Hirdetés

2024. május 19., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#17501) liksoft válasza anonym1s (#17499) üzenetére


liksoft
nagyúr

Szia!

És milyen frekvencián búg? Ha magas hangon, akkor kerámiakondi, ha mélyen akkor elko lesz a lehetséges megoldás. Viszont egy ilyen kapcsolóüzemű táp eléggé érzékeny. Ha túl nagy a kimeneti kondi, nem biztos, hogy a bekapcsolás pillanatát túléli. Hirtelen szinte rövidzár lesz a kimenet. Egyáltalán a kimeneti oldalon zajos, vagy a 230-on? Ha a drive nincs csatlakoztatva a lejátszóhoz, de bekapcsolod akkor is búg? Mert ha igen, akkor zavarszűrős elosztót adnék a tápnak.

Kimeneti szűrőnek meg inkább egy LC tagot tennék. Akár a kábelba.

Ja, és az 5 vagy a 12 ha a kimenet?

Oszcilloszkóp látta már?

Szerk: Hibás földelés meg gerjedést okozhat, aminek frekvenciáját a résztvevő tagok határozzák meg. Így széles a skála.

[ Szerkesztve ]

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#17502) liksoft válasza Free04 (#17500) üzenetére


liksoft
nagyúr

A program törölte a drive használatát tiltó bejegyzést (tipikusan RAID használ ilyent), és utána már használható. Az OS beépített lemezkezelője meg azért nem nyúl hozzá, mert Te sem tudod mi az a RAID. Vagyis ha egy ilyen gép kerül a kezedbe, és túl nagy a szabadságod, akkor a hibázásnak is sokkal nagyobb a lehetősége.

A kérdésre a válasz: Használt cucc volt, nemrég került a kezembe, és nulláról kezdtem összerakni a rendszert. Nem tudom, mi volt rajtuk régebben.

Ugye ez totál más helyzet, mint amikor a boltból jött darabokkal Legozik valaki. ;)

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#17503) kbalazsa válasza liksoft (#17471) üzenetére


kbalazsa
senior tag

Újra rámértem a tápra, ezt mutatja:

Az elvileg és a gyakorlatilag közt nincs különbség ... elvileg.

(#17504) Ybron


Ybron
senior tag

Hello,

Bocs hogy ideírok.
Következő a helyzet. Vettem amcsiból egy SSD-t (Intel X25-M SSDSA2MH120G2K5 120GB)
Kibontottam és látszik rajta hogy használt. Ebayne vettem, fel volt tüntetve hogy új.
Szóval nekem oylan progi kéne amivel meg tudom nézni még is mennyire használt, ha van ilyen.

(#17505) liksoft válasza kbalazsa (#17503) üzenetére


liksoft
nagyúr

Digitálisan. És analóg oszcilloszkóp mit mond?

Legtöbbször nem a nyugalmi állapotú teszterrel mért feszültségszinttel van a gond, hanem menet közben a dinamikus terheléskor megjelenő tápzajjal. Az okoz maradandó károsodást, vagy csak működési bizonytalanságot. Ezt csak oszcilloszkóppal lehet korrekt módon mérni.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#17506) liksoft válasza Ybron (#17504) üzenetére


liksoft
nagyúr

[link]

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#17507) anonym1s válasza liksoft (#17501) üzenetére


anonym1s
őstag

Hali.
Lehet felreerthetoen fogalmaztam az elso hozzaszolasomat. Nem a tap bug, hanem a melynyomo, csak az egesz egy rendszerbe van kotve es a kulso vincseszter tapja miatt bug a melynyomo. Leirom pontosan. Tehat van a lejatszon 2 usb, az egyikre van kotve egy usb eloszton keresztul 7 kulso hazas vincseszter, a lejatszo hdmi kabelen csatlakozik a tevehez, a tevebol optikai kabelen keresztul az erositobe, es az erositobol arnyekolt rca kabelen a melynyomoba. Ha az usb elosztobol kihuzom a ket szoban forgo vincseszter usb kabelet, akkor megszunik a bugas, tehat az osszes tobbi jo csak ezzel a kettovel bug a melynyomo. Na es ebbol a kettobol is az egyikkel sokkal jobban bug mint a masikkal, de ha a ket vincseszter tapjat felcsereltem, akkor a masikkal bugott jobban. Ebbol arra kovetkeztettem hogy tuti a kulso hazas vincseszter tapja miatt bug a melynyomo. Ja, termeszetesen melyen bug, mivel a melynyomo bug.

