Hirdetés

2024. május 19., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#17601) Eszter0622 válasza Eszter0622 (#17600) üzenetére


Eszter0622
csendes tag

ATA Információk
Cilinderek 387621
Fejek 16
Szektorok 63
ATA revízió ATA/ATAPI-7
LBA szektorok 390721968
Szektoronkénti bájtok 512
Multi-szektorok 16
Hibajavító bájtok 0
Formázatlan kapacitás 190782 MB
Maximális PIO átviteli mód 4
Aktív PIO átviteli mód 0
Maximális többszavas DMA mód 2
Maximális UDMA átviteli mód 150 MB/s (5)
Aktív UDMA átviteli mód 150 MB/s (0)
Minimális többszavas DMA átviteli idő 120 ns
Ajánlott többszavas DMA átviteli idő 120 ns
Minimális PIO átviteli idő IORDY nélkül 120 ns
Minimális PIO átviteli idő IORDY- vel 120 ns
ATA kontroll bájt Érvényes
ATA ellenőrző összeg Érvényes

(#17602) liksoft válasza Eszter0622 (#17601) üzenetére


liksoft
nagyúr

Csak ennyi: Toshiba MK2035GSS

2,5" SATA 4200-as fordulatszám.

Ennek helyére nagy valószínűséggel be lehet tenni 2,5" SATA másik drive-ot, melynek 5400-as a fordulata. 7200-as fordulatú drive használata nem javasolt.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#17603) Eszter0622 válasza liksoft (#17602) üzenetére


Eszter0622
csendes tag

Köszönöm a segítséget! :R

(#17604) zalman90 válasza Imco (#17592) üzenetére


zalman90
őstag

nem hinném hogy a tápellátással van a gond , mert a másik hdd-m 2 éve megy a táppal és 100% os

Az ember társas állat. S többnyire minél nagyobb a társaság, annál nagyobb állat.

(#17605) -David08-


-David08-
csendes tag

Sziasztok!
Akadt egy "kis" problémám a 2 hetes WD10EALX vinyommal. Pár napja észrevettem hogy a kondíció lecsökkent 100 ról 87 re és 21 gyenge szektort jelzett a HD sentinel. Olvastam hogy lassú formázással azok vagy eltünnek vagy BAD sector lesz helyette. Nem is vártam sokáig szereztem egy winyót arra lementettem cuccaim és megkezdtem a formázást. Mire végzett a kondíció tovább csökkent 85%-ra (25 gyenge szektor). Nem túl jó jel de gondoltam gyenge szektorba még nem halok bele.. Igen itt jött az érdekes rész. 2 particióra van osztva a cucc az egyik 60 a másik meg a többi.. Másoltam vissza a 60 gigásra a rendszert ami kb 25 giga lehetett, és ahogy végzett láttam hogy kondicio 16%!-ra csökkent.. 25 gyenge szektor és 116 bad sector. Ma pedig lemez felületének ujrainicializálása tesztet elindítottam ilyen üzeneteket dobott ki lentre az "infó sávba":2011.01.17. 14:46:00 ! Hiba: 23 Adathiba (CRC), Szektor: 49927605
Ilyenből vagy 50-60 at egymás alá. A teszt nagyon rosszul ment vannak róla képek, az írási folyamatnál első sor végig világos zöld szóval azok jók(~44 MB) de az után az összes sötétzöld és a sebesség 4 MB/s volt... hátra lévő idő 40-50 órára becsülte szóval leállítottam inkább... ha már úgyis 0% os a kondi akkor hova kínozzam tovább. A lemez kondiciója 0% ra csökkent ezzel az üzenettel párosítva:

Meghibásodás várható - Attribútum: 5 Reallocated Sectors Count, Tartalék területre áthelyezett szektorok száma. Lemezfelület vagy fejek hibájára utalhat.
A lemez felületén található 596 hibás szektor, mely(ek) tartalma a tartalék területre lett áthelyezve.
A lemez önteszt során talált 12 hibás szektort.
A szektorok javításának számából ítélve a lemez állapota több lépcsőben romlott.
A lemez felületén található 21 gyenge szektor, mely(ek) későbbi használat során áthelyezésre kerülhet(nek).
Azonnali merevlemez csere szükséges.

