Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-11-15 18:25:26

LOGOUT.hu

nVidia GeForce GTX 670 / 680 / 760 / 770 (GK104) téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16801) WaterWawe válasza Tidus (#16799) üzenetére


WaterWawe
őstag

A GPU Reactor egy plusz tápellátás a magnak. Ennek segítségével amikor feszültséget emelsz magasabb stabilitás van biztosítva. -- A marketing duma szerint ez.

(#16802) BlackSoft válasza Tidus (#16799) üzenetére


BlackSoft
addikt

Szerintem az a reactor rajta csak egy dísz, ami x79-es chipsettes alaplap esetén a memóriát fogja bökdösni...

freestyée: ott az iagzság a végén, marketing

[ Szerkesztve ]

---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

(#16803) radi8tor válasza Tidus (#16799) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Se jobb se rosszabb nem lesz a kártya tuningolhatósága azzal a cuccal.
Elméletileg stabilabb áramellátást biztosít vele a GPU-nak.

Én 7970-hez használtam, mert elfért és legalább nem porosodott a kártya azon a nagy lyukon keresztül :D

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#16804) Tidus válasza BlackSoft (#16802) üzenetére


Tidus
addikt

Ha szerinted dísz, akkor szerintem ilyen VGA-t csak képen láttál. :U
A leszedhető dísz alatt egy panel van. Ami így néz ki előről, és hátulról. Leszedhető. De leszedett állapotban nem igazán akarom kipróbálni.

(#16803) radi8tor1: :R
Én nem gondolkoztam a leszedésén, de megnéztem.

[ Szerkesztve ]

(#16805) BlackSoft válasza Tidus (#16804) üzenetére


BlackSoft
addikt

Igen, pontosan tudom, mi rejtőzik az a kék műanyag alatt. Nyugodtan leszedheted, megy anélkül is a vga, csak kicsit bénán néz ki azzal a kivágással úgy hátulról...:)

Szerintem, ahogyan sok más ember szerint is, tulajdonképpen a legérzékelhetőbb amit csinál, az a kéken világítás :DD

Mellesleg elég rossz a tuning potenciálja a lightning 680-nak. Egy sima kari jobban tuningolható....

---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

(#16806) ricshard444 válasza BlackSoft (#16805) üzenetére


ricshard444
veterán

Meg mindig teljesen gpu fuggo a dolog nem modell :N

Vannak dolgok...

(#16807) BlackSoft válasza ricshard444 (#16806) üzenetére


BlackSoft
addikt

Az igaz :) Viszont nem egy ember állítja, hogy a lightning (680 esetében) nem tuningolható. Ráteszel +30mhz-et a gpu-ra és annyi, összeomlik a driver, kékhalál. Persze lehet, hogy van amelyik, olyan mint amilyennek beállítják, de sajnos még nem találkoztam vele...

Az EVGA Classified 680-asnak viszont nagyon jó a tuning része, és ahogy tudom, 99%-ban bírják a túlhajtást baromira. Azokat tényleg lehet húzni ameddig akarod. :D

---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

(#16808) Tirexi válasza Tidus (#16799) üzenetére


Tirexi
addikt

Igazából csak az OC-nál van jelentősége fesz emelésnél.
Meg egy jó dísz. XD
De levenni nem kell.

(#16809) WaterWawe válasza BlackSoft (#16802) üzenetére


WaterWawe
őstag

Nekem közelébe nem ér a ramokhoz. Csak az elemet talarja el, az meg nem olyan nagy gond.

(#16810) Tidus válasza BlackSoft (#16807) üzenetére


Tidus
addikt

Akkor EVGA-ra kell beruházni. Ha annyira túl akarom hajtani, akkor lecserélem egy komolyabbra.
Tesztek folyt. köv.

(#16811) vlaho


vlaho
aktív tag

Sziasztok!

Cserélném a GTX460-at egy GTX770-re, amihez a gyártók 600W-os tápot ajánlanak. De a tesztek ezt nem igazán támasztják alá. Kérdésem, vajon elég lenne neki az én FSP Bluestrom II 500W-os tápom, vagy inkább ne kisértsem a sorsot?

Mindenki jó valamire.....ha másra nem,hát elrettentő példának

(#16812) TTomax válasza vlaho (#16811) üzenetére


TTomax
nagyúr

Elég neki.

