Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-11-15 18:25:26

LOGOUT.hu

nVidia GeForce GTX 670 / 680 / 760 / 770 (GK104) téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16651) belinho válasza blaca83 (#16644) üzenetére


belinho
senior tag

Én inkább venném újonnan a GTX 770-et mint egy új 680-at!

(#16652) blaca83 válasza Bigemperor (#16646) üzenetére


blaca83
őstag

A Sapphire kártyákra régóta 2 év gari van és eléggé megbízható gyártó AMD oldalon már ezer éve. :P

Ha Neked annyira fontos a 3 év akkor 7970-ből még sok olyan VGA közül lehet választani amire 3 év van és komolyabb 7970-es modell.

Az emberek 80%-a nem is tartja meg a videókártyáját 1,5 évnél tovább. :R

A 780-at pedig pont azért írtam, mivel abszolut a felső kategória volt megcélozva!

Ha 770-et kilövöm mert a legbutább választás lenne... :B Akkor marad a 680-780 és Amd oldalról a 7970-es.

A technika eszköz. Egy gép. Amely nem ad semmit, és nem vesz el semmit. Az ember az, aki a technikával rombol vagy épít.

(#16653) belinho válasza blaca83 (#16652) üzenetére


belinho
senior tag

"A 770-et kilövöm mert a legbutább választás lenne..."
Ezt indokold már meg nekem miért?

A 770 egy hajszállal gyorsabb mint a 680, újabb, fejlettebb energiagazdálkodás, ha jól tudom ez már támogatja a gpu boost 2.0-át, és még olcsóbb is mint a 680, de te továbbra is a 680-at ajánlod a tagnak!

(#16654) blaca83 válasza belinho (#16653) üzenetére


blaca83
őstag

A 770-egy "parasztvakítás"....

Ha megvan a határ, hogy kb ezt az összeget szánja fejlesztésre akkor mint írtam a használt 680-as a legjobb vétel.
770-es nem olcsóbb mint a 680. :(

Én nem vennék 770-et, ha te igen akkor szíved joga.

680 Lightning-om van és meg sem fordul a fejemben 770-re váltani. :P

A technika eszköz. Egy gép. Amely nem ad semmit, és nem vesz el semmit. Az ember az, aki a technikával rombol vagy épít.

(#16655) haddent válasza blaca83 (#16654) üzenetére


haddent
addikt

Főleg, hogy ha jól tudom egy BIOS választ el a 770-től :U

[ Szerkesztve ]

(#16656) Bigemperor válasza blaca83 (#16654) üzenetére


Bigemperor
senior tag

Nem olvastam eddig túl sok jót a 770-ről.
Köszi srácok, hogy segítettetek.
:R

(#16657) belinho válasza blaca83 (#16654) üzenetére


belinho
senior tag

Szerintem teljesen jó kártya legjobb ár-teljesítmény mutatóval!

Mivel minél több gari kell neki a használt kártya alapból kiesik szerintem!

A 770-es pedig olcsóbb mint a 680, nézz rá pl Ipon árlistára!

680Lighting-ról én sem váltanék 770-re ebben egyetértek, ha már a többivel nem!

(#16658) FLATRONW válasza blaca83 (#16654) üzenetére


FLATRONW
őstag

Aki újonnan akar venni egy kártyát, annak semmilyen tekintetben sem jobb vétel a 680. Sehol sem láttam újonnan olcsóbban 680-ast. Már csak azért is jobb vétel a 770-es, mert alapon garantáltan nagyobb teljesítményt ad egy hajszálnyival. Itt nem az a kérdés, hogy 680-ról érdemes-e 770-re váltani, mert nem érdemes. A kérdés az, hogy 7970 vagy 770.

(#16659) blaca83 válasza Bigemperor (#16656) üzenetére


blaca83
őstag

Ment PÜ.! ;)

@belinho:
Akkor nem veszünk össze rajta, meghagyom Neked az összeset. :P :C

"A 770-es pedig olcsóbb mint a 680, nézz rá pl Ipon árlistára!"
Ebben lehet, hogy igazad van mert az "Ipont" és azt a SZ@R "Árgépet" sem szoktam személy szerint nézni mivel saját nagykeres listákra van rálátásom szerencsére. :R

A technika eszköz. Egy gép. Amely nem ad semmit, és nem vesz el semmit. Az ember az, aki a technikával rombol vagy épít.

(#16660) belinho válasza Bigemperor (#16656) üzenetére


belinho
senior tag

Hol olvastál rosszakat a 770-ről?
Nézd meg ezt a tesztet, itt elég sok új játék le van tesztelve,ha tényleg ennyire rossz, akkor ne vedd meg!
Ha újonnan kéne venni én biztosan ezt venném a 7970-el és a 680-al szemben.

