Hirdetés

2024. május 19., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#17751) a000 válasza a000 (#17750) üzenetére


a000
őstag

Amúgy ezt írja rá:
Number Date/Time Current Worst ThresholdData Temp

1 2011.01.30. 10:25:04 100 100 0 10

2 2011.01.30. 11:28:04 100 100 0 10

(#17752) eszgé100 válasza liksoft (#17749) üzenetére


eszgé100
őstag

az hogy a motor besült-e mennyire hőmérséklet függő? mert az rendben volt, max 35-36 fokosak a vinyóim. elektronikán esetleg valami látható jel? csak azért kérdezem, hogy ezeket le lehet-e ellenőrizni, mert itt vagyok Angliában és többe kerülne hazaküldeni, hogy megnézzék, mint itt venni egy másikat. viszont szerencsére semmi pótolhatatlan nem volt rajta. van esetleg valami program amivel manuálisan meg lehetne próbálni felpörgetni?

[ Szerkesztve ]

"-Meddig tart a játék? -Amíg mindenkinek ki nem verik a fogát..."

(#17753) mixi80


mixi80
aktív tag

Sziasztok!

Van egy Samsung F1 1TB-os vinyóm, és olyan problémám van, hogy időnként file kibontás vagy torrentezés közben megáll (mintha megakadna), és csak a reset segít rajta.
Esemény naplóba 41 power kernel hibát ír. Nincs rajta rendszer, csak adattárolásra és torrentezésre van használva.
Valaki erre megoldást?

(#17754) mixi80


mixi80
aktív tag

Általában ez olyankor fordul elő, amikor a utorrent nem megfelelően van leállítva és a meglévő letöltéseket ellenőrzi vissza.

(#17755) Thrawn válasza mixi80 (#17753) üzenetére


Thrawn
félisten

Hard Disk Sentinel mit mond rá?

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#17756) mixi80 válasza Thrawn (#17755) üzenetére


mixi80
aktív tag

A kondíció 98%, 3 gyenge szektor van rajta jelenleg. Volt olyan is, hogy 42 hibás szektort látott és a kondíció 71% volt.
Leállás is volt kritikus hibával, nem tud a vinyó felpörögni, figyelmeztetett, hogy adatvesztés várható.
De aztán minden visszaállt a jelenlegi helyzetbe!

(#17757) Thrawn válasza mixi80 (#17756) üzenetére


Thrawn
félisten

A megakadások a gyenge szektorok miatt vannak, mert a vinyó folyamatosan próbálja ellenőrizni őket. Ha végleg bedőlnek, akkor a tartalék tárterületből kipótolja, de ha ez a terület is elfogy, akkor már maradandó rossz szektorok is lesznek. Csak idő kérdése.
Ha garanciális ügyintézésen gondolkodsz, akkor a Samsung oldaláról letölthető gyári szoftverrel nézesd meg a HDD-t. Ha hibát talál akkor kicserélik.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#17758) mixi80 válasza Thrawn (#17757) üzenetére


mixi80
aktív tag

Köszönöm a gyors választ!

(#17759) liksoft válasza eszgé100 (#17752) üzenetére


liksoft
nagyúr

Vegyél újat. Ha a tápcsatlakozó mozgatása nem segít, akkor kuka.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#17760) pigmeus


pigmeus
tag

Sziasztok!

Az Acronis program ezt dobta, de nem tudom, hogy ez mit jelent pontosan.
Raw value of S.M.A.R.T. attribute 'Soft Read Error Rate' (id-201) has changed. Old value: 2. New value: 1. Status: Warning.
De ami érdekes h a hdtune és a hdsentinel szerint semmi gond nincs ezen a területen.
Véleményetek ?

ÜDv.:
Pigmeus

(#17761) eszgé100 válasza liksoft (#17759) üzenetére


eszgé100
őstag

nem segít, próbáltam másik csatira dugni, hátha az a baja, de sajnos nem.

"-Meddig tart a játék? -Amíg mindenkinek ki nem verik a fogát..."