Az lenne a kérdésem hogy mekkora a baj, és hogy ezzel a problémával indokolt e a merevlemez garanciális cseréje. Félek attól hogy mivel ezek a sectorok úgymond softver elől elvannak rejtve vagyis nem érhetőek el, a tesztet amit a boltba lefuttatnak nem jelez majd hibát és vissza küldik ugyan azt a vinyót változatlanul és netán még a szállítás árát is nekem kell kifizetnem(ingyenes garanciafutárral vitetném fel a terméket). 36 hónap garancia van rá csak lehet valamit csinálni : :(((

ui.: adatvesztést már tapasztaltam. 1-2 dolgot nem tudott olvasni a fej és ki kellett hagyni. Még csekély méretekben használtam nem volt rajta 200 giga se.
Ami még bosszant hogy a 7 éves maxtor vinyom kondíciója 98% os és 2 szektor ami hibás.... 2 hetes cucc meg 0% :W

Válaszokat előre is köszönöm! :R

Mindenkinek megvan a maga véleménye. Csak épp a te véleményed hülyeség.

(#17606) Csab0


Csab0
csendes tag

Hali!

Adott konfig az adatlapomnál. Egy samsung HD103j winchester van benne. A problémám,hogy friss rendszer alatt is nagyon sokat 'rüszüli' a winchestert. Néha üresjáratban elkezd tölteni, ami érezhető a gépen. Nem jelez semmit. A gép teljesen új,most raktam össze és elejétől kezdve megvan. Nem mindig csinálja. A kondíciója jó, minden jól megy, az élményindex ugrott le egyedül 7,x-ről 5,9-re, amit szintén nem értek.(De a hdd sebessége meggyőző, azt aláírom, abban nincs romlás). Mi okozhatja? Semmi különös nincs fent a drivereken kívül. A másik,hogy néha a processzor is csak úgy 100%on megy, de a feladatkezelőben nem jelez semmit, ami használná. Ez játék közben is előfordul,hogy tölt a winchester, én meg laggolgatok 1-2t. Bocsi, ha rossz helyre jött, de gondoltam elfér és végülis a a témához köze van. Köszi a segítséget. :R

(#17607) liksoft válasza Csab0 (#17606) üzenetére


liksoft
nagyúr

Háttérben dolgozik az OS. Vagy töredezésmentesít, vagy vírust keres, vagy.....

Élményindex.... :)) Ezen mindig nevetek. Olyan mint lányoknál a ciciméret, fiúknál meg a hossz...... :DDD

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#17608) liksoft válasza -David08- (#17605) üzenetére


liksoft
nagyúr

Szia!

Ott valami gond lesz. Vagy a drive hibás, vagy a környezet. Vigyázat, a mai drive-ok a környezetre (leginkább tápellátás) sokkal érzékenyebbek mint a régiek!

Ha a gyári tesztprogram hibakódot ad, vagy a Sentinel 0%-ot, akkor válik garanciára éretté. Ha ezt dokumentálva (jobb a gyári tesztprogram, a Sentinelt nem szeretik - hiszen hamarabb szól - de kisebb az adatvesztés emiatt) küldöd vissza, nagy biztonsággal el kell fogadniuk.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#17609) Imco válasza Csab0 (#17606) üzenetére


Imco
őstag

Az élményindex valóban indifferens. De ha már azt nézed akkor látszik, hogy mi az 5,9. Ez határozza meg az egészet. Kicsit olvasgass , vannak itt teszt programok amikkel simán szűrheted a HDD hibát. A 100% procit is mutatja néhány tucat szoftver. A 2 módszerrel jó eséllyel megállapíthatod, hogy 1. jó-e a HDD és hogy 2. mi zabálja a procit.
Utána már könnyebb a beszélgetés. :)

Szerintem...

