Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#951) chaosmonger válasza magicbox (#940) üzenetére


chaosmonger
tag

Nekem nagyságrenddel kényelmesebb, komfortosabb a tv-n a saját alkalmazással használni mint a chromecasttal. A távkapcsolóval simán irányítom mintha csak egy csatorna lenne, nem kell a telefon, a nagy képernyőn könnyebb válogatni.
Azon kívül a chromecast-nál minden családtag telefonját regisztrálni kellene a használathoz, és az 5 lehetséges hely a tv-kkel együtt kevés lenne.

(#952) magicbox válasza chaosmonger (#951) üzenetére


magicbox
senior tag

Ez mondjuk érthető eszköz számban. Mondjuk az irányítás szerintem nagyon kényelmes telefonról, igaz nekem a tv is rá van rakva :) Illetve a keresés sztem jóval egyszerűbb a mobilalkalmazással, illetve a megnézendőkbe rakás, hol járok stb. Amit nagyon szeretek még, hogy pár kattintással a lányom tévéjére is tudok mesét küldeni. Mivel 100%-os a CEC, bekapcsolja a tv-t, megfelelő HDMI-re vált és megy is a mese. Mondjuk nekem az erősítőm is hálózati, szóval minden telefonról megy. De ez a én dilim :)

iPhone 15 Pro Max, Watch 9 GPS+Cellular, Apple TV 4K (2022), Philips 55OLED806, HTPC, Plex

(#953) n000rbi


n000rbi
senior tag

Sziasztok,

aktiváltam a próbahónapot, de eddig 3 eszközből 2-n csúsztak a feliratok. Mindkettő playstation konzol, gondolom nem nagyon foglalkoznak az ottani app hibajavításával...
Macbookon nincs gond a felirattal, de a képminőségtől nem vagyok elájulva, különösen mozifilmeknél (blokkosodik nagyobb akciójeleneteknél)
Gondolkodom egy apple tv-n a hálóba. Ott mi a helyzet a feliratokkal, minőséggel?

Köszi!

(#954) matthews


matthews
aktív tag

Sziasztok! Van valakinek Samsung BD-ES6000 típusú lejátszója? Nekem ilyen van és ment rajta az HBO GO rendesen, ma meg kiírta a lejátszó, hogy Smart Hub frissítés szükséges, és miután frissítette törölte az HBO GO-t. Az appok között sincs, nem tudom újratelepíteni. Tud valaki vmit? Esetleg az újabb verziókkal nem birkózik? Köszi a válaszokat.

[ Szerkesztve ]

"No brain, no problem"

(#955) xviktorx válasza n000rbi (#953) üzenetére


xviktorx
tag

Velemenyem szerint a legjobb valasztas hbo go-ra az apple tv. Letisztult izleses felulet, pixelesedes nelkuli kep.

(#956) 4Grider válasza xviktorx (#955) üzenetére


4Grider
nagyúr

Tökéletes chromecast-on is.

(#957) Tomeeka28 válasza xviktorx (#955) üzenetére


Tomeeka28
aktív tag

Nekem azért akció jelenteknél pixelesedik az Apple TV is... felirat az baba.

HTC 8X / Lumia 1020 / Lumia 930 / HTC One M8 / Lumia 950 / iPhone 6 / LG G4 / iPhone 7 / MacBook Air / iPhone Xs Silver / iPhone Xs Space Gray / iPhone 13 Mini

(#958) xviktorx válasza 4Grider (#956) üzenetére


xviktorx
tag

Cc-n nekem neha van 1-2 megtorpanas de tenyleg csak minimalis max 1 masodperces.

(#959) xviktorx válasza Tomeeka28 (#957) üzenetére


xviktorx
tag

Nekem ilyet meg nem produkalt egyszer sem pedig telenoros flottas netet hasznalok.

(#960) #22718208 válasza xviktorx (#955) üzenetére


#22718208
törölt tag

Ez a pixelesedés olyan ,hogy van aki látja(észreveszi) van aki nem.

Pl. mint a BDrip 1080p.Ott is van akinek fullos , de van olyan is aki szerint szar és csak BD lemezt hajlandó nézni.

[ Szerkesztve ]

(#961) Tomeeka28 válasza #22718208 (#960) üzenetére


Tomeeka28
aktív tag

Ritka amúgy, meg annyira nem szembe tűnő. Még mindig ez a legjobb megoldás HBO GO használatára.