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#16813) WaterWawe válasza Tidus (#16810) üzenetére


WaterWawe
őstag

Hát nekem 1330/3400-at sikerült elérni vele. :))

(#16814) vlaho válasza TTomax (#16812) üzenetére


vlaho
aktív tag

Köszi. :R

Mindenki jó valamire.....ha másra nem,hát elrettentő példának

(#16815) BlackSoft válasza Tidus (#16810) üzenetére


BlackSoft
addikt

Szerintem ha biztos akarsz lenni benne, erősen túl akarod hajtani, akkor EVGA GTX680 Classified 4GB, és ha jól tudom 5 év gari is van rá. És hát 4GB-os :)

Bár talán az egyik legdrágább 680-as, és ezért nemárt megfontolni a 780-at, mert még olcsóbban lehetne szerezni :D

---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

(#16816) ScomComputer válasza Laraxior (#16797) üzenetére


ScomComputer
veterán

Nekem a 326.01-s a BF3-nál kifagy és directx hibát dob,megy vissza a jó öreg 314-es....
:B

Illetve már vissza is ment és nincs semmi gond azóta..ezek egyre sz@rabb driverek csinálnak,csak nem vettek át néhány programozót a pirosaktól..
:DDD

[ Szerkesztve ]

(#16817) Laraxior válasza ScomComputer (#16816) üzenetére


Laraxior
titán

Akkor marad nekem is. Ezzel tök stabil 1220/7012MHz-en.
GPUnak kb itt a vége plusz fesz nélkül, ramoknak még nem tudom. Így is elég jó, főleg, hogy Keldor papa aszonta, hogy 6600on stabil volt nála. :DDD Még hagyott benne egy kis pluszt :C

- Konfig 1.0: Z790F, 14700KF, 32GB, RTX4090, Thor 1200W, 7000D, Odyssey G9 49" oled - Konfig 2.0: x299 Dark, 9980XE, 48GB, 1080HoF, EVGA 850W, Z906, S90C 77" oled

(#16818) Zorel válasza ScomComputer (#16816) üzenetére


Zorel
senior tag

Elvileg a héten még lesz egy új WHQL driver, remélhetőleg kijavítják benne a hibákat.
Sajnos az új 320.49-es nálam is hibás. Játék elindítása után nem teszi ki full screen-be, ha utólag próbálom kitenni, akkor meg visszadob az asztalra...

(#16819) ates85


ates85
tag

Sziasztok!

Egy GTX 770 kártyát kitudna hajtani egy i5 3550 proci vagy visszafogná?

Hardcore mise? Dehogy, hanem hatkor mise! :D

(#16820) WaterWawe válasza ScomComputer (#16816) üzenetére


WaterWawe
őstag

Érdekes. Nekem a 320.18-as WHQL tette játékképtelenné a gépet. Rózsaszín textúrák mindenütt BF3 és nagyjából az összes újabb játékban, és nem, nem csalás miatt :DD

(#16821) radi8tor válasza ates85 (#16819) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Milyen felbontáson?

⭐ Stella

(#16822) ates85 válasza radi8tor (#16821) üzenetére


ates85
tag

Jelenlegi monitorom 22 colos 16:10 képaránnyal, max. felbontás 1680×1050.

Hardcore mise? Dehogy, hanem hatkor mise! :D

(#16823) radi8tor válasza ates85 (#16822) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Látatlanban azt mondom, hogy a kártyának 70-80%-t tudod kihasználni.

⭐ Stella

(#16824) ates85 válasza radi8tor (#16823) üzenetére


ates85
tag

Értem.
Ennek tudatában érdemes beruháznom egy GTX 770-re?

Hardcore mise? Dehogy, hanem hatkor mise! :D

(#16825) TTomax válasza ates85 (#16824) üzenetére


TTomax
nagyúr

Ha nem tervezel monitor cserét akkor szerintem felesleges.Egy 760/670 bőven elég.

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#16826) ates85 válasza TTomax (#16825) üzenetére


ates85
tag

Lecserélném a monitoromat is szívesen valami IPS-esre, a mostani nem egy mai darab, 2008-ban vettem. Most inkább egy videókari cserén gondolkozok, de ha csak a monitorom miatt nem tudom egyenlőre kihasználni a kari 100%-os teljesítményét az 1000szer jobb mint ha a proci miatt sztem.
Jártam már úgy hogy a proci nem tudta tartani a tempót a videókarival azt laggolt a játék, egy GTX 560-at tettem egy Core 2 Duo rendszerbe. Ilyen azért nem fordulna elő a mostani gépemmel ha beletennék egy GTX 770et ugye?

