Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-13 09:39:52

LOGOUT.hu

A Topik fő témája a hazai bankok (kivéve az OTP):

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15151) Gedeon31 válasza RR-13 (#15150) üzenetére


Gedeon31
addikt

Nekem tavalyi a kártya ,így a 15000 limit nem játszik, 5000 felett kér kódot.

(#15152) RR-13 válasza Gedeon31 (#15151) üzenetére


RR-13
őstag

Az furcsa, mert kellene, hogy működjön Nálad is a tavalyi kártyán. :K

"A CIB Bank által kibocsátott bankkártyák esetében az alábbiak szerint járunk el:

Bármilyen Mastercard és 2018. október óta pótolt, illetve 2021. szeptember után lejáró Visa bankkártyák esetén a 15 000 Ft-ot nem meghaladó tranzakcióknál nem kell PIN kódot megadni (kivéve a fent részletezett esetekben a PSD2 megfelelés és a POS terminál beállítása miatt).
A 2018. október előtt pótolt, illetve 2021. október előtt lejáró Visa bankkártyák esetén, ha élni kívánnak az összeghatár 15 000 Ft-ra emelésének lehetőségével, akkor kérjük, jelezzék éjjel-nappal elérhető CIB24 telefonos ügyfélszolgálatunkon a (06 1) 4 242 242 telefonszámon, és kártyáját díjmentesen lecseréljük."

Esetleg ez lehet az ok Nálad :F :

"Ahhoz, hogy a fizetéskor a POS terminál ennek megfelelően ne kérjen PIN kódot a 15 000 Ft-ot nem meghaladó tranzakciók esetében, az alábbi három feltételnek kell teljesülnie:"

"... a kártyabirtokos érintéses fizetéssel, PIN kód megadása nélküli vásárlásainak összesített értéke eléri a 150 eurónak megfelelő összeget, akkor a terminál a 15 000 Ft alatti tranzakció esetén is kéri a PIN kód megadását.
A bankkártya beállításai módosításra kerültek."

Forrás.

(#15153) Lackooo84 válasza RR-13 (#15152) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Tudom, hogy a korona miatt megemelték 15k-ra, csak nem tudtam, hogy az még érvényben van e. Ezek szerint igen.

The Truth is out there...

(#15154) .tnm válasza sopruk (#15143) üzenetére


.tnm
addikt

Ahh, nekem szerintem nincs TPIN-em (elég régen nyitottam a számlát, talán akkor nem volt kötelező, vagy csak egyszerűen nem változtattam meg és azóta el is felejtettem), mindenesetre 1-2 éve, mikor utoljára hívtam őket, akkor kérte, hogy mondjak TPIN-t (vagy lehet azt kérdezte, hogy van-e), mondtam, hogy nincs, és akkor visszahívtak ők a banknál megadott számomon, majd kértek egy csomó személyes adatot.

It's a rare occurrence, like a double rainbow, or someone on the Internet saying, "You know what? You've convinced me I was wrong."

(#15155) sopruk válasza .tnm (#15154) üzenetére


sopruk
aktív tag

Jobb is, hogy személyes adatokkal azonosítanak, én is elfelejteném, vagy pont akkor nem jutna eszembe amikor kellene, ha nagy ritkán van csak rá szükség.
Ha meg mégis nagyon kell valamiért, akkor az appban a beállításokban van rá menüpont új igénylésére...
Jól ki van találva ez a rendszer, tetszik!

(#15156) RR-13 válasza sopruk (#15155) üzenetére


RR-13
őstag

Jó pár banknál bevett gyakorlat, hogy személyes azonosítást alkalmaznak telefonban, azoknál akik nem kértek TPIN-t.
Viszont a személyes azonosítással beazonosított ügyfél általában "csak korlátozott" jogosultságokkal intézheti az ügyeit telefonban, azaz mindent nem tud elintézni.... :N

[ Szerkesztve ]

(#15157) sopruk válasza RR-13 (#15156) üzenetére


sopruk
aktív tag

Köszi az infókat!
Telefonon komolyabb ügyintézésem nem hiszem hogy lesz, max ha letiltásra lenne szükség, de jó ezekről tudni.

