Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-11-15 18:25:26

LOGOUT.hu

nVidia GeForce GTX 670 / 680 / 760 / 770 (GK104) téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16051) Rexcor


Rexcor
őstag

A GTX 680 DC2T-ot megéri elcserélni 7970 DC2T-ra eladás érdekében vagy a 7970-et sem tudnám többért eladni mint a 680-at?

Bár ahogy nézem ezeket sem lehet 100k felett eladni.

[ Szerkesztve ]

(#16052) norb55 válasza Rexcor (#16051) üzenetére


norb55
senior tag

7970 alapból olcsóbb, így abból rosszabbúl indúlnál el . Szerintem használtan igen 1 árba vannak .
90-95.000FT kb

[ Szerkesztve ]

(#16053) BeLucZ válasza norb55 (#16050) üzenetére


BeLucZ
addikt

gondolom jobban meg vannak feszelve a gpuk, hogy birják azt a kemény + 40 mhzet, hát nem tom, CF teljesen kiábrándító volt, anno 9800gx2nél volt szerencsém a slihez, ott a vram limit idegesített nagyon, utóbbinál csak szimplán túl sok volt a gond, ennyi kompromisszumot nem tudok bevállalni a nagy teljesítményért cserébe,
1db kiegyensúlyozott erős kártya kell, valami titan féleség jó lenne :D de a 670-el is elégedett vagyok

[ Szerkesztve ]

(#16054) norb55 válasza BeLucZ (#16053) üzenetére


norb55
senior tag

a GTX 670 olyan stabil mint 1 db GTX 670, nagyon jók már az SLI profilok . Crossfire nem jó haverom is panaszkodik a laggolás miatt. azért is van neki 1 7970-e .

(#16055) BeLucZ válasza norb55 (#16054) üzenetére


BeLucZ
addikt

talán majd ha úgy hozza a sors, adok egy esélyt a slinek még( elkerülve a vram limitet):D de CF-et nem akarok többet, konkrétan az AFR-el elégedetlen vagyok, ha tökéletesen meg lenne csinálva mindenféle nyűg nélkül akkor azt mondom hogy megérhetné, de így túl kompromisszumos nekem

(#16056) gbors válasza norb55 (#16050) üzenetére


gbors
nagyúr

a 770-es 230W-ra van tervezve, nem annyit eszik magától. teszttől függően 0-25W-tal evett többet, mint a 680, amit már a magasabb órajelen menő memória is magyaráz. a 230W-nak az az értelme, hogy ha bírja a hűtés, akkor jó magasra fel tud boostolni, a fogyasztás nem fogja lekorlázotni.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#16057) Abu85 válasza BeLucZ (#16055) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Az AFR eleve egy kompromisszumos rendszer. Ha nem felelnek meg az aktuális implementációk, akkor sosem fog megfelelni az AFR, mert nem lehet jobban csinálni.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#16058) BeLucZ válasza Abu85 (#16057) üzenetére


BeLucZ
addikt

tudom, épp ezért hanyagolom :) játszani akarok, nem bütykölni folyamatosan :) már nincs rá időm

(#16059) Brutus880 válasza Abu85 (#16057) üzenetére


Brutus880
tag

Lehet valamit tudni a GTX 790-ről? Csak úgy kíváncsiság képpen kérdezem. :)

[ Szerkesztve ]

Gyakran használnak nyomdafestéket nem tűrő szavakat, igaz, nem kötőszó gyanánt. De nekem elhihetitek: egészségesebb bármely nyugtatónál!

(#16060) Tirexi válasza Brutus880 (#16059) üzenetére


Tirexi
addikt

Persze, hogy lehet. Azt lehet majd tudni, hogy olyan drága lesz amit nem tudsz te sem, én sem megvenni. :)) :))

(#16061) subaruwrc válasza Tirexi (#16060) üzenetére


subaruwrc
félisten

:DDD kb

(#16062) Brutus880 válasza Tirexi (#16060) üzenetére


Brutus880
tag

Te már úgyis feladtad a gépfejlesztést barátom tehát már neked nem kell attól tartani. :D
És nem kell még annyira medvebőrére inni hogy durva drága lesz és én nem is az anyagi témájáról akartam kérdezni hanem a specifikációját. :)

Gyakran használnak nyomdafestéket nem tűrő szavakat, igaz, nem kötőszó gyanánt. De nekem elhihetitek: egészségesebb bármely nyugtatónál!

(#16063) WayneGace válasza Brutus880 (#16062) üzenetére


WayneGace
őstag

Szerintem egy ideig nem fog jönni. Teret kell még adni a Titannak. Gondolom 790 is 1k dollárról indul majd. Kíváncsi vagyok mennyi memóriát aggatnak rá, ha már a titanra rápakoltak 6gb-ot.

