Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-11-15 18:25:26

LOGOUT.hu

nVidia GeForce GTX 670 / 680 / 760 / 770 (GK104) téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15751) Abu85 válasza Pug (#15712) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

A BF4-ben a motor nem előnyösebb csak a DX11.1 miatt egy DX11.1-es kártyán. Amiért előnyös Radeonon az egy gyártóspecifikus DX11.1-es kiterjesztés, mely csak Radeon HD 7700 fölött működik. Viszont ez úgy van megírva, hogy belátható időn belül ne tudják támogatni a konkurensek, még DX11.1-es hardverrel sem. Nyilván nem mindegy, hogy a nem látható dolgokat számolja-e a hardver, vagy sem, de ez a funkció konkrétan nem része a DX11.1 követelményeinek. Persze az összes Frostbite 3-as játék támogatni fogja, így később mindenképp meg kell tervezi a konkurenseknek a hardvereket, hogy egy későbbi API-ban ezt szabványosítani lehessen. Az OpenGL-ben egyébként ez a kiterjesztés már szabványos, csak kevesebbet tud, mint a DX11.1-es verzió. Viszont cserébe az elmúlt 5-6 évben meglenet hardverek játszva támogatják. Reálisnak tartanék egy OpenGL-ről másolt DBT "lite" kiterjesztést a DX11.1-be, hogy ne csak a GCN architektúra legyen jó a funkcióhoz. Ezt a DBT-t akár szabványos formában is el tudom képzelni, hiszen hardveres akadálya normálisan megírva elvben nincs.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#15752) keIdor válasza #35434496 (#15750) üzenetére


keIdor
titán

Az a több mint -200 Cuda mag akkor is hiányozni fog, azonos órajelen mindig is gyorsabb lesz a Titan.
Fogalmad sincs miről beszélsz, kár vitatkoznod.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#15753) Taposo válasza Abu85 (#15751) üzenetére


Taposo
aktív tag

"Amiért előnyös Radeonon az egy gyártóspecifikus DX11.1-es kiterjesztés"
És ez miben fog megnyilvánulni AMD kártyán ? nagyobb sebesség netán simább játékélmény(micro lag)?
Mivel jelenlegi frostbite motoron még mindig mindenben jobb egy zöld kártya teszt vagy ez most már biztosan változni fog frostbite 3-as motron a pirosak javára ?
Kiváncsi vagyok mivel én is e játék végett fogok karit venni ;)

(#15754) FLATRONW


FLATRONW
őstag

Nagyon nem ide tartozik de korábban sokan írtátok, hogy az Afterburner és hasonló programok problémákat okoznak bizonyos játékok alatt.
Az RTSS-ben az OSD rendering modeot át lehet állítani Vector 3D-ről Vector 2D-re és ekkor bizonyos problémák megoldódnak. Nekem ilyen hiba volt, hogy egy kicsit rángatott oldalazásnál a Metro LL. Ez a módszer megoldotta a hibát. Hogyha minden igaz, akkor ez a mód DX10-es és újabb játékoknál nem működik abban az esetben, hogyha az MSAA engedélyezve van.

(#15755) #35434496 válasza keIdor (#15752) üzenetére


#35434496
törölt tag

A titan soha nem fogja elérni a lightning orajelét. Extreme oc-nél pedig esélye sincs a ref nyákos titannak.
A referencia nyák olyan 1.47-1.55v-ig bírja annélkül, hogy ívet húzna, a lightning széria bírja tovább is, vagy az evga classified mivel erre lett kitalálva.

(#15756) keIdor válasza #35434496 (#15755) üzenetére


keIdor
titán

Maradjunk 24/7-nél ha kérhetem, azaz a realitások talaján.:) Az nV meg lehet később mond egy igent és máris jön a Titanból is ilyen verzió. Kár csavargatni, én is 780-at vennék, de ettől még a Titan marad a csúcs, a 780 egy herélt GK110 még kiheréltebb verziója.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#15757) thepilot válasza keIdor (#15752) üzenetére


thepilot
csendes tag

de neki 680 van :D sosem fogja elismerni amit mondasz :) gyorsabb és kész.ő tudja.mindenki más hülye.

(#15758) #35434496 válasza keIdor (#15756) üzenetére


#35434496
törölt tag

Ebben igazad van. Azonos órajelen a titan a leggyorsabb.