(#16661) blaca83 válasza FLATRONW (#16658) üzenetére


blaca83
őstag

Azt ugye Te sem gondolod, hogy az Nvidia nem fogja lejjebb vinni a 680 árát... :B

A nagykerek hamarosan korrigálják az árakat, mert az senkinek sem lesz "biznisz" hogy esetlegesen olcsóbban megveszed a húzott-tuningolt szériát mint a 680-at. :P

A technika eszköz. Egy gép. Amely nem ad semmit, és nem vesz el semmit. Az ember az, aki a technikával rombol vagy épít.

(#16662) FLATRONW válasza blaca83 (#16661) üzenetére


FLATRONW
őstag

Igazad van, de azt még ki kell várni, hogy lejjebb menjen az ára. Jelenleg még jobb vétel a 770.

(#16663) Bigemperor válasza belinho (#16660) üzenetére


Bigemperor
senior tag

Szerintem is jobb azért a 770, mint a 680, bár sokban nem tér el.

(#16664) WaterWawe válasza Bigemperor (#16663) üzenetére


WaterWawe
őstag

Ha a 680-at fel tudod hűzni 1200/3500MHz-ra akkor ugyanaz. Én a 680-al 1330/3500MHz-en járatom, már bőven a 770 fölött. :)

(#16665) Laraxior válasza WaterWawe (#16664) üzenetére


Laraxior
titán

Jol bírja. Az enyém 1220 körülig megy. :D

- Konfig 1.0: Z790F, 14700KF, 32GB, RTX4090, Thor 1200W, 7000D, Odyssey G9 49" oled - Konfig 2.0: x299 Dark, 9980XE, 48GB, 1080HoF, EVGA 850W, Z906, S90C 77" oled

(#16666) WaterWawe válasza Laraxior (#16665) üzenetére


WaterWawe
őstag

+100mV fesszel nem csoda :)

(#16667) ForRedGlory válasza WaterWawe (#16664) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Attol, hogy egy-ket embernek megy a 680, mint a meszes, meg nem jelenti nagy altalanossagban, hogy a 779 nem jobb. Tesztek alapjan pont anmyival jobb, hogy aki vasarlas elott all, annak ne kelljen hezitalnia. Nem beszelve, hogy a 770 is huzhato.

(#16668) haddent


haddent
addikt

Ezt láttátok már? http://www.dsogaming.com/news/nvidia-geforce-320-39-drivers-leaked-new-physx-software-included/

Aztán kérek beszámolót, kiváncsi vagyok mit ügyeskedett az nVidia, hamár gyors nem volt ;]

(#16669) Rexcor válasza haddent (#16668) üzenetére


Rexcor
őstag

Már tegnap le lehetett tölteni...

(#16670) Tirexi válasza haddent (#16668) üzenetére


Tirexi
addikt

Már tegnap feltettem. Semmivel nem lett gyorsabb a cucc. XD

(#16671) ST05


ST05
őstag

lesz új topicja a 760-GK-104 nek, vagy ide kerűl ? gondolom itt a helye :K
van egy játéka a hexus-nak fb-én meg kellett tippelni mennyi pontot szerez firestrike-ban itt:

szerintetek megfogja a 670-et azért nem ugye? :N ( annak ellenére sem hogy magasabb órajelen mértek bizonyára)

(#16672) haddent válasza Tirexi (#16670) üzenetére


haddent
addikt

Nem gyorsítás volt a lényeg, elvileg a lassan hónapok óta húzódó glitchek, textúra hibákat, random fagyásokat hívatott orvosolni. :K

#16669 Rexcor Az rendben van, csak nem volt ide belinkelve (legalább is nem láttam)

[ Szerkesztve ]

(#16673) ScomComputer


ScomComputer
veterán

Van már valami új értelmesen müködő driver?
:F

(#16674) haddent válasza ScomComputer (#16673) üzenetére


haddent
addikt

Most szedettem le a haverommal, neki nem oldotta meg... :(((
(Kicsit feljebb írtam / kérdeztem, de visszaküldték, hogy debizonyezszoftvermerthogcsakmertezszoftver... Hát ahhoz képest nem jó.)

[ Szerkesztve ]

(#16675) Laraxior válasza ScomComputer (#16673) üzenetére


Laraxior
titán

:N :D

- Konfig 1.0: Z790F, 14700KF, 32GB, RTX4090, Thor 1200W, 7000D, Odyssey G9 49" oled - Konfig 2.0: x299 Dark, 9980XE, 48GB, 1080HoF, EVGA 850W, Z906, S90C 77" oled

(#16676) Rexcor válasza Laraxior (#16675) üzenetére


Rexcor
őstag

a 320.39 csak 780-ra jó akkor?

