Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-11-15 18:25:26

LOGOUT.hu

nVidia GeForce GTX 670 / 680 / 760 / 770 (GK104) téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16101) TTomax válasza ForRedGlory (#16100) üzenetére


TTomax
nagyúr

Arról nem beszélve,hogy ennek árából kijön a 780SLI...

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#16102) N_A_S válasza ForRedGlory (#16100) üzenetére


N_A_S
veterán

85 fölé nem megy 75% ventivel corsair 850D-ben, úgy hogy ha egymáson vannak a kártyák (2560x1600, itt még olyan 80-85%-ra ki is vannak hajtva).

(#16101) TTomax
az a kártya tiszta haszon.. :D kicsit el van szállva mostanság az nvidia az árakkal. a 690 éri meg most kb a legjobban.

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/phnas

(#16103) ForRedGlory válasza N_A_S (#16102) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Soha? 2 óra Crysis 3 után sem? Jó mondjuk nincs tapasztalatom vele, inkább elhiszem :D Bár az a 75%-ois venti már erősen traktor hangot gerjeszt, pláne három kártyánál. Engem idegesítene az tuti. Ja és ne bántsd a GTX 780 SLI-t, épp megdöntöttem a Vantage rekordodat vele ;] kérjél szépen elnézést. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#16104) TTomax válasza N_A_S (#16102) üzenetére


TTomax
nagyúr

Sajnos nem kicsit van elszállva,én is ezért háborgok...az a baj,hogy szerintem az AMD sem fog alátenni az áraknak... régóta kartelleznek,nem fogják egymást kinyirni... vicces ez a látszatverseny...ami kb kimerül a DX verziók fitogtatásában :(
Egyébként ha már "megéri" akkor inkább 670SLI... illetve most már 760TI SLI... vagy azt se tudom már mi a neve... :N

[ Szerkesztve ]

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#16105) keIdor válasza N_A_S (#16097) üzenetére


keIdor
titán

Meg ott a vizhutes lehetosege is.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#16106) N_A_S válasza ForRedGlory (#16103) üzenetére


N_A_S
veterán

Grat! :)

https://tinyurl.com/phnas

(#16107) Tirexi


Tirexi
addikt

Nem tudom miért vagytok ellene, hogy vegyen egy 3. VGA-t. :))

Nyugodtan csinálja csak, mindenki a saját hibájából tanul.
Majd rájön amikor olyan játékkal kerül szembe amelyik nem támogatja rendesen az SLI-t és csak az egyik VGA megy majd a háromból.
Meg tudja mi az a mikro lag, melegedés, zaj és persze a fogyasztás.
1080p-be semmit nem ér az a 3 VGA ezt mindenki tudja.
3D? Na igen a 3D ami miatt még el lehet képzelni egy ilyen rendszert.
De mint tudjuk, legalább is én már tudom, hogy biza a 3D sem mindig a legjobb dolog sőt...
Akkor most elmondom neked mit tapasztaltam a 3D-vel freestyée:
KEVÉS olyan játék van ami normálisan megy 3D-ben. Gondolok arra, hogy egyszerűen ocsmány bugos valami lesz belőle. A nevesebb játékok persze jól néznek ki de azok között is van ami úgy kezdi, hogy kapcsold ki ezt meg ezt az effektet a tökéletes megjelenéshez. Hoppá máris nincsen maxon a game.
Valamelyik játékban ki kellett kapcsolni az árnyékokat, hogy ne legyen bugos a megjelenítés. LOL.
Ez a 3D jó móka addig amíg 100%-os az adott játék támogatása. Én rengeteg játékot kipróbáltam 3D-ben és kevés volt az ami jól működött volna... De majd megtapasztalod te is.

Aztán.. vízhűtés. Én annó két 680-at akartam levizezni CPU-val együtt. 250k lett volna. Addig oké amíg nem kell semmit cserélni szép minden. De ha cserélni kell akkor rendszer bontás és nem 5 perc egy ilyet szétszedni meg összerakni. Továbbá néha néha majd ki kell pucolni is a rendszert is.
Nem mellesleg az ilyen megbuherált vizes dolgokat elég nehéz eladni itt PH-n. Láttam 1 éves GTX580 vizes hirdetést is nem rég. Nem kell senkinek mert oda a komplett rendszer kell és csak a nyűg van vele. Továbbá ugrik a gari.