(#17762) liksoft válasza eszgé100 (#17761) üzenetére


liksoft
nagyúr

Akkor halott. Vagy csere, vagy adatmentés - szakemberrel.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#17763) liksoft válasza pigmeus (#17760) üzenetére


liksoft
nagyúr

Az előbb 1-ről 2-re, most 2-ről 1-re. Vagyis ez az érték ingadozik. Ha érdekel, akkor nézd meg a programok honlapján, vagy a program help-ben az attributum jelentését, és a program azt miért és milyen szinten veszi figyelembe. (A válaszhoz azt hiszem mindenkinek ezt kell megtennié, így érdemes Neked is.) A HDSentinel oldalán részletes help van, azt tudom.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#17764) Konfigos


Konfigos
őstag

Üdv mindenkinek!

Egy kis segítséget szeretnék kérni.
Adott egy HD103UJ típusú merevlemez.

Hibátlannak vettem,persze beépítéskor már bootnál jelzett az alaplap hogy valami nem stimmel,sentinelt nézve pedig kiderült hogy fejhibás a vinyó.

Eladó persze nem jelentkezik(ez már egy másik része a történetnek de a végére járok).Merevlemez ha minden igaz nagyker garis a ramirisbe viszont nem tudom hogy ez a hiba mi miatt következhetett be és vajon cserélik-e újra vagy buktam az egészet.

Tehát a kérdésem lényege az lenne hogy a user által okozott hiba lehet vagy gyári hiba ami garanciáztatható.Nem szeretnék felesleges köröket futni vele ezért kérném valami szakinak a segítségét!

Köszönöm a válaszokat.

(#17765) liksoft válasza Konfigos (#17764) üzenetére


liksoft
nagyúr

Szia!

Örömmel, de miről? Semmi információ nincs a drive-ról. Fejhiba? Ha hibás, nem indul. Ha indul, nem hibás. :F

Esetleg linkelt SMART? :B

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#17766) Konfigos válasza liksoft (#17765) üzenetére


Konfigos
őstag

Elnézést, igaz.Mivel sajnos odaadtam egyik barátomnak a vinyót hogy találkozzon az eladóval és az cserélje ki ezért jelenleg nincs nálam.De mivel az eladó azóta sincs bekapcsolva nem tudott vele találkozni.Megkérem hogy csináljon róla egy riportot és linkelem ahogy tudom.

[ Szerkesztve ]

(#17767) a000 válasza a000 (#17750) üzenetére


a000
őstag

Erre valaki? [link]
A vinyó egy samsung hm321hi.

Ezt írja ki:
Number Date/Time Current Worst Threshold Data
1 2011.01.30. 10:25:04 100 100 0 10
2 2011.01.30. 11:28:04 100 100 0 10

[ Szerkesztve ]

(#17768) cashback


cashback
őstag

Sziasztok.

Adott egy vinyóm Samsung 60Gb. Valamiért a max másolási, olvasási sebessége (Everest) szerint csak éppen hogy 3Mbit/sec. Az elsődleges vinyó egy 20gb-os Fireball 30-40Mbit/sec-vek dolgozik.
Illetve ha a tsztet elindítom... a 20gb-os-nál a proci használat 4-5%, még a 60-asnál 100%-ra kiugrik minden érték. :(

Valaki találkozott már ezzel a hibával?

Biosban jól van beállítva. Illetve egyforma beállításokkal megy a két vinyó. Kábelt cseréltem hátha esetleg azzal lenne gond.

Istenem, adj türelmet a hülyékhez... mert ha erőt adsz, megölöm őket.

(#17769) pigmeus válasza liksoft (#17763) üzenetére


pigmeus
tag

Hát igazából 0-4 ig váltakozik 5 percenként jelenít meg új információt. Neten már néztem hogy mi is ez, de nem találtam számomra kielégítő választ. Konkrétan mindenhol, és a Hd Sent helpen is meg az oldalon is néztem, ahol ezt az infót kaptam ami nincs besorolva a komoly hibák közé: 201 Soft Read Error Rate Szoftveres olvasási hibák száma Nem javítható olvasási hibák száma. De ez így nekem nem mond semmit.
Azért írtam ide, hogy valaki esetleg tud e többet mondani erről a hibáról. De akkor ezek szerint ilyennel senki se futott még össze. Nem értem, hogy mi akar lenni a szoftveres olvasási hiba, a hddvel lett gond, vagy a rajta található programokkal, vagy az ellenőrző programmal vagy csak cserére érett?
Azért köszönöm.

