Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-11-15 18:25:26

LOGOUT.hu

nVidia GeForce GTX 670 / 680 / 760 / 770 (GK104) téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15451) kasa85 válasza radi8tor (#15449) üzenetére


kasa85
őstag

Bocsi nem neked ment volna csatlakoztatni szerettem volna a fentebbi hozzászólásom mellé ,hogy mit vettem észre a mai nap :B
Tesztelgettem a gépet,és találkoztam pár furcsasággal,de hála istennek ezen kívül már elhárítottam a problémát. :)

Új,és régi játékokkal tarkítom oldalamat. További hűsölést : Károly. Gamer csatorna. https://www.youtube.com/channel/UCRG3FPVZBYZiqjzwmlTM8LA?sub_confirmation=1

(#15452) ImpersonatoR válasza radi8tor (#15449) üzenetére

Én anno meg 17 előtt azzal próbáltam de nekem nem volt jelen.

(#15453) Tökmindegy


Tökmindegy
senior tag

Urak.
Lévén nem szoktam tuningolni,no meg pontokat nézegetni ,így nem sok (semmi )tapasztalatom e téren.
Kipróbáltam ezt a Lightningot ,és meglepődtem.
A GPU az alapfeszen max 70 -75 mhz et enged,inkább 70 ahol még stabil.
A memóriáknak viszont a végén már 500 at adtam,és ahogy emelgettem őket a valleyban úgy mentek felfele a pontok mintha kötelező lenne.
Ennyire dominál a memória órajele?
Ez itt 1270 @3500 al ment le.

Fúúúú, végre van egy kártya mégdrágábban mint amennyiért eddig sem tudtam megvenni! Király!!"by capulet75"

(#15454) Howkeddlee válasza kasa85 (#15421) üzenetére


Howkeddlee
senior tag

Köszönöm a tesztet! :R

Nálam is előjött most egy olyan a Metro LL bechnél,hogy közel 1300 ponttal kevesebbet adott neki most (húzva van jelenleg!) mint pár napja mikor alap órajelen lefuttattam. Se drivert,sem mást nem változtattam,nem is értem hogy ez most miért volt így! :F
Most még a teszt betöltésekor is a loading képernyőnél 2-3 mp-re meg is fagy a kép!
Tudja valaki hogy mi lehet a gond?

(#15455) Howkeddlee válasza Howkeddlee (#15454) üzenetére


Howkeddlee
senior tag

Szerintetek ez így "alapfeszen" milyen 3dm11 eredmény lett a 680 lightningomtól?

3dm11

(#15456) Tökmindegy válasza Howkeddlee (#15455) üzenetére


Tökmindegy
senior tag

Mit szeretnél hallani?
Qrva jóóóóóóó:) Gondolom én.
De van valami haszna ezeknek amúgy?

Fúúúú, végre van egy kártya mégdrágábban mint amennyiért eddig sem tudtam megvenni! Király!!"by capulet75"

(#15457) BeLucZ válasza kasa85 (#15419) üzenetére


BeLucZ
addikt

ha a power limitet kitolod maxra attól lehet baja a kártyának? ez nekem új :) radeonoknál is csak annyit takar a dolog, hogy megengedi hogy többen fogyasszon annyival az alaptól, illetve gondolom én az nvidia boost is jobban el tud kanászkodni alapon, meg ugye a tuning is jobban belefér, gondolom 1,175nél amugy sem lehet manuálisan se több feszt adni, kötve hinném hogy ez miatt gond lenne, vagy az ember elveszti a garit, ha feltolja a power limitet az alapról?(100%-ról) vki homályosítson már fel

(#15458) WaterWawe válasza Tökmindegy (#15456) üzenetére


WaterWawe
őstag

Ha van mellette egy jó kis proci (i5, i7) akkor van. +10-20fpst is lehet vele nyerni, LN2 biossal pedig +30-35fps-t is. :)

A power limitet csak addig engedi fel a bios ameddig egészséges. Ha custom biossal emeled akkor már megárthat neki.