Akkor szerinted a vincseszter tapjaban valamelyik elko a rossz?

(#17508) liksoft válasza anonym1s (#17507) üzenetére


liksoft
nagyúr

Szia!

Másik táp kéne neki. Hiába ezt szeretnéd megjavítani, többet szívsz majd vele, mint egy másik táppal.

De a táp 5V és12V-os ágára tett LC szűrést megpróbálhatod. Az értékeket nem tudom megmondani, illeszteni kell a környezethez.

Én egy állóházba tenném a drive-okat, és belemókolnám az USB elosztót is. Így egy USB csatlakozó a lejátszóhoz, és a tápellátás PC táppal megoldható. Oda meg tudjuk, kapható minőségi. ;)

[ Szerkesztve ]

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#17509) Ybron válasza liksoft (#17506) üzenetére


Ybron
senior tag

Köszönöm, ismertem a progit ,csak nem gondolkoztam.
Tehát sentinel szerint 12 órát ment, és gondolom megbízható.

(#17510) arpeen2


arpeen2
senior tag

Segítsetek már legyetek szivesek !

W7 x64 alatt szeretném a HDD-m C (rendszer) partícióját megnövelni, a D partíció terhére ahol cirka 100GB üres helyem van még.

Erre van valami software manapság ?
Minden ötletet szivesen hallgatok.

Köszi

[ Szerkesztve ]

(#17511) anonym1s válasza liksoft (#17508) üzenetére


anonym1s
őstag

En jobban szeretem a gyari dolgokat, ezert szeretnem inkab megcsinalni a hozza adott tapot. A szurest megprobalnam amit ajanlottal. Mi az az LC szures? Az a 100nf-os muanyag kondenzator a 12V es 5V kimenore amit irtam az elobb, vagy valami mas?

(#17512) AtHoS


AtHoS
nagyúr

Üdv!

Picit offolok

Mivel nem vagyok járatos ezen a területen, így megkérdezném, hogy lemezfelügyeletre érdemes megvenni ezt a programot? Most kedvezménnyel 1900Ft körül lehetne megvenni

Ashampoo HDD Control 2

read-only mode on the forum

(#17513) kis59 válasza liksoft (#17496) üzenetére


kis59
csendes tag

A 120-ason csak a SP 2 került "felújításra", a 20-ason a Win 98 mellé (egy másik partícióra) XP került.

(#17514) Imco válasza SalvadorLynx (#17485) üzenetére


Imco
őstag

Úgy sem lesz jó.

Szerintem...

Üdv! Imco

(#17515) Imco válasza kis59 (#17483) üzenetére


Imco
őstag

A tápot mindenképp ellenőrizd.
10 év alatt 2db garis dvd íróm volt, úgy hogy értékesítek is.
Valami probléma van, ha több iród is elmúlt.

Szerintem...

Üdv! Imco

(#17516) Imco válasza anonym1s (#17499) üzenetére


Imco
őstag

Értem én.
De mint írtam ez nem a TE topicod! Ez a HDD topic nem a táp.

Szerintem...

Üdv! Imco

(#17517) Imco válasza AtHoS (#17512) üzenetére


Imco
őstag

Hi!

