Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-11-15 18:25:26

LOGOUT.hu

nVidia GeForce GTX 670 / 680 / 760 / 770 (GK104) téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15001) WaterWawe válasza Howkeddlee (#15000) üzenetére


WaterWawe
őstag

Nem tudom, de a 680 SLi a 2x SSAA-val még tud 50-60 FPS-t.

(#15002) Tirexi válasza Howkeddlee (#15000) üzenetére


Tirexi
addikt

Próbálta már valaki driverből ráadni az FXAA-t? Úgy milyen lehet?

(#15003) gainwardgs válasza Tirexi (#15002) üzenetére


gainwardgs
addikt

Próbáltam -2 fps :DDD

Meglepően jól lett optimalizálva :))

(#15004) ImpersonatoR

Nem csak 17 en jelenik meg a metro ?

(#15005) Tirexi válasza gainwardgs (#15003) üzenetére


Tirexi
addikt

De a grafikán is meglátszik? Jobb lett?

FragStar: A hivatalos megjelenése Amerikában 14.

[ Szerkesztve ]

(#15006) Brutus880 válasza ImpersonatoR (#15004) üzenetére


Brutus880
tag

Az lehet, de elsőnek mindig a Warez jön azután az agyalás hogy kell eredetibe vagy sem. :)

Gyakran használnak nyomdafestéket nem tűrő szavakat, igaz, nem kötőszó gyanánt. De nekem elhihetitek: egészségesebb bármely nyugtatónál!

(#15007) ImpersonatoR válasza Brutus880 (#15006) üzenetére

Ja jo csak latom itt mar toljak a nepek . Gondoltam akkor bemegyek 576 ba aztan megveszem de latom csak 17 en lehet majd. Hazamegyek kiprobalom en is a "demot" akkor majd

[ Szerkesztve ]

(#15008) gainwardgs válasza Tirexi (#15005) üzenetére


gainwardgs
addikt

Én nem látok különbséget, így is baromira jól néz ki :K

(#15009) gbors válasza TTomax (#14991) üzenetére


gbors
nagyúr

hali, ha lesz időd, tolsz egy metro ll összehasonlító tesztet bekapcsolt és kikapcsolt physx-szel? akát 0xssaa, akár 2xssaa mellett is jó.

gracias!

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#15010) ÁdiBá válasza Howkeddlee (#15000) üzenetére


ÁdiBá
addikt

Három titán kell 2560 hoz a maxhoz. Van étvágya a programnak.

ÁdiBá

(#15011) TTomax válasza gbors (#15009) üzenetére


TTomax
nagyúr

Igen, nagyon szivesen hajnal egy körül jönnek az eredmények! :)

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#15012) gbors válasza TTomax (#15011) üzenetére


gbors
nagyúr

hát, akkor azt csak holnap fogom látni határozatlan időpontban, függően attól, hogy Brüsszelből hogyan jutok haza :DDD

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#15013) SzlobiG válasza ÁdiBá (#15010) üzenetére


SzlobiG
félisten

Akkor nincs mese venni kell 3db titánt azt kész.

(#15014) ÁdiBá válasza SzlobiG (#15013) üzenetére


ÁdiBá
addikt

SOHA!
Ha tehetném se venném meg. Van a számítógépemnél kicsit fontosabb dolgok is az életben amit csinálgatnom kell, költenem kell rá... :U
Inkább marad az SSAA OFF! meg a Physx OFF és kész!
Mindjárt spóroltam magamnak fél millió forintot.

[ Szerkesztve ]

ÁdiBá

(#15015) Abu85 válasza ÁdiBá (#15014) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Elég két Titan is, és egy GTX 670 PhysX-re. Három Titan a 3D Vision mellé ajánlott.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#15016) Tirexi válasza Abu85 (#15015) üzenetére


Tirexi
addikt

Ezt úgy mondod, mintha utánunk dobálnák a titánokat. Nem VGA-kat kell venni hanem megmondtam már.. meg kell tanulni PC-re optimalizálni és nem a hülye tesszellációval szórakozni meg a DX12213-al.
A Doom3 a mai napig jól néz ki és nem DX12-es game.

(#15017) cyberkind válasza Tirexi (#15016) üzenetére


cyberkind
félisten

Plusz a RAGE sem rossz, főleg ha nem bugos, ami már a patchekkel ki van javítva !
Komolyan én még 1 Titan-ra is sajnálom a pénzt, nemhogy 2-re vagy 3-ra, nekem elég az "olcsó" 150ezres VGA is !

