Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-11-15 18:25:26

LOGOUT.hu

nVidia GeForce GTX 670 / 680 / 760 / 770 (GK104) téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19001) vaspingvin


vaspingvin
csendes tag

.

(#19002) Howkeddlee válasza KTTech (#19000) üzenetére


Howkeddlee
senior tag

Én azt vettem észre a két Unigine bench között,hogy a Heaven jobban leterheli a vga-t,mint a Valley!
Azon az órajelen,amin elfut még a Valley,a Heaven már nem biztos!

Viszont azon az órajelen,amin lefutott a Heaven,azon az összes játék ment,mindenféle fagyás és játékból kilépkedés nélkül!

[ Szerkesztve ]

(#19003) kristof123


kristof123
őstag

Üdv Urak!

Pár napja vettem egy új vedeókártyát és gondoltam tiszteletemet teszem itt (belépek a klubba). :D
Tuning nélkül Valley-ban ezt produkálta:

[ Szerkesztve ]

(#19004) #68216320 válasza Howkeddlee (#19002) üzenetére


#68216320
törölt tag

Ez mondjuk igaz. Volt olyan, hogy a valley lefutott, de a heaven kilepett.

(#19005) MaxxDamage válasza kristof123 (#19003) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Üdv. a 770 esek közt ! :DDD

L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#19006) KTTech válasza #68216320 (#19004) üzenetére


KTTech
veterán

Nem ugyanazokat a részeket terheli a kettő... ezért van, hogy mindkettővel célszerű tesztet futtatni.

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#19007) MasterHUn válasza MaxxDamage (#19005) üzenetére


MasterHUn
senior tag

én "csak" egy 760al fogok belépni (ha belehet) :)

Nem egy erős gép..., fél Paks kell mikor bekapcsol :D / Minden SIKERES ÜZLET UTÁN JÁR A PIROSPONT!! //

(#19008) MaxxDamage válasza MasterHUn (#19007) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

be-be ;)

ez itt a " nVidia GeForce GTX 670 / 680 / 760 / 770 (GK104) " topik ! :C

L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#19009) #68216320 válasza KTTech (#19006) üzenetére


#68216320
törölt tag

Jaja, kezdem is visszavenni a tuningot, mert folyton kilepked. Sajnos 1260-at beallitva is kilep. Kezdem a tuningot elolrol a ram beallitasaval.

Tenyleg, azt mar akartam kerdezni, hogy gyakorlatilag mi az igazi kulonbseg a 670-760, 680-770 kozott, amiert uj generacios szamozast kapott?

[ Szerkesztve ]

(#19010) kasa85 válasza szinesz.bob (#18996) üzenetére


kasa85
őstag

Szép eredmény egy GTX760 tol :C
Szerintem a tesztel minden rendben van,de a proci limitet ezzel nem tudod meg nézni mivel kimondottan a vga kártyákat terheli proci számításból keveset kér szóval egy alap órajeles procival is ugyan ennyi lenne az érték viszont játékok alatt 1920x1200 felbontás alatt már limitbe ütköznél bár az említett felbontáson is :K

(#19009) PeachMan
Mondtam én az elején csalóka a tuning szóval nem árt vele óvatosan bánni.
Amennyiben tuningal felezi az fps reseteld a gépet nekem le felezte dobtam Afterburnerban egy +1000MHz a vramnak,és lefelezte az fps még alap órajelen lévő átlag eredményem felét is alig hozta.
Ez valami biztonsági funkció lehetett,hogy meg óvja a vramot ezért egy órajel csökkentés,és egy reset (újraindítás)kell a gépnek.
Szinte semmi különbség nincs a GPU GK110 a GTX780 abban van változás meg valami 2.0ás a 7XX kártyákon kb ennyi.
Emelve van a 770 órajele a 680 képet 10%al kb.

[ Szerkesztve ]

Új,és régi játékokkal tarkítom oldalamat. További hűsölést : Károly. Gamer csatorna. https://www.youtube.com/channel/UCRG3FPVZBYZiqjzwmlTM8LA?sub_confirmation=1

(#19011) kasa85 válasza kasa85 (#19010) üzenetére


kasa85
őstag

2.0-s turbó technológia.
Link GTX680 és GTX770 között.

Új,és régi játékokkal tarkítom oldalamat. További hűsölést : Károly. Gamer csatorna. https://www.youtube.com/channel/UCRG3FPVZBYZiqjzwmlTM8LA?sub_confirmation=1

(#19012) TTomax válasza KTTech (#19000) üzenetére


TTomax
nagyúr

Nálam meg nem,A valley meg heaven biztos órajeleken kifagy a Borderlands 2 ...azt ne feledd,hogy ezekre a tesztekre kockásra van optimalizálva a driver,nem feltétlen a "kód keményebb"...