BestSecret invitációt privátban adok.

(#16064) Brutus880 válasza WayneGace (#16063) üzenetére


Brutus880
tag

Ezért is szoktam én mindig is türelmesen várni hogy ha már teljesen megjelenik az egész paletta kínálat az új kártyákról köztük a 790-en is. És utána nyugodtan átláthatóbbá nézhetem a teszteket róluk azután jöhet a vásárlás vagy az én kártyáim esetében a csere lehetőség. :)

[ Szerkesztve ]

Gyakran használnak nyomdafestéket nem tűrő szavakat, igaz, nem kötőszó gyanánt. De nekem elhihetitek: egészségesebb bármely nyugtatónál!

(#16065) Tirexi válasza WayneGace (#16063) üzenetére


Tirexi
addikt

Valszeg azon is 6GB lesz mivel a 780 3GB-os és mint tudjuk ilyenkor mindig dupláznak mint 690 esetében.
Aztán kitudja.

(#16066) ForRedGlory


ForRedGlory
félisten

Azt hiszem ez a vége a gépemnek. Érdemben nem bír többet, a Corsair H100 már rendesen erőlködik 5 GHz-en hajtva, a VGA vége pedig +180 MHz GPU és +500 Mhz Memory. Talán 1-2 Mhz-et még bírna, de érezni a végét a cuccnak elég erőteljesen.

A GPU +180 MHz-hez visszatérve. Megy +190 MHz-n is, de pl Valleyban gyenge átalg 20 FPS mínuszt jelent. Szóval érdemben tovább emelve már "nyög" a kártya/kártyák.

Egyedül, a memóriát nem bántottam, az auton volt végig, bár nem tudom, ha feszesíteném az időzítést, lenne-e érdemi hatása. Nem hiszem.

(#16067) WaterWawe


WaterWawe
őstag

GTX 770 választék
Éééés ott a gyönyörű GTX 770 Lightning! :))

(#16068) Erdei88 válasza WaterWawe (#16067) üzenetére


Erdei88
veterán

MSI GeForce GTX 770 Gaming-re kiváncsi leszek. Msi újdonsága lenne?

(#16069) Brutus880 válasza Erdei88 (#16068) üzenetére


Brutus880
tag

Már csináltak belőle egy 650 Ti verziót azzal futott be a Gaming szériája.
Már az új gamer laptopokban is a 700-as szériákkal lesznek megpakolva.

(#16067) freestyée: És lecseréled a két 680 olyanokra? :)

[ Szerkesztve ]

Gyakran használnak nyomdafestéket nem tűrő szavakat, igaz, nem kötőszó gyanánt. De nekem elhihetitek: egészségesebb bármely nyugtatónál!

(#16070) Erdei88 válasza Brutus880 (#16069) üzenetére


Erdei88
veterán

Kicsit lemaradtam :)

(#16071) ZoliBen


ZoliBen
tag

Sziasztok!

Van egy GTX 670-em, és a következő hibát produkálja a legkülönbözőbb játékokban egy idő után:

http://youtu.be/tyRqrwl3764

Szerintetek mi lehet a baja?

[ Szerkesztve ]

Néha szomorú az ember, de néha NEM!

(#16072) Abu85 válasza ZoliBen (#16071) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Hibás a hardver. Ideje garanciáztatni.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#16073) odorgg válasza ZoliBen (#16071) üzenetére


odorgg
addikt

Nálam 320.18-as driverrel csinált ilyeneket, igaz GTX480-al.

Tedd fel a 314.07-es drivert, nálam azzal nincs hiba :N Ha nem oldja meg, akkor gari.

[ Szerkesztve ]

Origin/BF3/BF4/BF1/BF5: odorgg

(#16074) ZoliBen válasza odorgg (#16073) üzenetére


ZoliBen
tag

Megpróbálom, meglátjuk, hogy segít-e.

Rájöttem, hogy azza a driver verzióval is fennállt már a hiba. Szerintem ebből garanciafutár lesz.

[ Szerkesztve ]

Néha szomorú az ember, de néha NEM!

(#16075) N_A_S


N_A_S
veterán

Próbált már valaki GTX770 biost 680-on? Ha igen, mik a tapasztalatok?

https://tinyurl.com/phnas

(#16076) Zorel válasza N_A_S (#16075) üzenetére


Zorel
senior tag

Erre én is kíváncsi lennék... :F

(#16077) Tirexi válasza Zorel (#16076) üzenetére


Tirexi
addikt

Én kipróbálnám ha ref karim lenne de Lightning-ra félek felrakni.