[ Szerkesztve ]

Üdv! Imco

(#17610) -David08- válasza liksoft (#17608) üzenetére


-David08-
csendes tag

Heló
Tápom 550W os Ipower... Tudom noname de egyáltalán nincs túlterhelve és eddig semmi problémám nem volt vele. Konfigom Asus P5Q Lpro , Intel C2D E7200 , ram 2x 1024Mb , vidikari nv 9600GT (nem tuningolom egyik alkatrészt se.)
Bekapcsolásnál már ki is írja hogy SMART bad stb stb és nyomjak f1 et az folytatáshoz. Egyébként a gép leállás az furcsa volt számomra. Úgy kapcsolt ki hogy leállt a gép és még mentek a ventilátorok 1-1.5 másodpercig és azután kapcsolt le teljesen minden. Másik vinyóról kapcsolom ki a gépet(azon is van egy rendszer) akkor meg normális a leállás(ventik is leállnak azonnal(3db 8 centis ebből 1 ledes. De még előre tervezek egy 12cm-est mert a 2. vinyó miatt elég melege lett a vidikarinak.). De ha táp ellátás a baja, akkor miért a lemez felületén keletkeztek hibák? :F Ha felpörgési problémák vagy egyéb azt még megértem hogy táp a baja... Szerintem megpróbálom garanciába kicseréltetni, próba szerencse :)

Mindenkinek megvan a maga véleménye. Csak épp a te véleményed hülyeség.

(#17611) Imco válasza -David08- (#17610) üzenetére


Imco
őstag

Nem a túlterheltségén múlik! Olvass vissza egy kicsit! kb. 20-al ezelőtt linkeltem.

Szerintem...

Üdv! Imco

(#17612) Nordic


Nordic
Közösségépítő

Üdv!

A minap egy olyan problémával szembesültem, hogy a hajam égnek állt. A probléma tárgya egy WD Passport Essential SE 1TB-os külső meghajtó. A problémám pedig az hogy nem tudok se írni rá, se lemásolni róla az eddig ráírt 350GB adatot. Megnyitás lehetetlen. Azt írja hogy nincs meg a fájl. A Partition Magic, nem talál meghajtót(csak ennyit lát és ez zavar). Viszont win7 sajátgépben látom, lépkedek is a mappákba, csakúgy mint a Total Commanderben. HD Sentinel nem ír semmi hibát. Most akkor lőttek az adatoknak(a hülye fejemre backup sincs róla, hisz eddig nem volt soha adatvesztésem :W ), vagy esetleg az egész meghajtónak és mehet gariba?

[ Szerkesztve ]

(#17613) liksoft válasza Nordic (#17612) üzenetére


liksoft
nagyúr

Szia!

Ha jól emlékszem, ez a drive titkosítható is. Ha igen, akkor az USB hídchip röptiben az első perctől titkosítva rögzít a felületre. Így akár az, akár a drive halt meg, az adatoknak lőttek. Viszont ha W7 alatt látható, akkor lehet kompatibilitási gond is.

Próbáld meg hátlapi, forrasztott USB csatlakozóból Y kábellel (egymás melletti USB és nem egymás fölötti használatával!) megpróbálni, hátha tápellátási gondjai vannak.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#17614) Nordic válasza liksoft (#17613) üzenetére


Nordic
Közösségépítő

Nem tudom mi ütött bele. Újraindítottam, és csökkentett módban megtalálta. Gyorsan lementettem mindent ,szal most már tudok kísérletezni. A fura az hogy éppen adatot másoltam amikor az egyik fájlnál egyszer csak belőtte hogy írásvédett és nem másolhatom át. Onnantól gajdult be. Most meg minden okés, és nem tudom mi változott. így nem igazán merek bármit is ezen tárolni, mivel nem tudom mikor hal be...

(#17615) liksoft válasza Nordic (#17614) üzenetére


liksoft
nagyúr

Vagy a gép, illetve az USB csatorna, chipset, stb..... Driver? Memória?

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#17616) Nordic válasza liksoft (#17615) üzenetére


Nordic
Közösségépítő

A memóriának lehet köze hozzá?

Az egyedüli hiba most csak az, hogy az óra melletti kis ikonnal nem tudom szabályosan lecsatlakoztatni, mert mindig azt írja, hogy valami használja, még akkor is amikor már vagy 2 órája hozzá se nyúltam. A drivereket még megpróbálom újratenni, hátha.

(#17617) liksoft válasza Nordic (#17616) üzenetére


liksoft
nagyúr

Azért azt jó lenne megtudni, milyen alkalmazás fogja!