(#15759) p87 válasza Taposo (#15753) üzenetére


p87
senior tag

"Mivel jelenlegi frostbite motoron még mindig mindenben jobb egy zöld kártya"

Nem igazán...
Már elég rég óta fordult a kocka.
Amit meg linkeltél egy gyári tuningos 680 és egy majdnem dupla árú 780, nem egy kategória, egyszerűen a nagyobb fps miatt kisebb a frametime és nem amd kártyán vannak kiugró tüskék...
Ráadásul elég sok panaszról olvasni az újabb nv driverek esetén BF3nál.

[ Szerkesztve ]

(#15760) Abu85 válasza Taposo (#15753) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

A DBT az tulajdonképpen egy optimalizáció, hogy a culling után megmaradt nem látható eredményt adó számítások egy részét el lehessen dobni. Ez tipikusan kedvező a deferred render motoroknál. A shading fázisnál a renderelt fragmenteket limitálja a DBT. Amelyik fragment kívül esik a fény mélységtartományán azt a hardver el sem kezdi kiszámolni, mert nem számít majd az eredménye. Ennyi az előnye, gyakorlatilag erőforrást takarít meg. Minél több fényforrás van a jelenetben annál többet érhet a rendszer.
Ez alapvetően nem újdonság. 2003 óta támogatják a hardverek, csak az AMD a DX11.1-es kiterjesztést a GCN egy specifikus funkciójához szabta. Az új generációs Radeonok a 24 bites mélységformátumokat belsőleg 32 bitesként tárolják, ezt semelyik más hardver nem tudja, így a DX11.1-es DBT-t nem tudják támogatni.
Nem tudom, hogy az AMD mennyire használja majd ki azt, hogy az NV a Tegrára csoportosította az erőforrásait. A DICE nyilván az AMD-t választja partnernek, mert az NV-től már nem várhatnak támogatást, de ettől a kiterjesztéstől csak a GCN-es Radeonok gyorsulnak, viszont maga a funkció nem hat negatívan a többi kártyára. Szimplán nem fut le és kész. Ettől a képminőség nem változik, csak többet számolnak a régi hardverek.
Az NV egyébként aktívan részt vesz a mobil játékokhoz szánt Frostbite Go fejlesztésében. Ezt nem tudom, hogy bejelentették-e már, de ez az Androidhoz írt motorja lesz a Frostbite 3-nak. Ha nem is jelentették be, akkor most már tudjátok. :D

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#15761) ricshard444


ricshard444
veterán

Én amikor teszteltem a GTX-t meg a 7950-ket, akkor Radeonon mind a Multi mind a Single magasabb fps számmal pörgött (nem kicsivel), GTX-n hajlamos volt jobban beesni a számláló.( kb 2 hónapja?)

[ Szerkesztve ]

Vannak dolgok...

(#15762) #35434496 válasza thepilot (#15757) üzenetére


#35434496
törölt tag

Gratulálok az ötődik szakmai hozzászólásodhoz. Inkább olvass utána egy kicsit mielőtt butaságokat írsz. :)

(#15763) keIdor válasza #35434496 (#15758) üzenetére


keIdor
titán

Igen ezt mondtam eddig is.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#15764) ForRedGlory


ForRedGlory
félisten

Nem semmik vagytok. Annyira nincs jelentosege annak hogy 5-10%-al jobb az egyik mint a masik. Ha majd a lassabb kartya mar lassu lesz xy jatekhoz, az 5-10%-al gyorsabb szinten ugyanolyan lassu lesz mar.

[ Szerkesztve ]

(#15765) Taposo válasza Abu85 (#15760) üzenetére


Taposo
aktív tag

Aham értem, igy igen ez tiszta lap több erőforrás nagyobb teljesitményt jelent minden téren, hát még mindig a legjobb kivárni még van pár hónap megjelenésig, addig talán megjelennek az AMD újabb dögei is, igy átláthatóbbak lesznek a különbségek, köszi a magyarázatot :R

(#15766) keIdor válasza ForRedGlory (#15764) üzenetére


keIdor
titán

Persze, ezért is vennék (veszek később) 780-ast, de nézd meg honnan indult a vita.
Butaság azt állítani, hogy tuningal beéri a gyengébb az erősebbet. Az erősebbet is lehet húzni, ugyanúgy ottmarad a hiányzó CUDA magok miatt mutatkozó teljesítménybeli különbség.
A 670 is jobban megérte, mint a 680 ez tiszta sor, de a 680-ra is rá lehet adni ugyanazokat az órajeleket, mint a 670-re, csak több a CUDA magja és máris ott van megint a különbség.

