Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-11-15 18:25:26

LOGOUT.hu

nVidia GeForce GTX 670 / 680 / 760 / 770 (GK104) téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15201) BeLucZ válasza ImpersonatoR (#15200) üzenetére


BeLucZ
addikt

Nem lesz tömegtumultus abban a topikban, az biztos :D

(#15202) gbors válasza BeLucZ (#15201) üzenetére


gbors
nagyúr

ki tudja. a 660-as topic is sokáig kongott az ürességtől, aztán az utóbbi hónapokban nagyon felpörgött.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#15203) BeLucZ válasza gbors (#15202) üzenetére


BeLucZ
addikt

hát jó, de azért az egy elérhető árkategóriájú termék :) inkább rá lehet aggatni tömegcikk jelzőt, mint a titanra vagy 780 ra :) de kívánom hogy legyen sok - sok 780 tulaj, örömmel olvasom a hazai tapasztalatokat

kieg: úgyis lesz rá időm, mivel a frissen vásárolt 670-esem ott teng-leng a gariban :D várhatok egy hetet rá, mire lesz az egészből valami köszönhetően a pünkösdnek :) amit amúgy szeretek mert ünnepnap és nem kell dolgozni, de most fájdalmasan megnyújtja a garis ügyintézést

járt már itt vki rajtam kívül így a topikban hogy selejt vgat fogott ki? :) nekem ez az első, de remélem az utsó eset

[ Szerkesztve ]

(#15204) Tökmindegy válasza BeLucZ (#15203) üzenetére


Tökmindegy
senior tag

Fogadni mernék rá,hogy ha 200 alatt lesz az ára valamikor,akkor az itt lévő 680 as tulajok nagy százaléka elballag majd venni egyet:)
Lesz abból bőven szerintem :)

Fúúúú, végre van egy kártya mégdrágábban mint amennyiért eddig sem tudtam megvenni! Király!!"by capulet75"

(#15205) kovsol válasza ImpersonatoR (#15200) üzenetére


kovsol
titán

Ez alapján.

gtx780
Shading Units: 2304
TMUs: 192
ROPs: 48
SMX Count: 12
Memory Size: 3072 MB
Memory Type: GDDR5
Memory Bus: 384 bit
Bandwidth: 288 GB/s

Titan
Shading Units: 2688 (+384)
TMUs: 224 (+32)
ROPs: 48
SMX Count: 14 (+2)
Memory Size: 6144 MB (+3072)
Memory Type: GDDR5
Memory Bus: 384 bit
Bandwidth: 288 GB/s

Félkövérrel bejelölt értékekben van csak előrébb a titán. Tulajdonképpen -2 SMX modul a titánhoz képest és fele ram.
Ez olyan gtx670 vs 680 felállás kb.

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#15206) SzlobiG válasza gbors (#15202) üzenetére


SzlobiG
félisten

Csak annak normális ára volt nem 200-250k ami irreális.

(#15207) TTomax válasza deicide (#15199) üzenetére


TTomax
nagyúr

Hmm....érdekes...egyébként ez a kártya lenne az igazi ellenfele a 7970GHznek...csak rafináltul elcsúsztatták az egészet.Power limit mennyi?

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#15208) ÁdiBá válasza kovsol (#15205) üzenetére


ÁdiBá
addikt

Vajon mennyivel lesz gyorsabb egy HD7970-től?
Érdemes lenne erre beneveznem? :U

ÁdiBá

(#15209) Pug válasza Rexcor (#15162) üzenetére


Pug
veterán

Mert ahogy látom Te DX9-ben futtattad... :U

(#15210) gbors válasza SzlobiG (#15206) üzenetére


gbors
nagyúr

a 95k is hasonlóan irreális volt a GTX660Ti-ért...

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#15211) Pug válasza Pug (#15209) üzenetére


Pug
veterán

Nem szóltam, a "tesselation not supported" zavart össze. :R

(#15212) #35434496


#35434496
törölt tag

Még az is lehet, hogy a Titant és a 780-at visszafogták mint annó a 7970-et. Aztán jött a csoda driver és a teljrsítmèny megugrott jelentősen.(7970) Lehet, hogy most nv is benne hagyott 10-20%-ot amit majd a driverekkel elővarázsol.

(#15213) ÁdiBá válasza #35434496 (#15212) üzenetére


ÁdiBá
addikt

Ezt már többen is felvetették.
A hozzáértők csak annyit mondtak hogy nem valószínű hogy az nvidia architektúra képes lenne olyanra mint a radeon.
Valószínű hogy a Titan már a 100% hozza ami benne van.
Illetve az összes Kepler.

[ Szerkesztve ]

ÁdiBá

(#15214) Rexcor válasza Pug (#15211) üzenetére


Rexcor
őstag

Jah és még nem is az új driverrel ment. Kíváncsi vagyok az mennyit gyorsít.

