Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-11-15 18:25:26

LOGOUT.hu

nVidia GeForce GTX 670 / 680 / 760 / 770 (GK104) téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15301) AjgorB25 válasza VoidXs (#15300) üzenetére


AjgorB25
csendes tag

A vezérlőputos beállítások mind a Use the 3D application settings beállításon vannak. Vagy inkább akkor minden off-oljam ki. Akkor is ugyan olyan lesz a játék?

Magyar Csere Klub http://steamcommunity.com/groups/HUNTraders

(#15302) VoidXs válasza AjgorB25 (#15301) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Én mindent belövök minimumra, FXAA-t és a sima VSync-et onra, de FXAA-t csak Win 7-en. Ugyanaz a látvány, csak gyorsabban fut.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#15303) ImpersonatoR

Mondjuk én 3x kaptam hibás 680 lightningot (vagy ugyanazt más gyári számmal) de laggolni nem laggolt pedig nálam alapon sem volt stabil csak simán kifagyott mindenfele hibaüzenettel.

(#15304) WaterWawe


WaterWawe
őstag

Mióta felraktam a "Metro Drivert" alias 320.14-et random rendszer fagyások fordulnak elő? Befagy a képernyő és kékhalál... valakinek hasonló tapasztalat? Esetleg valakinek ötlet hogy ez mitől lehet? :U

(#15305) cyberkind válasza WaterWawe (#15304) üzenetére


cyberkind
félisten

Nekem azóta nem megy stabilan a 900-as magórajelem ! :U

Paranormal Cocktivity

(#15306) Tirexi válasza WaterWawe (#15304) üzenetére


Tirexi
addikt

Nekem nincsen ilyen. Lehet az a baja, hogy túl sok VGA van a gépedben. Vagy a 6 magot nem szereti passz. :)

(#15307) WaterWawe válasza Tirexi (#15306) üzenetére


WaterWawe
őstag

Értem már mért zöld színűek a Tirex-ek. Zöldek az irigységtől :)

(#15308) BeLucZ válasza cyberkind (#15305) üzenetére


BeLucZ
addikt

sose értettem, hogy egy amúgy stabilnak mondható órajel miért lesz instabil új driver hatására...

én is a 314.22-es drivert toltam fel a friss 670-re ami ugye mint tudjátok 3 óra alatt kikockásodott és megdöglött, remélem nem a drivertől döglött meg :D emlékszem anno volt egy hírhedt vga killer drivere az nvnek a 196.75-ös ha jól rémlik ami nem pörgette fel a ventit terhelésnél, de itt erről szó sincs mert monitoroztam, viszont a kolléga random fagyásai fogalmam sincs mitől lehetnek, vszinüleg multi gpus ártalmak, nálam is voltak a cffel random fagyások abban a 3 napban amig szenvedtem vele :D

(#15309) Pug válasza BeLucZ (#15308) üzenetére


Pug
veterán

Mert mondjuk az adott driver jobban megterheli a GPU bizonyos részegységeit, mint az elôzô.

(#15310) BeLucZ válasza Pug (#15309) üzenetére


BeLucZ
addikt

ez is egy lehetséges magyarázat, jobban kikormolja a motort :D 900 Mhzes 580as elég bika lehet, emlékszem én az ex-580am szűzen lett eladva, sose húztam, féltettem szegénykét :D

[ Szerkesztve ]

(#15311) Tirexi válasza WaterWawe (#15307) üzenetére


Tirexi
addikt

Ezt pont nekem mondod? :)) :))
SLI-vel toltam már akkor amikor te még csak tervbe voltál. :DDD
Rendeljek Titan SLI-t azért, hogy ki legyen írva a Cuccok közé? :)

Inkább tartsad karban a gépedet. Attól, hogy erős nem biztos, hogy stabil is. A kékhalál meg annak a jele, hogy a rendszered instabil. Tanulj meg tuningolni aztán vegyél méregdrága holmikat. Ez csak egy javaslat.
Kék halál VGA driver-től... ilyet még nem hallottam. :N

(#15312) ricshard444 válasza Tirexi (#15311) üzenetére


ricshard444
veterán

Pedig létezik :) Az is csak egy szoftver ami bugos lehet és valamiért bedobhatja a kéket.

[ Szerkesztve ]

Vannak dolgok...