Elolvastam ezt a két cikket, amit itt linkeltek. Kicsit rémisztő, hogy mire képesek már a csalók, ha megszereznek pár adatot rólad :(((

(#15158) cocka válasza sopruk (#15157) üzenetére


cocka
veterán

Azért ezt úgy megnézném pl. egy CIB bankkal, ahol kb. mindent a tokennel kell hitelesíteni. Hard tokennél még érdekesebb. Ott hogy irányítod át az smseket egy új sim kártyára? LOL

(#15159) RR-13 válasza sopruk (#15157) üzenetére


RR-13
őstag

Jó azért, ha van TPIN, akkor nagy baj nem lehet, ha szükség van bármilyen ügyintézésre telefonon. :K

(#15160) tonyrulez


tonyrulez
őstag

Ha már a TPIN a téma, azt honnan lehet megszerezni? Mert én egy hete regisztráltam, de ilyet nem írtam fel. Vagy a Telebank azonosító száma lenne ez, ami a szerződésszám is? Mobil appban van elfelejtett TPIN kódos menüpont, ahol gondolom lehet újat megadni, ez ingyenes?

4 8 15 16 23 42

(#15161) sopruk válasza RR-13 (#15159) üzenetére


sopruk
aktív tag

Igen, ezért is zavart, hogy nem tudom megváltoztatni. Mailre még nem reagáltak.
Ezért most felhívtam őket és a 8-as menüpontot, a gyors ügyintézést választottam, hogy kiderüljön, beenged-e a kezdeti TPIN-el.
Itt is rögtön azt mondta az automata, hogy meg kell változtatni. Viszont itt már nem sípolt ki amikor megadtam másodszor az új kódot, hanem rögtön kapcsolta az ügyintézőt.
Jelezte, hogy azonosítva jelentkeztem be, úgyhogy elvileg sikerült a módosítás. Elmondtam neki is a problémát, ő is továbbítja a 9-es menüpont hibáját...

(#15162) sopruk válasza tonyrulez (#15160) üzenetére


sopruk
aktív tag

Az 5 jegyű TeleBank azonosító mellé kell a 4 jegyű TPIN, ezzel a kettővel azonosítod magad. Visszanéztem az üzeneteket és akkor kaptam egy külön sms-ben, amikor a kezdeti NetBank jelszót is...

[ Szerkesztve ]

(#15163) RR-13 válasza sopruk (#15161) üzenetére


RR-13
őstag

Ez legalább haladás, ha a másik menüben engedte a módosítást. :K
Kíváncsi leszek mit reagálnak a 9-es menü hibájára :F

(#15164) sopruk válasza sopruk (#15161) üzenetére


sopruk
aktív tag

A biztonság kedvéért kipróbáltam a 9-es TPIN változtató menüpontban, hogy rendben beenged-e az új kóddal. Hát nem! És most már a kezdetivel sem... :O :W

szerk: bocs, nem frissítettem és nem láttam, hogy közben már írtál...

[ Szerkesztve ]

(#15165) RR-13 válasza sopruk (#15164) üzenetére


RR-13
őstag

Akkor már nem értem :Y
Amire megváltoztattad, azzal az új kóddal sem engedi az azonosítást a 8-as menüpontban :F

(#15166) sopruk válasza RR-13 (#15165) üzenetére


sopruk
aktív tag

Utána már nem is próbáltam a 8-ast, a gyors ügyintézést, gondoltam úgysem fog beengedni oda sem, hanem a 0-ast a panaszbejelentést hívtam.
Elmondtam nekik, hogy most már egyik kóddal sem tudom azonosítani magam.
Továbbította ismét a problémát és a Netbankon, Videóbankon keresztül tudok majd új TPIN-t igényelni...
Így most megvárom amíg visszajeleznek, hogy sikerült-e javítani, aztán majd akkor igénylem...

[ Szerkesztve ]

(#15167) tonyrulez válasza sopruk (#15162) üzenetére


tonyrulez
őstag

Oh, valóban, akkor fel is írom. Annyi SMS jött rövid időtartamon belül, fel sem tűnt.

[ Szerkesztve ]

4 8 15 16 23 42

(#15168) wanted5 válasza tonyrulez (#15167) üzenetére


wanted5
őstag

Nekem nincs olyan sms, az rémlik, hogy mondta az ügyintéző, hogy amikor majd elsőnek telefonálok meg kell változtatni, vagy akkor kell megadni?
Van 2 azonosító felírva, de egyik sem 4 jegyű tpin, na mind1

(#15169) sifarr válasza sopruk (#15162) üzenetére


sifarr
senior tag

Az 5 jegyű TeleBank azonosító mellé kell a 4 jegyű TPIN, ezzel a kettővel azonosítod magad.
Ötjegyű? :Y
Nekem "évtizedek óta" van TPIN-em, nagy ritkán szoktam is ügyet intézni a CIB24-en. De a CIB24 (Telebank) azonosítóm nyolcjegyű, és működik nyolccal.
Lemaradtam volna valami változásról? Vagy 5 és 8 számjegyű azonosítók egyaránt használatban lennének?
Nem értem. Itt valami nekem nem kerek.