[ Szerkesztve ]

Paranormal Cocktivity

(#15018) tikshow válasza gbors (#15009) üzenetére


tikshow
addikt

Egy darab 670-el semmi különbség sincs kikapcsol SSAA-val ha az Advanced Physix-et ki vagy be kapcsolom, de lehet nem jártam olyan helyen ahol ezt használná.

(#15019) Tirexi válasza cyberkind (#15017) üzenetére


Tirexi
addikt

A Titan egyszerűen nem éri meg. Hogy van pofája az NV-nek drágábban adni egy olyan VGA-t ami gyengébb mint a 690? Az a VGA erős túlzással is csak max 200k-t ér. A 780-at akarja 200 körül beárazni? Ez egyre hihetetlenebb. A Titan 2 mennyi lett volna? Fél millió? Komolyan mondom ez kész röhej már.
És mindezt miért? +30FPS-ért. Már ahol ki jön az ereje.
Nem tom ki hogy van vele de sztem csere lesz Xbox720-ra ha kijön. Azt egyszer veszem meg és nem kell többet ráköltenem. A gép meg marad alap szintű baromkodásra. Ezt nem lehet követni pénztárcával.

Ami még meghökkentett nem rég az ez: [link]
Szinte semmivel nem jobb de gyanítom 30k-val többe fog majd kerülni...

(#15020) gainwardgs válasza Tirexi (#15019) üzenetére


gainwardgs
addikt

Mi döbbent meg benne, én spec örülök hogy tovább birja majd a mostani intel cucc, míg amd nem mutat vmit cpu téren ami nem holnap lesz, addig ne várj Inteltől se hatalmas dobást. Eléggé monopol helyzetben vannak megtehetik.
Titanrol meg annyit hogyha nem 300k lenne hanem kb 160 körül szerintem sokkal jobban fogyna.
Titan név se kellett volna simán ki kellett volna adni a titan féle gk110-et gtx 780 ként normális áron.

(#15021) TTomax


TTomax
nagyúr

Options: Resolution: 1920 x 1080; DirectX: DirectX 11; Quality: Very High; Texture filtering: AF 16X; Advanced PhysX: Enabled; Tesselation: Not supported; Motion Blur: Normal; SSAA: ON;

Tesselation not supported???WTF???

Average Results

Average Framerate: 46.67
Max. Framerate: 148.13
Min. Framerate: 15.87

[ Szerkesztve ]

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#15022) TTomax


TTomax
nagyúr

Options: Resolution: 1920 x 1080; DirectX: DirectX 11; Quality: Very High; Texture filtering: AF 16X; Advanced PhysX: Enabled; Tesselation: Not supported; Motion Blur: Normal; SSAA: OFF;

Tehát itt csak az SSAA-t kapcsoltam le!

Average Results

Average Framerate: 63.33
Max. Framerate: 151.72
Min. Framerate: 22.04

Options: Resolution: 1920 x 1080; DirectX: DirectX 11; Quality: Very High; Texture filtering: AF 16X; Advanced PhysX: Disabled; Tesselation: Not supported; Motion Blur: Normal; SSAA: ON;

Tehát itt csak a fizikszet kapcsoltam le!

Average Results

Average Framerate: 52.00
Max. Framerate: 128.93
Min. Framerate: 26.45

Options: Resolution: 1920 x 1080; DirectX: DirectX 11; Quality: Very High; Texture filtering: AF 16X; Advanced PhysX: Disabled; Tesselation: Not supported; Motion Blur: Normal; SSAA: OFF;

Tehát fiziksz,és SSAA nélkül...

Average Results

Average Framerate: 71.33
Max. Framerate: 156.74
Min. Framerate: 21.30

Itt mintha procilimitet éreztem volna .. a két kártya nem nagyon ment 75%terhelés fölé...én azt hiszem nem szánok több időt erre a benchre,mert nem igazán tükrözi a játékbeli teljesítményt.Jut eszembe,sajnos azt sem tudtam megnézni az SSAA az 4Xes vagy 2Xes mert a tesztbeállításokban csak on/off kapcsoló van,ez sem lesz egy kedvelt bench az biztos...Az SSAA az nagyot lehúz.. itt nem látszik annyira,de a játékban felezi az fpst a 4Xes...a fiziksz annyira nem fáj,nincs agyonnyomva vele a játék...majd lesz erre is egy FXAA injector profil,aztán jó lesz az is... egy 670-el már közel maxon lehet vele játszani,és mivel multi nincs,illetve a játék sem egy STALKER,igy szépen elmegy a sülyésztőbe majd ez is...