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#17618) stigma


stigma
addikt

Hali, minap észleltem valami furcsa dolgot a vinyó környékén valami hozzáértő emberkétől kéne help vissza küldjem garba vagy sem.
A winyó WD 320-as AAKS-es széria kb 2 éves még van rá 7-8 hónap gari, és egyik napról a másikra ezt produkálta.
Többségében adattárolónak volt használva, de lett róla valamikor seedelve is, de egyik napról a másikra elég sok problémát produkált.
Gépem és tápom szinte új, sata illetve tápkábel jól van bedugva szóval azokkal semmi probléma nincs.
Valami ötlet erre?

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#17619) szab.tam


szab.tam
nagyúr

hi!

1/2 off....

sentinelben beállítom az akusztikai menedzsmentet teljesen balra. (halk, lssú - 80h).
ezek után ezt a beállítási infót mi hordozza? (HD154UI)
azaz:
-futni kell hozzá a sentinelnek?
-vagy csak az adott os kell menjen, és driver-ben van a beállítás?
-vagy magában a winyóban, és akár idegen környezetben, (hw, os), is így fog már futni?

:R

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#17620) Csab0 válasza liksoft (#17607) üzenetére


Csab0
csendes tag

Hát nekem semmi nem tűnik fel. Nem csinál semmit. Ellenben stabil a rendszer. Már mindenféle tesztet futtattam, egész nap kockultam, azzal nincs baj. Csak hangos. Lehet,hogy valami szigetelőt kitalálok,hogy ne vezesse ilyen jól a hangot a fém :C üdv

(#17621) liksoft válasza szab.tam (#17619) üzenetére


liksoft
nagyúr

A drive jegyzi meg. Elméletileg más alatt is így kéne mennie. (Persze a gyártók újítanak, módosítanak, stb.... :D )

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#17622) liksoft válasza stigma (#17618) üzenetére


liksoft
nagyúr

Igen, van ötlet. A SATA kábelek érintkezése idővel romolhat (anyaguktól függően), így ha azt mondod "jól van dugva, nem fordítva" az semmit nem jelent. Érintkezők tiszták? Van korrekt minimális átmeneti ellenállással rendelkező érintkezés az összes SATA érintkezési ponton? Ha ezeket le tudtad ellenőrizni, akkor jelenthető ki, hogy a csatlakozó jól van a helyén. De akkor a kábelről még nem esett szó.

Egy cserét legalább próbából megér. Nem?

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#17623) Nordic válasza liksoft (#17617) üzenetére


Nordic
Közösségépítő

Azt én is kerestem, de a feladatkezelőben fogalmam sincs melyik lehet, igazság szerint azt sem tudom mi alapján keressem... :F

(#17624) szab.tam válasza liksoft (#17621) üzenetére


szab.tam
nagyúr

thx! :R

de kb. ennyi eszem van. only write. egy átállított winyót bedokkolok a másik gépbe, megnyitom az ottani sentinel-t, és megnézem, hol áll a csúszka....

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#17625) Nordic válasza Nordic (#17623) üzenetére


Nordic
Közösségépítő

Közben ezt találtam. A felső kettő használja valamilyen szinten a külső vinyót(K: meghajtó), de fogalmam sincs mik ezek, viszont akkor valószínű, hogy ezért nem tudom lecsatlakoztatni.

(#17626) liksoft válasza Nordic (#17625) üzenetére


liksoft
nagyúr

Igen, pont ezt a három file-t kellene a rendszernek lezárni, hogy el tudja engedni a drive-ot. Az MFT tartalmazza az összes könyvtár és file nevét, struktúráját. A másik kettő egyéb adminisztrációhoz kötöttek. Egyébként elég egy aktív könyvtár, és már nem biztos, hogy elengedi a rendszer. Nálam XP-n a TC ha azon a drive-on áll, nem lehet leválasztani.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#17627) szab.tam válasza liksoft (#17626) üzenetére


szab.tam
nagyúr

akkor sem engedi leválasztani a drive-ot, ha kilépek a tc-ből?
én elég sokat dokkolok sata hotswap módon. és nem jövök rá, mitől van az néha, hogy nem bírom leválasztani. ugyanazt a winyót néha igen, néha nem. és akkor zárhatok be mindent, és restart. utálom. különben kb. hetente indítanám újra a gépet...
(természetesen a leválasztás előtt mindent bezárok, ami használta a winyót, és látom...)

tehát: tc bezárás után?