(#16677) Tarill


Tarill
őstag

a 4 gigás 770 gtxekkel mi a helyzet? megérik már az árukat? mondjuk sztem jóval inkább mint a 2 gigások

(#16678) FLATRONW válasza Rexcor (#16676) üzenetére


FLATRONW
őstag

Minden kártyára jó a 8-as szériától kezdve.

(#16679) warcat válasza Tarill (#16677) üzenetére


warcat
veterán

Továbbra is igaz,hogy azon a felbontáson,ahol kellene a 4 giga(több monitor),már szimplán kevés a gpu ereje.

EA: It's in the crate!

(#16680) Tirexi válasza warcat (#16679) üzenetére


Tirexi
addikt

Magyarán szólva nem éri meg. :K

(#16681) ->Raizen<-


->Raizen<-
veterán

(#16682) VoidXs válasza ->Raizen<- (#16681) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Igaz, hogy az AMD jobb (lett az elmúlt 3 hétben), de ez azért parasztság.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#16683) BlackSoft válasza ->Raizen<- (#16681) üzenetére


BlackSoft
addikt

Volt szerencsém már videóhoz, szerintem elég nagy parasztok. A reklámuk sikeréhez is már kell vakai más terméke :D

---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

(#16684) VoidXs válasza BlackSoft (#16683) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Lásd Samsung...

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#16685) belinho válasza VoidXs (#16684) üzenetére


belinho
senior tag

Vagy Pepsi

(#16686) gbors válasza BlackSoft (#16683) üzenetére


gbors
nagyúr

már írtam az egyik AMD-s topikba is - az FMCG piacokon évtizedek óta bevett szokás a konkurencia-gyalázás, nincs ezzel a reklámmal semmi gond. persze nem ezt szoktuk meg a nyuszi AMD-től, de a jelen CEO-juk kicsit kevésbé gentleman, mint a korábbiak :)

[ Szerkesztve ]

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#16687) gainwardgs


gainwardgs
addikt

Ez megint kifejezetten kellett ide....

(#16688) BlackSoft válasza belinho (#16685) üzenetére


BlackSoft
addikt

Hahahhaa :DD ezt már valamikor régen láttam.

Ezek már majdnem ellenreklámok, bár az usa-ban szabad, úgyhogy tulajdonképpen nincs gond.

---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

(#16689) Rexcor válasza ->Raizen<- (#16681) üzenetére


Rexcor
őstag

Nem túl népszerű a reklám, nagyon sok embernek nem tetszik köztük AMD fanoknak sem.

(#16690) blaca83 válasza Rexcor (#16689) üzenetére


blaca83
őstag

Igen, Én is néztem a külföldi fórumokat is és nem váltott ki nagy lelkesedést a reklám... :(

Maga a bemutató az "anyag is sz@r", de ha már valami "alázós videót" akartak csinálni akkor miért nem vették a fáradtságot ahhoz, hogy valami poénosabb vagy látványosabb videót készítsenek.??? :F

Ez úgy ahogy van egy rakás sz@r! :B :U

A technika eszköz. Egy gép. Amely nem ad semmit, és nem vesz el semmit. Az ember az, aki a technikával rombol vagy épít.

(#16691) TomiLi válasza blaca83 (#16690) üzenetére


TomiLi
addikt

Lehet másképpen értelmezni a videót? ;]

Előszőr is a videó első része biztos, hogy nvidia-n futott, mert nem volt micro lag, meg volt a megfelelő fps is.... Aztán jött a jóképű megmondó, aki kicserélte a vga-t Amd-re. Előszőr még bírta, de amikor kimentek a sötét szobából, már több effekt is a képbe jött - pl. a fényviszonok miatt - akkor meghalt a film már nem volt folyamatos, inkább dia lett belőle. Viszont a srácok haja tökéletesen élethű volt.....

Az már csak hab a tortán, hogy egy nVidia vga elpusztításához édes kevés egy kalapács, egy fűrész, vagy szamuráj kard bevetése..... Kell még egy láncfűrész is...

Kicsit olyan ez, mint amikor amerikai autós találkozón "kivégeznek" egy pfújjjj de szar 25 éves japán kocsit.
Leengedik a vizet, az olajat, bőgetik a motort full fordulaton, és az a rohadék még 10 perc után is visítva jár....... ;]

[ Szerkesztve ]

Bogyóka

(#16692) MiklosSaS válasza blaca83 (#16690) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Szeretem az AMD-et de sajnos az ilyen huzzasok xarok. Az olyan mint amikor gond az intelnel (a nehalem vagy sandy mar nem emlekszem) a S-ata csatlakoztotoval, mit le fikaztak meg minden. De amikor a uberul beharangozott bulldozerek elvereztek az i5/i7-el szemben akkor az intel nem vette faxra oket. Ezt nem birom.

