Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#751) atus72


atus72
senior tag

Sziasztok,
LG TV-nj pin kódót kér az HBO GO, csak fogalmam sincs hogy azt hol keressem.
Google nem segített eddig, ötlet?
köszi

(#752) #41133696 válasza atus72 (#751) üzenetére


#41133696
törölt tag

A táblagéped vagy okostelefonodra telepített applikációban. Esetleg PC-n ha belépés az eszközök szekciónál.

(#753) LSL1337 válasza atus72 (#751) üzenetére


LSL1337
őstag

ha nem szolgáltatón keresztül akarsz előfizetni, hanem közvetlenül, akkor feleslegesen keresed, mert nem támogatott ez a mód sajna...

(#754) KubanitoS


KubanitoS
veterán

Amúgy abszolút nem olyan vészes ez a szolgáltatós előfizetés sem. Nekünk Telekom van, 3000 forintba kerül az előfizetés (amiből az első kettő, vagy három havidíj alapból el van engedve, ha egy évre, hűségidővel fizetsz elő) és ezért cserébe az HBO GO-n kívül kapunk három HBO csatornát is: HBO1, HBO2, HBO3.

HBO GO-t főleg én használom, szüleim viszont bármilyen számukra szimpatikus filmet egy gombnyomással fel tudnak venni az iptv rendszeren keresztül az HBO csatornákról, hogy aztán reklámmentesen megnézhessék azt amikor nekik tetszik.

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#755) atus72 válasza LSL1337 (#753) üzenetére


atus72
senior tag

Közvetlenül az hbogo.hu-n regisztráltam.
Baromira nem értem hogy mi köze van az LG tv-n futó appnak a UPC-hez vagy bármelyik szolgáltatóhoz...

(#756) LSL1337


LSL1337
őstag

az, hogy a direkt előfizetéssel nem ad kódot, ami LG TV-vel megy
nem te vagy az első aki ebbe belefutott
vegyél chromecast-et

(#757) atus72 válasza LSL1337 (#756) üzenetére


atus72
senior tag

Kösz az infót, akkor nem erőlködöm tovább, annyit nem ér az egész, akkor nézem pc-ről vagy tabletről, csak gondoltam ha már van a tv-ben ilyen app akkor azon nézem nem a monitoron :)

(#758) LSL1337 válasza atus72 (#757) üzenetére


LSL1337
őstag

hát ha van TV-d, akkor biztos nem tableten meg PCn nézném

chromecast-et ki lehet fogni 10k-ért, erre tökéletes

(#759) KubanitoS válasza atus72 (#757) üzenetére


KubanitoS
veterán

HDMI kábel oszt jóvan' :U

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#760) Exian válasza KubanitoS (#759) üzenetére


Exian
őstag

Támogatom :) Én is így oldottam meg végül. Nekem Android Box-om van, de azzal eléggé pocsék a képminőség. Úgyhogy PC-t kötöttem HDMI-vel a TV-re, azzal a legjobb a minőség én úgy vettem észre, bár a többi lehetőséget nem ismerem (Apple TV, Chromecast, TV-k saját appjával, stb).

(#761) Alex91


Alex91
félisten

Apple TV-n eleg jo. Mondjuk az eszkoz ara is olyan...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#762) KubanitoS válasza Exian (#760) üzenetére


KubanitoS
veterán

Chromecast is teljesen okés. :K

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#763) LSL1337 válasza Alex91 (#761) üzenetére


LSL1337
őstag

ugyan azt a streamet dobja...

HBO GO nem mintha 1080p-ben is valami hatalmasan durva minőség lenne.

szokásos apple szöveg/fanboyság, már bocs...

[ Szerkesztve ]

(#764) azbest válasza LSL1337 (#763) üzenetére


azbest
félisten

simán csak a 480p telefonos app (android box tablet rendszerrel) vs 720p böngésző/tv/chromecast (és androidtv googlecast) változat közti különbségről van szó :)

[ Szerkesztve ]

(#765) Alex91 válasza KubanitoS (#762) üzenetére


Alex91
félisten

Azt kozvetlen o nyomja, vagy telorol/geprol nyomod ra a streamet?