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#17628) qfm válasza szab.tam (#17627) üzenetére


qfm
senior tag

Nálam úgy van, hogy a tc-t ha bezárom, akkor se enged leválasztani olyat ami megvolt nyitva, újra meg kell nyitni, átváltani másik meghajtóra, és úgy bezárni, utána engedi.

Okát nem tudom, de megszoktam hogy ilyen hülyén csinálja minden adathordozó leválasztását.

[ Szerkesztve ]

(#17629) Nordic válasza liksoft (#17626) üzenetére


Nordic
Közösségépítő

Próbáltam ezt a TC-es dolgot is, és semmi...:S Viszont nem tudom, hogy ilyenkor ha csak simán lehúzom, akkor sérülhetnek e a fájlok(már rég idle állapotban van)... Folyamatosan figyelem az erőforrásfigyelőt. Volt olyan is, hogy minden eltűnt ami a K: meghajtómat használta. Akkor gyorsan rápróbáltam, hogy hátha, erre megint kiírta, hogy vmi használja, és újra előbukott az a 2-3 progi. komolyan ki...szom az ablakon... :(((

[ Szerkesztve ]

(#17630) dodopek


dodopek
addikt

sziasztok!
A bittorrent topicban feltettem azt a kérdést, hogy mitől kapom az utorrentnél ezt a hibát:
hibanapló
Azt a választ kaptam, hogy haldoklik a HDD.Szerintetek is?Valaki konkrétabban meg tudná esetleg mondani, hogy mi lehet a betegség?
Köszi!
Dodo

(#17631) liksoft válasza dodopek (#17630) üzenetére


liksoft
nagyúr

Ez NEM HDD figyelő alkalmazás. Saccolni lehet, de többre nem jó (ráadásul milyen kép! szerzői jogok, stb....????).

SMART mit mond? Pl a HDSentinel progiban?

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#17632) dupi


dupi
csendes tag

Szevasztok!
Segítséget kérnék a következő problémám megoldásához:

Xp-t le kívánom váltani win7-64-re ezért vettem egy WD30EZRS típusú 3TB-os
vinyót. A régi 320GB-os vinyót leformáztam, erre megy fel a win7. Az új WD
másodlagos tároló lenne (zene) egy partícióval. Mindent elolvastam az AFD-k telepítéséről,
de sehogy sem sikerül a 3 TB-os partíciót létrehoznom. Két nem foglalt területet lát, egy 2048GB-osat és egy 746GB-osat. A 746-oshoz nem enged hozzáférni, nem lehet partícionálni, formázni sem. A 2048 rendben van formázható, partícionálható.

Le tudná írni vki, hogy kell az advenced formatos vinyókat telepíteni, illetve mi lehet a gond?
Ha volt már korábban ilyen hsz, akkor bocs, lehet elkerülte a figyelmemet, ez esetben jöhet magánba is.
A gép: Asus M2N-e, Athlon 64 X2 6400+ , 2GB DDR2-800

Köszönettel: dupi

(#17633) dodopek válasza liksoft (#17631) üzenetére


dodopek
addikt

A smart ezt mutatja:
smart
A szerzői jogokról szerintem ne kezdjünk el vitázni.Én torrentezem,ha te nem, az a te döntésed.Nem vagyok több,vagy kevesebb ettől,és Te sem.Kérlek, hogy ejtsük is a téma ezen részét,mert nem akarok balhézni.Segítséget kértem,mert nem értek hozzá.
A HD sentinel szerint minden szép,és jó, és a hdd örökké fog élni...
Előre is köszönöm a választ,remélem nem voltam bunkó(távol áll tőlem)
Dodo

(#17634) liksoft válasza dodopek (#17633) üzenetére


liksoft
nagyúr

Azért írtam, mert ez a Fórum tiszta ilyentől, így nem "szerencsés" a kép.

Egyébként a 199-es attributum mutat csak gondot, egyebek nem. Így a hibát én elsődlegesen nem a drive-nál keresném.

Sok sikert a megoldáshoz.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#17635) liksoft válasza dupi (#17632) üzenetére


liksoft
nagyúr

Itt inkább a 2TB partíció lesz a gond. Kompatibilitás, és "nagy partíciós tábla" használata. A hagyományos 2TB-nál véget ér.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#17636) szab.tam válasza dodopek (#17633) üzenetére


szab.tam
nagyúr

itteni fórum alapelv, nem kell felháborodni...

márpedig ez valszeg nem hdd, hanem kliens oldali kérdés lesz. valami elállítodótt. nézd meg, hogy a letöltött file, (azaz, ami már megvan belőle), olasható-e, másolható-e. ctlc, ctrlv. cdheck.