Szóval jól gondold meg mit csinálsz... Nem lebeszélni akarlak róla, örülök neki, hogy ilyen szépen támogatod a hazánk fejlődő piacát felesleges pénzkidobással csak felvázoltam pár tényt, ami esetleg később gond lehet. :K

Szal hajrá! :R

(#16108) TTomax:
Ez nálam is így van. Nekem most is 1202Mhz-en megy a GPU.

[ Szerkesztve ]

(#16108) TTomax


TTomax
nagyúr

Uj jelenségre lettem figyelmes ha a böngészö ki van nyitva akkor mindkét gpu 1006MHzen eddig nem volt ilyesmi ugy emlékszem...

(#16107) Tirexi
Teljesen egyetértek... :R

[ Szerkesztve ]

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#16109) WaterWawe


WaterWawe
őstag

Szeretem amikor nekem támad az egész topic "Ha ilyen mértékben növekednek az árak, akkor inkább vízhűtést szerzek be és bemegy egy 3. Lightning" Ezzel azt szerettem volna mondani hogy ha Titán ára környékére árazzák be a 880-at majd akkor lenne egy ilyen opció is. Nem azt mondtam hogy holnap megyek is megvenni. Nyilván megkérdeztem volna a véleményeket, tapasztalatokat a 3-way SLi-vel kapcsolatban mielőtt megveszem. Most ezt a kérdést megspóroltátok és válaszoltatok rá egyből elmondtátok hogy nem igazán hozna hatalmas teljesítménynövekedést. Ennek örülök, de mért kell egyből fikázni. A vízhűtésen én gondolkoztam régebben, de csak is kizárólag CPU tekintetében, a már említett okok miatt. Most viszont a H100i kicsit összeszedte magát is le tudja nagyjából hűteni a 4.6-ot.

Különösen neked Tirexi, aki 1-2 hónappal ezelőtt még azért panaszkodtál hogy folyton piszkálnak és beszólnak a géped miatt. Most te léptél a szerepükbe, és én akaratlanul a te volt szerepedbe. :(

(#16110) TTomax válasza WaterWawe (#16109) üzenetére


TTomax
nagyúr

Ne vedd támadásnak...nem azért irjuk...azért ennél jobban ismerjuk már egymást...látod ezért rossz a forum a hangsuly nem megy át... nem rosszindulatból irtuk amit irtunk... ;)

A baj az,hogy már nagyon szkeptikusak vagyunk...mint a muppet showból a két öreg a karzaton... :DDD

[ Szerkesztve ]

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#16111) Tirexi válasza WaterWawe (#16109) üzenetére


Tirexi
addikt

Fáj bevallanom de igazuk volt. Tényleg nem kellett akkora gép. :K
Nézd meg a videóimat. Most is minden game maxon megy.
Mint írtam én nem beszéllek le róla, mindenki arra költ amire akar. Csak leírtam mik a tapasztalatok.
Volt nekem is 3db 680-am biztos láttad a videót. Dobtam is ki a gépből a felvétel után.

(#16112) WaterWawe válasza Tirexi (#16111) üzenetére


WaterWawe
őstag

Elhiszem... Ellenben szerintem a 2-way SLi kifejezetten jó dolog. Egyáltalán nem bántam meg hogy 2 VGA-s rendszert építettem

Ráadásul mivel nem újonnan vettem a cuccokat ezért az összeget sem sajnáltam rá. Alaplap -25k, Proci -35k, VGA-k -35k és -15k, Táp -25k stb. Annyi pénzt áldoztam rá amennyiből egy fullos 1155-ös konfigot ki lehetne hozni 1db GTX780-al, de így jobb lett és nagyobb teljesítményt nyújt. Annyit mondhatok VAN ÉRTELME!