[ Szerkesztve ]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#15767) blaca83


blaca83
őstag

Most, hogy láttam az EVGA és a Giga 3 ventis 780-ját gondolkodóba estem.... :DDD

De egyenlőre Én is úgy vagyok vele nem valószínű, hogy váltok majd a 680 Lightning-ról, mert a felár elég nagy lesz a kettő között és sima FHD-ban nem tenne annyit hozzá, hogy megérje nekem.

Majd meglátjuk, mennyiért szerezhető be. :P
Kb 2 hétig sokat utazom ide-oda, de biztosan lesz hamarosan jó árban 780 és akit érdekel keressen.Ha tudok akkor szívesen segítek.

@Tirexi:
Nem volt időm végig olvasni a sok hozzászólást, de a kalibrálással kapcsolatban keresd old_artist [link] kollégát, mert Ő ennek a nagy szakértője.
Elküldöd a monitor és a VGA típusát és már küldi is az ICC profilt hozzá.
Mindenkinek ajánlom a műszeres kalibrálást mert utána eszméletlen jók lesznek a színek.

@BeLucZ
Jó választás volt a Zotac 670,bár Én úgy emlékeztem, hogy a ref.és az AMP verzió sem 680 nyákon van, de akkor ez jó hír. :P Az AMP-t teszteltem Én is és bitang erős volt, de terhelés alatt kicsit hangos volt a ventije.

A technika eszköz. Egy gép. Amely nem ad semmit, és nem vesz el semmit. Az ember az, aki a technikával rombol vagy épít.

(#15768) WaterWawe válasza #35434496 (#15750) üzenetére


WaterWawe
őstag

Ha tényleg kihoztad a 680 Lightning-ból az 1700MHz-t akkor még nekem sincs... :))

(#15769) TTomax válasza blaca83 (#15767) üzenetére


TTomax
nagyúr

Az a monitor kalibrálás azért nem egészen úgy van... ahhoz el kell vinni az egész gépet... habár megéri,de másképpen nem működik. :)

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#15770) blaca83 válasza TTomax (#15769) üzenetére


blaca83
őstag

Tudom, az enyémet is (Dell U2312HM) személyesen csinálta meg műszerrel helyben, de meg tudja úgy is oldani, hogy csak profilt küldd. Természetesen nem olyan jó mintha helyben beállítanád műszerrel a saját monitorodat, de azért megteszi.

A technika eszköz. Egy gép. Amely nem ad semmit, és nem vesz el semmit. Az ember az, aki a technikával rombol vagy épít.

(#15771) TTomax válasza blaca83 (#15770) üzenetére


TTomax
nagyúr

Hmm olyannal tele van a net,de nem érnek sokat,mert nincs két egyforma monitor,meg vga sem... :(

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#15772) blaca83 válasza TTomax (#15771) üzenetére


blaca83
őstag

Egyértelműen az a jó ha helyben és műszerrel megy a beállítás mert alapvetően a szoftveres "mutyizás" semmit nem ér szerintem sem és az sem amit a neten szedsz össze.

oldartist profi ebben,Ő meg tudja mondani miként tud benne segíteni ha valakit érdekel, de ez nem az a topik. :DDD ;)

A technika eszköz. Egy gép. Amely nem ad semmit, és nem vesz el semmit. Az ember az, aki a technikával rombol vagy épít.

(#15773) batt válasza Abu85 (#15760) üzenetére


batt
aktív tag

Ez 100%-ba működik és nem eredményez grafikai bugokat anomáliát?

NV- jelenlegi architektúrán ez kivitelezhetetlen lenne (megoldható)?

Eszem megáll,ebbe a brutál jó technológiában mért nem látja a lehetőséget!? Alap lenne!