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#17637) dupi válasza liksoft (#17635) üzenetére


dupi
csendes tag

Nekem jó lenne 3x1 TB-os partíció is csak lássa az egészet.
Van hozzá egy PCIe kártya, anélkül csak a 746 GB-t látja.
Végül is az nem probléma, ha nem egyben látszik.

(#17638) dodopek válasza szab.tam (#17636) üzenetére


dodopek
addikt

Nem háborodtam fel.Elnézést kérek mindenkitől,akit megbántottam,vagy felháborítottam.
Ötletem sincs,mi lehet.A program(szándékosan kerülve a nevét)mászhatott el?
Mi a 199es attributum?Tudok valamit tenni, hogy rendben elgyen?
Köszi!
Dodo

(#17639) liksoft válasza dupi (#17637) üzenetére


liksoft
nagyúr

Sajnos nem vagyok oly szerencsés, hogy 1,5TB-nál nagyobb winyót kergessek, és adatmentésre sem jött be még nagyobb, így az előbb leírtakon kívül többet nem tudok. Majd szervizes kollégák besegítenek.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#17640) stigma válasza liksoft (#17622) üzenetére


stigma
addikt

:R Cserét igen meg-megér.
Ha az sem segít rajta akkor lehet inkább legariztatom vagy nem tudom de most sok időm vele foglalkozni nincs max majd 1-2 hét múlva.

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#17641) Blasius


Blasius
tag

Sziasztok!

Van egy pár hónapos meghajtómon és 16 áthelyezett szektor van rajta a smart szerint. Hogyan lehetne megtudni hogy ezek fizikailag hol helyezkednek el? Szektorszám vagy ilyesmi. Ha a hdd tune-t futtatom az rendben végigmegy és mindegyik "kocka" zöld. Gondolom mert át lettek helyezve és "jónak tűnnek".
Mennyire lassítja a működést az hogy pár szektor át van helyezve? Azért egymilliárdból ez nem tűnik soknak. A tartalékterület a lemez legszélén van, gondolom, úgyhogy el kell oda ugrálnia a fejnek. Vagy valahogyan okosabban oldották meg?

Üdv!

Ha ''a'' ram megy dualban ''b'' rammal, és ''c'' ram megy dualban ''b'' rammal, akkor ''a'' ram megy dualban ''c'' rammal?

(#17642) liksoft válasza stigma (#17640) üzenetére


liksoft
nagyúr

Ha a gyári tesztprogram nem ad hibakódot, elhajtanak a garinál. A 199-es adatátviteli hiba NEM garanciális feltétel!

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#17643) liksoft válasza Blasius (#17641) üzenetére


liksoft
nagyúr

Szia!

A drive nem adja ki magából a pontos helyet. Csak a darabszámot. Nyugi, a felületen a tartalék területeket a gyártó "szétszórja", így nem sokkal több idő összeszedni ezt az adatot, mint hibátlan területről olvasni.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#17644) Balagee85


Balagee85
csendes tag

Sziasztok!
Vettem egy WD winchestert, nagyon gyors meg minden, viszont néha elég hangos! Van amikor észre se lehet venni, hogy be van kapcsolva a gép, de sokszor idegesítően kerreg!
HD Sentinel szerint tökéletesen működik...
Sikerült kifognom egy rossz HDD-t, vagy ez "természetes" ?

Típus: Western Digital Caviar Black 1.0TB WD1002FALS

Remélem valaki tud segíteni... :R

Hell, It's about time! PSN ID: Balagee_HUN

(#17645) benike123


benike123
tag

hello!

nagy problémám lenne!
adott egy asus k50ab laptop, minden okés volt vele, épp a timeshiftet telepítettem és az angrybirdsel játszottam amikor befagyott kék halál és valamit elkezdett számolni alul, ezután ujraindult de mielött belépett volna kék halált nyomott.
ezután ujra akartam tenni, de eltűnt minden patríció és csak egy 100mb-os rendszer számára fentt tartott maradt :(
kivettem a vinyót ráraktam külő elosztóra majd usb-n 1 másik gépre de ott is csak a 100mb-os patríciót látta :S:(
valakiknek valami tipp hogy hova lett a vinyó tartalma vagy egyáltalán mitörtét???:(
előre is köszönöm a válaszokat!

