Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1851) OPiiPO válasza rollrk4h (#1848) üzenetére


OPiiPO
addikt

milyen a webos verziója?

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#1852) rollrk4h válasza Alex91 (#1850) üzenetére


rollrk4h
csendes tag

Köszönöm szépen a segítséget.

Áramtalanítás után működött egyből.

(#1853) bendikeee11


bendikeee11
tag

Sziasztok!

Valaki tapasztalt már olyat hogy iPhoneról szeretném átküldeni a lejátszást a TV-mre (Philips 55PUS7503), de mikor rányomok hogy megkeresse a TV-t kihozza listába, viszont kapcsolódni nem tud. Azt írja hogy kapcsolódási hiba. Néha viszont helyre jön és lejátssza, de nagy többségben nem.

Próbáltam már ki-be jelentkezni, appot bezár-megnyit, TV ki-bekapcs, routert is cseréltem. Mitől lehet ez? Nagyon idegesítő, még csak 3 napja kezdtem el használni, gondoltam gond nélkül fog menni....hát nem.
Netem 150/50-es, TV kábelesen van neten, minden más netes tartalom gond nélkül bejön.

Köszönöm! :R

Yesterday is History, Today is a Gift, Tomorrow is Mystery.

(#1854) bigdady válasza bendikeee11 (#1853) üzenetére


bigdady
nagyúr

Airplay kompatibilis a tv? Ma már olyan is van?

[ Szerkesztve ]

(#1855) bendikeee11 válasza bigdady (#1854) üzenetére


bendikeee11
tag

Igen! :-) A Youtube gond nélkül megy.

Szerk.: Chromecast inkább nem?

[ Szerkesztve ]

Yesterday is History, Today is a Gift, Tomorrow is Mystery.

(#1856) bigdady válasza bendikeee11 (#1855) üzenetére


bigdady
nagyúr

iPhone megy cromecasttal? Azt hittem csak airplay megy

[ Szerkesztve ]

(#1857) bendikeee11 válasza bigdady (#1856) üzenetére


bendikeee11
tag

Egy ilyen:

ikon van a jobb felső sarokba, erre rányomok, kihozza a TV-t de aztán amikor a TV-n bejön az HBO GO kiírja hogy kapcsolódási hiba a telefonon, és kapufa. Nem tudom hogy ezt chromecastnak hívják e. :D Olyan elven működik ez mint az airplay. Youtubeon is van egy ilyen ikon amire ha rányomok akkor a TV-n automatikusan megnyílik a youtube app és már játssza is a videót, telefonról tudom utána vezérelni.

[ Szerkesztve ]

Yesterday is History, Today is a Gift, Tomorrow is Mystery.

(#1858) Grande Ale válasza bendikeee11 (#1857) üzenetére


Grande Ale
őstag

Nekem nincs ilyen jel a mobilos appban, youtube-ban van. A tv lg, megy rajta az app, de mobilról nem lehet csatlakozni hozzá. remélem érthető, ahogy leírtam.

(#1859) bendikeee11 válasza Grande Ale (#1858) üzenetére


bendikeee11
tag

Érdekes, hazaértem lövök egy képet róla és megmutatom. Tegnap előtt kezdtem ebbe bele, akkor is rossz volt, kicseréltem a routert és helyrejött. Tegnap sorozatoztunk, gond nélkül ment, ma is filmezett az asszony meg sorozatokat nézett aztán egyik pillanatról a másikra megint elkezdte ezt csinálni. :F Pedig listába kihozza a TV-t...

Yesterday is History, Today is a Gift, Tomorrow is Mystery.

(#1860) Grande Ale válasza bendikeee11 (#1859) üzenetére


Grande Ale
őstag

A netflix appot tök jol lehet vezérleni a telefonossal, az hbo-go-nál ez nagyon hiányzik. Külön kell a tévén, külön a telefonon, a tévén nagyon lassú sajnos...