[ Szerkesztve ]

(#15459) Howkeddlee válasza Tökmindegy (#15456) üzenetére


Howkeddlee
senior tag

Mit szeretnék hallani? Igazából nem arra vágyom - és ez baromira távol is áll tőlem - hogy itt mindenki ajnározzon hogy milyen qrva jó a kártyám,mert attól azért eléggé messze van,pláne annak tudatában hogy a mag órajelét alíg lehetett megemelni rajta de gondolom ez elkerülte a figyelted a tesztképen. :D
Itt 1-2 embert leszámítva,a legtöbb ember min.100-110mhz-et vagy még annál is többet tudott pluszba emelni a magórajelén! gombcomp kolléga (volt) kártyája asszem 165mhz-et bírt +ba... (de nem azt vetted meg te véletlenül?)
Én csak arra voltam kíváncsi,hogy egy "átlagos" felhasználó mit tud kihozni a gtx670/680-as kártyájából,és esetleg akár még tanácsot is tudna adni,hogy mit érdemes esetleg még állítani a kártyámon,vagy mire érdemes odafigyelni tuningnál.
Amúgy még mindig azt tartom,hogy az én kártyám nem egy tuningbarát kártya,mert amint feszt is emelek rajta (elég csak 12mv-ot adni neki) az eredmények rögtön visszaesnek,és jóval alacsonyabb értékeken hajlandó csak futni.
Vagy pedig - mint itt néhányan ezt el is mondták már,és már kezdem belátni hogy tényleg igazuk is volt - hogy a 680 lightningok annyira kivannak már élezve a maximumra,hogy azért nem bírnak már többet,hiába is adok rá feszt,besokallnak és inkább visszavesznek... :)
Amúgy nem vitázni akarok,szóval: peace!! :R

mod: Pl valley tesztben az én 680 lightningom kb 150 ponttal kevesebbet csinál (ugyanolyan beállításon) mint a te kártyád!

[ Szerkesztve ]

(#15460) gainwardgs


gainwardgs
addikt

Ez az új call of juarez igen jó lett

(#15461) Tökmindegy válasza Howkeddlee (#15459) üzenetére


Tökmindegy
senior tag

ÓÓ:) Nehogy félre értsél:)
Csak nem értettem a kérdést ,lévén megtekintettem a topikját és ott vannak eredmények amihez hasonlítani lehet. Jones é pl. Az se sokkal több pedig ott aztán van víz,nitrogén mitököm:)
Amúgy ja ,Gombcomp ét vettem most meg,de én nem húzom,,bár most egyszer kipróbáltam. Nekem 70 et sikerült stabilan rátenni amin még a Valley lefutott.Azt a 160 at honnan vetted? Bár lehet feszt emelt rajta ,vagy valamit tud amit én nem (jelzem annyira nem is érdekel:) ) a lényeg ,hogy hasít rendesen,amihez nekem kell ,beállítom a gamét maxra oszt had menjen.
A lightningok persze ,hogy ki vannak hegyezve,max annyi az előnyük,hogy olyan alkatrészeik vannak,amik biztosítják a stabil működést ezen emelt órajeleken is, míg egy egyszerűbb kivitelnél vagy szerencséd van ,vagy nincs ,no meg vagy megkotlik előbb utóbb vagy nem. Gondolom én. Csodák pedig nincsenek :)) én amondó vagyok.

150 ponttal? Az tetemes azért. Ott valami más lehet akkora különbség azért nincs ezek között.
Mint írtam 70 a GPU-n, 500 a ramokon.
Még a power limithez sem nyúltam.
Amúgy Gombcomp mondta,hogy ő műszerrel kimérte és több feszt kap a kártya mint amit az AB ,vagy bármilyen program kijelez. Úgy hogy fel is hívta rá a figyelmem,hogy evvel vigyázzak ,már ha állítgatni akarom.

