Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-13 09:39:52

LOGOUT.hu

A Topik fő témája a hazai bankok (kivéve az OTP):

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15801) bopeti98


bopeti98
őstag

Valami megint nem stimmel a CIB Banknál.
Utaltak ma pénzt, de semmi értesítést nem kaptam róla, sőt a számlatörténetben sem látszik. Az elérhető egyenleget növelte, de sehol máshol nem látszódik az utalás. Elég érdekes, főleg hogy bankon belüli utalás.

[ Szerkesztve ]

(#15802) merqree


merqree
őstag

Mára megint eldobta magát a Gránit appban a bankkártya, újra kellett digitalizálni.
Plusz ami érdekes, hogy online vásároltam, és semmilyen engedélyt nem kért pluszban a Gránit Bank. Szintén vásároltam online a Raiffeisen kártyával, ott az applikációban is engedélyezni kellett...

szerk:
A CIBnél tuti volt vmi "geb.sz", mert nem tudta mmegszűntetni a számlát... nem látta a rendszer az egyenleget, illetve minden frissítésél más összeg vagy indok volt, ami miatt nem tudtam megszűntetni.

[ Szerkesztve ]

(#15803) RR-13 válasza merqree (#15802) üzenetére


RR-13
őstag

Meg akartad szüntetni az új CIB számlád :F

(#15804) bopeti98 válasza bopeti98 (#15801) üzenetére


bopeti98
őstag

Kb 1 órával az utalás után megjött az értesítés, és a számlatörténetben is megjelent.

(#15805) merqree válasza RR-13 (#15803) üzenetére


merqree
őstag

Már meg is szűnt.
Az én olvasatomban az nem tetszett, hogy van egy felpörgő akció, és kijönnek újabb kondíciós listával. Én az ilyet nem szeretem.

(#15806) merqree


merqree
őstag

Egy kis kiszámolósdi Gránit Bajnokok-nak:
650.000 forint utalása 650 forint.
Ha ugyanezt az összeget automatából venném fel, akkor cca 2000 forint lenne.
E helyett "eldobtam" a Raiffeisen számlára, és ott, mivel nem nyilatkoztam, 2 részletben kiveszem az automatából.

(#15807) RR-13 válasza merqree (#15805) üzenetére


RR-13
őstag

Hú, pedig ez mindenhol így van, független az akcióktól :Y
És csak november 1-től hatályos. És nem is érintett volna ténylegesen, ha teljesíted a feltételt...
Engem ez egyáltalán nem idegesített fel.
Fizetned kellett számlazárási díjat? :U

(#15808) merqree válasza RR-13 (#15807) üzenetére


merqree
őstag

Háááá persze, hogy kellett fizetni :D
3500 forint volt.
De ezen nem húztam fel magam, mert számítottam arra, hogy a rövid "pályafutást" nem szeretik sehol sem ;)

(#15809) .tnm válasza merqree (#15806) üzenetére


.tnm
addikt

miért számít, hogy nem nyilatkoztál rafinál?

It's a rare occurrence, like a double rainbow, or someone on the Internet saying, "You know what? You've convinced me I was wrong."

(#15810) UHHH


UHHH
senior tag

Mivel én teljesítem a BM CIB ECO feltételeit, ezért pont nem érdekel, hogy a feltétel NEM TELJESÍTÉSE esetén mennyivel akarnak lehúzni... :) Szóval emiatt nem deal breaker az ügy.

Huawei 4G+ router eladó: https://hardverapro.hu/apro/huawei_b525_s-23a_lte_cpe_cat6_fuggetlen_4g_sim_ka/friss.html

(#15811) merqree válasza .tnm (#15809) üzenetére


merqree
őstag

Mert akkor 4 db havonta a díjmentes korlátlan készpénz felvétel.
A Gránit Bajnok Plusznál szintén így van, de "sima" bajnoknál nincs ilyen opció. Valamit valamiért, ami teljesen jogos.