Üdv.:
Pigmeus

(#17770) pottyantós


pottyantós
aktív tag

Üdv!

Az lenne egy Samu HD103SI 1TB vinyó, és a vevőm 1 év után visszahozta sector hiba miatt!

Megnéztem Ashampoo HDD Controll progival, és 90% az állapota a vinyónak.. Semmi működési hibát nem tapasztaltam!

Az lenne a kérdésem, hogy mivel tudnám megállapítani a sector hiba nagyságát, és, hogy mekkora hiba %-nál gariztatják? :F ( vinyóval még nem volt dolgom..)

Köszönöm!

Üdv.Atya :R

!!!!Més que un Club Barcelona!!!

(#17771) eszgé100 válasza liksoft (#17762) üzenetére


eszgé100
őstag

csere lesz az, ha egyszer hazakeveredek...

"-Meddig tart a játék? -Amíg mindenkinek ki nem verik a fogát..."

(#17772) panyo


panyo
csendes tag

Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni, probléma a következő: van egy samsung 200GB vinyom ami tökéletesen működik egy gépben, ezen Xp van (nem rendszer vinyó), másik gépe rakva (Wni7) a 39GB-nak látja a biosz viszont a rendszer el sem indul vele (fekete háttérnél megáll). Ha valaki tudja mi lehet a hiba jelezze legyenszíves.

(#17773) panyo


panyo
csendes tag

.... kipróbáltuk egy harmadik gépben az is látja és tökéletesen működik. :W

(#17774) dim dim


dim dim
tag

üdv!

olvasom kérdésemre, hogy a hdd cache-nek olyan túlzott jelentősége, mérhető hatása nincs.
főleg nem 16 mb felett.

másik dolog: vajon egy SATAII HDD sata II vezérlőn és egy sata III hdd sata III vezérlőn fog bármi gyakorlati különbséget produkálni a sebesség terén? olyan különsbéget amit észre is lehet venni és nem csak papíron mutatkozik.
rpm cache uaz.

köszönöm

(#17775) Thrawn válasza dim dim (#17774) üzenetére


Thrawn
félisten

A másik dologra: nem, mert nincs olyan merevlemez ami önmagában képes lenne akár a SATA 3Gbps szabvány korlátait megközelíteni.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#17776) quemby1


quemby1
csendes tag

helló az lenne a kérdésem, h hogyan lehetséges az, h le húzok egy winyót a gépről majd pár nap mulva vissza teszem, és először raw rendszer lett az ntfs-ből nem érzékelte, majd vissza állt ntfs-re, de viszont csak fele kapacitással. a kérdés mit lehet tenni?

(#17777) Imco válasza pottyantós (#17770) üzenetére


Imco
őstag

Sector hibára nem veszünk vissza vinyót! :)
Ha visszaolvasol, megtalálod a gyári progarmok listáját illetve a nem gyáriét is amivel kiváló ripot készithető!

Szerintem...

Üdv! Imco

(#17778) liksoft válasza quemby1 (#17776) üzenetére


liksoft
nagyúr

Adatátviteli bithiba lehetett. Vagyis érintkezés. De azt jó lenne tudni, PATA vagy SATA volt a drive. Az adatokat menteni a GDB-vel lenne jó erről a drive-ról, írni tilos rá, és a CHKDSK se induljon rá adatokat javítani, mert visszavonhatatlan módosításokat végez!

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#17779) cashback válasza cashback (#17768) üzenetére


cashback
őstag

Időközben túlvariáltam a dolgokat és sikerült megcsinálni. :)

Leírom a tapasztalatom hátha valaki más is belefut hasonló hibába.

Szóval akkor... a hiba az volt hogy... 2vinyó. 20Gb Q (Master) + 60Gb S (Slave)
A slave-be berakott vinyó sebessége max 3Mbit/sec volt. Ha Secondary szálra tettem sem változott a dolog.