A Gpu Boost miatt itt egy kicsit másként kell tuningolni,mint azt az előző generációknál megszoktuk.A magasabb órajel eléréséhez gyakorlatilag plussz 2 feltételnek kell megfelelni az egyik a hőmérséklet, a másik pedig a tdp limit.

[ Szerkesztve ]

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#19013) TTomax válasza TTomax (#19012) üzenetére


TTomax
nagyúr

Nekem 1215MHzre boostol mindkét kártya,teszem ezt úgy,hogy saját ventiprofilt használok,ami azt jelenti hogy 70Cfoknál már maximális fordulaton pörög a venti,illetve a tdp limitet kitoltam 145%ra .A kártya oda boostol igy ahová csak tud,és úgy vettem észre én hiába adok neki meg magasabb órajeleket nem lesz stabil.A memória amivel lehet egyedül játszani,de az sem nagyon hoz a konyhára 7GHz felet...

[ Szerkesztve ]

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#19014) KTTech válasza TTomax (#19012) üzenetére


KTTech
veterán

Az lehet, hogy nálad nem. Nálam ami stabil ezeken, azzal nincs gond FC3, Crysis 1-2-3 és BF3 alatt sem (nem warez verziókkal).

Az MSI Lightning kártyánál LN2-es BIOS-al és a hozzájuk passzoló AB-vel ezek a limitek hardveresen nagyon ki vannak tolva - effektíven hozzá se kell érnem, 100%-on van hagyva -, hamarabb fagy az Unigine, minthogy throttle történne meg. 1280MHz-re boostol így a "gyári" 1200 helyett (GTX770), 65°C fölé soha nem megy a hőmérséklet (a gyári limit 80°C körül van).

[ Szerkesztve ]

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#19015) TTomax válasza KTTech (#19014) üzenetére


TTomax
nagyúr

Jahm hát a Lightning ...

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#19018) Reggie0


Reggie0
félisten

Na csinaltam egy melegedes tesztet furmarkkal. A haz oldalat fenthagyva 78 fokig melegedett a kari(Zotac 770 AMP!), mig azt leveve 71 fokig ment. Erdekes, hogy hokameraval merve a panelt joval nagyobb homersekletek merhetoek, mint a GPU altal megadott. Jelen esetben amikor 78 fokot riportol, akkor 97,2 fokot mer a hokamera. Ha levonjuk a hokamera(FLIR i7) maximalis hibajat(2 fok), akkor is 17.2 fok az elteres.

Benchmark:

A gep:

A haz oldalat frissen leveve:


Az alacsonyabb homerseklet oka itt az, hogy a haz oldalat leveve idovel csokken a homerseklet, valamint a hokamera nagyobb tavolsagrol nagyobb hibaval meri a homersekletet.

[ Szerkesztve ]

(#19024) radi8tor válasza Reggie0 (#19018) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ezért mondják, hogy jobb 90 fok alatt tartani a magokat, mert maga a cucc 120 fokot bír.

⭐ Stella

(#19025) Reggie0 válasza radi8tor (#19024) üzenetére


Reggie0
félisten

En azt nem ertem, hogy a gyartok miert nem kalibraljak minimalisan a belso homerot.

(#19026) radi8tor válasza Reggie0 (#19025) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Nem biztos, hogy a hőmérő hibája, mert ugye a hűtés a túloldalon van, de átsugároz a GPU másik oldalán keresztül is a hő.

⭐ Stella

(#19027) Reggie0 válasza radi8tor (#19026) üzenetére


Reggie0
félisten

De hiaba sugaroz at, a homerseklet csak alacsonyabb lehet, ugyanis a ho a melegebb helyrol a hidegebb fele aramlik, es a hoforras a szilicium, nem a panel. Azaz, ahhoz hogy a panelt valami 97 fokra melegitse, annak a valaminek 97 foknal melegebbnek kell lennie.

[ Szerkesztve ]

(#19028) radi8tor válasza Reggie0 (#19027) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Valóban, akkor ez az elméletem megdőlt. :B

⭐ Stella

(#19029) odorgg válasza Reggie0 (#19027) üzenetére


odorgg
addikt

A linkelt hőképen a VRM fűti fel a nyákot, ugyanis az van a túloldalon:

Ha jól sejtem, nincs rajtuk borda...

[ Szerkesztve ]

Origin/BF3/BF4/BF1/BF5: odorgg

(#19031) Reggie0 válasza odorgg (#19029) üzenetére


Reggie0
félisten

Igazad van, elneztem a poziciot a hokepen. Viszont akkor jo szar a VRM hutese.