Asus Rog Flow X13 @XG Mobile RTX 3070*^*Asus FX505GM

(#15774) TTomax


TTomax
nagyúr

Nem értem én ezt a geforce experiencet... elvileg tudja hogy 670SLIm van,néha jól beállít,de néha mintha csak egy kártyához állítana... néha meg olyan opciók vannak,amiket nem is találok a játék menüjében... :F trükkös nagyon... :DDD

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#15775) Taposo válasza TTomax (#15774) üzenetére


Taposo
aktív tag

Az a program azoknak való akik azt sem tudják milyen kártya van a gépükben, borzasztó dolog ilyenre pazarolnod az idődet :D

(#15776) ÁdiBá válasza ForRedGlory (#15764) üzenetére


ÁdiBá
addikt

Szerintem nem csak ez ami számít.
GTX780 elfogy a 3Giga VRAM, addig a titánon van még ennyi memória.
Ezt se felejtsük el azért.
Halandó emberek beérik GTX780 OC-val, ha lenne rá pénzem én tuti Titánt választanék...
Csak ez mellett élni is kell...

[ Szerkesztve ]

ÁdiBá

(#15777) Tirexi válasza ÁdiBá (#15776) üzenetére


Tirexi
addikt

Hát figyi, maximum 1 hónapig nem eszel csak melegedsz a Titan hőfoka mellett. :))

(#15778) ForRedGlory válasza ÁdiBá (#15776) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Na de melyik jatek alatt fogy el a 3 GB? :D

(#15779) Tirexi válasza ForRedGlory (#15778) üzenetére


Tirexi
addikt

Ahhoz elég nagy felbontás kell, hogy elfogyjon. :DDD
1440p-be játszottam jó pár játékkal 2GB-os 680-al és nem volt vele semmi gondom.
Videóm is van róla a channel-emen. (tehát még felvétel közben is ment minden)

(#15780) gbors válasza ForRedGlory (#15778) üzenetére


gbors
nagyúr

5760x1080-ban a Hitmannel előfordul.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#15781) ÁdiBá válasza ForRedGlory (#15778) üzenetére


ÁdiBá
addikt

Jelenleg nem tudok ilyen programról, de Titánt és GTX780 kártyát én nem egy hónapig vásárolok.
Elég kellemetlen lesz ha a BF4 megjelnik és az miatt nem tudok WQHD-ban játszani mert elfogy a VRAM a bivaly erős kepleremből.
De ez a jövőzenéje.
3Gigának elégnek kellene lennie még jó ideig.

[ Szerkesztve ]

ÁdiBá

(#15782) ForRedGlory válasza gbors (#15780) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Az mas...de nekem nem celom csak egy monitoron jatszani. Boven eleg az 1440p :)

(#15783) #35434496 válasza keIdor (#15766) üzenetére


#35434496
törölt tag

Jelenleg a 780-nak +91MHz kell, hogy gyorsabb legyen mint a titan. A lightning és a classified előnye alapórajelen minimum +200MHz a titannal szemben. Ha mindkét kártyát húzod (24/7) beálitás mellett akkor is min 100MHz-t megtart a lightning vagy a classified.

(#15784) Abu85 válasza batt (#15773) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Egy csomó OpenGL-es játék használja. Tulajdonképpen ezt az NV találta ki még a GeForce FX idején. Az ATI ezt követte, hiszen keresztlicencszel megosztják a technológiákat. Ezzel lett egy szabványos OpenGL kiterjesztés rá, és mindenki boldog volt. A DX9-re szinten van egy hack, de a Microsoft a DX10-től kezdve szigorúbb rendszert állított fel a kiterjesztésekre, így a DBT gyakorlatilag a DX11.1-gyel vált elérhetővé. Itt sem lenne baj a régi hardverek támogatásával, ha az AMD nem úgy építette volna fel a kiterjesztést, hogy a GCN speciális mélységformátum kezelését használja. Semelyik régi tervezésű hardver sem képes 24 bites mélységformátumot belsőleg 32 bitesként reprezentálni, így bukják a DBT kiterjesztés támogatását. Azt a kiterjesztést, amit az OpenGL-ben majdnem minden termék támogat nyugodtan be lehetne vezetni DX11.1-be, és akkor nem csak GCN only lenne ez a fícsőr.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#15785) Krakesz27


Krakesz27
tag

Az új Nvidia driver igen csak fagyogat tegnap óta volt fent 320.18 és vissza raktam 314.22-re ami stabil és nem fagy le mindjár az elején. Szerintem nem igen tesztelték de mondjuk nekem Asus DCII TOP van és azon fagyot egy párszor és gondolm a legujjabb driver már csak 6 és 7-es szériákhoz jó ahol nem vagy én szerintem. Valakinek valami ötlete, hogy mért fagyhatott nálam esetleg? PM-be kérek üzit.