(#16078) N_A_S válasza Tirexi (#16077) üzenetére


N_A_S
veterán

lightningra mehet a lightning 770 ;) vagy a gaming

https://tinyurl.com/phnas

(#16079) Tirexi válasza N_A_S (#16078) üzenetére


Tirexi
addikt

Akkor már csak BIOS file kell és rakom is rá. :D

Szerk.:
Amit meg kéne keresni. :D
Te úgy is ráérsz. :D

[ Szerkesztve ]

(#16080) Tökmindegy válasza Tirexi (#16079) üzenetére


Tökmindegy
senior tag

No én meg figyelek sunyin:)
Megvárom a kalandkedvelő kollegák tapasztalatait:XD

Fúúúú, végre van egy kártya mégdrágábban mint amennyiért eddig sem tudtam megvenni! Király!!"by capulet75"

(#16081) N_A_S válasza Tirexi (#16079) üzenetére


N_A_S
veterán

én most bf-ezek :P techpowerup ;)

https://tinyurl.com/phnas

(#16082) WaterWawe válasza Tirexi (#16077) üzenetére


WaterWawe
őstag

Nekem sikerült, csak kicsit bugosan jelzi ki a CPU-z a bios verziót.

(#16083) Tirexi válasza WaterWawe (#16082) üzenetére


Tirexi
addikt

Na aztán milyen? Megy minden rendesen vele?
BIOS-t honnét szedtél hozzá?

[ Szerkesztve ]

(#16084) WaterWawe válasza Tirexi (#16083) üzenetére


WaterWawe
őstag

Ref 770 bios, techpowerup-ról. Nem világítottak rajta a led-ek illetve a ventillátor szabályzás a 2. videókártyán valamiért a csak az 1-ik venti működött. Játékban igazából nem volt gond, de a tuning az teljesen halott... 115-ös power limit az pacikuki és kb. 15MHz-t tudtam az 1. 45MHz-t a másikra. A memórián kb. +150MHz-t lehetett emelni.

(#16085) Zorel: Bugos a GPU-z mint állat. Afterburner rendesen jelezte ki.

(#16086) N_A_S: Mind2 bennt volt.

[ Szerkesztve ]

(#16085) Zorel válasza WaterWawe (#16082) üzenetére


Zorel
senior tag

Ha ez 770 bios, akkor miért 1502 a memory clock?

szerk: Legfrissebb GPU-Z már lehet, hogy jól mutatná.

[ Szerkesztve ]

(#16086) N_A_S válasza WaterWawe (#16084) üzenetére


N_A_S
veterán

egyesével flashelted, vagy mindkettő benn volt?

szerk.:
Egyesével kellene, nekem is bugos volt a 2. kártya ha egyszerre flasheltem.

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/phnas

(#16087) WaterWawe válasza N_A_S (#16086) üzenetére


WaterWawe
őstag

Már visszaraktam a rendes bios-t. Nem célom GTX770 néven futtatni őket, mivel elég szépen lehet őket tuningolni a ref és még a Direct CU II TOP (alap) órajeleit is felülmúlja. Csak szimplán kíváncsi voltam hogy tényleg csak egy szimpla átnevezés volt az NV részéről, vagy tényleg több valamivel a GTX770, de hát nem. :))
ha 800-as széria a Maxwell lesz, akkor elég lesz arra váltani. De ha ilyen mértékben növekednek az árak, akkor inkább vízhűtést szerzek be és bemegy egy 3. Lightning :))

(#16088) N_A_S válasza WaterWawe (#16087) üzenetére


N_A_S
veterán

jó terv de legalább egy 2560-as monitort is lőjj mellé hogy értelme is legyen. én az új ati szériában bizakodom :)

https://tinyurl.com/phnas

(#16089) Kecuhun válasza ZoliBen (#16071) üzenetére


Kecuhun
senior tag

Nálam is elő szokott jönni ez a probléma. Igaz, hogy nagyon ritkán és csak BF3 alatt. A VGA egy Asus GTX670 DCUII TOP. Én még azért várok a gariztatással, nem vagyok biztos benne, hogy ez hardver probléma lenne.