[ Szerkesztve ]

(#19032) radi8tor válasza Reggie0 (#19031) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

120 fokig nincs vele gond, de a szomszédos alkatrészeknek melege lehet.

⭐ Stella

(#19033) Reggie0 válasza radi8tor (#19032) üzenetére


Reggie0
félisten

Mondjuk a tranzisztorok 150 fokig is birjak, inkabb a szomszedos kondikra nezve kellemetlen, mert gyorsitja a kiszaradast, a tekercseknek pedig csokkenti az induktivitasat, bar gondolom ez utobbival azert szamoltak.

Majd ha vegre kikapcsolhatom a gepet(talan holnap), akkor csinalok egy rendes tesztet es megnezem csak a chip koruli homersekleteket kulon.

[ Szerkesztve ]

(#19034) blaca83 válasza Reggie0 (#19018) üzenetére


blaca83
őstag

Melegszik a kártya rendesen..Mondjuk a Zotac-oknál ez megszokott jelenség! :K

A technika eszköz. Egy gép. Amely nem ad semmit, és nem vesz el semmit. Az ember az, aki a technikával rombol vagy épít.

(#19035) kasa85


kasa85
őstag

Aztán még a vramok nem melegednek hogy is van ez :F
Van olyan kártya amin tökre hideg itt meg közel +100C fokos ez érdekes.
Ennyit a GTX770 változatosságából,hogy gyorsabbak a ramok :DDD
Ott még a kukorica is ki pattog,és a rántotta is tuti :))

[ Szerkesztve ]

Új,és régi játékokkal tarkítom oldalamat. További hűsölést : Károly. Gamer csatorna. https://www.youtube.com/channel/UCRG3FPVZBYZiqjzwmlTM8LA?sub_confirmation=1

(#19036) E1even válasza kasa85 (#19035) üzenetére


E1even
senior tag

Már csak a premier film / mozi hiányzik hozzá... ;] :DDD

"Régen az égre néztünk és azon töprengtünk, hogy hol a helyünk a csillagok között. Most lefelé nézünk, és csak fészkelődünk a porban."

(#19037) kasa85 válasza E1even (#19036) üzenetére


kasa85
őstag

Az lenne a nagy oda húzva a gépet szednék ki a kipattogtatott kukoricát a gépházból lehet egy kettőt 2m re,mert a proci ventilátora kicuppantotta,vagy rosszabb esetben a gépbe darálta a morzsákat :DDD
Egy karton doboz megvédené csak akkor szegény processzor izzadna le. :))

Hát szerintem ott nem a vram lesz a meleg biztosan kapott volna hűtést majdnem 100C fok miatt.Azt még hol van a kártya a tuningtól. :F
Ahogy elnéztem a hőképet vram a közelébe nincs valami lapkákat látok ott,de nem hiszem az a vram az kb vele egy síkban van a másik oldallal ami majdnem a gpu mellett van.

Új,és régi játékokkal tarkítom oldalamat. További hűsölést : Károly. Gamer csatorna. https://www.youtube.com/channel/UCRG3FPVZBYZiqjzwmlTM8LA?sub_confirmation=1

(#19038) Reggie0 válasza kasa85 (#19035) üzenetére


Reggie0
félisten

Hat igen, bar itt a VRM a meleg, nem a VRAM. Amint lefut a progi csinalok majd teszteket, de most nem akarom, hogy 2.25 nap utan elszalljon es kezdjem elolrol.

Valoszinu az is problema, hogy az egyik venti szembe dolgozik a VRM bordajanal levo legaramlassal. Kiprobalok minden variaciot.

(#19037) kasa85: Ez mar gyarilag 1202MHz/7200MHz(eff)

[ Szerkesztve ]

(#19039) KTTech válasza Reggie0 (#19033) üzenetére


KTTech
veterán

Most már a jobb márkákon nem használnak csak olyan kondikat, aminek a 85-105°C meg se kottyan, illetve nem ELKÓ-k, hanem szilárd test kondik (Highly-Conductive Polymerized Capacitor), amik nem száradnak ki, sőt a hőfoktól függetlenül tartják az értéküket. Ez teszi lehetővé a magas hőfokot, a tekercsek pedig szintén speciális kialakításúak (amire egyébként is szükség van, mind a kondik, mind a tekercsek terén, hogy minél kisebb legyen a veszteség). Általában azt szokták vállalni, hogy tartósan 85°C feletti környezetben legalább 15 évig változatlanul helyt állnak ezek az alkatrészek.