[ Szerkesztve ]

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#15023) ÁdiBá válasza TTomax (#15022) üzenetére


ÁdiBá
addikt

Néző pont kérdése hogy kinek melyik játék jön be.
Én szeretem, kifejezetten imádom a METRO-t.

Legjobban multizni még mindig a StarCraft2 vel lehet online, erre mondhat bárki bármit, BF3 ilyenek közelébe se érnek. Össze lehet bármivel hasonlítani. :U
De én se kezdtem el fikázni hogy a BF3 megy a süllyesztőbe, csak valakinek az jön be, valakinek az...
Kinek a pap, kinek a papné!

[ Szerkesztve ]

ÁdiBá

(#15024) gainwardgs


gainwardgs
addikt

(#15025) BeLucZ válasza gainwardgs (#15024) üzenetére


BeLucZ
addikt

lol,480al jobban megy mint egy 7970el? kiváncsi leszek mit tud kihozni driveresen az amd ebből az igen elcseszett helyzetből

(#15026) ÁdiBá válasza BeLucZ (#15025) üzenetére


ÁdiBá
addikt

Maga a játéknak is elég félelmetes hardver igénye van.
Nem beszélve arról hogy nálam a két kártya nem képes 25 átlag FPS-re 2560x1440-be SSAA nélkül.
Majd jön valami új driver és a pirosakon is jobban fog futni a program, vagyis reménykedem benne.
Ez az egy játék miatt biztosan nem fogok Zöldek vásárolni. :U

[ Szerkesztve ]

ÁdiBá

(#15027) gainwardgs válasza BeLucZ (#15025) üzenetére


gainwardgs
addikt

Sajnos ez van mindkét gyártó ezt csinálja.

Egyik kutya másik eb :K

És ennek sajnos mi isszuk meg a levét, kezdődött a tomb raiderrel, most ez majd a grid 2..... :U

(#15028) BeLucZ válasza gainwardgs (#15027) üzenetére


BeLucZ
addikt

jah,csak tomb raidernél oda villantott az nv egy olyan drivert viszonylag hamar, amivel majdhogynem 1 szintre hozta az nv karikat az amdsekkel, forditva nem hinném hogy ez 1 hamar meg fog történni

(#15029) belinho válasza BeLucZ (#15028) üzenetére


belinho
senior tag

Olyan lemaradása van itt az AMD-nek, hogy nincs az a driver, amivel ezt be lehetne hozni, közel 100%-ot kéne gyorsulnia, ami lehetetlen. Meg a program is tesz a compute shader-re, biztos lesz hibajavítás, meg pici gyorsulás, de semmi jóra nem számítok.
Olyan ez mint az AMD-nek a Showdown, csak azzal nem sokan játszottak, ezzel meg mindenki játszani szeretne.

(#15030) BeLucZ válasza belinho (#15029) üzenetére


BeLucZ
addikt

tény hogy jó game, mert nekem a 2033 feelingje is nagyon bejött, nem feltétlen azért mert félelmetes nekem, hanem mert magával ragad az az atmoszféra amit átad a game és ebben biza elég nagy szerepe van a fullos grafikai megjelenítésnek, mondjuk a 2033ban sem kellett 60 fps az élvezetes gaméhoz, sztem egy 35-45 el már el lehet lenni egy ilyen story gameban

(#15031) Tirexi válasza belinho (#15029) üzenetére


Tirexi
addikt

Most akkor azt akarjátok mondani, hogy ez a játék tele tömött compute shader-el rosszabbul megy AMD-n mint NV-n?
Abu választ várunk, hogy miért van ez! Úgy volt, hogy NV nem alkalmas erre a feladatra.