(#15313) Tirexi válasza ricshard444 (#15312) üzenetére


Tirexi
addikt

Ha egy szoftver hibás akkor az mindenkinél hibás. Nekem is az van fent még sincsen kék halálom pedig még a VGA is szét van húzva és a CPU is teszteletlen beállításon fut.

Habár mondjuk azt sem értem miért crash-el másnál a Metro LL. Nekem semmi bajom sincs vele pedig a SweetFX is fent van.

[ Szerkesztve ]

(#15314) ricshard444 válasza Tirexi (#15313) üzenetére


ricshard444
veterán

Mindenkinél más a rendszer és a feltelepített programok, rengeteg variáció van...

[ Szerkesztve ]

Vannak dolgok...

(#15315) Tirexi válasza ricshard444 (#15314) üzenetére


Tirexi
addikt

Értem. :K
Akartam már amúgy kérdezni, hogy az a 4.2Ghz-es 920 kihajtja rendesen a CF-edet?
Próbálgattad nagyobb tuningon hátha jobb FPS-t kapsz?

(#15316) ricshard444 válasza Tirexi (#15315) üzenetére


ricshard444
veterán

Sokkal durvább órajelen járó Ivy kéne mellé minimum, hogy 1920-ban rendesen menjen mindenhol, de elvagyok vele.
Nincs kihajtva, de nem telik jobbra, már készül a proci vs cf cikkem

[ Szerkesztve ]

Vannak dolgok...

(#15317) Tirexi válasza ricshard444 (#15316) üzenetére


Tirexi
addikt

Na az már engem is érdekelne. Kíváncsi lennék, hogy tényleg létezik-e ez a CPU limites dolog és, hogy mennyire lehet ezt észre venni akár FPS számláló nélkül is.
Várom a tesztet. :K
Nekem is ki kéne derítenem, hogy mennyin hajtsam a CPU-t ami még elég a 680-hoz.
4.4-re azt mondták elég most annyin megy. Szted mehetek még lejjebb?

(#15318) WaterWawe válasza Tirexi (#15311) üzenetére


WaterWawe
őstag

Mégis úgy viselkedsz mint az irigykedőid akik miatt most remete életmódot élsz. Ugyan azt csinálod mint ők... mindenki olyan gépet rak össze amilyet szeretne és amit megengedhet magának, nem villogni akarok vele.

Amit írtam viszont igaz, de megoldottam a problémát méghozzá a Tiszta telepítés funkció segítségével újraraktam. Most már hibátlanul működik. Ezelőtt 40 órákat ment a gép összeomlás nélkül 2 hónapja nem kaptam egy kékhalált sem tehát biztos hogy emiatt volt. :))

(#15319) ricshard444 válasza Tirexi (#15317) üzenetére


ricshard444
veterán

Mehetnél, de azért jót tesz a proci a min fps-nek még 1 vga mellett is néhány esetben, szóval hagyd így.

[ Szerkesztve ]

Vannak dolgok...

(#15320) ->Raizen<- válasza WaterWawe (#15318) üzenetére


->Raizen<-
veterán

Remete? Ő már celeb. Ezt nem vakarhatja le magáról. :DDD

(#15321) Tirexi válasza WaterWawe (#15318) üzenetére


Tirexi
addikt

Majd ha téged is valaki átver majd akkor rájössz. Mindenki addig vigéckedik az interneten amíg egyszer meg nem szívja. Én nem remete vagyok csak óvatos és ezentúl megválogatom kivel beszélgetek. Ez ugye remélem nem baj. Ennyi a történet. :K

(#15322) WaterWawe válasza Tirexi (#15321) üzenetére


WaterWawe
őstag

Értelek én, főleg azok után amiket meséltél, de veled jókat lehetett beszélgetni most meg ellenségként kezelsz mert X79-es gépem és benne 2db 680-am van?!

(#15323) Tirexi válasza WaterWawe (#15322) üzenetére


Tirexi
addikt

Dehogy kezellek én ellenségként ezt csak te fogtad fel úgy. :))
Én csak beszélgetek meg próbálok utat mutatni az esetleges hiba okára amit te megoldottál egy driver cserével.