A HDsentinel sokkal jobb.
Kb egy féléve játszottam 1-2 napot kisérlet képp ezzel az ashampossal.
Lehet hogy elfogult vagyok, de a sentinel áttekinthetőbb,
könnyebben kezelhető, informatívabb volt számomra.
Mindkettőnek van demója, probáld ki magad!
Bár a sentinel közel 3-4x annyiba kerül, viszont amit nem tud az nem is létezik merevlemezben. Kezeli márt az SSD-t is.

Szerintem...

Üdv! Imco

(#17518) liksoft válasza anonym1s (#17511) üzenetére


liksoft
nagyúr

[link] Csak az egyszerűség kedvéért. ;)

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#17519) liksoft válasza arpeen2 (#17510) üzenetére


liksoft
nagyúr

Vannak erre progik (majd mások ajánlanak "biztonságosat", mert én egyet sem használok). Viszont a folyamat nem szakítható meg, és a legkisebb hibánál befagy. Ebben az esetben a matatott partíció összes adata "megy a levesbe". Vagyis, nem kockázatmentes. Pont ezért az átméretezés előtt az adatokat másik drive-ra mindenképp célszerű menteni.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#17520) liksoft válasza kis59 (#17513) üzenetére


liksoft
nagyúr

Ebben az esetben valóban lehet "csak" driver gond. Ugyanis a beállításokat (amiket nem érez hibásnak), átveszi a régi rendszertől. Ezért csak új rendszer lesz jó Nálad. A hibakeresés bizonytalanabb, és tovább tarthat mint egy új felrakása.

Szerk: Viszont a tápot mindenképp cserélném, ha több eszköz "meghalt" abban a konfigurációban már! Oka van, és első ilyenkor a tápegység. Célszerű nem az olcsót vanni, hanem a nehezet. Nem vicc, amiben van anyag, az legtöbbször valóban jobb is szokott lenni. A tápegység a szíve az egésznek, ha az gyengélkedik, akkor bárhol bármilyen hibába bele lehet futni. Nem éri meg.

[ Szerkesztve ]

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#17521) Dízeles


Dízeles
aktív tag

Üdv tyotyik lakók.
A kép alapján gond lehet-e a vinyóval?
WDC WD2500JB-22REA0 Régebbi fajta :ATA SaTA ? Nem tudom.

Jelenleg minden működik csak a BF2-böl dob ki néha kék képernyővel.

Ha a szüleidnek nincs gyereke, nagy valószínűséggel neked sem lesz.

(#17522) teak85


teak85
csendes tag

Üdv mindenkinek!
Van eg 1 TB-os samsung hdd-m
A smartban REALLOCATED SECTOR COUNT hibát ír.
Lehet belőle jó hdd-t csinálni? Esetleg elektronika csere?
Köszi!

IT SZERVIZ

(#17523) liksoft válasza Dízeles (#17521) üzenetére


liksoft
nagyúr

Szia!

Igen! Azaz nem. Inkább nem tudom. De jobb, ha úgy kezeled. Hogyan? Azt nem tudom, de az biztos. :D

Ember! Ha icipicit visszaolvasol, akkor mindenki a HDSentinellel próbálja megnézni a drive állapotát. Az a program amellett, hogy magyar, magyarul mondja el a véleményét a drive-ról, és még tippet is ad a korrigáláshoz.

Ez a 94% annyit mond, mintha egy autónál közölnék, dadogva megy. Rossz a vezető, vagy defektes, vagy kuplungos, vagy kevés a benya, vagy..... Most akkor melyik? De dadog. Mondom dadog. :F

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#17524) liksoft válasza teak85 (#17522) üzenetére


liksoft
nagyúr

Nem, az nem elektronika hiba, hanem a felületé. Ezt bejegyezte, örök életére megjegyezte. A felületen, nem az elektronikában.

Jó lenne elfelejteni azt a mára tévhitté változott álláspontot, hogy egy elektronika csere mindent megold! Mára a legtöbb gyártó vagy gyári számra, vagy szériára párosítja az elektronikát a mechanikához. Ugyanígy a drive firmware-e is CSAK abban az esetben cserélendő, ha a drive hibásan működik, vagy várható meghibásodás (7200.11), és egyértelműen ennek a hibának a javítására adták ki a frissítést!