(#15812) RR-13 válasza merqree (#15808) üzenetére


RR-13
őstag

Nem kapkodtad ezt egy kicsit el?
Megoldottad magadnak a díjmentes számlán az első díjfizetést :DDD
És a várva várt kártyád is leadtad?

Mondjuk 3 számlára figyelni már nem annyira könnyű... :N

(#15813) merqree válasza UHHH (#15810) üzenetére


merqree
őstag

Nyílván tudnám teljesíteni, de nem tetszett a windowsos megoldásuk sem.
Túl tettem magam rajta, és senkit sem szeretnék lebeszélni a BM CIB ECOról!

(#15814) merqree válasza RR-13 (#15812) üzenetére


merqree
őstag

Igen, megjött a kártya és a PIN is együtt :)
Talán az igénylést kapkodtam el.

(#15815) RR-13 válasza merqree (#15814) üzenetére


RR-13
őstag

Azt tudom már korábbról, hogy megjött :D most nem is ezt kérdeztem
Előbb azt kérdeztem, hogy leadtad-e nekik záráskor? :DDD

(#15817) merqree válasza RR-13 (#15815) üzenetére


merqree
őstag

Jaaah, igen, leadtam, persze, nem volt kérdés...

(#15818) RR-13 válasza merqree (#15813) üzenetére


RR-13
őstag

Nem tetszett az elég régi, Javas felület? Pedig az iszonyú gyors. :K
Ellenben az "új" online felület lassú, hiába új.

"Nemsokára" a kettő helyett egy lesz (végre). :U

(#15819) .tnm válasza merqree (#15811) üzenetére


.tnm
addikt

és ha nyilatkoztál volna, akkor elvesztetted volna a 4 korlátlant? szerintem nem. a törvény kezedbe ad egy jogot, nem érhetne azért hátrány, mert élsz ezzel a jogoddal (de nem ismerem a rafi ÁSZF-ét)

It's a rare occurrence, like a double rainbow, or someone on the Internet saying, "You know what? You've convinced me I was wrong."

(#15820) merqree válasza .tnm (#15819) üzenetére


merqree
őstag

Ha nyilatkozol, akkor 2 alkalommal vehetsz fel ingyen készpénzt.
Ha nem nyilatkozol, akkor 4 alkalommal. De ez Gold 2.0 csomag.

https://www.raiffeisen.hu/kondiciok/premium-banking

Készpénzfelvétel belföldön [Belföldi forint ATM és postahelyi készpénzfelvételek] díjai nyilatkozatot nem tett ügyfeleknek

adott hónapban
az első 4
alkalom, ha az
Raiffeisen ATMből történik:
0 Ft

[ Szerkesztve ]

(#15821) axioma válasza RR-13 (#15812) üzenetére


axioma
veterán

He? 3 szamla nem sok. Amikor hitelkartyakkal egyutt 10 volt parhuzamosan, na az mar valami, az is inkabb a hitelkartyak hataridejei miatt.

(#15822) axioma válasza .tnm (#15819) üzenetére


axioma
veterán

Hat pedig de. A konstrukcioba epitett kedvezmenyek miert ne lehetnek vagy-lagosak?
Ami necces volt, amikor az MKB-nek volt olyan konstrukcioja, hogy a havidij direktben attol fuggott, hogy kihasznaltad-e a 2 ingyen kivetelt... az tulkepp pont a nem ingyenes kivetet valositotta meg. Nem tudom, van-e me'g az.

(#15823) .tnm válasza merqree (#15820) üzenetére


.tnm
addikt

pont ugyanazok a feltételek, akkor is ha tettél nyilatkozatot.
a nyilatkozat, mint írják is, kedvezményre jogosít: gyakorlatilag az első 2 kp felvét 150ezerig lehet másik ATM-ből is. ha ennél nagyobb összeget akarsz felvenni, akkor akkor saját ATM-ből ugyanúgy ingyenes, mintha nem nyilatkoztál volna; ugyanígy a 3. és 4. alkalom is saját ATM-ből ingyenes, mintha nem nyilatkoztál volna.

nincs hátránya annak, ha nyilatkozol (csak ha van másik számlád is, és ott érdemesebb nyilatkozni)

It's a rare occurrence, like a double rainbow, or someone on the Internet saying, "You know what? You've convinced me I was wrong."