(#15170) sopruk válasza sifarr (#15169) üzenetére


sopruk
aktív tag

Ez a probléma, a TPIN változtatás körül, a Gránit Bank Telebankjában merült fel. Itt 5 jegyű azonosítót kaptam...

(#15171) tonyrulez válasza wanted5 (#15168) üzenetére


tonyrulez
őstag

Én nem telefonáltam még senkinek, a NetBank ideiglenes jelszavas SMS-e után 2 perccel kaptam, a következő szöveggel:

Az Ön kezdeti TeleBank TPIN kódja: xxxx. GRÁNIT Bank Zrt.

4 8 15 16 23 42

(#15172) Hintalow válasza cocka (#15158) üzenetére


Hintalow
senior tag

Ez azért nem olyan bonyolult, felhívod a bankot, és bejelented, hogy elhagytad a tokent. (a letiltásokat kb minimál adattal csinálják)
És innentől a legtöbb banki rendszer úgy működik, hogy átáll sms hitelesítésre...

Ha a multiverzum teória igaz, akkor van egy univerzum, ahol nem az.

(#15173) UHHH


UHHH
senior tag

A K&H-s app elromlott és bemegyek a bankba, mondani, hogy valami ePIN-t szeretnék változtatni, s erre mondják, hogy nekem nem is volt soha ePIN-em és nem is tudtam használni eddig az ebankot/mobilbankot, akkor kicsit furán néztem rájuk, mivel 2007 óta használom. Már elfelejtették, hogy kártyaolvasós játék volt náluk és utána engedte, hogy a kártyaolvasós smartcarddal beregisztráljam a mobilomat és az mPIN-emet?! :D De minden szuper, készítettem ePIN-t.

Még jó, hogy megyeszékhelyre mentem, egy kisebb városban mi lett volna?!

Huawei 4G+ router eladó: https://hardverapro.hu/apro/huawei_b525_s-23a_lte_cpe_cat6_fuggetlen_4g_sim_ka/friss.html

(#15174) RR-13 válasza sopruk (#15166) üzenetére


RR-13
őstag

Pedig megpróbálhattad volna, mert ha egyszer a módosítás után beengedett, elfogadva a módosítást a 8-as menüben, akkor elvileg most is be kellene engedni, mert akkor valószínű, hogy nincs szinkronba a TPIN rendszerük. :U

(#15175) sopruk válasza RR-13 (#15174) üzenetére


sopruk
aktív tag

Erre nem gondoltam :)
Egyelőre nem bohóckodom most vele tovább, majd ha esetleg már jól működik.
De köszi hogy mondtad, mert akkor először kipróbálom még egyszer azt amit megadtam, hátha nem kell lecserélni...

(#15176) TMexy


TMexy
csendes tag

Sziasztok!
Kerestem én, de nem találtam egyértelmű tájékoztatást erre.
Erste Max MasterCard hitelkártyával, ha postán egyenlítem ki a sárga és fehér színű csekkeket, akkor az vásárlásnak számít (díjmentes, és esetleg visszatérítést is kapok utána) vagy kp. felvételnek (és jó sokat számítanak fel rá, és még visszatérítés sincs rá) veszik?
Ha Visa bankkártyával fizetek, akkor ha jól látom a netbankon, vásárlásnak veszi.
Előre is köszi a válaszokat!

(#15177) RR-13 válasza TMexy (#15176) üzenetére


RR-13
őstag

Szia.
Vásárlásnak számít már "kb." minden Postán a csekkek Erste MAX MasterCard Hk-val történő kifizetése.
És igen díjmentes neked, és jár utána 1%-os visszatérítés. :K

A kb.-ét azért írtam, mert lehet, hogy van még olyan kis partner Posta az országban, ahol sajnos nem állították át a POS terminált vásárlásra, de ott erre fel is hívják a figyelmet általában, fizetés előtt, hogy az KP. kivétnek fog számítani. :U

Egyébként díja csak akkor lenne a csekkes befizetésnek, ha az Erstés törlesztődet, vagy a teljes tartozásodat fizetnéd be csekken az Erstének.