(#15215) SzlobiG válasza Rexcor (#15214) üzenetére


SzlobiG
félisten

Extrém tesszelláció volt?

(#15216) Rexcor válasza SzlobiG (#15215) üzenetére


Rexcor
őstag

Azokkal a beállításokkal futtattam amin te is összehasonlítás miatt. Tessalation nem volt.

(#15217) SzlobiG válasza Rexcor (#15216) üzenetére


SzlobiG
félisten

Akkor fals a mérés, mert nálam extremen volt a tesszelláció a beállításoknál csak bugos a teszt a végén azt írja not supported.

Tess.
TessOFF.

(#15218) Rexcor válasza SzlobiG (#15217) üzenetére


Rexcor
őstag

Csak a képen az volt, hogy tessoff és az alapján csináltam. De akkor most csinálok 1 tess on-osat az új driverrel.
A többi beállítás az ami a képen van?

[ Szerkesztve ]

(#15219) Tökmindegy válasza ÁdiBá (#15213) üzenetére


Tökmindegy
senior tag

Nem kell oda semmi csoda hókusz pókusz.
A kollega egy kezdetleges driverral 1000 ponttal többet vasalt ki belőle mint amit 680 ,7970 tud.
Valamit csiszolnak még rajta és ennyi. Jó az a hardver nagyon. A kérdés az inkább,hogy mit lehet + ban húzni rajta még. Ott lehetnek még meglepetések.

Fúúúú, végre van egy kártya mégdrágábban mint amennyiért eddig sem tudtam megvenni! Király!!"by capulet75"

(#15220) SzlobiG válasza Rexcor (#15218) üzenetére


SzlobiG
félisten

Extreme-re tegyed a tesszellációt én azt vettem észre hogy amit a benchbe állítunk az a játékba is beállítódik. Igen a többi ami a képen van.

(#15221) Rexcor válasza SzlobiG (#15220) üzenetére


Rexcor
őstag

Na így ennyi lett:

(#15222) Seprioth


Seprioth
csendes tag

Srácok egy phenom ii x4 965 proci mellé érdemes gtx670 4gb videokártyát venni ? Azért is kérdezem mert nem vagyok benne biztos hogy kihajtaná e és esetleg ha nem tudjátok melyik karit érdemes ehhez a procihoz venni ? Köszi !

(#15223) kovsol válasza Seprioth (#15222) üzenetére


kovsol
titán

kb gtx660 az a szint ami illik mellé.

May the Force be with you!

(#15224) hodder


hodder
csendes tag

Emberek, nemtudja valaki hogy lehet-e custom biost flashelni a giga @bios progijával? Giga 670-re szeretnék felrakni egy voltage unlockos biost.

(#15225) I.T.E.M


I.T.E.M
senior tag

Xeon 1270 v2 alapon
16GB 1600Mhz ram
Gigabyte GTX 670 4GB (1163Mhz)

A tesszelációt very high-ra raktam.

Nagyban..

[ Szerkesztve ]

日本 - ダイレクトストリームデジタル

(#15226) I.T.E.M válasza I.T.E.M (#15225) üzenetére


I.T.E.M
senior tag

Advanced Physix: Enabled
SSAA: Disabled

Nagyban..

[ Szerkesztve ]

日本 - ダイレクトストリームデジタル

(#15227) I.T.E.M


I.T.E.M
senior tag

Minden maxon..

Kép

Driver: 314.22 Mindegyik tesztnél..

[ Szerkesztve ]

日本 - ダイレクトストリームデジタル

(#15228) TTomax


TTomax
nagyúr

Very high tesselational komoly bugok vannak a jatekban....

[ Szerkesztve ]

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#15229) Abu85 válasza TTomax (#15228) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Például?

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#15230) TTomax válasza Abu85 (#15229) üzenetére


TTomax
nagyúr

Haromszogesen villogó arnyekok mozgas kozben....szétesik az árnyék haromszogekre es van ami villog mintha ott feny lenne nehez leirni.Normal tesselationra állítva megszunik.

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#15231) SzlobiG válasza TTomax (#15230) üzenetére


SzlobiG
félisten

AMD-vel volt ilyen hiba patch előtt.