(#15786) Tirexi válasza Krakesz27 (#15785) üzenetére


Tirexi
addikt

Nekem nincsen vele gondom pedig nem kevés tuning is van. (680 Lightning)
Konkrétan hol vagy mi fagy ki?

(#15787) Abu85 válasza Krakesz27 (#15785) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

A gyári OC-t vedd vissza. Annyira maxra van járatva az optimalizálás a játékokban, hogy a gyári OC több helyen is instabil lehet, ilyenkor ajánlott az adott kártyákhoz tartozó referencia-órajel visszaállítása. A Tomb Raiderben ezt az NV hivatalosan is ajánlja, illetve akár még a refórajel alá is érdemes menni, ha továbbra is fagy. Vagy esetleg a régi driver. Az nincs annyira maxra járatva.
Esetleg alternatív megoldást, hogy emeld meg a GPU feszültségét. Ez is működik, csak nyilván ilyet az NV hivatalosan nem ajánlhat.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#15788) thepilot válasza #35434496 (#15783) üzenetére


thepilot
csendes tag

tapasztalat mindkét kártyával? titan és 780?

(#15789) WaterWawe válasza Krakesz27 (#15785) üzenetére


WaterWawe
őstag

Nekem a 320.14-es kékhalálokat okozott, de egy Tiszta telepítés megoldotta a problémát. A 320.18-at is így tettem fel és semmi gond nincs vele.

(#15790) Krakesz27 válasza WaterWawe (#15789) üzenetére


Krakesz27
tag

én egy kicsit azért gyanusnak tartom meg az is, hogy csak egy sima driver-ért újra rakni a windowst az azért már durva.

(#15791) ForRedGlory válasza Krakesz27 (#15790) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Nem a Windowst tette újra, hanem telepítésnél be lehet pippantani, hogy tiszta telepítés legyen, azaz töröljön minden beállítást/profilt. ;]

(#15792) WaterWawe válasza ForRedGlory (#15791) üzenetére


WaterWawe
őstag

Igen, pontosan így :))

(#15793) Krakesz27 válasza ForRedGlory (#15791) üzenetére


Krakesz27
tag

értem :)

(#15794) #35434496 válasza thepilot (#15788) üzenetére


#35434496
törölt tag

Titanhoz volt szerencsém. Jövőhét csütörtökön jö a Gigabyte 780-as kártyám. Később ha elkészül a lightning vagy a classified akkor csere. Itt találsz egy csomó tesztet.[link]

(#15795) keIdor válasza ForRedGlory (#15782) üzenetére


keIdor
titán

3840x2160 terjedhetne már, nagyon kíváncsi lennék egy ilyen monitorra. Persze nem 400k-ért. :) Jöhetne egy ilyen 30-32"-ben.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#15796) gainwardgs válasza #35434496 (#15794) üzenetére


gainwardgs
addikt

Windforce? Honnan szereztél olyat??

(#15797) ForRedGlory válasza ForRedGlory (#15719) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Ha érdekel, ezt bírta tuning mellett azon beállításokkal, amit kértél. [link], és ez volt "emlékeztetőül" tuning nélkül: [link]

Végül a beálításaid mellett, tuninggal és SSA-val: [link] (SSA mocskosul lezabálja az erőforrásokat).

Amúgy a proci 5 Ghz-en járt, a GTX 780 pedig szerintem közel a maxon. Érdemben nem tud többet. Grátiszként az abszolút maximumon 1440p-ben: [link]

(#15798) HeZzZ válasza ForRedGlory (#15797) üzenetére


HeZzZ
senior tag

érdekes hogy SSAA-nál jóval kevesebb a drop és nem is olyan mélyek

powered by Tiger Lake & GA10x

(#15799) #35434496 válasza gainwardgs (#15796) üzenetére


#35434496
törölt tag

Wiesbaden Németország Testvérem itt dolgozik. :)

(#15800) Brutus880 válasza #35434496 (#15799) üzenetére


Brutus880
tag

Én pedig a szomszédvárosban Frankfurt. :)
És itt is lehet már kapni a Windforce 3-at csak még én nem találok Classfiedet... :(

[ Szerkesztve ]

Gyakran használnak nyomdafestéket nem tűrő szavakat, igaz, nem kötőszó gyanánt. De nekem elhihetitek: egészségesebb bármely nyugtatónál!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.