Amúgy meg van mi volt a hiba a játékomnál. Nem a driver szórakozott, hanem valamiért a Logitech G19-em programja ha fut akkor a VGA nem képes 99%-on tekerni a játékban csak 30-70... Ha nem megy a program akkor meg sima liba 60FPS+.
Na erre varjatok gombot. :DDD

(#15032) Abu85 válasza BeLucZ (#15028) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

A Tomb Raider az ma sem kedvező. Máig hibásan van számolva GeForce-on a TressFX. Egyszerűen rosszul mozog Lara haja, illetve beakad. Emellett vannak még kisebb képminőségre vonatkozó bugok, valamint váratlan fagyások, amire az a hivatalos workaround, hogy le kell venni a GeForce gyári! órajeleit. A Tomb Raider nem lett GeForce-on tesztelve, és ahogy látom túl sok hajlandóság sincs erre, de azt odaírják minden patch readme-jébe, hogy látják a problémákat és dolgoznak rajta. Ez a hetedik frissítés után kezd komolytalanná válni. Gainwardgs-nek igaza van abban, hogy ez még közel sincs javítva. Arra a 30 másodperces benchmarkra ráoptimalizáltak, de igen nagy minőségi eltérés van a játék teljes egészére a Radeon és a GeForce között.
Ez egyébként abszolút nem jó a piacnak. Főleg úgy, hogy az NV-nél a nagy ATI/AMD szopatásokat ő csinálta: [link]. Májustól ő nem csak sales, hanem tartalomstratéga, vagyis azt csinálja az AMD-nél, amit az NV-nél régebben. A GRID 2 lesz az első "remekműve". :( Elvileg azt is ő intézte el, hogy a Bioshock Infinite-et GCN-re paraméterezzék, amikor ennek igazából semmi értelme nem volt, mert az UE3 motort úgy is lehet paraméterezni, hogy ne legyenek egyik gyártónál se dropok. Számos példa van erre.

(#15031) Tirexi: A Metro LL-ben nincs egy deka compute shader sem. Még a jellemzően számolt AO effekt is egy nagyon egyszerű pixel shader, amit úgy javítanak fel, hogy textúrába van égetve az effekt egy része. Minőségben gyenge, de cserébe nagyon keveset kell számolni.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#15033) Tirexi válasza Abu85 (#15032) üzenetére


Tirexi
addikt

Igen most néztem vissza tényleg nem ezt írtad hanem ott is a beégetett textúrás dolog volt a téma (precomp). Bocs elnéztem. :R
De arra van válaszod, hogy AMD-n miért megy ennyire gyengén? :F

(#15034) Abu85 válasza TTomax (#15022) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Nem procilimit volt. Ez egy tipikus jelenség lesz ebben a játékban, mert nem a mai normák szerint tervezték, így a GPU-k számítási kapacitása nehezen használható ki. Főleg a GTX 670-é. Ezért nem megy minden hardver magas kihasználtság mellett, mert szimplán nincs mit számolni. Ugyanilyet tapasztalhatsz a 2007 előtti játékokban is, csak ott nem érdekel, mert 100 fps fölött vagy.

(#15033) Tirexi: Főleg azért mert az AMD még nem írt a játékra profilt. A héten kapták meg a kódot az újságrói review verzióval. Gyakorlatilag a Metro 2033 profilja van rámentve, de az új Metro más, mert egy csomó effektet kivettek belőle, ami az elődben megvolt, és alapvetően átalakult a motor is. Tehát a Metro 2033 profilja nem sokat ér.
Reméljük azért Roynak nem gurul el a gyógyszere, gyakorlatilag innentől kezdve a teljes évi játékfelhozatal Gaming Evolved, és nem lenne jó a piacnak, ha visszavágnának. Bár gondolom az AMD úgy gondolkodik, hogy a legrosszabb eshetőség, hogy a juzer konzolt vesz, amiben meg szintén saját hardver van. Szóval sok jóra megint nem számítok. Ez a PC így kezd durván szívatás lenni a játékosoknak. :(

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#15035) deicide


deicide
veterán

Ha pénteken megjön a vámkezelésből a szállítmány, akkor kilépek a klubból és átlépek a 780 SLI klub-ba ;]
Sok helyen azt olvastam, hogy tuninggal elérheti a Titan sebességét, ebből mi lehet igaz? És majd' $300-al olcsóbb. Ha ez igaz, a következő generációig jó lesz. Addig szerintem a METRO-nak neki sem állok 2560x1440-ben, míg meg nem jön :DDD

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#15036) Tirexi válasza deicide (#15035) üzenetére


Tirexi
addikt

Hát nem szórakozol az biztos. :D

(#15037) ÁdiBá válasza Abu85 (#15034) üzenetére


ÁdiBá
addikt

Akkor marad a Titán.
Az az egyetlen olyan kártya piacon ami leszarja hogy milyen a játék felépítése, mert maga a kártyában megvan a kellő erő, és mindenhol gyorsabb mint a társai...