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#17525) audi100td válasza liksoft (#17465) üzenetére


audi100td
nagyúr

Ugy nez ki megsem a BIOS volt a gond, most a sima gyarival is elkezdte. Lehet, hogy ezek miatt a kompatibilitasi gondok miatt nem szereti a notimat a vinyo? Most beraktam a Seagate-et a keretbe, meglatom hogyan viselkedik. Viszont akkor nem tudom mit vegyek helyette, esetleg Seagate-et? Vagy ezt ugy sem lehet elore tudni? 640-es mindenkepp kellene...

(#17526) HEAHEA


HEAHEA
tag

Sziasztok!
A tanácsotokat szeretném kérni. Van egy Wintech EX-MOB-86-os külső rack-be helyezett Samsung HD403LJ típusú 400 GB-os winchesterem. Működés közeben kb. 40 cm magasból lerántódott.Újraindítását követően felpörgött, majd kattogó hangot hallatott, a Windows nem ismerte fel. Azóta nem kísérletezgettem vele, mivel számomra fontos adatok vannak rajta és nehogy tovább rontsam a helyzetet. Mit tudtok tanácsolni ilyen helyzetben, javíttatása lehetséges, vagy valami más ötlet?
A segítő válaszokat előre is nagyon szépen köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#17527) Dízeles válasza liksoft (#17523) üzenetére


Dízeles
aktív tag

Kösz liksoft
Eddig még semmi gondom a vinyóval.Szóval nem ismerem a HDSentinellel programot.
És ódzkodom kicsit a fürkész progiktól.
De lehúztam.És 30 napos próbaverzió azt mondja : 1 hibás szektor.
Teljesítmény 100% .Kondíció 97%
Kösz az infót.
Ha dadogva megy-> kevés kaját kap ;)

[ Szerkesztve ]

Ha a szüleidnek nincs gyereke, nagy valószínűséggel neked sem lesz.

(#17528) liksoft válasza HEAHEA (#17526) üzenetére


liksoft
nagyúr

Szia!

Csak adatmentéses céget. Ha egyáltalán tud majd segíteni. Mechanikailag sérült, macerás és ezért drága mentés várható.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#17529) Imco válasza HEAHEA (#17526) üzenetére


Imco
őstag

Rossz jel. Szinte biztosan menthető az adat, és szinte biztos, hogy nem olcsó. Spórolj, és adatmentős szakember.

Szerintem...

Üdv! Imco

(#17530) liksoft válasza Imco (#17529) üzenetére


liksoft
nagyúr

Egy drive működés közben a fejeket a lemez széle felé szokta tartani. Ott van a legtöbb adminisztráció, így várhatóan ott lesz a legutolsó írás is. Eséskor nem minden esetben érzi a drive a bajt, és így nem parkol. Ha a fejek a lemezhez érnek, a felület sérül, és a fej meghal. A fejek pótolhatóak, a felület nem. Ha gyári adatok sérültek akkor eleve kuka, ha nem, akkor a sérülés mértékétől függ a sikeresség. Induláskor seek tesztet végez minden drive. Ha ilyenkor belever a sérülésbe, az új fej is meghalhat, és a leszakított anyaggal új sérülés keletkezik. Exponenciálisan berobbanó a sérülési görbe. Így minden "pottyant" drive "időzített bomba" még ha megy is.

Ilyenkor egy drive halálával célszerű számolni a mentésnél, és nem lehet tudni, jön-e le bármilyen adat.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#17531) Imco válasza liksoft (#17530) üzenetére


Imco
őstag

A drive halála nem feltétlen, de evidens számomra is. Viszont az adatmentés részleges sikerében szinte biztos voltam. Persze teljesen logikus amit írsz. Így kétséges a siker.