[ Szerkesztve ]

Fúúúú, végre van egy kártya mégdrágábban mint amennyiért eddig sem tudtam megvenni! Király!!"by capulet75"

(#15462) gombcomp válasza Howkeddlee (#15459) üzenetére


gombcomp
senior tag

Szerintem tévedsz abban,hogy a Lightingok a teljesítményük határán futnak.
Sokkal összetettebb,stabilabb VRM fázisai vannak,ezért némi feszemeléssel
simán megugorják az 1350-es GPU-t is(1,27V fesz ami valójában a kártyán mérve kb.1,34V).
Nézd meg players111 kariját,hardveres buherációval megy mint az állat.
Nem véletlenül kerül ez típus többe,mint a többi 680.Próbáld megmérni a te kártyád
valóságos GPU-feszültségét multiméterrel (adtak hozzá csatlakozót is),lehet,hogy nem
kapja meg a feszt rendesen. :U
Itt van a Valley teszt.
A jobb felső sarokban láthatod a GPU-frekit is.

[ Szerkesztve ]

"Ha őseink is elszaladtak volna, valahányszor nehéz idők jöttek, ma üres lenne ez az ország." - Wass Albert

(#15463) Tökmindegy válasza gombcomp (#15462) üzenetére


Tökmindegy
senior tag

Mesterem:)
Hogy van ez?
2121 et kaptam 1270 nél.
Neked 1352 nél 2070.
A memóriáknál van 200 difi ,ez ennyit számítana?

És a te CPU-d azért egy jóval keményebb darab mint ami nekem van. Ez 4.4 en megy csak.
Bár nem tudom ebben a tesztben van e a cpu nak befolyásoló hatása.

[ Szerkesztve ]

Fúúúú, végre van egy kártya mégdrágábban mint amennyiért eddig sem tudtam megvenni! Király!!"by capulet75"

(#15464) #35434496 válasza Tökmindegy (#15463) üzenetére


#35434496
törölt tag

Ez a valley teszt rossz. A lightning karim 1500+MHz kevesebb pontot kap mint 1250MHz-n. :DDD Grat a program készítőinek. :((( Most már látom a kari végét 1690-1710 között még lefutnak a mark tesztek (ln2 -62fokra hűtve.)

[ Szerkesztve ]

(#15465) Tökmindegy válasza #35434496 (#15464) üzenetére


Tökmindegy
senior tag

No akkor minden világos:)
Én azon lepődök meg ,hogy a 670 es kártyák milyen bődületes pontokat csinálnak. Bár szerintem ezek a pontszámok semmit sem jelentenek igazán.Mondom szerintem!!!! Sose foglalkoztam velük.

Ami nagyon pozitív ebben a lightningben az a hűtése még .
Azt nem mondom ,hogy a DCII es 680 nál halkabb ,de nem észrevehető a különbség. A DCII es 7970 nél mindenképp halkabb.
És a hőfokok,az maga a csoda. Igaz délelőtt hüvi volt kint és az ablak nyitva volt de 23 fokos volt netezés közben.
Most 27.
Ha játszom akkor max 60 ahogy néztem és a hangja nem igazán változik.

[ Szerkesztve ]

Fúúúú, végre van egy kártya mégdrágábban mint amennyiért eddig sem tudtam megvenni! Király!!"by capulet75"

(#15466) #35434496 válasza Tökmindegy (#15465) üzenetére


#35434496
törölt tag

Igen nagyon jó kártya. Kicsit fájó szívvel teszem fel a polcomra, de jön a 780. Később ha lesz Lightning vagy Classified változat akkor cserélem a ref 780-at.

[ Szerkesztve ]

(#15467) BeLucZ válasza Tökmindegy (#15465) üzenetére


BeLucZ
addikt

igen, mert nevetségesen kevés a különbség a 670 és 680 közt teljesítményben, főleg ha figyelembe vesszük a bődületes árkülönbséget

(#15468) Tökmindegy válasza #35434496 (#15466) üzenetére


Tökmindegy
senior tag

No arra én is várok.De én megvárom,amíg kijönnek a nem ref darabok,bááááááár ahogy előzetesen hallom ,vagyis olvastam ,valami bitangra sikerültek a referencia kártyák is hűtés és hang szempontjából.
No majd meglássuk. Kérdés az ára.Mert én 200 felett nem vagyok hajlandó VGA-t venni ,max ha aranyból,van gyémántberakással ,mert az értékálló:)