(#16691) ceaser: Kicsit olyan ez, mint amikor amerikai autós találkozón "kivégeznek" egy pfújjjj de szar 25 éves japán kocsit.
Leengedik a vizet, az olajat, bőgetik a motort full fordulaton, és az a rohadék még 10 perc után is visítva jár.......
Ez nagyon jo :C

[ Szerkesztve ]

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#16693) VoidXs válasza blaca83 (#16690) üzenetére


VoidXs
nagyúr

nVidia fanboy vagyok, és szerintem vicces. Tényleg vicces.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#16694) Abu85 válasza gbors (#16686) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Az a reklám egyszerű, mint a faék. Semmi rejtett tartalom nincs benne, amitől érték lesz. Ha az alázásnál tartunk, akkor ez sokkal jobban meg volt csinálva. [link] - ezen bárki tud nevetni.
[link] - ez is zseniális.

Az a szétverős egyszerűen értéktelen, nyers, semmi humor nincs benne.
Persze biztos eléri a feladatát. Sokan nézik meg, sokan írnak róla, és sokan hallják meg azt, hogy a játékok AMD-re vannak optimalizálva. Ettől még a reklám teljesen értéktelen és humortalan.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#16695) gbors válasza Abu85 (#16694) üzenetére


gbors
nagyúr

érték? :) hát érték az nincs egyikben sem, felesleges is keresni. a szétverős reklám a nyersességgel operál (némiképp bárgyú módon), az első általad idézett szarkazmussal (ez még elmegy, ha feltesszük, hogy az 590-re gondoltak, bár sztem ez annál korábbi), a második idézett meg a kontextus felcserélésével (szerintem ez szimplán szörnyű). úgyhogy marad annyi, hogy ki min röhög inkább.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#16696) daneeeeee


daneeeeee
aktív tag

Sziasztok!
GeForce 320.49 Driver
Jópár dolgot sikerült kijavítaniuk a 320.18 hibáiból!

[ Szerkesztve ]

(#16697) ScomComputer válasza daneeeeee (#16696) üzenetére


ScomComputer
veterán

Na végre....
:R

(#16698) Brutus880


Brutus880
tag

Szemügyre vették a GTX 760 kínálatot.

[ Szerkesztve ]

Gyakran használnak nyomdafestéket nem tűrő szavakat, igaz, nem kötőszó gyanánt. De nekem elhihetitek: egészségesebb bármely nyugtatónál!

(#16699) haddent válasza gbors (#16695) üzenetére


haddent
addikt

A szétverős reklámban valóban nincs "érték". A második (első amit linkelt Abu) kicsit hosszúra sikeredett, nagyobb csattanót vártam volna a végére. A harmadik szerintem kifejezetten jó az eltúlzott mindennel. Ettől függetlenül mind tetszik, örülnék, ha ilyeneket is látnánk a TV -ben nem pedig csak a [nem is kezdem el felsorolni milyen reklámokat]. A szétverős valóban nem az értelemre épít, ettől függetlenül szerintem a mai reklámok színvonalát magasan hozza, a hatást eléri, az "ellen-fanboyokat" megbotránkoztatja.. Kell ennél több..?
Ha már gyalázás... említsük meg, hogy ebben a szent topikban naponta hány AMD -t gyalázó hozzászólás érkezik (példára szerintem nincs szükség.. :N ), illetve mi az arány az AMD topikban.
De akár a te logout bejegyzésedet is említhetném, akkor ugyan a reklámnál jóval kifinomultabb eszközökkel, de nevetség tárgyává teszed a 79xx szériát, majd láss csodát, nem lehet hozzászólni sem.
Illetve az nVidia talán nem csinál ilyen reklámokat, ő csak lepénzeli a fejlesztőket, benchmarkokat .. :DDD
Most, hogy így belegondolok tényleg kár volt az AMD -nek ez a reklám, mert most itt mondhatjátok, hogy mit művelt. Az nVidia meg szépen sunyin rendezi a hasonlói ügyeit.

(#16700) gbors válasza haddent (#16699) üzenetére


gbors
nagyúr

De akár a te logout bejegyzésedet is említhetném, akkor ugyan a reklámnál jóval kifinomultabb eszközökkel, de nevetség tárgyává teszed a 79xx szériát, majd láss csodát, nem lehet hozzászólni sem.

Erre most nagyon gyorsan adjál valamilyen magyarázatot, mert ez konkrétan hazugság. Normális vagy?
:(((

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.