HTC 8X / Lumia 1020 / Lumia 930 / HTC One M8 / Lumia 950 / iPhone 6 / LG G4 / iPhone 7 / MacBook Air / iPhone Xs Silver / iPhone Xs Space Gray / iPhone 13 Mini

(#962) korgazs


korgazs
csendes tag

Sziasztok!
Remélem jó helyen járok a kérdésemmel, LG okostv-m van, és eddig böngészőn keresztül néztem az hbo go-t, hibátlanul. De kb 2 hete nem inditja el a filmeket, csak bufferel, aztán kirak egy x-et. Az oldalt betölti, a filmeket is, a leírásukat is, de amikor rákattintok a lejátszásra bejön a fekete-fehér hbo felirat, elkezdi betölteni és ennyi. A többi videonéző működik böngészőn keresztül, csak ez nem. Van ötletetek mi lehet a probléma? Köszi

(#963) Alex91 válasza korgazs (#962) üzenetére


Alex91
félisten

Esetleg huzd ki a konnektorbol a tv-t, aztan dugd vissza! Hatha...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#964) xviktorx


xviktorx
tag

Végre van már androidos tv-re app. Igaz még csak Lengyelországban de az alábbi linken bárki letöltheti.
Én telepítettem és egyből magyarul indult el.
Link: https://sharing.ra-nasos.com/cd1f99d4-270f-4c7e-8274-dca423d1c15b/weblinks/9rCIlM2eISGUTRc3SiY5

(#965) castiels válasza xviktorx (#964) üzenetére


castiels
addikt

480 vagy 720 ban indul a lejátszás?

(#966) xviktorx válasza castiels (#965) üzenetére


xviktorx
tag

720

(#967) arsenix


arsenix
tag

Sziasztok,

Szanaszet vag az ideg ettol a szar HBO GO-tol.

250M netem van, a youtube, netflix tokeletesen megy de ez a szerencsetlen HBO-n folyton leesik a minoseg, nem is tudom hova.. 220p-re... gyakorlatilag nezhetetlen es az egekbe ugrik a vernyomasom azonnal. (Googlr Chrome bongeszoben hasznalom, ethernet kabelelen, nem wifin!!)

Az HBO ugyfelszolgalata a szokasos sablont nyomja, nalam szar a net stb stb stb...

Legyszi nyugtassatok meg hogy nalatok is ez van, vagy ha nem, akkor mit lehet tenni ellene?

(#968) castiels válasza arsenix (#967) üzenetére


castiels
addikt

szerezz be egy Chromecast-ot.

(#969) #22718208 válasza arsenix (#967) üzenetére


#22718208
törölt tag

Nálam minden platformon oké (wifin is) a minőség. Telekom 100/15 VDSL.

Nem lehet ,hogy sok csomagod elveszlik?
Csinálj egy hosszas ping tesztet!

(#970) KubanitoS válasza castiels (#968) üzenetére


KubanitoS
veterán

Ja, attól biztos megjavul...

bongeszoben hasznalom, ethernet kabelelen, nem wifin :U

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#971) chaosmonger


chaosmonger
tag

Azt megoldhatnák valahogy, hogy ha szinkronizálva nézünk egy filmet, és a felirat ki van kapcsolva, azért amikor történet szerint idegen nyelven beszélnek a filmben akkor legyen már felirat.
Most néztem a Képmás c. sorozatot és abban elég sokat beszélnek némertül és még más idegen nyelven, elég zavaró, Vagy bekapcsolja az ember a feliratot, de akkor meg a magyar is feliratozva van.

Ja, Tv alkalmazásban nézem, nem tudom browserben/máshol is így van-e

[ Szerkesztve ]

(#972) bopeti98 válasza chaosmonger (#971) üzenetére


bopeti98
őstag

A legtöbb film/sorozat esetében meg van oldva. Annyi hogy nem a magyar hanem a magyar (CC) feliratot kell bekapcsolni.

(#973) chaosmonger válasza bopeti98 (#972) üzenetére


chaosmonger
tag

Köszi, ezt megnézem

(#974) Exian válasza bopeti98 (#972) üzenetére


Exian
őstag

Én azt hiába kapcsoltam be, nem volt felirat a szükséges részeknél. Manuálisan kell kapcsolgatnom.

Pedig pl. Trónok Harcában elég sok ilyen rész van.

Szóval ezt jó lenne megoldani, mert nekem a CC-re állítás nem működik. De akkor lehet, hogy csak ennél nem megy? Másik filmekkel/sorozatokkal nem próbáltam.