[ Szerkesztve ]

(#15178) cocka válasza Hintalow (#15172) üzenetére


cocka
veterán

Aha.. És te arról biztosan tudsz, hogy a CIB bank küld hitelesítő SMS-eket belépéshez, tranzakció jóváhagyásokhoz? Mert én nem tudok róla.

Szerintem sokkal valószínűbb, hogy ilyen esetben szépen beterhelik a tokenpótlás díját plusz még fáradjak is be átvenni az új tokent. SMS pedig nem fog jönni és egyúttal a netbankba se fogok tudni bejelentkezni.

Viszont ugye withkey tokennél eleve két SMS-sel lehet regisztrálni, szóval ott foghatnak valamit. De hard tokennél mit fog és hogy? Nem küld semmilyen smst a bank! A szerződésmódosításkor kell megadnod beállítanod a token új pin kódját, az védi a tokent. Onnantól kezdve valahogy vagy fizikailag hozzá kell férj a tokenhez vagy valami egyéb módon kell megkerülni a hitelesítést. Ebben a mókában a semmilyen telefon és sms nem vesz részt.

Szerintem eléggé inside jobnak kell lennie ahhoz, hogy így mégis hozzáférjenek a számládhoz.

A CIB-nél még csak meg sincs említve a díjszabásokban, hogy netbankba történő belépésről szóló vagy tranzakció hitelesítő sms.

Tudtommal a K&H-nál is volt valami chipes okosság. Azzal is megkerülhető volt az sms pl. tranzakciók hitelesítésénél?

(#15179) cocka válasza cocka (#15178) üzenetére


cocka
veterán

Na végeztem egy gyors kis felmérést. Legegyszerűbben a belépést tudtam ellenőrizni. Az MKB-n kívül minden banknál megtaláltam, hogy mivel lehet belépni.

A CIB-en kívül háromnál használható még ilyen fizikai token:

Raiffeisen
Unicredit
Sber

A többinél vagy csak szimpla jelszó van vagy jelszó és SMS vagy okostelefonos push/tokenjelszó.

[ Szerkesztve ]

(#15180) kerxy válasza cocka (#15179) üzenetére


kerxy
senior tag

Vagy QR kód (OTP, BB, KH) ;)

(#15181) pictigjis válasza RR-13 (#15177) üzenetére


pictigjis
senior tag

az erstenel a posta ki van zarva a visszateritesbol, mar a wizz kartyara sem jart pont a postas vasarlasok utan

A Bank nem ír jóvá Erste Forintokat a Kártyabirtokos által Erste Max Hitelkártyával végrehajtott:
- tőzsdén és tőzsdén kívül kereskedett pénzügyi instrumentumok, így értékpapírok, tőzsdei indexek, árupiaci termékek (pl. arany, olaj stb.), devizák vételére vonatkozó Vásárlási tranzakciók esetében;
- a Bank által felszámított díjak és kamatok;
- készpénzfelvétel típusú tranzakciók;
- a kereskedelmi elfogadóhelyi POS-en vagy interneten keresztül
végrehajtott fogadási / szerencsejáték típusú tranzakciók;
- hitelkeret összegén felül végzett vásárlási tranzakciók;
- Erste Max Hitelkártyával az Erste MobilePay szolgáltatáson
keresztül végzett pénzküldési tranzakciók;
- Erste Max Hitelkártya elszámolási számláról teljesített
csoportos beszedési megbízás után;
- Erste Max Hitelkártya elszámolási számláról teljesített eseti forint
átutalás után, valamint
- bármely típusú postai tranzakció vagy más pénzügyi szolgáltatást nyújtó intézmény által nyújtott termék, szolgáltatás fizetési tranzakció (pl. Revolut) után.

a hitelkartyas csekkes korbefizetesek miatt tiltottak le

curve kartya moge tett max-szal most eppen kicselezheto, mert a curve most mindent 8999-es mcc koddal konyvel, egy honapja nem mukodik az mcc-k atadasa

[ Szerkesztve ]

(#15182) K Norbi


K Norbi
addikt

Sziasztok!
Nyitni szeretnék számlát.
Nincs semmilyen számlám egy Banknál sem.

De fizu nem megy rá havonta, én raknám rá fele a pénzt.
Tudjak telóról fizetni, meg utalni, Pay pal is jó lenne már csinálnom.

Melyik Bankot javasoljátok?