(#15232) I.T.E.M válasza SzlobiG (#15231) üzenetére


I.T.E.M
senior tag

Akkor értem már,hogy mi történt. :DDD

Te józsikám, ezt írd már bele a javításba.. --> ATI/AMD_5xxx/6xxx/7xxx_Shadow_Bug_if tesselation_Very_High_or Normal = Off

nVIDIA_Shadow_Bug on_all geforce_gpu_if Tesselation Very_High = On

Ne mondják már azt,hogy nem javítottunk semmin sem.. ;]

日本 - ダイレクトストリームデジタル

(#15233) Abu85 válasza TTomax (#15230) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Köszi. Fura. Igazából mindegy. Normál felett úgyis csak sík felületeket tesszellál, szóval annyira nem nagy probléma ez.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#15234) kasa85


kasa85
őstag

Aki játszik vagy teszteli a frissebb Metró játékot az tegye fel a legfrissebb update csomagot ami nekem kb 48mb volt.Rengeteget javított a teljesítményen sokkal simábban fut,és kevesebbet akad meg.Amúgy néha idegesítő tud lenni az akadás a játékban olyan mikor egy szerver le van terhelve Multi alatt,és egyszer csak az egyik csóka 5m arrébb jelenik meg a eredeti helyzetétől ami elég zavaró tud lenni,vagy én jelenek meg hirtelen arrébb nem lett valami optimalizált game.Lehet a fizika bekapcsolása miatt ilyen nem tudom ha jól tudom SSAA a neve az 0 van.

Új,és régi játékokkal tarkítom oldalamat. További hűsölést : Károly. Gamer csatorna. https://www.youtube.com/channel/UCRG3FPVZBYZiqjzwmlTM8LA?sub_confirmation=1

(#15235) Tökmindegy válasza TTomax (#15230) üzenetére


Tökmindegy
senior tag

Ja ja. 7970 en is ugyanez.

Fúúúú, végre van egy kártya mégdrágábban mint amennyiért eddig sem tudtam megvenni! Király!!"by capulet75"

(#15236) ForRedGlory


ForRedGlory
félisten

Na végre hazaértem, és toltam is egy benchmarkot a Metro Last Light-al. Hát nem gyenge 1440p-ben a grafika. Meg is van az ára :DDD A gépemen minden alapon van, VGA sincs húzva.

[ Szerkesztve ]

(#15237) viktor82


viktor82
őstag

Egy linket dobna valaki honnan lehet letölteni a metro bech-et?

”A történelmet mindig a győztesek írják.” ...és mindig ők a felszabadítók

(#15238) SzlobiG válasza viktor82 (#15237) üzenetére


SzlobiG
félisten

Sehonnan...játékhoz jár nem különálló program.

(#15239) viktor82 válasza SzlobiG (#15238) üzenetére


viktor82
őstag

Köszi az infót! :)) :R

”A történelmet mindig a győztesek írják.” ...és mindig ők a felszabadítók

(#15240) ->Raizen<- válasza viktor82 (#15237) üzenetére


->Raizen<-
veterán

A játék tartalmazza. Különálló exe file.

[ Szerkesztve ]

(#15241) keIdor


keIdor
titán

Jó lett ez a Last Light, nekem a 2033 annyira nem jött be, de ez adja.:D
Meg mintha talán jobban is futna mint a 2033. Van 1-2 bugosabb rész, de 2560x1440, Very High, 2xSSAA, 40-60fps. Jó ez, de PhysX-et nem mertem maxra tenni.:D

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#15242) Howkeddlee


Howkeddlee
senior tag

Milyen beállítással méritek a metro last light bench-et?

(direct x11,1920x1080,quality-very high,AF 16x,normal,tesselation-very high)

SSAA és PhysX-et bekapcsoljam?

(#15243) TTomax válasza keIdor (#15241) üzenetére


TTomax
nagyúr

Szerintem nyugodtan rakd 0XSSAAra... és add rá a fizikszet..én így tolom ... ez az ssaa nem nagyon sikerült ebben a játékban.. anyászorosra rakod annyival oszd el az fpst...tehát a 2x felezi,a 4X negyedeli... amúgy keresem mivel lehetne áthidalni...szvsz dx9ben biztos menne az msaa driverböl,sgssaval... de ez csak tipp... egy jó fajta smaanak vagy fxaanak jobban örülnék..szerintem hatalmas ziccert hagytak ki,hogy nem lett txaa belerakva...

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#15244) apevia


apevia
aktív tag

Végig vitte már valaki ? az utolsó harc az egész jól kajálja a gépet :D illetve a vgát !!! :)

Nem felelhetsz gyűlölettel a gyűlöletre! - Mégis, milyen világban élsz te, mondd? - Egy olyan világban, ahol a rosszra csak jó lehet a felelet. Hát nem érted? Csak fénnyel lehet elűzni a sötétséget. 88+ 0 - .

(#15245) kasa85


kasa85
őstag

Volt valakinek akinek szét esett az új Metró játék. :F
A játék 80%ánál a hidas résznél szét esett a game,és amikor töltött be egy másik pályát úgyszintén bugosan töltötte be.
A textúrák át látszottak nem jelentek meg helyenként,illetve egy hosszúkás pixel hegy jelent meg ami villogott teli volt vele a képernyő tiszta bugos lett az egész pálya,és szét estek elnyúlt hosszúkás pixelekké.
Legfrissebb patch és Driver van ami beta kimondottan a metróhoz,és még egyéb játékhoz.