[ Szerkesztve ]

(#975) Neil Watts


Neil Watts
veterán

Sziasztok!

A kovetkezo igenyekkel keresek magamnak Androidos TV okosito boxot:

El lehessen erni az Amazon Prime Musicot es Videot, Netflixet, Spotify-t, HBO GO-t, legyen tartalekba egy Kodi es lehessen az egeszet lehetoleg HDMI-CEC vezerelni.

Ha nem lenne az HBO GO kikotesem, akkor tulajdonkeppen barmilyen Androidos box megfelelhetne, de nem mindenen megy az HBO GO.

Eloszor a Xiaomi MiBox-ot neztem, de ahogy latom ez ott is igen problemas. (Errol talan beszeltunk korabban).

A Chromecast-hoz (ami benne is van a hivatalos tamogatasi listaban) nem adnak taviranyitot, telefonrol vezerelni nem valami kenyelmes a HDMI-CEC tamogatasa Samsung TV mellett meg nem valami eros, ahogy olvasom a forumokat. :/ Tovabba ezzel csak cast-olni lehet, magyaran a telefonomon folyamatosan futni kell a cuccnak.

Be tudnek fogni a feladatra egy RPi3-at is, am ott az android tamogatas a problemas, Kodi alol pluginekkel meg nem minden oldhato meg (vagy ha igen, akkor nem feltetlenul stabilan).

Mit tennetek a helyemben?
Nezegettem az Amazonos Fire Sticket is. Arrol mi a velenyetek?

Koszi!

Udv. core2

[ Szerkesztve ]

(#976) azbest válasza Neil Watts (#975) üzenetére


azbest
félisten

Olyat nem fogsz találni, amin minden szolgáltatás pöpecül megy.

Random tabletes rendszerű boxokon telefonos meg tabletes appok futnak. Esetleg tévés verzió van felrakva kézzel. De általában nem megy a hd tartalom előfizetős szolgáltatásoknál az ilyen gányolásoknál.

Az igazi androidtv boxokon kifejezetten tévés változatok vannak az appokból, és ami van az hd minőséget is tud. Kiszivárgott a hbo go appja is. Netflix alap. Prime video csak akkor van, ha a szolgáltató előretelepítette (az nvidia shield-es az viszonylag elfogadhatóan megy mi boxon is). Nameg ott megvan a chromecast mód is, ha valami úgy menne csak.

A chromecast esetén ahogy írod kell telefon vagy más. De az online tartalmat nem a telefon küldi ki rá, csak utasítja, hogy mit játszon le online. Nem képernyőtükrözés. Lehetséges az is, de csak arra, ha olyat akarsz mutatni, ami egyébként nem támogatná a castot.

Az amazon firestick meg nem google. Szóvla a play store nincs hozzá. A youtube is csak valami webes mutáns rajta. Talán, most hogy kezdenek békülni a google és az amazon, talán lesz kölcsönös támogatás. Ígérik, hogy a telefonos prime video is fog majd megint tudni chromecast módot, van a play storeban már tévés prime video, de még nem sok eszközt támogat. Talán a youtube is normális formában rákerülhet az amazon eszközére is majd. De ezt nem tudni előre.

Nekem az androidtv tűnik a legkevésbé hackelést igénylőnek, de persze ehhez tévéként kell akarni haszánlni, nem tabletként vagy pécé helyettesítőként. Ha hivatalos prime videót is akarsz rá, akkor az nvidia shield az egyetlen opció egyelőre.

(#977) castiels válasza azbest (#976) üzenetére


castiels
addikt

Szia, a lengyel hbo go app android box ra felmegy?

Kadenciahelyes és 720p a lejátszás?

(#978) azbest válasza castiels (#977) üzenetére


azbest
félisten

általában rámennek, más kérdés, hogy működik-e. Próbáld ki.

A kadenciahelyesség az eszköztől is függ. A minőség is függhet az eszköztől.

[ Szerkesztve ]

(#979) magicbox válasza KubanitoS (#970) üzenetére


magicbox
senior tag

Érdekes, ugyanez a hiba van az exemnél. Laptop, lanon, upc-s net... Nem tudtam neki megoldást találni. CC ultra-n semmi ilyen.

iPhone 15 Pro Max, Watch 9 GPS+Cellular, Apple TV 4K (2022), Philips 55OLED806, HTPC, Plex

(#980) bnfrnc


bnfrnc
újonc

LG 32LJ610V tv-n van valakinek tapasztalata GO-val? Szülőknek akarok tv-t venni, árban 100 körül, HBO GO a fő szempont.