Üdv! Imco

(#17532) Pazolini


Pazolini
senior tag

Egyszerű volt a problémám, mégis sokat szíttam vele.

WD10EARS advanced format diskre mentett adatokat, ill. az onnan bárhova máshova másolt adatokat win7 hibásan olvasta ki.
A lemezen információt helyeztek el a gyártók: vista sp1 előtti OS-ekre külön SW-rel lehet csak a nagyobb szektorokra optimalizáltan a lemezt használatba venni és/vagy partícionálni. Vista sp1-től felfelé "ready for use as is"; csakhogy azt nem írja az okosság, hogy win7 alatt is CSAK!!! és kizárólag a rendszerbe ágyazott logikai lemezkezelőt lehet használni. Én naívan az Acronisszal partícionáltam meg, s mint utóbb kiderült, ez volt a baj. Mert az a szektorok nem megfelelő eltolásával hozta létre a partíciókat, csak 512e módban, vagyis mintha a fizikai szektorok nem 4096, hanem csak 512B-sak lettek volna.
Rengeteg szarakodás után, egy unplug>reboot>plugin>reboot formációval végre helyes működésre bírtam a lemezt, az adatokat helyesen olvasta végre ki a lemez/OS, de így is a partíciókra "non-optimally aligned" hibaüzenetet adtak a WD által rendelt, vezető partícionáló szoftvercégek által xp-re fejlesztett (Paragon és Acronis) alignoló programjai, amik ugye arra hivatottak (hogy akár adatátpakolással) eltolják, vagyis helyükre tolják a partíciók kezdő szektorait, hogy ezáltal a fizikai és a logikai szektorok megfelelően lássák egymást (gyakorlatilag többszörös újraírás és újraovasás helyett csak egyszer dolgozzon a lemez), ezzel a működési teljesítményt jelentősen (főleg apró fájlokkal való munka esetén) megnöveljék.
Szerencsémre nemrég, éppen rendszerlemeznek vettem egy HD103SJ Samsungot, amire lementettem az adatokat, nem vacakoltam az "eltolással", win7 lemezkezelőjében töröltem a partíciókat, majd újraformáztam 4096-os egységekkel, s most már minden hasít úgy, ahogy kell. (Nem mintha bármikor korábban belassult volna...)
Nem sikertörténet ez, ha azt veszem, mennyi adatomat kellett féltenem időközben, nettó hány hetet töltöttem külföldi és magyar fórumok átolvasásával, XP-re átpakolással, s más egyéb HW-SW analízálással.
S a dolog csak egyetlen pici mondatocskán múlt...
Miért használtam volna Acronis helyett a beépített szoftvert, ha az előbbi 6 osztállyal többet tud, s mindig megbízhatóan teljesített??? Az "AS IS" nem elég informatív, s nem is fedi a valóságot.
Tanulság: semmi. Ha csak annyi nem, amit Liksoft postjainak kísérőszövege mond...
Üdv. :U :K :DDD

[ Szerkesztve ]

(#17533) liksoft válasza Imco (#17531) üzenetére


liksoft
nagyúr

Az alkatrésznek felhasznált drive is meghal! Csak kérdés mikor. :D

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#17534) liksoft válasza Pazolini (#17532) üzenetére


liksoft
nagyúr

:D Ez a kompatibilitás sikertörténete megfűszerezve a programozók töketlenségeivel. :D

Kedves Teremtőm! Írok, és olvasok egy drive-ról. Eddig tök mindegy volt honnan, és mennyit. Mostantól már ezt is megszabják? (Nem kéne a háttérben tökéletesen emulálnia a drive-nak? És ha hibás parancsot adok, akkor tessék hibaüzenetet küldeni!) Ez a drive képtelen erre? Na ez az a pont amikor azt mondom, a firmware csere ildomos lenne. Remélem nem tévedek, hiszen csak feltételezés.