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#766) Alex91 válasza LSL1337 (#763) üzenetére


Alex91
félisten

Csak kozoltem, hogy ezen viszonylag normalisan megy. Nem kell gepet kotni a TV-re, nem kell mashonnan atjatszani stb. Ja nem a minosegre gondoltam, csak arra, hogy ezen mukodik az app, mint ahogy olvasom TV-ken gond van, vagy az androidos boxokon is.

[ Szerkesztve ]

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#767) LSL1337 válasza Alex91 (#765) üzenetére


LSL1337
őstag

telon elindítod HBO-t, megnyomod hogy chromecast-re tolja, és azon lejátsza

telefon csak elindításhoz, kereséshez, tekeréshez stb kell
kb mintha a telod lenne a chromecast távirányítója
CEC-s TV-vel pause működik a TV kapcsolóról, azon kívül sok mindent nem tud CECn irányítani a chromecast.

mindezt tudja 10-12k-ért.

a bonus feature, hogy bekapcsolja a TV-det, és arra az input-ra vált.
szerintem youtube-hoz elengedhetetlen, bár az utóbbi 2-3-évben már a smart TV appok is egész korrektek.

(#768) KubanitoS válasza Alex91 (#765) üzenetére


KubanitoS
veterán

Fentebb leírták a lényeget, annyival egészíteném ki, hogy csak wifiről kaphatja a netet a Chromecast, sajnos lespórolták róla a hálózati bemenetet. Ha gyenge a wifi jeled, a lejátszás is szaggathat, vagy a minőség lemegy 480p-re a folyamatos lejátszás érdekében.

Amúgy nagyon jó cucc, rá lehet tenni az androidos eszközöd képét is a tévédre, illetve egyre több program támogatja a Chromecast megosztást (elvégre egy Google termékről van szó), ezt a kis "kivetítős ikon" megjelenése jelzi. Azt megnyomva megy is a kép a tévére.

Nálam nincs vele gond az HBO GO-val egyébként, folyamatos, szép a kép.

[ Szerkesztve ]

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#769) azbest válasza KubanitoS (#768) üzenetére


azbest
félisten

chromecasthoz is használható usb-lan adapter. A chromecast topicban gyári és olcsó kínai megoldást is mutattunk :)

[ Szerkesztve ]

(#770) KubanitoS válasza azbest (#769) üzenetére


KubanitoS
veterán

Ezt örömmel hallom. :))

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#771) LouiS22 válasza LSL1337 (#763) üzenetére


LouiS22
veterán

Mert 720p.

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#772) #22718208 válasza LouiS22 (#771) üzenetére


#22718208
törölt tag

Ezek szerint a HBO 1080p -nek kommunikálja a 720p-t? Szerintem ezt nem mernék megtenni.

Egyébként én pl. tv-n simán fullhd-nek látom cc2-vel. De sajnos van pár anyag amin láthatóan kevesebb a bitráta, vagy a kódolást elkúrták.

(#773) LSL1337 válasza #22718208 (#772) üzenetére


LSL1337
őstag

melyik kliens írja ki a felbontást?

Én régebben még egy Samsung (Nem Tizen-es) TV-n toltam pár hónapig HBO GO HU-t.
Ott nem írta ki a felbontást, de voltak csíkok (talán 5-6?)
1000-es digim van, kábellel volt TV-re kötve, és így sem tudta sose a max csíkot, általában 1-2 hiányzott.
ránézésre átlagos 720p-nek tűnt, a kereskedelmi kábel TV-k szintjét kb megütötte, passable

2 éve a GoT webrip-ek HBO GO-ról voltak, azok 1080p-k voltak, de az 5Mbit-et is BŐVEN alulról karcolták, és meg is látszott a minőségen
Tavaly már voltak Amazon-os RIP-ek, és hát ÉG és FÖLD volt a különbség. kb HDTV vs bluray szintű

nem mintha kábel TV-n olyan hűdenagy minőséget képviselnének, bár ott lehet az infrastruktúrára és a technológiára fogni. web-en nemnagyon. na mind1, my 2cents