(#16113) keIdor válasza WaterWawe (#16112) üzenetére


keIdor
titán

Igen a 2-way SLi-vel én is nagyon meg vagyok elégedve, főleg a 7970 CF után.
Nem találkoztam buggal, mennek szépen a játékok is elég jó skálázódással.
Persze csak nevesebb játékokkal játszom, csak az ilyen évente 10-12 legjobb, ami érdekel.
Általában ezeket várja mindenki az E3-on is stb. ezekkel ritkán van baj.

Persze 1440p miatt is lehet jobb a skálázódás.

[ Szerkesztve ]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#16114) francos válasza gV (#50) üzenetére


francos
csendes tag

én azért többet vártam volna egy gtx 780-tól.

(#16115) Dreamie válasza WaterWawe (#16112) üzenetére


Dreamie
őstag

+1 a 2 way sli-nek. Én a vizet nem fél évre vettem és a két kártyát., váltás... majd meglátjuk lesz-e rá szükség. A víz nekem tetszik eddig nagyon, és igen, ha valami beszarik akkor nyilván le kell engedni a rendszert stb. Nem 5 perces móka. De a csönd és a hűvös megfizethetetlen. Szóval annyira nem rossz dolog.

Kockázatokról és mellékhatásokról kérdezze meg kezelőorvosát, gyógyszerészét!!! Battle tag: Dreamie78#2957

(#16116) FLATRONW


FLATRONW
őstag

Az MSI Afterburner beta 10-es verziójában újdonság a GPU BUS usage monitorozása. Ezalatt pontosan mit kell érteni (a pcie kihasználtság?)?

[ Szerkesztve ]

(#16117) boogie84 válasza francos (#16114) üzenetére


boogie84
veterán

Sztem a teljesítményével nincs baj. Ahhoz kellene egy megfelelő ár.
A múltkor néztük meg h 1920-ban 210%-os teljesítménye van a 670oc-hez képest legalábbis grid2-ben. És ha már még egy 670-en elgondolkodom akk már inkább a 780, mert pl a grid 2-ben az sli nem is megy, uh nem olyan rossz az. Csak a mi fizetésünk alacsony.

A sütiknek is szükségük van szeretetre.

(#16118) gainwardgs válasza Tirexi (#16111) üzenetére


gainwardgs
addikt

2 way sli az milyen akkor?

Mert gondolkodom én is a második lightningon :K

[ Szerkesztve ]

(#16119) Tirexi válasza gainwardgs (#16118) üzenetére


Tirexi
addikt

Az még jó. Azt ajánlom én is. :K
Nem azért adtam el mert nem volt jó hanem mert már nem kellett a 2db. Megy így is minden maxon szépen 1 Lightning-al.

[ Szerkesztve ]

(#16120) WaterWawe válasza boogie84 (#16117) üzenetére


WaterWawe
őstag

Dehogynem megy az SLi. Fix 120FPS :))

(#16121) ForRedGlory válasza WaterWawe (#16120) üzenetére


ForRedGlory
félisten

780 SLI nem megy, ne zavarjon ;] Sima 780 visz 100+ Fps fölött.

[ Szerkesztve ]

(#16122) WaterWawe válasza ForRedGlory (#16121) üzenetére


WaterWawe
őstag

WTF?! 680 SLI meg megy?

(#16123) ForRedGlory válasza WaterWawe (#16122) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Ezek szerint. Visszanéztem a bencheket, szépen ki lettek törölve (mert hivatalos megjelenés elkőtti "demó" volt), de nekem két kártyával 94 fps körül vitte, 1-el meg ha jól rémlik valami 110.

(#16124) Zorel válasza WaterWawe (#16122) üzenetére


Zorel
senior tag

Szerintem a 680 SLI sem megy normálisan. Érdekes mert én azt vettem észre, hogy map függő. Futtass egy benchmarkot...

(#16125) keIdor válasza Zorel (#16124) üzenetére


keIdor
titán

Szerintem sem megy a 680 SLI se, amit kapok 51fps min, 77fps avg, 82fps max az 50-50%-os kártyahasználat melletti eredmény. 2560x1440, 4xMSAA, Ultra-ON minden, ami lehet.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#16126) ricshard444


ricshard444
veterán

Nálam a Benchmark beragadt vagy nemtudom, de 50 fölé nem ment az fps, közben Ingame ugyanazon a Mapen 80 volt, de a CF-t sem használta egyáltalán, egy kártyával ugyanúgy elmegy maxon 4xAA mellett.