Az előbb nem reagáltam erre de akkor tisztázom ezt is:
Az irigykedő ember az olyan aki NEM teheti meg, hogy olyan cuccai legyenek mint a másiknak van. Miért lennék én akár kire is irigy ezek után? :)
Nem vagyok irigy csak rájöttem, hogy feleselgessen költöttem százezreket hardverre és látom, hogy más is ezt csinálja. Nem léptem egyről a kettőre velük soha sem és a legtöbbel csak a gondok voltak.
Gondolok itt a támogatás hiányára. De írtam is neked steam-en vagy hol. 32bit-es játékok jelennek meg még mindig. Szted azok mit támogatnak és mit hasznának ki rendesen? Leszámítva azt, hogy némelyik kezeli "rendesen" a 2 vagy több GPU-t. De az is inkább a driver érdeme mint sem a játéké.
Az előbb jöttem vissza Metro LL-ből. Max-on megy 4 maggal és egy VGA-val. Hogy a fenébe?
Ha olyan játékot dobnak piacra 2013-ban ahol már kevés a jelenlegi gépem akkor nem azt mondjuk rá, hogy fejlessz gépet, hanem azt mondjuk rá, hogy optimalizálatlan félkész a játék és nem éri meg rá pénzt/időt áldozni. SLI vagy CF-et három dolog miatt vesz az ember. Vagy menőzni akar vele, vagy mert elhitte, hogy nem lesz elég az egy csúcs VGA FullHD felbontásra 2013-ban (ez vagyok én), vagy azért mert nem tudja hova rakja a felesleges pénzét.
Most minden hátsó szándékot félretéve. Te miért vettél két 680-at? (mondom csak úgy kérdezem)
Ha magamnak tenném fel a kérdést én azt válaszolnám: Mert kevés volt 1db. Aztán rájöttem, hogy nem volt kevés hanem bedőltem egy olcsó reklám trükknek miszerint egy VGA nem elég a mostani a játékokra. Persze, hogy nem elég mert optimalizálatlan sz@rok mind. Erről szól ez az egész. Pénzről. És kijárt jobban? Te, hogy két VGA-t vettél és megy minden 60+ FPS-el? Vagy a gyártó aki 140k-t elkért érte? (holott az első darab után az előállítási költsége ennek az összegnek a töredéke) A válasz egyértelmű... A lényeg, hogy nem te. Ha a 14k-s játék le lenne optimalizálva akkor nem kéne 140k-t kidobni még egy VGA-ra.
Várom a választ. (mondom csak beszélgetünk)

Na go vissza Metro addig. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#15324) TTomax


TTomax
nagyúr

Hát én nem tudom ki hogy van vele,de én szeretem a 670SLImet...szeretek 120Hzen 100+fps-el Metro LL-t játszani,de borderlandsozni is szeretek 120fps vsync mellett...
Amikor én ennek a két 670nek odafűtök akkor megkapom a jóval drágább vgak teljesítményét,és nem mondanám hogy eddig sokszor kellett kompromisszumot kötnöm... teszem ezt egy több mint két éves lapban két éves procival... :))

Szerk:Ha a Titan annyira közel lenne a 690hez mint az 580 a 460SLIhez akkor cserélnék... mert anno ezt megléptem,ment a 460sli és 580 lett belöle...nagyon szerettem a GTX580at,egy igazi V8as mustang volt...de a Titan nem győzött meg... ENNYIÉRT nem...

[ Szerkesztve ]

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#15325) BeLucZ válasza TTomax (#15324) üzenetére


BeLucZ
addikt

a GTX580-Mustang hasonlat remek, osztom :) remélem lesz még ilyen kártyája az nvnek

(#15326) WaterWawe válasza Tirexi (#15323) üzenetére


WaterWawe
őstag

Engem az ilyen játékok mint a Metro: LL nem hatnak meg. Egyszer kiviszem oszt jó napot. Most én is játszom vele, és az az érdekes hogy fullon megy 60+ fps-el de néha amikor hirtelen fordulok az egérrel akkor laggol egyet... Nem tudom mitől lehet.
Visszatérve az optimalizált játékok gondolok én Far Cry 3, Crysis 3, utóbbi időkben végre már a Tomb Raider is , ezek hozzák ki az SLi igazi erejét és a Metróktól eltekintve ahol nincs megcsinálva az SLi oda elég 1 680 is (pl: Sniper Ghost Warrior 2). Nem tapasztaltam semmiféle hátrányát az optimalizálatlan játékokon kívül. Azért vettem meg a 2. 680-at mert úgy éreztem hogy Far Cry 3, Crysis 3 esetebén még van értelme feltenni a grafikát maximumra mert van különbség szemben a Metroval, de ahhoz kellett a 2. 680 is.
Aki vett korábban előző szériákból SLi-t annak később kellett fejlesztenie, ez is vonzott ahhoz hogy megvegyem a 2. kártyát. Nem bántam meg azóta sem jó döntés volt, inkább álljon benne a pénzem de ha már játszok akkor legyen meg a játékélmény.