A 60-as másik gépben kifogástalanul működött.
Gondoltam akkor megnézem mi lesz ha a 60Gb-os vinyót használóm Masterként... felteszek rá egy rendszert... 60-as Master, 20-as Slave... Uhhh... de elfelejtettem leszedni a dokumentumokból a cuccokat... biosban beállítottam hogy slave-ről bootoljon... el is indul. És láss csodát. :)) Mind két vinyó tökéletesen pörög. 30-40-nel másolnak oda vissza. :C

Nem tudom miért nem tetszett neki a legelső felállás, de bánja kánya. :)

Istenem, adj türelmet a hülyékhez... mert ha erőt adsz, megölöm őket.

(#17780) liksoft válasza cashback (#17779) üzenetére


liksoft
nagyúr

Azért, mert az OS megjegyezte, hogy adatátviteli hibája volt annak a drive-nak, és nem használta az UDMA módot, csak PIO-ban kergette. Erről az új rendszer nem tudott, és UDMA-t használ.

A PIO módról sokat megtudhatsz a kereső segítségével.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#17781) pottyantós válasza Imco (#17777) üzenetére


pottyantós
aktív tag

Értem!
Valamit csak sikerül ez ügyben alkotni!

:R

!!!!Més que un Club Barcelona!!!

(#17782) 6s


6s
csendes tag

Sziasztok!
Vettem egy 1,5 terrás HD154UI samsung hdd-t, külső házzal. Volt már egy ugyanilyen itthon, ugyanilyen házban. Amikor először bekapcsoltam akkor a szokásos süvítős kattogós hang mellé 6-10 hangosabb, kopogósabb hang is társult. Na, mondom nem vettem észre az előzőnél hogy ilyen hangot is ad ki, de majd most kiderül. Bekapcsoltam azt is, és csak a süvítős kattogós hang üdvözölt.
Itt egy kicsit beijedtem, így sentinel, rövid önteszt, smart ellenőrzése azon melegében. Látszólag minden tökéletes, 100%, semmi hiba. Elkezdtem rá másolni, most 25gb-nál tartok, stabil gyorsasággal, gép működik, minden rendben. A hang csak bekapcsoláskor hallatszik, és mindig kb ugyanolyan ritmusban is, működés közben síri csend. (talán néhány percenként egy hangosabb katt)
Kérdés:
Létezik hogy ugyanolyan hdd, ugyanolyan házban, ugyanolyan gépen ekkora különbségű működést produkáljon hangban?
Ha nem, akkor ezek rossz előjelek lennének?

(#17783) Romeo619


Romeo619
senior tag

Sziasztok!
Laptopomhoz kéne segtség, van benne 1 120s winyo amit elakartam particionálni 2felé de már sajnos alapból 2 van particionálva:S
1 110sre és 1 8sra. Az a baj hogy szedtem le partíció magicket de sehogy se tudom törölni a 8gigás particót hogy 1be legyen a 110sel?
Mikor törlöm a particót róla csak azt írja ki hogy unlocated de nem rakja vissza a 110s részhez kérlek segtsetek!
Elöre is köszi!!

(#17784) cashback válasza liksoft (#17780) üzenetére


cashback
őstag

Jelenleg ugyan az a rendszeren megy és teljes működéssel a leírtak alapján.

Valamint UDMA5-ben fut mind a kettő. Ugyan úgy mint ahogy eddig is mikor 1%-os teljesítmény mellett 100%-os CPU használatot mutatott. És most is hogy megcseréltem a meghajtókat... Viszont így 3-4% CPU használat mellett 100%-osak a vinyók.

Szóval nem volt alapvetően új rendszer, mert a régiben megy most is. :)
Illetve volt már 2-3telepítés ezzel a géppel az elmúlt pár napban... különböző buher rendszereket teszteltem. És mindegyiknél fenn állt ez a hiba, de úgy gondoltam a vezérlő driver-vel lehet valami. Csak most hogy megállapodtam 1verzinál kezdtem el foglalkozni ezzel a problémával. És mint kiderült nem driver gond volt.