(#15824) .tnm válasza axioma (#15822) üzenetére


.tnm
addikt

sztem nem "büntethet" azért egy bank, mert élsz egy jogoddal semmilyen formában. van egy kondíciós lista, ahhoz csak plusz pozitívumként jelenhet meg a havi 150ezres, legfeljebb 2 tételben történő kp felvét. ha az MKB-nál a havi díj emelkedett azáltal, hogy éltél a jogoddal (csak azt írtad, hogy függött, de azt nem milyen irányban), akkor sztem az bankfelügyeleti téma.

It's a rare occurrence, like a double rainbow, or someone on the Internet saying, "You know what? You've convinced me I was wrong."

(#15825) axioma válasza .tnm (#15824) üzenetére


axioma
veterán

Hat ugy volt pedig az MKB digitalis, de nem erdekel annyira hogy megnezzem, foleg hogy regi kondicios lista volt (bar talan itt a forumban szerepelt).
A Raiff igazabol szerintem korrekt. Akik nem kerik hogy oket sujtsa az idegen kivet, azok kapnak plusz ajandekba negyet sajatbol. Megjegyzem, Erste-nel is pont ugyanigy van (csak nekik kicsit tobb automatajuk van es nem napi 300e a limit).

(#15826) cocka válasza axioma (#15795) üzenetére


cocka
veterán

Bocs, nem vagyok annyira pénzpiacokban otthon. Ezt a kincstári állampapír vásárlást-eladást bárki meg tudja tanulni?

Azt néztem simán e-személyivel is létrehozható a számla. Azért ez kemény. (mák, hogy van olvasóm)

(#15827) .tnm válasza axioma (#15825) üzenetére


.tnm
addikt

ahogy néztem a Rafi teljesen korrekt, mindenki megkapja a 4 ingyent sajátból, és az első kettőnél 150ezerig opció az idegen ATM is.

It's a rare occurrence, like a double rainbow, or someone on the Internet saying, "You know what? You've convinced me I was wrong."

(#15828) axioma válasza cocka (#15826) üzenetére


axioma
veterán

Nincs mit megtanulni rajta, annyi hogy nezz utana, neked melyik papir a megfelelo, es az hogyan ertve kamatozik (diszkont vs kamat evente vs vegen kamatostul). Utana mar egy sima webshop vasarlashoz hasonlit. Lejaratkor - ha nem elore nyilatkozol mashogy - a belso, nem kamatozo szamlara megy vissza (ha tbsz-es akkor arra), helyben ujrafelhasznalod vagy [logikusan nem tbsz-rol] kiutalod (sajatkent megjelolt szamlaszamra ingyen, azert egyezzen a szemely tenyleg, de igazolast nem kernek elore pluszban). Sms-t kapok ha nincs elore kiutalasra allitva es lejart, el se lehet felejteni hogy van tennivalo (ha nem akarod ingyen parkoltatni). Nalunk keresztben meg vagyunk bizva egymassal a ferjem szamlajaval, ugyhogy barmelyikunk intezheti a masik ugyeit is ha kell. Penteken csak 12-ig van munkanap, amugy 4-ig, ha pont aznap kell megtortenjen.
Mobil app is van, de csak ha nem talal semmi root-ra utalo jelet (van hogy false positive), de webkincstar bongeszobol ugyis attekinthetobb.

(#15829) axioma válasza .tnm (#15827) üzenetére


axioma
veterán

Hat nekem korlatlan darab mert Select verzioban vagyok, de nem latom a nyilatkozatra vagy az elso ketto idegenre hivatkozast a sajat dijleiroban, 759Ft fix tetelkent van. Mindegy is, magamtol is amennyire lehet keszpenzmentes eletet elek, sokszor egyet se veszek ki, parom is csak egyszer, de o Erste.

