig, a Gránit Digitális csomaghoz, az 1390 Ft-os MOST bankkártya akciót...
hirdetmény

(#15249) dptrsk válasza ktgeri (#15247) üzenetére


dptrsk
addikt

[link] itt egy lista.

(#15250) RR-13


RR-13
őstag

dptrsk:
A PSD2 -vel kapcsolatban nem írtál tegnap a kérdésre.

"A PSD2 melyik része fontos szerinted, ami visszatérő téma, és már most biztosra vehető? Így az összefoglalóban is beidézhető esetleg?"

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.