(#1861) bendikeee11 válasza Grande Ale (#1860) üzenetére


bendikeee11
tag

A TV-n igazából semmit sem kell csinálnom, telefonról kapcsolgatok mindent, még a hangerőt is onnan állítom, csak a képet küldi át. Ismerősömnél is ugyan így van megoldva, nála hibátlanul megy a történet.

Ja és a TV-n nincs külön HBO GO app, nem találtam a Google Áruházba.

[ Szerkesztve ]

Yesterday is History, Today is a Gift, Tomorrow is Mystery.

(#1862) Grande Ale válasza bendikeee11 (#1861) üzenetére


Grande Ale
őstag

Az HBO-Go appban nincs ott, a többiben igen:

Ha valaki tudja a megoldást, azt megköszönöm.

(#1863) bendikeee11 válasza Grande Ale (#1862) üzenetére


bendikeee11
tag

Lépj bele egy filmbe vagy sorozatba, és ott megtalálod szerintem. Ne a filmválasztéknál keresd. Valamint ha már elkezdted játszani a filmet telefonon, ott nekem pl. a jobb felső sarokba van.

[ Szerkesztve ]

Yesterday is History, Today is a Gift, Tomorrow is Mystery.

(#1864) Grande Ale válasza bendikeee11 (#1863) üzenetére


Grande Ale
őstag

Nem jön elő,nem a menüben keresem. Bár máshol a menüben is megvan.

(#1865) szabog74 válasza Grande Ale (#1864) üzenetére


szabog74
aktív tag

Az LG tv nem tud chromecast-ot, az hbo go-nak pedig az kellene.

(#1866) bigdady válasza Grande Ale (#1864) üzenetére


bigdady
nagyúr

Cromecast egy usb tv okosító eszköz.

LG miracasot tud. Android telóról simán megy minden LG tv-vel nálam hbo go is, de iOS eszköz csak airplay (apple szabvány) eszközre enged kiküldeni bármit vagy lightning tó HDMI kábellel.
De minek szórakozol? LG tv-d nem tudja az HBO go-t alapból? Nekem tegnap óta tudja mivel frissítették az HBO go appot;) (webos 2 a verzióm)

[ Szerkesztve ]

(#1867) bendikeee11


bendikeee11
tag

Nos, ezt írja ki miután rányomok a lejátszásra... :( Azt hiszem felejtős ez az HBO GO, pedig elég ígéretesnek tűnt... :O EZ előtt azt írta, hogy a fiókom túl sokáig inaktív volt ezért a rendszer kiléptette, jelentkezzek be hogy le tudjam játszani. Ez megtörtént kb. 10x. mégsem jó. Semmi sem segít rajta.

[ Szerkesztve ]

Yesterday is History, Today is a Gift, Tomorrow is Mystery.

(#1868) Alex91 válasza bendikeee11 (#1867) üzenetére


Alex91
félisten

Mivel nezned?

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#1869) KubanitoS válasza bendikeee11 (#1867) üzenetére


KubanitoS
veterán

Most próbáltam és tökéletesen működik a dolog nálam. A hiba az ön készülékében van.

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#1870) bendikeee11 válasza Alex91 (#1868) üzenetére


bendikeee11
tag

Philips 55PUS7503. Fogalmam sincs mi a probléma....iPhoneról küldeném wifin, a TV kábelen van neten.

Kiírja hogy küldésre kész, majd miután rányomok a play-ra azt írja amit küldtem képeken.

[ Szerkesztve ]

Yesterday is History, Today is a Gift, Tomorrow is Mystery.

(#1871) KubanitoS válasza bendikeee11 (#1870) üzenetére


KubanitoS
veterán

Akkor lehet az ios HBOGO alkalmazás lett elrontva pl egy új frissítéssel. Nekem is volt egy pontosan ugyanilyen kapcsolódási hibás dolog egy android frissítés után és akkor az istenért nem volt hajlandó működni. Pár nap alatt megoldották központilag.