(#17646) gyuromoj


gyuromoj
veterán

Hali!

Vettem még egy Samsung HD154UI HDD-t. Úgy csináltam hogy az előző 500GB-os HDD-mről átmásoltattam az adatokat az új HDD-re a boltban ahol vettem. Itthon pedig hiába dugom be a gépbe(sata-n keresztül) nem dobja be a partíciót a windows. Külső rackel is próbáltam, de az se ismeri fel. Eszközkezelőben látja a HDD-t!
Valami 5let esetleg hogy mi lehet a baj?

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#17647) Mauzes


Mauzes
őstag

Sziasztok!

Nem probléma, csak kérdés: létezik-e olyan parancs Windows-ban, ami egy merevlemezt ki/bekapcsol?

A tervem az, hogy SSD-ről megy majd az oprendszer + van egy 5400-as merevlemez tárhelynek, amire viszont nincs mindig szükség (pl. ha netezek), így az lenne jó, ha csak akkor menne, amikor kell. Elsősorban a zaj miatt. Ha kell, rákattintok egy ikonra az asztalon, aztán beindul.

Egyáltalán lehetséges ez? Tehát ne csak ne ismerje fel, hanem ne is menjen a motorja?

(#17648) .mf


.mf
veterán

Sziasztok! (Vagy lehet, hogy helyesebb, hogy Helló Liksoft! :)) )

Még nem HDD probléma, csak kicsit felkaptam a fejem. Tegnap szokásos ütemezett víruskeresés közben a régi lemezem (HD321KJ, Samu T166 320GB) elkezdett a szokottnál sokkal hangosabban időnként kattanni (egy-egy nagy katt, nem a folyamatos oda-vissza fejrángatós seek), és amikor kinyitottam a gépet és megnéztem a lemezt, éreztem, hogy tényleg elég nagyokat ránt a fejmozgató.
Csak víruskeresésnél csinálta ezt, azóta nyugton van. Ez már csak amolyan tartalék-meghajtóvá lépett vissza, a fő meghajtó egy 7200.12 500GB; így gyakran idle vagy akár spin-down állapotban van. HDSentinel szerint mindkettő 100%, SMART nem mutat semmi különöset. Seasonic S12-II táp, fesz stabil. P180-asban vannak, viszont a lenti kamrában, oldalukra állítva, szilikongumi-bakokon -- lehet ez hatással? Storage szervereknél is szokásos az oldalára állított lemez, remélem nem.
Hétvégén elkezdem róla lementegetni a maradék nem-replikált adatokat is, ha van még rajta valami értékes, csak a biztonság kedvéért. De kezdjek el egészsége miatt aggódni, vagy csak korral jár, esetleg a víruskereső hozta ki sodrából?

Kösz:
.mf

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#17649) need


need
addikt

Sziasztok...

Elvagyok keseredve és nem tudom honnan induljak el...!win 7 alatt simán megvan osztva HD tartalmak ezt remekül kezeli a multimédiás lejátszóm!

Példa...Ha megy a gép és éppen van egy kis seed elindítom a multimédiás lejátszót szépen megy a film lejátszás hálózaton keresztül! Valami különös oknál fogva a router és a sz.gép között bontja a net kapcsolatot!
Lényegében a seed és a lejátszás ugyan arról a vinyórol megy!
Ha leállítom a seedet kijavítom a hálózati hibát utána újra csak bontja a router és a gép között a net kapcsolatot!
80/25 digis netem van...

Vegyük sorba ami idáig tettem!Van másik hálókártyám azzal is ez volt
A router nem egy gagyi kimondottan a vezetékes sebességre van kiélezve! nevem alatt a típus
Cat 6 kábeleket használok!

Mennyire hardver vagy softver hiba ez?
Merre induljak el a hiba keresésbe?

Elképzelhető hogy valami a vinyóval és az nem bírja a kavalkádot?

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

(#17650) veronikapici


veronikapici
csendes tag

sziasztok valaki tudne valamit mondani erről?

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.