[ Szerkesztve ]

(#774) #22718208 válasza LSL1337 (#773) üzenetére


#22718208
törölt tag

Egyik sem írja ki a felbontást, csak a hbo ezt kommunikálja, ennyi.
Persze nem a BD rip a minőség(nem is értem miért nem, mert aká az is lehetne),de cserébe nagyon kényelmes. Tv be és gyakorlatilag az ember 2 gombnyomással nézheti a tartalmat.
Már ha van tartalom ,ami érdekel.

Én úgy vagyok vele, hogy jelenleg kb. 2 évre el vagyok látva néznivalóval és ha a pc , letöltés és egyéb nyűgök kimaradnak az egészből, már elégedett vagyok.

(#775) azbest válasza LSL1337 (#773) üzenetére


azbest
félisten

a webrip valószínűleg a képernyő tartalmának rögzítésével készül, szóval bármiylen felbontásban lehetne :). Aki esetleg kodival a nem hivatalos addonnal játsza le (ha egyáltalán működik épp), az ki tudja iratni a video infot, hogy milyen codec és milyen paraméterekkel.

(#776) LouiS22 válasza #22718208 (#774) üzenetére


LouiS22
veterán

Hol kommunikálja? Megmutatod? Lehet, hogy én voltam figyelmetlen, de sehol nem láttam leírva az 1080-as számot. A HD minőség pedig a 720p esetén is megállja a helyét.

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#777) #22718208 válasza LouiS22 (#776) üzenetére


#22718208
törölt tag

Emailben.

(#778) #22718208 válasza #22718208 (#777) üzenetére


#22718208
törölt tag

és fullhd-ról beszéltek.
Persze hozzátette ,hogy maximum full hd a stream. Így lehet ,hogy van közte 720p is.

(#779) LSL1337 válasza azbest (#775) üzenetére


LSL1337
őstag

a webrip nem encodeolt screen capture, LOL:D
nem itt tart a világ azért.
pár csoportnak megvan a kis rése, és direktbe tudják letölteni az egész streamet, reencode nélkül
1:1 ugyan azt kapod. amazon, NF, HBO is, bár a cuccok nagyrésze fent van máshol, ezért nincsenek nagyon rászorulva arra, hogy GOról rippeljenek.

(#780) headhunter válasza LSL1337 (#773) üzenetére


headhunter
addikt

...melyik kliens írja ki a felbontást?...

Nálam (Decemberben) a KODI 18 alatt, max. 720p volt mindegyik film vagy sorozat.

(#781) LSL1337 válasza headhunter (#780) üzenetére


LSL1337
őstag

Kodi alatt működik a magyar HBO GO direkt előfizetéssel is?
gondolom van rá valami félhivatalos hegesztett plug-in

köszi!. úgy is van elfekvőben egy Pi2-m, arra feldobok egy Kodi-t és lehet kipróbálom.

[ Szerkesztve ]

(#782) LouiS22 válasza #22718208 (#778) üzenetére


LouiS22
veterán

Akkor így kérdezem: ez az HBO által hbo-s mailcímről küldött hivatalos válasz? Egyébként ha azt írták, hogy maximum FHD, akkor ügyesen csúsztattak, hiszen ahogy te is írod, LEHET az is. Amit én látok, az 720p max. Mondjuk valahol érthető is, ez stream és ne várjuk tőle a BR bitrátákat - nem egy kategória :)

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#783) LSL1337 válasza LouiS22 (#782) üzenetére


LSL1337
őstag

netflix is 5-8Mbit körül van csak 1080p-ben, és egész jól néz ki

egy átlag bluray rip se sokkal több annál, és annál lényegesen magasabb bitrátával netről tényleg kevesebb mint 1%, aki néz bármit is

(#784) cigam válasza LSL1337 (#781) üzenetére


cigam
félisten

Létezik plugin, de a hivatalos 17.6-al nem működik. a 18-as béta verzióban vannak meg a "vétel"hez szükséges technológiák. Én megvárom a hivatalos 18-at.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#785) KIZS válasza headhunter (#780) üzenetére


KIZS
aktív tag

Nekem mindig 396x224, pedig van sávszélesség bőven (kb. 100 Mbit). RPI2, Kodi 18-cal.
Ez kb. egy jó VHS minősége. A ma megszokott minőségtől egy galaxis választja el.

