Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#787) Mexildos válasza Rez_Grof (#786) üzenetére


Mexildos
aktív tag

Köszönöm a választ. hát A FC az valóban inkább bankok játékszere marad akkor. Bár pár helyen azt olvastam hogy az ipar kezd át állni a SAS megoldásokra.
Igazából most mindentől függetlenül egy FC-t ki tud megfizetni, mert egy közép vállalat se nagyon szerintem. Ha valóban csak maga az alap rendszer 40-50 milla.

Viszont szeretnék feltenni egy másfajta kérdést. Tegyük fel van egy SATA tárolóm amiben van 45 darab HDD. Viszont a lemezek csak simán SATA vezérlőre vannak téve.
Tudok ebből redundáns hibatűrő megoldást fabrikálni ha hozzáteszek még egy ugyanilyen tárolót amiben szintén van 45 lemez? Mivel tudom raidelni őket?

Illetve még egy kérdést csak egész röviden! Ha online tárhelyről van szó hogyan lehet kiszámolni azt hogy egy HDD hány egyidejű műveletet bír kiszolgálni, mondjuk egy 45 hdd-s tároló alapján? Tehát ha valaki telefonnal, vagy szgépről kapcsolódik a tárhelyhez? Bárhogy...

A Tárolót úgy kell elképzelni hogy van benne egy alaplap abban sata vezérlők 2 tápegység egy rendszer vinyó vagy ssd, és 45 darab HDD ami nem hot swap fiókokban van, az egész 4U magas.

Szeretném leszögezni, nem seed serverről van szó csak egy átlagos kérdés. Én megértem hogy van a DELL, a HP meg a SUN akik frankó szerver cuccokban utaznak több millióért de ha hatékonyan szeretnénk megoldani a problémát mégis hibatűrően akkor hogy merre? :)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.