Istenem, adj türelmet a hülyékhez... mert ha erőt adsz, megölöm őket.

(#17785) Imco válasza Romeo619 (#17783) üzenetére


Imco
őstag

PM-et felejtsd el!
Acronis, paragon, w7 telepítő.
Ha nincs adat, a telepítőlemez simán megoldja.

Szerintem...

Üdv! Imco

(#17786) Rive


Rive
veterán

Heti kókány:

került nekem egy 300-as Maxtor, sült motvezzel. Van egy mecha-dög kétszázasom, a motvez ugyanaz a tipus, de ránézésre a panel is.

Mi kecsegtet nagyobb sikerrel: motvez-csere, vagy van esély szimpla panelcserére is a két méret között?

No para, nem eladásra lesz, csak mókából, mer' ezt is ki kell próbálni :D A válasz jöhet privátban is, ha itt ciki :DDD

[ Szerkesztve ]

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#17787) liksoft válasza 6s (#17782) üzenetére


liksoft
nagyúr

Szia!

:DDD Ilyen másfél földnyi drive nekem is kell !!!!!!!! :DDD

TERRA = föld! A mértékegység az TERA. :W :W :W Sokadszorra.

Valószínűleg más a firmware benne, így más lehet az indulás formája is. Ezen kívül az is elképzelhető, hogy más akusztikai beállításban mennek.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#17788) liksoft válasza Romeo619 (#17783) üzenetére


liksoft
nagyúr

Szia!

120 secundum drive. A 110 sre és 8 sra érthetetlen, de azt már értem, hogy 110-re szelektálsz. De mit? :F A végén a 110 secundum vigyázat, nem azonos az elején lévő 120 secundummal.

Tisztelettel megkérek MINDENKIT, hogy tisztelje meg a másikat azzal, hogy magyarul, érthetően, és pontosan fogalmaz, ír! Köszönöm!

Régóta a szakmában dolgozom, és én sajnálattal közlöm, nem ismerem az Internetes rövidítéseket, sőt, nem is óhajtom használni. Elhiszem, hogy így rövidebb idő bepötyögni, de így sok hiba is bele kerülhet. Ez viszont hibás válasz, így adatvesztést is okozhat! Sem a kérdezőnek, sem a válaszolónak ez azt hiszem NEM érdeke!

A Partition Magic használata kerülendő, nem teljesen kompatibilis az OS lemezkezelésével. Adatvesztést okozhat. Pláne, ha működés közben kifagy, vagy hibaüzenettel megáll. Célszerű az adatok mentése után a rendszer saját beépített lemezkezelőjének a használata.

U.i.: Ez volt az utolsó, mikor érthetetlen rövidítésekkel teletűzdelt kérdésre válaszoltam.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#17789) Rive válasza Rive (#17786) üzenetére


Rive
veterán

Eh, felejtős. Este már szédelegtem a fáradtságtól, nem néztem meg jól a cuccost. A panelek természetesen nem ugyanolyanok, a cserebere felejtős.

A motorvezérlő szerencsére ugyanolyan, egy próbát rendes körülmények között megérne.

Viszont: a panelt vastagon berhelték - nem tudom, aki hozzányúlt mégis mit remélt a mechanika felé menő csatlakozó érintkezőinek átforrasztgatásától, de most úgy fest az elektronika, mintha valami negyedosztályú bádogos-tetőfedő tanonc forrasztástechnika gyakorlat / bukás elleni sikertelen mentőfeladata.