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#19040) kasa85 válasza Reggie0 (#19038) üzenetére


kasa85
őstag

Szerintem akkor az nem gáz a volt HD5970 kártyámon 125C fok volt,és semmi baja nem volt.
Azt hiszem úgy 140 fok fele volt a védelem bekapcsolva ott,vagy 150 nem tudom,de azt igen,hogy átlag mindig 120C fok körül volt.
Tegyél rá bordát fordíts rá a ház oldalából egy gyors nagyobb légszállítású ventilátort az segíteni fog -20C fokot levenni.
Értem akkor egy kicsit meg van cibálva a kártya :F
Nem ismerem,mert GTX670 van ezért érdekelne nekem is 7000MHz mennek a vramok. :)

[ Szerkesztve ]

Új,és régi játékokkal tarkítom oldalamat. További hűsölést : Károly. Gamer csatorna. https://www.youtube.com/channel/UCRG3FPVZBYZiqjzwmlTM8LA?sub_confirmation=1

(#19041) Reggie0 válasza KTTech (#19039) üzenetére


Reggie0
félisten

Tudom. Terveztem tapokat, amelyek mar 8 eve atlag napi 20 orat mukodnek jarmufedelzeten(azaz -20..75 fok kornyezeti homerseklet). 1% alatt van a meghibasodasi ratajuk 5 ev alatt.

[ Szerkesztve ]

(#19042) Reggie0 válasza kasa85 (#19040) üzenetére


Reggie0
félisten

Hat oldalt nincs kivagva a haz. Majd plexizek egy kicsit, hogy kialakitsak rendes legcsatornat es atrendezem a meglevo ventiket, ugy is jon meg egy GPU es egy sajat tervezesu PCIe kartya a gepbe.

(#19043) kasa85 válasza Reggie0 (#19042) üzenetére


kasa85
őstag

Értem.
Mindenféleképpen azért ha kettő kártya lesz a gépben legyen oldalt egy venti,hogy friss levegőt kapjon a felső procihoz közeli ami most bent van kapjon friss hideg levegőt máskülönben egymást felforralják.
Remélem csak 2 slottot foglal el máskülönben egymás fenekében lesznek,így nehéz lesz friss levegőt utánpótolni a mostaninak,és akár a 100C fokot is nyaldoshatja GPU ként.
Tapasztalat HD5970 CF más gépházában elérte a 3 slottos 3 ventilátoros extreme hűtő gpu 105C fokot azt jött a maghasadás.
Lassulások stb CF/SLI vel jobban jártál volna egy sima referencia hűtéssel is ott biztos marad egy slott abban az esetben ha kettőt tennél egymás mellé,és friss levegőt kapjon azon az egy slottnyi szabad helyen.

Új,és régi játékokkal tarkítom oldalamat. További hűsölést : Károly. Gamer csatorna. https://www.youtube.com/channel/UCRG3FPVZBYZiqjzwmlTM8LA?sub_confirmation=1

(#19044) Reggie0 válasza kasa85 (#19043) üzenetére


Reggie0
félisten

Csak kettot, erre figyeltem direkt. A haz alapvetoen szellos, mivel egy dupla szeles szerverhaz, csak jatszani kell vele. Igazabol ha nagy gond van, akkor a legalso x16 slotot at tudom vinni a tuloldalra ahol lehet egyedul a kartya a tap tarsasagaban.

[ Szerkesztve ]

(#19047) kasa85 válasza Reggie0 (#19044) üzenetére


kasa85
őstag

Akkor az jó,de így is számolj fel + maximum 5/10C fokot a felső kártyára ami most van bent amennyiben szelesíted akkor inkább 5C fok + lesz az alsó ami lesz ha messze van a táptól akkor eredeti alap hőmérséklete lesz amennyiben meg közel akkor az lesz a gáz,hogy a táp is szívja el a hideget,és a gtx 770 is ezért kevesebb légszállítás lesz az alsónak,de gondolom majd megoldod nem nehéz ha van egy szép nagy házad.
Illetve alulra tudod fordítani vagyis kifele a tápot ventilátorostúl nekem megoldható,mert a ház alján is van egy a tápnak,és két 14cm ventilátor hely kialakítás.
Nekem haf 932 van ez egy állom ház praktikus,és hatalmas jó szellenthető :D

[ Szerkesztve ]

Új,és régi játékokkal tarkítom oldalamat. További hűsölést : Károly. Gamer csatorna. https://www.youtube.com/channel/UCRG3FPVZBYZiqjzwmlTM8LA?sub_confirmation=1

(#19048) Reggie0 válasza kasa85 (#19047) üzenetére


Reggie0
félisten

Nekem Codegen S201

A tuloldal, ahova tudom rakni a kartyat es ahol a tap van, az igy nez ki:

A kartya boven elfer legalul, raadasul a tapot fejjel lefele raktam be, igy fentrol szivja a levegot.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.