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#1872) Alex91 válasza bendikeee11 (#1870) üzenetére


Alex91
félisten

Iphone-on megy, csak a tukrozes nem?

[ Szerkesztve ]

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#1873) bendikeee11 válasza Alex91 (#1872) üzenetére


bendikeee11
tag

Telefonon simán megy minden. Volt hogy telefonról is ment, csak most gondolt egyet és ez van. Ma kb. délig egyfolytában ment. Tegnap este is. Tegnapelőtt megint ezt csinálta de akkor egy routercsere megoldotta. Youtuberól megy a tükrözés gond nélkül.

Most frissítem a telefonom, már nem tudok mire gondolni.

[ Szerkesztve ]

Yesterday is History, Today is a Gift, Tomorrow is Mystery.

(#1874) Grande Ale válasza bigdady (#1866) üzenetére


Grande Ale
őstag

Tudja alapból, de lassú.A youtube meg a netflix mit használ? Azokkal simán vezerlem meg inditom a tévés appot.Az hbo ezt így miért nem tudja vajon? S8 telefomom van, nem iPhone...

(#1875) bendikeee11 válasza KubanitoS (#1871) üzenetére


bendikeee11
tag

Ismerősömnek hibátlanul megy, ugyan ez a TV csak 49", neki iPhone 7 van. :/

Yesterday is History, Today is a Gift, Tomorrow is Mystery.

(#1876) Alex91 válasza bendikeee11 (#1875) üzenetére


Alex91
félisten

Neked meg milyen iphone van? Routered tipusa?

[ Szerkesztve ]

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#1877) bendikeee11 válasza Alex91 (#1876) üzenetére


bendikeee11
tag

6S iOS 12.1, TP-LINK TL-WR841N, netem 150/50

Sz.gépről sem megy a chromecastos küldés tv-re, pedig kihozza a TV-t, küldésre kész, play gomb után behalt....(Youtube viszont megy).írtam emailt az HBO-nak, remélem valami központi dolog...:(

[ Szerkesztve ]

Yesterday is History, Today is a Gift, Tomorrow is Mystery.

(#1878) Alex91 válasza bendikeee11 (#1877) üzenetére


Alex91
félisten

A router xar, ennyi. Legalabb valami panelben laksz?

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#1879) bendikeee11 válasza Alex91 (#1878) üzenetére


bendikeee11
tag

Nem, kertes. De ha a youtube megy hibátlanul chromecasttal az HBO miért nem?

Yesterday is History, Today is a Gift, Tomorrow is Mystery.

(#1880) Alex91 válasza bendikeee11 (#1879) üzenetére


Alex91
félisten

Na, most iPhone-nal megy tukrozes nelkul? Ha igen, akkor az app jo.

Nem tudom, de gondolom youtube app van a tv-n, ha van, akkor az megint mas eset...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#1881) bendikeee11 válasza Alex91 (#1880) üzenetére


bendikeee11
tag

Önmagában ha nem tükrözöm akkor telefonon és gépen is mennek a filmek.
A TV-n van Youtube app. Laptopról a Windows asztal tükrözése is megy hibátlanul.

[ Szerkesztve ]

Yesterday is History, Today is a Gift, Tomorrow is Mystery.

(#1882) Alex91 válasza bendikeee11 (#1881) üzenetére


Alex91
félisten

Youtube app a tv-n imho azt csinalja, hogya telorol atveszi a linket, utana mar maga tolti

Airplayt probaltam hbogo-val siman kikuldi az Apple TV-re. Nekem nem ajanlja fel a TV-t lejatszasra, mondjuk ez LG.

Havernak milyen routere van?

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#1883) bendikeee11 válasza Alex91 (#1882) üzenetére


bendikeee11
tag

Fú valamilyen TP-LINK az is, nem a drága kategória, valami egyszerű. Telekomos net.