(#15830) .tnm válasza axioma (#15829) üzenetére


.tnm
addikt

jah, én konkrétan erről a gold 2.0-ról beszéltem, csak azt néztem meg

It's a rare occurrence, like a double rainbow, or someone on the Internet saying, "You know what? You've convinced me I was wrong."

(#15831) RR-13 válasza axioma (#15821) üzenetére


RR-13
őstag

Nem is azt írtam:
"3 számlára figyelni már nem annyira könnyű"

Viszont, ha mind a 3 számlán feltételeket kell teljesíteni, akkor - aki nem matematikus - annak biztos terhelőbb 3 számlára figyelni minden hónap x ideig, mint csak 1-2 számlára, hogy meglegyen minden utalási feltétel teljesítve (kivéve, ha rendszeres átutalással oldja meg).

Én idén áprilisig 9 számlát kezeltem egymagam, és elég fárasztó volt mindent észben tartani, hogy mit hova, mikor utaljak, ugyanis nem tudtam megoldani fix összeggel, hogy magától megtörténjen az összes számlán, mert minden banknál "máskor" megy el a rendszeres utalás, és a sorrend nagyon nem volt mindegy, hogy melyik bank kezdi el, stb.

Most összesen 7 folyó, és hitelkártya számlát kezelek, a CIB, Budapest, Erste banknál vezetve ezeket, de ez csökkenni fog 5-re, 2 hét múlva, amit nagyon várok már. :U

[ Szerkesztve ]

(#15832) István89 válasza merqree (#15813) üzenetére


István89
tag

Megértem, hogy nem tetszett. Én segítettem belépni valakinek CIB-es számlájára és már akkor érthetetlen volt, hogy miért így oldották meg. Nem csoda, hogy leváltják.

Mondjuk a Gránit netbank felülete se a legjobb. :) Azt is hogy "ígérték" hogy majd modernizálják, de abból se lesz semmi.

(#15833) .tnm válasza István89 (#15832) üzenetére


.tnm
addikt

és remélem a kizárólag sms-es aláírás lehetőség bővítését leszámítva marad is így a gránit netbank-ja. faék egyszerű, de legalább használható és relatíve gyors. inkább mint ez a "letisztult dizájn", ahol minden hamburger menu van berakva és funkcionális használhatatlan (mint Erste netbankja volt hónapokig a dizájn frissítés után, talán még ma is)

It's a rare occurrence, like a double rainbow, or someone on the Internet saying, "You know what? You've convinced me I was wrong."

(#15834) István89 válasza .tnm (#15833) üzenetére


István89
tag

Nekem eddig a BP bank felülete jött be. Logikus és teljesen átlátható volt. Persze minden banknak más, de amikor itt nyitottam a számlát, és első alkalommal beléptem, akkor visszalépés volt minden tekintetben. Azóta kb annyi változott, hogy van zárolás menüpont. :) (kis túlzással)

Nekem amúgy nem kellene netbank, ha a mobil alkalmazásba még belekerülne pár funkció. Pl. Számlakivonat letöltése PDF-ben, a netbank rendszerüzenetek integrálása. De várhatóan ez se holnap fog megtörténni, hiszen alapvető hibákat nem tudnak 1-2 hónap alatt kijavítani. Play áruházban is elég rossz véleménnyel vannak már az alkalmazásról. 1,8 értékelés pedig szerintem nem túl jó, ha többi bank alaklámázását nézzük. :(

(#15835) merqree válasza István89 (#15832) üzenetére


merqree
őstag

Nekem a Gránit web és mobil felületével nincs bajom, kivéve:
- webes felületen, ha üzetet küldök, akkor is kell jóváhagyó kód, ami picit értelmetlen
- mobil applikáció nem értesít az elutasított tranzakciókról, arról kizárólag a számlakivonaton kapsz információt

A CIBnél 3 különböző felületet kellene/kellett volna megszokni:
- applikáció
- webes felület
- windows alkalmazás...

Raiffeisennél meg kell szokni, a teljesen új elrendezést (a Gránit bankhoz képest).