Szerk: Gondolom az 512B emuláció és az NCQ együttes alkalmazása "kiverheti a biztosítékot" a háttérben. Puffer túl, vagy alulcsordulás léphet fel a drive cache területen? :F
Ha ez igaz, akkor vagy 4kB és NCQ, vagy 512B emuláció NCQ használatának tiltásával mehet csak a használat során.

[ Szerkesztve ]

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#17535) Pazolini válasza liksoft (#17534) üzenetére


Pazolini
senior tag

Teljesen igazad van. Ha nem is kell kiadni új firmware-t hozzá, még javában fejlesztés alatt van az új generációs szabvány, s ha majd a HDD gyártók mind ráállnak (vsz. idén már) az új szabványra (ami a 2TB feletti kapacitáshoz aknázza majd ki az eddig szabvány szerinti kisebb fizikai szektorok 4K-ra váltásával azt a bizonyos - a júzer számára persze nem hasznosítható - további 9-11% lemezterületet), akkor majd a fejlesztéseknek hála jobb és megbízhatóbb szériákat fognak a piacra dobni.

Amúgy az 512e módot az XP-re találták ki, hogy felismerni és kezelni tudja az új lemezeket. De ennek a módnak szinte csak hátrányai vannak az [advanced format] wiki-cikk szerint. :Y

[ Szerkesztve ]

(#17536) Lemezbolt


Lemezbolt
csendes tag

Hali!

Egy SATAII switchre lenne szükségem, de sehol nem találtam ilyesmit - kivéve ezt az amerikai céget, de ők nem szállítanak Európába.
A cucc konkrétan úgy néz ki, hogy bele lehet dugni két darab SATAII hdd/ssd-t és innen az alaplapra csak egy kábel megy. Egy adott időpontban értelemszerűen az egyik lemez működik. Állítani a linkelt oldalon látható kulcsos megoldással lehet.

A kérdésem, hogy találkoztatok-e pont ilyen eszközzel, vagy ha nem, akkor valaki elő tudna-e állítani egy ilyen cuccot nekem, természetesen egy megfelelő összegért cserébe. :K

Üdv, Laci

(#17537) salieri.


salieri.
őstag

sziasztok! adott egy vinyo 100/100 as sentinel kondiciokkal ,es ezt irja ki

A lemez és a számítógép közötti adatkapcsolatban előfordultak problémák. Amennyiben hirtelen fagyás, újraindulás tapasztalható, érdemes adatkábelt cserélni (ajánlott a minél rövidebb 80 eres SZALAGkábel használata).

most akkor mi lenne a problema? :F

(#17538) salieri. válasza salieri. (#17537) üzenetére


salieri.
őstag

amit elfelejtettem az elozobe leirni,boviteni mar nem tudom egy HP Nw8240 laptopnal irja ezt a hibat!

(#17539) liksoft válasza Pazolini (#17535) üzenetére


liksoft
nagyúr

Ha ez a hiba hibás cache kezelés, akkor gyári hibás! Tervezési hiba! Nem új rendszerek bevezetéséről, hanem az összerakjuk, majd a felhasználó teszteli, és ha valami nem jó, majd utólag javítjuk-ról van szó. Régen tisztességes, alapos teszteknek vetették alá az új termékeket (alkatrész és gyártmányvizsgáló osztályon kezdtem dolgozni a 80-as években!), és nem jöhetett ki addig, míg hiba volt benne. A gyártási minőség már más kérdés. De ez tervezési.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#17540) liksoft válasza salieri. (#17538) üzenetére


liksoft
nagyúr

Esetleg driver, érintkezési hiba, túlmelegedés.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#17541) salieri. válasza liksoft (#17540) üzenetére


salieri.
őstag

ez egyertelmuen winchester problema ? vagy lehetseges ,hogy alaplap? ha driver az szamomra masodlagos!

veszelyes megvenni igy ezt a gepet?