(#15327) TTomax válasza WaterWawe (#15326) üzenetére


TTomax
nagyúr

Metroban szuperül megy az SLI... nem az van elszúrva benne,hanem a tesseláció,meg az ssaa.... ssaa off,tess medium voila... 100+fps...bár akkor már megint csak elég egy vga is is 60Hzre... :DDD Ami el van szúrva azon 3 vga sem segít még ha Titan is az a három...

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#15328) boogie84 válasza WaterWawe (#15318) üzenetére


boogie84
veterán

mindenki olyan gépet rak össze amilyet szeretne és amit megengedhet magának

Ezt olyan embernek írod akinek több cucca van mint másnak alsógatyája! :DDD Figyelj oda mit vésel! ;)
Pedig igaz amit írtam! :)

(#15329) freestyée: Úgy tudom nem lehet, csak ha normálra teszed akkor terhel legkevésbé. Mintha Abu írta volna a megfelelő topicba. Nézzetek be néha a játékok topicjába is, ne csak ide jöjjenek a játékokkal kapcsolatos dolgok. [link]

[ Szerkesztve ]

A sütiknek is szükségük van szeretetre.

(#15329) WaterWawe válasza TTomax (#15327) üzenetére


WaterWawe
őstag

De nekem 120Hz-em van szóval 60fps nem elég :))
Tesseláció-t hol lehet offolni?

(#15328) boogie84: Félreérted a dolgot. Nem arra mondtam amire te gondolsz, hanem arra hogy hiába szeretne meggyőzni hogy adjam el a 2. 680-at és váltsak le 1155-ös cuccra nem fog menni. Még ha 4mag 8szálra visszamennék (amin mostanság elgondolkodtam) akkor is tuti hogy a 3820-ast venném.

[ Szerkesztve ]

(#15330) TTomax válasza WaterWawe (#15329) üzenetére


TTomax
nagyúr

Igen igen,ahogy írták normalra kell rakni...ennyi :)

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#15331) Tirexi válasza WaterWawe (#15329) üzenetére


Tirexi
addikt

A 120Hz a 3D miatt van. Ha nem használsz 3D-t akkor nem kell 120FPS és úgy tudom egyelőre nincsen 3D szemüveged. :)
Sőt tovább megyek. Crysis 2-t végigtoltam 3D-ben. Soha nem volt meg a 120FPS-em még is tökéletes élmény volt. Nem kell sehova az a 120 hidd el.
Meg merném kockáztatni, hogy a Metro LL-ben csak 30FPS-em lenne 3D-ben és még az is elég lenne.
Majd próbáld ki ha meg lesz a szemüveged. Nyilván a több FPS simább játékot eredményez, de ahhoz igazán nem kell 120, hogy tökéletes legyen. Hidd el tapasztalat, toltam én már sok játékot úgy 3D-ben, hogy közöm nem volt a 120FPS-hez és nem zavart a low FPS.

(#15332) Abu85 válasza TTomax (#15286) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Ez ebben a formában nem igaz. Azért választják manapság az SSAA-t az MSAA helyett, mert utóbbi lassú deferred render mellett, és nem működik jól. Az SSAA nem gyorsabb, de legalább működik. Ezért látsz ma egyre több játékban SSAA-t.
A fejlesztők elkezdtek számolgatni, hogy az SSAA sebességben a deferred MSAA-val kb. megegyező, képminőségben pedig sokkal jobb. Ennek megfelelően a mérleg az SSAA felé billent. Az MSAA-t a Codemasters viszi tovább olyan hagyományos formában, ahogy azt régen megszoktad. Nekik ez egyszerű, mert az EGO motor kompatibilis még a driverből kényszerített élsimítással is.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#15333) Tirexi válasza Abu85 (#15332) üzenetére