(#15836) RR-13 válasza merqree (#15835) üzenetére


RR-13
őstag

A régi CIB netbank felületet, és a Mobilappot elég volt megszokni, mert az új felületet 2020. január óta csak 2x használtam összesen, akkor is lassú volt, és inkább az appot használtam helyette, ami meg nagyon gyors.

Szóval nem igazán "kell" használni semmire az új felületet. :N

(#15837) .tnm válasza merqree (#15835) üzenetére


.tnm
addikt

granithoz:
azért kell a szabadformátumúhoz aláírás mert ott egy csomó mindent lehet kérni, amivel vissza is lehetne élni. nyilván nem lehet előre tudni, hogy csak érdeklődsz, vagy pl. az sms értesítési limitet, vagy napi kártyás ATM kp felvétel darabszámának módosítását kéred.

a mobilapp-ban néha jön a visszavont tranzakciókról is értesítés (de tényleg csak néha, nem tudom pontosan mitől függ, annyira sokszor nem történt még meg velem, hogy felismerjem a mintát :) )

[ Szerkesztve ]

It's a rare occurrence, like a double rainbow, or someone on the Internet saying, "You know what? You've convinced me I was wrong."

(#15838) MrPeekaboo válasza István89 (#15834) üzenetére


MrPeekaboo
senior tag

A Gránitnál előbb vagy utóbb szerintem palotaforradalom lesz a sok mobil app-os panasz miatt. Az app mind a két platformon lassan 5! hónapja nem kapott frissítést, pedig hemzsegnek a hibáktól. Panaszokra nem reagálnak vagy ha igen, akkor 1-2 éves korábbi üzeneteket másolnak be... A digitális "hírnevüket" ássák ezzel alá, pedig nekik kellene példát mutatni a többi bank felé. De úgy tűnik, mintha ez senkit nem érdekelne. Több területen nagy változásokra lenne szükség, mert enélkül züllenek lefelé.

(#15839) cocka válasza MrPeekaboo (#15838) üzenetére


cocka
veterán

Ha már a mobilappnál tartunk, én azt nem értem, hogy mi a francért kell azt teleaggatni, mindenféle OTT felesleges és funkció nélküli információval?

Pl. bal oldali menü:

Tényleg ezek a legfontosabb funkciók ott?

FŐKÉPERNYŐ, HASZNÁLATI ÚTMUTATÓ, ELÉRHETŐSÉGEK, NETBANK, ADATVÉDELMI TÁJÉKOZTATÓ

Főképernyőn meg: Pénzügyeim (tudtommal ez csak egy szimpla statisztika, ettől még nem fogsz tudni megbízásokat adni vagy számlatörténetet követni), VideóBank

Ezeket ki kéne venni a francba, mert vagy elirányítanak máshová vagy nincs érdemi funkciójuk.

(#15840) .tnm válasza cocka (#15839) üzenetére


.tnm
addikt

miért milyen hasznos funkció elől veszi el a helyet?
a pénzügyeim amúgy azóta se megy, sztem azt ki fogják venni, ha valamikor frissül az app.

It's a rare occurrence, like a double rainbow, or someone on the Internet saying, "You know what? You've convinced me I was wrong."

(#15841) AssAssynn


AssAssynn
őstag

Sziasztok!

OTP-nél a Tempó és a Smart számlacsomag közül melyik a jobb?
Ritkán használom a bankszámlám, és a fő célom, hogy olcsó legyen fenntartani.

"Igen nagy hiábavalóság – mondja a Prédikátor –, minden hiábavalóság!" (Préd 12,8)

(#15842) cocka


cocka
veterán

Azt tudja valaki, hogy a Grániton és Magneten kívül van-e még olyan bank, ahol van ingyenes számlavezetésű számla feltételek nélkül?

(#15843) axioma válasza AssAssynn (#15841) üzenetére


axioma
veterán

Akkor nem az otp a te bankod...