[ Szerkesztve ]

Hardcore mise? Dehogy, hanem hatkor mise! :D

(#16827) TTomax válasza ates85 (#16826) üzenetére


TTomax
nagyúr

Nem ismerem a procid, de ha I3as akkor az is kevés a 770hez.

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#16828) Rexcor válasza ates85 (#16826) üzenetére


Rexcor
őstag

Laggolni nem fog, de kicsivel kevesebb lesz az FPS számod a játékokban. Szerintem is inkább egy 670, 760-at vegyél mert akkor nem marad bent a proci miatt a teljesítmény, olcsóbban kijössz vele és kb azonos teljesítményt kapsz.

TTomax: kicsit feljebb írta hogy i5

[ Szerkesztve ]

(#16829) ates85 válasza Rexcor (#16828) üzenetére


ates85
tag

Értem köszi a választ. Most, hogy megjelent a 760as megéri e venni egyáltalán egy 670-et 20-30 ezerrel drágábban?

Hardcore mise? Dehogy, hanem hatkor mise! :D

(#16830) radi8tor válasza ates85 (#16829) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Szerintem nem.
Minimális különbség van közöttük. De ez nem ér meg ennyi felárat.

⭐ Stella

(#16831) ates85 válasza radi8tor (#16830) üzenetére


ates85
tag

Ok köszi. Sztem akkor 760ast fogok venni.

Hardcore mise? Dehogy, hanem hatkor mise! :D

(#16832) Rexcor válasza ates85 (#16829) üzenetére


Rexcor
őstag

A 760-ban kicsivel kevesebb a CUDA mag, ennyi mindössze a különbség, meg a 760-nak kicsivel nagyobb az alap órajele. 20-30k felárat nem éri meg.

(#16833) keIdor válasza ates85 (#16826) üzenetére


keIdor
titán

Szerintem nyugodtan vedd a gyorsabbat, nem baj ha van tartalék a rendszerben, monitorcserénél majd legfeljebb nem lesz nagy változás negatív irányba fps téren .:)

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#16834) cyberkind


cyberkind
félisten

Rajtam kívül használja valaki a 325.71-es drivert ?
Nálam annyi probléma van csak hogy nem lehet elindítani az NV vezérlőpultot, ezenkívül tökéletes ! :DDD

Paranormal Cocktivity

(#16835) BlackSoft válasza cyberkind (#16834) üzenetére


BlackSoft
addikt

Az végülis nem nagy bug XD

---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

(#16836) ricshard444 válasza cyberkind (#16834) üzenetére


ricshard444
veterán

Tiszta telepítést csináltál vagy szimplán rá a régire? Ha utóbbi akkor könnyedén bebugolhatott, anno 690-el is bebugolt nálam egy driver.

[ Szerkesztve ]

Vannak dolgok...

(#16837) cyberkind válasza ricshard444 (#16836) üzenetére


cyberkind
félisten

A régire rá és kész !
A total commander ki se akarta csomagolni a letöltött fájlt csak a 7 zip, tehát lehet hogy rossz volt a driver alapból ! :F

Paranormal Cocktivity

(#16838) BlackSoft válasza cyberkind (#16837) üzenetére


BlackSoft
addikt

Nem hiszem, hogy a driver a rossz, ricshard444-nek igaza van. Frissen telepítve tedd fel, én csak úgy csinálom az NV esetében, mert nálam akárhányszor rátettem a régire az újat, hasonló bugok, meg atomlassulás lett az eredmény. :W

Ati kártya esetében a CCC-t lehet frissíteni ilyen módon, de NV-t szerintem nem :(

[ Szerkesztve ]

---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

(#16839) cyberkind válasza BlackSoft (#16838) üzenetére


cyberkind
félisten

Driver Sweeper-rel jó ha leszedem csökkentett módban ?

Paranormal Cocktivity

(#16840) BlackSoft válasza cyberkind (#16839) üzenetére


BlackSoft
addikt

Nekem tulajdonképpen magával nem a driverrel volt a probléma, hanem az NV vezérlőpultal, mint szoftver. Tehát csak simán uninstall-t ha nyomsz control panel-ből, és utána felrakod megint, jónak kell lennie.

---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

(#16841) radi8tor válasza cyberkind (#16839) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

DriverSweeper használata nem ajánlott kivéve ha bele fér utána az idődbe egy Windows újratelepítés is.