(#981) LouiS22 válasza bnfrnc (#980) üzenetére


LouiS22
veterán

LG okostévén csak úgy fog menni az HBO GO app, ha szolgáltatón keresztül fizetsz elő. A "sima" hbogo-s regisztrációval nem fog működni.

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#982) Dr. Venkman válasza azbest (#976) üzenetére


Dr. Venkman
tag

Amennyiért Shieldet kap annyiért már akár tud venni egy PS4-et is, azon is elérhető mindegyik streaming szolgáltató, Netflix, Prime és HBO Go is. Viszont nincs Kodi, bár az androidos Kodi amúgy sem igazán erős, ahogy hallom. Nálam a streaming a konzolról megy (illetve menne, mert most egyikre sem vagyok per pillanat előfizetve), és még külön van egy libreeleces box a Kodinak. Persze ha egy eszközön minden elérése a prioritás, akkor tényleg a Shield lehet a legjobb (bár nem olcsó) választás.

(#983) bnfrnc válasza LouiS22 (#981) üzenetére


bnfrnc
újonc

Ezzel nincs gond, UPC HBO PAK lesz. Csak olvastam, hogy sokan panaszkodtak végtelen pufferelésre, fagyásra, stb. Üzletben max azt tudom megnézni, van-e gyári GO app telepítve.

(#984) chaosmonger válasza bnfrnc (#983) üzenetére


chaosmonger
tag

Pedig tényleg az lenne a jó, ha ki tudnád próbálni, nehogy csalódás legyen, mert iszonyú nagy különbség van TV és TV között a smart funkciók gyorsaságának tekintetében.
Nekem van LG és Samsung TV-m is, az LG egyszerűen katasztrofálisan lassú, már az operációs rendszerének a kezelésében is. Persze lehet hogy egy másik típus meg villám gyors, én csak a sajátomat látom (49LH63). Meg a HBO GO miatt sem vennék már LG-t, oké hogy most upc-d van, de mi lesz ha ez változik, akkor rögtön egy korlát lesz a tv.

(#985) bnfrnc válasza chaosmonger (#984) üzenetére


bnfrnc
újonc

Szülőknek lesz, szóval más smart funkcióra nem nagyon van szükség, max YouTube. És a UPC előfizetés is elég fix pont.

(#986) Jabby válasza LouiS22 (#981) üzenetére


Jabby
őstag

"LG okostévén csak úgy fog menni az HBO GO app, ha szolgáltatón keresztül fizetsz elő"

A mai napig nem értem ezt!
December megrendeltem az egy hónapos ingyenes verziót, regisztrálás után PC-n belépve az HBO GO oldalon a személyes menüben nincs TV Pin kód!
Honnan a fenéből tudta az HBO, hogy nekem LG tévém van? :Y :F

[ Szerkesztve ]

(#987) azbest válasza Jabby (#986) üzenetére


azbest
félisten

:U
Az ok és az okozat fordítva van. Mivel közvetlen előfizetésnél nincs tévé kódod, s az LG app csak tévé kóddal használható, így LG tévé hbo go kliensével nem fogod tudni használni.

Más rendszerek hbo go kliensében jelszavas belépés van, ami mindefajta előfizetésnél adott.

[ Szerkesztve ]

(#988) chaosmonger válasza Jabby (#986) üzenetére


chaosmonger
tag

Közvetlen előfizetésnél senkinek sincs TV pin kódja, hanem a Samsung tv-kre kijött egy újabb, fekete hátterű ikonos app., ami első indításkor kiír egy azonosító kódot, amit lehet regisztrálni a [link] oldalon. Az LG-ken ez az újabb app. nincs meg (nekem azt írta az ügyfélszolgálat, hogy liszensz okokból), csak a régi, fehér ikonos app. ami még máshogy is néz ki és csak TV pin kóddal lehet használni.

(#989) Jabby válasza azbest (#987) üzenetére


Jabby
őstag

És chaosmonger:

Köszönöm a válaszotokat, így már értem!
Érdekesség, hogy most néztem, eltűnt az HBO GO ikon, nincs már a TV-re telepítve.
Kb. 1 hete frissített fw.-t az LG.