Yesterday is History, Today is a Gift, Tomorrow is Mystery.

(#1884) Alex91 válasza bendikeee11 (#1883) üzenetére


Alex91
félisten

Nem tudom, vagy szoftveres gond, vagy a router wifi-je keves...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#1885) bendikeee11 válasza Alex91 (#1884) üzenetére


bendikeee11
tag

Na ezt kapjátok ki! :DD Kikapcsoltam a tv-t kihúztam a konnektorból vártam fél percet, visszadug, tv bekapcs, boot...és láss csodát...MEGY! :))

Yesterday is History, Today is a Gift, Tomorrow is Mystery.

(#1886) azbest válasza bendikeee11 (#1885) üzenetére


azbest
félisten

lehet beragadt a háttérben valami alkalmazás. Egyébként ha jól látom másfél hete jött ki a tévéhez is szoftver update, nézd meg, hogy friss -e nálad.

Wifinél meg nézd meg, hogy nem ugyanazt a csatornát használod-e mint mások a közelben. A 841-es tplinkre elvileg van openwrt is, lehet azzal stabilabb (hardver revizióra figyelni kell mert van vagy 10 féle már azonos néven).

A hbo go cast meg azért kényes, mert nem bufferel úgy, mint a többi. Bármi kis akadás van, akkor oda van. Hotelben, szakadozó wifivel nekem is ezt játszotta.

[ Szerkesztve ]

(#1887) body007 válasza bendikeee11 (#1885) üzenetére


body007
addikt

Amúgy ezt már javasolni akartam: [link] :DDD

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#1888) bendikeee11 válasza body007 (#1887) üzenetére


bendikeee11
tag

:)) örök klasszikus

Yesterday is History, Today is a Gift, Tomorrow is Mystery.

(#1889) bendikeee11 válasza azbest (#1886) üzenetére


bendikeee11
tag

Valószínűleg igen. Még nem néztem a TV update-et, lecsekkolom majd, köszi!

Tegnap is jó volt most már, viszont most azt írja ki mikor hazaérek és ráakarok kapcsolódni hogy lejárt a tokenem és a rendszer kiléptetett (holott nem lép ki), ilyenkor kijelentkezek, majd újra be és ugyanúgy ezt írja, 3-4x el kell játszanom mire eltudok indítani egy filmet, telón ugyanúgy egyből elindul. Vicces, nem értem mi ez a tokenes hülyeség :D

[ Szerkesztve ]

Yesterday is History, Today is a Gift, Tomorrow is Mystery.

(#1890) Geza26


Geza26
senior tag

Sziasztok!

Mindenfélét lehet olvasni, akkor most lehet nézni Sony android tv-n HBO GO-t vagy nem? :)

Köszönöm!

Géza

(#1891) azbest válasza Geza26 (#1890) üzenetére


azbest
félisten

Chromecast móddal eddig is lehetett androidtv-n.
Az új appot még nem engedélyezték telepítésre. Nekem azt írták az érdeklődésre, hogy még google jóváhagyásra várnak.

(#1892) Zeki válasza Geza26 (#1890) üzenetére


Zeki
nagyúr

Nekem a krómkeszt nem mükszik a tv-men, de a kodi-s trükkel mükszik az éjcsbíjó.

(#1893) KubanitoS válasza Zeki (#1892) üzenetére


KubanitoS
veterán

A krómkeszt nem működésének semmi köze a tévédhez, ez inkább user error.

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#1894) Zeki válasza KubanitoS (#1893) üzenetére


Zeki
nagyúr

Oké.
Ez szerint működik?
Mert akkor az RTL Most app ezek szerint nem chromecast kompatibilis?

Én csak az x-faktort szeretném onnan átlőni az androidos Sony tv-re, de eddig csak képernyő tükrözéssel ment.