Vannak dolgok...

(#16127) BlackSoft válasza Tirexi (#16111) üzenetére


BlackSoft
addikt

2 kártya mindenképp jó dolog, de egy 3. ha van még bent nem lesz semmi roszabb. Főleg vannak játékok, amik támogatják a 3 utas sli-t, és akár 1080-ban is 20%-os fps növekedést hoz a 2 kártyához képest... :)

Persze a 110 fps vagy 140 fps különbsége nem oszt, nem szoroz az igaz.

---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

(#16128) WaterWawe válasza BlackSoft (#16127) üzenetére


WaterWawe
őstag

Igen, de én úgy gondoltam mint a 2 utas SLi-nél hogy 1. kártya 100% 2. kártya +90-100% 3. kártya megint +90-100% tehát összesen 280-300%-os teljesítmény. De hát akkor ez így nem megy.

Egyébként nem te vagy véletlenül a kockatvchannel-ös BlackSoft? :))

(#16129) Taposo válasza WaterWawe (#16128) üzenetére


Taposo
aktív tag

Itt nézelődj egy kicsit a tesztekben

(#16130) BlackSoft válasza WaterWawe (#16128) üzenetére


BlackSoft
addikt

De igen, én vagyok az :)

Nekem személyes tapasztalatom, régebbi kártyákkal:

Tegyük fel van egy játék, ami támogatja a több kártyát stb... Fejből mondok hozzávetőleges adatokat, a szemléltetés kedvéért. :D

1 GPU = 22FPS min / 38FPS max
2 GPU = 44FPS min / 85FPS max
3 GPU = 50FPS min / 95FPS max
4 GPU = 45FPS min / 88FPS max

Én ehhez hasonló adatokkal sokszor találkoztam, vagyis a 3. vga teljesen opcionális 1080p beállításon a legtöbb játékban, nem hoz érezhető változást.
A 4. vga pedig még ront is a kevesebb vga-hoz képest, legalábbis nvidia kártyák esetében ez a helyzet, ATI-t nem tudom. :N

---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

(#16131) Tirexi válasza BlackSoft (#16130) üzenetére


Tirexi
addikt

Én meg találkoztam olyannal is amikor a 2db VGA együtt kevesebb FPS-t hozott mint 1db.
Ez asszem a Test Drive Unlimited-ben volt így. :))

Ja rengeteg fórum szól ilyen Quad SLI gondokról. :K

[ Szerkesztve ]

(#16132) BlackSoft válasza Tirexi (#16131) üzenetére


BlackSoft
addikt

Na nekem olyanhoz még nem volt szerencsém. :DDD

Viszont ez a negyedik GPU, kimondottan nVidiák esetében mindíg problémát jelent, ahogy látom, hallom, és az esetek 90%-ában gyengébb teljesítményt nyújt mint 2 GPU. Ami egy kicsit vicces... :))

---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

(#16133) TTomax válasza BlackSoft (#16130) üzenetére


TTomax
nagyúr

És ez még a jobbik eset...kedvencem 2gpura...

1 GPU = 22FPS min / 38FPS max
2 GPU = 21FPS min / 85FPS max

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#16134) BlackSoft válasza TTomax (#16133) üzenetére


BlackSoft
addikt

:DD Az úgy korrekt, a gyártó is a saját tesztjeiben, pont úgy mutatja be. XD

---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

(#16135) TTomax válasza BlackSoft (#16134) üzenetére


TTomax
nagyúr

Most éppen az ARMA 3on babrálok... 25fps a két gpu 20-30% terheléssel megy... :o Turbó el sem indul,,,minek... megy az SLI,de egy vgaval is ennyi van... tudom alpha...

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#16136) R1200GS


R1200GS
aktív tag

Ha esetleg van valakinek eladó 6-7 cm-es SLI hídja vevő lennék rá.