(#15844) AssAssynn válasza axioma (#15843) üzenetére


AssAssynn
őstag

Hát bankot váltani, utalgatni nagyon nem fogok most, ezért lenne fontos. :B

[ Szerkesztve ]

"Igen nagy hiábavalóság – mondja a Prédikátor –, minden hiábavalóság!" (Préd 12,8)

(#15845) axioma válasza AssAssynn (#15844) üzenetére


axioma
veterán

1. otp topik (azt hittem ott vagyunk): [link]
2. amennyiben forumozni tudsz, online szamlanyitas es bankvaltas megoldva, nem?
+1. amikor hasznalod akkor mire? ha csak tarolni akarsz penzt akkor nem biztos hogy kell hagyomanyos folyoszamla [felteszem fizu nem erkezne ra annyira nem hasznalod]

[ Szerkesztve ]

(#15846) cocka válasza axioma (#15845) üzenetére


cocka
veterán

ha csak tarolni akarsz penzt akkor nem biztos hogy kell hagyomanyos folyoszamla

itt megint MÁP+-ra gondolsz?

(#15847) axioma válasza cocka (#15846) üzenetére


axioma
veterán

Akar, bar en altalaban az allamkincstari szamlara gondoltam, nem konkret termekre. De fel szokott merulni a mai (nulla) kamatok mellett az autonyeremeny-betetkonyv is. Vagy megtakaritasi szamlan nincs atalanydijba beleszamolva a sok kotelezoen ingyenes szolgaltatas (ld. nemreg targyalt ingyen 2 felvet), igaz sajna nem tudom hogy hol lehet fszla nelkulit igenyelni es milyen dijon. Szoval nem mind1, hogy mi a cel, de erdemes felhivni a figyelmet hogy a fszla nem feltetlen szukseges. Persze ha valaki ugy ertve nem hasznalja hogy nem megy bankba de kartyat hasznal, beszedesit rogzit stb. akkor ez mar nem kerdes (bar ide is tudnek alternativat, ha jo a koltesi struktura megfelelo hitelkartya is tudja, bar ott a kp-s befizetes lehetosege es dija kerdes).
Tehat majd kiderul, inkabb csak figyelemfelhivasnak szantam a penzugyi termekek palettajara (mas kerdes hogy semmi kozom hozza, szoftveres vagyok).

(#15848) AssAssynn válasza axioma (#15845) üzenetére


AssAssynn
őstag

Köszönöm, akkor szétnézek a másik témában.
Tulajdonképpen van be-, meg kifizetés havi szinten, csak meglehetősen kevés, minden automatán jön-megy.

"Igen nagy hiábavalóság – mondja a Prédikátor –, minden hiábavalóság!" (Préd 12,8)

(#15849) István89 válasza MrPeekaboo (#15838) üzenetére


István89
tag

Teljes mértékben egyetértek. Sajnos az utolsó frissítés is az azonnali utalás miatt történt, akkor nagyon nagy hibákat nem javítottak. Pl. ujjlenyomat-olvasó felemás működését vagy pénzügyeim rész, ami évek óta rossz és mostanra már nem teljesen kipukkadt. Tényleg jó kérdés, hogy miért van még az applikációban. :)

Közben pedig ez olvasható facebook oldalon új bejegyzésként:

"A jövőben is a digitális innovációk élén jár majd a GRÁNIT Bank, mondta el Jendrolovics Máté, a GRÁNIT Bank digitális termékfejlesztési cégének, a GB Solutionsnek vezérigazgatója"

Kicsit se bosszantó. :)

[ Szerkesztve ]

(#15850) .tnm válasza István89 (#15849) üzenetére


.tnm
addikt

nálam az ujjlenyomatolvasó mindig jól működik, ha frissen nyitom meg az app-ot (azaz nincs benne a legutóbbi alkalmazások között, tehát megnyitáskor látszik az áramkör animáció) és van internet (illetve elérhető is a gránitbank szervere...)

nem védeni akarom az app-ot, csak mint workaround írtam le (engem is zavart, hogy nem mindig működik, bár nálam asszem maga hardver se 100%-os)

It's a rare occurrence, like a double rainbow, or someone on the Internet saying, "You know what? You've convinced me I was wrong."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.