BeLucZ

Azért én tamáskodnék ,bár semmiféle tapasztalatom sincs a kisebb kártyák terén . De csak nem véletlen az árkülönbség ,persze lehet irreális is ezt nem vitatom. Valamiben csak többet tud a 680 nem ?
Néha elgondolkoztam,még annó pl egy 570 en ,de nem vitt rá a lélek,vagy most éppen egy 670 esen,de úgy voltam vele,hogy ha bekapcsolom a vasat mindig arra gondolnék,hogy egy herélt valami van a gépben:)

[ Szerkesztve ]

Fúúúú, végre van egy kártya mégdrágábban mint amennyiért eddig sem tudtam megvenni! Király!!"by capulet75"

(#15469) BeLucZ válasza Tökmindegy (#15468) üzenetére


BeLucZ
addikt

van különbség persze de az a + 192 cuda mag meg pár textúrázó nem ér + 30 ezret, de ez csak az én véleményem, főleg olyan 670esnél necces a dolog ami 680 nyákon van meg hűtéssel igaz azok picit drágábbak de ott is kb 20 k difiről beszélünk, memória sincs megnyirbálva stb
570-580nál vagy 470-480nál picit nagyobb difi volt, fájdalmasabb nyirbálások voltak

(#15470) BeLucZ válasza Tökmindegy (#15468) üzenetére


BeLucZ
addikt

de téged is megértelek, persze jó érzés az ha teljesértékű gpud van, csak szerintem ha valamikor nem érte meg a presztizs a felárat, akkor az most van, sajnos ezt saját káromon tanultam meg pl a 7970-esnél

780-asra én is kíváncsi leszek, biztos minőségi cucc lesz, mint a titan

[ Szerkesztve ]

(#15471) Howkeddlee


Howkeddlee
senior tag

Teljesen igazatok van! A 3dm11 pontok sem igazán számítanak,de azért az valamit csak jelenthet nem,hogy az nvidia karik között az élen csak 680 és titán van. 670-el az Ezredes csinált még anno egy tesztet,amit igencsak meghúzott,és az is 11e pont alatt maradt! Jó azóta biztos hoztak többet a 670-ek pl újabb driverrel...
De persze ez a pontszám mit sem számít azon,ahogy a játékok futnak mindkét típuson!

player111: Ha viszont a valley teszt (is) "hibás",akkor szerinted mivel lehetne megmérni,és esetleg összehasonlítani egy másik kártyával egy vga valós sebességét?

(#15472) #35434496 válasza Howkeddlee (#15471) üzenetére


#35434496
törölt tag

pl: 3dmark 11, 13. Ezeket a programokat erre találták ki.

[ Szerkesztve ]

(#15473) BlessedElroy válasza Howkeddlee (#15471) üzenetére


BlessedElroy
senior tag

Én csináltam catzilla teszteket is. Igazából ott is elég jól szerepelt a 670-em a 680-asokhoz képest. Bár amennyire én tudom az MSI p.e az egyik legerősebb 670-es. Igen sok 680-as mögötte van.

Origin: BlessedElroy

(#15474) gainwardgs


gainwardgs
addikt

Hivatalos 780 tesztek
mikorra várhatóak??

(#15475) -Solt- válasza gainwardgs (#15474) üzenetére


-Solt-
veterán

IPON teszt már kint van...

[link]

200ezer a várható kezdő ár...

[ Szerkesztve ]

www.smart-bus.hu

(#15476) -Solt- válasza -Solt- (#15475) üzenetére


-Solt-
veterán

Már a PH-s is... :)

www.smart-bus.hu

(#15477) Tirexi válasza -Solt- (#15475) üzenetére


Tirexi
addikt

Látom, hogy ezt sem kell megvennem. XD

(#15478) -Solt- válasza Tirexi (#15477) üzenetére


-Solt-
veterán

Egyelőre nekem sem, de egy 170 körüli bruttó árcédula esetén már indulok is majd a bóóótba! :)

www.smart-bus.hu

(#15479) TTomax válasza -Solt- (#15478) üzenetére


TTomax
nagyúr

15%ért ráfizetnél 2X árat? a 7970ed kb elmegy 80 körül ...

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#15480) Tirexi válasza -Solt- (#15478) üzenetére


Tirexi
addikt

170k körül sem kéne. Néhol még +10FPS sincsen. Ezért nem adok ki ennyit. Akkor inkább elviselem, hogy a mostani VGA-m széthúzva 80 fokon megy 80%-os ventivel és akkor már majdnem meg van a +10FPS.
Problem solved.