Szóval most restaurálok. Nem mintha sok remény lenne a dologban, az efféle berhelés egyértelmű jele, hogy valami baj már eleve volt, szóval helyreállitani is max. azt tudom - de szimplán a szakmai öntudat nem engedi, hogy igy hagyjam :(

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#17790) 6s válasza liksoft (#17787) üzenetére


6s
csendes tag

Elnézést, valóban. :DDD
A már működés közbeni egy-egy katt is a firm miatt lehet gondolom, igaz?
Az akusztikai beállítást nem piszkáltam, mindkettő a gyárin van, ezek szerint lehet alapból más a beállításuk is.
Megijedtem hogy fejhibás már most, áttúrtam a netet, próbáltam időközben rájönni hogy ez mennyire normális.
Volt ahol azt írták hogy ezzel kezdődött, és fél év múlva meghalt úgy, hogy alig volt használva, de nem volt a hangról videó, így összehasonlítani sem tudtam hogy vajon ez van-e nálam is. :U
Kb ehhez tudnám hasonlítani:
http://www.youtube.com/watch?v=3ukPHykAWEE

Magyarul szokásos ellenőrzés, és közben ilyen hangosabb zajok, bár nem ennyi.:)
Van valami\valamilyen teszt, amivel ki tudnám zárni, hogy biztosan nem fejhibás jelenleg?
Sentinelben jók az adatok, gépet nem piszkálja, működésben nem tapasztalok hibát.
Ezek már elegendő bizonyosságot szolgáltatnának már most is?
Fejhiba gyanú esetén a hangon kívül még mire figyeljek, ha időben szeretnék lépni?
Gondolok itt pl. írási/olvasási hibára, pc fagyására...

(#17791) liksoft válasza 6s (#17790) üzenetére


liksoft
nagyúr

Ami fontos, arról KELL, hogy legyen mentés másik drive-on! Ebben az esetben csak kellemetlenség, ha meghal.

Nincs hibátlan drive, és nincs hibátlan környezet sem. Lehet egy drive-nak gyári hibája, szállítási hibás, rossz tápellátás vagy magas hőmérséklet miatti sérülése, stb... Ezt ha alaphelyzetként elfogadjuk, és mentünk, nagy baj nem lehet.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#17792) 6s válasza liksoft (#17791) üzenetére


6s
csendes tag

Ez egyértelmű, vannak veszélyei, de hd filmeket nem akarok két példányban tárolni.:) Ettől függetlenül fájna ha elvesznének. :W
A lehetőségekhez képest szeretnék körültekintő lenni, azzal tisztában vagyok hogy ezek a lehetőségek korlátozottak, és nincs 100%-os bizonyosság semmiben. :Y
Azt szeretném elkerülni, hogy úgy legyen baj, hogy észrevehettem\megelőzhettem volna, de nem tettem, mert nem tudtam mik a jelek és mire utalnak. :(
A véleményed érdekel ebben a kérdéskörben, attól függetlenűl hogy nem vagy jós.;) Ellenben a tapasztalatodra jobban alapozhatok mint akármilyen más forrásra. :R

(#17793) liksoft válasza 6s (#17792) üzenetére


liksoft
nagyúr

Használod a Sentinelt. Vagyis, tettél valamit. Ma jobbat nem tudok, csak az archiválást. A hirtelen halált meg nem jelzi ki semmi sem előre.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#17794) 6s válasza liksoft (#17793) üzenetére


6s
csendes tag

Köszönöm a segítséget, akkor ezek szerint a jelenlegi állapot nem veszélyes, a többi meg kiderül idővel.
A teljes kép kedvéért:
XP sp2 a rendszer, és revoltec file protector külső házzal van használva mindkét hdd.
http://www.revoltec.net/revoltec.net/index.php?StoryID=7&ArticleID=249&WorldID=4&websiteLang=en#

(#17795) Borisz76


Borisz76
veterán

Sziasztok.
Nem találtam megfelelő topic-ot ezért itt kérdezek.
Külső merevlemezházat keresek amibe asztali 2 TB-os HDD-t lehet pakolni és a gépre USB-vel csatlakozik.
Eddig okés.....de a lényeg,hogy nem 1 lemezes hanem minimum 4 lemezes kellene.
Pusztán adattárolásról van szó. Nem kell semmi extra.
Nem kellenek a NAS funkciók és természetesen nem aranyáron akarok venni.
Összegezve :
-1 doboz
- 4 vagy több HDD
- USB-s csati
- külső táp természetesen.
Létezik ilyen cucc ?
Válaszokat előre is köszönöm !