[ Szerkesztve ]

Új,és régi játékokkal tarkítom oldalamat. További hűsölést : Károly. Gamer csatorna. https://www.youtube.com/channel/UCRG3FPVZBYZiqjzwmlTM8LA?sub_confirmation=1

(#15246) Tirexi válasza kasa85 (#15245) üzenetére


Tirexi
addikt

Na ezért kell 14k-ért megvenni egy eredeti játékot... :))
Gondolom heteket tesztelték, hogy ilyen még csak véletlenül se forduljon elő.. aha persze... a nagy fenéket. Dobjuk piacra minél előbb mert kell tűzifára oroszba.
Adták ki volna 1 hét múlva de úgy, ahogy annak meg kellett volna jelennie, normálisan optimalizálva mind2 VGA gyártóhoz meg nem bugosan.
El is ment a kedvem attól, hogy folytassam, megvenni meg majd akkor fogom, ha már játszható lesz a 11. patch után. :(((

(#15247) kasa85 válasza Tirexi (#15246) üzenetére


kasa85
őstag

Látom neked sem valami jó a véleményed .Ez nálam is így van. :(((
Maga a játék jó de látszik amit az ipon oldalon olvastam faszékeken kényelmetlen volt a tesztelés szerintem. :D A csúszkákat nem úgy kezelték ahogyan kell.
Teli van mikrolagal akadásokkal mint amikor a Multin a szervert le terhelik.
Lövöm a szörnyet egyik pillanatban még ott van utána eltűnik hogy is van ez :Y
Nem értem ezek ahelyett tanulnának az előző rész hibáiból kapnak egy faszéket mi meg egy fapados minőségű játékot.
Maga a játékkal nincs bajom nagyon bejön a Metró atmoszférája nagyon ott van hangulatban,de amit láttam bug hegyeket inkább ott poshadjon meg 1x végig játszás után mint 4x SSAA a játékban bekapcsolva :W
Majd még ejtek egyet Magyar felirat megjelenése után addig tabu remélem addigra egy játszható kevésbé bug okádék hegyet szeretnék.
Örülök hogy nem vettem meg 14k ért inkább hardverre gyűjtök,hogy később az SSAA is menjen ezért is egy fityiszt az orruk alá,mert alig változott a minősége,de azért eszik elég szépen SSAA nélkül is.
Nem értem azt hiszik mindenkinek telik GTX680 SLI meg HD7970 CF re,hogy a bughalmazukat még jobban tudjuk majd meghajtani :(((
Inkább egy olyan engint kellett volna csinálni ami optimalizált,és több játék gyártónak is elérhetővé válna.
Ha a Crysis 3al kéne össze hasonlítanom az arcok textúrák közelébe sincsenek a Metróban,és a terület is jóval kisebb egyben nagyobb a gépigénye hogy is van ez :F
Na mindegy ezt a minőséget vártam tőlük a kellemes csalódást meg az ágy alá berúgtam.
Szerintem ez a foshalmaz még 21 patch után is villogni meg hibázni fog szerintem,és lehet még több lesz a hiba,de örülhetünk majd kapuk +1fps a 13 patch után :))

Új,és régi játékokkal tarkítom oldalamat. További hűsölést : Károly. Gamer csatorna. https://www.youtube.com/channel/UCRG3FPVZBYZiqjzwmlTM8LA?sub_confirmation=1

(#15248) TTomax


TTomax
nagyúr

Metro LL SweetFX [link] A V2-est töltsétek le...elég jól néz ki,semmit nem terhel... be kell másolni ennyi...F12 ki/be,prtscr képmentés...

UI:SSAAt ne erőltessétek mellé... minden mehet maxra,fiziksz ízlés szerint,tesselation medium/high...

[ Szerkesztve ]

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#15249) Rexcor válasza TTomax (#15248) üzenetére


Rexcor
őstag

Összehasonlító printscreen-t tudnál linkelni, hogy érdemes-e feltenni?

(#15250) TTomax válasza Rexcor (#15249) üzenetére


TTomax
nagyúr

A linkelt oldalon vannak....én azért nem csinálok,mert csak pngben látszik jpgben sok minden elveszik...pngben viszont akkora lesz a kép mérete,hogy nehezen tudom feltölteni a filekorlátok miatt... ki kell próbálni,pár perc alatt megvan ha nem tetszik delete..van akinek bejön van akinek nem... a negyedik link nekem nem jön be, túl erősek lesznek a színek... a harmadik v2-es nálam, a nyerő...majd lesz itt még több preset is...sőt magadnak is kitalálhatod mi tetszik, a configban átírod..bár én speciel lusta vagyok hozzá,azért szoktam presetet letölteni... :))
Amúgy a zip mérete 200KB...

[ Szerkesztve ]

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.