(#16090) WaterWawe válasza N_A_S (#16088) üzenetére


WaterWawe
őstag

Ááá... tökéltetes nekem ez a jó kis Acer monitor. 1920x1080, 120Hz, 3D vision-t is tud csak nincs hozzá szemüvegem. Ha esetleg megadja magát akkor beruházok, mivel októberbe vettem PH-ról és újonnan ez 120k, a srác pedig 50k-ért adta ide, szóval nem tudom meddig bírja, remélem még azért egy jó ideig még kibírja, eddig nem sok gond volt vele (kopp-kopp). Na de ez már részben off. :)

(#16091) Tirexi válasza WaterWawe (#16087) üzenetére


Tirexi
addikt

"és bemegy egy 3. Lightning"
Miért nem még 2-t? Csak 3 lesz? :F Az semmi. 4 legyen és full víz mindegyiken mester. :))

(#16092) WaterWawe válasza Tirexi (#16091) üzenetére


WaterWawe
őstag

"Majd ha a 2 kevés lesz"!!! Olcsóbb megoldás mint eladni a 2-t semmi pénzért és és venni 2db 880-at vagy mi lesz akkor. Egyébként az alaplapom nem támogatja a 4-way SLi-t :)

(#16093) TTomax válasza WaterWawe (#16092) üzenetére


TTomax
nagyúr

Ha jót akarsz magadnak akkor a 3.at se veszed/rakod be...

(#16094) freestyée
Mert 2way felett nagyon rosszul skálázodik,4way már van ahol negativan... Négyzetére emelkedik a macera.Az átlagos várható teljesitmény növekedés 20% körül várható , benchekben jól fog menni,de a játékokban lehangoló lesz...

[ Szerkesztve ]

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#16094) WaterWawe válasza TTomax (#16093) üzenetére


WaterWawe
őstag

Hát oszt mír nem?

(#16095) ricshard444 válasza TTomax (#16093) üzenetére


ricshard444
veterán

+1 ;]

Fejtsd ki Tomax, én addig lefürdök :DDD

[ Szerkesztve ]

Vannak dolgok...

(#16096) TTomax válasza WaterWawe (#16094) üzenetére


TTomax
nagyúr

Az olyasmit hogy input lag már fel se hozom...ha csak nem nagyon erölteted a 3D-t meg a több monitort esetleg a a surroundot akkor felejtös...

Jut eszembe... vettem tridef3D kulcsot...hát ahol megy ott lehengerlö... sokkal jobb a mélységérzet mint a visionban... sokkal jobban kalibrálható mindezt menet közben osd panelról... csak sajnos nem az igazi a support amiröl az nVidia tehet...

(#16097) N_A_S
Igen,bár keplerböl még nem volt 3way slim... 3Dvel nincs gond a vram miatt...jellemzöen 3Dben nem igazán van értelme kimaxolni a grafikát,mert egyszerüen nem látod..söt sokszor hibásan is jelenik meg,oda elég a Vram...multimonitor már más tészta...arról nem is nagyon tudok nyilatkozni,nem próbáltam még...

[ Szerkesztve ]

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#16097) N_A_S válasza TTomax (#16096) üzenetére


N_A_S
veterán

tapasztalatból beszélsz? a 3. kártya amúgy még egész jól skálázódik, de nem fullhd-ra való az tény. 3d meg felejtős szvsz meg a multimonitor is 2GB vram mellett.

ForRedGlory
Ez is igaz, ha egymás szájában vannak a karik, akkor csakis ref kártya, vagy pedig így érdemes még 3way-t.

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/phnas

(#16098) ForRedGlory válasza WaterWawe (#16094) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Szarrá fog sülni a kártya. Én már csak tudom, volt 3way pár napig. Életem legrosszabb döntése volt. Lazán fel fog menni 100 fokra, pedig jó házam van és Giga OC volt Windforce mellett, mégis berohad a felső kettő kártya, mert az alatta lévőről szívja a forró levegőt, plusz nem is tud szellőzni.

(#16099) WaterWawe válasza ForRedGlory (#16098) üzenetére


WaterWawe
őstag

Benne volt a hozzászólásomba hogy teszek ár vizet. :))
Én úgy tudtam hogy 3-way-nél még jól skálázódik de 4-way-nél már negatívan.

(#16100) ForRedGlory válasza WaterWawe (#16099) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Az akkor marha drága lesz, simán nem éri meg... Veszel egy 3. kártyát és mindre vizet? Az szép pénz lesz. Aztán meg nyűg lesz eladni, mert a kutya sem akarja majd extra pénzért as vizet és rajtad marad, és mivel megbontottad fel is merül a kérdés, nem-e megsérült, stb. Amúgy igen, jól tud skálázódni a 3way, de akkor 1080p fölé kell menni, különben értelmetlen lesz. Amúgy itt egy teszt és ez pl a Metro 2033. Ha vga igényes a játék, akkor azért szépen muzsikál az a 3way 1440p-ben.

(#16097) N_A_S: Nem tudom, kíváncsi lennék azokra a hófokokra, referencia ide vagy oda. Azért azok is az alsókról szívják a levegőt.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.