⭐ Stella

(#16842) TTomax válasza cyberkind (#16834) üzenetére


TTomax
nagyúr

Ugye nem a Guru3D-s drivert erőltetetted fel???Abban van egy bat file amit előtte le kell futtatni,és csak szűz rendszerre lehet felrakni,mert a telepítő is mokolt,nem lehet felrakni még clean installal sem...sajnos én is belerohantam,nem indult a nV panel...
Én akkor azt hittem az SLI miatt van.Leszedni is alig bírtam mert még ahhoz is ki kellett kapcsolni win8on a driver aláírás ellenőrzését...

[ Szerkesztve ]

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#16843) TTomax


TTomax
nagyúr

Nem tudom mi van mostanában,de látszólag az nVnél elmentek otthonról.... 326.01 kuka,325.71 kuka,320.39 kuka...és még sorolhatnám a sort...egy olyan egyszerű játéknál mint a Border2 egyre-másra buknak ki a driverek... szinte az összes 320as driver megbukik...van amitől begyorsul a játék (LOL),van ami csak szimplán leáll,de csak bizonyos kombó közben,van amelyik meg 50% teljesítmény minusz! (nem vicc),na meg a kedvencem amikor install közben dob egy hátast,hogy ezt meg azt nem telepített...failed...és akkor ez csak egy játék,mert még sorolhatnám a többi játékot is!Most felraktam a 314.22-öt,ez legalább stabil... azért elmennek a büdös.... :(((

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#16844) radi8tor válasza TTomax (#16843) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Másoknak is kezd elege lenni az új driverekből.

Oh boy, if the current driver mess is not fixed by then, I might just go Hawaii.

⭐ Stella

(#16845) BeLucZ válasza TTomax (#16843) üzenetére


BeLucZ
addikt

annyira törekedtek szerintem, hogy a maxot kihozzák a keplerekből, hogy bármit feláldoznak pár százalék plusszért cserébe, még a stabilitást is sajnos

(#16841) radi8tor1: ezt azért igy nem mondanám, nekem segített már párszor mikor nem tudtam meg szabadulni egy-két catalysttól :) de csak kivételes esetekben használom

[ Szerkesztve ]

(#16846) SzlobiG válasza TTomax (#16843) üzenetére


SzlobiG
félisten

Pedig pont most akartam vissza menni nv-re, de akkor marad az Intel nem kell már több szopó. :D

(#16847) Sonja


Sonja
veterán

ZOTAC GeForce GTX 770 Extreme Edition Detailed

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#16848) gainwardgs válasza Sonja (#16847) üzenetére


gainwardgs
addikt

Tiszta lightning kópia

(#16849) mcmike válasza TTomax (#16843) üzenetére


mcmike
őstag

Ott már elég erősen érik egy Win reinstall ha ilyen gondjaid vannak. Nekem semmi bajom nincs a 320-as driverekkel, tegnap raktam fel a 320.49-et (de a 320.18-as sem tapasztaltam semmit), Metro LL-el és Call of Juarez-el teszteltem. Semmi gond... :U

Apropó, visszatérve a vBIOS upgrade / nem upgrade témához. Egy kis időre vissztettem a 670-emre az eredeti F10 vBIOS-t, és az alábbiakat vettem észre (ugyanazon driverrel tesztelve):
- a kártya megint elkezdett hangosan sípolni / ciceregni (ahogy a legelején is)
- Heaven-ben 1 tizeddel kaptam jobb eredményt max FPS-re, de legaláb 3-4 tizedet vesztettem a minimum FPS-nél
- valahogy "röcögősebbé" vált a kártya

Visszatettem a legutolsó hivatalos F13-ast: sokkal halkabb lett (nincs hangos cicergés terhelés alatt), nem érzem annyira "röcögősnek" a megjelenítést, és magasabbak a minimum FPS-ek is.

Összegezve:
Az én hitvallásom hogy ha van valamiből friss, akkor 99% hogy jobb mint a régi. Új driverekhez új BIOS is "dukál"...már csak ha józan paraszti ésszel belegondolunk, ugye a fejlesztőmérnökök is a frissített szoftverekkel / hardverekkel tesztelnek... :B

LIDL Richard featuring Billy Auchan...

(#16850) Zorel


Zorel
senior tag

320.49 WHQL - gondolom ugyanaz, mint a béta. :(

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.