(#17542) liksoft válasza salieri. (#17541) üzenetére


liksoft
nagyúr

Teszt nélkül eldönthetetlen, innen nem tudok segíteni. Ötleteket adtam, milyen vonalon célszerű keresni a hibát.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#17543) salieri. válasza liksoft (#17542) üzenetére


salieri.
őstag

koszi , tesztelni nem tudom ,mert nem az enyem meg a gep, de szavaidbol kiindulva nem erdemes megvenni

(#17544) HEAHEA válasza liksoft (#17528) üzenetére


HEAHEA
tag

Köszönöm a gyors válaszokat. Reménykedem és gyűjtöm a malacperselybe valót.
Majd vásárolok egy merevlemezt, amire a későbbiekben mehet az adatmentés. Milyen fajtát, típust ajánlanál, vagy mindegy?

[ Szerkesztve ]

(#17545) Pazolini válasza liksoft (#17539) üzenetére


Pazolini
senior tag

Minden szavad igaz. Sajnos!!!
:K :U :F :Y :W :P :O :o :((( :(( :( :N :DDD :)) :W

(#17546) RootRulez


RootRulez
félisten

Sziasztok! Következő lenne a kérdésem, ha AHCI nem játszik, akkor Legacy IDE vagy Native IDE a nyerő?

Ha a rendszernaplóban olyan bejegyzés van, hogy: "Az illesztőprogram vezérlési hibát talált a következőn: \Device\Harddisk0\DR0." vagy "Az illesztőprogram vezérlési hibát talált a következőn: \Device\Ide\IdePort0." akkor első körben a mazzag lehet a ludas? A vinyó HD Sentinel szerint 100/100...

Már napok óta fagyogat a gép és nem tudom miért... Kikapcsoltam a virtuális memóriát, letöröltem frissítéseket, amik korábban letöltődtek és sokan panaszkodtak rá, de egyik se oldotta meg eddig...

═════════════════════════════════════════

(#17547) Pazolini


Pazolini
senior tag

Hozzátok fordulnék segítségért.
Megbízható-e a Sentinel akusztikai menedzsmentje?
Nem jellemző, hogy lehetne indítani ilyesmit oprenszer alól; ált. DOS alapú boot-megoldásokkal találkoztam eddig.

5 diskemből 3-nál engedélyezett a belenyúlás:

Samu HD103SJ rendszerlemez 00-án van, felhúznám FEh-re, vagyis maxra (az is az ajánlott, de SpeedR kolléga is jelezte, hogy rezonál rendesen...)

Samu HD322HJ videókat tárol, azt még anno DOS-os Samsung-eszközzel lehalkítottam 80h-ra, vagyis min.-ra (ajánlott:max.)

és a "jóöreg" WD10EARS pedig - amelyik zenéket "hordoz"- max-on van (alapból), de ajánlott a minimum (gondolom mivel ECO-s), bár így is nagyon halk.

Köszönöm előre is a hozzászólásokat! Lehet, hogy ezt már kiveséztétek, akkor utasítsatok oda, de ha nem (illetve a felsorolt lemezekre vonatkozóan) jól jönne pár tanács.
:K

[ Szerkesztve ]

(#17548) liksoft válasza Pazolini (#17547) üzenetére


liksoft
nagyúr

Szia!

Szerintem ez inkább ide tartozik.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#17549) liksoft válasza RootRulez (#17546) üzenetére


liksoft
nagyúr

Szia!

A 100/100 csak összegzés. Van ennél részletesebb analitikája is, azt kéne megnézni. Küldj riportot a fejlesztőnek.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#17550) #99410944 válasza liksoft (#17350) üzenetére


#99410944
törölt tag

Hello, köszi a választ. Igen, közben rá is jöttem micsoda. A Nortonban volt beállítva az "Idle time scan", az idle time pedig pont 10 percre volt állítva. :)

Más jellegű kérdés. Van egy belső SATA-s rack-em, amit ha menet közben bekapcsolok, kifagy a rendszer. Ez normális? Nem jól tudom hogy a SATA cuccokat már lehet menet közben ki-be kapcsolgatni?

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.