[ Szerkesztve ]

(#15481) Howkeddlee válasza TTomax (#15479) üzenetére


Howkeddlee
senior tag

Azért egy gigabyte ghz edition kártya többet ér mint 80e... :R

A gtx780 tesztet elnézve ha jól látom,átlagban kb 20%-al gyorsabb,mint egy 680as.

[ Szerkesztve ]

(#15482) cyberkind válasza -Solt- (#15475) üzenetére


cyberkind
félisten

Kár hogy így elszálltak a közvetlen 580 utóddal, 200k azért már gondolkodtató, nem tudom mi lesz ! :))
Azt nem lehet tudni itthon mikortól lesz kapható ?

[ Szerkesztve ]

Paranormal Cocktivity

(#15483) Tökmindegy válasza Howkeddlee (#15481) üzenetére


Tökmindegy
senior tag

Ja ja:) 85 öt:)) Max 90 ,de akkor árulod hónapokig:))

(#15477) Tirexi

Azért arra komolyabb összeget tennék,hogy neked hamarabb lesz mint nekem ,pedig én AKAROK egy olyat:)))

[ Szerkesztve ]

Fúúúú, végre van egy kártya mégdrágábban mint amennyiért eddig sem tudtam megvenni! Király!!"by capulet75"

(#15484) TTomax válasza Howkeddlee (#15481) üzenetére


TTomax
nagyúr

Meg amit adnak érte...lehet tartani 100ra is,de annyiért van ref vadiúj...értem én amit írsz,de a használt piac kicsit pang... ingyen kell minden... :))

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#15485) -Solt- válasza TTomax (#15479) üzenetére


-Solt-
veterán

Igen! :) Hozzáteszem, hogy az áfát én visszaigényelhetem, tehát max 30-40 ezer pluszt ez nekem megérne bőven... ennyit egy fél este alatt elittam régebben! :D Arról nem beszélve, hogy a szimulátorozáson kívül más hobbim nincs, ennyi szórakozás meg kijár szerintem az ember fiának, ha már szarrá robotolja magát! :)

@Szerk: Ha nem adnak 90-t a 6 hónapos 7970GHz-ért, akkor inkább építek köré egy AMD-s rendszert! :D

[ Szerkesztve ]

www.smart-bus.hu

(#15486) Howkeddlee válasza Tökmindegy (#15483) üzenetére


Howkeddlee
senior tag

Végülis azt nem közölte a kolléga,hogy mikor akarja eladni majd a 7970TO-t. :C (már ha elakarja egyáltalán adni.)
De én solt kolléga helyébe megtartanám,és vennék mellé mégegyet,mert az egy baromi erős kártya! :K
(tudom,mert volt nekem is!)

szerk:

TTomax: Jogos,lassan már neked kell fizetni,ha valamit te akarsz eladni... :W

[ Szerkesztve ]

(#15487) Tökmindegy válasza -Solt- (#15485) üzenetére


Tökmindegy
senior tag

Kezdheted az építést:)))

De ne kapkodjá mán jóember.
Egy két hónap ,kicsivel olcsóbb lesz az a 780 meg kijönnek a cégek a saját cuccaikkal és akkor kell csemegézni. Most mi az istennyila az amiért olyan fontos elrohanni venni egyet?:)
Én 180 ra aszondom az jó lesz ,annál lejebb nem nagyon fog menni az ára,de mint lentebb írtad áfa vissza az majd 40 pénz ,na akkor már buli a dolog.Én is így oldom majd meg.