(#16137) BlackSoft válasza TTomax (#16135) üzenetére


BlackSoft
addikt

Hát ez mindenképp ugye a játék problémája...Egy Crysis már másként reagál arra, hogy 1, vagy több kártya van :)

---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

(#16138) Taposo válasza BlackSoft (#16137) üzenetére


Taposo
aktív tag

Ennél rosszabb példát fel sem hozhattál volna :D akkor inkább egy BF3 skálázódás az a igazi :K

[ Szerkesztve ]

(#16139) Tirexi válasza TTomax (#16135) üzenetére


Tirexi
addikt

Hoppá Arma 3? :D Go TS!! :D

(#16140) BlackSoft válasza Taposo (#16138) üzenetére


BlackSoft
addikt

Igazad van, mai szemmel egy BF3 jobb példa, viszont én a régi Crysis-ra gondoltam, nem a 3-ra :)

---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

(#16141) VoidXs válasza Taposo (#16138) üzenetére


VoidXs
nagyúr

A Crysis azért lenne jobb, mert van benchmark módja, ahol ugyanaz a videó fut le, CPU és GPU tesztje is van. De akkor már 3D Mark.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#16142) BlackSoft válasza Tirexi (#16139) üzenetére


BlackSoft
addikt

Igen, az az Arma 3 már engem is érdekel. :K :D

Meg amúgy ha itt már mindenki offol, tud valaki ajánlani egy 0-24 TS szerót? XD

---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

(#16143) Taposo válasza BlackSoft (#16140) üzenetére


Taposo
aktív tag

Bocsi azt hittem hogy úgy érted tudod Crysis-Crysis :P

VoidXs Hát én nem nagyon szeretem ezeket a beépitett bencheket mivel sok esetben ott sem mutassa meg a játék a foga fehérjét, lásd Tomb Raider benchben alacsony részletesség mellett 100+fps-em volt végig viszont a játék folyamán nem egyszer leesett 40fps-re is, mindenki a mélyvizre kiváncsi az in game teljesitményre, ezek a különféle szintetikus sz@rok csak bohóckodásra valók ;)

[ Szerkesztve ]

(#16144) Tirexi


Tirexi
addikt

Tegnap éjjel tanúi lehettünk milyen az amikor elfogy a VRAM. :)) (MSI AB VRAM Usage 2040MB)
3 órás Arma 3 Co-Op-nak kb a felénél kezdtük azt észlelni, hogy drasztikusan esni kezdett az FPS 80-ról egészen 16-ig.
Továbbá ilyenkor a VGA egyszerűen 15-30% kihasználtság között kezd el dolgozni a 99% helyett.
Igaz ez a játék hibája volt (memory leak) na de kb ilyen amikor elfogy a VRAM. :DDD

(#16145) WaterWawe válasza Tirexi (#16144) üzenetére


WaterWawe
őstag

Akkor sajnos csalódni fognak a GTX680-ról GTX770-re áttérő emberek. :DD

(#16146) Tirexi válasza WaterWawe (#16145) üzenetére


Tirexi
addikt

3GB meg talán még a Titan 6GB-ja is elfogyhat mivel ez egy játék hiba mint írtam is. :)
Tehát tök mind1 milyen VGA-d van.

(#16147) BlackSoft válasza Tirexi (#16144) üzenetére


BlackSoft
addikt

Hát látszik a videón, hogy rettenet bugos még a grafika, és am működés is. Meghát amit nem látni, magában a programban is vannak még hiányosságok, és nem megfelelő működés. Mikor végleges lesz, szerintem full élvezhető lesz majd a game. :)

---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

(#16148) gainwardgs válasza Tirexi (#16146) üzenetére


gainwardgs
addikt

Úgyis mindjárt meg lesz magyarázva :D

[ Szerkesztve ]

(#16149) cyberkind válasza WaterWawe (#16145) üzenetére


cyberkind
félisten

Hát még az 580-ról váltó emberek, akik inkább a 780-ra váltanak így ! :D

Paranormal Cocktivity

(#16150) warcat válasza WaterWawe (#16145) üzenetére


warcat
veterán

Ha nem üríti rendesen a memóriát a program,azon a 12 GB vram sem segít,csak később jön elő a probléma.

EA: It's in the crate!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.