Tirexi
addikt

Tényleg Abu. Láttam 32XAA-t is az NV driver-ben. Az ér valamit egyáltalán? :D

(#15334) Abu85 válasza Tirexi (#15333) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

A forward rendert használó játékoknál lehet aktiválni. A DiRT/GRID/F1 játékok EGO motorja például helyből elfogadja (persze az újabb EGO motorok beépítve tartalmazzák a gyártók fedettségmintás MSAA-it, tehát még driverből sem kell erőltetni, mert amit beállíthatsz a driverben az ott lesz a grafika menüben ... hatalmas respect ezért a Codemastersnek). A legtöbb játék viszont deferred render, szóval azokkal ezek a driveres beállítások nem kompatibilisek.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#15335) WaterWawe válasza Tirexi (#15331) üzenetére


WaterWawe
őstag

BF3-ban azért én jelentős szerepét szoktam érezni az "gyalogos csatákon" a 120Hz és 120FPS-nek. Főleg amikor tétje van a csatának nagy előnyt jelent a 60Hz-es monitorral rendelkezőkkel szemben.
Ha megcsinálják a hangkártyám, utána beszerzek egy 3D szemüveget már nagyon kíváncsi vagyok hogy milyen lehet. :))

(#15336) daveoff válasza WaterWawe (#15335) üzenetére


daveoff
veterán

Mégis miben jelent elõnyt a 120Hz, 120fps a "60Hz-es monitorral rendelkezőkkel szemben"? :F

[ Szerkesztve ]

LG 27GL83A 27'' UltraGear™ QHD IPS 1ms Gaming Monitor with G-Sync®

(#15337) TTomax válasza daveoff (#15336) üzenetére


TTomax
nagyúr

Próbáld ki,a kérdés nem ide való.

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#15338) daveoff válasza TTomax (#15337) üzenetére


daveoff
veterán

Nem próbálom ki, mert szerintem semmilyen előnyt nem jelent. A monitor input-lag sokkal fontosabb tényező multiplayer játékban, de ez tényleg nem ide tartozik.

[ Szerkesztve ]

LG 27GL83A 27'' UltraGear™ QHD IPS 1ms Gaming Monitor with G-Sync®

(#15339) TTomax válasza daveoff (#15338) üzenetére


TTomax
nagyúr

Ne menjünk ebbe bele...hatalmas flamewar lehet ebből,maradjunk annyiban,hogy mi ezt máshogy tapasztaljuk a nap mint napi használat során,ha kipróbálnád neked se lenne kedved többet 60Hzen játszani,eszedbe nem jutna visszaváltani,és nem feltétlen az input lag miatt...vannak a 120Hznek buktatói is,és oldalakat lehetne róla beszélni,ezért is írtam faragatlan stílusban az előző hozzászólásom,amiért elnézést kérek,de ne vigyük el ebbe az irányba a topicot...Köszönöm! ;)

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#15340) keIdor válasza Tirexi (#15317) üzenetére


keIdor
titán

Szerintem 1920x1080 környékén és felette nagyon keveset számít már ez, pláne nálam 2560x1440-ben.
Én alapórajeles 3770K-nál semmi különbséget nem veszek már észre egy 4,4GHz-hez képest.
Csak azért fut 4,4GHz-en, mert ugyanúgy alapfesz, csak azt állítottam be, hogy ne 39-es szorzó legyen a max, hanem 44-es, akkor meg miért ne, fogyasztás sem nő, hő se (számottevőben, 1-2 fok plusz biztos van, ahogy +3-5W is)

Észre viszont nem venni. Talán BF3-hoz kell erősen CPU, de ott is max 100 fps-eknék nem veszem észre, hogy 50-120fps között vagyok-e vagy 55-130fps között. Nekem ezek a tapasztalataim. GPU kell és abból erős meg sok. 3db 680 van nálam most, ha bírná a lap tenném be mindhármat, persze csak próbára.:D

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#15341) daveoff válasza TTomax (#15339) üzenetére


daveoff
veterán

Rendben, én sem akartam flamelni.....csak szerintem egy bf3 multiban inkább a játékos skill-je képezi a legnagyobb korlátozó tényezőt, vagy akár a net kapcsolat, de ilyen szinten a 60 vs 120 szerintem biztos nem. Na tovább nem is folytatom..... :R

LG 27GL83A 27'' UltraGear™ QHD IPS 1ms Gaming Monitor with G-Sync®

(#15342) Pug válasza daveoff (#15341) üzenetére


Pug
veterán

sak szerintem egy bf3 multiban inkább a játékos skill-je képezi a legnagyobb korlátozó tényezőt, vagy akár a net kapcsolat, de ilyen szinten a 60 vs 120 szerintem biztos nem. Na tovább nem is folytatom.....