Fúúúú, végre van egy kártya mégdrágábban mint amennyiért eddig sem tudtam megvenni! Király!!"by capulet75"

(#15488) -Solt- válasza Howkeddlee (#15486) üzenetére


-Solt-
veterán

Imádom ezt a vga-t, de imádok kíváncsiskodni is... utoljára GTX460 volt NV részről a gépemben, itt az ideje a cserének! :)

CF nem kell... volt HD6990-m, amilyen bitang jó vga, pont annyira szarnak rá a fejlesztők... még az olyan nagyok is mint a DICE. Hónapokig volt akadás az ő AFR hibájuk miatt, szartak rá...

www.smart-bus.hu

(#15489) HeZzZ válasza -Solt- (#15485) üzenetére


HeZzZ
senior tag

adok én neked 90 et érte ha eladod :D ugyanis sikerült túladjak a 670 emen, /de hogy én hogy sajnálom... :/ /

[ Szerkesztve ]

powered by Tiger Lake & GA10x

(#15490) BeLucZ válasza -Solt- (#15488) üzenetére


BeLucZ
addikt

vesszen az AFR :D találjanak ki helyette egy jobb multi gpus megoldást

(#15491) Tökmindegy válasza HeZzZ (#15489) üzenetére


Tökmindegy
senior tag

Erre csak a régi dal jut eszembe.
Sasold meg. és emlékezz mit is mondtam!

Fúúúú, végre van egy kártya mégdrágábban mint amennyiért eddig sem tudtam megvenni! Király!!"by capulet75"

(#15492) Rexcor


Rexcor
őstag

Azért meghúzva a 780 elég szépen megy, még a titant is behozza, megelőzi, gondolkodom még a megvételén, 150-160k-t megér azért.

(#15493) Tökmindegy válasza -Solt- (#15488) üzenetére


Tökmindegy
senior tag

Azonnal add csak el:)) Nemsokára mindenki el akarja adni az aktuális vackát,hogy 780 at vegyen,lesz itt olyan dömping ,hogy ihaj:)

Fúúúú, végre van egy kártya mégdrágábban mint amennyiért eddig sem tudtam megvenni! Király!!"by capulet75"

(#15494) cyberkind válasza Rexcor (#15492) üzenetére


cyberkind
félisten

Ebay-en már van EVGA 799 dollár-ért ! :))

Paranormal Cocktivity

(#15495) HeZzZ válasza Tökmindegy (#15491) üzenetére


HeZzZ
senior tag

100% osan emlékszek mindenre amit modntál, ennek tudatában nézelődök, nem is sietek el semmit :)

[ Szerkesztve ]

powered by Tiger Lake & GA10x

(#15496) Rexcor válasza cyberkind (#15494) üzenetére


Rexcor
őstag

ÁFA visszaigényléssel már nem olyan vészes... :)

(#15497) -Solt- válasza Tökmindegy (#15487) üzenetére


-Solt-
veterán

Nehéz nem kapkodni... remeg a kezem, hogy rohadna meg ez az egész fogyasztói társadalom!!! :D

@HeZzZ: 2-3 hét múlva visszatérünk rá! :) A cserélgetős hirdetést meg le is veszem... :)

[ Szerkesztve ]

www.smart-bus.hu

(#15498) Tirexi válasza Tökmindegy (#15483) üzenetére


Tirexi
addikt

Akkor akár már most elkönyvelheted a bukott összeget mivel 100%, hogy nem lesz GTX780-am. :)
Leírtam már előrébb, hogy kinőttem ebből az eszement PC fejlesztésből. :K
Optimalizált játékokat kell csinálni és akkor nem kell 1 milliós gép hozzá. Ennyi.

(#15499) Tökmindegy válasza -Solt- (#15497) üzenetére


Tökmindegy
senior tag

Miért is?:) Valami netán röcög? Microakad?Nem kerek? ;] :D Mert akkor hajrá .Én várok mint mondtam amíg megjelennek a nem ref kártyák. Most beleszerelmesedtem az MSI Lightningbe,bár az ASUS-t is preferálom azért:)

Fúúúú, végre van egy kártya mégdrágábban mint amennyiért eddig sem tudtam megvenni! Király!!"by capulet75"

(#15500) Howkeddlee válasza -Solt- (#15488) üzenetére


Howkeddlee
senior tag

A 6990-nél én is hallottam erről a "hibáról",de nemtudom pl a 7990-nél megvan-e az AFR (microlagg) hiba,de ezt gombcomp kolléga biztos jobban tudja... :K

szerk: Tökmindegy: Ugye hogy bele lehet "szerelmesedni" egy ilyen szép nagy kártyába...? :C
Én detto.. :R

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.