Szoktam Androidon is HBO-t nézni, alkalmazásból, TV-re átlőve. A minőség itt is a borzalmas és "20 éve még jónak számított" között ingadozik. Nagyon ritán éri el a TV adás minőségét.
Az internet egyébként 250 Mbit és a wifi is stabilan 100 Mbit felett megy.

Szerintem a hónapban fel is mondom az előfizut. Eredetileg az volt a terv, hogy majd a tv saját applikációján keresztül nézem, de az dirket hbo-s előfizetéssel nem működik (LG).

(#786) #22718208 válasza KIZS (#785) üzenetére


#22718208
törölt tag

Az a baj, hogy natívan az első verzió nem támogatott.
Így panaszkodni sem tudsz a szolgáltató felé.

A kép átlővő megoldástól sem kell csodát várni.

Az viszont katasztrófa ,hogy nem képesek az LG tv-re fejleszteni egy appot.

[ Szerkesztve ]

(#787) azbest válasza KIZS (#785) üzenetére


azbest
félisten

Ez mondjuk inkább lokális probléma lehet. Vagy a szolgáltatódnál van probléma vagy valamelyik eszközöd kavar be valami forgalom optimalizálás kapcsán.

Egyébként más szolgáltatónál - mindi go - és in tapasztalok problémákat, még utána is mentem, a traceroute alapján a telekom netszolgáltatóm és a mindigtv streamet szolgáltató cég közt közvetlen kapcsolat van, ami valamiért lerántja a sávszélességet az 1MB feletti adatcsomagokra. Még részletes hibajelentést is írtam, de annyi válasz volt, hogy a technikus nem tudta reprodukálni. Azóta más panaszkodóról is kiderült fórumon, hogy telekomos netet használ. Ez van, senkiháziak kezében a popszakma :)

(#788) JKalo


JKalo
tag

Sziasztok,
ps3 alatt valahogy el lehet indítani az hbo go -t?

Mert az appot a store -ból letöltöttem, de sony entret. network konto kell hozzá, és itt el is akad.
Ha meg böngészőben szeretném megnyitni, ott a (80710b36) hibaüzit kapom...

(#789) KIZS válasza azbest (#787) üzenetére


KIZS
aktív tag

Igazad volt. Bekapcsoltam a QOS-t a routeren (közben egy frissítés is lejött hozzá) és megjött a 720p.
Fura, mert direkt ezért kapcsoltam ki a QOS-t, hogy ne korlátozzon le nekem semmit. Nem túl nagy az internet forgalom itthon, egyszerre általában csak egy eszköz megy ki (amin éppen videót nézek). Ezért gondoltam, hogy kár ez a QOS nekem.
De úgy néz ki tévedtem.

A 720p-s stream átlagos sávszélessége a router szerint egyébként 355.68 KB/s.

(#790) headhunter válasza KIZS (#785) üzenetére


headhunter
addikt

...Szerintem a hónapban fel is mondom az előfizut...

2017.01-től volt 1.490Ft-ért HBO GO-m Fiber Power mellé 2017.07-ig, akkor lemondtam.
Minőséggel (felbontással) én sem voltam megelégedve.
2017.11-18-tól kipróbáltam az 1 hó ingyenes verziót, amely már 1.990Ft/hó lenne, 2017.12.16-án "előfizetés" megszüntetve, törölve.