(#1895) KubanitoS válasza Zeki (#1894) üzenetére


KubanitoS
veterán

Az említett applikációt nem ismerem, de ha a krómkeszt megfelelően be van állítva és akkor sem jelenik meg az átküldés gomb az RTL-es appban, akkor az nem támogatja a krómkesztet és marad a telefon teljes képernyőjének átküldése. Ez a dolog teljes mértékben független a tévétől, akár egy ezeréves katódsugaras tévével is tudod használni a krómkesztet, ha a csatlakozást meg tudod oldani, épp ez a szépsége ennek az egésznek.

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#1896) azbest válasza Zeki (#1894) üzenetére


azbest
félisten

Igen, hogyan máshogy.
A hbo appban szépen ott van a kiküldés.

Ha nem jelenik meg a cast ikon, akkor érdemes első körben a tévét újraindírtani, mert lehet kidobta a memóriából a google cast szolgáltatást... néha előfordulhat sajnos.

Ha úgy sem megy, akkor a hálózat körül van gond. Talán be van kapcsolva a routeren, hogy ne lássák egymást a kliensek vagy a wifi hálózatok (2.4 és 5G) és vezetékesek ne lássák egymást.

Az rtl most pedig valóban nem tud chromecast kiküldést. Viszont, ahogy próbáltam, a web video cast app a www.rtlmost.hu oldalt azzal megnyitva képes elcsípni a streamet és átirányítani a chromecastra.

De ez itt off, a chromecast topicban lehet beszélgetni róla.

[ Szerkesztve ]

(#1897) azbest


azbest
félisten

Ha már itt járok, a kodi leila 18 rc1 alatt működik a nem hivatalos hbo addon ismét az újabb telefonokon is. Android 9 és 8.1 alatt ahol 5.1.0-android vagy hasonló verziózású a másolásvédelem van 1.0 helyett, ott nem működött a korábbi verziókkal. [link]

(#1898) azbest válasza fokukac (#1673) üzenetére


azbest
félisten

Most, hogy végre megy az új telómon is (mi a2) a hbo go addon, ahogy előző kommentemben írtam, csináltam összehasonlító képernyőmentést a kingsman 2-ből 1:12:30 körül a hivatalos telós appal (480p) és a kodi addonnal (1080p) összehasonlításul.

A google pixel telón rendben van a widevine l1 gyárilag, a mi a2 csak l3-as, így a netflix hivatalos app is csak sd minőségben megy rajta. Esetleg, ha te is rá tudnál nézni a pixeleden, s megpróbálni csinálni screenshotot nagyjából azon a részen, akkor kiderülhetne, hogy esetleg a pixelen engedik-e a fullhd minőséget

Ez a hivatalos telós app, az extra szélesvászonnál jobbra felül lehet állítani, hogy belenagyítson a képernyő kitöltésére, ahelyett azt állítottam, hogy tartsa meg az eredeti képarányt, hogy ne rontson rajta

Ez a kodi addon legjobb minőséggel (ilyenben jönne a chromecast és a pécés lejátszás is)

Vannak jelenetek, ahol nem annyira feltűnő a különbség, de azért észrevehető. De más tartalomnál, más szolgáltatásoknál is úgy látom, hogy sd és 720p közt van egy nagy részletesség különbség. Felette sokkal kevésbé látványos a javulás.

[ Szerkesztve ]

(#1899) #22718208


#22718208
törölt tag

Főként a gyerek tartalmak miatt ,megtartottam az előfizetést. (annyi hogy mostmár nem fogok nekik írni, mert a hazudozásuk felveri az agyvizem)

A lényeg ,hogy amióta cc2-n eltűnt a küldésre kész kezdőképről a váltakozó háttérkép (tehát valamit változtattak a cc2 szoftveren),azóta nem esett le a minőség egyszer sem lejátszás közben.

(#1900) szabog74 válasza #22718208 (#1899) üzenetére


szabog74
aktív tag

Wifi vagy kábel?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.