[ Szerkesztve ]

(#990) erahurka válasza chaosmonger (#988) üzenetére


erahurka
félisten

Ez vicc amúgy. Miért nem elég egyszerűen bejelentkezni az appba? Aztán utána weben le kéne okézni hogy a te tévéd és kész. Ott meg lehetne szabályozniuk hogy hány tévén lehet aktív az alkalmazás, ha annyira félnek tőle hogy a haverral közösen fizetünk a szolgáltatásért... :W

(#991) LouiS22 válasza chaosmonger (#988) üzenetére


LouiS22
veterán

Még egyszerűbben: az HBO úgy gondolta, hogy nem fog fizetni az LG-nek azért, hogy az appja bekerüljön az LG Store-ba.

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#992) #22718208


#22718208
törölt tag

Jól kiherélték azt a módszert is ,hogy mobilon chromeban asztali módban lehessen streamet indítani!
Ott legalább volt normális felbontás. Így most megint marad az app a fos minőségével!

Persze ők állítják ,hogy az android app stream nincs lebutítva és vagy a telefonom vagy a netem sz@r!

Az ászfben sem találtam semmi erre vonatkozót.
Kezdem úgy érezni ezt a mobilos app dolgot ,hogy vásárló szándékos megtévesztése, hiszen
levéleben folyamatosan azt a választ kapom ,hogy a friss új tartalmak mint 1080p -ben vannak feltöltve és azok úgy is vannak streamelve.

(#993) #22718208 válasza #22718208 (#992) üzenetére


#22718208
törölt tag

+valaki mondhatna egy jó ötletet, melyik mobilos böngészővel ,hogyan lehet elhitetni a hbo-val ,hogy ez egy asztali böngésző!?

(#994) erahurka


erahurka
félisten

Frissült az Androidos app, van valami érdemi újítás/javítás? Én most nem vagyok előfizetve szóval nem igen tudom csekkolni.

(#995) magicbox válasza #22718208 (#992) üzenetére


magicbox
senior tag

Az új filmek tényleg mind full hd-k. Igaz én cc-n nézem. De látható a különbség a régiekhez viszonyítva.

iPhone 15 Pro Max, Watch 9 GPS+Cellular, Apple TV 4K (2022), Philips 55OLED806, HTPC, Plex

(#996) #22718208 válasza magicbox (#995) üzenetére


#22718208
törölt tag

Azzal nekem sincs különösebb bajom.
De én az android appról beszélek.

(#997) magicbox válasza #22718208 (#996) üzenetére


magicbox
senior tag

Az szerintem licenc okok miatt soha nem lesz jó. Persze szvsz.

iPhone 15 Pro Max, Watch 9 GPS+Cellular, Apple TV 4K (2022), Philips 55OLED806, HTPC, Plex

(#998) #22718208 válasza magicbox (#997) üzenetére


#22718208
törölt tag

Mármint a felbontás??

Nekem azzal sincs bajom ha max 480p. De akkor nem mellébeszélni kell ,meg félrevezetni, hanem mondják meg ,hogy ez+ez van és jónapot. Akkor elfogadom, de így nem!

+ egy idézet
"HD-ben is elérhető a tartalom?
A különböző tartalmak különböző felbontásúak 720p-től Full HD-ig, az adott stúdióval kötött megállapodásnak megfelelően. Az HBO GO automatikusan az ön sávszélességéhez és képernyőfelbontásához igazítja a lejátszás minőségét. A körülményektől, a hálózattól és a készüléktől függően a képminőség elérheti a HD-minőséget is."

forrás:[Hbo GO help center]

Ez az én olvasatomban azt jelenti ,hogy 720p -től indulunk és mehet a felbontás fentebb is!
Most akkor mi alapján is nem vállt a stream legalább 720p -re az android appban???

(#999) erahurka válasza #22718208 (#998) üzenetére


erahurka
félisten

Egyszer Google Play-en jól megválaszolta az HBO a kérdést azzal, hogy a régi filmek persze hogy nem mennek HD-ban, mert azokat még nem HD kamerával rögzítették :DDD :DDD :DDD :DDD :W

(#1000) magicbox válasza #22718208 (#998) üzenetére


magicbox
senior tag

Ebben teljesen igazad van. Nem tudom, hogy kommunikációs szinten miért nem vállalható a dolog. Viszont köztudott, hogy jelenleg az androidos app max. 480p, állítólag van vmi fejlesztés, amit csak a lengyeleknél tesztelnek, az már tud 720p-t.

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max, Watch 9 GPS+Cellular, Apple TV 4K (2022), Philips 55OLED806, HTPC, Plex

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.