Persze, hogy nem, BF3 esetében valóban nincs jelentősége. Bizonyos motoroknál adhat pluszt, a frostbite pont nem ilyen.

(#15343) keIdor válasza daveoff (#15341) üzenetére


keIdor
titán

Ha valami ismerősnél ki tudnád próbálni, mindenképpen érdemes...
Én egyedül azt sajnálom, hogy 2560x1440-ben nincs 120Hz-es monitor, mert nekem is az lenne már valszeg, de én 1080p-re nem megyek már vissza.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#15344) -Solt- válasza TTomax (#15339) üzenetére


-Solt-
veterán

Pedig kifejthetnéd, ha már ennyit offoltatok... :) Kíváncsi lennék az érvekre...

www.smart-bus.hu

(#15345) daneeeeee válasza -Solt- (#15344) üzenetére


daneeeeee
aktív tag

Elvileg 120 vagy a feletti Hz-eken simábbnak, folyamatosabbnak tűnik a játék. Akik 120Hz-en nyomják váltig állítják, hogy van különbség (én nem tudom) de különben az összehasonlítós videókkal tele van a net.

[ Szerkesztve ]

(#15346) Brekkk


Brekkk
senior tag

Jól érzem, hogy egy alap 670-es VGA kihajtásához, egy I5-3570 v egy 3,7 Gzh-re mehúzott I5-2500K ajánlott?

(#15347) TTomax


TTomax
nagyúr

Na hát ettől féltem féltem... Fiuk ki kell próbálni,leírva ez olyan mint amikor a vak mondja a süketnek milyen szép a a naplemente... higgyétek el nekem aki eddig kipróbálta sosem venne többet 60Hzes monitort játékra,lehet itt hozni 1000 érvet meg cáfolgatni oda-vissza,de ez mind semmit ér... sima vakteszten kiszúrható melyik monitor megy 60Hzen és melyik 120on...Jó dolog ez,még ha aranyáron mérik is.

(#15343) Keldor papa
Azt várom én is,de lehetőleg 30"ra...

[ Szerkesztve ]

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#15348) Brutus880 válasza Brekkk (#15346) üzenetére


Brutus880
tag

Inkább egy 3570K és azzal el is fogsz boldogulni egy darabig! :)

[ Szerkesztve ]

Gyakran használnak nyomdafestéket nem tűrő szavakat, igaz, nem kötőszó gyanánt. De nekem elhihetitek: egészségesebb bármely nyugtatónál!

(#15349) Brekkk válasza Brutus880 (#15348) üzenetére


Brekkk
senior tag

2500K-m van jelenleg. Elkezdtem egy picit tuningolni. 3.3 Ghz-ről mentem fel 3.6 Ghz-ig. + turbo 4.0 Ghz-ig
100 Mhz-enként lépkedtem. 3600 Mhz+ turbónál volt az a lépcső amikor már nem éreztem teljesítménynövekményt az alapórajeles 670 GTX melett.
Crysis 3 volt a tesztalany. 3700 Mhz-nél szinte már végig 98% a GPU használat.
Előtte 88-90% körül mozgott a GPU használat.
De több programnál is érzem, hogy simábban futnak így 3,7 Ghz melett.
Az I5-3570 mellett a PCI-e 3.0 szólna.
Tudom a tesztek nem mutatják ki, de valószínű a textúra beolvasás PCI-e 3.0 16X melett gyorsabb lenne.

(#15350) daveoff válasza TTomax (#15347) üzenetére


daveoff
veterán

Én elhiszem nektek, hogy szebb és jobb a 120hz, de nem is ezt vitattam. Hanem hogy a játékban attól nem lesz senki ügyesebb, ès nem is lesz jobb a stat-ja, hogy 60, vagy 120fps-el, illetve hz-en játszik.....

[ Szerkesztve ]

LG 27GL83A 27'' UltraGear™ QHD IPS 1ms Gaming Monitor with G-Sync®

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.