[ Szerkesztve ]

(#15183) RR-13 válasza pictigjis (#15181) üzenetére


RR-13
őstag

Te sosem fizettél be csekket MAX Hk-val, ha van neked?
A csekkbefizetés után jár 1 % visszatérítés, nem véletlen írtam. :U

(#15185) cocka válasza kerxy (#15180) üzenetére


cocka
veterán

De ahhoz is kell vagy okostelefon/tablet vagy webkamera.

Nálam most a felmérés célja az volt, hogy hol lehet okostelefon/tablet vagy SMS-ek nélkül belépni a netbankba.

OK úgy látom a Sber is kiesett a játékból, mert SMS-t küldenek és elvileg alapból 2 millió felett kell csak a hard token kód is.

[ Szerkesztve ]

(#15186) RR-13 válasza cocka (#15185) üzenetére


RR-13
őstag

Tetszik a felmérésed, mert érdekes, főleg azért is, mert ha lemerül a telefon, akkor hogy lépünk be a netbankba :F
Főleg, ha sürgős, és nincs idő tölteni a telefont, vagy éppen nincs töltő stb. :U
Telefon nélkül annyira biztonságos a "belépés", hogy be sem tudnunk lépni, és ez már a nem létező "PSD3", kategória. :(((
Kitalálhatnának egy alternatív belépési lehetőséget azoknak, akik nem akarnak a telefonjukkal "játszani".
Vagy fenti esetre, hogy azért telefon, és egyéb eszköz nélkül is belehessen lépni, ha nagyon muszáj.

A K&H -nál korábban működő chip kártyaolvasós belépést nem értem, hogy miért szüntették meg, mivel az elég biztonságos volt.

[ Szerkesztve ]

(#15187) Lackooo84


Lackooo84
nagyúr

Mi ez a token szarság? Cibnél is van? Mire kell?

The Truth is out there...

(#15188) cocka válasza RR-13 (#15186) üzenetére


cocka
veterán

Igen, a tokenben meg gondolom van egy mini gombelem vagy nem tudom mi, ami rohadt sokáig elég. Főleg arra, hogy számokat jelenítsen meg.

Raiffeisen ezt írja:

Amennyiben Ön tranzakció aláírásra jelenleg Hardver tokent használja, úgy 2019. áprilistól a belépési folyamatot is hitelesítheti ezzel az eszközzel.

Az mondjuk nem derül ki, hogy újonnan igényelhető-e.

Jó tehát akkor elvileg csak ez a három maradt: Raif, Unicredit, CIB.

Ha esetleg valaki tudja még hogy melyik banknál lehet hard(ver) tokennel belépni, az megírhatja. :)

Előre is köszi.

Nálam amúgy ez a lemerülés nem téma.. kb. három hetente töltöm a butatelefonomat, ami szintén képes sms fogadásra. :DD

(#15189) .tnm válasza cocka (#15188) üzenetére


.tnm
addikt

Szerintem a PSD2 után vagy hard token, vagy sms/isms/qr/stb. kötelező lesz. Azaz ahol nincs hard token, ott valamilyen telefon kelleni fog.

It's a rare occurrence, like a double rainbow, or someone on the Internet saying, "You know what? You've convinced me I was wrong."

(#15190) ElektrikusDE válasza RR-13 (#15186) üzenetére


ElektrikusDE
senior tag

Én már nem is tudok belépni a nettbankomba több mint féléve, mivel megváltozott a telefonszámom...

És nincs is rá megoldás! (Mivel külföldön tartózkodom)

Van tokenem is, de azt a hajamra kenhetem! :W

Sberbank.

“Lex malla, lex nulla. A bad law is no law.” A rossz törvény, nem törvény! DW: The Moment is Coming || Doctor Who BBC www.youtube.com/watch?v=uZAO6E2x9xs

(#15191) cocka válasza Lackooo84 (#15187) üzenetére


cocka
veterán

Nem kell, csak egy lehetőség. Arról szól a "kutatás", hogy mi újság van akkor ha pl. ellopták a mobilod vagy ugye ahogy a mellékelt ábra mutatja megváltozott a számod vagy ahogy a cikkben volt gyakorlatilag csalással "kirúgják a számod alól" az eredeti simet stb...

Szóval mi az a mód, ami enged bejelentkezni a netbankodba anélkül, hogy bármilyen mobiltelefon vagy okostelefon kéne.

A CIB-nél erre a konkrét opció a hard token. Na most ez ugyebár akkor is működik, ha az appot éppen úgy frissítik, hogy valamiért az okostelefonod nem szereti vagy hibákat jelez maga az app.

Ha belső rendszer hiba van, az a javás netbankban is látszani fog, de akkor semmilyen tokennel nem lehet belépni, még a fizikaival sem.