ÁdiBá

(#15038) deicide válasza Tirexi (#15036) üzenetére


deicide
veterán

Egyszer élünk ;]

Szerk: mondjuk onnan nézve, hogy 2 hete nem játszottam, eléggé pénzkidobásnak tűnik, de azért majd csak játszom egyszer, lesz még Battlefield 4 is idén :)

[ Szerkesztve ]

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#15039) Tirexi válasza ÁdiBá (#15037) üzenetére


Tirexi
addikt

Helyesbítek:
Az az egyetlen olyan kártya piacon ami leszarja, hogy kevés pénzed van akkor sem lesz olcsóbb mostanában. Sőt.. mivel a 780 alatta lesz ezért meg is tartja majd az árát.
Nem nagyon tolongnak a PH-n a Titan tulajok...

(#15040) gainwardgs válasza deicide (#15038) üzenetére


gainwardgs
addikt

Miket hallottál mennyit mennek tuningban?

Mennyibe kerül ha nem titok?

(#15041) Firestormhun válasza Tirexi (#15033) üzenetére


Firestormhun
senior tag

AMD kártyák komparatívan tesszelációban mindig is jóval gyengébbek voltak NV megoldásainál és ez alól GCN sem kivétel:
[link]

Gaming Evolved programban szereplő legtöbb játékban a fő karakterek sziluett tesszelációján kívül nincs is más ezen okokból. Tomb Raiderben van egy kis környezeti tesszelálás is, de ott sajnos túl lőhettek a célon, mert gameplayben gyorsabban fut Kepleren.

TWIMBTP --> GE váltásoknál pl.: Far Cry 3-ból teljesen kigyalulták tesszelációt, Crysis 3-ban is alaposan lebutították.

Metro: Last Lightban minden npc és rengeteg objektum tesszelálva van. Radeon tulajoknak, ezért érdemes normálra levenni tesszelációt, ahol már nincsen környezeti tesszelálás, vagy teljesen kikapcsolni. Ez esetben sem kell lemondaniuk a bump mappelt effektekről, mert ilyenkor az engine parallax mappinget alkalmaz. Igaz, ezen textúrákra rávetülő árnyékok nem jelennek meg realisztikusan.

Egyelőre csak a GK110-es Kepler architektúra az egyetlen a piacon, ahol nem kell kompromisszumokat kötni.

...

(#15042) MiklosSaS


MiklosSaS
nagyúr

Van valami velemenyetek errol a kartyarol : [link]

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#15043) deicide válasza gainwardgs (#15040) üzenetére


deicide
veterán

Eredményekről nincs info-m, csak a pletykákra támaszkodom egyelőre. $780 körül lesz a hivatalos ára (+ árrések és +áfa), Asus. Nekem 150k lesz kb a csere (670 SLI --> 780 SLI)

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#15044) TTomax


TTomax
nagyúr

Hömm...minden max 2XSSAA sajnos nem tudom pngben ide feltölteni a kép minősége elég sokat romlik jpgben...

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#15045) Tirexi válasza Firestormhun (#15041) üzenetére


Tirexi
addikt

Magyarul ha a későbbiekben akarsz mindennel max-on játszani akkor jó ha van 7970-ed meg egy 680-ad is.
Aztán ha olyan game jön mint a Grid 2 akkor mehet az AMD. :K

(#15046) gainwardgs válasza Tirexi (#15045) üzenetére


gainwardgs
addikt

Grid 2 annyira nem néz ki jól, de nem lesz nagy gond, kikapcsolod a global iluminationt és mehet is, meg szerintem driver is lesz rá.

(#15047) belinho válasza gainwardgs (#15046) üzenetére


belinho
senior tag

Már van hozzá driver, legalábbis a 320-as beta doksijában már ott volt a Grid2 támogatása!

(#15048) ETOM válasza belinho (#15047) üzenetére


ETOM
addikt

Amennyit megmutattak videóba a játékból már az alapján tudnak drivert írni rá. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#15049) belinho válasza ETOM (#15048) üzenetére


belinho
senior tag

Valószínűleg a Codemasters küldött egy példányt a még nem végleges verzióról, és ahhoz igazították a rutinokat.

[ Szerkesztve ]

(#15050) TTomax válasza belinho (#15049) üzenetére


TTomax
nagyúr

Amit aztán egy day0 patchel használhatatlanná tesznek... :DDD

Ám ez a Metro LL jó játék... nekem bejön.

[ Szerkesztve ]

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.