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#17796) Romeo619 válasza liksoft (#17788) üzenetére


Romeo619
senior tag

:D
Na adott 1 120s HDD. szerettem volna 2 felé particionálni.
Mikor megnyitottam PM-l láttam hogy van 1 8gigás partíció nélküli rész is, raktam rá particiót így adta ki a 118gigát, csak sajnos ugye 2 részben.
Ezt a 118 gigát szeretném 2 felé particionálni majd, miután a 8st hozzátudtam rakni a 110s részhez.
Sajnos ezt PM-l nem tudtam megcsinálni, mindig megmarad 8nak és 110nek külön.
Most írták feljebb hogy másik progival próbáljam meg, amit estefelé meg is teszek.
Így most biztos érthetően írtam le elnézést a kapkodásért.

(#17797) liksoft válasza Romeo619 (#17796) üzenetére


liksoft
nagyúr

Megint kapkodsz, és ráadásul nem pontos, helyenként érthetetlen. Mielőtt elküldöd, olvasd el, és ÉRTELMEZD!

Első sor: Adott egy 120GB-os HDD, szerettem volna 2 felé particionálni.

Ez csak nyelvészkedés, de érthető. Innen viszont elveszítettem a fonalat.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#17798) Maksifül


Maksifül
senior tag

Sziasztok, lenne egy kérdésem.

Adott egy 400GB-os PATA Samsung vinyó, ami egyszercsak beadta az unalmast. Hiába van a gépre csatlakoztatva, az nem látja, nem képes érzékelni, és dolgozni sem vele. Viszonylag fiatal, még nincs 3 éves sem, semmi hibája nem volt korábban.
Érdekesség, hogy a HDD Sentinel látja, és kifogástalannak értékeli, sőt, GetDataBack-kel is mindent át tudtam menteni róla egy másik HDD-re. Tehát adatmentés megvolt.
De vajon mi a frászkarikáért nem látja a rendszer? Miért használhatatlan? Hogy tudnám esetleg gatyába rázni, vagy leformatálni valahogyan? Van valakinek ötlete?
Köszönöm! :R

Luxusparfümök kis kiszerelésben. 1 vagy 2ml-es minták és 5, 10, 20ml-es fújósok. Az aktuális listáért látogass el az alábbi oldalra: https://goo.gl/B09F5U

(#17799) nandude


nandude
tag

Üdv mindenkinek! Egy ideje rosszalkodik a gép, néha belassul nagyon. Nagyon töredezett volt, defragoltam. Most pár napja semmi baj nem volt vele, de most ránéztem a HDS-re. Az alábbi látvány tárult a szemem elé. 10%-kal csökkent a kondíció omg! Valakinek van valami tippje hogy hogy lehet feljebb vinni a kondíciót, ha egyáltalán lehetséges?

[ Szerkesztve ]

(#17800) grex4


grex4
aktív tag

sziasztok. lenne egy problémám:

Western Digital 500gb-os Essential külső hdd.
4honap mulva 3 éves és lejár a garancia.
egyik percről fogta magát a gépem és lefagyott, reboot és formázni akarta a gép a külső vinyót, tele adattal nemet mondtam neki (windowsból) és azota elkezdett leállni/felpörögni. de olyannyira h amint beolvassa a külső vinyót, megin eltünik és ujraindul. Annyit észrevettem h miután lehűlik 1-2ora után bekapcs akkor egy 20percig kb hibátlan. (igy mentem épp az adatokat) majd mután felmelegszik (37fokra, mert belső ventit nem tett bele a WD) leáll, és felpörög, beolvassa a gép és 1percig jo majd végtelenségig ezt műveli/né.

adatkábelt cserélve is rossz
gépem tápjához nincs köze (laptopéhoz se asztalihoz) mert külső tápos
asztali gépbe dugva is ezt műveli

HDS szerint 100%, hibátlan. Gari miatt nemszedném még szét h asztaliba szerelve teszteljem. Mi lehet a probléma? elektronika halódik? WD külső házban szállt el vmi v kezd elszállni? hds szerint valaha mért max 63fok, maximum 47, és igen 47-50fokon üzemelt ha orák alatt felmelegedett. segitséget v tanácsot előre is köszönök. István

üdv

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.