(#15192) cocka válasza ElektrikusDE (#15190) üzenetére


cocka
veterán

Igen tesóm is ott van és azt mondta, hogy már nem lehet használni a tokent. A weboldal szerint meg csak nagyösszegű tranzakciók jóváhagyására. Mintha lenne egy limit, ami felett csak azzal lehet hitelesíteni.

(#15193) ElektrikusDE válasza cocka (#15192) üzenetére


ElektrikusDE
senior tag

Így van, most már csak nagy összegű tranzakciók jóváhagyására való ezelőtt ezzel a tokennel lehetett belépni is!

Írták is anno előre, hogy utaláshoz kell majd egy regisztrált telefonszám, amire küldik a hitelesítő kódot.

Azt persze elfelejtettek leírni, hogy belépni se lehet majd nélküle. :((

Még jó hogy a telebank működik, ahhoz nem kell regisztrált telefonszám!

Ui:

Van SMS értesítő telefonszámom is regisztrálva náluk, jön is rá az értesítő SMS, de sajnos ez a telefonszám nem jó a belépéshez! :W

“Lex malla, lex nulla. A bad law is no law.” A rossz törvény, nem törvény! DW: The Moment is Coming || Doctor Who BBC www.youtube.com/watch?v=uZAO6E2x9xs

(#15194) cocka válasza ElektrikusDE (#15193) üzenetére


cocka
veterán

És telebankon keresztül nem lehet új telefonszámot megadni, csak személyesen? Az durva.

(#15195) ElektrikusDE válasza cocka (#15194) üzenetére


ElektrikusDE
senior tag

A Korona Vírus miatt sem lehet (pedig reménykedtem benne), csak személyesen.

Egyébként megoldottam úgy, hogy nyitottam külföldön bankszámlát és így csak havonta egyszer fogok utalni (magamnak), így nem lesz macerás!

Meg pénzügyileg is jobban járok! :)

“Lex malla, lex nulla. A bad law is no law.” A rossz törvény, nem törvény! DW: The Moment is Coming || Doctor Who BBC www.youtube.com/watch?v=uZAO6E2x9xs

(#15196) cocka


cocka
veterán

Na elvileg a gyűjtéshez még tartozik egy Takarékbank, de állítólag csak vállalati ügyfeleknek érhető el a token. Plusz hogy ugye a közeljövőben összeolvadnak Budapest bankékkal meg MKB-ékkel, így ez már úgy is változni fog gondolom, tehát mindegy.

Akkor tehát: CIB, Raiffeisen, Unicredit (ez utóbbinál még leírást is találtam a token működéséről)

[ Szerkesztve ]

(#15197) ktgeri


ktgeri
tag

Sziasztok!
Bankszámláról le kéne emelnem egy nagyobb volumenű összeget.
(4 milla környéke)

Sima OTP-s folyószámla.
Hogy lenne a legkisebb a bukó, van valami ötlet?

(#15198) cocka válasza ktgeri (#15197) üzenetére


cocka
veterán

A sima OTP-s folyószámla az mit takar? Volt egy pár. Régi, új?

Volt ilyen megnevezéssel, hogy forint folyószámla. Meg tempó (az is simának tekinthető). De volt még net meg mittomén prémium.

Most meg van valami Bázis meg a korábbi Simple, amit átneveztek Smartra..

(#15199) dptrsk válasza ktgeri (#15197) üzenetére


dptrsk
addikt

ahogy cocka írja, ennél jóval több információra lenne szükség.

Milyen számlacsomagban vagy?
Mennyire sürgős?
Van-e Államkincstári számlád?
Van-e Revolutod?
A jogszabályi 150ezret már kihasználtad-e ebben a hónapban?
Be van-e állítva a kártyás készpénz felvételi limit valami nagyobb összegre?

OTP ATM 800.000 forintot tud maximum kiadni OTP-s kártyának, ez azt jelenti, hogy legalább 5 ATM felvétellel kell számolnod.
OTP bankfiókban egyszerre is kiadják.

Meg kell nézni, hogy 1 fióki vagy 5 ATM kivétel olcsóbb a csomagodban. ATMnél lehet nem fog tudni 800 ezret kiadni, ha épp kong az ürességtől, akkor vagy vársz vagy másik ATMet keresel.

(#15200) cocka válasza dptrsk (#15199) üzenetére


cocka
veterán

Az államkincstári számla miért jó? Jól kamatozik rajta a lóvé vagy mi?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.