KODI 18 alatt, 1280x720-as felbontást írt ki, de ott is volt több olyan sorozat rész, amely minősége a VHS korszakot idézte, nem volt elég neki a 500Mbit, többször akadozott a lejátszás. :F

2018-ban a minimum elvárás az 1080p felbontás vagy mint a netflix-nél, 4K is legyen elérhető.
HBO GO max. 720p-je nem éri meg az 1990Ft/hó összeget!

(#791) #22718208 válasza headhunter (#790) üzenetére


#22718208
törölt tag

Melyik volt az, ami VHS szintű? Ránéznék kíváncsiságból, mert nekem 100-as DSL -el a cc2 vígan játsza a filmeket (nem VHS-ben). Mellette még ketten nyugodtan neteznek + megy az iptv is közben.

Szerintem a kodi lesz a gyenge láncszem.

(#792) xviktorx válasza headhunter (#790) üzenetére


xviktorx
tag

Apple tv-n, telenoros hipernet home l elofizut hasznalva, nagyon szep kep es sosem akadozott stream.

[ Szerkesztve ]

(#793) Alex91 válasza xviktorx (#792) üzenetére


Alex91
félisten

szokásos apple szöveg/fanboyság, már bocs..., hogy klaszikust idezzek :D

Azt tegyem hozza, hogy nalam AC-s wifivel produkalja ugyanezt (talan parszor ha kiakadt, de neha a szolgaltato se nyomja a netet normalisan...)

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#794) headhunter válasza #22718208 (#791) üzenetére


headhunter
addikt

"Stand-up café 4. évad"

(#795) xviktorx válasza Alex91 (#793) üzenetére


xviktorx
tag

Az apple tv az egyetlen apple termek a csaladbam.Hozzateszem egy fillert sem fizettem erte, hipernet home l elofizetes adtak mert 2 evet alairtam.Abszolut nem vagyok apple fan, egyetlen apple termekert nem fizetnek mert mind tul van arazva.

(#796) #22718208 válasza headhunter (#794) üzenetére


#22718208
törölt tag

Semmi baja. Bár tényleg nem egy csúcsminőség de abszolút nézhető.
Szerintem nálad valamiért nem áll át a stream a legmagasabb minőségre.

[ Szerkesztve ]

(#797) Alex91 válasza xviktorx (#795) üzenetére


Alex91
félisten

Nem is neked szantam :). En tele vagyok Apple cuccal, imho nincsennek tularazva, sokszor mas ligaban jatszanak. Bar mostanaban eleg sok bosszanto hibat vetenek.

Amugy hogy vagy az Apple TV-vel megelegedve? Sima vagy a 4k-s?

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#798) LouiS22 válasza headhunter (#790) üzenetére


LouiS22
veterán

Csendben jegyzem meg, hogy a Netflix 4K is igencsak esetleges és olyan hűdenagy különbség nincs is.

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#799) xviktorx válasza Alex91 (#797) üzenetére


xviktorx
tag

Számomra minden apple termék túl van arazva, de hangsúlyozom azt hogy számomra, továbbá az én igényeimet nem is tudják kielégíteni, mert nekem alap a dual simes telefon.Nekem szerintem nem 4k-s van, tavaj kaptam a telenortol előfizu mellé.Csak my telenor tv-re, hbo go-ra, youtubra illetve asfalt jatekra hasznalom.Kevés a hasznos app szamomra, bar androidos tv-re is keves a normalis app.A taviranyitoja teljesen jo, sokat bir.A my telenor tv app szokott kifagyni nekem néha, de igazabol semmi bajom nincs vele.

(#800) erahurka


erahurka
félisten

Másnál sem listázza az Androidos app az utoljára kínálatban kategóriát? Elkezdtem a próba hónapot amúgy, nekem eddig nincs gondom, az Őserdő hősét kezdtem el éjjel de belealudtam. Telefonon korrekt a képminőség, bár lehetne élesebb, szerintem nem zavaró. Majd tévén meglátjuk milyen, lehet ma beröccentek valamit róla.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.